Fakáč od Šilhavého - zpět na článek

Počet komentářů: 40

Přidat komentář
 1. A co hokej?
  Vodní pólo?
  Piškvorky?
  O čem si tu ještě přečtu článek!?
  Trenér Šilhavý opakovaně volil špatnou sestavu, špatně střídal, nebo vůbec, jeho komunikační schopnosti byly, jsou a budou chabé a jak se ukázalo před jeho posledním zápasem, jeho autorita a respekt u hráčů taky prachbídné.
  Výsledky od roku 2018 nevyrovnané, nepostup na MS 2022, prohry s outsidery i s favority o parník, jo to osmifinále v Pešti bylo příjemné překvapení, viděl jsem to osobně na stadionu.
  Ještě, že následující prokoučovaný zápas s Dánskem se hrál až v Azerbajdžánu, kam se mi letět nechtělo…

  1. to Dachsmeister 26.11.2023 v 22:23
   6. Pokud se Vám to nelíbí, nečtěte to.
   Celkem se ztotožňuji s autorem. Je ČR účastníkem nějakého mistrovství? Je. Tak dotyčný asi tu smlouvu (ano je to moje domněnka) splnil a dál nechce pokračovat.
   Jinak ten „útlum“ je tu už x-let. A to musí vidět i slepý.
   Už je to kolik let… hráči sázeli na vlastní zápasy…slavné duely, tuším Nymburk??? i v TV („pískej, už je dávno konec“) změnilo se něco? Nezměnilo. Ta doba, kdy reprezentovat bylo „ctí“ je prostě pryč. Počítají se už jen peníze. A s takovým „manštaftem“ do toho jdete.

  2. Dachs: Ještě, že je ten submisivní nýmand pryč, na to protežování sešívaný bandy se už nedalo dívat, hlavně nominace na závěr kvaldy byl doslova výsměch všem, co se jen trochu zajímají. Přes Dány na předloňském Euru se dalo postoupit o kolo dál, ale halt miláček Bořil musel nutně zpět do sestavy na úkor Kadeřábka a podle toho to dopadlo. Tuhle poslední kvaldu nakonec ustál, ale jen proto, že Poláci mají repre v ještě větším rozkladu, než Češi. Nepamatuju, že by se proti repre trenérovi kdy stavěl nějaký hráč, v případě tohohle tragéda jich je hned několik. A ještě to dovršil ukřivděnou rezignací, že přece takový nevděk a zášť on, trenérský mág, nemá zapotřebí. Smajlík s očima v sloup.

   1. Souhlas. Vidím to stejně, obzvlášť jsi velmi dobře vypíchnul to Dánsko, tam to bylo tristní. To sem byl fakt nasranej. Proč tam nejde Hašek, že jo? No protože by ten českej rybníček moh drobet upustit a ukázat na božím světle a z toho se serou černý mraky do třímetrový vejšky. Tak to prostě bude dál zaprděný..

    (mimochodem pamatuješ, když skoro hrozilo, že by repre trénoval Zeman? Ten co má trošku odmakáno v Itálii. Tak z toho se taky sralo horem dolem… kapři si rybník nevypustí…)

    1. Shifty: Přitom když to Šilhavý převzal po Jarolímovi, bylo to celkem osvěžení, herní projev o parník jinde a přišly i výsledky. Jenže pak prokaučoval to Euro (i ta tisková po vyřazení od Dánů byla „wtf“) a sorry jako, letět měl už poté, co v kvaldě na MS „dokázal“ skončit až za Walesem. O tom, že si ho hráčští agenti vodí jako marioneta, si už povídaly i báby ráno cestou z nákupu.

  3. Dach – Ale na kluky byl hodnej a kluci pod nim rádi hráli. Takovej Vrba ten je sral, nebyl kamarád.

   Jarda je prostě hodňouš. Na MS nepostoupíme, tam postupujou jenom ty silné evropské týmy, to my už tak 15 let nejsme. O to ani nejde.

   Taky je pod vlivem bohatých agentů… pod neovlivněnym trenérem by třeba Král nehrál, nebo některý další kopyta.

   Českej fotbal, stejně jako politika, je žumpa. Obávám se, že se to jen tak nezlepší. Hokej to samý. Začalo to generovat peníze a přitáhlo to zmrdy. To tak už bývá… Ryba ale smrdí od hlavy.

  4. Hokej a pivo. Něco napíšu. A taky Rugby. O tom psát neumím. To sem zkoušel hrát a tomu tak nerozumím.

   Jináč k hokeji již zde psáno v minulosti, akorát jsem tam přecenil cenu prasete, takže to byl velice neúspěšný článek.

 2. Off topic: pustil jsem si z d-fensova oddělení Novinky, video s Fyjalovým moudrem o děvkách a politicích.

  Ten pošuk nemá žádný dno. To jako když se přihlásí na českou VŠ libovolný autista, sice s geniální pamětí, který zpaměti odrecituje Vojnu a mír, ale jinak musí mít osobního asistenta i na výletě v městským parku, tak mu jako klidně dají 5 akademických titulů a vyšlou ho do vlády? Tady si do hlavy nasrala tak půlka národa.

  1. to ModrýKlokan
   Průměrně inteligentnímu tuleňovi to muselo být/je jasné.Ten by neudělal ani zkoušky na signalistu (myšleno dráha). Z jaké školy má ty svoje „medaile“? Nechápu čemu se divíte.

  2. máš link na soubor? nece se mně zas probírat nejakejma hovnama co se pořádně nevykreslí…

   1. Behemot

    Ten link je přímo v textu toho d-fensovýho odkazu, pod hlavní lištou, rámeček webu s názvem Novinky.

   2. Behemot

    Jo aha, ty to asi nevymatláš na mobilu: https://rumble.com/v3xyj1y-ren-petra-fialy-o-politicch-a-dvkch.html

 3. „Jako v každé reprezentaci, kdy se vám hráči sejdou suma sumárum na tři neděle v roce, se o nějaké koncepci herního stylu nedá moc mluvit: Jezdíte po světě, koukáte na kandidáty reprezentace a vybíráte ty, co mají formu.“
  Špatně. To je přesně obraz českého fotbalu. Všechny repre mají stejný problém, repre hráči jsou pohromadě jen na chvíli. A přesto typicky Německo (poslední dobou tedy ne) nebo teď naposledy na Evropě Itálie na turnajích i kvalifikacích válí.
  Všude jinde totiž vyberou trénéra, co má vizi, koncepci, a do té své koncepce vybírá hráče. Je úplně jedno, že Pepa z Horní-Dolní nastřílel x-branek, nehodí se do koncepce, nehraje v repre, tečka.
  Zmínil se Bruckner. Ta jeho koncepce, styl hry, nakopávaná na osamoceného útočníka fungovala do té doby, co nějaký k dispozici byl. A ostatní roli nahrávačů přijali. Jakmile soupeři našli recept, šlo to do kopru.
  Od jeho dob každý další repre trénér byl bez koncepce, bral hráče, podle doporučení skautů, v repre hráli hráči, co jinde zahřívali lavičky, kolikrát to vypadalo, že vůbec nevědí, co hrát (Moldavsko), asi „oni se porazí sami“.
  Nový tréner bude muset mít koule na to, aby odolal tlaku svazu, bafuňářů, skautů. Velice se obávm toho, že takového člověka však nevyberou.
  Plácání se po ramenou, že na minulé Evropě došli až do čtvrtfinále, znamená nevidět, v jakém rozpoložení hráli soupeř, vždy stopka od Dánska byla jasným důkazem, že český fotbal je na hov… nic. A stále je.

 4. Patřím k lidem, které fotbal nezajímá.

  Velice rád bych si ale přečetl článek od někoho zasvěceného, na téma „Kde se berou a jak proudí prachy ve fotbale“.

  Zvláště mne zajímá, kolik peněz pumpuje do fotbalu stát, peněz daňových poplatníků, které celá ta komedie často nezajímá či je dokonce obtěžuje, třeba války fandů a policejní manévry v ulicích měst.

  Koho fotbal baví, ať si jde po práci zakopat někam na plácek mezi paneláky a neotravuje s tím ostatní.

  „Fotbal se musí podporovat, aby děti nebraly drogy“ – to jsou kecy.

  1. Hroch:
   „… fotbal…“
   – – –
   A pamatuješ zde článek „… měsíííc… kolenooo… zraněnééé… měhééé…“???
   Zmizel, že jo…?

   .

   1. Nechci být toxickej, ale zaujala tě D-FENSova tvorba, potažmo tento web, i něčím jiným, než že s frekvencí zhruba 1x za 20 let odsud zmizí článek? Já sice chápu, že jsi tu jedinej, kdo si toho vůbec všiml, a dává ti to pocit exkluzivity, ale za prvé to zároveň ilustruje, jak prakticky významný fenomén to mizení článků je, a za druhé, je poměrně normální, že člověk napíše článek, kterej pak radši tiše zlikviduje. Jistě, není to něco, za co bych D-FENSe navrhl na Nobelovu cenu míru, ovšem pokud se to děje s periodicitou 1x za celoživotní kariéru, tak to na druhou stranu není nic, o čem by bylo nutné hovořit ještě na autorově smrtelné posteli (nebo, ještě lépe, na smrtelné posteli jeho, jeho psa, jeho kanárka, a pak postupně všech jeho čtenářů).

    1. A fakt jako zmizel a je zmizelej jo? Nebo měl fakt takhle debilní název a je prakticky nemožné jej dohledat kvůlivá špatné volbě počtu mezer, teček a píčovin a kolotočů?

     1. dedek:
      Zmizel, byl odstraněn.

      .

    2. Nitus:
     Článek zmizel. Já sice tuším proč, ale rád bych věděl, zda a nakolik se v tom mýlím. Třeba někdo jiný bude vědět…

     .

     1. Pokud někdo takové inside info kdy měl (přesněji řečeno pokud si to po těch deseti letech ještě někdo pamatuje), tak to bude nějaký inner circle autor typu HoňyZZR (ano, i po těch letech si nedokážu odpustit do něj rejpnout, čistě z nostalgie), kteří pravděpodobně patří do D-FENSovy IRL sociální bubliny, a muselo by jim napřed přepnout, aby se začali svěřovat coronovi s Nitusem v diskusi pod random článkem, který s tou věcí souvisí tak, že má zhruba trochu podobné téma. A to už vůbec nemluvím o tom, že jsou to s výjimkou samotného D-F lidi, kteří své aktivní působení na tomto webu ukončili v průměru před pěti lety, takže tu nenarazíš kolikrát už ani na jejich články, natož na ně. Čili snaha o investigaci této věci spadá do kategorie „možná to dokonce stálo za ten pokus.“

      1. Nitus:
       „… po těch deseti letech…“
       – – –
       Nemáš dobrou paměť…

       :OD

       1. Nemám, mám lepší věci na práci, než udržovat aktuální databázi toho, kdy z D-FENSu zmizel jaký článek, s retrospektivitou čtvrt století a přesností +/- minuta. Nicméně pokud se svými daty pochlubíš ty, abychom my, trapně neinformovaní, alespoň rámcově věděli, o čem to vlastně vafluješ, tak se zlobit nebudu.

        1. Nitus:
         „… udržovat aktuální databázi…“
         – – –
         Ale houby. Tolik moc jich zase nezmizelo. Ale každý je jinak vnímavý a každý vyznává jiné hobby – já třeba netuším, co je zač „Šilhavý“. Zřejmě jakýsi významný tvor z oblasti sportovního byznysu, tedy nic, co bych kdy mohl potřebovat.

         .

         1. Takže nepochlubíš…

          1. Nitus:
           Tu informaci o pozadí zmizení sháním já, nikoliv ty. A co bylo třeba, jsem uvedl – že zmnizel, co asi výrazného obsahoval a lze vyčíst že to asi bude výrazně déle, než deset let.
           Nikdo se zatím neozval; třeba si ale někdo vzpomene, až to opakovaně připomenu…

           .

 5. Klasický PAKO: vůbec tomu nerozumím, situaci jsem nepochopil, ale mám potřebu se vyjádřit. Překvapivě to dopadlo jako (skoro) vždy. Hlavně, že autor žije v přesvědčení, jakýže jim Šilhavý ukázal „fakáč“ a jak teď bez něj ta bída bude ještě větší, než je posledních tak 50 let (facepalm).

  Svým způsobem obdivuju místní fanoušky fotbalu, že na to mají nervy. Nějakým nedopatřením jsem měl možnost vidět finále něčeho jako je liga mistrů a bylo to strašný. Nulový fotbal, jakmile někomu vzali balón, ležel na zemi a dožadoval se faulu, počet písknutí na minutu byl vyšší, než počet kroků všech hráčů dohromady. Byl jsem slušně znechucen a občasné jiné zahlédnutí např. z české ligy nejsou nijak výrazně lepší (ale po stránce simulování ne tak špatné).

 6. Já v tom vidím podobnost s politikou. Po každé, když takhle trenér neslavně skončil tak jsem si říkal, jak je možné, že si najde další práci. A kde si ji najde. No v takovém klubu, o který se nejvíce staral během reprezentace. Já tobě, ty mě. To platí i v politice. Neschopní vyhození ministři jsou za půl roku odborníci na nic neříkajících pozicích. (např. z ministerstva dopravy na vesmírný projekt Galileo). Nejhorší na tom je, že jakmile se v takovém prostředí pohybujete, zvyknete si na to. Opravdu.

 7. Článek jsem pochopil zhruba v tom smyslu, že Šilhavý sice posral, na co sáhnul, ale čistě teoreticky to šlo posrat ještě víc, takže Šilhavého odchod je pro český fotbal (t. č. ve stavu klinické smrti) naprosto fatální škoda a Šilhavý je vlastně hrdina, minimálně proto, že se nechal vyhodit aspoň relativně důstojně.
  Kdyžtak mě pls někdo opravte, ten slint mi nějak nechtěl lézt do hlavy, takže jsem ho četl „ob slovo“.

  Není to tak strašné, jako legendární zvratek jménem „Dumláci“, který obsahoval geniální myšlenkovou akrobacii v podobě věty „nevím, jak to funguje“, následované půlstránkovým popisem toho, jak to podle autorova názoru funguje, takže na PAKOvy poměry ještě relativně OK, ale to bohužel neznamená, že to není blábol. Navíc mě fotbal nezajímá, takže to, že mi to nepřijde tak zlý oproti Dumlákům (jejichž absenci myšlenky jsem byl schopen posoudit), může být moje chyba.

 8. Blábol. Šilhavý svou práci nedělal dobře. Kdo se o fotbal trochu zajímá, měl by si pustit záznam sobotního utkání Premier League Manchester City – Liverpool (dostupné na Canal+) a pochopí, proč Šilhavý (a celý náš fotbal) nestojí ani za starou belu. To byl fotbal!!!!!

  V úterý hrají v Champions League Paris Saint-Germain proti Newacstle. Minule dostali frantíci nářez 4:1, mají Angličanům co vracet. Tam je na co se těšit. Při sledování na náš fotbal se člověk bojí, jaká to bude zase ostuda.

  Nebylo by možné naši reprezentaci zrušit?

  1. Dobrý nápad v poslednej vete. A keď budete rušiť Vašu futbalovú reprezentáciu tak zoberte aj tú slovenskú rovno so sebou.

   1. Nevím, proč. Repre Slovenska (aspoň co jsem viděl poslední mače a pohodový postup) pod vedením Itala hraje naprosto jiný fotbal a ty cajzlovské ochlasty a kopyta by spláchla rozdílem třídy!

Napsat komentář

D-FENS © 2017