Skvělá bývala Memorial Air Show v Roudnici, ale bohužel od minulého roku zrušena.
Chramostejl
Kdo si dneska vzpomene na CIAF ve svy nejlepsi forme?
shifty
Zdravím, že se taky ukážete! Nebude nějakej článeček? :) Chybí tady někdo, kdo umí psát a má o čem. Přiznám se, že sleduju i youtube, i když jsem na auta vcelku levej, tak mě ty rozborky a sborky hodně baví. Ať se daří!
Redguy
Taky zdravím. Popravdě ani nevím proč, ale nějak jsem vlastně skoro úplně přestal číst weby, který jsem navštěvoval denně (dfens, autickar, motorkari,…), takže už ani nepřispívám.
YouTube se úplně neubíral směrem, kterým jsem doufal, že to půjde, tedy pomoc a sdílení rad samodomo mechanikům. Místo toho neustále psali kolenovrti, co si mysleli, že jim opravím auto za půl darma. Vzhledem k tomu, že natáčení prodlužovalo opravy tak 3x, a mně přibyl do stáje pickup a další Olds, tak mě to přestalo bavit.
Pokud DF nakonec uspořádá den mobility, tak se ukážu tam, nejspíš s pickupem.
fatdwi
Taky Vás rád vidím, nemáte aspoň nějaké další pracovní zážitky, co by stály za publikaci? Vždycky se rád vrátím k podzemí a startování auta v -35 nebo hvězdnému nebi v jižní Americe.
Co je zač pick-up? Něco nového nebo naopak něco staršího, chevy C/K nebo něco podobného?
Redguy
Pracovní zážitky se kupí a momentálně se rýsujou dvě mise s přistáním na Měsíci, k těm plánujem rozjet nějaký PR, aby se to dostalo do povědomí veřejnosti, zatím jsme měli jen krátký spot na ČT v rámci Artemis.
Pickup je ´86 Ford F-250, ten jsem dával do kupy přes zimu, bylo by z toho určitě plno zajímavých videí, ale to bych ještě dnes nejezdil :) A teď dávám dohromady ´81 Oldsmobile Cutlass. Bohužel algoritmy YouTube tomuhle typu obsahu nefandí.
fatdwi
Redguy: tak hlavně ať to klapne a kdyby byla chuť, myslím, že čtenářů, co to ocení, je tady pořád ještě dost.
Ad pick-up: pěkná hračka pro kluky:-) Kdybyste k tomu přidal tagy o veganismu a zahloubal se nad možnostmi odvozu elektrokol, případně videa proložil úvahami o přestavbě na uhlák s motorem z tesly, tak by to třeba tytrubka promovala víc:-) Ale chápu, že to prostě dnes tolik netáhne a gugl musí honit prachy, takže cpe jiné věci.
RomanL
Jenom pro zajímavost, jestli se mohu zeptat – létá Kakuna třeba na nějakém leteckém simulátoru na PC, nebo něco podobného?
Panek
Nedoporučuji, kujví to návyky.
RomanL
No, toho bych se fakt zase tak moc nebál…
CBATbI CTOKOKOTOB
Vonsráček má na wikipedii „Vondráček sám sebe považuje za konzervativního libertariána a řadí se tak mezi zastánce malého státu s nízkými daněmi“. S odkazem na rozhovor sám se sebou na stránkách Svobodných, který ovšem po volbách raději zmizel po anglicku. nedivím se mu. Někdo to na té wikipedii opravte. Vondráček sám sebe považuje především za vlastence a vleze do prdele každému, kdo mu zajistí místo u státního cecíku.
nevim co to furt sypeš, ale zjevně hodně kvalitní matroš, kolik toho umíš sehnat? kamion by šel?
Panek
S tou maskou bych to spíše viděl na mikrofon, než na zplodiny.
Lukas B.
jestli chce mladej lítat, tak by se mu mohla hodit nějaká přiměřená fyzická kondice. dá se získat třeba na bicyklu, není-li čas, tak v posilovně. bez fyzické kondice bude akorát pařit simulátor.
Byl jsem letos v Plasích na dni ve vzduchu, protože mě Rally Šumava, respektive její tratě letos moc nebraly, takže jsem to vzal v neděli tam. Musím říct, že Mustang byl super, Bronco skvělý, Retro Fouga Team a Šonka very good, ale jinak tak standartní. Hodně zklamali Gripeny, kdy to jen tak sem tam párkrát proletěli bez většího zápalu či chutě trošku něco ukázat (ostřejší zatáčku, otočku, nedej bože forsáž, ale chápu, že když jsme vlastně ve válce, tak asi nelze nic riskovat..)
Ale co se týká stánků, zázemí, wc s velkejma korejtkama s vodou na opláchnutí atd. tak v tomhle to bylo bez problémů a pro rodinu s dětmi bych řekl cajk. Taková pouť s letadýlkama. A vstupný 500 myslím, žádná láce. Pivko Plzeň na pohodu a spousta zajímavých stánků s jídlem a samozřejmě hračkama atd. A autem i v průběhu vcelku bez problémů, jen to není na úplně sníženěj podvozek, je to trošku polňačka na tu louku nahoře na parking, ale nic co by normální vůz neprojel.
Jihočech Honza
Dík za tip, Plasy jsem vždycky chtěl navštívit, to by bylo dobré, jeden den letadýlka, druhý den Santini.
shifty
Plasy jsou krásné. Doporučuju se projít celým tím parkem až k studánce – Prelátce, ty obří louky a velké stromy mají svoje kouzlo. A zámecká kavárna i hospůdka je taky slušná. a je tam i jakási Zoo, ale tam jsem byl naposled před 10ti lety.
Integrale
Když tu lítávali Ukrajinci nebo Rusáci na těch jejich sučkách (příp. Slováci na Migách), tak se i naši s těma Gripenama snažili, aby nevypadali jako úplný diletanti. To pak Černý Petr padl většinou na nějakýho NATOlota. Ale bez konkurence není třeba cokoli řešit a trvalé zahnívání je typickým znakem libovolné formy socialismu.
dritchie
Občas mě v souvislosti s podobnými leteckými dny napadne, jak je to dnes na takových akcích s bezpečností.
Vzpomene si ještě někdo na kdysi výborného pilota jménem Ivo Nutarelli?
fatdwi
dritchie: jméno ne, ale zní to italsky, takže předpokládám, že je to ten z Frecce Tricolori, co je o něm spousta pěkných videí na youtube z Rammsteinu?
Vždycky budou air shows risk, spadnout může cokoliv kdykoliv a ti pánové za kniplem jsou sice inteligentní, trénovaní a tak nějak vůbec schopní, ale občas dokáží udělat hrozné věci (Sučko někde na Ukrajině, začátek století). Nebo selže technika (nějaké WW2 éro v USA, to myslím zas tak dávno není).
Ano. To je on.
Měl tenkrát smůlu on i někteří diváci. Stačila malá chyba při určitě perfektně natrénovaném manévru…
Při dnešní předposranosti je docela zázrak, že se takové akce mohou ještě konat.
fatdwi
Však takhle už se nikde nelítá, bezpečnost především.
Arnold J Rimmer
Samozřejmě se to hodně vykuchalo. Doby, kdy tady na obloze řádil Tolja Kvočur po libosti, jsou už bohužel dávno pryč. Nesmí se už lítat nad divákama a jsou i jiný omezení.
Ko-za
Jo, Miloš Jakeš. Jeho legendární projev, kterému jsme se tehdy smáli by ho dneska řadil ne ke komunistům, ale někam mezi SPD a svobodné. A ta pasáž kde vysvětluje, že je lepší zelináři ten obchod nechat soukromě, než na něj doplácet dotacemi každej měsíc ztrátu, to už by dneska byla vyloženě krajní pravice.
RomanL
Trefa! :-)
CBATbI CTOKOKOTOB
Souhlas. SPD a Svobodní, to je něco jako Jakeš level Hrádek, akorat pro dnešní Rusprdelské čuramedány.
Skvělá bývala Memorial Air Show v Roudnici, ale bohužel od minulého roku zrušena.
Kdo si dneska vzpomene na CIAF ve svy nejlepsi forme?
Zdravím, že se taky ukážete! Nebude nějakej článeček? :) Chybí tady někdo, kdo umí psát a má o čem. Přiznám se, že sleduju i youtube, i když jsem na auta vcelku levej, tak mě ty rozborky a sborky hodně baví. Ať se daří!
Taky zdravím. Popravdě ani nevím proč, ale nějak jsem vlastně skoro úplně přestal číst weby, který jsem navštěvoval denně (dfens, autickar, motorkari,…), takže už ani nepřispívám.
YouTube se úplně neubíral směrem, kterým jsem doufal, že to půjde, tedy pomoc a sdílení rad samodomo mechanikům. Místo toho neustále psali kolenovrti, co si mysleli, že jim opravím auto za půl darma. Vzhledem k tomu, že natáčení prodlužovalo opravy tak 3x, a mně přibyl do stáje pickup a další Olds, tak mě to přestalo bavit.
Pokud DF nakonec uspořádá den mobility, tak se ukážu tam, nejspíš s pickupem.
Taky Vás rád vidím, nemáte aspoň nějaké další pracovní zážitky, co by stály za publikaci? Vždycky se rád vrátím k podzemí a startování auta v -35 nebo hvězdnému nebi v jižní Americe.
Co je zač pick-up? Něco nového nebo naopak něco staršího, chevy C/K nebo něco podobného?
Pracovní zážitky se kupí a momentálně se rýsujou dvě mise s přistáním na Měsíci, k těm plánujem rozjet nějaký PR, aby se to dostalo do povědomí veřejnosti, zatím jsme měli jen krátký spot na ČT v rámci Artemis.
Pickup je ´86 Ford F-250, ten jsem dával do kupy přes zimu, bylo by z toho určitě plno zajímavých videí, ale to bych ještě dnes nejezdil :) A teď dávám dohromady ´81 Oldsmobile Cutlass. Bohužel algoritmy YouTube tomuhle typu obsahu nefandí.
Redguy: tak hlavně ať to klapne a kdyby byla chuť, myslím, že čtenářů, co to ocení, je tady pořád ještě dost.
Ad pick-up: pěkná hračka pro kluky:-) Kdybyste k tomu přidal tagy o veganismu a zahloubal se nad možnostmi odvozu elektrokol, případně videa proložil úvahami o přestavbě na uhlák s motorem z tesly, tak by to třeba tytrubka promovala víc:-) Ale chápu, že to prostě dnes tolik netáhne a gugl musí honit prachy, takže cpe jiné věci.
Jenom pro zajímavost, jestli se mohu zeptat – létá Kakuna třeba na nějakém leteckém simulátoru na PC, nebo něco podobného?
Nedoporučuji, kujví to návyky.
No, toho bych se fakt zase tak moc nebál…
Vonsráček má na wikipedii „Vondráček sám sebe považuje za konzervativního libertariána a řadí se tak mezi zastánce malého státu s nízkými daněmi“. S odkazem na rozhovor sám se sebou na stránkách Svobodných, který ovšem po volbách raději zmizel po anglicku. nedivím se mu. Někdo to na té wikipedii opravte. Vondráček sám sebe považuje především za vlastence a vleze do prdele každému, kdo mu zajistí místo u státního cecíku.
https://svobodni.cz/vondracek/moje-postoje/ (nefunkční odkaz, prý si tam plácá játra s libertarianismem)
nevim co to furt sypeš, ale zjevně hodně kvalitní matroš, kolik toho umíš sehnat? kamion by šel?
S tou maskou bych to spíše viděl na mikrofon, než na zplodiny.
jestli chce mladej lítat, tak by se mu mohla hodit nějaká přiměřená fyzická kondice. dá se získat třeba na bicyklu, není-li čas, tak v posilovně. bez fyzické kondice bude akorát pařit simulátor.
https://www.knihydobrovsky.cz/kniha/rovnik-pico-790402221
Byl jsem letos v Plasích na dni ve vzduchu, protože mě Rally Šumava, respektive její tratě letos moc nebraly, takže jsem to vzal v neděli tam. Musím říct, že Mustang byl super, Bronco skvělý, Retro Fouga Team a Šonka very good, ale jinak tak standartní. Hodně zklamali Gripeny, kdy to jen tak sem tam párkrát proletěli bez většího zápalu či chutě trošku něco ukázat (ostřejší zatáčku, otočku, nedej bože forsáž, ale chápu, že když jsme vlastně ve válce, tak asi nelze nic riskovat..)
Ale co se týká stánků, zázemí, wc s velkejma korejtkama s vodou na opláchnutí atd. tak v tomhle to bylo bez problémů a pro rodinu s dětmi bych řekl cajk. Taková pouť s letadýlkama. A vstupný 500 myslím, žádná láce. Pivko Plzeň na pohodu a spousta zajímavých stánků s jídlem a samozřejmě hračkama atd. A autem i v průběhu vcelku bez problémů, jen to není na úplně sníženěj podvozek, je to trošku polňačka na tu louku nahoře na parking, ale nic co by normální vůz neprojel.
Dík za tip, Plasy jsem vždycky chtěl navštívit, to by bylo dobré, jeden den letadýlka, druhý den Santini.
Plasy jsou krásné. Doporučuju se projít celým tím parkem až k studánce – Prelátce, ty obří louky a velké stromy mají svoje kouzlo. A zámecká kavárna i hospůdka je taky slušná. a je tam i jakási Zoo, ale tam jsem byl naposled před 10ti lety.
Když tu lítávali Ukrajinci nebo Rusáci na těch jejich sučkách (příp. Slováci na Migách), tak se i naši s těma Gripenama snažili, aby nevypadali jako úplný diletanti. To pak Černý Petr padl většinou na nějakýho NATOlota. Ale bez konkurence není třeba cokoli řešit a trvalé zahnívání je typickým znakem libovolné formy socialismu.
Občas mě v souvislosti s podobnými leteckými dny napadne, jak je to dnes na takových akcích s bezpečností.
Vzpomene si ještě někdo na kdysi výborného pilota jménem Ivo Nutarelli?
dritchie: jméno ne, ale zní to italsky, takže předpokládám, že je to ten z Frecce Tricolori, co je o něm spousta pěkných videí na youtube z Rammsteinu?
Vždycky budou air shows risk, spadnout může cokoliv kdykoliv a ti pánové za kniplem jsou sice inteligentní, trénovaní a tak nějak vůbec schopní, ale občas dokáží udělat hrozné věci (Sučko někde na Ukrajině, začátek století). Nebo selže technika (nějaké WW2 éro v USA, to myslím zas tak dávno není).
někdy stačí málo, tohle je nedávno a tady..
https://www.youtube.com/watch?v=CphfHmNPIaQ
Ano. To je on.
Měl tenkrát smůlu on i někteří diváci. Stačila malá chyba při určitě perfektně natrénovaném manévru…
Při dnešní předposranosti je docela zázrak, že se takové akce mohou ještě konat.
Však takhle už se nikde nelítá, bezpečnost především.
Samozřejmě se to hodně vykuchalo. Doby, kdy tady na obloze řádil Tolja Kvočur po libosti, jsou už bohužel dávno pryč. Nesmí se už lítat nad divákama a jsou i jiný omezení.
Jo, Miloš Jakeš. Jeho legendární projev, kterému jsme se tehdy smáli by ho dneska řadil ne ke komunistům, ale někam mezi SPD a svobodné. A ta pasáž kde vysvětluje, že je lepší zelináři ten obchod nechat soukromě, než na něj doplácet dotacemi každej měsíc ztrátu, to už by dneska byla vyloženě krajní pravice.
Trefa! :-)
Souhlas. SPD a Svobodní, to je něco jako Jakeš level Hrádek, akorat pro dnešní Rusprdelské čuramedány.