Elektromobilita bez debility I.: Nabíjení - zpět na článek

Počet komentářů: 494

  1. Mě teda úplně rozsekal kontrast nadpisu a obsahu článku. Uvědomuje si autor, že elektroauta jsou jen módní doplněk několika zbohatlíků a v praxi nemůže nastat situace, že bude místo 1000 elektroaut (a hybridů) na více než 5 mil. aut tento stav obráceně ?
    Uvedu příklad v tvrzení, jak ohromně jednoduché je nabít Teslu u stojanu. Bydlím v ulici na P6, kde mezi dvěma domy s 66 bytovými jednotkami a v jejich bezprostředním okolí je cca 15 parkovacích míst. Zbytek jsou zahrady apod. Dnes je problém vůbec zaparkovat a parkujeme v širším okolí jen díky kancelářským budovám a menším vilovým čtvrtím – před těma je naštěstí ráno, večer a v noci prázdno. Nedovedu si ale představit, že mých 30 sousedů s autem najednou začne používat v 7 večer po příjezdu např. z práce /nákupů apod. jak v tom úzkém, tak širším okolí, volně nabíječky a pak k nim bude ještě se vracet a přeparkovávat jinam, aby uvolnili místo ostatním, kteří si nabíjí třeba v 10 večer. Navíc nějaký turbonabíječky za desítky tisíc Kč u každého parkovacího místa? Jako fakt? To má tolik omezení (kapacita sítě, vlastnictví a nároky na případný pronájem/neomezené sdílení, finanční náklad na vybudování inteligentní elektrosítě – úpravy rozvaděčů i v nemovitostech kvůli přetížení sítě apod.) To jako budou zase řešit dotace? Zaplatí to všichni? Napsat, že je to až takhle jednoduché někde najít a následně zastrčit kabel je taková blbost, že to až není možný, že to někdo vůbec může myslet vážně. Z pohledu 1 člověka, to jó, jako elektroauto je super hračka – chápu, že člověk s rodinným barákem za Prahou a nabíječkou v garáži někde v office-center, kam dojede a nabije se mu to během pracovní doby, si to musí neskutečně užívat. Ale proboha, propagátoři, zamyslete se nad tím, jak by to mělo vypadat, kdyby tady bylo eletkroaut třeba milion?! – nedejbože kdyby došlo k nahrazení všech těch 5 mega aut elektroauty…
    Ostatní části článku jsou napsané až tak komplikoavně, že na tom nic jednoduchého a nedebilního fakt nevidím. Už jen x-druhů formy nabíjení a x-typů aut. 1 auto nabíjím takhle, druhé takhle, pak ve firmě budeu nabíjet kamion úplně jinak, do toho si budu instalovat všude inteligentní komponenty na to, jestli si můžu zapnout pračku, když si 5 sousedů před barákem zrovna pustí šťávu… No ty vol.. Já dnes přijedu na benzínku ke Globusu, protáhnu kartu, vezmu správnou pistoli, a za 20-30 vteřin odjedu a jezdím s tím týden – občas je fronta, tak si minutku počkám. Hotovo šmitec.
    No jak píšu výše, kontrast – ještě větší debilita ty elektroauta, než jsem se obával.

    1. Kde je ten smajlík s palcama nahoru?

    2. Mno ja vam vysvetlim, jak je to s elektroauty v EU doopravdy.

      To co popisujete je EU verchusce samozrejme zname a jasne.
      Realny a jediny proveditelny vystup teto situace je, ze vy, jakozto obyvatel bytoveho domu v P6 (a vsichni vasi sousede) zkratka nebudete mit zadne auto.
      Budete si moct v pripade nouze auto pujcit z nejake pujcovny s krycim nazvem carsharing, jinak budete jezdit vlakem a MHD.
      EU verchuska zijici v soliternich vilach bude jezdit elektromobily, ktere jim v ramci dotaci z podstatne casti zaplatite.

      Toto reseni ma spoustu pozitiv. Chuda chamrad nezavazi na cestach, nejsou zacpy, bez spotrebnich dani na palivo je levny provoz.

      Vsechny rudozelene strany maji v programu snizeni mnozstvi IAD cest, elektromobily jsou k tomuto cili vhodna cesta.

      1. Cela ta habadura s elektrikou je jen drzhubne, aby nekdo nemoh’ vyrvavat, ze az se dojebe trh se spalovacimi motory, nebude alternativa. Elektroauta jsou jen drazsi nahrada cyklistiky. Je to v praxi uplne k hovnu, udrzovat se to da jen jako predrazeny hobby a mit to jeste jednu nevyhodu, tak je jich kulatej milion.

        1. Elektroauta jsou hlavně stejný monopolní podvod na zákaz konkurence, jako úsporky. Kvůli úsporkám Phillips nechal EU zakázat žárovky, a Volkswagen teď jede úplně stejnou filosofii „vyvineme elektromobil a veškerou konkurenci necháme EU zakázat“.

          Jsou to lobbistické svině.

          1. Philips má monopol na výrobu úsporek?

            Jak chce VW dosáhnout toho zákazu konkurence?

            1. Tu habaduru s usporkama – rtutovyma – tehdy spustil Philips s Tungsramem. Tesili se, jak si namastej kapsy. Prosadili zakaz zarovek a nasypali na trh svoje rtutovy zarivky. Jenze, co cert nechtel, Cinani byli levnejsi a ve finale je prechcali LEDkama.

  2. Proti elektroautům nemám zhola nic, jedná se o zajímavé stroje, které mají leckdy švih a rozhodně by měly být součástí nabídky výrobců. Sám si dovedu představit, že mi před domem stojí jedna elektrokára, která slouží na couračky po okolí a pro ženu, když jede pro děti anebo pro rohlíky. Co by ne.
    Co mě na tom sere, je jen ten agresivní marketing a to, že mi to cpou násilím a pak to, že je to strašně drahý.
    Jinak bych proti el. autům nic neměl. Kdo chce, nechť si to koupí. Easy.

    1. Agresivní marketing? De facto to dostali naordinovaný povinně, takže se tomu nedá divit – nikdo to nechce, kupí se jim to na skladech…

  3. Názorná ukázka, že i absolvent kulturní politologie či AVU, může po přečtení příručky k pračce vystupovat coby odborník na cokoliv např. tedy na elektrotechniku.
    Když budu koukat na Modrý kód, bude ze mě taky chirurg?

  4. Jelikož v ČR výstavba čehokoliv probíhá pomalu, nastala nyní velmi vhodná doba té pomalosti využít a ještě přibrzdit stavby různých nabíječek a dalších elektromobilních nesmyslů.
    Až totiž ten úchylný boom opadne a na vrakáčích se budou hromadit tesly a podobné haramapádí, budeme o krok vpřed a nebudeme muset ty nesmysly draze rušit.

  5. Prostoduchý anonymní autore. V blábolu píšete : „Zlí jazykové tvrdí, že elektrická auta nelze v domácnostech nabíjet, že na to není infrastruktura, kapacita sítě a pod. Ve skutečnosti ne úplně malá skupina domácností včetně těch „panelákových“ používá spotřebiče jako jsou pračka (1f 3,6 kW), elektrický sporák s troubou (1f 3,6 kW nebo 3f 11 kW), boiler (1f nebo 3f, od 3 do 9 kW), elektrické topení/tepelné čerpadlo (3f od 11 do 22 kW). Specifikem těchto spotřebičů je relativně velký příkon jen v určitou dobu danou denním rytmem lidí (praní, vaření), venkovní teplotou nebo centrálním řízením pomocí HDO (hromadné dálkové ovládání jako prostředek pro regulaci rozvodné sítě).Nabízí se myšlenka řídit nabíjení vozu tak, aby se v době zvýšené spotřeby snížil příkon nabíjení a naopak.“ hmm a proběhla Vám hlavou myšlenka jak nabíjet z pátého patra paneláku vůz zaparkovaný kolikrát stovky metrů od domu. Napadlo Vás, že jednoduchou trojčlenkou lze spočítat, že pokud každá česká domácnost průměrně nabije svůj elektromobil jednou za dva dny, tak se její průměrná spotřeba oproti dnešku zdvojnásobí a to uže jen tak bez rekostrukce a skokového navýšení kapacity naše el. soustava nezvládne.
    Źe ne ? – no to mně u zelených debilů jako jste Vy nepřekvapuje.

  6. Jason Fenske z Engineering Explained: Why Gas Engines Are Far From Dead – Biggest EV Problems
    https://youtu.be/Hatav_Rdnno

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017