Doprava – doleva a do zelena.

Featured Image

Události nabraly poslední dobou poněkud spád. Chystá se na nás celá řada velice podlých pakáren a je jen na nás, jak se s nimi vypořádáme.

Zajímavou zprávou je, že zmr. Bém otočil a naznačil, že tak často diskutovaná rychlostní omezení v Praze možná padnou. Varuji před předčasným optimismem, varuji před jakýmkoli optimismem, pokud jde o pražskou ODS. Ty značky tam pořád ještě jsou a někdo je tam umístil. Byl to pražský magistrát a byla to jeho městská policie, kdo tam začal překotně hned s vyhlášením limitu měřit rychlost úsekovým měřením, byl to pražský magistrát, kdo omezení rychlosti obhajoval jako správné. Spíš to vnímám jako populismus jednoho muže a snahu pacifikovat iniciativu Ovce.eu těsně před jejich akcí. Zajímavější než obrat zmr. Béma je v článku obsažené poselství, že dogma „pomaleji = bezpečněji“ už neplatí. Že by se konečně ukázalo, že „plynuleji = bezpečněji“? Dokonce ani radary, univerzální lék na všechny bezpečnostní neduhy, nepomohly. Policie zřela bortící se doktrínu a pokusila se to zachránit tvrzením, že za větší počet nehod může letošní studené počasí. V tomto článku se však od téže policie dozvíme, že zima způsobila pokles počtu nehod. Věhlasní dopravní experti Policie České republiky jsou rozpolceni?

V lednu bylo na našich zasněžených silnicích nejméně mrtvých od roku 1970, v únoru nejméně mrtvých za posledních 20 let. Ale to neplatí na zpomalených úsecích hlídaných spásnými radary, kde přibylo nehod z 26 na 34, tedy o nějakých 30%. To není náhoda. Jak je to jen možné? (Pozn. stejně je to fascinující výsledek. Kolik aut projelo sledovanými úseky za oba měsíce? Miliony? A stalo se pouhých pár desítek nehod. Pravděpodobnost nehody, tedy že se v těchto místech stane něco třeba vám, bude pak v desetinách promile. Z toho je vidět, že dopravní demagogové, přehazující verbálními vidlemi mrtvoly na českých silnicích, vůbec neví, o čem hovoří).

Vláda úřednických nominantů připravuje vznik „nízkoemisních“ zón. Návrh zeleného zákona je ve vládě, média mlčí. Český model kopíruje poměrně věrně model německý, vyhlašování zón by bylo v kompetenci obcí. K tomu, aby mohla být městská neprůjezdní komunikace vyhlášena zónou, stačí jedno překročení limitu emisí. Tento krok by znamenal, při známém stavu automobilového parku v ČR, významný zásah do mobility mnoha našich spoluobčanů. Ostatně uvedený návrh zákona z díly Strany zelených by vedl mmj. také k zákazu výroby některých kotlů na pevná paliva, takže by si část obyvatel ještě k tomu ani nezatopila. Dále by museli všichni provozovatelé lokálních topných zdrojů platit za údajné znečišťování a každé tři roky strpět a pochopitelně zaplatit nějakou kontrolu. To je samozřejmě zelená diktatura a naprostý extrémismus, ale protože se o tom dohromady neví, nebude nikdo, kdo by se tomu postavil. Poslanci? V poslední době se ukázalo, že vůbec nevědí, o čem hlasují, prostě tam jen chodí a zvedají ruce. Jak je správně uvedeno v tomto článku, veřejnost je aktuálně zpracovávána hrůzostrašnými mediálními eventy o spalování PET lahví.

Možná zaznamenáváte v médiích palebnou přípravu k dalšímu zakrojení do salámu vašich občanských svobod. Mladá Fronta vytrvale informuje o klientelismu na pražském magoši, kde se zametají pod koberec přestupky VIP. To, co MF DNES popisuje, je běžná realita většiny správních orgánů, najdete ji všude. Dokonce by se dalo říci, že v Praze se s tím zbytečně serou, když falšují omluvenky. V jiných menších městech, kde jsou všichni (policajti, strážníci, úředníci, VIP) jedna rodina, se záznamy o přestupkách prostě vytřídí a ty ošklivé někam zmizí, vůbec žádné správní řízení nezačne a žádné omluvenky se nemusejí psát. MF DNES kupodivu neučinila ten závěr, že příčinou situace je korupční bodový systém a jeho zánikem by zanikl i problém sám. Je to ale objev, čtyři roky se v rámci bodového systému korumpuje, ale teprve teď je z toho mediální událost. To nebude jen tak, říkal jsem si. A skutečně. Dnes se konečně mediální kampaň dobrala výsledku – přičinou jsou měkké zákony. Jedná se o palebnou přípravu k zavádění objektivní odpovědnosti provozovatele vozidla, která není veřejností přijímána kladně, protože v podstatě nutí jedince nést odpovědnost za chování někoho jiného, aniž by jeho jednání mohl bezprostředně ovlivnit. Příslušná novela obsahující tento v českém bezprecedentní princip se bude projednávat v parlamentu v blízké době, dokonce možná již na této schůzi.

Dnes proběhlo v parlamentu zajímavé hlasování. Při něm byly obnoveny tzv. elektronické dálniční viněty. Návrh zákona, který by jejich zavádění zastavil, byl iniciativou ODS a s podporou korupTOP09 zamítnut. Při debatě k tomuto zákonu ministr Slamečka naplno přiznal, že záměrem MD je nikoli časové, ale výkonové zpoplatnění silnic a dálnic, tedy zavedení mýta i pro osobní automobily. Kromě toho je dále neřešen problém osobních dat, což v souvislosti s nákupy podezřele drahých „telematických“ systémů pro dálnice, jejichž přemrštěné ceny nedovede nikdo vysvětlit, ukazuje na vznik komplexního sledovacího systému, který by byl schopen vyhodnocovat pohyb osob a vozidel.

Docela dost témat v poslední době, že?

Myslím, že oblast dopravy je výborným ukazatelem prorůstání totality společností. Doprava umožňuje volný pohyb osob, zboží a také informací. Navazování mezilidských a obchodních vztahů. Prostě samé škodlivé věci. Pokud se chce nová zeleno-euro-socialistická totalita prosadit, musí zaútočit nejprve na sféru dopravy a komunikace, stejně jako úspěšná vojenská operace začíná obsazením mostů a rozvratem komunikačních spojů protivníka.


16.03.2010 D-FENS

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
338x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:59
D-FENS © 2017