Den pana Klobouka: Generální zkouška

Featured Image

Napadlo mě uspořádat jeden pokus. Zahrál jsem si na pana Klobouka.

V úseku České Budějovice – Veselí n./L. (výpadovka na Prahu) jsem jel rychlostí mezi 90 a 100 km/h. Vypadalo to asi takto (nyní již víte, že auto byl můj soukromý Favorit). Je jasné, že pan Klobouk by takhle nejezdil, pan Klobouk je mnohem více zklidněný a pochybuji, že pojede rychleji než 80km/h.

Současně jsem tím novým zmrditelefonkem, co má tolik různých funkcí, třeba taky kamerku, fotil, kdo všechno mě předjede.

To vám byla prdel, paní Blažková.

Hned jak jsme se dostali na rovinku, tak to začalo.

Mám teédéíčko f červeným íčku pyčo…
… a já ho mám taky
I starej VW Prasát do toho šel, i když mu to dalo práci
a další tédéíčko, tady dokonce přes plnou čáru, no a co
Němec na to taky prděl
uhni, vezu vložky
ofrout jel asi 150km/h, takže předjel i některá tédéíčka
opět jedna, tentokrát na benzín
toto tédéíčko dosahovalo vysoké rychlosti,
protože mělo pod víkem kufru něco jako hustodifuzor
Felicie byla služebním vozem jednoho obecního úřadu
připadlo mo obzvláště pikantní, že správní orgán taky porušuje předpisy.
Felicia mně přejížděla zhruba kilometr, asi jako když jde astmatik do schodů
předjetí staršího modelu je pro majitele novějších Schadewagenů
die Sache der Ehre
A na závěr ještě jedna ftédéíčku
Pak tu mám něco, co mě obzvlášť potěšilo (vyfotil jsem opět mobilním telefonem za jízdy, takže kvalita klesla)
 
 
Celkem mě na úseku dlouhém 23km předjelo 11 aut. Nemám to jejich řidičům za zlé, kdybych nedělal můj sociologický výzkum, tak bych určitě jel také rychleji, je tam široká silnice s dlouhými přehlednými úseky a ani jeden z těch 11 řidičů mě nijak neomezoval ani neohrožoval. Měl jsem původně ještě v úmyslu vzít si klobouk a položit před zadní okno nějaká ta vejce, nestihl jsem to však zařídit. Rozhodně to byl zajímavý pokus, který ukázal, že pan Klobouk bude mít 7.7.2006 plné ruce práce. Jistě vám také neušlo, jaké tovární značky a modelu byla většina předjíždějících aut, takže jsem byl potěšen, že pozice nejrychlejšího naftového sedanu nebyla dosud otřesena a také se mimoděk ukázalo, kdo bude mít z pana Klobouka tu úplně největší radost.

Takže den pana Klobouka. Věřím, že jste připraveni! Připomínám, 7.7.2006 jezdíme přesně podle přepisů.

Podporu panu Kloboukovi kromě řady jedinců přislíbila některá periodika.

D-FENS a jeho kchůl frendz se hotoví vyslat pana Klobouka 7.7.2006 v Českých Budějovicích. Použijeme tři stejné automobily v národních barvách a krátce po poledni  zklidníme dopravu na okruhu Dlouhá Louka – Levobřežní – Strakonická – Nádražní – Rudolfovská – Pražská. Máme trochu problém s těmi klobouky, vejce problém nebudou. Upozornění pro policii ČR: Lékarničky budeme mít v pořádku a auta by měla být skoro nová, takže tudy cesta nevede.


25.06.2006 D-FENS
 

Kdo nechce číst něco hodně ulítlýho, ať tady skončí a dál nečte.

Když jsem jel stovkou po té široké a zcela přehledné silnici, napadla mě ještě jedna věc. Jezdit zde otrockých devadesát je nesmyslné, to bylo vidět na první pohled, maximální rychlost o 20km/h vyšší by míru (ne)bezpečnosti zde nijak neovlivnila. Je jasné, že takové omezení jen málokdo bude dodržovat. Autoři novely to bezesporu vědí stejně dobře, jako všichni, kdo tam jeli. Představte si nyní, že jste politik a chcete vládnout. Chcete mít moc nad ostatními lidmi (to je totiž to vládnutí).

Jistě znáte ten vtip, jak přijde chlap za kouzelnou babičkou a chce ho mít dlouhýho až na zem. Babička říká, není problém, a usekne mu obě nohy. Pokud jde o vládnutí a ovládání, funguje to podobně. Buď je možné se nad ostatní nějakým způsobem vyvýšit, uplatnit svoji mentální a někdy také fyzickou převahu, anebo je také možné ostatní ponížit a sám zůstat stejný jako předtím. Představte si, že byste všem okolo vtloukl do hlavy, že jsou něčím vinni. Takové pokusy už v minulosti byly, například Václav Havel se za dob svého „prezidentování“ snažil přenést na náš národ vinu za holocaust nebo vyhnání sudetských Němců. Je pochopitelné proč: Havel sám věděl, že je příliš velkým sráčem na to, aby se postavil do čela národa, prostě na to neměl a neuměl si to přiznat. Tak se aspoň pokusil zatížit všechny ostatní vinou, pod jejíž tíhou jejich hlava klesne a on zůstane tím jediným čistým, jedno že ho jako malého K.H.Frank choval na koleni. Ten samý význam má podle mého názoru i politika dopravní restrikce: stálým zpřísňováním pravidel dojde situace do stavu, že úplně každý bude muset připustit, že porušuje pravidla. Tím se ovšem stane zranitelným a kritizovatelným … a také ovladatelným.
 

12345 (1x známkováno, průměr: 1,00 z 5)
357x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:06

Reklama

D-FENS © 2017