Další lidové vítězství – nelegální škola uzavřena - zpět na článek

Počet komentářů: 192

  1. Čtvrtou řísi si rozvracet nedáme. Muž s hnědou taškou, co to plácám, učitelka s ruskou školou nesmí projet. Heil Merkel

    1. Makrela to s nekolika vecma posrala, ale myslim, ze na ni jeste budeme nostalgicky vzpominat.

      1. No je to možné, že na ňu budeme spomínať, ale nebude to preto aká bola skvelá a ako sme ju milovali, ale pretože nám dosť reálne hrozí, že BRD+DDR bude mať v čele štátu takého kokota ako ešte svet nikdy nezažil. A jeho poradcovia a podržtašky budú ešte väčší kokoti a kurvy ako ten jeblý náčelník.
        Ospravedlňujem sa kurvám, lebo aj medzi nimi je isto dosť slušných a svojprávnych osôb.

        1. myslíš že Ádu předeženou až tak brzo?

        2. Samozrejme, taky tak jsem to myslel.

      2. Jako na toho pána s knírkem? Jak se jenom jmenoval?

        1. Bacha, nemalo Nemcu na nej vzpominalo v dobrem, pokud jim spojenci nehodili bombu na barak a nebo nekdo z rodiny neumrzl nekde v Rusku. To je totiz presne ten problem, kterej vtloukam v praci lidem do palic. Ti mladi uz se ani neucej, jak se Ada dostal k moci. A to je obrovska chyba. Ada hazel vinu jen na Zidy, ale soucasni levicaci hazeji vinu za CO2 uplne na vsechny.

          1. Proč by ne. Pěkně je to popsané v té knížce Soldaten. On prostě dal Němcům naději a zavedl pořádek. Najednou skončil bordel Výmarské republiky, lidi měli práci, zavedl placenou dovolenou, placenou rekreaci, díky Hitlerjugend se městské děti dostaly do přírody, pozvedl národní sebevědomí a hrdost, začal zavádět různé sociální vymoženosti… Navíc nešel proti soukromýmu vlastnictví a podnikání (U Němců, pochopitelně). Samozřejmě, nebylo to dlouhodobě ekonomicky udržitelné, ale to tehdy viděl málokdo. Pronásledování komunistů vadilo akorát tak komunistům a Židi nikoho moc nezajímali. Jasně, ne každej ho volil a ne každej byl z nacistů odvázanej, ale krom toho že to byla kleptokracie tak objektivně vzato zas tak špatně nevládli a ve vztahu k běžným Němcům to byla spíš jedna z těch mírnějších diktatur. A ve srovnání s bordelem Výmarské republiky, hospodářskou krizí a tím co by rádi zavedli němečtí komunisté to bylo vlastně fajn. Zvlášť co Nocí dlouhých nožů zkrotil SA.
            V podstatě až do pádu Francie neměl průměrnej Němec moc důvodů na nacisty nějak zvlášť nadávat, kromě nějakého obecného principu, protože to byla banda zkorumpovanejch ksindlů.
            P.S. Áda samozřejmě neházel vinu jen na Židy. Svezly se v tom i západní mocnosti, komunisti a demokraté. A socdemáci. A vůbec všichni domáci „dýkobodači“ (viz Dolchstosslegende)

            1. Shane: tohle je tak optimistické, až je to revizionistické.

              I v Reichu vládlo Gestapo, SS a ostatní stranické milice ocelovou pěstí a drtily každého, kdo projevil sebemenší nesouhlas, od nejprostšího kmána až po politiky a soudce.

              Pro názornou ilustraci doporučuji filmy „Konference ve Wansee“ (Conspiracy, 2001, zejména scéna kde se oba dva přítomní civilisté musí brnit, že mají rádi

            2. Shane: tohle je tak optimistické, až je to revizionistické.

              I v Reichu vládlo Gestapo, SS a ostatní stranické milice ocelovou pěstí a drtily každého, kdo projevil sebemenší nesouhlas, od nejprostšího kmána až po politiky a soudce.

              Pro názornou ilustraci doporučuji filmy „Konference ve Wansee“ (Conspiracy, 2001, zejména scéna kde se oba dva přítomní civilisté musí brnit, že mají rádi Židy a jsou to kolaboranti když mají jakékoli námitky ke genocidě říšských občanů) a „Jeder stirbt für sich allein“ (Alone in Berlin, 2016, zejména scéna kdy hlavního vyšetřovatele KriPo zmlátí Gestapák protože si dovoluje mu odporovat).

              Nebyla to mírná diktatura ani na německé poměry – protože tam nebyl pořádek. Náckové se vůbec nezatěžovali s dodržováním vlastních zákonů, což kdokoli a) inteligentní nebo b) z fochu (justice, policie atd.) viděl a pokud projevil náznak nesouhlasu, měl problém.

              A proti soukromému vlastnictví a podnikání šli zatraceně hodně – měli centrálně plánovanou ekonomiku úplně stejně, jako SSSR, akorát namísto pětiletek měli myslím čtyřletky.

              Ono se to ostatně málo ví, ale kompletní komunistický systém centrálně řízené a plánované ekonomiky byla 1:1 kopie německého prvoválečného, který Leninovi ohromně imponoval.

              1. To se teda zatěžovali. A někdy dost úzkostlivě. Celá konference ve Wansee byla o přípravě právního rámce pro holokaust.

              2. Co mam zatim zkusenost, tak Nemci na nejake velke projevovani nesouhlasu nejsou. Sem-tam se nekdo najde, kdo vyrvava a jde nekam mavat fanglema, ale vetsina sere na nej i na problem. Radeji delaji, ze to nevidi, hlavne, kdyz socialni jistoty budou dal. Takze ano, urcite par tech, co se jim to nelibilo, byli tvrde potlaceni, ale to neznamena, ze vetsina nadavala. Nemci vseobecne se moc nezajimaji o veci, ktere presahuji jejich dvorek. Nekolikrat tydne se mne treba ptaji, jestli do Ceska je na hranicich kontrola, ze by si radi k nam zajeli na vylet na kole. Umim si predstavit, ze v dobach predinternetovych ani nevedeli, co se deje ve vedlejsim okrese.

                1. Oni vlastně ani Češi. My sice nesmírně rádi nadáváme a držkujeme, ale většinou tak nějak stranou, mezi svejma. Doma, v hospodě… Jít remcat někam na úřad, demonstrovat nebo se otevřeně postavit vládnoucí klice, na to moc nejsme. Jsou takoví a je jich relativně dost, ale drtivá většina Čechů si myslí svý a nikde se neangažuje. Ani v tý práci… Většina zaměstnaců pičuje od rána do večera, ale jít za šéfem a říct mu to do očí? Ani náhodou.

              3. Btw, kdybys videl, jak Nemci bez kecu zavadeji nejruznejsi picoviny z EU, tak bys pochopil, jak bez kecu zavadeli Adovy vorschrifty. Umim si to naprosto predstavit. Takze on dost mozna ani proti nejakemu tlaku soukromych firem nemusel jit. Predhodil jim statni zakazky, naridil co a jak a Nemci slapali jak hodinky.

                Nemec respektuje autoritu. A nezpochybnuje ji. Oni jsou jina mentalita, nez my.

                1. Hlavně, státní zakázka byl jistej kšeft. Státní zakázky byly vždycky terno. Stát bez remcání platil a vzal toho hodně. Vyrábět helmy pro Wehrmacht byl rozhodně lepší kšeft než vyrábět cedníky a smaltovaný hrnce. Zakázka na výrobu ešusů pro vojcly bylo terno. Miliony vojclů a každej potřeboval Kochgeschirr. To neni jako hrnce pro civilisty. Konkurence jako kráva a kolik toho ty báby na trhu nakoupěj? A ještě frflaj nad každym fenikem. U ešusů je práce dost pro všechny výrobce a ještě budou muset rozšířit výrobu.
                  A nedělám si iluze, že si nějakej místní Treuhänder nebo SA-Schweinleiter nechtěl smočit zobáček a vylepšit dpomácí rozpočet a že odmítl drobný dárek od výrobce aby mu ten kšeft dohodil, nebo aby přimhouřil očičko. NSDAP byla ještě horší kleptokracie než naše dnešní politika.
                  Plánovaný hospodářství není nutně zaměřeno proti soukromému podnikání. Proti volnému trhu, to ano. Ale ne proti soukromým firmám.

              4. Tak nedokumentární filmy natočené v nedávné minulosti jako bernou minci fakt neberu a docela mě překvapuje, že se na ně odvoláváš ty. Krom toho se odehrávají až za války.
                Ano, něco měli plánovanou ekonomiku, nicméně plánovaná ekonomika sama o sobě neznamená, že jde proti soukromému vlastnictví a podnikání. Plánovanou ekonomiku měly za války i USA a GB a u nás jsme měli Dvouletý plán v letech 1947-48, který v té době ještě nepočítal se znárodňováním (i když tady je to složitější, protože velké klíčové podniky znárodnil Beneš už v roce 1945).
                Velké německé koncerny a průmyslníci ostatně patřili mezi přední podporovatele Hitlera a jeho nástupu k moci a rozhodně se jím necítili ohroženi, ani jím ohroženi nebyli, stejně jako zámečník v Mnichově nebo hokynář někde v Arschloch im Walde.
                Krom toho, já nic z toho co píšeš nepopírám. Jenže většiny Němců se nic z toho zas tolik netýkalo. Asi jako se běžného Čecha netýkaly procesy 50. let nebo čistky v armádě a SNB. Ostatně, není potřeba chodit tak daleko.Vezmi si ta mýtická legendární 90. léta u nás. Sice na jednu stranu svoboda, ale taky ekonomicky celkem bordel, regulace nájemného, vysoká zločinost, bankovní socialismus, tunelování, čistky v armádě a policii, rozkrádačky a v politice spousta ksindlů. Když to šikovně literárně a filmově zpracuješ, tak z toho hravě uděláš dobu temna a zoufalství. A stejně na tu dobu lidi rádi vzpomínají a lidové mínění to považuje za úžasnou dobu. Protože tu byla ta výjimečná atmosféra. Ne všichni rádi vzpomínají, ale je jich dost. No, a s těma Němcema je to podobný. Není zrovna náhoda, že v Německu prakticky neexistoval odboj. Hitler si Němce doslova koupil. Dneska si člověk těžko představí, jaká to byla úžasná vymoženost mít placenou dovolenou, odborářskou rekreaci a že děti mohly zadarmo jezdit do přírody.
                Jasně, dneska už víme co za to museli zaplatit a jaká Potěmkinova vesnice ta předválečná éra byla, ale ty lidi to tenkrát většinově prostě neviděli nebo nechtěli vidět. Nemůžeš hodnotit tehdejší dobu podle dnešních měřítek a dnešních vědomostí. My víme, jak to bylo dál. Oni ještě ne.

                1. On ten přístup Nměců hezky ilustruje Wehrmacht, resp. Heer. Profesionální důstojníci Reichswehru, všechny ta pruská vojenská šlechta z rodin které sloužily už Friedrichovi, samozřejmě nacisty nemusela. Eklovali se jim. Koneckonců, nacisté byli vesměs vulgární náslnická zlodějská pakáž. Navíc v rámci upevňování moci provedli v armádě nějaké čistky (Fritschova aféra, třeba). Jenže… Jenže Hitler se niterak netajil, že hodlá uělat z okleštěného a vykleštěného Reichswehru mocnou bojovou sílu a začal do armády lejt bambilióny a azčal militarizovat společnost. Noa to se lampasákům líbilo. Protože to znamenalo postup a velení a frčky a kariéry a moc a vliv a prestiž a spoustu novejch moderních hraček a vojáčků. Navíc měli nacisté zvláštní fond, kterým přispívali vysoce postaveným generálům k jejich platům (= kupovali si je přímo).
                  Takže se všichni ti lampasáci přes svoji nechuť k nacistům předháněli, kdo se k nim vlísá víc a kdo jim líp vylíže prdel. Což jim většině vydrželo až do hořkého konce a i ta menšina vedla odboj proti nacistům ne kvůli Židům nebo totalitě, ale kvůli tomu že jim Áda blbě kafral do vedení války a měli strach, že jim to ten píčus celý pokazí. A celou válku se Wehrmacht (všichni, WH, WL i KM) bez námitek podílel na všech těch nacistických válečných zločinech na všech okupovaných územích a pokud se náhodou nepodílel, tak aspoň se zájmem přihlížel.

                  1. K tomu je výborná historka,jak se nějaká policejní kapela co jezdila po frontě bavit vojáky (něco jako náš AUS) doslechla, že vedle jejich štace zrovna střílej Židy ve velkým. No a milí muzikanti projevili přání, že by si chtěli taky zastřílet. Že se taková příležitost neco takovýho vyzkoušet hned tak nenaskytne. No tak jim kluci z Einsatztruppe půjčili samopaly a umělci celej den vesele popravovali Židy. Muže, ženy, děti, prostě jak to stojí a leží. No a další den jeli spokojeně dál, bavit vojáky hodnotnou muzikou.

                    https://www.databazeknih.cz/knihy/vojaci-protokoly-o-boji-zabijeni-a-umirani-200691

          2. S. Komárek zaznamenal vzpomínku jednoho pamětníka: „To byla veliká doba, mladý muži, vaše generace si těžko dovede představit, jak veliká…“

            1. Jo, v tomhle smyslu se tam taky vyjadřovali. Že bylo až opojné být Němcem za Hitlerovy předválečné éry. Jako Čech tenhle sentiment samozřejmě mohu jen těžko sdílet, ale nepochybuji, že tomu tak pro Němce platilo a nedivím se proč. A vlastně jim to ani nemůžu mít za zlé. Spousta Čechů byla taky nadšená z vlády KSČ.

              1. Podlehl tomu i JFK, jako mladyho to uplne imponovalo, tusim i zaverecnou praci sveho studia tomu venoval. Nelze se divit, malokdo tusil, jak se ten socanskej experiment pak bude platit.

                1. nj, ona ta léta po Krachu 1929 byla dost všivá doba a byla fakt bída. Takže se experimentovalo s kdečím. Ostatně, většina zemí světa mělo tehdy nějakou formu diktatury. Snad s vyjímkou Britského Impéria*, USA, Francie**, Beneluxu*** a ČSR. A to si úplně nejsem jistej tou Francií, jejíž vlády byly napůl komunistické.

                  * vyprávějte to Indům a dalším kolonizovaným barevným.
                  ** dtto. Francouzi se dodnes můžou posrat jak s nima zacházeli Němci za okupace, ale sami se v koloniích nechovali o nic líp, když se domorodci cukali.
                  *** njn, dobrodiní civilizace se holt musí přinášt, ať místňáci chtěj nebo ne.

          3. No, většina z nich na něj vzpomínala v dobrém, ještě když jim ty bomby na barák padaly. Němci vždycky hledali chyby u ostatních, jenom ne u sebe. Jejich vůdce byl bůh. A tak, když jim padaly ty bomby na barák, tak to byla vina všech okolo, jen ne jejich a jejich Führera. Když přišli Američani, nebo hůř, Rusáci, tak bylo Německo najednou plné Stauffenbergových bratranců a sestřenic. Tenkrát by tam člověk nenašel mezi obyčejnýma lidma jedinýho nácka. Jenže Stauffenberga proklínají dodnes.

  2. Už dva roky poslouchám primitivní výhrůžky a kletby typu „počkej, až budeš umírat na kolabující JIP… pak ti dojde, že sis měl nasadit respirátor… nechat se očkovat…“ A já furt čekám, kdy v tom mrazáku konečně skončím. Při tom jsem nezodpovědnej hazardér a vrah malých dětí a důchodců. Jak je možný, že jsem ještě naživu? Jak je možný, že mi nic není, když tady kosí a drtí nebezpečnej virus, kterej si navíc nevybírá? Jak to, že ještě nejsem skosenej nebo zdrcenej?

    Takže až mě někdo bude v obchodě nebo v MHD vysírat s náhubkem, zřejmě už si vykoleduje tečku. Akorát to bude trochu jiná tečka, než na jakou byl dosud zvyklej. Už mám těch kolaborantů po krk.

    1. nojo, teď se ti to kecá. Ale počkej až budeš umírat v kolabujícím mrazáku :)

    2. Asi to bude jedina tecka, ktere se prijimaci dockaji.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017