Cyklolunch - zpět na článek

Počet komentářů: 338

  1. Já jsem vypozoroval, že cyklisté obvykle nechápou rozdíl mezi cyklosteskou a cyklotrasou. Cyklotrasa typicky vede v lese často společně s turistickou trasou. A oni nechápou, že tam nemají přednost…

  2. To nejsou jen cyklo kokoti. To jsou obecně sportovní kokoti. Ti lidi se prostě chovají neomaleně, hrubě, no jak piče největší. V zimě stejnou sortu představují pro změnu běžkaři na horách, taky čuráci co vám zezadu potichu přejedou nohu, psa nebo dítě aniž by třeba kurva a) zabrzdili b) aspoň houkli že jedou. (mluvím o vytížených turistických trasách kde chodí davy lidí)

    Popravdě, stených pičí člověk potká i za volantem. Minule když jsem vezl malého k babičce blbých 22 km napočítal jsem:

    6x nedání přednosti v jízdě
    7x !! blokace silnice z důvodu stání kokota v křižovatce/zúžené silnici apod. Piča prostě stojí, s někým tam klábosí, kolem kolona, zácpa, a ani kurva nehne brvou. Ne jedna. 7 takových během 20 minut !
    1x oprasení a vybrždění
    + několik lidí co byli buď fest vypití nebo prostě jen neuměli řídit, protože se chovali fakt hustě nevyzpytatelně, kličkovali, nelogicky zrychlovali a pak zas brzdili ….

    jo a každý druhý telefonuje, samozřejmě. Já mám teda jen lacinou Kiu, ale handsfree to má …..

    minule venčil nějaký dědek psa před naším panelákovým vchodem, a ten se vysral přímo před dveře, nejdřív jsem se slušně zeptal jestli to hodlá sebrat, pak už jsem po něm řval … sebral to? leda hovno, dělal že je hluchej a šel do prdele , tak sem to musel sebrat já. No přece ho tam nebudu mlátit, žejo. A pak měj úctu ke starším …

    takže to nejsou jen cyklo – debilové. To jsou prostě debilové, jen v těch reflexních trikotech jsou víc vidět. Balkán, země plná nevychovaných, neomalených idiotů a zlých zmrdů.

    1. Ad telefon a handsfree – ono to není o nic lepší než telefon v ruce (když na to přijde, já bych ten telefon klidně mohl držet, protože mám automat), protože nejde ani tak o tu krabičku v ruce, jako o to, že se soustředíte na ten hovor a pozornost je v prdeli – ať už máte handsfree nebo ne…

    2. Celkem souhlas, akorát cyklodebilové jsou fakt trochu jiná liga, než hustí týpci za volantem. U hustých týpků za volantech existuje aspoň podskupina těch, kteří fakt někam chvátají a mají k tomu fakt pádný důvod. Třeba lidi, kteří se starají o babku, která nedorazí k doktorovi a nezvedá mobil, tak potřebují zjistit, jestli ji neklepla pepka, nepustila si plyn, nezapálila barák a má prostě jen sklerózu a ztratila nabíječku. Cyklisti na cestách ale v drtivé většině nejsou týpci s bandaskou v montérkách, kteří se blembají v šest ráno na šichtu a řeší své existenční obtíže, ale spíše vystajlovaní kokoti, kteří nemají co na práci, tak si ve svých 50+ letech hrají na Petra Sagana, i když na to nikdy neměli, nemají a ani nikdy mít nebudou. Takoví cyklozmrdi všude jen zavazí, nicméně tím, že mají nálepku „EKO“ se sami pokládají za nadřazené těm, kteří fakt nemají čas na kokotiny a na cestách jsou kvůli svých povinností, nikoliv pro zábavu. Také nikdy nepochopím, co je na inhalování prachu a smogu z cest tak hrozně free-cool-in. Cyklisti nejsou prostě nikde v pohodě, na cestách jsou z hlediska aut škodná, ve městech ohrožují chodce, v horách turisty… kdyby si za svoje postavili nějaký svůj cyklookruh jen pro kola, tak je to stejně nebude bavit, protože oni nesmírně lpí, že se dostali odněkud někam a po cestě se stavili v pěti hospodách a to celé na kole… Tak co s nima. Je to mor. Úplně to samé, jako miliony neefektivních neziskovek, které akorát berou euroodotace a dělají bordel. Až padne EU, vyhynou i organiozovaní fašističtí cyklozmrdi. Do té doby se to musí bohužel překousnout.

      1. Nepřeháněj to.
        Osobní zkušenost mám se sousedy, kteří mají drahá kola, takovou, že někdo na tom jezdí denně do práce – desítky km a značná převýšení, někdo si zas ku svému sedavému zaměstnání přidává třikrát, čtyřikrát, týdně 60 – 100 km, aby úplně fysicky nespadl, chovají se slušně, dresy a kola mají nekřiklavé, turistika a machrování je rozhodně nezajímají, berou to velmi prakticky, přitom roční nájezd jde do tisíců kilometrů.

      2. souhlasím zcela v jedné věci – ti reflexní buzeranti se rozmohli i u nás v kraji a zásadně se motají po čtyřproudovkách a vytížených křižovatkách, kde přitom VEDE ! cyklostezska vedle. Vím to, protože jsem svého času jezdil na kole dost čast, vlastně furt, ale autům sem nepřekážel, protože všude je plno fajn bočních cest pro kolo, kde potkáte maximálně traktor.

        Evergreen starých časů – ožralý dědek na ukrajině s igelitkou na řídítkách kupodivu nevymřel, ti taky dokážou nasrat, ale je jich řádově míň a na čtyřproudovky se nepouštějí, prudí spíš po městě.

        Zalitoval jsem velmi, že jsem prodal svou starou Jawu 250, můj plán byl taký, že si na tu čtyřproudovku vyjedu o víkendu, kdy je tam těch žabiček nejvíc. Máznu engine M2T 1:15, ať to pořádně dýmí. Dojedu ho, předjedu, podřadím za 3 a 10 minut budu udit, nejlépe do kopce, než to vzdá on. šlo by provozovat i s trabantem, ale ten má výfuk na stranu a tak to není ono.

        Na druhou stranu jak píše h72, znám taky hodně slušných lidí co jezdí na kole 60 + km denně a nikoho neprudí, chovají se slušně, pod auta se nemotají.

        tipuju že je to tak 50:50, ale zmrdi jsou víc vidět

  3. Na jedný straně hustě drtíme argumentační fauly a tady na základě nějaký vidlačky hodnotíme skupinu? Já taky jezdím na kole, nosím blembák a cvakám (zámky od pedálů na podrážce), a přitom se pokládám za slušně vychovanýho člověka, kterej nikoho neprudí, nikoho neodsuzuje a chodcům na silnici se vyhýbá. Zapadnu do jiný škatulky?

    1. „Zapadnu do jiný škatulky?“
      Treba ja mam jen dve skatulky – morons a lidi; ta prvni je 1000x vetsi a je skoro plna, v te druhe je 6 lidi.
      A to „ven“(*) moc nechodim. ;-)

      „…a přitom se pokládám za slušně vychovanýho člověka, kterej nikoho neprudí, …“
      Sebereflexe je zavadejici – zeptejte se sveho okoli – souseda, kolegy, atd.

      (*) Zamky, hrady, muzea, divadla, restaurace/hospody… a jine pro mne adrenalinove seskupenstvi
      takzvaneho biologickeho druhu homo sapiens.

      1. „Treba ja mam jen dve skatulky – morons a lidi; ta prvni je 1000x vetsi a je skoro plna, v te druhe je 6 lidi.“ – a ve které máte sám sebe? Dobře si rozmyslete odpověď, protože „Sebereflexe je zavadejici – zeptejte se sveho okoli – souseda, kolegy, atd.“.

        1. jedno rčení dle starého Konfucia praví „pokud se někdo domnívá, že úplně všichni kolem jsou debilové, je tu dost velká šance, že debil je on sám“ :)

  4. Někteří lidé na kolech nemají kouska soudnosti. Doslova cyklopeklo zažijete každý rok v Lednicko-valtickém areálu. Viz. např. zde tři grácie a jeden Paris z ČSOB Pojišťovny u Chrámu Tří Grácií http://imgur.com/a/zE24a – pouze 4 asi z 50 cyklistů, kteří se tam v ten moment nacházeli.

    1. A toto je úžasné (zvuk chybí, protože tam hrálo rádio nějakou licencovanou písničku, jinak bez nadávek, pouze jemné zatroubení „tak už pojedem?“) https://www.youtube.com/watch?v=HW7cV5p4r0E

    2. K těm Valticím: http://brno.idnes.cz/zakaz-pro-cyklisty-zamek-valtice-dqf-/brno-zpravy.aspx?c=A160819_2267425_brno-zpravy_vh

      Evidentně už pumpičkáři začínají lézt na nervy slušným lidem natolik, že už o tom píše i Babidnes. Ono „cyklistika“ je dnes spíše diagnosa totálního blbství, kdy si nýmandi, o kterých ani pes neštěkne, si musí něco dokazovat aspoň jako pumpičkáři, na víc holt duševně nemají.

      1. Jde o trend skoro na všech zámcích a hradech. Cykloturismus značně zvýšil tržby v leckterých „návštěvyhodnostech“, ovšem zase se s nimi mííírně změnily podmínky, požadavky, souvislosti, nároky, hostů i hostitelů. Na druhou stranu, pumpičkáři leckde vytěsňují „normální“, klasické, pěšáky, s tím, že cyklouš nic nekoupí – těžko v kasičce dresu něco vézt domů. Leckteré obchůdky s přidruženostmi tedy krachují.

  5. Zajimalo by mne od ostatnich zahranicnich ctenaru jestli je takova situace i jinde po svete nebo je CR unikat. Ja ziju dlouhodobe v Severni Americe a koncentrace curaku mi pripada srovnatelna mezi cyklisty a motorizovanymi ucastiky silnicniho provozu.

    1. Je to všude stejné.

    2. Já jezdím často na anglický venkov, tak mám dobrou zprávu – tam se to nevyskytuje.

  6. Cyklobuznám co sem lezou doporučuju http://www.nakolarce.cz/

  7. přišlo mně vtipný i jak se bráněj, když je člověk z hospody vyhazuje, stalo se mi to sice jenom dvakrát, ale obě party cyklistů svorně tvrdily, že je přece nemůžu vyhodit z hospody jen tak a že je to dokonce protizákonný, kokůtci.
    Já, kdyby mi někdo řek že smrdim tak, že to ostatní hosty otravuje a k tomu od jejich příchodu neni v hospodě slyšet nic jiného než jejich zážitky z „výletu“, tak stáhnu krovky a potichu zmizim

    1. Je to to samé, jako kdyby se vevalila do restaurace banda zpocených sporťáků …. nebo třeba lidi ze sauny (jen v ručníku kolem pasu …. nebo lidi z plovárny, v plavkách a zmáčených vlasech …. to se prostě nedělá. Je to to samé, jako zedník v montérkách pocamraných maltou nebo automechanik, čpící kolomazí, benzínem a naftou.

      1. Zajímavé.
        Mnohokát jsem zašel do restaurace v průběhu pěšího výletu delšího dvaceti kilometrů (možná to byla hospoda, nicméně na vývěsním štítě bylo vždy napsáno „restaurace“). Zejména v letních měsících jsem byl zpocený zcela jistě.
        Ale pokus o vyhození jsem nezaznamenal.
        Vlastně jednou jsem se s projevem nevole setkal.
        Ale ten pominul, jakmile jsem típl viržinko.

    2. Slyšel jsem o restauračkách, kde to řeší zákazem vstupu v „nacvakávacích“ botech, což dnes velkou část cyklistů odradí samo od sebe.

      Na druhou stranu tady v okolí je dost hospod (a penzionů), které z cyklistů v letní sezoně vysloveně žijí a cíleně se v tomto smyslu inzerují.

  8. blízkých setkání třetího druhu v restauracích je v létě spousta. Já jsem předminulý víkend utrpěla setkání s pěti cyklounkami v restauraci. Jednotná uniforma – tříčtvrteční legíny a růžové tílko – bez ohledu na proporce. Bavily se mezi sebou tak nahlas, že nebylo slyšet vlastního slova, prostě se v restauraci tak příjemně uvolnily, že si vyprávěly, jak báječné je mít votsapík, v kterém městě mají ubytko a před obědem si pořídily selfíčko s kuchařem. :-))

    chvíli jsem je poslouchala a vzpomněla jsem si na animoterapiu, jen nebyly oplantané swarovského kryštalmi (1:25).

    http://www.lokaltv.sk/animoterapia-rybicka/516/3

    ale jedno by mě zajímalo, když potkám cyklouny, pokouším se je co nejrychleji předjet a jim se to většinou nelíbí. Jenže já potřebuji předjet rychle, protože courat se kolem nich by mohlo být nebezpečné, zajímalo by mě, jestli si opravdu myslí, že bych se měla táhnout za nimi, případně zvyšovat nebezpečnou situaci tím, že je budu předjíždět krokem.

    1. Krokem snad není nutné, nicméně jistý boční odstup vhodný je.
      Co je to votsapík (vocapík?)?

      Před lety jsem viděl ten film*), ale souvislost nenacházím…
      __________________________
      http://www.imdb.com/title/tt0069495/

      1. Podle výslovnosti zřejmě aplikace Whats App Messenger

        1. Tak to jsem klidný – nevím, co to je.
          Ten film se mi tenkrát líbil i bez Messengera.

      2. je to buď v obci nebo na silničce mezi obcemi a když jedou dva vedle sebe, tak tam prostě víc místa není. Protože jedu rychle, snažím se nějaký boční odstup mít, protože lízat je zrcátkem by bylo obrovské riziko i pro mě, zvlášť když se motají jak nudle v bandě. Takže odstup držím maximální možný, jinak bych musela jet po trávě nebo škarpou.

    2. moussa, jsi ještě moc „aktivní“ (mladá). Je potřebí lidem, kteří potřebují „vocap“íka (sic) a swarowski sklíčka ku životu, odpustit, nijak neškodí. Např. Swarowski prodejna v Celetné je prostě krásná. Ani to jinak nelze říci, povedla se. A jestli tam prodávají něco, co ty nepotřebuješ, no a co? O kus dál se prodávají v jiné prodejně mé věci, třeba by ti nevyhovovaly?
      Pokud ty cyklounky byl oblečeny „bez ohledu na proporce“, pravděpodobně na stezkách ani moc často nepřekážejí.

      1. já jim nemám co odpouštět, spíše mě to pobavilo, potkat se s „životem“ občas neškodí. Zrovna jsem chtěla napsat, že swarovski mi nijak nevadí, naopak „barevná sklíčka“ se mi líbí, ale chodím do Celetné pravidelně a ani netuším, že tam má prodejnu Swarovski, budu se tam muset někdy podívat. Po obchodech se tam moc nerozhlížím, protože většina prodejců jsou balkánci.

    3. WhatsApp??

    4. A proč nemůže mít kdokoliv, komu se zlíbí, mít tříčtvrteční legíny a růžové tílko?

      1. já jsem nepsala, že nemůže mít, může mít a taky má, ale to neznamená, že z toho musím být radostná. Zářivě růžová tílka se šíří jako mor.

        1. Tak to si budu muset taky nějaké pořídit. Má to být jenom obyčejné bavlněné tílko nebo je to nějaká verze funkčního prádla? Legíny nemám a asi by mi žádné nebyly, ale můžu si k tomu vzít lesklé boxerské trenýrky, to by mohlo stačit.

  9. Když já mám pocit, že jste především potkal debily.

    A pro Vás, dalším poznávacím znakem bylo, že byli Lidl cyklisti.

    Kdyby si člověk dal práci, mohl by najít jiné společné znaky. Přišli dva v kravatě a chovali se jako debilove, z toho plyne, že všichni v kravatě jsou debilové, to dá rozum….

    Nebo blondýny, chlápci s tetováním, náušnicí, nebo oblečení jako motorkáři, v lyžařském…

    Přisuzovat skupině lidí, co jezdí na kole, paušálně vlastnosti debilů, moudré není.

    Navíc, zloděj Filler na kole ani tak nejezdí, jako o tom žvaní a z toho žije.
    Možná by se chtělo zamyslet, jestli nestřílíte mimo.
    Střílíte na cyklisty, ale měl byste spíš cílit na „neziskové“ bafuňáře. A opakuji snad posté, oni nemluví za lidi co jezdí na kole, nikdo je nevolil, nikdo jim nedal mandát, a tak je cyklisté ani nemohou postavit do latě a „udělat si pořádek mezi sebou“, jak je často podsouváno.

    1. Nemas pravdu. Stejnetak jako se da tvrdit, ze vetsina Vietnamcu dela neco uzitecneho a vetsina ciganu se jen flaka za prachy ostatnich, buranu v kravate je asi tolik, kolik je slusnych zyklobuzen. Cili se sem tam se nejaky sice vyskytne, ale jen jako vyjimka z pravidla. To jsou proste fakta, ktera si kazdy muze dnes a denne overit sam. V okamziku nasednuti na kolo, nebo spis obleknutim tech buzerantskych podvlikacek, se i z jinak mozna slusneho cloveka stava v naproste vetsine pripadu tupe bezohledne hovado. A to je ten fenomen, ktery se tu naprosto opravnene kritizuje a treba u orientacnich bezcu se praktivcky nevyskytuje.

      Duvod bude asi tady: http://s00.yaplakal.com/pics/pics_original/7/5/6/8134657.jpg

      1. Problém je v tom, že zdaleka ne většina, ale jen jednotlivci, které tím, že si obléknou něco na způsob uniformi, jsou snáze identifikovatelní.

        Slusnej človęk se nepromění v hovado jen tím, že se navlékne do sportovního oděvu, který prostě je pro ten sport nejpohodlnější a irituje tím ty, co nosí místo plavek raději trenýrky :-)

        1. “ že si obléknou něco na způsob uniformi, jsou snáze identifikovatelní “
          Drahý Jindro, krom toho že si pleteš I a Y máš ještě jeden problém a to ten, že nechápeš, co to je davová psychóza. Baník Ostrava je na hovno klub, který posledních 5 let snad vůbec nic nevyhrál, nemají ani vlastní stadion, to ovšem nebrání sockám z Ostravy dělat bordel po celé republice (pokud ten jejich nóbl klub už náhodou nezkrachoval nebo nesestoupil, jakože to nesleduju).

          Cyklobuzny jsou buzny ze dvou elementárních důvodů:
          1. vyskytují se vždy ve smečce podobně potrefených cyklobuzen, mají své kolektivní uniformy a kolektivní myšlení
          2. mají za sebou eurolobby presstitutek, neziskovek, čerpačů dotací, policistů a profesionálních kurev nalezlých do politiky. Ti všichni mají extra zájem na regulaci všeho týkající se dopravy a motorismu a jejich touha zabít individuální dopravu je doslova hmatatelná. Zyklisti kopou přesně tímto směrem.

          Zyklobuzny vítají veškeré SPRDELE, Prassaty, nízkoemisní zóny a další EU nápady, jak torpédovat svobodu občanů. Mít dneska kolo a obleček není vůbec o sportu. Je to de facto to samý, jako za bolševika červenožlutý transparent se sloganem Se Sovětským Svazem na věčné časy. Anebo sovětské vlaječky v okně na prvního máje. Kdo je nevyvěsil, měl co na pouličním výboru vysvětlovat. Zyklobuzny jsou 99,99% hujeři, kterým EU bolševizmus vyhovuje a tak lezou do análu všem vymaštěným nápadům tlačeným z EU. A o tom to je.

          1. +1

          2. 1++

          3. Pletete, jak je u vás standardní.
            Nyní například zaměňujete cyklista s občanskými aktivisty.
            Lidé v barevných přiléhavých oblečcích, pohybující se při outdoorové zábavě v houfech, se dopravují z bodu A do bodu B (jak se píše ve zdejších diskuzích)v naprosté většině osobními automobily při poměrně volném výkladu platných dopravních předpisů, což se závěry vašeho příspěvku výrazně koliduje.

            Nevím, co je o sportu, ale rohlík, rohlík je především o mouce.

          4. Já nevím, fotbalu nerozumím, ale netroufal bych si tvrdit, že všichni co fandí fotbalu, se pohybují ve smečce a dělaj bordel. Nakonec tedy jsi si odpověděl sám, malá, nepatrná a zanedbatelná skupinka Ostraváků dělá bordel, a ty z toho usoudíš, že všichni, co rádi čumí na fotbal, jsou bandou grázlů.

            Mírně řečeno, omezené myšlení.

            Za uplynulý rok jsem najel na kole (vždy sám, nikdy v tlupě) zhruba 9 tisíc kiláků, svým autem, pak 55 tisíc. Buzna nejsem, mám dvě dospělé dcery a dva vnuky.
            Mám vlastní malou, ale celkem úspěšnou firmu. Do jaké škatulky cyklobuzen mě zařádíš

            Projevuješ jako primitiv.

            1. To Jindra…

              tomu rikam dobra vztahovacnost. Byls nekdy v minulosti na prvoligovem utkani Baniku ? Asi ne.. protoze tam to funguje tak, ze nikdo normalni tam uz davno nemuze jit. Ne, pokud se zajima ciste jen o fotbal a nejde delat bordel a poprat se. Mozna tak pred 30 lety slo, ze deda vzal 2 vnoucky a sel s nima o vikendu na fotbal. Dneska by nemohl, protoze to je jen sama Banik Pyčo, sudí mu rozbít hubu. Dneska je fotbal akorat magnet na různé loosery a normální fanoušek fotbalu se tam stydí jít. Pak se divas na zapas ragby a najednou ti to dopne, jak ma vypadat utkani a jak se maji chovat fanousci.

              S cyklobuznama je to to samé. Moderní organizovaný a lobbovaný cyklofašismus funguje na cyklouny jak magnet a normální lidi na kole hledáš pomalu v pravé poledne s baterkou a pomalu je ani tak nenajdeš.

              Pokud se cítíš ukřivděný kritikou cyklobuzen, ok, počkej tak za rok nebo za dva, až tě cyklobuzny začnou taky utiskovat, protože nebudeš jejich krevní skupina…, stejně jako se kvůli baníkovcům nedá jít s rodinkou na fotbal.

              Je to jen otázka času. Samozřejmě .. pokud uvažuješ na primitivním modelu binární logiky – pravda – nepravda – tak ti to musí přijít, že nemám pravdu. Akorát, že já ji mám asi tak na 20.levelu nad tvým způsobem uvažování, ale dej tomu čas, nevzdávej to, já ti věřím…

              1. S tebou je to jak u blbejch.
                Pleteš dohromady dvě věci. Cyklistiku nebo cykloturistiku jako sport, a cyklobuzeraci nejrůznějších „neziskovek“ jejichž cílem je dojit pro sebe prachy.

                Automatččii si vybrali kolo jako prostředek dojení, jiní zase třeba migranty, cikány, a kdoví co ještě a dojí.

                S kolem to nemá nic společného.

        2. Před ca 15 lety nebýval ani v českých zemích problém zakoupit sobě pohodlný a funkční cyklistický oděv, ve kterém člověk nevypadal jako debil a/nebo placený reklamní nosič. Dnes už nic takového neexistuje, že i slušný cyklista „musí“ navlékat zyklobuzní uniformu?

          1. Být pestrý jako papoušek se vyplatí, jsi na silnici nápadnější, tak je šance, že tě nesejme nějaký rafan ve fotrově káře.

            Jinak slušné cyklohadry lze i u nás koupit celkem bez problémů, jen, jako všechno co má být k něčemu, to leze do peněz. Ty s reklamama jsou Lidl nebo hůř, dx.com. Když to je určeno k postávání u cyklostezky, zřejmě to nevadí, ale dát si v tom trochu delší štreku asi nejde, protože by ses uvařil.

            Jinak pokud jde o „cyklobuzní“ uniformy, tomuhle týpku lidí se řiká „Mamil“
            https://en.m.wikipedia.org/wiki/Mamil

            Jde o trochu něco jiného, než rodinky v cyklohadříkách z Lidlu.
            Takovej Mamil si pořídí opravdu drahý kolo, ohodí se jak na TdF a opravdu jezdí docela slušné porce. Protože střední věk mám za sebou, nemohu se mezi Mamily počítat, ale zdá se, že mě ta úchylka dostihla taky. Jako kluci jsme chtěli mít „závodního favouše“ ale byli jsme rádi, když se sehnal vůbec nějakej, pak se ělověk vrhnul do práce, dřel, hnal se a na nějaké blbnutí na kole nebyl čas, až v seniorském věku si to konečně můžeš dopřát. Kolo se nemusí shánět, hadry taky ne, a navíc, už na to i máš. Vezmeš slušný kolo, navlíkneš pohodlný slušný hadry a prostě se sebereš a jedeš.

            A on je to fakt safra rozdíl, jestli jedeš na 12ti kilovém treku nebo na 7mi kilové silničce, kilometry sviští, a dáváš s lehkostí kopce, se kterých si měl vítr ve dvaceti….

            Do batůžku zabalíš kalhoty a triko, abys mohl večer zajít do restaurace na jídlo, když ti právě schne drez, pláštěnku a zubní kartáček, do kapsy vrazíš kreditku, a frčíš na Paříž, tisícovku za 5 dní. V hotelu potkáváš podobně postižené, třeba magora, co jede z Bruselu na Giblartar….

            A pak přijde nějaký posera, co ví hovno o životě, hovno dokázal, kromě toho, že se naučil pár blbejch frází a bude ti říkat něco o buznách?

            1. JJ se domnívám myslel něco úplně jiného. Že existují amatérští cyklisti, kteří ani nezávodí, ale dávky si dávají slušné nikdo nerozporuje – těch je ale zlomek. K tomu to funkční a upnuté oblečení je právě určeno. V reálu ale jde jen obtížně najít cykloturistu, který by měl obyčejné kraťasy a triko byť na trhu je i „civilní“ cyklistické oblečení a místo toho má na sobě elastický křiklavý dres. Také nechápu proč na sebe obstarožní strejcové s pivasem natahují ty elastické barevné oblečky.

              1. Pod 80km mozno jet v cemkoli a nebude to problem-ja na kratsi trasy ‚plinku‘ nechci a dres nikdy.

                Ale ke karbonovemu kolu patri i designovy tour oblecek, to vam rekne kazdej prosavac! Je to totez co 18gumy, awd a spoiler na aute, ci ocravia rs na jizdu do prace. Je to vysledek reklamy ci amulet. I pupkac muze snit o zavodeni …

            2. Také jsem jezdíval kolem 10 tisíc ročně, takže technickou stránku věci mi vysvětlovat nemusíte. I v té době jsem ovšem jezdil v jednobarevných kraťasech a normálním polo-triku ze slušného materiálu. Dnes se ovšem daleko častěji setkávám s „mamily“ zhruba svých současných dimensí (180 cm/105 kg), navlečenými do zářivých oblečků a la TdF, ovšem na laciných plečkách, nadto nepříliš cyklisticky zdatnými.

              Na silnici takový pitomec překáží tím, že si užívá sjezd vlnvkou od škarpy ke škarpě i když za ním jede několik aut. V terénu zase páchá škody tím, že když nemá vybavení a dovednosti na sjezd, spouští se v lese doů se zablokovaným zadním kolem, vytvářeje přitom za sebou rýhu jak od pluhu. Pokud podobných tím místem projede víc, začíná to pak při deštích už být problém. Když to pak slyším, jak si to v hospodě honí triko na tém vopravdu drsný sjezdy, mám sto chutí dát tomu pár přes hubu.

              1. To musíš ignorovat.
                Já to vidím spíš tak, že opravdovskejch Mamilů, narozdíl od třeba Francie nebo Španělska je u nás minimum. Máme ale extrémně velké množství „bikerů“. Těch pestrobarevných, opřilbičkovaných, v tlupách. Ti se snaží silnicím vyhýbat a tlučou se po cyklostezskách, a to je jeden z důvodů, proč se silniční dálkař těmhle stezkám raději vyhne.

                Kolo se stalo módou asi jako grilování nebo bowling, svého času. Kolektivně založení se prostě ouniformují a kolektivně se baví. Hledat mezi takovými nějaké nepřátele, co úmyslně prasí je zbytečné, stejně jako naznačovat,nže jsou snad buzny. Dobíe víme, že jsou to spíš vypasení strejcové s pivními pupky a u jejich protějšků, se kromě té vyžranosti přidává i obludnost, že nakonec jsi vděčný za to, že nosí ty helmičky a brejle.

                Kluků, co závodí (ty slavné kuřecí hrudníčky) moc není, pár jich tu lítá po okolí.
                No a pak zanedbatelné množství dálkařů, ze kterých kdejaký debil má kopřivku, protože není schopen pochopit, že silniční kolo je stavěné na jízdu po silnici a ne po zámkové dlažbě cyklostezky a tak po silnici prostě jezdí.

                A pak je zvláštní sorta cykloaktivistů, těch nátlakových, co aktivismus nají jako profesi, ale ti na kole jezdí jen když chtějí prudit a vyprudit si nějaký ten grant.
                Ty je třeba likvidovat všemi prostředky.

                Ostatní, ty obézní výletníky, je prostě potřeba ignorovat, a nebýt překvapen, že o krásném víkendu jsou všude.

                Pokud jde o hadry, říkám jasně, pestrost neni na závadu, čím nápadnější cyklista na silnici je, tím je to bezpečnější pro všechny, jak pumpičku, tak řidiče.
                Jak si svoji barevnost kdo naladí je už otázkou vkusu každého.

                Jé když začínal, to byl Husák ještě štramákem, nebylo nic k sehnání.
                Dneska je nabídka mohutná a to ve všem.

                No, a přiznejme si, že většina našich spoluobcanů nakupuje „v akci“.
                Tak se nedivme, že když žerou párky ze separátů a soji, že podobně se vymódí na svůj rodinný výlet.

                1. nesouhlasím s těmi „dálkaři“, protože si to šinou po silnici, i když vedle vedoucí cyklostezka je zalitá stejným asfaltem jako silnice, ne všechny cyklostezky jsou ze zámkové dlažby.

                  1. Na druhé straně ti skuteční dálkaři jsou relativně v pohodě. Jsou předvídatelní. Jedou si to svých 35-40 po čáře, nevybočují, neplivají na auta, neblokují dopravu, nedožadují se luxusní vyhrazené infrastruktury a tak. Ani se jim vlastně nedivím, že se nechtějí pouštět na cyklostezky mezi tu pakáž, která se tam často pohybuje ;-)

                  2. Jistě, cyklostezka vedoucí vedle silnice je možná a skutečně se může vyskytovat – jednu takovou i znám. Je dlouhá asi 4 km.
                    Cykostezky z litého asfaltu naštěstí nebývají, je to ten nejhorší možný povrch, na silnice se prakticky nepoužíval, jen na chodníky.

                    1. Jednou jsem (z auta) viděl „krásnou“ cyklostezku (zámkově dlážděnou), tuším že v Brně, ale jistý si nejsem. Začátek cyklostezky, padesát metrů, značka konec cyklostezky, přechod po přeší, začátek cyklostezky, sto metrů, konec cyklostezky, přechod…

                    2. tyhle jsou super. Ze zákona jsem povinen cyklostezku užít, a ze zákona nesmím jet po přechodu… Takže tyto stezky se hodí tak maximálně pro trénink sesedání&nasedání cyklokrosařů :|

                    3. Každej metr se počítá a město se pak může bít v prsa, že postavilo dalších X kilometrů „cyklostezek“. (Že po tak debilních stezkách nikdo nejezdí, to nevadí.)

                    4. v tomto případě je lepší říkat, že se postavilo nových 15 cyklostezek, že 2 km cyklostezky ;)

                    5. Takhle to dělal Bém v Praze – vždy ukradli nějaký eurogrant na vybudování dalších 100 km stezek a vyjebali s tím tak, že namalovali červený pruh na kraj už i tak úzké a velmi frekventované silnice. Nejezdil tudy samozřejmě nikdo, auta by ho sejmuli.

                    6. Tak samozřejmě, to je na těch „cyklopruzích“ vidět na první pohled, že tam jenom utopili prachy. Kdo má aspoň zbytky rozumu, jezdí na kole vedle po chodníku, je to bezpečnější. (Proč ten cyklopruh nenamalovali na ten chodník, to je další otázka.)

                  3. Mousso, je zřejmé, že jste nikdy na silničním kole neseděla, a dálku (150 km a výš, denně nejela).

                    Ty cyklostezky, u nás specielně, vedou odnikud nikam, jsou křivolaké, hrbolaté, nepohodlné. V Německu, např. jsou casto u silnic 1. třidy obslužné komunikace pro místní dopravu a traktory, po těch se dá svištět. Naopak, projet městem po těch pěšo/kolostezkách nejde, každých 20 metrů obrubník, nájezd, šikana, to jednak je strašně nepohodlné a druhak vysilující.

                    Dálku je potřeba jet plynule, s minimem rozjezdů a brždění,o co nejhladším povrchu. Není extrémně příjemné šlapat i po široké krajnici když vedle sviští jedno auto vedle druhého, ale mnohdy není zbytí.

                    Člověk se samozřejmě snaží vyhnout frekventovaným úsekům, trasuje s rozmyslem.
                    Je dost silnic, kam kolo nesmí, ale tam kam smí, tam budiž respektováno, ostatně, na silničce nejede cyklista o mnoho pomaleji než moped.

                    Vyvolávání nenávisti je zbytečné a hloupé.
                    Mnoho z nás, cyklistů, řídí auta a možná najedou v autech víc, než skalní cyklobijci.

      2. Já jsem měl dosud za to, že zyklobuzny jsou tou neslušnou částí množiny uživatelů jízdních kol. Dopravní prostředek ani oblečení z normálního slušného člověka zyklo- ani jinou buznu neudělá, to je věc mentální. Obleček je už jen důsledek, ne nějaký magický šém.

        Buranů v obleku jsem potkal dost a dost v různých zemích, nemyslím, že je to tak vzácný jev. Dodnes si živě pamatuju například jednání s šéfem španělské pobočky nejmenované velké softwarové firmy. Samozřejmě perfektní oblek ale vystupování polodementního jezeďáka. Celé to podtrhovaly IWC Portugese Chronograph, jejichž velká sekundová ručička se každou sekundu trhaně posunula o posici dál. Musel jsem se tehdy hodně přemáhat, abych se nesmál nahlas.

        1. Je to o lidech … a také o jejich konformitě – o trendech. V devadesátých letech frčela fialová saka s pruhovanou podšívkou, bílé ponožky a mokasíny, chlapi vypadali jako idioti. Naštěstí to rychle pominulo.

          1. No tyvole, to byla šílenost..Ani se nepamatuju, odkud se to tady vlastně vzalo, kdo to přitáh.
            Pamatuju se, že se podle filaovýho saka a bílých ponožek kastovali lidi na „obyč“ a „podnikatel“:-)

            1. Já jsem také v těch letech „podnikal“ a také jsem se neubránil trendu, asi půl roku jsem to měl. Pak jsem všechno vyhodil a chodil v klasice – odpolední či prostě obchodní decentní oděv. Na chlapoj může být vidět akorát kvalitní kravata, jinak musí být úplně neviditelný, nenápadný. Podnikatel a obchodník musí mít jedině bezchybné, kvalitní, šněrovací, kožené, drahé, boty a vzorný sestřih vlasů, případně vousů. V oblečení se nesmí projevit žádný trend. Prodělává to peníze. Drahé a nápadné hodinky jsou také vrchol nevkusu a vyvolává to podezření, také to kazí obchod. V devadesátkách také frčelo okaté šermování mobilem (z počátku zvíci kufru). To je také nevkus, mobil je dnes při obchodním jednání vypnutý a skrytý. Neukazuje se stylem, já na to mám a jsem na roztrhání … Nevkusná jsou i drahá pera či propisky, drahé diáře …. To vše je neseriosní a napovídá to partnerovi, že se má mít na pozoru …

              1. Asi záleží, v čem „podnikáte“:). Nechci se mýlit, ale některá odvětví (třeba voňafky nebo holky) asi mají jiná měřítka i dnes.

                1. Za prvé – lidé podvědomě poznají, co je dobré – takže lhát nesmíte a oblečený jak na disco být také nemůžete. Za druhé, voňavky se musí prodávat právě tím nejvíc seriosním způsobem. Stojí to fůru peněz za malou lahvičku, to neprodáš v teplákách a stylem kolotočář.

                  1. To je opravdu, ale opravdu velké nedorozumění. Voňafky stojí fůru peněz, ale obvykle bývají posvařované ze dvou a více starých střepů:). Tepláky a zlatý řetěz okolo krku je nezbytnost!

                    1. ajaj, tak jsem se nechytnul a su za vola. Jasně – voňafky – poslepovaný auta. Já totiž kdysi opravdu voňavky prodával (parfémy). Tak od 1500,- za 5 ml výše.

            2. Pokud já si pamatuju, tak bílé ponožky v mokasínách letěly už v osmdesátých letech. No a v devadesátých ti, co měli trošku vkusu, už k tomu fialovému saku nosili normální šněrovací boty a bílé ponožky opustili.

              Jinak dneska máte zase jinej mor. Lidi chodí buď v umělohmotných dřevákách a la Crocs nebo ve vietnamkách (žabkách). Nevkus.

              1. Vloni jsem makal v továrně, Crocs nosili všichni, dělňasům je platil šéf (technologům a ouřadům ne). Byly to nejoblíbenější boty, pohodlný. A na hladký tvrdý betonový podlahy potřebuješ dobrý boty, jinak si zkurvíš nohy.

                1. I když pochybuju, že umělá hmota je lepší než kvalitní bota. Ale pokud je to lidem pohodlné a nosí to v práci jako vlastně pracovní obuv, tak dobrý, jenomže lidi v tom chodí i na veřejnosti, kombinujou to s normálním oblečením a kupujou to dětem. Já jsem teda možná extrémista, protože nesnáším ani sandály.

                  1. No, kvalitní kožené boty za několik litrů by nám šéf nezaplatil, stejně se to za rok ošlape. Já mám doma boty za sedm a půl, ale nejsou na denní nošení.

                    1. Kvalitní kožené boty mám také.
                      Šili je v Itálii a v Třebíči stály 3500 Kč.
                      Jejich vibramová podrážka snese denní nošení několik měsíců v roce.

                    2. O wibram podrážkách vím své a poté, co jsem se na nich několikrát málem zabil, je nechcu ani na jedny boty.

              2. Ty vole módní opicie

              3. je to tak, mor bílých ponožek a mokasín byl dozvuk osmdesátek, fialová nebo jinak barevná saka pak devadesátky, ale možná to byla jen snaha odlišit se od komoušských hnědých, hnusnětmavě zelených a dalších odporných barev sak bývalých komunistických kádrů. Právě komouši se vyznačovali tím, že nosili nepadnoucí saka podivných barev nebarev, proti saku v barvě zvratek nebo průjmu bylo jasným protikladem sako v barvě fialové, decentní barva saka mohla být lehce zaměnitelná za sako v barvě zeleni svinibrodské. ;-)

        2. Odění:
          Jojo, JJ, „Je to pravda odvěká, že šaty dělaj člověka“ – ale daleko víc ho dělá jeho chování. Lehce první dojem z „hader“ přebije a to jak kladným, tak záporným směrem. Čímž ovšem netvrdím, že první dojem není důležitý. Ale může příšerně klamat.

          Jedno jméno: Vladimír Franz – vzdělanec s naprosto tradičním uvažováním. Škoda, že mu kandidatura na presidenta nevyšla. Toho by si ani Anděla Mrkalová netroufla dirigovat.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017