Čtení na dlouhé zimní večery - zpět na článek

Počet komentářů: 23

 1. Jan Pelc – Bez ohňů je underground: vzpomínání Mejly Hlavsy

  Pavel Landovský – Soukromá vzpoura: rozhovor Karla Hvížďaly s PL o tom jak šel život od dětství po Chartu. Lanďák vystupoval jako hulvát, ale blbeček nebyl.

  Dalibor Janek – Štastný František: vzpomínání motocyklového závodníka od dětství, první Závod míru až po závody veteránů na ostrově Man

  1. Tak když je tu ten Hvížďala, přidejme i ten Dálkový výslech. Havel byl zajímavý člověk, ať se to tu líbí nebo ne.

 2. Špion jemuž nevěřili je fajn knížka, jen nemá téměř nic společného s realitou. Bojhužel dodnes nikdo netuší co zkreslil Moravec a co přibájila jeho dcera která ji na základě jeho konceptu dopsala a dala do tisku.

  1. Aha, to je škoda, trošku sem se na to chystal. Takže to nemá cenu číst?

   1. Má, ale s licencí.

   2. ale jo. Ale jako doplněk ke Sporu o agenta A54 a Po boku prezidenta od Šolce. Kterážto kniha teda nba Moravce zrovna nevrhá moc příznivé světlo. To že to byl ctižádostivej kariérista by nevadilo pokud by se nsnažil hrát si na kardinála Richelieu a pletichařit o Benešovu přízeň. Zdás e, že toho Moravec poměrně dost zkurvil a tím že úmyslně nedodal Benešovi podklady pro jednání v Moskvě i dost přispěl k posílení moskevského křídla odboje.
    Jinak je Špion jemuž nevěřili klasická memoárová literatura kde ze sebe autor dělá většího borce než doopravdy byl. A jak jsem psal, dost toho asi doprasila i Disherová ve snaze udělat z taťky mistra špionáže.

 3. K tomu Slovenskemu statu – zdvorile prosim Anonyma autora, at laskave necha na hlave. Je historicka skutecnost, ze denunciace za Protektoratu dosahovala takovych rozmeru, ze Gestapo nestacilo prosetrovat vsechny podnety ktere mu chodili. Kubis musel pohrozit pistoli Cechum, kteri se mu pokusili zastat cestu na uteku. I na tom sprochu, ze maleho Vaska si Heydrich hojdal na kolenou, je pravdy trochu. Atd. Takze si zametme nejdrive pred vlastnim prahem.

  1. É? Jako že když autor upozorní na titul o Slovenském štátu, hned přispěcháte na pomoc tím, že korektní je číst to jedině, když se píše o všech zřízeních, která se zaprodala, a pokud ne přímo, tak tam určitě byli kolaboranti, a že když se střílelo na Bulovce, lidem nedošlo, že je to odboj, a ze Havla hojdal Haydrich, sice to není nijak doloženo, ale hanba mu a mrkmrk chápeme, co z něj pak vyrostlo, žejo?

   Prosimvás, takže tu doporučenou knížku číst teda můžeme, nebo ne? Fakt to tak vadí? Nebo nevadí? Dík, jste zlatej

   1. Pokojne si ju precitajte. Ale historika Kamenca berte s velkou rezervou. Je jeden z tych “ kam vietor, tam plášť“.
    Viď jednu z jeho knih:
    https://books.google.sk/books/about/Za%C4%8Diatky_marxistick%C3%A9ho_historick%C3%A9ho_m.html?id=yeWfAAAAMAAJ&redir_esc=y

  2. Jasně, Havla. Dva roky po svojí smrti. A ještě ke všemu na tý provařený fotce jako by Havel z oka vypadl Klausi Heydrichovi.

  1. S tím Russelem Kirkem naprostý souhlas.
   Teď to zrovna někdo prodává na https://www.trhknih.cz/kniha/6j4mgg7d?vol=cfcl1msh

   1. Já ho kupoval rovnou od OI. Dá se tam bez potíží sehnat též.

    1. Mea culpa, přímo ke kováři mě jít nenapadlo :-)

 4. Knihu Žraloci a malé ryby jsem četl vícekrát a připojuji se k autorovu doporučení. Akorát bych autora opravil – kniha byla napsána o dost dříve, než v r. 1993 – ostatně již v roce 1957 byl podle ní natočen film…

 5. Ahoj, díky za super doporučení. Teď čtu knihu Slavík – https://www.databazeknih.cz/knihy/slavik-294841 a taky můžu vřele doporučit. Je to tématicky taky v 2. světové, dvě sestry ve Francii za okupace, dost výživné čtení.
  Mimochodem Žraloci a malé ryby jsou super!

 6. Jo tak ten Fanánek je dobrej tip, to se už těším :) :D

 7. Doporucuji ctenarum DFENSe porovvnat angazovanou poezii za Havla a Gottwalda.
  https://www.citarny.cz/nove-knihy/poezie/poezie-socasna/angazovana-poezie-havel-gottwald-stehlikova

 8. Doporučení z jného soudku: Wolfenstein II: The New Colossus. Maje málo volného času, pařím to už asi čtvrt roku a pořád dobrý.

  A už se blíží

  Baldur’s Gate 3, akorát to bude od Larian Studios, jejichž Divinity: Original Sin bych naopak vůbec nedoporučil, takže vyčkám;
  Wasteland 3 nedávno vyšla, takže doporučuji vyčkat cca rok, než se opraví bugy;
  Cyberpunk 2077 od CD Projekt Red, což zavání tutovou pařbou;
  Solasta: Crown of the Magister vypadá jako nenápadná RPG s tahovými souboji, ze které se může vyklubat herní pecka.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017