Covid – šílenství vs. statistiky - zpět na článek

Počet komentářů: 56

 1. Já vím, že jsem tu za trolla.
  Ale postavit si 20tis. nárůst úmrtí, který proběhl během 7 let (1964-1970), což je nárůst 2,64% ročně, vedle 14 000 za 5 měsíců. Kdy to v týdenním srovnání udělalo 50% rozdíl proti týdennímu průměru.
  A argumentovat, že jen 1,5% lidí umře na ulici, takže je zbytečné omezit pohyb obyvatel? To jako, když jich 63% umře v nemocnicích, to jsme měli zakázat nemocnice?

  1. To bude osmý smrtelný statistický hřích. Pokud čísla z bezprostředně sousedících let nevyhovují, vytáhni čísla 50 let stará.

   1. Nahodou, ja pamatuju mrazaky na ulici, bylo to v triasedmdesatym. Tehda se v nasi prdeli stavela nova Jednota v akci ‚Z‘, meli jsme tam pak reznictvi. SOused, kterej v prvnim patre delal vedouciho v Domacich potrebach byl tak schopnej, ze sehnal vetsinu vybaveni jeste pred dokoncenim stavby. Taky pak zacal v devadesatym uspesne podnikat a dodnes ma na JM docela solidni sit zelezarstvi.

   2. Jo a sedmiletý růst porovnej s pětiměsíčním.

   3. No tvl. a teď jsem zjistil, že to u starých údajů ještě neočistil o Slovensko. Jestli tenhle stavěl most, tak já si raději zajistím vor.

 2. Najdi si rok 1995, to není 50 let, ale 25 statistický hříchu…

  1. Myslíte děsivý nárůst 540 zemřelých oproti roku 1994?

   1. Ne

    https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-pandemie-covid-19-index-pes.A210105_072344_domaci_indr

    ale buď v klidu, už tě nebudu krmit, zdá se mi, že rybičky v akváriu jsou mi přednější

    1. Cituji z odkazovaného článku:
     Nárůst úmrtí v říjnu a listopadu roku 2020 je evidentní i ve srovnání s historickými daty. Od samostatnosti ČR nebyl týden ani měsíc, ve kterém by došlo k tolika úmrtm, jako v říjnu a listopadu 2020.

     Tedy kromě toho, že porovnáváte celý rok 95 s 11měsíci 2020 a navíc já hovořil o meziroční změně a vaše reakce s tímto údajem nijak nesouvisí.
     Rok 95 se oproti předchozím rokům nijak nevymykal.Na rozdíl od roku 2020.Ale třeba vaše rybičky tu záhadnou souvislost covidu s rokem 95 znají.

     1. Tak naposledy:

      rok 1995 117 913 za celý rok – byla chřipka

      rok 2020 114 781 leden až listopad – byla chřipka

      i kdyby za prosinec 2020 podlehlo nějaké nemoci 200 lidí za den (jakože ne, hledat se mi to nechce), tak je to celoroční nárůst o necelé 3000, t.j cca 8 lidí denně. A to se vyplatí. Dojebat celou ekonomiku, tisíce lidí bez práce, tisíce lidí psychika v hajzlu, sleduje někdo třeba počet sebevražd?

      Konec krmení.

      1. 1. Porovnáváte 25 starou populaci, kdy pravidelně vymíráme.
       2. Porovnáváte neúplné data. 12 měsíců roku 95 vs. 11 měsíců roku.
       3. Žádný den v roce 1995 neumřelo tolik lidí denně, jako denní úmrtnost 11-12/2020.

       1. Krystalická kauzalita.

        Chodí to po čtyřech, má to srst a dělá to haf haf. Co je to?
        Pepíček v psí atrapě co leze po čtyřech a dělá haf haf.

        Tak hledej, bufiku.

      2. 1994 /117373
       1995 /117913 nárůst umrtí oproti předchozímu roku 0.46%

       2019 do kw 49 celkem 105321
       2020 do kw 49 celkem 117996 tzn nárůst 12% za situace kdy růst začal zhruba v kw 40
       Konec házení hrachu na zeď, kdo chce vidí, kdo nechce, tomu už další vysvětlování nepomůže.

       1. Kolega Mrcasík má pravdu, jsi spamer. Já jsem uvedl data z let 1995 a 2020, kdy byla chřipková epidééémie. Takže kvůli osmi lidem denně navíc totální pakárna. Užij si to.

        Konec házení hrachu na zeď, kdo chce vidí, kdo nechce, tomu už další vysvětlování nepomůže.

        Jsi nakrmenej dost, ještě bys mohl přibrat :-)

         1. Na krmítka pro ptáky bych úplně zapomněl, jdu doplnit lojové koule a slunečnici. Lítá nám sem i hýl a paní hýlová a dokonce strakapoud. Kosáky, vrabčáky a sýkorky anu nepočítám. Ale hlad mají pořád.

          1. Mame tri krmitka, sezerou 10 kg slunecnice za tyden. Hotovo.

           Strakapoudy mame ctyri, kosakum to musim sypat na zem, penkavam taky a jeste pridavame krajeny jablka.

          2. Jo pár jablek jsem jim nechal na stromě. Ještě k nám lítá párek holubů hřivnáčů a taky sojky bonzačky. Ale to jsou dost agresivní svině. A ještě máme jezírko, kde mám puštěný oběh vody, takže v těch mrazech je to oblíbené ptačí pítko.

      3. Jaképak sebevraždy? To jsou přece úmrtí na covid !
       Aspoň podle statistik.

       A motorkář co zdechnul na JIP to měl stejně z toho že se mu do těch otevřených ran dostal Covid a zákeřně ho zahubil.
       Takže to samé.

       1. No 12% mrtvých navíc díky sebevraždám a motorkářům…..
        Já věděl, že to má logické vysvětlení. Ono to v listopadu motorkářům dost klouže.

        1. A čo tak umrtia kvoli opatreniam? Zanedbana starostlivost, strasenie, osamelost… toto kto vyčísli?

         1. Covid 19, že se ptáš…

          1. Pane doktore, co mám napsat do úmrtního listů?
           Covid 19.
           Ale on má čtyřicet bodných ran.
           Tak napište Covid 19 s komplikacemi.

          2. :))))
           Bez tohodle pristupu by chcipl i pes

         2. @Pathy
          No pokud už jsme se dostali do stádia, že jsme ochotni vidět nárůst počtu neboštíků, tak je to zajisté veliký pokrok.
          Autor Vám do článku nakopíroval graf nárůstu úmrtí v jednotlivých týdnech, tak si důvody odhadněte sám, dle libosti, aby to nějak časově odpovídalo.
          Já bych se nerad dopustil sedmého smrtelného statistického hříchu, co já vím, třeba to nějak souvisí s padáním listí, předvánočním stresem, chlapům se stejská po minisukních, motorkáři páchají sebevraždy, že je po sezóně, kdo to má tušit, může to bejt cokoliv.

 3. Pokud jste autore technik, tak si představte, že jste nejlépe počátkem září 2020 nastoupil do nějaké zodpovědné funkce a graf ukazující roky 2016 až 2020 nepředstavuje počty neboštíků nýbrž např zmetkovitost, vývoj výrobních nákladů, počty reklamací nebo nějaký podobný parametr.
  A teď hádejte, jak byste s Vaší argumentací 50 let starými daty,uspěl u vrchnosti.

  1. Zjevně jsi v žádné takové funkci nebyl. Bohužel naše vláda to řídí přesně jak popisuješ, místo lidí/společnosti se snaží řídit počty zmetků a podle toho to taky vypadá resp. nefunguje. Snížíme výrobu – zmetkovitost klesne, zvýšíme – divíme se, že roste. Pro jistotu u toho vypínáme i zcela nové stroje, protože cobykdyby.

   Ve skutečnosti, v takové funkci, bys ty deset let přesluhující stroje produkující zmetky vyhodil na šroťák. Tady si to dovolit (ne)můžeš, protože to jsou lidi a je politicky nekorektní si přiznat (protože volby), že s nimi již nižší zmetkovitost těžko dosáhneš, kumulativně ani teoreticky.

   1. @Starter25
    Konečně někdo, kdo je ochoten alespoň metaforicky formulovat požadavek na hození slabších kusů přes palubu a neztrapňuje se popíráním zjevného faktu nárůstu úmrtí v posledním kvartále 2020.

    1. To není požadavek, ale realita. Z tvého pohledu bylo hozeno přes palubu i těch víc než 30% všech zemřelých, kteří neumírají v nemocnici. A z těch zemřelých v nemocnici si taktéž většina neprošla přes JIP/ARO. I když tedy nebyl covid tak se házelo přes palubu o106. Běžná praxe. Už jsem ti to psal, to z čeho jsi vyndanej není něco, co způsobuje covid.
     Asi moc koukáš na americké pohádky z lékařského prostředí.

 4. A mají takové články nějaký význam? Já jsem se to bohužel pokoušel přečíst a jediné, co jsem si odnesl, že netuším, proč to autor píše a co nám chtěl říct.

  A pak jsem si říkal, že on to bude asi nějaký inženýr a vzpomněl si na starý matfyzácký vtip:
  Jak se dokáže, že každé liché číslo větší než 2 je prvočíslo?
  Matematik: 3 je prvočíslo, 5 je prvočíslo, 7 je prvočíslo a dál se to dokáže indukcí.
  Fyzik: 3 je prvočíslo, 5 je prvočíslo, 7 je prvočíslo, 9 je chyba měření, 11 je prvočíslo, 13 je prvočíslo, takže to platí.
  Inženýr: 3 je prvočíslo, 5 je prvočíslo, 7 je prvočíslo, 9 je prvočíslo …

 5. Zatímco ovečky řeší Covid a vakcíny, tak je v tichosti za jejich zády zaváděna globalistická totalitní agenda:

  Nejprve vám vezmou auto na benzín a naftu, které nahradí elektrickým autem, pro které nebude dostatek elektřiny a elektráren. Takže nedojde k výměně aut za elektrická v poměru 1:1, lidé zůstanou bez aut a závislí na elektrické a kontrolované MHD. Pro pohyb po městě budete potřebovat mobilní telefon s covidovým potvrzením o očkování, jinak vás v tom městě nepustí prakticky vůbec nikam, ani do té elektrické MHD. A protože by vás mohlo napadnout utéct z tohoto Brave New World koncentráku na venkov a tam si vypěstovat svobodně šťavnatý steak, zakážou v blízké době chov hospodářských a jatečních zvířat pod záminkou, že chov jatečních zvířat škodí klimatu a je to tím pádem skoro terorismus.

  1. Soukromé podnikání jde těžce do prdele, takže podnikatelé a firmy, kteří přežijí, se na nějaké potvrzení o očkování a sběr osobních dat zákazníků z vysoka… Budou totiž potřebovat prachy a bude jim jedno jestli od očkovanýho nebo neočkovanýho.

   1. K elektro komunikaci se stádní zprávou bude potřeba kladné lustr.. eh MULTIPAS, eh COVIDPAS. Kto nema, nepodnika.

 6. Pokiaľ sa v nejakej štatistike objaví veta „Podle statistiky také umřelo s covidem např. ….. “ , tak je ďaľšie čítanie strata času.

  To by sa dala urobiť aj štatistika : „Podle statistiky také umřelo s plešatou hlavou 30% osôb….. “ , a táto štatistika by „jednoznačne dokazovala“ , že plešina je najčastejšou príčinou úmrtia.
  A krásny graf v excely by presvedčil všetkých ovčanov.

 7. Jak je to vlastně s tou 95% účinností vakcín?
  Podle oficiálních vládních údajů onemocnělo cca 10% obyvatel. To jest, 90% lidí tu smrtelnou chorobou co je tak nakažlivá, že je potřeba nosit roušky i v liduprázdném lese nedostalo.
  Z těch 10% nemocných 95% buď vůbec netušilo, že chorobu má, nebo měli jen mírný průběh. Zbývá tedy 5% (z 10% nakažených) se závažným průběhem nemoci.
  Ať počítám jak počítám, pouhých 5 promile z celkového počtu obyvatel mělo závažnější průběh nemoci.
  Jestliže vakcína slibuje 95% ochranu před nemocí nebo jejím vážným průběhem, vychází mi, že ta ochrana je o řád horší než poskytuje život sám o sobě.

  1. „Ať počítám jak počítám, pouhých 5 promile z celkového počtu obyvatel mělo závažnější průběh nemoci.“

   – a práve preto je CELKOM IRELEVANTNÉ , akú účinnosť má vakcína. Pichať do ľudí jed kvôli neškodnému vírusu je zločin.
   Nebezpečie z vakcíny bude väčšie, ako nebezpečie z choroby !!!!!!!!!!!!!

   1. Hm, tak to už v týhle chvíli musí v Izraeli 100000 naočkovanejch bojovat ve špitále o život.

     1. Já jsem nereagoval na údaje o účinnost vakcíny, ale na závěry, že je nebezpečnější, než nákaza covidem.
      Na 95% nevěřím, ale i tak bych doporučoval se o účinnosti bavit, až bude u očkovaných dosažena lhůta pro vytvoření protilátek.

      1. ono věřit na 95% účinnost vakcíny vypočtené z 170 nakažených ze 44000 účastníků testu spíš svědčí o směšné nakažlivosti té smrtelné choroby než o kvalitě vakcíny. Nehledě na to, že při tak malém počtu nakažených je ve hře náhoda nikoliv statistika.

       1. @ Jouda
        Nevím tak hluboce se o to nezajímám, závisí jak dlouho ty testy probíhaly. Taky to mohu brát tak, že podle Vás nákaza hrozila 10% z těch 44000 a namísto 4400 osob to chytlo 170.
        Předpokládám, že pokud dle Vás hrozí komplikace jen 50000 obyvatel ČR, tak 95% vakcína by tento počet měla snížit 20x.

        1. tak ono by to možná chtělo se zajímat a ne vymýšlet zcestné teorie.

         1. @ Jouda
          No tak když jste tak informovaný, tak mi jistě dáte odkaz na studii, která dokazuje, že počet nakažených u očkovaných a neočkovaných je stejný.
          Co se tady člověk všechno nedozví.

          1. 1. možná by to chtělo si zaplatit kurzy čtení. Nějak jsem si nevšiml, že bych napsal že počet nakažených mezi očkovanými a neočkovanými byl stejný.
           2. Pokud se bavíme o účinnosti musíme vycházet z dat která máme k dispozici, ať už jsou jakkoliv vylhaná. V tomto případě těch 50 000 takzvaně ohrožených nebylo v testu zastoupeno ani jediným vzorkem, takže procento účinnosti je zcela neznámé.

          2. Jo pravda, podle vašeho úvodního příspěvku, je vlastně naočkovaný 10x ohroženější.

          3. Kontinuita nebo logika, to koukám zůstává monday skryto. Škoda, blbej nejseš. Ale věřícího v cokoliv/ancap, covid, komunismus, vládu, fašismus/ konspirace/….. prostě neporazíš. Užij si to monday. Přeju ti to, jen to shledávám hloupé…

      2. https://cnn.iprima.cz/ockovani-proti-covid-19-muze-byt-pro-starsi-nemocne-lidi-riskantni-varuji-norsti-vedci-17177

       23 lidí v Norsku ta vakcína zabila. Asi to jsou jedinci s hodně podlomeným zdravím a možná by je zabila i obyčejná rýma, ale bez vakcíny by třeba mohli dál žít třeba ještě několik měsíců, nebo možná i let pokud by měli štěstí.

 8. https://echo24.cz/a/SEnAd/sesty-jeste-presnejsi-stupen-pes-navrhuje-jeden-z-jeho-tvurcu-kulveit

  Je třeba přitvrdit. Zavedeme šestý stupeň. A časem asi i sedmý a osmý … v jedenáctém se pak budou nejspíš nakažené kusy i s rodinami a kontakty odvážet rovnou do nejbližší spalovny či kafilerie k „humánní likvidaci“.

 9. Ševče (autore) drž se svého kopyta. Vyhodnocovat statistická data ti moc nejde, tak snad ve svém oboru jsi lepší. Třeba o green dealu a jeho (ne)smyslu by ti to mohlo jít lépe.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017