Čo bolo, to bolo, terazky som premiérom! - zpět na článek

Počet komentářů: 82

 1. S čím lze zcela souhlasit, je zmínka o dětech. Tedy o těch z nich, jejichž zázemí má starost o jejich vývoj, tedy především o dětech z řádně fungujících, úplných rodin starého střihu. Zbytku elektronizované mládeže může být výpadek stěžejní náplně životní fáze vcelku ukradený. A budoucnost společnosti dopadne podle toho. Aspoň se zdejší budoucí (de)generace rabů lépe sžije s přistěhovalci.

  Výpadek vzdělání, zájmových činností, záporný vliv na zdraví* fyzické a duševní, to je velmi špatné. Život plyne a zpět vrátit rok a víc v reálu nelze. Méně to snad vadí u seniorů (rok sem, rok tam), ale u dětí a mládeže – to je zločin. Protože to nebylo nutné! Protože to případné „něco za něco“ tady není ve hře.

  Ale současný marast byl vytvořený vládou pouze ve spolupráci s Parlamentem.
  Pokud vláda z nějakého důvodu cosi provedla, tak v rámci svých možností, budiž.
  Nebylo-li to v souladu s_přáním, potřebou občanů, pak Parlament_měl situaci napravit. Jednou, podruhé a pak vládu_vypnout. Rutina, není třeba se ani ptát parlamentního právního servisu jako v případě „přednostního vyřízení“.**
  Že se tak nestalo, je v mezích demokracie. Ta většina_poslanců, co hlasovala pro nouzové stavy a zejména pro tzv. pandemický zákon, je skutečností. (A v březnu přijde ústavní zákon o bezpečnosti – stav nebezpečí vzhledem k „ohrožení“ životního prostředí nebo vnitřního pořádku. Jak tohle asi dopadne?)
  Zlobit se vlastně není na co. Jen si někdo může říkat, že to stojí za… (podle vkusu každého soudruha).

  * Poškození ne nutně zřetelná v současnosti.
  ** Přednostním je dle PS P ČR zařazení na čtvrtou pozici ze čtyř. Není to sice prý optimálně přednostně, ale nevadí to.

  1. Maximální souhlas s alibismem většiny opozičních stran. Samozřejmě, nad vším visí Zeman. Slušně řečeno ten „člověk“ má v sobě takovou zvláštní nenávist a pocit nadřazenosti, že kdyby opozice zasáhla včas (a tím myslím někdy kolem 10. října), tak se nebude vymlouvat, že je stejně do voleb blízko a podobné kecy. No teď už je to totálně v prdeli. Nejde jen o děcka, ale vlastně o všechny oblasti ústavním pořádkem a právem počínaje, až po ekonomiku. A nejhorší na tom je, že umírají lidi zcela zbytečně. 100 věci se dá dělat levněji a lépe.

 2. Nepřešla naše vláda do režimu „po nás potopa“? Volby, které by pro ně mohly být ještě motivační, budou obtížné. Neřekli si, že raději rozkradou, co se dá hned? Nač čekat? Prostě všechno zavřít a vyvařit, co se dá. Na lidi sere PES.

 3. Protože doufání nic nestojí, lze doufat, že povolební parlment bude sesazen tak, aby ty letošní krizové sračky zrušil, a to ve stejném „stavu legislativní nouze“ za jakého byly spíchnuty.

  1. ZÁKONY
   pardon, už je pozdě 8(

 4. Stran suk… eh… pani manzelky soudruha Burese, zde je motivace jeji cesty do Dubaje naprosto jasna, Bures to dnes vysvetlil. V jedne vete prohlasil, ze bylo vyhrozovano jemu a jeho rodine, coz jeho zena sice nevedela, ale protoze se bala, tak ji poslal do Dubaje.

  Ackoli soudruh hovoril vicemene cesky, nepochopil jsem to.

  1. Nešlo to pochopit, protože to byl na místě vymyšlený kec? Ale ani bych se nedivil, kdyby Burešovi někdo „oficiálně“ vyhrožoval. Však těch sprostých slov, co musí při večerních zprávách proletět směr televize… Někdo to možná řekl víc nahlas, než ostatní. Každopádně, jestli je to pravda, čemu se Bureš diví?

   1. Ale jo, asi mu nekdo vyhrozoval, ostatne se neni cemu divit. Ale zpusob, jakym to Bures vysvetloval, byl na urovni ulhaneho 4leteho smrkace.

    1. Takže si udržel styl. Alespoň na něco je spolehnutí.

    2. Sysop: zapomněls na volební plakáty? Jeden pro připomenutí. Holt musí mluvit tak, aby tomu jeho cílovka rozumněla.
     https://www.tyden.cz/obrazek/201710/59e8a2b99be8f/crop-1305597-f201710101704101.jpeg

     Spousta tupých lidí používá výmluvy na stejné úrovni demence, kdy si protiřečí a vůbec jim to nepřijde divné. Naopak jsou, v souladu se svým IQ, přesvědčeni o tom, že jejich výmluva je dokonalá.

    3. Přidávám ještě jeden billboard pro zasmání. Tehdy jsem pochopil, že s voličskou skupinou estébáka nemám kromě toho, že jsem taky občas ČR, společného vůbec nic. Ale třeba se do nich dokážeš vcítit líp:
     https://www.tyden.cz/obrazek/201710/59e865f285a56/crop-1305199-f201710110520301.jpeg

     1. Tfuj, ‚s mne malem nasral. Jeho fanclub nechapu. Ty plakatky je potreba jim za pul roku pripomenout, sulinum.

      1. Sysop: aby si připomněli ten příjemný pocit na šulínku, jak k nim promlouvá jejich guru? Vždyť oni ho volili právě proto!

       Jen jedna (už ohraná, vím, psal jsem ji sem víckrát) historka z poslechu Impulsu v době, kdy vrcholila kauza čapí hnízdo. Nějaký rozhořčený volič estébáka se vyjevil v tom smyslu, že Babiš za nic nemůže, za to můžou ti, kteří dotaci dali a ti by měli jít sedět, ne Babiš, protože jestli na dotaci neměl nárok, neměli mu ji vůbec dávat!

       Žádný div, že lidi s tímhle v mozku podporují uzávěry, represi, více věznění. Podobně vymatlaných zdůvodnění jistě dají dohromady spoustu.

       1. Skalni to nezlomi, ale staci, kdyby mu odpadla tretina tech, kteri nebudou uz pred pribuznejma a kamaradama bejt za curaky.

     2. To byla snad parodie, ne?

      1. Jihocech Honza: parodie? Vždyť těch plakátů byla hromada, jediné, co se v nich snaží vůdce parodovat jsou ostatní strany. Ostatní kecají, on nekecá a maká. Vžít se do člověka, kterému to bylo určeno bohužel nedokážu, ale máme jich tady docela dost, dle volebního výsledku i dle těch sraček v jakých žijeme dnes.

       1. Já holt tolik autem nejezdím, billboardy jsou mimo mě. Ve městech jich tolik nebylo a i tak je sleduju jen periferním viděním. Možná se to taky liší kraj od kraje. Nekecáme a makáme pamatuju, to ostatně není nic nového, už Vilém II. označoval parlament za žvanírnu a prasečí chlívek, a Cromwell s Napolijónem s polanci taktéž vyběhli.

        Pokud to byla kampaň 2013, tak bych to i pochopil a špetku humoru bych tam našel, jestli je to z roku 2017, tak taky nechápu.

  2. vyhrožovali i hejtmance Peckové, když nepožádá a to je jenom vrchol ledovce, co se proflákl, je to prostě tak. Od toho je ochranná služba a Andrejko s rodinou patří mezi tuším zvlášť chráněné osoby. A příslušná expozitura, aby vyhodnotila riziko a dotyčnho zajistila.
   Zveřejněním tímto způsobem se AB staví do role mučedníka, což je marketingově win-win.

  3. Tomu se říká marxistická dialektika.
   Anebo soudruh tak lže, až tomu sám věří.

 5. Článek mi mluví z duše. Co je ale, podle mě nejhorší, je to, že vůbec nevidím z toho srabu nějaké východisko. Někdo navrhuje přes PS zrušit tuto vládu. No a co se stane? Ten hajzl na hradě vyjmenuje úředníckou a je ještě nebezpečí, že předsedou vlády jmenuje jemu blízkého kámoše Prymulu a bude to stokrát horší. A podzimní volby? Vidí snad někdo nějaké světýlko na konci tunelu? Ani SPD, (o které si myslím svoje), ani Trikolora i kdyby každá dostala 10% vládu nepostaví a koaliční možnosti nulové. Takže zbydou Piráti a demoblok. Pak ještě budeme všichni vzpomínat s láskou na Babiše, protože to co se děje teď, bude pokračovat ve spojení s dalšími píčovinami Pirátů, kterých mají plnej šuplík. Tato země se dostala do totálního srabu v podstatě bez šance na nějaou kladnou změnu.

  1. Bohuzel problem neni jen ve vlade, dokonce neni jen v PS. Vsude mozne jsou spousty premoudrelych a ruzne hmotne zainteresovanych. Pokud tento pruser se sirenim nekdo skutecne zpomali, pak to bude jen priroda. U nas rozhodne nikdo. A az se s timto mazlem nejak popasujeme, tak sem lidi pritahnou nejaky novy kmen a pojede to znovu, protoze napriklad takova opatreni, jako ma Australie, by cesky clovek nerozdychal (a na tomto serveru zcela jiste ne).

   Proste to pomalicku pujde do prdele, jako soft variantu vidim dalsi brutalni zadluzovani nasich deti s tim, ze diky soucasne mizerne vyuce jim pripravime fakt paradni zivot.

  2. Nemyslel jsem si, že budu se slovy (snad i postojem) SPD souhlasit (viz. proslovy při hlasování o nouzovém stavu), ale pořád mám nějaký blok je na podzim volit. Opozice není opozice, pečou to s nimi dohromady, nemám naivní iluze („kolik jste měli v kufříku?“).
   Nevidím cestu ven, bude to jen horší.

  3. Přesně tak, pirátů se fakt bojím. Ještě budeme hrabat prstíčkem za neschopného Babiše, protože tihle jsou všehoschopní :(

  4. V debatě s kolegy těsně před Covidem jsem pronesl větu, kterou si dám asi do šuplíku „památná“: „Abysme se všichni nakonec nedivili, že jediné místo, kde na zemi zbyde trocha té svobody, bude Čína“.

 6. Bohužel, příliš okatě dáváte najevo, že byste jako naočkovaný měl mít nějaká lepší práva než ostatní. Přitom je to naprostá hloupost, i naočkovaný můžete být přenašeč, takže z hlediska šíření viru to bylo k hovnu. Očkováním (možná) chráníte sebe, nikoliv lidi kolem Vás.

  1. Opravdu?? Jako očkovaný se sérokonverzí, to jsou opravdoví přenašeči. Určitě právě proto existuje kolektivní imunita už při proočkování 70% populace a proto se redukoval po očkování kupříkladu výskyt spalniček na naprosté minimum.
   Jde spíš o to, že soudruzi mají problém v tom, aby se jim neočkovaní vohnouti nebouřili, protože konformita s omezeními je pro ně důležitější než regulace klinicko-biologických aspektů nemoci, přičemž se hraje i právě s lidskou závistí.

   1. Challenger: nevím, jestli „opravdu“, ale myslím si, že to nevíte ani Vy. Klidně dejte nějaká data. Za mě namátkou:
    https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/blatny-po-nalehani-vojtecha-otocil-ockovany-clovek-muze-byt-infekcni-40347208

    Četl jsem toho víc na EN webech, ale nechce se mi to hledat, myslím, že to víte stejně jako já, jen tady coby naočkovaný děláte, že nic takového neexistuje.

    Současně pokud jde o „kolektivní imunitu“, to jste mě pobavil. Vy vůbec netušíte, jestli nastane při 70% proočkovanosti a dokonce vůbec netušíte, jestli nastane! Vždyť je to něco-jako-chřipka, proti té máme dodnes kulové. Zleva-zprava lítají informace o tom, že prý Biontech proti mutacím účinný je, pak že není, pak že není Astra Zeneca atd. Vždyť ani ta chřipková vakcína, vyvíjená dlouhá léta není schopná být funkční „proti chřipce“, ale jen proti určitým kmenům. A najednou rychlovakcína, schválená po 2.5 měsíci testování a vyvíjená proti jedné známé formě bude určitě účinná proti všem a bude taky zajišťovat kolektivní imunitu, když délka ochrany je 3-6 měsíců? Si děláte srandu, ne? Ale chápu, holt si svou účast na experimentu musíte rozumově zdůvodnit a Váš intelekt skutečně není něco, kde si myslím, že zaostáváte.

    Ad bouření se – zde jste dle mého ujel, jste příliš sebestředný a (holt) elitář. Důvody budou nejspíš přesně opačné – totiž, že by se na to neočkovaní hromadě vykašlali a nebylo by na první pohled na ulici poznat, koho je možné buzerovat a koho ne. Když zavádíte likvidační pokuty za nenošení roušky, poslední, co chcete je, aby to nebylo jak snadno pokutovat, zvlášť, když ten paskvil obsahuje odpornou motivační složku v tom, že flastr je příjmem toho, kdo jej rozdal. Městapa musí mít orgasmus.

   2. Challenger: jako očkovaný asi přenášet to, na co to funguje nebudete, resp. doba po kterou možná ano je zanedbatelná pokuď vůbec. S jihofrickou už to bude trochu jinak.

    nejsem očkovaný, ale momentálně bych věci jako nenosit respirátor nebo jezdit volně ani nechtěl, protože se jedná o úzkoprofil na příděl, závist a nasrání lidí je obrovské a vruty zašroubované do pneu jsem zažil. Až bude situace postavená tak, že vakcíny bude všude dost (a putovní výstavka Sputniku myšlena nebyla), tak je to o něčem jiném.

 7. Jinak pandemický zákon, který v rekordní době schválil Senát i podepsal prezident, je tady:
  https://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?o=8&ct=1158&ct1=0&v=SZ

  Největší prohřešek za 3M (opakovaně 4M) pro PO a OSVČ a za 1M (opakovaně 2M) pro FO je (spolu s pár dalšími) tento:
  i) příkaz používat ochranné, mycí, čistící nebo dezinfekční prostředky a další protiepidemická opatření

  Mára to nevymyslel špatně, divide et impera:
  (4) Fyzická osoba se zprostí odpovědnosti ze spáchání přestupku, pokud jej spáchala na základě pokynu svého zaměstnavatele.

  a současně:

  „(4) Je-li přestupek podle odstavce 2 spáchán jednáním zaměstnance právnické nebo podnikající fyzické osoby na základě pokynu této právnické nebo podnikající fyzické osoby i přesto, že zaměstnanec nejdříve odmítl podle pokynu této právnické nebo podnikající fyzické osoby jednat, lze maximální možnou výši pokuty podle odstavce 2 zvýšit o čtvrtinu“

  1. Takze odtedka stat nakaze sprcky a sestavena komise je bude chodit po domech kontrolovat.

 8. Ted rano jsem se otocil v Germanii a radia neleni a ‚vyzdvihuji‘ nase zdravotni uspechy. Jako priklad jdeme Evropou rozhodne hrde.

 9. “Moje zena odjela do Dubaje, protoze se bala …… moje zena o tom nevedela, tedka se to dozvedela.” On si normalne protireci i v jedne vete. Kolik stala ochranka na cestu do dubaje mimochodem?

  1. nemam s tim zkusenosti, ale podle 106 by tato info vyzadat nesla?

   1. vyzadat ano, ziskat spise ne

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017