Článek vo pohodě

Featured Image

Tento článek bude o tom, jak snadno se udělá v mediálním obrazu trhlina. Jste vohnout a usedáte jako každý den k počítači, abyste mezi zprávami o tom, jak dotační zloděj a státní podnikatel agent Bureš dává zemi „do pořádku“ a jak se různé policejní sbory zase staraly o vaše bezpečí. A otevřete ten ďáblův nástroj, co si říká Novinky a přečtete si, že kripl mlátil v Praze v autobuse těhotnou a nikdo se jí nezastal.

To je ale drama. Je tam zdánlivě všechno. Praha. Emhádé, co je ekologická, ekonomická a používají ji především zodpovědní lidé, zatímco agresivní sobečtí řidiči jezdí autem. Těhotná budoucí matka. Násilí. Akce. Autobusy. Chybí tam něco? Chybí. Chybějí tam policajti a strážníci, protože měli jinou práci, chytali zlotřilého prodavače, který prodal kolemjdoucímu kusovku a někde jinde zase zachránili občana, který si pekl špekáček.

Tolik na téma „zbraně v soukromém držení jsou zbytečné, policie vás ochrání“. Chytili ho za tři dny „na základě poznatků“.

A pak tam chybí ještě něco.

Chybí tam pohoda. Ona tam vlastně je, ale jen latentní.

Říkáte si, to je ale hrůza. Kripl mlátí těhotnou a nikdo ani nehne brvou. To přece nejde.

Navíc to nemá zjevný důvod. Myslím, že to nebyla věc pochopení ani odvahy. Spolucestující pravděpodobně celou situaci pochopili. Situace nějakou dobu trvala, takže bylo očividné, že se nejedná o nějaký privátní spor, laškování nebo hru, ale že jsou právě na exkurzi hluboko v území trestního práva. Dále spolucestující mohli odhadnout dopředu riziko, což lze dovodit z faktu, že si útočník – zjevně nějaký kripl – zvolil takový cíl, který byl nejen fyzicky nejslabší, ale navíc je u něj předpoklad, že se nebude bránit a všechno úsilí vynaloží na ochranu nenarozeného dítěte. Kdyby na útočníka nastoupil chlap jak z reklamy na pivo, navalil by si plný kalhoty. Máme tedy pochopitelnou situaci, částečně čitelného útočníka, nešlo tedy o pochopení situace a riziko bylo únosné, a přesto to pasivní cestující nechali být.

Sere vás to?

No jo, ale co byste chtěli v této zemi?

Když to by musel někdo z nich vstát, dojít k němu a říct mu, hele debile, vyser na to. To ovšem není v pohodě. A ono by to mohlo gradovat. On by třeba nemusel bejt v pohodě a nemusel by chtít. On by třeba mohl protestovat. Ono by se třeba bylo nutné s ním poprat. Nakonec by mu třeba bylo nutné nějakou třepnout nebo od něj nějakou schytat. A to není vo pohodě.

Vono by to taky mohlo gradovat. Von by třeba moh vytáhnout nůž, což bych zrovna u takovýho kripla i trochu čekal. Na to nic nemáte, protože zbraně nosí jen tamty podnikatelové a násilníci a beztak jim to brzo zakážou, aby bylo bezpečnějc, a hlavně zbraně nejsou vo pohodě a tím pádem žádnou nemáte.

V novinách taky furt píšou vo případech, kdy se člověk někoho zastal a pak zavřeli jeho, protože patent na beztrestný mlácení lidí mají jen policajti a strážníci, ale obyčejnej občan ne. To by pak jednoho strčili do lochu a v tomto okamžiku se neuplatní to, co říkal Pepa v hospodě, že tam muklové jen koukaj na video a chodí do posilovny, takže je to něco jako rekreační středisko.

V limitním případě byste taky moh skončit jako ten nadšenec na Karláku, co se postavil expolicajtovi s psychotestama Kalivodovi s holýma rukama a ten ho zastřelil jak králíka a doteď se po něm jmenuje medaile. To není vůbec v pohodě. Jak moc je to pravděpodobné? Moc ne, ale kdoví, lepší je být v pohodě, ono se to nějak vyřeší.

Takže nezbyde než zůstat v pohodě sedět a nechat těhotnou mlátit.

Myslím, že primární problém není, že lidi jsou lhostejný ignoranti nebo se báli nějakých konkrétních následků. Myslím, že si to připouštějí a jsou s to vyhodnotit, ale nestojí o  problémy samotné, protože problémy a pohoda jsou v rozporu. Je lepší sedět a koukat nebo si šoupat prstíkem po displeji a honit tam nějaký kraviny zleva doprava  a zpátky, než se vystavovat nějakému diskomfortu, s někým se hádat, handrkovat atd. a mít z toho zkaženej den. Je to v podstatě důsledek každodenní sociální korupce, kdy něco neuděláme výměnou za to, že nebudeme mít starosti. Tak si vezmeme od pána v saku pytlík s koblihou, místo abychom mu řekli, že je zloděj a ať jde do prdele. Zaplatíme pokutu, aniž bychom přesně věděli za co. Neozveme se, když vidíme, jak prodavačka oholila babku před náma o stovku. A tak dále.

My se z tý pohody jednou všichni radostně poserem.

Pohoda je kult. Hlavně si to nedělat těžší a nechť jsou všechny bytosti štastny.

Hudba musí být v pohodě, škola musí být v pohodě, půjčka musí být v pohodě. práce musí být v pohodě, žena v pohodě, auta musejí být naladěná na pohodu, prostě všechno musí být v pohodě a nakonec i v autobusu to musí být v pohodě.

Nemoh byste mi půjčit telefon? Potřebuju zavolat mámě.


 15.05.2016 D-FENS

12345 (384x známkováno, průměr: 1,25 z 5)
24 664x přečteno
Updatováno: 15.5.2016 — 23:44

Reklama

D-FENS © 2017