Chřipkové epidemie v nedávné minulosti - zpět na článek

Počet komentářů: 126

 1. Ten článek je naprosto pravdivý a potvrzuje to co pořád říkám, že celá ta pandemie je jeden mega podvod. Já se ještě vrátím k předešlému článku, respektive k diskusi. Na tom dezinformačním aeronetu, ale i na dalších několika jiných webech se objevila zpráva, že již v roce 2017 a 2018, nakupovaly státy z celého světa testovaí sady na Covid-19. Zjistilo se to ze záznamů Světové banky, která na to poskytovala finance. Protože se to provalilo, tak ve starých záznamech vymazali slovo Covid-19 a nahradili slovy – Lékařské testovací soupravy. Jenomže originály těch záznamů se našli v archivu a můžete se na ně podívat. Takřka všechny státy světa, včetně ČR nakupovaly již v roce 2017 a 2018 testovacíé sady na Covid-19. Kurva co to s námi kdo hraje za špinavou hru? Covid-19 oficiálně vznikl někdy v listopadu 2019 ve Wuhanu, ale již dva roky předtím státy nakupují testovací sady? Co je to za svinstvo? Kdo za tím stojí? Odkazy:

  Rok 2017: https://web.archive.org/web/20200906005700if_/https://wits.worldbank.org/trade/comtrade/en/country/ALL/year/2017/tradeflow/Imports/partner/WLD/nomen/h5/product/382200

  Rok 2018: https://web.archive.org/web/20200906005700if_/https://wits.worldbank.org/trade/comtrade/en/country/ALL/year/2017/tradeflow/Imports/partner/WLD/nomen/h5/product/382200

  1. https://www.bbc.com/news/54116326 Ale nedělám si iluze, blbec zůstane blbcem.

   No a jinak faktická k článku. Pokud za šest týdnů roku 2019 onemocnělo kapitalistickou chřipkou 25x víc lidí než komunistickou za celou dobu, tak není nic jednoduššího, než tu pětadvacítku vzít a vynásobit jí počet mrtvejch s komunistickou chřipkou. Z toho nám vypadne číslo 12 050, který říká kolik by bylo mrtvejch pokud se komunistickou nakazilo stejný množství lidí jako tou kapitalistickou. A jasný, já jsem mladej zdravej sportovec, takže mě může bejt nějakejch dvanáct tisíc lidí buřt, akorát když se mi stane nějaká úplně jiná zdravotní příhoda, tak reálně hrozí, že budu mít smolíka, páč toho času budou nemocnice plný lidí s komunistickou chřipkou. No ale tak to jen tak na okraj, ať si z toho udělá závěr každej sám…

   1. Nic moc. Pořád je to jen půlka kapacity stadionu BANÍKU. Takže klid :-DDD

    1. Ehm, kapacita současného stadionu ve Vítkovicích, kde hraje Baník, je 15 000 duší.
     Na Bazalech to bylo 18 000, kdysi dávno 32 000, ale to byla více než polovina míst na stání.
     11 700 je kapacita v Plzni, 12 400 v Holomócu.
     Takhle pohromadě je to docela masa, rozhodně masový hrob!

     1. Masový hrob – ak v ňom skončí vegetarián či vegán tak majú navečnosť problém……

   2. NO jo, Hoax tvrdí BBC, ale problém je ještě v tom, že na těch stránkách Světové banky je odkaz na Světovou celníorganizaci, kde by měly být celní deklarace na ty produkty. Jenomže „skřítek“ zapracoval a po kliknutí na ten odkaz, http://www.wcoomd.org/-/media/wco/public/global/pdf/topics/nomenclature/covid_19/hs-classification-reference_en.pdf?la=en – najednou vyskočí „error“, takže prostě celní deklarace zmizely. Takže je otázkou co je Hoax – komenty na alternatvních webech, nebo INFO BBC?

    1. Mě je na tom divný, že obě tabulky na lincích jsou aktivní. Kdyby ta data někdo upravil v DB tak by se to přece projevilo všude kde je položka „Product Description“, ne?
     Kolem COVIDU se určitě děje spousta špíny, manipulací a kšeftů, ale tohle mě přijde ve všech směrech nějaký pitomý …

     1. * aktivní – myšleno buď generovaný (jak by v případě použití DB dávalo smysl – ale musely by být dva zdroje dat), nebo jsou manuálně nakódovaný, což by bylo podezřelé …

 2. Když vezmu tu „profláklou“ Itálii (ve skutečnosti ji v mortalitě předběhla třeba Belgie aj) tak v letech 1950 – 2019 oscilují mezi 9,5 – 10,5 zemřelých na 100k obyvatel https://knoema.com/atlas/Italy/Death-rate
  Podle dat z dubna 2020 třeba v Lombargii byla mortalita 112 na 100k obyvatel, celkově v Itálii pak 20 https://www.thelancet.com/journals/lanpub/article/PIIS2468-2667(20)30099-2/fulltext
  Jasně bude třeba dokončit rok aby srovnání bylo relevantní, nic méně i tento hrubý nástřel mě nějak brání COVID-19 nazývat banální chřipečkou.

  1. a sčítají to asi stejně jako my ….
   toto je uvedeno u grafů na stránkách mzcr.cz
   “ Počet úmrtí v souvislosti s onemocněním COVID‑19 po jednotlivých dnech zahrnuje všechna úmrtí osob, které byly pozitivně testovány na COVID‑19 (metodou PCR) bez ohledu na to, jaké byly příčiny jejich úmrtí, a k jejichž úmrtí došlo v rámci hospitalizace či mimo ni.“

   když už všude ukazují grafy nově pozitivních, proč se neukazují grafy v současnosti intenzivně léčených s informací o aktuálně dostupných kapacitách na toto léčení. To je přeci to „slabé místo“ a ne počet pozitivních bezpříznakových.

   1. Co sčítají? To jsou absolutní počty zemřelých, je jedno jestli na COVID nebo pádem z šikmé věže.

    1. A už sa niekomu podarilo drbnúť z tej šikmej veže?

     1. :) nevím o tom, ale vzhledem k tomu že už jim tam ?stojí nějaký ten pátek tak by se asi někdo našel.

     2. bych se tam hlavně bál čerstvě umytý podlahy :)

    2. A ty absolutní počty zemřelých neříkají NIC o tom, kolik lidí „zabil COVID“ – a každý, kdo tvrdí opak, je ignorant a nedouk který neumí pracovat s daty.

     Na grafech je špička. V různých časech. Přijde blb a prohlásí „je to jasné! Tvrdá data nezpochybnitelně říkají, že ty lidi zabil COVID!“

     FAKT: data neříkají že lidi zabil COVID. Data říkají, že v čase kdy se začal projevovat COVID začal růst počet mrtvých. To je KORELACE. Jenže jaký je příčinný vztah – KAUZALITA? Z jakých příčin začal růst počet mrtvých? Protože COVID nebyl ani vzdáleně jediným zabijákem. Máme tu následující faktory:
     1) COVID jako primární morbidita. Těch bude minimum.
     2) COVID jako komorbidita. Těch bude většina.
     3) odepření lékařské péče v následku coronapaniky – těch jsou podle lékařů DESETITISÍCE, jsou to všechny ty odložené operace, zákroky ad. včetně léčby rakoviny.
     4) neposkytnutí lékařské péče kvůli špatné diagnóze – to jsou všichni kterým lékař „na dálku“ bez vyšetření „určil COVID“ a poslal je do karantény bez léčby, ačkoli měli třeba anginu. Viz osobní zkušenost na D-F kdy takto chlapa málem zabili.
     5) psychologická vražda – to jsou domovy důchodců, kde seniorům zakázali návštěvy a oni z izolace a osamění ztratili vůli k životu. V sociálních službách se o tom mluví hodně.
     6) smrt na karanténu – lidé ve špatné zdravotní kondici přestali chodit na procházky a procházet se venku a v bytě se jejich stav rychle zhoršil. O tom se zase mluví mezi ošetřovateli.
     7) odepření podpůrných zdravotních služeb – to jsou ošetřovatelky, které přestaly jezdit do bytů zejména seniorů a nemohoucích, kteří tím pádem padli na krk rodinám které se o ně nedokázaly postarat tak dobře a někteří bez příbuzných patrně zahynuli na nedostatek péče sami (do důchoďáku je nikdo nevzal).
     8) smrt na nemocnici – pokud starého seniora vytrhnou ze známého prostředí a převezou do nemocnice, podle statistik se jeho stav výrazně zhorší kvůli psychice a jejímu vlivu na nervový systém a zdraví; navíc je v nemocnici podstatně vyšší koncentrace bakterií a virů, takže řada starých důchodců se nikoli nedůvodně vzpírá transportu do nemocnice s tím, že to bude jejich smrt. Statisticky to tak je. Kvůli COVID panice se s takovými transporty protrhl pytel.

     VŠECHNY tyto faktory se koncentrovaly do období těch špiček. NIKDO nebyl schopen vyčíslit, jaký podíl na té které špičce měly.

     Takže KAŽDÝ, kdo z „tvrdých dat“ a grafíčků o růstu počtu mrtvých vyvozuje COKOLI o kauzalitě absolutně nerozumí statistice, neumí pracovat s daty, dělá šílené školácké chyby v záměně korelace s kauzalitou, neumí kriticky myslet ani hledat kontext.

     1. A najblšie na tom je, že ešte niekedy v marci-aprílim ukazoval ten euromomo graf s históriou od 2014 a bolo úplne jasne vidieť, že aj v tom nešťastnom taliansku bol v sezóne 2014 vyšší „peak“ na grafe, než v 2020. Potom súdruzi zistili, že takto sa tá panika udržovať nedá a urezali grafy od 2016. Takže ten vylhaný covid nedosahuje ani úmrtnosť na bežnú chrípku v 2014. Nemá niekto prístup k starším verziám stránok euromomo? Dá sa to niekde v historii google cache nájsť?

      1. V cache google ne, ale možná The internet archive?

 3. Celá ta záležitost má prakticky jediné důležité hledisko a to jestli vystačí kapacity nemocnic na počet aktuálně nemocných. Čili je to pouze matematický problém a přesto k němu většina diskutujících přistupuje jako k otázce nějaké víry.
  Takže kdyby počet nemocných lezl nahoru exponenciálně, tak jako v posledních dnech, tak jsem s koeficientem dejme tomu okolo 1,3 za 10 dní někde na sumě 130 000 nemocných a pokud by bylo nutné hospitalizovat lehce přes 2% nemocných, tak za těch 10 dní máme zhruba vyčerpáno, to co nejspíš máme k dispozici.
  Takže pokud se nemocnice nemají zahltit, musí přestat exponenciální růst počtu nemocných nebo musí klesat % počtu hospitalizovaných. Shodou okolností včerejšek je snad první všední den, který se té exponenciále vymyká a dlouhodobě opravdu % hospitalizovaných klesá. Takže i když to dopadne dobře, může to být relativně těsné a rozhodně to není na rady, je to neškodná chřipčička a dělejte jako by nic.
  Jako příklad lze uvést tu hasičskou zábavu, která u 60 účastníků znamenala 43 pozitivních a dle rozhovorů v novinách skončila dvěma hospitalizacemi. Otázka samozřejmě je, do jaké míry se dá těmhle údajům věřit.

  1. Přesně tím samým strašili i na jaře. JIPky zůstaly takřka prázdné.

   Ale tady halt někteří mají extrémně krátkou a děravou paměť…

 4. Jo, je to chřipička. Když je člověk mladej a zdravej, určitě je.
  Teď se vrátil jeden kolega z Mexika, byl tam tři roky. Jakmile přišel koronavirus, stala se zajímavá věc – měl zahradu plnou divných sazí, do tý doby nikdy.
  Nakonec to rozluštil; začalo jet na tři směny krematorium, navíc v nějakým zrychleným režimu, protože bylo prostě moc mrtvých. Ale Mexičani v Toluce žádný vovce nejsou, to je fakt. Každej z nich s rovnou páteří – roušku nikdy, do práce obejmout kolegy a pak rovnou na rodinnou oslavu.
  Tvl, roušku všude – to je kravina, že to tříská. Ale podobný debilní silácký komentáře si pane autore strčte do prdele.

  1. Wow, turbo krematorium. Co tam pálili, odpadky? Nebyla to náhodou kafilerka? Jelikož v Mexiku za 7 měsíců zemřelo denně v průměru 340 lidí, nedovedu si představit jak by jedno konkrétní krematorium mohlo zažívat takovou Březinku. Jedině snad, že by v Mexiku bylo pouze jedno krematorium.

  2. Tak mexico…
   Kartel treba nasel spriznenou dusi v mistnim spalovaci…
   Proc to hned hazet na chripku..
   30tis vrazd ofiko rocne, kremace je fajn zahlazeni stop.. proc to hned hazet na chripku…

  3. Všichni zahyneme, zachovejte paniku… omg, jděte už s tím strašením doprdele.

 5. Wow, turbo krematorium. Co tam pálili, odpadky? Nebyla to náhodou kafilerka? Jelikož v Mexiku za 7 měsíců zemřelo denně v průměru 340 lidí, nedovedu si představit jak by jedno konkrétní krematorium mohlo zažívat takovou Březinku. Jedině snad, že by v Mexiku bylo pouze jedno krematorium.

 6. Předesílám, že nemám maturitu z matematiky…
  Ten exponenciální růst v přírodě nikdy nefunguje dlouho: nakonec se výsledná křivka vždy esovitě zploští…
  Takže nejdřív pomalý nárůst, pak raketový vzestup, rychlé zpomalení, případně nějakou dobu setrvalý stav a po spotřebování všech dosud nenakažených prudký pokles…
  Když tak to někdo znalejší upřesněte…

  1. no ten už jen určit, kdy přijde to rychlé zpomalení a budeme na tuty vědět, jestli máme být v klidu nebo ne.

 7. Do všech těch výpočtů dosazujete např. pouze lidi nad 15 let, nad 18, nebo koho?

 8. coronavirus je naprosto odlisny od chripky, kvuli chripce vam nikdo nedal domaci vezeni na tak dlouho nez se podari bud nastolit komunismus nebo svet z Mad Maxe, a nejlepe oboje zaraz.

  Clanek je pravidvy, ale to dnes nikoho nezajima, doom and gloom provava lip, panika se ceni, a vyvazuje zlatem. Strachem se lidi ovladaji nejlip.

 9. mimochodem, kdyz VSEM seberete lidem moznost normalne zit, seberete jim treba na 1/70 jejich celeho zivota, ten cas je navzdy v prdeli, a je to 1/70 * 10 milionu, tedy pres 140 tisic sebranych zivotu. Proti tomu je cca 500 mrtvych na koronu za prvnich 9 mesicu roku 2020…

  1. Tak tohle je jeden z nejujetějších postů poslední doby! :-D

   „…tedy pres 140 tisic sebranych zivotu“ – existuje zákon zachování životů? Tedy jakože někde po desetinách vezmu a prodloužím si o ně svůj život? A není za tím nakonec zase ten nesmrtelný strýček S.?

   1. A jde o člověkoživoty nebo normoživoty? To si žádá další rozpracování. Proč tu maj magořit akorát zerg se skřetem?

    1. No okamžitě mi se to začalo v hlavě velmi kreativně zpracovávat…! :-)
     Tak jako jo, klidně ať se seznam magorů zlehka rozšíří, jen mě to zastihlo nepřipravenou. Napravím to! :-P

     1. to nebylo na tebe

      1. vím :-)

   2. Uprimne povedane, ten post mi vobec nepripada uleteny. Plne chapem co tym chce povedat. Ono totiz moj zivot bol v sracke od septembra 2015. Zacalo to to manzelkinou rakovinou, pokracovalo to mojim zahadnym ochorenim z ktoreho sa vyklula infekcia srdca, potom cakanie na operaciu co by poskodenie srdca napravilo. Kym som cakal na operaciu, vykopli ma z prace. 2 tyzdne pred operaciou srdca.Ttak ked som sa trocha pozbieral, otvoril som si firmu, ale ta nejak nesla. Tak som pri tom hladal pracu. Nasiel som, zacal som v januari. Hura, znova fungujeme. A potom zasa hovno. Zrusene vsetky sukrome cesty, buzeracia kvoli pracovnym cestam, dalsi rok kompletne strateny.A v 54 rokoch si clovek uz zacina uvedomovat ze tych rokov uz az tak vela nebude. Hlavne nie tych co stoja za to. Takze hej, uprimne, zo srdca nenavidim vsetkych co ma o tento rok obrali. A serie ma ze neexistuje sposob ako ich volat na zodpovednost. Kurva, okolo mna im vsetci tlieskaju a nenavidia ludi ako ja – tych co cestuju kvoli praci.

    1. Ja tiež cestujem kvôli robote – síce len po západnej Európe ale predsa. No našťastie mi ešte nikto nenadáva a ani som si nevšimol, že by ma niekto nenávidel – zatiaľ…..

     1. To, že si si to ty nevšimol, neznamená, že nenávisť bežných zápecníkov voči pendlerom nie je reálna.

      1. Nie som pendler, ale to je v princípe nepodstatné.
       To, že pendleri to nemajú na ružiach ustlané u obyvateľstva kde pracujú je stará známa vec. No a že im potom ešte závidia aj zápecníci doma na ich strane hranice, to už je zas kolorit taký náš fajnový lokálny.
       Stretávam sa s pedlermi maďarskými, ktorí pracujú v Rakúsku a tam ich tí rakúšania berú rôzne – niekto ako nutné zlo na roboty, ktoré rakúšan za dané prachy robiť nebude; niekto ako vyučených pracovníkov, ktorých je v danej lokalite nedostatok; no a samozrejme niekto ako náplavu, ktorá nemá v rakúsku čo hľadať….
       Stretávam sa aj s pedlermi rakúskymi, ktorí robia vo Švajčiarsku a tam je to obdobne ako vo vzťahu rakúsko a maďarskí pendleri (hoci je tam asi väčší podiel toho pohľadu o tej náplave…).

     2. SatanOkkY: tak to asi málo vnímáte co si myslí průměrný hlupec. Když začala čínská chřipka, největší šmejd a svině byl lyžař co jel do Itálie, protože bez něj by to tu nebylo. Po zavření hranic se nenávist obrátila k pendlerům, kteří sem to svinstvo jistě schválně vozili. Teď v létě byli šmejdi ti, co jezdí do Chorvatska, mají zůstat sedět doma (statistiky přitom mluví o pár lidech s poznámkou, že není vůbec jisté, jestli se dotyčný nakazil právě tam).

      Na koho se spravedlivý hněv vymaštěnců obrátí na podzim se teprve uvidí, pendleři jsou vyzkoušenou a vhodnou skupinou. Jestli se ještě někdo přidá a kdo to bude se dozvíme již brzy.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017