Chce nám naše vláda zrušit vojenskou historii? - zpět na článek

Počet komentářů: 128

 1. Byť by účel (jak píšete v článku) překračování pravomocí a tím de facto i de jure porušování zákonů (i když já osobně to vidím jako vytírání si otvoru příslušnými právními předpisy) ministra potažmo vlády byl sebevíce bohulibý způsob provedení jeho „bohulibost“ zcela vetuje. Takže NE, tudy cesta nevede!

 2. Jo a za stavu kdy defakto německá nařízení jsou nad naše zákony tu chce někdo slavit 100 let republiky…

  1. To neni oslava, to je kar.

   1. Sysop: spíš nic takového ani nebylo. Celkové „slavení“ se omezilo na nezbytné minimum, zatímco na každý EU prd se toho napíše oslavných ód jak kdyby už neexistovali normální novináři (na straně druhé, proč by si s naší historií měl jeden myslet, že místní novináři jsou něco jiného než banda prorežimních primitivů, ať je u vesla kdokoliv). Přílišné slavení by mohlo budit národní cítění, které už se skoro podařilo vymýtit a přece si to teď soudruzi nebudou kazit. Teď uctíváme devianty, estébáky a migráčky, zpátky ni krok.

    1. Je fakt,ze z oslav naseho kulateho vyroci se neda vytriskat nic protiruskeho a spis hrozi nejake nacionalisticke pindy.Je mozne,ze to bude tedy pripominano asi tak stejne,jako 15.3., nebo 1.9.

     1. S trochou snahy da. Hodny zapad pomahal se vznikem, legie v rusku bojovaly s bolsevikem, pripomeneme ceku a dzerzinskeho a to uz je jen krucek k nkvd, kgb a putinovi a je to doma.

    2. Hele, vím, že ne každý utrpěl nějaké historické vzdělání, ale většina lidí s absolvovanou základkou ví, že republika vznikla 28.10., takže psát 4.9., že oslavy „se omezily na nezbytné minimum“ je hodně velká pitomost.

     1. Vanguard: uznávám, že jsem propadl skepsi a hodil flintu do obilí předčasně. Nicméně všechny aktivity, které v rámci letošního roku proběhly (a že ne vše se omezilo na 28.10.) a celkové „ticho po pěšině“ ve mě nebudí dojem nějakého věrchuškou burcovaného veselí.

      Spíše naopak se mi zdá, že propagace čehokoliv s oslavami spojená je mizivá ve srovnání s tím, jaké propagace se dostává kdejakému prdu z EU a nevidím (kromě nějakého koncertu co bude toho 28.) nic, co by mělo můj názor změnit.

      1. No, ono me to trochu i tim, ze se 28.10 poradne neslavi uz nekdy od roku 1950 kdy se zacal slavit Den znarodneni, trochu tim ze udalosti stary 100 let uz jsou prehistorie z ucebnic a trochu tim, ze prubeh tech 100 let byl z velky části dost tristni a silej pocity, jestli vona ta samostatnost za to vubec stala a jestli by nebylo lepsi dal upet pod Rakouskem. Od roku 1918 republika mj. sla
       ekonomicky setrvale dolu, dvakrat se rozpadla, dvakrat ji okupovali sousedi a pulku existence to byl totalitni stat.

       1. shane: to je takové to s prominutím fňukání. Nic není ideální, ale když budete mít s manželkou 50 let od svatby, tak to přece oslavíte, i když jste si možná v průběhu zahli nebo se pohádali, ne? Pokud pochopitelně už 10 let nežijete spolu a manželství přestalo dávat smysl, budete mluvit úplně stejně (není co slavit, však támhle mi Máňa zahýbala, tuhle jsem byl dva roky nemocnej, bla bla). Tam jsme podle mě na úrovni společnosti.

        Nikdo není hrdý na to, že tady žije a taky je toho dost málo, na co být hrdý. Nikdo by nevzal kvér a nešel umírat „za republiku“, protože to pro nikoho nic neznamená. Naopak to, co se tady rozjelo vede jen na větší deziluzi a postupné obsazení někým organizovanějším a motivovanějším. Protože ač demontáž národního cítění pokročila velmi dobře, náhrada panevropstvím nefunguje. Představa, že bych šel dobrovolně do války za Bureše, hradního alkoholika nebo Junckera, Makrelu nebo Makarona, to je tak neskonale absurdní, že to snad horší být ani nemůže. Dokázali bysme se spojit vůbec kvůli něčemu? Zatím nás nepřítel rozkládá jak lego, instaluje trojské koně a my (myšleno nejen Češi, ale prakticky jakýkoliv jiný stát v Evropě) jen spoléháme na to, že to „nějak“ dopadne. Jenže v minulosti to „nějak“ bez výjimky znamenalo krev, pokud nešlo o dobrovolné předání moci skrze prachy (samet).

        1. Ja nefnukam, ja vysvetluju. Historicke udalosti u nichz uz nejsou pametnici proste netahnou tolik jako ty, ktere jsou jeste v zive pameti.
         Kdo bude slavit 370 vyroci Vestfalskeho miru?
         Mimoto k vyroci vzniku republiky je tech akci pomerne dost, jezdi Legiovlak, delaji se vystavy a podobne. Ale tezko cekat monstrozni oslavy neceho, co se prakticky neslavi uz 70 let.

         1. shane: tak snad se shodnem na tom, že z dnešního pohledu je pro nás přecejen významnějších 100 let samostatné (no dobře, Slováci) republiky než ty 400 let staré věci. Stejně jako víc lidí bude své výročí svatby vnímat více než výročí praprapratety.

         2. Hlavně tam není ta kontinulita Když mají amíci den nezávislosti, tak je to nepřetržitě furt ten stejnej stát, od kterého si odvozují svobodu a identitu. My si identitu projektujeme už od raného středověku, takže toto datum není tak uctívané. Navíc se co dvacet let mění režim a pohled na historii.
          Já bych to do kalendáře zavedl jako výročí konce civilizovaného právního státu a vznik toho našeho.

          1. Paradoxně USA minimální stát Otců zakladatelů jsou hodně odlišné od dnešního molochu.

          2. Celej svet je odlisnej od sveta leta pane 1776.ale kontinuita tam je. A 4.cervenec tam slavej furt, i kdyz to datum je paradoxne blbe, protoze Deklarace nezavislosti byla schvalena uz 2. cervence

        2. Co Vestfalskej mir. Ale vyroci 400 let od Defenestrace. Pico, Defenestrace! Ta Defenestrace. 27 českých panu. 400 let. 400! Kurva, kde jsou oslavy?

         1. Tahle oslava by se dala delat klidne kazdej tejden ve Strakovce. Na to bych bral i mastny vstupny.

        3. Nebo 740 od Bitvy na Moravskem poli. Moravsky pole, čéče. V Rakousku. Jedna ze tří ceskych ikonickych porazek. Pana krale nam tam zradili a zabili, ten co byl dva, Železny a Zlaty.
         Furt nejaky vyroci a furt nic.

         1. Bitva na Moravském POli, to bylo hodně špatný. Skoro jsem vyhráli, a místo toho tam zůstala skoro celá tehdejší elita českého království.

          1. Bohuzel ne. Elity v kralovstvi zustalo jeste dost na to, aby se servali jak kone a zplundrovali a zbidaceli celou zemi. Tohle byla bohuzel hlavni slabina feudalismu, he v tom vzajemne se vyvazujicim trojuhelniku slechta-klér-panovnik byl panovnik tim nejchoulostivejsim clankem a kdyz nebyl jasne stanoveny naslednik, tak se to servalo.
           Flandaku byla hromada a slechtici se mnozili jak kralici a kdyz nejakej rod vymrel, tak byla v zaloze kupa dalsich, ale panovnik byl jen jeden.

   2. díky, zase jsem se něco nového naučil. Souhlas.

 3. Je to ještě třetí cesta a to Nařízení na EU na území ČR ignorovat a nevymáhat, jednoduše příslušníci PČR na vymáhání nedostanou noty. Ale na to jsou naši politici moc přizdisráčovití.

  1. Souzi by si tim zabouchli dvere pro pripad kerierniho postupu do Brusele. To proste neudelaji, dyk sou to taky enem lidi, zejo…

  2. to imho moc dobre nejde, EU ma prostredky jak vyvijet natlak na zemi ktera neuplatnuje prislusne narizeni, ma k dispozici i sankcni mechanismus

   1. trevor12: EU má sankční mechanismus, my máme platby do EU. Po vyhlášení sankce recipročně ponížíme platby do EU, takže zde problém není.

    1. Repkari uz si to vosefujou,aby se to nestalo.

    2. pane jak, vy jste se asi zbláznil
     bureš potřebuje dotace a platby do eu nejdou z jeho, ale ze státního

     1. Tak. Bures se veze na vlne, ktera ze statniho prelejva do soukrome kapsy.

    3. Jak to mají v tomto směru udělaný třeba Maďaři? Maďaři podle mě přizdisráči moc nejsou a kdyby se na ně něco šilo, určitě by dělali bordel. Nemají to tam nějak šikovněji udělaný?

     1. Historická zkušenost s Habsburky.

 4. Stran te rekonstrukce EU… Misa Gorbacovu jeste zije,mozna by se vyplatilo procpat ho na misto sefa EK (mozna by prechlastal Drunckera a odesel vzprimene), vsak na tento flek se zadnymi volbami zdrzovat netreba a nasledne ho poverit perestrojkou. Posledne se mu to podarilo cele rozebrat behem jedne petiletky.

  1. Sysop: „perestrojka“ byla snaha senilních zasloužilých soudruhů udržet status quo tím, že se mladým dynamickým kádrům nabídne tu a tam nějaký ten bakšiš a funkce. Jenže když dáš vlkovi ovci s tím, že si může ukousnout jen jednu tlapku a to ještě jen její půlku, aby zbylo na ostatní, dopadne to přesně tak, jak musí.

   Ergo konec EU nastane buď tím, že na ni přijde útok zvenčí (nebo řada malých – nemusí to končit jak RU, může to končit jak Řím) nebo tím, že se uvnitř objeví dost nespokojených asociálů s penězi a pocitem, že by měli mít větší pravomoci právě oni (když už máš všechny prachy, cesta dál je jen přes moc nad lidmi). Takové bude stávající bruselské politbyro nejprve „menežovat“ úplatky a následně na svou přizdisráčskou „každej-den-u-koryta-dobrej-ať-to-stojí-co-to-stojí“ mentalitu dojedou.

   Nicméně, jak už jsme tu mnohokrát diskutovali, to, co nastane pak bude pro většinu z nás spíš špatná zpráva než dobrá zpráva (předpokládám, že většina lidí zde nejsou straničtí funkcionáři co se klepou na změnu a z ní plynoucí koryto – ti diskutují jinde).

   1. Ještě se na to podívejme trochu více optimisticky.
    Ono totiž není úplně jednoduché k té moci přijít a hlavně – potom jí neztratit. Připusťme konstrukt, že kdo bude chtít moc a vliv, sveze se na zádech těch zatuchlých EU papalášů a přinese dokonale euroskeptický program (viz Itálie, například). To by mohlo zahájit jistý proces obnovy, kdy by EU mohla skončit jako to, co je pro mě jedině kousnutelné – tzn jako útvar, jehož posláním je volný pohyb osob, služeb a kapitálu. V podstatě zbyde jen ten Schengen.
    Pravděpodobnost nevelká, vím. Na druhou stranu – není to zcela vyloučeno.

    1. Childeater: máte nějaký precedens, který by podobné zřízení umožnil? Mě totiž přijde, že podobně „silná“ EU není životaschopná vůbec. Pokud se těžiště moci přesune z centra na lokální místa, pak se okamžitě otočí zájmy těch nahoře a otevřenost a volné proudění služeb, osob a kapitálu si s tím moc nerozumí.

     Když se podíváte na genezi EU, tak to naopak vznikalo tak, že se nejdřív nějaké věci uvolnily, aby byl dán průchod jejich centrální regulaci. Ta byla od začátku cílem a přechodný stav, který vypadal jako svoboda byl prostě jen nutným zlem (z pohledu těch nahoře). Drogový dealer by taky radši, kdyby závislák platil už za první dávku, ale je prostě výhodnější ji dát zdarma a odepsat.

     Jinými slovy – aby volný pohyb dával smysl, musí být v zájmu těch, kteří buď vládnou nebo mají peníze, případně obojí. Vidíte ten zájem někde? Moc jsem nad tím teď neuvažoval, ale nic dostatečně silného mě takhle „na první dobrou“ nenapadá. Můžem zkusit bouřit mozky a přijít na to, komu by to mělo prospět a tedy cestu, kteoru to prosadit (samo se to neudělá, bez mocných a bohatých, kteří vidí příležitost být ještě mocnější a bohatší to nejde).

     1. fatdwi – podle mne je to Nemecko, ktere take rozhodne zda EU bude/nebude pripadne jak se zmeni. Imho Nemecku volny pohyb vyhovuje, rozsirily se jim trhy na skoro celou Evropu bez moznosti nejakych protekcionistickych opatreni jednotlivych zemi. V okamziku kdy EU prestane byt pro Nemecko vyhodne (aspon to tak bude citit vetsina voliccstva) mohlo by se neco stat, bud pokus o reformu aby to znovu bylo vyhodne pro Nemecko, opusteni menove unie, jine reformy atd..

      1. Německo začíná řvát jako tygr a kdybyste si udělal průzkum v německých hospodách, dovolím si tvrdit, že nadpoloviční většina Němců by zdvihla pravici pro znovuuzavření státních hranic.
       Po tomhle tématu se v DE ještě někdo slušně vyveze nahoru.
       Jinak; Německo v tuhle chvíli neví, co se sebou. Ekonomicky šlape, ale vnitřně je v rozkladu. Ta generace zestárlých hippies u kormidla jen vyděšeně pozoruje, jak jejich sluníčkové kroky eskalují větší a větší vlnu násilí…

       1. To je ale ta klasika,jak hledani aluminijovyho klicku Holzmannem.Ne,ze by Nemci odstranili slunickare z Reichstagu.Radeji zasperujou caru.

        1. Zpozorněl jsem ve chvíli, kdy DE vládnoucí sluníčkáři začali vytahovat typicky mocenské nástroje totalitního státu (represe, cenzura, pomluvy, řízení veřejného mínění, policejní sílu, šeptandu, atd atd)

         1. Oni Nemci si celkem dost nechaji od verchusky srat na hlavu a slapou brazdu. Nejsou takovi rypalove, jako my. Dokud to tam slunickari neprestreli, tak Nemci budou porad poslusni, i kdyz nad tuplakem nadavaji. Problem je, ze oni hodne respektuji stat a kdejake narizeni berou jako fakt, nad kterym se proste nepochybuje. My jsme v tomhle jini.

          1. Teď si ale povšimni, jak hluboce věrchuška pracuje na tom, aby občané víru ve stát ztráceli – a že se to děje. Najednou se v Německu měří jiným metrem, dříve věc nevídaná. Když Němce začneš dnes a denně konfrontovat s tím, že černý maj jiný práva než bílý, začne to pomalu vřít. A s každým takovým případem jako v Karl-Marx-Stadtu, kdy stát dal otevřeně najevo, že je větší hřích se shromáždit pod sochou než někoho zapíchnout (podle všeho shromáždění Merkel pobouřilo mnohem více než nějakej mord), tak poklesne důvera v zřízení a otevře prostor pro nové a nadané vůdce.
           Wie lange dauert es noch?!?

          2. Wie lange wird es noch dauern? Kdo ví? Že to v Německu bublá, o tom asi žádná, ale otázkou pořád je, kam se to zvrtne. Přece jen procento sluníček, migrofilů a provozovatelů byznysu na migranty pověšeném (včetně politiků) je v Německu dost na to, aby ještě měli nějakou váhu. Já jsem v tomhle spíš pesimista.

          3. Jojo, uz aby to prislo. Podle mne by si prumyslnici pohlidali, aby se Nemecko ekonomicky nerozesralo (pokud by se do toho neobul nekdo zvenci – USA, UK, Cina, Saudove…) a lidi by mohli provetrat vzduch. Jen aby to bylo zrovna takto.

           Nemci si musi umet prebrat, kdo tam maka na jejich doochody a kdo ne. Aby to pak nebrali smahem, jak to oni taky umi.

          4. Childeater: Nestane se nic, ve volbách v DE zase vyhraje CDU+SPD a pojede se dál jako dřív. Že by němci hejbli kostrou a naházeli to třeba AfD nevěřím ani omylem.

          5. Manistreamu se dari Nemcum vymejvat mozky, ze AfD jsou vlastne nackove a to je fuj.

          6. Manistreamu se dari Nemcum vymejvat mozky, ze nejsou nackove.

        2. Čekat, až se to rozpadne samo? Už to jede na páry pěknou dobu a furt hovno.
         Kde je vlastně zrg1?

         1. Soros ho dostal. Ted mu vymejva mozek a posle ho zpatky aby kopal za NWO.

          1. Jo, přesně tak. Terminátor se v druhým díle taky přidal na stranu dobra. Chlapi, přiznejte se – že ono se vám tak trochu stýská?:-)

       2. Childeater: Prdlačky, naposledy ve volbách to zase naházeli svazačce Merkel. Takže možná v hospodách mají hospodské kecy, ale skutek utek.

        1. Jen se neboj, von ten den přijde. Já nevím kdy přijde, ale přijde. Ostatně, to co probíhalo v Chemnitzu by tak neslýchané, že Merkel absolutně netušila, co má dělat. A to je teprve začátek.

         1. Pokud se budou prusery s imigranty stupnovat, pak asi ano. Ale jinak to Nemci za cas absorbuji a ohnou hrbet. Posledne mi jeden Nemec u piva povida „no, vy sice porad remcate, ale taky mate porad hovno“. Sice jsme se za 1/4 stoleti posunuli kurva dopredu, ale svuj stin neprekrocime. Nemci radeji prodaji kdeco za udrzeni zivotni urovne. Teprve az ta se zacne srat (a nebo definitivne Nemci pochopi, ze Nemecko uz neni bezpecna zeme), tak se neco pohne.

          1. Tak víme, jak se ten zisk v koloniích realizuje, že. Prodej zboží z výrobní pobočky centrále za náklady a následný prodej centrálou za maximální zisk, nákup předražených konzultantských služeb pobočkou od centrály atd. atp. Centrála nehne prstem a má královské zisky a otrokárny jedou na plný plyn.

          2. Zejmena diky Schengenu Nemci dosahli toho, ze v Cesku vyrobena vec je prodavana jako Nemecka, aniz by fyzicky musela dvakrat prekrocit caru. A to se vyplati.

          3. pre Sysop 4.9.2018 v 11:30
           Jasne, že sa to oplatí takto riešiť. Bastlil som cez víkend na Touaregu (menil som 4 tlmiče zadných výklopných dverí) a na čo som siahol a malo nejakú nálepku tak proste všetko vyrobené na Slovensku. A potom v Ázii kúpi malý číňan Das Auto v domnení, že kupuje echt nemecký produkt a kvalitu (tam na to ešte reagujú) a ono hovno – slovenská pracovná sila (áno na slovenské pomery nadpriemerne platená, ale zas blízko Bradavice) to vyrobí, aby to koncern predal ako Made in west Germany.
           Ale podobne kúpiš niečo od slovenskej firmy a vlastne je to len pre-predaj poľských výrobkov (a to teraz nemyslím len potraviny).

          4. Nojo,ale diky Schengenu koupis v Cesku vec, ktera je ‚made in Germany‘, pritom je vyrobena v Budejcich, primo tam se polepi samolepkama a jde rovnou do ceskyho kramu. Nemecko to nevidelo ani z vlaku. To je to kino, ze se to takto otoci uvnitr zeme. Driv to frcelo aspon na hranice, kde se to propapirovalo jako export/import, zacvakaly se papiry, mastili si na tom kapsy celnici a soukrome deklaracni spolecnosti, ted uz zijeme lepe a radostneji. Podvod je to stejne, ale pro Nemce levnejsi.

          5. Zase berete lidem iluze, že nemají origo „džíny“? :oD

          6. To je neuveritelne ze ake nebotycne chujoviny dokazes napisat. To to ma uz len do pice spolocne so schengenom? Prezradim ti, absolutne nic, nakolko Schengen sa tyka vyhradne pohybu osob. Vsetko je spojene s clenstvom v EU. A to ze si na tom colnici a colni deklaranti nemoze mastit vrecka povazujem za vyhodu.
           Mimochodom, v rokoch 1998-2001 robila moja manzelka ekonomku pre firmu zvanu Texwash Gonser. Predpierali a balili jeansy usite v Kralovskom Chlmci. Vratane stitku Made in Germany. A to fungovalo 6 rokov pred vstupom Slovenska do EU a 9 rokov pred vstupom Slovenska do Schengenu. A len tak medzi nami, podobnu cinnost vykonavali aj v Tunise a dnes sa posunuli aj na Ukrajinu.

          7. …jojo,EU.Sorry,psal jsem u toho neco na pozadi a napsal chujovinu.Ale tak snad vime,o cem je rec.Pred vstupem do EU to zbozi obcas slo ven a pak zase zpet,tim padem se dvakrat clilo (celni zaznam by sel snad jedine,kdyby to objemove presne sedelo).Halire delaji talire.

          8. Neser, ty už dávno nejsou. I takovej Levi Strauss už neví, co roupama dělat a vymejšlí jenom kraviny. Klasika tam už skoro nejde koupit.

          9. No, nostalgicky vzpomínám na časy, kdy se dalo machrovat s origo jeansy Lewi’S. Kdo měl levisky byl naprosto bez debat nejlepší. Vranglerky to už byla nižší liga :oD.

          10. Pozrel som sa na stitok svojich Levi Strauss No. ani neviem ake. Made in Mexico. Go figure…

          11. Nojo, dnes už se nemachruje s nějakými džíny, to má každej, to samé pádlo mobil, to má taky každej. Dnes se machruje s retro výrobky. To má váhu a styl, pádlo schováte a vytáhnete retro mobil a všichni jsou u vytržení, co to je za roztomilost, kde se dá sehnat, podívej Máňo von to schoval do malý kapsičky, jakto, že je tak malinkatý, uzoučký a barevný a hele Pepooo, vono to má tlačítka a svítí ty tlačítka a tenhle je dokonce vyklápěcí, ježiš kde se to dá sehnat? Takhle se dnes machruje :oD.

          12. Paneboženanebi, 165 bonů jen za to, že to mělo v levým švu pravý zadní kapsy ten oranžový obdélníček LS :D Já docela honil vodu se zelenýma Superkama, nejprv byly jen za 100 bonů. Nikdo je moc nekupoval, tak je dali levnějc, ale po jednom speciálním ručním vyprání ve vaně vypadaly fakt suprově. Až na to lidi přišli, tak byly o necelý 3 měsíce pozdějc ty samý zelený Superky už za 130 :D Tuzex byl cenově pružnější, než celá ekonomika ČSSR..
           Ale Straussky si držely cenu ± furt, včetně pozdějších černých.
           Jednu dobu, někdy snad v půlce 80-tek, byly černý Straussky ještě dražší, než indigo klasika.
           Moji rodiče nikdy nepochopili, co to je za státní zlodějnu – prodávat skoro montérky za cenu celého obleku z Prostějova a ještě se při tom musí šmelit s nějakým podezřelým platidlem :D

          13. Ty bláho, starý dobrý levisky byly nezničitelný, kdyby člověk trochu nepřibral tak je nosí dodnes. A origo leviska prošívaná vyteplená bunda z kvalitní džínoviny na kvalitní bytelný cvoky z oceli origo levis za 360 bonů visí někde ještě na chalupě, nikdo nevěří, že byla pořízená před rokem 89.

          14. Moment, co jste to koupil za šunt? Pravý starý origo Lewis’S mají celý název, ne jen zkratku, na visačce – prošité je i minivlaječka státu, kde byly vyrobeny, visačka je větší, bytelně prošitá dvojmo speciálním stehem, mají i speciální stehy nitěmi, tím se odlišovaly, a dokonce na každém ocelovém cvoku či knoflíku je celý název dokola.

          15. Však my víme :D Nokia 108 a ještě menší N6230i. S mejlem vole! :D

      2. Vidim to podobne.Drtiva vetsina matek ceskych firem sidli v Nemecku,ostatne i proto ma Nemecko o5 brutalni mezirocni zisk bez ohledu na miru nezamestnanosti.Proste kolonie makaji.Pamatuju,jak zejmena Nemci se trepali na vstup Ceska do Schengenu quli odbourani celniciny (Intrastat je lalac proti tomu,co staly JSD a prodlevy) a dale pak vstup do EU (ovladnuti te byrokracie).Setkal jsem se par segmenty importu a ten tlak na zbozi z Nemecka byl fakt obrovsky.Zatimco od nas do Nemecka jde par typu spis prumyslovych meziproduktu,tak z Nemecka cisty spotrebak.A v teto situaci je imho cely vychod EU.Tohoto se Nemci nepusti,byli by uplne blbi.

       1. To je sice svatá pravda, ale nesmíš zapomínat, že ekonomickej blahobyt se v Německu bere jako naprostáí samozřejmost. Tam jsou teď na piedestalu jiný témata. A v Německu je nálada asi jako v ČR v době normalizace…

        1. Ja vim,taky obcas zajdu na jedno s Bavorakama,mam to pres kopec.Zatim jsou dosrani zvednout zadek.Nemci potrebuji fyrera,pak se deji veci.

         1. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/482411-alternativa-pro-nemecko-je-uz-druhou-nejsilnejsi-partaji-v-zemi.html

          A pokud tohle tvrdí ofiko průzkum, tak reálná podpora AfD bude ještě dramaticky větší. Jasně že je budou před volbama skandalizovat. Otázka je, s jakým úspěchem…a IMO se zanedlouho vynoří další podobná frakce.

       2. Na pád východního bloku čekal západ jak na smilování. Kdyby to nepřišlo tak by se do 5 let celý ten slavný předlužený západní kapitalizmus zhroutil jak domeček z karet. Východní mužici (od ČR po Rusko) a jejich nerostné suroviny už čtvrt století oddalují krach kasínového kapitalizmu. Čím to asi tak je že tu dřeme 25 let od nevidím do nevidím a pořád máme hovno? To nám soudruzi ekonomové zatajují kam mizí ty stovky miliard.

        Zlý Putler jim odřízl zdroje a tak se předlužený západ a USA zase ekonomicky hroutí. Stačí mi pozorovat ty ekonomické migranty z jižní evropy mezi 20-30 lety, kteří zaplavují nejen Prahu ale už i Brno (taloši, španělé, o těch mimoevropských nemluvě).

     2. Nemám, ale napadla mě třeba atmosféra, která předcházela zvolení Reagana a jeho následné daňové škrty (o eskalaci studené války bych se bavit nechtěl).
      Jsem přesvědčený, že likvidace velké části bürokracie a redukce daní v konečném efektu Americe dramaticky prospěla a oddálila krizi.
      Doufám, že přijde podobný ekonomický Reagan i do Evropy (anebo alespoň do Německa, nebo do ČR).

      1. Childeater: no jo, ale to je na úrovni země. Tady se bavíme o tom, že někdo, kdo vládne Evropě svou moc omezí na volný pohyb. Ty škrty by nastaly na lokální úrovni, resp. přebytky, které se nevyberou ani nepošlou do EU by zůstaly doma a tam by je začali porcovat jiní. EU by mávnutím proutku přestala být zdrojem dotací, takže okamžitě slábnou Burešové všude možně – s jejich podporou tedy nelze počítat, naopak. Kdo by z toho pádu centrální vlády něco měl a současně by se mu k tomu hodil volný Schengen?

       1. Domaci exporteri.Jenze ti jsou v ekonomicke mensine.

        1. Sysop: no právě. Není náhoda, že tady makáme hlavně na cizí a z peněz, které nám dají utrácíme hlavně zase za jejich. Když se něčemu zadaří, okamžitě to cizák koupí. Nemáme tady bohužel vůbec žádný pocit sounáležitosti a odpovědnosti za okolí. Majitel shrábne brutální balík a neřeší, že jeho zaměstnanci, bez kterých by nic neshrábl jsou na dlouhá léta v loji.

         Můžem se bavit o tom, že si může dělat co chce a je to jeho věc a v ekonomické rovině je to bez diskuse. Jenže ani ten milionář nežije ve vzduchoprázdnu.

       2. Nechci aby to znělo jako cliché, ale řekl bych, že kromě těch pijavic jako Bureš a stávající vládní garnitury a by z toho něco měli ale úplně všichni (pád Brusele a ponechání Schengenu, velmi zjednodušeně řečeno).

        1. Childeater: takže všelidové povstání, které potlačí ty pijavice? Ne, že by to nešlo, ve Francii to svého času s gilotinou na náměstí docela klapalo, ale že by průměrnému občanu bylo nějak výrazně líp… Současně pochopitelně není úplně nulová šance, že to dopadne jak u Chlumce. V obou případech považuji cokoliv ozbrojeného za ne úplně ideální.

         Neozbrojeně může moc převzít pouze někdo, kdo má prachy. A to „úplně všichni“ nejsou, plus mnoho z těch „úplně všech“ dnes v podstatě žije z dotací taky a u nich je tedy benefit dost sporný.

         Takže bych to vrátil na začátek: kdo může mít ekonomický zájem na udržení Schengenu a současně nechtít dotace a moc, které plynou z centrální Evropy? Mě pořád přijde, že ten mezistupeň se svobodou nebyl a nemohl být cílem, byl jen prostředkem. Udělat z toho cíl naráží na absenci ekonomické motivace takového cíle dosáhnout. Rád se budu plést, pokud to vidíte jinak.

         1. Domnivam se, ze lidem jeste neni tak zle, aby sli neco nejak resit. Lidi jsou liny a zhyckany. A zaba se vari pomalu…

         2. Vidím tam (a tom se možná názorově lišíme) nenulovou šanci, že něco změní občan (viz Brexit). V tom případě jsem přesvědčený, že ekonomický zájem jde stranou, jak Británie tak například Německo jsou natolik blahobytné země, že ekonomický kalkul nehraje u voleb anebo referend hlavní roli.
          Nu, a já doufám (možná naivně), že by lid mohl svým hlasováním a volbami vrazit do soukolí vidle a trochu otočit to kormidlo směrem doprava. A mohlo by dojít ke skutečnému zeštíhlení EU. A třeba by si začali opět vážit osobní svobody.

          1. Childeater: podle mě jste nezřízeným optimistou pokud jde o to, že Brexit je dílo „občanů“. Dle mého je to stejně dílem „občanů“ jako náš „samet“.

           Pro tu „osobní svobodu“ mi tu taky chybí precedens. Nejdříve musí být plné břicho, střecha nad hlavou a pocit sucha a bezpečí. Osobní svoboda je na úplné vrcholu Maslowovy pyramidy a jako takovou ji řeší minimální množství lidí (kteří primárně řeší vše pod tím). Přitom právě ta spodní patra pro mnoho lidí saturuje stát, nebo jsou o tom alespoň přesvědčeni. Ten aktuálně svobodu zrovna moc nemusí.

          2. Fatdwi 13:14:
           Ano,
           optimistou jsem, možná i naivním. Ale pořád mám chuť věřit, že při volbách něco změnit lze a že Brexit zamíchal karty tak, že se to věrchušce nelíbí ale ani trochu – mám z toho trochu dětinskou radost.
           Pokud narážíte na to, kde vyrobili Nigela Farage, tak to nevím. Snad asi ani vědět nechci… ;-)

          3. Childeater: přesně tak. Lidi musí někdo vést – samotný lid nikdy nic nedosáhl. Brexit vedl Farage. Kdo a proč ho platil?

           Současně souhlasím s shanem, že Brexit cesta – tedy volení „proti něčemu“, je cesta do pekla. Platí to tak všude. Spousta lidí ale funguje přesně tak, že pořád před něčím utíká, místo aby utíkala za něčím. Hlavně proto, že vůbec netuší, za čím a proč by měli utíkat. Když to neví lidi, proč by to měla vědět společnost? Prostě „nechceme EU“ je hezké, ale co teda chceme? Nepůjdu do holportu s někým, kdo mi slibuje, že mě odněkud vytáhne. Půjdu s někým, kdo mi ukáže smysluplný cíl. Odejít z EU není cílem, který by dával jakýkoliv smysl.

           Současně se k tomu přidává přirozená nedůvěra v někoho, kdo „nechce EU“, ale neví, co chce. Když Matějka hřímá „ven z EU“, co vlastně myslí, že pak bude? Jako, že „pak se uvidí“? Nebo už má plán, pro který by ale nikdo nehlasoval, tak se radši bude držet populistického „půjdeme pryč“, na které slyší dost lidí?

          4. Brexit zatim vypada spis na slusnej pruser, zejmena proto, protoze se Britove nejsou schopni shodnout co vlastne chtej, kdekdo od nej dava ruce pryc a protoze vlastne od pocatku neexistovala zadna ani vagni predstava jak toho docilit.
           Jakkoliv nejsem apriori proti Czexitu, tak timhle zpusobem opravdu ne.

          5. To je nepodstatné, jde o to, že si myslím, že občan pořád ještě může zamíchat kartami, když prostě nastane ta konstelace…

          6. To nepochybně. Nicmene historicky vzato, kdykoliv obcan zamichal kartama, byl z toho v lepsim pripade pruser, v horsim krveproliti.
           A kdyz se podivam na prumerneho volice a jeho rozhled… Ech, chuj…

          7. Ale kdepak, to je zbytečné stahování gatí.

           Nechovej se tak…česky… :-))

          8. :))) sem etnickej cech, to je geneticky dany :)

          9. Jak to říkal admírál Jamamoto: 6 měsíců budu divoce běžet, co bude pak, nevím.

          10. Mě by zajímalo jak si ten plán představujete:) Zejména u tak komplikovaného a zadrátovaného projektu, jakým je EU, z které ještě nikdo nevystoupil. Hodně proměnných je vágních již z definice, jako třeba záleží jak se vyspí ožrala Juncker, například. Navíc celá řada důvodů – hlavně kvalitativních, je dost špatně vyčíslitelná (takový import inženýrů z Afriky, je něco, co se projeví za dvacet let) nebo totalitní praktiky, které těžko vyčíslíte, ale zajímavé, že východní země jsou na ně citlivější. Jen jestli nejste v zajetí propagandy, kdy si pár tisíc úředníků a politiků v Bruselu vyrobilo vlastní čím dál více zregulovaný „stát“ EU, že to budí dojem, že právě tato komplikovanost je nutná pro ekonomickou prosperitu. Mimo EU je zbytek světa a čile s EU obchoduje a prosperuje i bez účasti v EU.
           Tak trochu mi to připomíná ženu, kterou mlátí manžel. Ekonomicky se jí nevyplatí manžela opustit, ale ve svazku se jí tak trochu nelíbí. Jednou odejde, až ji skoro přizabije.
           Asi je to obecná vlastnost lidí, že racionálně nevystupují z projektů zavčas, ale nechávají je dojet na většinou hard ekonomické mantinely a tím se celý systém zhroutí jako třeba náš „komunismus“, aby se o tom doopravdy přesvědčili.

      2. Na zaklade ceho predpokladas ze prijde novej Reagan? Podle toho co se u nas a ve svete dere k moci to vidim v horsim pripade na Gottwalda nebo Lenina, v lepsim pripade na Mussoliniho.
       Jestli se soucasnej systém posere, svobodnejc nebude.
       Šanci maj jeste tak USA, bud to Trumpetovi vyjde a America will be great again, nebo jeho era bude takovej hnuj, ze to bude dobrej odstrasujici priklad.

       1. Nu, řekl bych, že pravice začíná mít zase solidní základ. Ono je blbý, že na pravicovou vlnu se pokouší naskočit kdejakej ksindl (Bureš apod), ale pravicové nálady mají vzestupnou tendenci.
        Hystericky na to reaguje např. Německo, kde už by si jeden myslel, že pravicový = NAZI, ale to mě jen utvrzuje v přesvědčení, že by mohl přijít obrat doprava.
        Novej Reagan je spíš můj soukromej sen, uvedl jsem ho jen jako příklad, když se Fatdwi ptal, jestli mám na mysli něco konkrétního.

        1. Spis pravy stred, v lepsim pripade. Pokud mezi pravici zapocitam i Robejska a Matejku, tak je na tom tak nejak furt stejne.
         ODS jde nahoru, ale to je furt v lepsim pripade pravy stred, kdyz odmyslim populistu Klause jr.

         1. ODS je šíleně zprofanovaná – tady na jihu Čech je to jednoznačně symbol korupce, ve srovnání s ODS má celej Bureš naondulovanou svatozář…bohužel.
          A mladej Klaus to nezachrání, tomu už tam mydlí schody.

         2. On existuje někdo, kdo bere vážně tyhla dva pošuky – Robejška „ruského švába, co tak rád poslouchá sám sebe“ a Frantu Matějku. Co je na Robejškovi pravicového (jen ze zvědavosti; pro mne to je blb)?
          Z vyloženě „pravicových“ receptů by v dnešním Česku byl realizovatelný jen pokles počtu státních zaměstnanců (nárůst o 35.000 kusů – 10% – jen za poslední čtyři roky) a zmenšení restrikce a buzerace; jinak jsem zatím nadále podfinancovaná země, že nákladné obory, jako je školství, důchody, zdravotnictví, stejně budou potřebovat nadále víc a víc peněz, přitom to jsou hlavní „polykače“ daní.

          1. Nevim, tvrdi to o sobe, tak jsem ho tam hodil, abych pravici prilepsil. Bez tehle dvou pitomcu by byla pravice tak polovicni😎
           Jinak mašíbly jako Robejsek a Matejka moc nesleduju.

         3. Co se bude dít v tom Karl Marx Stadtu, až někomu rupnou nervy a ujede ruka? Dejme tomu fízl, dotlačenej davem k nějaký akci zmlátí etnického Germána tak, že to už nerozchodí?
          Co pak bouchne jako první?

          1. Když už jsem u toho, tak jsem teď hodně musel na cestách poslouchat rádio a komentátory hovořící o událostech v KMS. A některá vysvětlení byla docela zajímavá:
           1, V NDR je nostalgie po komunismu a proto se tam demonstruje
           2, V NDR je mnohem nižší vzdělanost, takže tam náckové mají větší podporu hloupých lidí
           Jako třešeň na dortě jsem pak včera slyšel nějakého pana Čonku, který na telefonát posluchače do studia – povídal že má v západním německu půlku rodiny a všichni začínají být mírně nasraní – odvětil že exulanti nejsou žádný adekvátní vzorek a to se jako nepočítá, načež asi za 5 minut zpochybnil existenci berlínské nougou zóny tím, že prohlásil že jeho dcera se tam nastěhovala a je to tam krásné.

 5. U nás je znehodnocování zbraní definováno stávajícím zákonem a předpisy (podstatně tvrději, než na Slovensku a jinde v EU).V článku uvedený důvod proč se řeší zrovna flobertky mě tedy moc nesedí. Řeší se proto, že to po nás legislativa EU požaduje.
  Jinak při jednáních o směrnici zástupci česka (několikrát) navrhovali jednotný předpis pro znehodnocování zbraní, pokaždé jim to shodili ze stolu.
  To co by bylo z hlediska bezpečnosti akceptovatelné, tedy zabezpečit běžnými prostředky nevratné znehodnocení zbraně která se pak prodává „na občanku“, raděj udělají nesmyslnou rekategorizaci a omezí šmahem všechno. Hovno bezpečí, normální cílené odzbrojení a současná vláda jim zobe z ruky, jen jsou rozpačití jak to předložit lidu.

 6. Ach jo, kam jsme to zase vlezli? Nejsmutnější na tom je, jak se opakuje rétorika typu v únoru 48 jsme se vydali na cestu socialismu a z této cesty nesejdeme, se SSSR na věčné časy vs v referendu jste to odsouhlasili, tak teď držte huby a krok a milujte Velkého bratra…

  Můj názor je, že nejlepší taktika je mrtvý brouk. Nechat v platnosti 119/2002 a doplňující vyhlášky a čekat. Nebyli bychom první ani poslední, kdo něco evropského nedodržel.

  1. Jenze nastesti mame nami volene a zapadem placene politiky,kteri to vyhnit nenechaji.

   1. A když ne politiky, tak pátou kolonu a eurohujery, kteří to nenechají být čistě ze svazáckého nadšení.

    1. …majoritne primy dusledek dekadence ceskeho skolstvi.

 7. V celé té hysterii ohledně nového vládního nařízení všichni „experti“, co o tom psali, jaksi „zapomněli“ na jednu zásadní věc. Pravděpodobně to totiž byli teoretici, kteří kritizovali a kvíleli, aniž by popisovaný problém (konverzi ostré zbraně na expanzní) kdy reálně řešili. Ve skutečnosti totiž česká zkušebna běžně (co vím, tak ve 100% případů) považuje expanzy vyrobené z ostrých zbraní za nedovolené výrobní provedení a tudíž je kategorizuje jakožto Ačko. Pokud vládní nařízení nastaví, že expanz vyrobený z ostré zbraně zůstává v původní kategorii, de facto se jedná o rozvolnění současné praxe, protože expanz vyrobený z Bčka nebo Cčka zůstane Bčkem nebo Cčkem. Nevím o nikom, komu by se podařilo konverzí z ostré zbraně kat. A/B/C na expanzní získat Dčko, takže celý ten problém reálně neexistuje.

 8. No hele, ve vojenske historii se pohybuju od roku 1997 a s expanzkama byly problemy vzdycky. Pusky byly celkem cajk, byly to zivy kvery nabity slepakama, ale automaticky expanzky byly bud nelegalne drzeny samodomo konverze cernejch kveru, nebo Zbrane upravene pro divadelni ucely, coz s sebou meslo spoustu papirovani a pro bezneho smrtelnika nedostupne. Na velky akce obcas prijel Flash a otevrel pujcovnu slepakovejch pumpicek, nebo nic.
  Nekdy po roce 2000 zacal delat Novohradskej expanzni samopaly jako novovyrobu, na coz vysasil certifikaci, nicmene jeho MP 38 stal ke 40 000 kacek.
  Pak zmenili zakon Slovaci a zacali sekat laciny expanzky rozlicnych konstrukci, zpravidla konverze origo kveru.
  U nas se to resilo, ale az na po ar vyjimek byly slovensky expanzky u nas vzdycky nelegalni. U nas se to celkem tolerovalo a lidi v reenactmentu si je kupovali, jenze uz tenkrat bylo jasny, ze je to na primhoureny oko a do prvniho pruseru.
  No a ten pruser holt nastal a tak se do toho zacalo stourat.

 9. Kdo má zájem sledovat, podporovat nebo se snažit ovlivňovat vznik legislativy, dobrý zdroj je:
  http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=57&t=7143&start=3390

  1. Zaklad spis je, byt treba clenem LEXu a tlacit veci pres ne. Zbranekvalitne je takovy zvlastni server. Na jedne strane pomerne odborny zdroj, na strane druhe ale velmi tvrde cenzurovany, clovek ma dojem, ze je ve fizlarne. Samozrejme, je to obyvak majitele, ergo kazdeho vec, aby prijal pravidla a nebo sel pali.

   1. Není to cenzura. Jenom páni admini více udržují soulad tématu s příspěvky. Něco ve smyslu žvaňte k tématu a příliš neodbočujte. Často se může zdát, že je to na škodu věci, ale kdo není líný své si najde. Předpokládá se, že „cti hodní občané“ (s ZP) nejsou obyčejné bukvice :-).

    1. Ale jo,je to jako ve skole.Pan ucitel praska rakoskou a deti rikaji jen to,co maji zrovna dovoleno.Skola ma rad,skola ma vysledky.Dobry.

     Pokud si chces pokecat,musis holt jinam.

   2. S cenzurou je naprosto ujetý Střelectví. Skousnout místní arogantní moderátory, to chce žaludek. Na druhou stranu – ano, je tam spousta cenných informací. IMHO by celé Střelectví stačilo vydat knižně a zavřít.

    1. Předpokládám, ze vedi co delaji. Strelecky forum je osemetna vec a nemuzou si dovolit prezentovat se jako snuska posahanych militantnich magoru co se tresou az si picnou DC o zivyho. I tamovi maji bouchacky a vysvetluj, ze jich je mensina a ze jenom hodne ozyvaj.

     1. Tak zejména chrání sami sebe, protože pak se nejspíš chodí vyptávat pomáhači a chrániči. A pokud je to přes čáru tak nejspíš i sami mohou být popotahovaní za podporu.

      1. O to ani nejde, vystoupit z legálního rámce – to by mě ani ve snu nenapadlo.
       Spíš tam jde o to, že přebuzený admini v zárodku likvidují jakýkoli náznak např. rozvinutí vlákna ve chvíli kdy mají pocit, že téma bylo vyčerpáno. Často tomu tak ale není, zhusta admini se křečovitě drží zastaralých faktů, protože „vše už bylo řečeno“ a další rozvíjení vlákna, byť k věci je označeno jako „duplicita“ nebo „zbytečné kecy“ a smazáno s výstražným BANem..Mně osobně je to celkem jedno, už tam 10 let nechodím – konkrétně poté, co provozovatel fóra PiDiBi fórum označoval za dobrovolný projekt, tmelil nadšence, vybíral milodaty na provoz fóra a načež fórum za čtvrt mega prodal…
       https://webtrh.cz/11370-aukce-fora-strelectvi?highlight=strelectvi

   3. Sysop: pokud jde o ZK, říkejme tomu nekompromisní administrace. Jo, jede to tam tvrdě a občas člověk ani nechápe, za to to přiletělo, ale asi to pomáhá udržet pořádek. Kdo někdy adminoval, tak ví svoje. Ostatně např. s démony na Střelectví se to vůbec nedá srovnávat.
    Cenzura je trochu něco jiného. Kdo ty časy zažil, asi by měl dokázat to odlišit. Na privátní fóra takový pojem imho vůbec nepatří.

    1. Takove Hovinky jsou soukrome a pritom tam cenzura je. Tak, jaxem cenzuru zazil v minule totalite, tak je to uplne stejny, jen jsou zakazany jiny veci.

   4. Jinak souhlas – pokud chce být někdo zákonodárnému procesu blíž, případně sám nějak participovat, tak LEX.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017