Čest práci, soudruhu generále - zpět na článek

Počet komentářů: 822

Přidat komentář
 1. Děkuji. Velmi výstižné a naprosto souznící s mou osobní zkušeností i pohledem na věc.

 2. nejsem úplně paranoidní a spiklenecké teorie většinou sklízejí můj posměch. nicméně se jen těžko bráním podezření, že lidově oblíbenému prezidentskému kandidátovi „staré levice“ je pečlivě vybírán hlavní protivník nějakým podzemním milijé okolo tohoto kandidáta, a to se značnou dávkou kreativní zlomyslnosti. no a jak je chudák nevolič staré levice zodpovědný, pošle se skřípěním zubů do druhého kola právě tohohle kašpara, a ten pak nemá v druhém kole šanci.

  já od ideálního kandidáta nechci zas tak moc. stačilo by aby nebyl senilní stařec (někdo je senilní v šedesáti, někdo v devadesáti zdaleka není), aby neměl škraloup s normalizací ani jiným organizovaným zločinem, a aby měl aspoň nějaké světonázory a aby byl v těch názorech přiměřeně stabilní a konzervativní.

  1. Kdo ma rovnej charakter, nebude se srat do vrcholne politiky, aby svoji rodine dokurvil zivot.

   1. Ta sedla!

   2. Pak ovšem nechápu, proč si vlastně na tu politiku stěžujete. Váš postoj tak katapultuje svinské lidi, takže dostáváte co chcete.

    1. Me nevadi krivaci v politice. To proste patri ke kulture teto spolecnosti. Me vadi, ze ani ti krivaci nedrzi svoji lajnu. Krivaci a jeste k tomu svine, Wurm!

     1. Pořád předpokládáš, že v politice jsou alfa samci a samice, rození lídři. To platilo možná kdysi.

      Dnes jsou v politice všichni beta až omega osoby. Všichni z nich plní rozkazy jiného nečeského lídra. Všichni tím pádem nedrží lajnu sami se sebou – na to jsou závislí na jiném rozhodování. Ergo všichni jsou v zásadě nevypočitatelní křiváci, záleží na tom, co chce jejich velitel.

      Být následovníkem vůdce je něco jiného než být křivákem co nedrží svou lajnu. I když ve výsledku to vyzerá akosi podobne.

   3. Přesně, politika není pro slušný lidi..

 3. a obecně – kdo šel za normalizace dobrovolně nafurt do armády nebo do policie, musel být buď blb vyrůstající v temnotách, nebo karierní svině (nebo to trochu zmírním, prostě před něčím minimálně zavíral oči). takové ty pindy, že se někdo chtěl stát pilotem nebo kriminalistou a byl to jeho sen a tak šel za snem neberu – takovým se postaru říkalo psychopat a takový se určitě hodí do armády nebo za knipl, ale rozhodně ne do vrcholné státnické funkce.

  1. Mi osobne prijde, ze Pavel Petr mel dobry informace a sel tam s tim, ze to brzo padne a ze se to provede hezky. Tak to jako karierni zmrd riskl s tim, ze po revoluci bude tvrdit, ze tam sel jako mladej, naivni a ke konci, takze vo co jako jde.

   1. deacon: myslíte, že soudruh Pavel ve svých 24 letech „měl dobrý informace, že to padne“? Chápu, že jeho prominentní otec z rozvědky mohl mít informace, které neměl úplně každý, ale že by už v roce 1985 „věděl“? Leda prd, velebnosti.

    Naopak z toho, že vlezl na vojenskej gympl je zřejmé, že plánoval zopakovat tatínkovu kariéru a přesně jak píše D-F v článku, od soudruha Bureše se nijak neliší. Normální člověk to něčemu takovýmu nemůže hodit.

   2. z wiki (nemám důvod tomu nevěřit):
    1975-9 – vojenské gymnázium
    1979-83 vojenská škola vyškov
    1983 přihláška do ksč
    1985 řádné členství ksč
    1988-91 vojenská akademie brno

    to mi prosím neříkejte, že měl už v roce 83 tak perfektní informace. to se ještě brežněvův hrob ani nestačil zazelenat.

    1. Tak ja pisu 2 veci – 1) ze je karierni zmrd a 2) ze ty informace mit mohl, jak zminil nahore fatdwi, jeho fotr byl velkej kadr.

     A myslet si to muzu, stejne jako ty si muzes myslet neco jinyho :D

    2. Kdo za normalizace vlezl na vojenskou školu, byl klasická karieristická svině. To je bez debaty.
     A nechce se mi věřit, že by synátor šel nedobrovolně na nátlak rodičů na vojenské gymnázium a pak ještě nedobrovolně do Vyškova a pak nedobrovolně podal přihlásku do KSČ a nedobrovolně na třetí vojenskou školu.
     Ten člověk věděl moc dobře co dělá.

     Tohle je typické curriculum komoušské karieristické svině. Nikoliv charakterního komunisty, který je v KSČ protože veří komunistickým ideálům tělem i duší, a je dost naivní a zaslepený na to, aby neviděl, že se z původního socializmu stal těžce nepotistický papalášský režim, který s myšlenkami komunizmu nemá nic společného.

     1. „Charakterní komunista“ LOL :-DDD

      1. No coco, to je jako ‚vzdelanej a slusnej cikan‘. Urcite aspon jednoho najdes. Treba. Mozna. Snad…

      2. Ale jo, byl velice aktivní a schopnej, já ho zažil v Lažanech 80/81 u PVOS. ;o)

      3. Já si naopak myslím, že naivních komunistů bylo dost. Ale těm byl zablokován kariérní růst. Ten, kdo se dokázal probojovat výše v hierarchii, musel mít špičaté lokte a musel být pořádný zmrd.

       To je podobné jako u náboženství. Stará babička daruje třeba 100 na opravu kostelíčka a ti nahoře se topí v bohatství a blbnou lidi. Mimochodem, jak dopadly církevní restituce? Stát se zavázal vyplácet černoprdelníkům rentu asi po 20 let. O téhle megaloupeži už je ticho po pěšině?

       1. Přesně tak. Znal jsem jednoho komunistu z přesvědčení, kterému zablokovali kariérní růst kvůli tomu, že nějaký jeho strýček ze 3. kolene emigroval do Německa.
        A přitom spousty komouškých karieristických kurev se po jeho zádech draly nahoru.

        Ony tyhle kurvy pak vytvářely různé bratrstva, kde mezi sebe pouštěli jen jim podobné. A většinou měli nějaký škraloup, jako zfalšování kádrových posudků a na vesnici všichni věděli že jejich tata se za války kamarádil s esesáky. Takoví pak často zdrhli do Prahy, kde dělali kariéru.

       2. JaFo: Stát se zavázal vyplácet černoprdelníkům rentu…
        A to, že ten stát prvně tem černoprdelnikom ukradl majetek (pola, budovy) keré teď nesce vracet, to Vám uniklo?

        1. Jaký stát máš na mysli? První republiku anebo už mocnářství za Josefa II.?

         1. Mám na mysli ten stát, co církvi ty majetky zebrál, teda socialistický Českoslovansko, kerýho je Česká republika následovníkem.

          1. Cirkev respektive krestanstvi byla respektive je uplne stejne zneuzita ideologie jako komunismus. Ve svy podstate mnohem horsi protoze komunisti se aspon snazili presvedcit lidi argumentama kdezto krestanstvi je zalozeny na slepy vire.

          2. Jo, jo, přesvěčit lidi argumentama, to komunistom šlo. Nekerý lidi přímo tema argumentama umlátili. Proto taky mňeli ve znaku mimo srpu to kladivo.

          3. Proti komunistum jsi mel vole bojovat nekdy pred 40-60 lety vole. Cos tenkrat delal nevim, asi sis po peti pivech a trech rumech mumlal pod fousy ze Husak je vul. Pak jsi po ceste domu poblil pomnicek rudoarmejce a rano si sel poslusne k soustruhu. A jestli se mejlim a hrdinne jsi nekde den co den protestoval tak sorry vole.

           Dneska uz to skuhrama o komunistech vole nezachranis. Svet celi jinejm problemum.

           S bolsevickejma komunistama to ma vicemene NULOVOU souvislost.

          4. Já ale proti komunismu nebojuju, sténě jako nebojuju proti psímu hovnu na chodniku. Prostě se vobojímu vyhnu.

          5. Bojovat s komunisty je samozřejmě nesmysl, protože jsou převychováni a plně se zařadili do naší demokratické společnosti. Na Hradě nesedí bolševik, ale uvědomělý, poučený demokrat. Českou televizi neřídí bolševik, ale svobodné informaci oddaný novinář. Ústavní soud nevede komouš, ale nezávislý a neshrbený soudce. Hospodářskou komoru neřídí bolševický fízl z prognosťáku, ale fundovaný tržní ekonom. No prostě poukazovat dnes na komunisty může jen zamrzlý, nezorientovaný zpátečník. Oni to totiž žádní komunisté nejsou. Jsou to ryzí židobolševici.

          6. Ehm, zkus si o křesťanství případně o pojmu „víra“ něco nastudovat, abys ses tady neztrapňoval plkáním frází. Neexistuje totiž něco jako věda versus víra, jak se například komunistický systém snažil vtlouci do hlaviček celých generací dětí. Věda versus víra je falešný/nesprávný protiklad. „Víra“ je totiž jeden z atributů rozumu a je „slepá“ natolik, nakolik je vzdělaný či nevzdělaný její držitel. Překvapuje mne, že právě ty, takový bijec proti covidové pověře, tohle nevíš a uchyluješ se k tak hloupým frázím, jako vystřiženým z Občanské nauky pro 8.třídu v 80.letech minulého století.

     2. Charakterní komunisté hromadně vymřeli na sklonku šedesátých let, do té doby skutečně existovali („přežilo“ jen pár věřících zoufalců, na úplném konci už jen na nejnižší hierarchické úrovni), ačkoli se to současným namistrovaným kořistnickým zmrdíkům zdá nemožné…

    3. Jasně, že neměl.A vidíš, že i bez informací a páteře to lze dotáhnout daleko.

   3. Kdyby měl dobré informace, že to padne, tak nebude jako blbec vstupovat do KSČ a kazit si tím hento lustraci, která nevyhnutelně musela přijít ve tvrdší či měkčí formě (a asi nikdo nemohl předpokládat, v jak měkké.)

    Ne. Každý, kdo vstupoval v 80. letech do KSČ, byl absolutně bezpáteřní zmrd, ochotný péct to s komunisty libovolně tvrdého zrna libovolně dlouho. V žádném případě žádný „reformista“, „čekač na zhroucení“ ani nic podobného.

    1. to je tedy fakt, v 80. letech se ti informovaní nechávali z KSČ vyhodit. To bylo výrazně lepší pro pozdější kariéru.

     1. Podle mne vedely az do listopadu 89 i ty nejvetsi spicky uplny hovno. Rozhodlo se to az 14. listopadu v Kremlu.

    2. Nikdo ke komunistům nevstupoval z naivity. Ani ten největší pitomec ne. Všichni velmi dobře věděli kam vstupují a proč. Keci o komunistických srdcařích jsou tak dobrý pro děcka v pionýru.

   4. Oportunistický protekční syn papaláše či funkcionáře. Stejně jako Bureš, Benda nebo další daleko mladší porevoluční kousky, kteří se živí povoláním „syn“ bez ohledu na morálku. Můžeme zmínit také křišťálově čisté dcery. I dneska lidi chodí dobrovolně k policii či armádě, když vlastně by měli vědět, co tyto organizace prováděly za covidu. Jsou to pro tebe taky kariérní svině a blbové z temnot?
    To není vlastnost komunistického režimu, ale lidské společnosti. Je dobré vzít v potaz gaussovu křivku, poměrně velká část obyvatel prostě nejsou žádní intelektuálové a některé úvahy jdou mimo ně.
    Armádu i policii v nějaké jisté míře prostě potřebuješ. I ten slavný ancap měl mít „bezpečnostní agentury“. Tebe jen sere, že dotyčný dělal pro konkurenci a necháš s sebou cloumat propagandou.
    To, že byl Pavel zelená komunistická protekční guma mě sice vadí, ale daleko víc mě sere právě to jeho převlečení kabátu a dneska cpaní se k prezidentování. Zradí na požádání.

    1. starter25: abych se vetřel s odpovědí na Vaši otázku, ač nebyla určena mě: není pro mě kariérní svině ten, kdo dnes leze do armády.

     Je zvláštní, že na gausse sám poukazujete, ale současně ho ignorujete. Velká část obyvatel, která „nejsou žádní intelektuálové“ jsou ti, kteří do armády lezou z nějakých důvodů, aniž by přemýšleli nad politickým aspektem. Soudruh generál ale mezi takové nepatřil. Patřil mezi ty, kteří na Gaussově křivce leží v pravé části a jeho úmysly byly jen těžko „v pohodě“.

     V tomto směru dnes armáda není dobrý příklad a situace někoho, kdo leze do armády v roce 2022 není analogická s nadějným soudruhem, který do ní lezl v roce 1979 a o pár let později byl ve straně.

     Přijde mi, že ty rozdíly nějak nejste schopen nebo ochoten vidět, ač jsou do očí bijící.

     1. Tak já jsem gaussem reagoval na predrecnika, který psal o obecném vstupu do armády – tedy z obecné populace.
      Asi to nebylo z mého příspěvku dostatečně patrné, ale Pavla do toho rozhodně neřadím. Jak jsem psal, je to protekční synek a oportunista, inteligentní je taky, takže bude na té pravé straně gausse.
      Vstoupil by do nsdap, vstoupil do ksc a zarazil hlavu hluboko do zadku nato a teď chce prezidentovat, přičemž všude nějakým způsobem přísahal věrnost. Nevěřím proto, že byl komunista z přesvědčení a proto “není v pohodě”. Není v pohodě proto, že lusknutím prstu udělá cokoliv, když to bude pro něj výhodné. I když chápu, že pro někoho je diskuzně nebo mentálně pohodlnější ho dotlačit do škatulky “komunista”, protože k této nálepce není nutno dodávat argumenty ani přemýšlet.

      1. to starter

       přesně… další případ – Rakušan, povoláním syn, jeho otec byl šajba v Senátu… další případ Gorbačov, žádný prostý komunista, synáček oblastního papaláše, také synáčka oblastního papaláše (pro blbý otec a děda)… liberalistický progresivní uvědomělý hovado Dýnstbýr, taky synáček

       nechápu proč pořád někdo otravuje s komunismem… žádnej tady nebyl… kdyžtak socialismus nebo státní kapitalismus… a obojí by eurohujeři měli milovat… EU a její Evropské politbyro (pardon komise) jsou totéž

       důležitý není jestli je někdo komunista nebo liberalista… pokud je to svině a ještě blbá, tak je průser oboje… pokud cokoliv ovládá

  2. Vidíte to moc černobíle. Kromě řečí typu „Hlavně to neříkej ve škole“ si ze svého pozdního dětství nějaký tlak rozpadajícího se režimu neuvědomuju a klidně bych tehdy šel na jakoukoli školu, kam by mě srdce táhlo, aniž bych v tom hledal nějaké souvislosti. Do pionýra jsem nešel kvůli vrozené nechuti se jakkoli organizovat, ne, že bych to viděl politicky. Ne každý je ochoten zahodit dětský sen jenom proto, že u vesla je divná parta. Někdo ty úlitby režimu dělal zcela automaticky, jako se dneska chodí na testy, nasazují roušky a dělají zase jiné rituály.

   1. Ada: tak to máte špatnou paměť – na gympl ho jistě nasměroval tatík, to není nic divného a ve 14 člověk zas tak moc rozumu nemá. Ale že byste ve svých 18 nevěděl, do čeho lezete? Že byste nevěděl, kam a proč dáváte přihlášku? Že byste svůj vstup do strany „neviděl politicky“?

    Současně pokud je Vaším snem být v komunistické rozvědce jako otec, tak si těžko budete myslet, že je u vesla „divná parta“.

    Obecně vůbec nechápu tuhle snahu soudruha generála jakkoliv omlouvat (není-li Vám 20).

    KDYBY to byl nějaký manažer, jehož účast na režimu spočívala v tom, že byl v SSM, aby mohl lítat – fajn, měl svůj sen a na členství v takové organizaci nijak zásadně špatný názor nemám. Resp. nemá problém věřit, že v takovém případě byly důvody členství zcela apolitické. Ale přihláška do strany a plánovaná kariéra u rozvědky? Ehm.

    1. SSM byl v pohode, byl jsem tam taky a to jako funkcionar. Koukaly z toho jen vyhody a pritom to s partaji melo hovno spolecny.

     1. Můj otec byl dokonce předsedou SSM na rotě! On tedy nikdy nebyl členem, ale tu funkci dostal rozkazem s tím, že takový detail se řešit nebude.

      1. Si pamatuju dodnes, jaxem byl zvolen. Vepredu nacpane poslucharny se stari sibri u stolu zeptali, kdo je proti – nikdo. Pak kdo je pro – les rukou a pak kdo se zdrzel – moje ruka. Na to bejvalej predceda povida ‚neprovokuj…‘

       Normalni lidi meli ze SSM prdel, to nebyla partaj. V podstate to melo nahradit Junaka asi tak, jako Vanoce Saturnalie a zimni slunovrat.

       1. jako vtip roku dobrý, ale Jenerál a Mohorita rozhodně nenahrazovali Junáka, Vy vole.

        1. moussa 3.9.2022 v 0:44

         Sysop má pravdu. SSM vznikl sloučením všech tehdy existujících mládežnických organizací, tedy i Junáka.
         Pamatuji si to.
         Šel jsem večer spát jako junák a ráno se probudil jak svazák. Oddíl zanikl, zbytek v počtu dvou družin se začlenil do nového turistického oddílu a ještě tři roky fungoval.
         Oddílovou vlajku mám dodnes v archivu, kroniku zaarchivoval bratr Leo s tím, že ji předá nástupci po obnovení oddílu. (Pokud vím, tak se to nepodařilo.)

     2. SSM byl v pohodě? S partají to mělo společné právě ty výhody pro funkcionáře, to jste doteď nepochopil? Nejmenujete se Jaromír Novotný? Ten před lety plácal podobné hlouposti.

      1. Já bych odsoudil všechny lidi, co žili před rokem 1989. Tím, že dýchali, podporovali komunismus. Kdyby spáchali sebevraždu, tak by komunismus rychle skončil.

       Vyhlašuji proto nesmiřitelnou čistku všech lidí, kteří se v letech 1946 až 1989 byť jen jedinkrát nadechli, a tím podporovali tehdejší režim. Tito lidé by neměli mít volební právo, měli by být vyhozeni ze škol, úřadů, soudů, institucí.

       Aneb když už fanatismus, tak se neupejpejte.

       1. Kecy, Ještěrka.
        Vstup do SSM býl dobrovolné.

        1. Vždyť to píši. Každý, kdo měl cokoli společného s dobou před 1989 – nekompromisně skřipnout, vyhodit, zlikvidovat. Je jedno, jestli vstoupil do SSM, nebo ne. Minimálně dejchal stejnej vzduch s komunistama, a tím tomu dával legitimitu.

         Aneb, kdy už vy přijdete na to, že řešit komunismus v roce 2022 je příznak idiocie a fanatismu.

         Petr Pavel je kariérní spratek, a to nikoli proto, že byl vysoký komunista. Ale on by klidně byl vysoký esesák, nebo vysoký polpoltovec, nebo zapřísáhlý eurohujer, nebo aktivní banderovec, cokoli. To s nějakým režimem nesouvisí. Petr Pavel je odporná povaha, která udělá odporný jakýkoli režim, když se dostane k lizu. Tehdejší, dnešní, budoucí. Evropský, asijský, americký. Prostě to není režimem.

         Každého, kdo řeší komunismus jako největší zlo a nebezpečí, ačkoli už je to historie, beru za slaboduchého. Umožňuje to ničit DNEŠNÍ životy skrze současnou českou vládu, EU, nebo USA. Prostě stačí prohlásit, že něco je bolšvického nebo proruského – a hned si utahujete opasky a řvete, že si klidně necháte zničit životy, zabít své děti, necháte umřít babičky a dědy – a řešíte, jak si co nejvíce podřezat větev, na které sedíte.

         Vy, jenom vy – a ne komunisté – vy antikomunističtí fanatici – můžete za většinu dnešní mizérie v ČR ve 21. století. Proberte se do reality.

         1. Další kecy.
          SSM byla taková stranická přípravka, kerá mňela ukázat, že členství je v pohodě a přináší výhody, přesně jak napsal pan Sysop.
          Řešit komunismus má smysl dycky. Enom blb se nepoučí a šlápne dvakrát do sténýho hovna.
          Komunismus a histórija? Jo kéž by, ale bohužel už vstali noví bojovníci.

          1. Samozřejmě, že má! Řešením komunismu namísto aktuální situace (a že máme teď hodně skutečných sraček k řešení) se pomaličku proboxujeme do zadele a do strašných problémů.

           Ono je vždycky lákavé řešit jiné problémy než aktuální. Je to takové politické.

          2. Vony ty „aktuální“ problémy asi majó nejakó příčinu, že.
           Esi kvůlivá řešení „aktuálních“ problémů přehlídneme, že se komunistická sviňa dere k moci, tak si zaděláme na problémy v budócnu.

          3. „komunismus má smysl dycky.“

           Jses tragicky zmatenej. Komunismus byl jenom jeden koncept kterej poslouzil jako vehicle zmrdum k tomu aby mohli praktikovat svoji zmrdovitost. Uplne stejne jako cela rada jinych konceptu a ideologii, ne-li vsechny. Nektere ideologie a koncepty maji v sobe vetsi potencial bejt zneuzity, jiny mensi.

           Resit komunismus respektive bolsevismus, tedy ideologii ktera mela nejaky potencial tak nekdy pred 60-100 lety muze jenom anachronisticky debil. V soucasnosti svet celi uplne jine, mnohem nebezpecnejsi ideologii. Woke protectionism. Wake the fuck up and smell the fucking coffee.

           Komunismus je historie.

          4. SSM bylo něco, co nastalo po Pionýru.Před tím byla Jiskra.A pak Kandidát, pak člen atd…Do pyjonýra jsem vstoupil na konci základky, aby mě vzali na průmku.Ještě větší kurva jsem byl, když jsem chtěl svazákům na škole vykrást zkušebnu.

          5. V době, kdy vládl SSM, jiskry již vyhasly. Pionýrem, tedy členam PO SSM se mohl uvědomělý mladý člověk stát již v šesti letech.
           Jiskra byla podmnožinou ČSM.

          6. To je možný, píšu, co si pamatuju.Mám doma jednu známku SSM, protože ty šmejdi měli aparaturu, o který se nám ani nesnilo.Tak jsem vstoupil, vykradl, a vystoupil.Mě šlo fakt jen o ten aparát.

          7. ygorek:
           „… jiskry již vyhasly…“
           – – –
           Ale houby.
           V 70. letech pro 1. a 2. třídu ZDŠ byly Jiskry, samozřejmě pod PO SSM.
           U nás ve vsi se pro Jiskry nevedly žádné stejnokroje, jen jsme dostali malý kulatý odznak a průkaz Jiskry.
           Až ve 3. třídě byl Pionýr, tam už musela být modrá košile s domovenkou a distinkčním štítem, odznak měl podložku z barevého filcu podle dělení mladší/starší (něco mi říká žlutá barva).
           Pionýři z povolání (vedoucí skupiny a jeho zástupce) měli filc nějaký tmavší, asi modrý.

          8. Modrej filc jsme meli jako starsi, co si pamatuju. Bohuzel nemuzu zkontrolovat, na jednom lagru jsem odznak vymenil za ruskej, ten mam dodnes. Vcetne modre ruske cepky a ruskeho satku, kterej na rozdil od ceske umeliny je z hedvabi.

           Na politiku jsme srali, od Jisker pres Pyjonyra az po SSM to bylo o pristupu ke kulture, sportu a tak. Do partaje jsem nikdy vstoupit nechtel a velmi pravdepodobne bych to neudelal.

           Decka meli fpazi nejakou politiku, nikde u pomniku jsem stepovat nechtel a nemusel. Ale byl bych blbej, kdybych nevyuzil vyhody, ktery to nabizelo bez sramu na charakteru. Pokud nekdo tu dobu nezazil a jen pinda, pak je zbytecny s nim ztracet cas.

          9. „tedy členam PO SSM se mohl uvědomělý mladý člověk stát již v šesti letech“

           V kolika letech jsi skoro-soudruhu ygnore vole neuspesne zadal o vstup do KSC?

          10. Nepruď!!!

         2. Koukam ze Jesterka je jedinej kdo ma v hlave mozek …

          1. Do teď jsme si mysleli, že i ty.A další expertáti.

      2. Ale hovno. SSM melo vyhody pro vsechny cleny. Listky do kina, na plavani, zajisteni zimniho stadionu v noci na zapas, atd. Jestli ty jsi byl v SSM a pritom jsi z toho mel hovno, pak to ale byla jen tvoje blbost. To je, jako byt clenem zahradkarske organizace a tvrdit, ze sleva na nove ctvrtkmeny je jen pro fukncionare, vole.

       1. Co schůze?Pamatuješ?Dal jsem jenom jednu.Chlebíčky, hlasování…Pak už samá pozitiva.

        1. My jsme na ne srali. Prave proto jsem se nacpal do vedeni, abych ostatni presvedcil, ze nic se nema prehanet. Delalo se jen to, co se fakt muselo, aby nebyl pruser a nebo, kdyz nejakej sulin, co to moc zral, se chtel prijet podivat. V tom pripade jsme ho vetsinou vytahli na pulnocni hokej, aby videl, jak utuzujeme kolektiv.

         Hlasovani byl stejnej saskec, jako dneska hlasovani v NATO. Tyhle pakarny jsem z hlavy skoro vytesnil. Vsechny tyhle organizace byly o lidech. Pokud jsi natrefil na curaky, stalo to za hovno. Ja jsem mel asi stesti.

         1. Uz jsem to tu jednou psal, ze jedna z nejlepsich akci bylo dvoutydenni ‚soustredeni funkcionaru SSM‘ na hotelu v Luhacovicich. Prochlastany a prosukany. O politice ani prd.

          1. Tábory měli dobrý.Ale my jsme měli lepší!

    2. fatdwi: Soudruha generála v žádném případě nehájím. Kontráš není můj šálek kávy ať měl důvody jakékoli. Krotím svaté nadšení předřečníka jak někdo musel něco vědět. V 18ti jsem podával přihlášku na VŠ (již v sametovém režimu) a rozhodně jsem neřešil politiku. Klidně bych tehdy z té školy nastoupil i do státní správy, což si dnes umím představit jen jako nějaký extrémní scénář jak sehnat dětem jídlo, když vše ostatní selhalo. A věřím, že bych svět z perspektivy úředníka vnímal jinak než když jsem šel jinou cestou.

   2. nevím, jak pokročilé pozdní dětství bylo to Vaše (já jsem stejný školní rok jako pan domácí). ne že by se to nějak v dětském/středněškolském kolektivu nějak zvlášť řešilo (ostatně už jako děti jsme měli intuitivní strach z karierních práskačů), ale tak nějak každý kdo nebyl úplně mimo věděl o co jde. možná se to lišilo region od regionu, a mezi českým a slovenským prostorem zela v obecném vnímání režimu docela značná propast.
    není úlitba jako úlitba a přirovnání k rouškám je směšné. jedna věc je být konformní a otevřeně nevystoupit nebo třeba i podlehnout tlaku a cosi podepsat, přímá a vědomá kolaborace s velkými výhodami je něco úplně jiného.

    1. Nošení roušky snad nebylo podmíněno nějakými „výhodami“? Jako třeba že jste si mohl dokonce nakoupit? :-P

  3. Nebyl bych zase tak radikální. Znám, resp. znal jsem (všichni jsou vlastně už mrtví) pár takových, co se na vojně zabouchli, a aby mohli zůstat se svojí vyvolenou a zajistit rodinu, tak prostě kejvli na důstojnickou školu z čistě materiálních důvodů. Ničím nebyli moc toho neuměli a někteří z nich se stali sviněmi stejně, jako jiní spíš maskovali průsery vojáků základní služby. Jasně, je to princip kariérní svině, ale upřímně rozdíly mezi mnoha, zejména vedoucími posty v národních podnicích, učiteli a podobně jsou při bližším pohledu menší, než se na takový ten první svazácký pohled zdá.
   Často neznáme příčiny jednání. Když Vám předloží lékařskou zprávu Vašeho dítěte odsuzující ho k smrti, a slíbí Vám pro něj Švýcarský prášky, který ho zachrání, fakt nepodepíšete? Když Vašim dětem neumožní studovat, rodiče šoupnou do pakárny, nastěhují Vás do sklepní kóje IV. kategorie a obden Vás budou oblažovat domovníma prohlídkama, při nichž budou do Vašich dětí vandrovat žvásty o tom, jak za to můžete Vy, fakt nepodepíšete?
   Ona to tehdy pro ty, které si StB vybrala, nebyl jen princip cukru, ale taky hodně krutýho biče.

   Pokud by Petr Pavel zalezl někam do kanclu a překládal návody k obsluze, neměl bych vůči němu nic. V amorální době se choval amorálně, ale třeba nikomu vědomě neublížil, resp. nebyl cílem ublížit veden, jen se prostě snažil nějak tím životem proplavat, jako my všichni ostatní. Ale pokud někdo takový najde v sobě tolik drzosti, že se cpe na místo prezidenta demokratického státu, proti němuž celoživotně bojoval, tak je to zkurvená svině non plus ultra a to už nelze omluvit vůbec ničím.
   Nemyslím si, že by si ten člověk musel a priori prostřelit mozek (jako jeden přednášející marxák na hnojárně v únoru 1990), protože jeho celoživotním dílem byl boj proti tomu, co jsme tu ještě nedávno měli, ale srát se do čela a velet tomu – to je fakt silný kafe. To udělá jen totální bezpáteřní amorální sliz.

   1. …kde to muzu podepsat?

   2. integrale 1+

  4. Muj znamy sel za minulyho totace do armady proto, aby rychle dostal byt a pritom se zasil u obsluhy letiste, takze delal co ho bavilo a politika sla mimo nej.

   1. Takových je i v dnešní době habaděj. V magistrátních bytech na Barrandově nebo na Čerňáku bydlí takových dobrá čtvrtina.

    1. ono to je těžký. prakticky úplně každý kdo dělal na dráze něco víc než metaře dobře věděl, co se asi vozí v těch dobytčácích někam do železnicí dobře obsluhovaných bažin ke Krakovu a že se nevozí nic podobného zpátky. ti výhybkáři a mašinfírové, brzdaři, výpravčí a topiči byli většinou slušní tátové od rodin, co by mouše neublížili, a taky mohli dělat něco jiného.

     ale aktivně se hlásit na pozici dozorce v koncentráku s úmyslem stát se rychle šéfem je o pár kroků jinde.

     1. U mě pouhé členství v KSČ nebo kdekoliv jinde samo o sobě nerozhoduje, to by bylo dost populistické a povrchní hodnocení, důležitější je to okolo.
      To, co píšeš je ostatně vidět i dneska, kdy si vláda vytírá s Ústavou zadek a taky se tě může v budoucnu vnuk zeptat proč jsi nic neudělal.
      Povrchní kádrování taky vůbec neodráží skutečný život. Kdo si kdy mohl myslet, že když šel studovat před dvaceti lety na vysokou virologii, že dneska jeho práci vláda zneužije. Měl dát výpověď a jít dělat výhybkáře, aby byl kádrově čistý? No aby si za deset let nemusel hledat zase novou práci, protože třeba začnou zase jezdil dobytčáky bez dobytka. Nemluvě o to, že ten výhybkář za války pravděpodobně ani neměl reálnou možnost jít jinam, třeba se flákat do neziskovky.
      Za chyby systému by měli být hnáni k zodpovědnosti ti, kteří ho řídí, nastavují. Řadoví občané by měli být zodpovědní za svoje vlastní selhání.

      1. Jawohl, Führungskraft hat die volle Verantwortung. Samozrejme to je ale to, co nechteji politici moc lidem vtloukat do hlav a mluvi o ‚politicke zodpovednosti‘, coz neni vubec nic.

 4. Neromím úplně odstavci:
  Matka pracovala v národním podniku Hydroprojekt, který nebyl dost velký na to, aby měl „oddělení pro zvláštní úkoly“, tedy inhouse rezidenturu StB. Ani tohle by nás dnes nemělo překvapit, i dnes má tajná policie ve firmách svoje lidi, v těch velkých skupiny lidí, jen si neříkají „soudruhu“ a útvar se nejmenuje „zvláštní úkoly“, ale třeba Protection services. Rezident StB z Hydroprojektu byl starší pán, který…
  Soudím, že je tam jedno „ne“ navíc.
  V našem družstvě pracovalo ani ne sto lidí a oddělení pro zvláštní úkoly v něm nebylo, pouze referent pro zvláštní úkoly, měl svou kancelář, která jako jediná v budově měla oplechované dveře a před nimi ještě mříž…

 5. Já znám případ, kdy to rodina měla od komouškých karierních zmrdů a kádrováků tak polepené, že děti mohly prakticky jen do JZD nebo do dolů. Na nějakou střední školu ani pomyšlení.
  Jenže nakonec zasáhl nadřízený komunista, před kterým byly všechny ty kádrovácké svině v předklonu.
  Protože on tuhle rodinu znal, bydleli ve vedlejší ulici, a jejich děti si společně hrávaly když byly malé.

  Takže i tahle „disidentská“ rodina nakonec mohla umístit svoje děti nejen na průmyslovku, ale dokonce i na gymnázium.

  Stejně tak znám případ, kdy syna přijali na práva, což byla prominentní komoušská škola, kam prostě nekomunistu a nesvazáka nepustili. Čistě proto že se jeho děda znal s děkanem.

  Je to smutné, ale tady v této zemi je fakt všechno o známostech, bez ohledu na režim.

  1. Těch absolventů práv za minulého socialismu je mnoho. A když byste tvrdil, že vystudovali jen díky KSČ, tak byste mohl docela pohořet. Přeci jen, jsou to právníci a vědí jak.
   Jsou tací, co by se tomu nařčení asi jen zasmáli (např. Ivo Jahelka – šprýmař), někteří by ho z časových důvodů ignorovali (Tomáš Sokol – čivavy štěkající na lvy, lev ignoruje), ale kdybyste to veřejně prohlásil třeba o Zdeňkovi Altnerovi, tak věřte, že ten by si Vás povodil. Ten byl mstivej.

   1. Pravda, ještě znám jednoho nekomunistu co vystudoval práva za normalizace. A po nastoupení do soudní praxe mu bylo vytýkáno, že jaksi bere moc vážně zákony a nebere dostatečně v úvahu názor Strany.
    Tedy že s protistátním živlem je třeba se vypořádat bez ohledu na zákony a předpisy.

    Práva prostě byly elitní školou komoušských karieristických sviní, respektive jejich stejně podařených potomků. Samozřejmě tam museli pustit i nějaké nekomunisty s dobrým kádrovým posudkem třeba z dělnických chudých rodin. byť se skřípěním zubů.

    Ve stejném duchu komoušské soudnictví pokračuje i 30 let po „pádu komunizmu“. Současné soudnictví je výstavní skříň komunistických papalášů, která nikdy neměla nic společného s dodržováním zákonů, ale spíš s dodržováním „stranické linie“. Nepřítel režimu je prostě nepřítel režimu, a je zcela jedno, že se režim obrátil dnes o 180 stupńů, a nepřítelem režimu se kterým je potřeba zatočit je ten, kdo je proti EU, USA a západním kdemohkradickým hodnotám.

   2. No já nevím, ale mě máma vyhrožovala, že když se nedostanu na strojárnu, tak půjdu za trest na práva. V 80. letech minulého století nebyla práva či ekonomka nic prestižního, naopak to bylo odkladiště těch, co se nedostali, kam chtěli (na tý ekonomce byl výjimkou zahraničn obchod, ale to je jiná kapitola). Naopak taková hnojárna byla proti právům prestižní univerzita.

    1. VSE (vysoka skola ekonomicka) v Bratislave sa prezyvala elektrickova skola.. staci nastupit a vystupis s diplomom, faktom je, co sme studovali na elektrotechnickej fakulte ci matfyze, potili sme krv v skuskovom obdobi.. a kolegovia na ekonomickej boli vysmiati a povalovali sa po kaviarnach a krcmach.

    2. Co to je za hovadinu? Dostat se za bolševika na práva vyžadovalo buď velmi dobrý kádrový profil, tzn. rodiče hodně aktivní bolševici nebo velmi dobrý prospěch okolo 1,00 a žádný škraloup. Na strojárnu s trochu lepším průměrem i bez přijímaček a kádrový profil se moc neřešil.

     1. Nevím o tom, že by v 80. letech 20. století bylo možno dostat se na libovolný obor ČVUT bez příjmaček.
      A zatímco na FSI byl převis zájmeců 3 : 1, na Právnické fakultě UK v Praze byla volná místa.
      Tak nevím, která práva máte na mysli?
      Skutečnost, že inženýr byl tehdy nejnižší akademický titul, v tom nehrála roli.

      1. to není pravda nebo nevím, kterou dobu myslíte, ale faktem je, že v roce 1984 a 1985 žádná volná místa na PF UK nebyla, naopak, byl tam převis. Vím to proto, že se tam pokoušelo dostat několik lidí, které jsem znala a nedostali se.

      2. Na FE VUT jsem sel v 80. letech bez prijimacek, protoze limit byl 1,2 a ja jsem mel 1,1. Rodice komari nebyli, ani jeden. Nicmene to bylo tak, ze jsem k prijimackam normalne musel prijit a az vsichni dostavali papiry na psani, prisel kdosi z devkanatu a rekl, ze ten rok je limit 1,2, takze ten a ten a ten muze jit rovnou domu a je prijat.

       1. Ano, rovnaky system bol aj na EF SVST (STU) v Bratislave, bez prijimaciek za dobry prospech (a rovnako nam to povedali az na mieste).. a to som nemal bohvieaky kadrovy posudok, rodicia neboli v strane, obaja stari otcovia stravili od 1949/50 12-15 rokov v base, pustili ich az na amnestiu.

    3. Blbost.

    4. Práva vystuduje i diktafon, pokud mu maminka bude dodávat baterky. Proto je tam takový přetlak. To jediné těžké na právech je se tam dostat. Jo a pak ještě neuchlastat se ještě před státnicema.

     1. Plzeň souhlasí!

  2. „Je to smutné, ale tady v této zemi je fakt všechno o známostech, bez ohledu na režim.“

   To není nijak překvapivé; totéž se týká libovolné jiné cikánské kultury na Balkáně, Blízkém východě nebo v Africe či Jižní Americe.

   1. No, tady to ale pořád ještě není tak kritické. Fakt ne.

    1. Však na Žižkově to není tak Kritické jako v Krupce a tam to zase není tak kritické jako … atd.

    2. to roman

     tak pro tebe jako člena high society to asi kritické není, to ti věřím… ostatní by se měli vyjádřit sami… moje zkušenost je stejná jako sandstormova

  3. Tak můj otec se dostal na práva v šedesátých letech bez členství a spolupráce a potom vyletěl, když odmítnul státi se kandidátem a zjistilo se, že sice byl krátce dělníkem, ale posudek, že je z dělnického prostředí je nepravdivý, neboť byl z prostředí živnostenského (kádrovák se snažil pomoci, ale neúplně). Mimochodem nebyla to prominentní škola, zájem byl malý a otec zkoušel jinou VŠ a tam se jich ptali, zda v případě neúspěchu mohou jejich přihlášku postoupit na práva, kde jsou volná místa.

   V osmdesátých letech si to dodělal dálkově, když už se tím jako podnikový právník léta živil. S přijetím a absolvováním nebyly žádné velké problémy, akorát v jeho kádrových materiálech je několik dotazů na jeho povahu a spolehlivost, poslední víceméně ve smyslu „jde ke státnicím, máme ho nechat je udělat?“ Podnik ho potřeboval, takže i když vedení (a ostatní) neoslovoval soudruhu, tak mu prošlo.

   Takže prominentní škola to nebyla a znám i další, kteří nemuseli podepsat ďáblovi a dostali se.

   1. Nějak tak to odpovídá mým zkušenostem.

  4. na prava v Brne slo i par mych spoluzaku a u dvou vim zcela bezpecne, ze v tom komunisticka tlacenka nebyla.

   No a stran te vypomoci od hodnyho komara – oni i ti vysoci nackove obcas pomahali sousedum. Dobre oko se hodi.

 6. …„oddělení pro zvláštní úkoly“, oživilo mi to vzpomínku na tento „útvar“ v bývalé firmě. Krásná zašívácká „práce“, nikdo ve fabrice nevěděl co chlápek vlastně dělá. U dveří kanclu zvonek a hříbek místo kliky. možná dožil marný život s krásným důchodem o ktrém se mi bude jen zdát. také viním Havla za hlášku „nejsme jako oni“ ale měli jsme být. Proto to tady taky tak vypadá. Z stbáků miliardáři a díky tuneldědkovi stát na huntě.

  1. No… ale v tom Lahva pravdu mel. Lidi nebyli jako oni, povetsinou meli hovno. Ale u toho Lahvy si nejsem uplne jistej, za koho vlastne mluvil, pan prominentni disident.

   1. Temné slušovické nitky prorůstají naším potravinářstvím!

    1. Tam byla divná ta rychlá likvidace.Čert ví, o co šlo.Ta firma jela.

     1. Co v tom bylo je jasné. Západ nás přijal po sametové revoluci 1989 proto, aby nás vysál, vybagroval, poslal do prachy, udělal z nás trh svých produktů a výrobků, a postupně (což se realizuje až teď) bandu prekariátních dělníků, co budou makat za pár fufníků jako v Bangladéši.

      Západ nepotřeboval žádné silné české firmy a podniky. Ty se musely buď za babku prodat do zahraničních rukou. Nebo zkrachovat. A Slušovice byl tento případ. Havel to dostal jako befehl.

      1. Asi jo, a tenkrát v tom projevu Havla to bylo divný.Moc brzo.

       1. Stejně tak Havel rychle kleknul na zbrojařský průmysl. A odstřihl ho od zahraničních trhů. Taky rychlostí blesku.

        Havel prostě sloužil Česku tak loajálně a dobře, jako Zelenskij teď slouží Ukrajině. Oba mají podobný cíl – zašlapat vlastní stát a prosperitu do prachu a připravit ho na výprodej jeho aktiv.

        1. Tenkrát na Václaváku to by věta která tam vůbec v tu chvíli nepatřila.Dodnes si to pamatuju.

        2. U toho zbrojniho se to jeste jakz takz da pochopit/okecat v ramci tehdejsiho utlumu. Ale co se okecat neda, je odstrihnuti od arabskych a asijskych trhu pro prumysl – teplarny, elektrarny, sila,…

         Jojo, jasne, Lahva sam zadnej prikaz nedal. Asi tak, jako nase vlada nedala zadnej prikaz k blokovani domen. Uplne stejnej model.

         1. Zbrojní zařízli soudruzi už asi 3 roky před revolucí, oficiálně z nejvyšších míst. Protože arabáši jaksi vůbec neplatili, poptávka stále klesala a T-72M1 i MiG-21 už byly výběhové typy, neschopné držet krok se sovětskou konkurencí byť exportních verzí (jakkoli Libye údajně měla se sovětskou zbrojní produkcí tak otřesné zkušenosti, že napříště kupovala výhradně v ČSSR a NDR, prodávám jak jsem koupil.)

          Pouštní bouře, ve které mj. i námi dodané T-72M shořely jak papír, to pak jen dorazila. A když se zhroutil SSSR a najednou mohl kdokoli ze třetího světa koupit o řád lepší skladové T-72B1, MiG-23 levně a dokonce i MiG-29, neměl žádný československý těžký obranný průmysl kurňa ani tu nejsebemenší šanci.

          1. Dyk jo, psal jsem to v nejakem miste teto diskuse prakticky stejne. Ja jsem si v 90kach taky myslel, ze Lahva zarizl zbrojni prumysl. Pak jsem to neresil a tady na diskusi jsem se potkal se Shanem, ktery mi rekl, ze je to picovina a ze se to hroutilo uz predtim. No, tak na jedne seanci s kamarady od armady, co neco pamatujou, jsem to otevrel a behem par piv jsem se dozvedel, jak to tehda bylo.

        3. re: Ještěrka

         Zbrojní průmysl – to zde bylo několikráte komentováno, výroba těžkých zbraní měla být redukována už podle rozhodnutí soudruhů, v té době byly armády relativně nasyceny a jejich rozsah nenarůstal, naopak se spíše odzbrojovalo. Po konci studené války šly mraky výzbroje do uloženek nebo na trh, velcí hráči se jí zbavovali a menší hráči to měli z AAA za menší prachy, než funglovky. Představa, jak někdo čekal na T-72 nebo BVP z Pováží (a byl schopen je zaplatit), je mylná.

     2. Pomsta. Cuba proste lezel v zaludku tem, co v zivote dokazali uplny hovno.

      1. Tak bych to taky viděl.

       1. Si to pamatuju dodnes, jak Lahva hrimal z Melantrichu na tema Slusovic. A dav chrochtal blahem. Prece vsichni se musi mit stejne blbe, to by tak hralo, aby nejaci Slusovicaci meli vlastni prodejnu se zbozim z Tuzexu a bez Bonu, kurvadrat.

        1. Tam byla atmosféra, že kdyby řek:Jděte všichni do hoven, mrdky“, tak mu v tom rauši zatleskaj!

         1. A pak si zazpivaji ‚At mir daaaal zuuustaaavaaaa…‘. Presne.

        2. to sysop

         ten okamžik nikdy nezapomenu… Havlovy „temné slušovické nitky“… jak jsem to uslyšel, přejel mi mráz po zádech a bylo mě jasný, že si toho narcistickýho panáka někdo vodí a že frčíme zas do nějaký řiti… jediná záchrana byla „úprk vpřed“ pro ty kdo mohli… bavit se o tom nemělo smysl… skoro každýmu se v očích leskly dolary a nemohli se dočkat dalšího rozkulačování… hanba blit

         1. No ja jsem zpocatku byl dost naivni. O Lahvovi jsem vedel prd, jen ze se na nej dalo strihat u holice. Ale mel jsem kamarada, jehoz tatik brucel a rikal, ze Lahva byl prominent a jeste se budeme divit. Nevedel jsem tehdy, jak si to prebrat, protoze ten tatik nebyl zadnej komar, byl normalni manicka. Pak jsem v 93 poznal Petra Cibulku a ten mi k tomu taky rekl svy. No a dneska vim, ze nekecal ani jeden z nich.

      2. Zbrojařský průmysl také ležel v žaludku těm, co dokázali hovno?

       1. Lahva byl debil a pacifista. Cast zbrojarskyho prumyslu se pohrbila sama, to prece vedel uz Adamec a byl z toho na sracky. Uz to proste nebylo kam rvat, sklady plny a studena valka skoncila. Cast ale Lahva nechal rozkrast. Jestli fakt byl tak presvedcenej pacifista, nebo potreboval prachy na novyho MB a ‚nekdo‘ mu je soupnul, to se muzeme jen dohadovat.

        1. Havel ale zabil ten průmysl hlavně tím, že zrušil odbyt. Vzdal se zahraničních trhů. Prohlásil, že Česko (nevím jaká pomlčková či nepomlčková varianta názvu státu v té době byla) nebude podporovat válku, a nebude dodávat proto zbraně do zahraničí. Bylo to ještě před odtržením Slováků, a možná že to Slováky víc nasýřilo na Čehúny.

         Je to zvláštní, protože na válku měl později při humanitárním bombardování Srbska zcela jiný názor.

         1. Takhle… o kterym prumyslu se bavime? Tanky na Slovensku se prestaly vyraber uz v roce 87. Proste uz je nebylo kam rvat. Taktez rakety z Adastu. Plny sklady. Tezky dela z Plzne? Kam se mely prodavat? Dale SelBel, ten jel dal a jede dal. UB? Jel dal a jede dal. Muzeme diskutovat o Zbrojovce Brno. Castecne dela, jinak pechotni zbrane. Jo, s tim by teoreticky neco delat slo, ale ta vyroba uz bohuzel neodpovidala zapadnim standardum, takze kdo to mel kupovat? Dale – municka Policka – narvany sklady. Zkouseli se orientovat na policii (pusky na tenisaky apod.), poradny ksefty prisly az s prezbrojenim na NATO. Zeveta? Jela a jede. Letadla? Ty by vymrely i tak, umeli jsme jen skolnasy. Auta? No, ale jejich osud byl uplne stejnej, jako jinejch zavodu typu Skoda, CZ,… v podstate ono toho nebylo az tak moc, co mel moznost Lahva nejak dokurvit, ono se to hodne rozjebalo samospadem.

          Ja mu nedelam advokata, byl to ozrala a curak, ale jeho pacifisticke sneni slo paralelne s prirozenym upadkem naseho zbrojniho prumyslu. Tam byla zapotrebi restrukturalizace a to s Lahvou nebo bez nej.

          1. Ježíši, Sysope! Já jsem jen očitá svědkyně! Vím jen to, co jsem viděla a slyšela na vlastní oči.

           Vzpomínám si, jak Havel prohlašoval někde v projevu, že nebudeme dodávat zbraně do zahraničí, protože válka je špatná. Nepamatuji si přesně znění té věty, ale prohlásil to na beton. A když něco řekl Havel, tak se to stalo, protože Havlovo přání bylo všem rozkazem.

           Já nevím, opravud nevím, jaká byla zbrojní výroba a v jakém stavu. Nicméně těžko by asi pomohla restrukturalizace či nějaké opatření, když Havel to celé navíc zazdil zrušením cílových trhů (ať byly jakékoli).

           Jestli se poté nějak pro naleštění činů Havla natřelo na růžovo, že neudělal škody na zbrojním průmyslu asi tak, jako se z Adolfa Hitlera a nacistů dělají oběti sovětské agrese, za to já nemohu.

           Co jsem slyšela a odžila, vím. A logicky jakémukoli průmyslu – jedoucímu či upadajícímu – nepomůže odstřihnutí od trhů rozhodnutím politbyra. Nikdy. Stejně jako dnešním českým firmám rozhodně nepomůže odstřihnutí od ruských trhů – bez ohledu na jejich stav. Pro mnohé z nich to bude hubanec smrti.

          2. Lahva toho nakecal… rovnou moh’ psat dalsi romany. V pripade toho zbrojniho prumyslu nevim, jestli to bylo jen jeho prani, ktere nemelo na fakticky stav veci lautr zadny vliv, nebo jestli mu nekdo pri nejake chlastacce nerekl, ze zbrojni prumysl jde do pici a tak to pak pouzil jako agitku na prvni pavlaci.

           Hejvl, kdyby mohl, urcite by zbrojni prumysl znicil. O tom nepochybuju ani minutu. Ale rikam, ze to slo uplne mimo nej.

          3. Mělo to faktický vliv. Na zavření trhů prakticky okamžitý. Protože co Havel v té době řekl, to se považovalo za zákon.

          4. V pripade zbrani ten vliv byl ale nulovej. Nikdo od nas zbrane tou dobou nechtel. Jugoslavie zacala az par let pote, z pocatku si vystacili s tim, co sami meli skladem (Jugoslavie si vyrabela vlastni zbrane podle ruznych licenci). Zacatek 90ek byl mrtvej. Navic se uspesne rozkradala Ukrajina, kde, mimo jine, byla i nase produkce. Takze proc brat neco draho z fabriky, kdyz to muzu mit za par flasek vodky od UKcka?

          5. Sysope, nebyl. Tu dobu jsem zažila. Včetně změny po Havlových slovech.

           Události se neřídí jen tím, co je v zákonech, dokumentech nebo účtech. Mnohé události se udějí podle keců, známostí a jiných náznaků.

           Burza se také neřídí jen fakty, ale hlavně drby a náznaky.

          6. To je, jako kdyz dneska prikazu, ze zejtra proste musi vyjit slunce. A kdyz vyjde, tak je jasny, ze to bylo na muj prikaz.

           Lahva mohl zakazovat, co chtel. Po nasem zbrojnim prumyslu uz nikdo nic nechtel. A co zbylo, rozebrali soukromi Excaliburi.

          7. Navíc ještě po revoluci se podepsala nějaká dodávka pro Libii, která prodloužila životnost ťažkého strojárstva o tuším cca. 110 kusů T-72, takže export hned zaříznut nebyl. Ale to byla jedna vlašťovka, která fakt jaro nedělá. Sysopův rozbor toho, že nebylo kam exportovat je správný a i kdyby Havel řekl, že bude zbrojní průmysl podporovat na všech frontách, tak by zjistil, že mu chybá válečné fronty i horečnaté zbrojení. Občasná zakázka od lokálních diktátorů, pokud by nevzali jeté, by to nezachránila, navíc by tu byla otázka platební morálky.

           Vemte si třeba, čeho všeho se zbavila AČR, když přestala být ČSLA.

          8. Že se Vám do toho montuju, ale moje paměť říká, že právě zaříznutí zbrojního průmyslu bylo jedním z hlavních důvodů rozpadu Československa. Způsobilo totiž na Slovensku, kde byly soustředěny těžké a hutní obory, obrovskou nezaměstnanost a tím pádem obrovskou nasranost na Čehúnov.
           Stačilo pak, aby slovenský noviny napsaly a slovenská televize odvysílala, že od roku 1984 byl deficit federálního rozpočtu sanován z rozpočtu SSR (právě díky příjmům z těžkého průmyslu) a stalo se nevyhnutelné.
           On Václav Havel po roce 1990 spáchal na této zemi obrovské škody, které už nikdo nikdy nemá šanci napravit.
           Druhá věc je, že nikdo z vlády neudělal nic proti, protože je nutno si přiznat, že tyto obory byly tak energeticky náročné, že by dopadly ještě hůř než třeba Poldovka a další. A Sysop má samozřejmě pravdu, že stejně všechny naše trhy v podstatě zmizely, protože celý ten marxisticko-leninský blok včetně tzv. rozvojových zemí měl úplně jiné starosti, než řešit nějaké zastaralé tanky. Vždyť jsme byli – jako vždy – poslední, kde s to otočilo.
           Na české straně byla výroba sofistikovanějších a méně energeticky náročných zbraňových systémů, a ta celkem nad očekávání přežila.

          9. hlavní důvod rozpadu československa byly především rozdílná všeobecná očekávání. na české straně to bylo „konečně si jeden každý budeme žít po svém“, na slovensku pak „konečně bude slovensko svobodné“.

          10. Ony ty vykriky po svobode byly v 90kach i na Morave a ve Slezsku, ale nastesti pro vsechny se to nerozsypalo cely. Slovensko se holt po 70 letech castecne vratilo zpet, kde bylo. U nas taky sel srat nekterej lehkej prumysl, takze uplne hej a ouvej proti Slovakum to nebylo. Jen, holt, na Slovensku to byla vetsi rana s tezsi nahradou. Ted jim stoji Slovalco, stoji jim Duslo, za to Cesi nemuzou. A maji Euro, ktere je hned ze startu stalo ranec pro Recko.

           Porad si myslim, ze Slovakum bylo s Cechama lip, nez s Madarama.

          11. oni ale opravdu většinově nestáli o svobodu a konec gulášového socíku (kromě nepočetné hrstky intelektuálů v Prešpurku), oni si prakticky všelidově toužili zkusit samostatný stát.

          12. Ja vim. Pri takovem nastaveni nemelo smysl federaci drzet. Jinde v Evrope federace funguji, ale my jsme to holt potrebovali rozdelit. Prakticky poslednich 200 let nasi historie bylo o spatnem sestavovani federaci.

          13. Vznik federace Česko + Slovensko v roce 1918 bylo takové win-win. Prostě spolu jsme byli silnější. Jinak jsme historicky neměli zas tak moc společného.

           Jinak rozdělení Československa v roce 92 bylo obdivuhodné, protože proběhlo v míru, bez nějaké občanské války, což je jinak celkem obvyklé, viz např. válka v Jugoslávii.

          14. Jugina se rvala hlavne o kranice. U nas byly hranice historicky dane a tech par postuchovani nekde u Uhradiste, ze odted je ta zahradkarska kolonie v jinem state, byla malichernost. Lidem na obou stranach to bylo tak nejak u prdele, takze bojovat nebylo nejen proc, ale ani o co.

          15. …rvala o hranice, kurva, HRANICE, doprdelekurvadrathimlfixnagel

          16. kdyby se to chytlo za špatný konec, tak by se trošku poválčit dalo, a ne že ne. jak mám ke starýmu klausovi spoustu výhrad, tak mu nikdo neodpáře, že skoro jedinej včas pochopil o co „slovákům“ jde a byl ochoten se rychle a věcně dohodnout.

          17. @Lukas B: „hlavní důvod rozpadu československa byly především rozdílná všeobecná očekávání. na české straně to bylo „konečně si jeden každý budeme žít po svém“, na slovensku pak „konečně bude slovensko svobodné“.“

           A jeden z obrovských očekávání Slováků byl, že nebude všechno řízeno z Prahy. V zásadě Praha dala Slovákům jedinou možnost – podřídíte se v Praze, všechny úřady budou v Praze, všechno se bude rozhodovat z Prahy.

           On ten pragocentrismus ještě způsobů obrovské škody.

           Ale je hezké udělat různé teorie. Česko může být jen tak velké území, které akceptuje, že Praha bude ředitelství vesmíru a všehomíra – a nikde jinde.

          18. Husák je rozmazlil.Ozývalo se z Prahy: Chcete elektřinu?Tak jo.Máte jí mít!

          19. @Forge:

           Komunisti rozmazlili Čechy a Slováky: Chcete elektřinu, máte ji mít!

           Ovšem evropské hodnoty v čele s Lejenovou říkají: Žádná elektřina, teď poznáte drsnou vojnu, holomci!

          20. Teď už je to šmafu, takže o Slovenský státnosti se bavit nebudeme.

          21. To integrale,souhlas,Tata to casto opakoval,byl jeste malinko aktivni spolocensky na slovensku,kde jsme bydleli,ale jiz z casti i v cz,teda hlavne ja.Sledoval tu transformaci a kritiku havla na SK,hlavne utlum zbroj.a strojniho prumyslu.

          22. Integrale: rozhodnutí o útlumu/ukončení těžkého zbrojního průmyslu na Slovensku vydala KSČ už někdy v roce 87 a veřejně to napsala do Rudého práva. Havel ani čehúni na to neměli absolutně žádný vliv.

           Problém nebyla ani tolik energetická náročnost, jako totální, ale totální zastaralost o desetiletí a ke. Na Slovensku furt vyráběli
           – ty samé T-72M1, jaké SSSR v té době už přes 10 let považoval za šrot a nahrazoval T-72B resp. lowendovými B1 se zlepšením jen pancíře;
           – furt ten samý tankový kanon pokud vím 2A26, který měl ovšem poloviční životnost než aktuální sovětský standard 2A46;
           – dělostřelecké hlavně poměru l/d 36 ve srovnání s aktuální sovětskou 2A65 o kalibru a tedy dostřelu 47 a tedy podřadného dostřelu.

           Prostě i na poměry Východního bloku už totálně zastaralý šrot.

           LWG: Nebyla Libye právě ten stát, který nám ani za předchozí dodávky odmítl zaplatit ve valutách a namísto toho nám poslal nějaký olej nebo podobné naturálie? Jeden ze „skvělých zákazníků našeho zbrojního průmyslu“ to přesně takto udělal a prodělali jsme na tom kalhoty.

 7. Mrazivě přesný. I tak to v druhým kole zřejmě s odvráceným zrakem a hlasitě skřípajícími zuby generálovi hodím. Bureš pro mě představuje takový zlo, že bych proti němu volil snad i Faltýnka.

  1. Notlan: typický volič v ČR, volící „proti něčemu“ – proto to tady vypadá tak, jak to tady vypadá. Opravdu je nutné si špinit ruce, není-li vhodný kandidát k dispozici?

   1. Z predchozich voleb byl pro me zkousnutelny jen profesor Franz. Ano, byl jako obrazek. Ale tak nejak jsem mu to moh hodit. Skoda ze nejede este jednou.

    1. To bol ten celý na modro potetovaný ako šmolko?

     1. Maor.

      1. Avatar.

     2. Ano, ten z neomarxistické divadelní fakulty, co si sype popel na hlavu za svoji skinheadskou minulost.
      Jak vidno, lidi jsou debilové, co si zvolí kohokoliv, kdo má od médií vytvořený pozitivní obraz, i kdyby to byl sám Belzebub nebo odsouzený prznitel dětí.

      1. Belzebuba by som v pohode bral.

    2. Taky jsem mu to hodil….jsem kvuli nemu delal vyjimku a sel jsem po dlouhe dobe k volbam….zase na dluhou dobu naposled :-)

     1. Vypadal by hezky na fotkách.Česká republika?Kde to je?Asi nějaký ostrovy, kde dodnes vládne kanibalismus.Jako umělec možná, ale když mluvil, bylo znát, že to má naučený narychlo a neví nic.Okamura:Asi nějaká asijská země!I když je napůl Moravák.A tyhle dva teď?Pokud se mi nelíbí ani jeden, prostě nejdu a nějaký kecy o menším zlu jsou mi volný.

      1. Na fotkach by to vypadalo naprosto uzasne. Myslim, ze by si od te doby Cechy nikdo nedovolil obvinit z rasizmu ci netolerance :-D

       1. To bysme byli zase best of.Všeho s mírou!

   2. no fakt je ten, že ve druhým kole Zeman vs Schwarzenberg jsem prostě volit nešel.

  2. Notlan:
   „… generálovi hodím…“
   – – –
   …protože:

   a) nevíš, kdo to vlastně je,

   b) jsi jeho příznivec a „…s odvráceným zrakem a hlasitě skřípajícími zuby“ je jenom tvoj okamžitá póza zde.

   Jinou variantu neznám.

   .

   1. Přeloženo do češtiny:
    Jsem debil, co to už 29 let háže ODS, přesto že si se mnou a s mým národem po každých volbách okamžitě začnou vytírat prdel.
    A tak jsem rád, že se mi podařilo najít někoho dalšího, kdo si se mnou hned po volbách vytře prdel (více zbraní pro ukro-nácky, více výcvikových táborů pro teroristy v ČR) a mohu tuto svoji masochistickou zálibu konečně uplatnit i u prezidentských voleb.

   2. Hodím to komukoliv, kdo bude ve druhým kole proti Burešovi.

    1. Tak jestli tam bude Středula, jeďte prosím na chatu. Protože než Středulu, tak radši Babiše. Tady máte to menší zlo.

  3. Bures uz kandiduje? PetoPajovi to nehodim ani omylem. To i ten Zeman celkem jasne lajnoval, co ho sere, kde do toho bude hazet vidle a kde se chce rochnit v pomste. PetaPaja je slizkej jak had.

   1. Hadi nejsou slizký. Slizký jsou slimáci.

    1. Některá lidová rčení jsou holt nesmyslná, „slizkej had“, „strkat hlavu do písku jako pštros“, „pyšný jak páv“ nebo „mazaný jak liška“ resp. anglické „lubricated like a fox“…

    2. ty seš vůl jak anděl tvl

     1. a pro blbečka v igňoru, co tady svítí: mazanej jako liška ale má samozřejmě v angličtině doslovnej ekvivalent – cunning as a fox

      různý výrazy mají i vícero významů, tak vole poslední pomazání taky není last lubrication, ale last rites (případně eště pár dalších variant)

      1. …se mi tam ty nozicky nejak mihaj, pises ‚cumming like a fox‘?

       1. To mě vždy zajímalo na legendě o králi Artušovi. Rozepíšeme-li jméno Lancelot jako Lance-A-Lot, potom název hradu (foneticky „Kamelot“) dává tušit, co tam bylo za bordel.

        1. Na to tam meli ten kulatej stul, ze?

         1. Jo, hráli Limp Bizkit.

          1. Asi OT, ale LB luxus kapela.

       2. to se rači nedívej do letáku líla na tendle tejden…Cream Pie…:D

      2. Behemot: Ty jsi vůl hned ze dvou důvodů:

       1) Ignoruješ mě, ale přitom neignoruješ, aha. Když někoho ingnoruješ, musíš mu říct, že ho ignoruješ, aby to věděl a to třeba opakovaně. Kdybys mu totiž neodpovídal, mohl by si myslet, že ho ignoruješ, vlastně neignoruješ… :-)
       2) „lubricated like a fox“ je z „czenglish“, zkus si to najít, koluje to internetem už aspoň 20 let, než budeš na někoho dělat ramena :-)

    3. A nejhorsi jsou bydlikari. To jsou ti slimaci s tema boudickama.

     1. Slimák je „hlemýžď homeless“.

      1. Btw, Nemci to takhle maji. Snek i slimak je der Schnecke, ale ten s boudou je mit der Bude.

       1. Němčina je krásnej jazyk :-)

        1. Nojo, jenze prelezes kopec a tam to maji zase jinak. U nas v praci podle mluvy poznas, z jake dalky nekdo dojizdi a to jsou vsichni v okruhu do 50 km.

         1. Němci nejspíš potřebovali sledovat polohu už před zavedením internetu.

        2. Němčina je metafyzický jazyk, jehož cílem je shrnout veškeré vědění lidstva do jednoho (trochu delšího) slova.

         1. Pravda. Třeba tohle snad nemůže vyslovit ani rodilej mluvčí, bez toho že by se zakoktal :-)

          Sozialversicherungsfachangestelltenauszubildender

          …anebo tahle hrůza

          Betäubungsmittelverschreibungsverordnung

          1. Da se to i precist, i normalne vyslovit, ale musis to rikat po tech jednotlivych slovech. Nastesti se tyhle slataniny casto nevidi. Jednou jsem videl brutalne dlouhou slepeninu u Bodamskeho jezera, bylo to neco ve smyslu, ze je to nastupni misto pro okruzni plavbu a jeste nejaky dalsi privlastky. No zuzo.

           Vetsi problem jsou dialekty. Tam se naopak zkracuje. Treba bayrisch mas ‚ja‘ jen ‚i‘, ‚taky‘ je ‚a‘, atd… no a pak ty pozkracovany slova jeste slepujou do slepenin a to je na posrani. Nebo jen blby rozlouceni, jeden ti rekne ‚pfiatek‘, dalsi ‚fitenk‘, dalsi ‚firteng‘ a posledni to zazdi ‚deere‘. A ted se v tom vyznej.

         2. Uprimne… v tech slepeninach je neskutecna vyhoda. Zatimco v anglictine mas na vsechno solo nazev, Nemec proste slepi tri slova dohromady a ten druhej mu rozumi. Sice se pak treba ukaze, ze na to extra slovo existuje, nicmene pro beznou konverzaci uplne staci nejaka otrocka slepenina. Samozrejme, musi to byt slepenina myslena nemecky a ne nejakej Unterwassermann a podobne.

          Pokud se mluvi Hochdeutsch, tak pro takovej internetovej nebo telefonni hovor je to lepsi, nez anglictina. Vic se da rozumet, pokud nekdo huhna. Ja neumim francouzsky, takze to neumim posoudit, ale nekolikrat jsem byl u toho, kdyz na videokonferenci nekdo nadhodil franinu a ostatni na ni prepli, ackoli se puvodne mluvilo anglicky. Rikali mi, ze pro beznej hovor je to pres Internet srozumitelnejsi, nez anglictina. Ale jak rikam – nemam o tom paru.

          1. Já ti nevím. Mně teda němčina vždycky vadila. Třeba ten otravnej zvyk umisťovat klíčový sloveso po modálních slovesech na konci věty. Nebo debilní vazby um-zu. Než se němec vyžvejkne co by se mělo, muselo, smělo…tak je půl dne v řiti.

           I když možná to má třeba pozitivní dopad na manželský a partnerský vztahy. S tím než z protějšku vyleze, co by rád, tak se nestihnem ani pohádat, protože skákat do řeči se prakticky s takovouhle nedá :-)

          2. Ono se to blbe chape z ceskyho pohledu. Pokud ale zacnes myslet nemecky, tak ti vubec nevadi, ze na konci vlaje to nejdulezitejsi. Dokonce v bezne mluve ti Nemec namisto ‚ich war dort‘ rekne ‚bin da gewesen‘, vypusti zajmeno a nasere tam perfektum. Kdyz ale prepnes do nemciny, tak zjistis, ze je to proste pohodlny, protoze vetu jako takovou reknes v pritomnym case a az nakonec tam prdnes konec perfekta a posles to do minulosti.

           Je to vec zvyku.

          3. Možný to je. Mám ale takovou teorii, že každej člověk má přirozeně buňky jen na určitou skupinu jazyků. U mě k nim němčina nikdy nepatřila a to jsem byla nucená jí poslouchat a používat šest let na denní bázi. Je teda fakt, že jsem k ní přistupovala s odporem, takže jsem se velmi nepřetrhla, nicméně naopak angličina mi lezla do hlavy sama. Stejně to mám se španělštinou a italštinou.

          4. Mame obchodaka, kterej je Anglican a zije ve Svycarsku v italskym kantonu. Takze mluvi celkem ctyrma recma a sam rika, ze je mu to fuk. Asi clovek musi bejt lingvista.

          5. „Mame obchodaka, kterej je Anglican a zije ve Svycarsku v italskym kantonu. Takze mluvi celkem ctyrma recma a sam rika, ze je mu to fuk. Asi clovek musi bejt lingvista.“

           Ono je to jedno. Sama přepínám mezi několika jazyky. Na mluvení / myšlení / čtení občas ani nevím, ve kterém jazyce se to děje. Ale při psaní píši jako prase. I tady na dfensovi nebo jinde často používám třeba 1. pád podstatného jména namísto správného pádu. Nebo špatně použiji koncovku. Prostě mozek se soustředí na to, že jazyk je komunikační nástroj – a co je redundantní pro pochopení, na to se bez soustředění vybodne.

           A když jsem jemně koketoval s maďarštinou, kterou moc neumím, ale podle mého je logicky geniálně postavený jazyk, tak jsem často vypadala jako studentka genderových věd. Maďarština nemá žádné rody, tak jsem psal v jiných jazycích tu jako chlap, tu jako žena – prostě mozku se to líbilo nemít žádné on / ona / ono, nebo der / die / das (němčinu neumím!).

          6. V nemcine obecne plati, ze pokud ma neco nejakou hodnotu, ma to vetsinou muzsky rod :-) Nicmene Bavoraci tvrdi, ze pivo je ve strednim rode omylem…

          7. Sysop:Jak chutná německý pivo?Já všude piju jen Plzeň anebo Budvar.

          8. Me osobne nemecky pivo nechutna, ale fura Cechu-pendleru si ho v Nemecku kupuje, kdyz je v akci. Nevim, co si o tom myslet. Ja nejsem echt pivar, takze ho skousnu, ale nemusim. Pivar je moje zena a ta to nemecky pivo nazyva ‚patok‘.

          9. Tomu rozumím.

          10. Language is a reflection of language, culture. It only makes sense that German as a language is fucked up, considering how fucked up is the nation.

           My grandparents were German speakers but I stayed away from square-head speak. Even though I lived in Austria for nearly a year.

           Recently, I’m less hard on Germans. Some are okay. Some are actually funny. And some have stood up against the dystopia that’s being foisted on the world, which is not quite the case with the absolute vast majority of Czechs.

          11. reflection of fucking mentality …

          12. Zajímavá myšlenka. Asi jo. No němci mi nikdy velmi neseděli. Ráda si zajedu do Berlína nebo do Franfurtu, ale žít tam…to ne. Stačilo mi s nima spolupracovat a šlak mě bral. Neznám jinej národ, kterej je tak opatrnickej a na všechno potřebuje papír, požehnání, mail od šéfa…a běda jakmile není pevně danej postup, to pak zmateně koukaj jak vejři…a čas mile plyne. To mě drtilo.

          13. Krabice naplněny a kaktusy vykopány?

          14. Škatule už se zvolna plněj, kaktusy zatím jen otráveně přihlížej.

          15. Tak pak hoď report, jak v US velkoměstě.Samo,že to bude super.To je jasný.Ale vyzvěď, co si myslí o dění v Evropě.Kdyby nevěděli tak Evropa je na východ přes vodu.

          16. Prosím tě, nikdo na to naše Čečensko ani evropský hodnoty nebude zvědavej :-) Seattle má onačejší starosti. Třeba jak okecat, že policie dělá kulový a že BLM furt matters.

          17. Seattle?Tam musí bejt nirvána.Stejně se poptej.

          18. Fér. Že seš to ty. Tak si sestav seznam nekorektně šťouravejch otázek, já to při příležitosti voblejzání novejch sousedů nadhodím :-) V Texasu mě taky zpovídali, nechť se karty vobrátěj! Ostatně tady šli taky tvrdě na komoru, senzační byl dotaz, co hele děláte s tolika dny dovolené a mateřské? Nenudíte se? Nezhloupnete?

          19. Nene, to by poznali, že to máš v úkolu.Špatně jsi mě pochopila.Prostě se ptej:-)

          20. Jako že by se nám starší ročníky vyplašily, že studená válka nikdy neskončila a její přízrak opět ožil :-)? A ta blondýna mezi futrama není blondýna, ale zakuklená agentka samotný KGB a pravá ruka Vladimíra Vladimíroviče :-D?

          21. Vůbec, brrrKabrnak.Normálně se ptej.Ale nejde o vyptávání.Žádný vlezlosti.Přirozeně, co tě zajímá.A pak to sem vyvěs.Obyčejná transkontinentální záležitost.To jako letuška asi znáš.Udělej to pro nás.

          22. No, Anna Chapmanová a Maria Butinová byly brunetky (?), ale taková Katia Zatuliveter byla blondýna. Já bych na tvém místě neriskoval :D

          23. To Jan :

           Pravda, pravda. Děkuju. Navíc musíme uvážit, že mám pořád silnej slovanskej akcent, takže přece musím bejt co…?! No Ruska, přeci :-) To je tady logická úvaha :-)

          24. Klasika!A co Mata Hari?

          25. To nepůjde. Neumím tančit. Leda že by ocenili mou housenkově-vlnivou variaci na lambádu :-)

          26. Slecna Ling
           2.9.2022 v 22:04

           Neumím tančit.
           to je teda vostuda…:D

          27. Co s tím uděláš? Budeš mě doučovat nebo si kasat kšandy, že aspoň v něčem je ta trapná slunířkářská slípka mimo :-) ?

          28. Nojo, ale kdyz se dostanes na druhou stranu barikady a sefujes jim, tak je to naopak parada. Rozdas ukoly a uz to tika a muzes se spolehnout, ze to udelaji. Zadny remcani, vymejsleni vomrdavek, zatloukani pruseru, apod.

          29. Já byla malá zanedbatelná myš. Strategicky významnější už byla i jen sešívačka a kopírka :-)

          30. My bilingual self (anglais/francais) amerait savoir c’est qui exactement „beznej hovor pres internet“.

           Jakej je napriklad rozdil mezi beznym hovorem pres internet a beznym hovorem pres telefon nebo beznym hovorem tete-a-tete.

           In my very humble opinion, if you speak reasonably proficiently both of the aforemenetioned, then it doesn’t fucking matter. Si tu parles francais mieux que l’anlais, on dirait que francais sera plus facile a utiliser. Et vice-versa.

           Jinak anglictina je asi nejlepsi jazyk na komunikaci v globalu. Ma nejvic slov a lze s ni vyjadrit vsechno vsema zpusobama. Jak simplisticky (to je pripad vetsiny lidi co si myslej ze umej anglicky) nebo extremne sophistikovane a dokonce i velmi expresivne.

           Na druhou stranu, nic neudela cloveku tak dobre jako poslat nekoho at tahne do prdele nebo do pice. Myslim ze Ota Pavel to popsal ve jedny povidce o nakym fotbalistovi.

          31. Počet slov neříká nic o vyjadřovací síle jazyka. Angličtina je víceméně nepravidelný jazyk, s chodou gramatikou, jehož podstatou je bazilión idiomů. Snadno se učí začátečnická úroveň, ovšem profesionální úroveň dá v angličtině (kvůli nepravidelnosti, chudé gramatice, nutnosti obcházet handicapy z toho plynoucí haldou idiomů) mnohem více práce než třeba ve finštině, maďarštině či jiných pravidelných jazycích.

           Moje teorie je, že angličtina je skvělá na vyjadřování frází a konkrétních slov. Ale naprosto nevhodná a neschopná na vyjadřování obecnějších tezí / teorií a abstraktních věcí. Dokonce dodávám, že anglosaských / amerických dobrých filozofů je limitně nula kvůli angličtině, která to nedá. A že právě horší schopnost angličtiny pro abstraktní věci způsobila úspěch anglosasů – nekecali, protože to v angličtině nešlo, tak válčili jako náhradní řešení.

          32. Ockham, Mille, Ogden, Burke, Copleston, Chesterton, Locke, Hobbes, Paine, Lewey, CHomsky, Madison, Mackintyre, Thoreau, Moore… Nic?

           Ano, filosofovali praktičtěji, než výhradně ontologičtí Němčouři.

           Jenže narozdíl od německých filosofův nevymysleli všechny totalitní ideologie 20. a 21. století. Za ty vděčíme Hegelovi a Sartremu. Oč lépe by se všem na světě žilo, kdyby tihle dva … nenapsali nikdy v životě ani čárku!

          33. @Jan Mrcasík: Filozofovali praktičtěji, a často obecnost a abstrakci přímo kritizovali. Takže se spíše dali (teď zjednodušuji) cestou politiky, sociologie, materialismu, někdy logiky. Protože je angličtina formovala svými limity. Někteří z nich ovšem uměli jiné řeči než angličtinu.

           Navíc bych ještě uvedla, že stará angličtina není úplně dnešní angličtina. Angličtina se vyvíjí neustále historicky směrem k čím dál topornějšímu a méně expresivnímu jazyku.

           V německé a anglické filozofie se až přečasto za filozofie a filozofy označují politologické úvahy, sociologie, a podobné. Já osobně většinu z vyjmenovaných lidí za skutečné filozofy ani nepovažuji.

           Neznám natolik historii, a docela bych ráda slyšela nějaké vysvětlení. Ale zdá se mi, že Němci jen kopírovali. Jako kdyby filozofii neuměli, ale slovo „německý“ mělo zvuk, takže se to šířilo už jen proto, že je to „německé“. Něco ve stylu Pelíšků „kdybych před vás postavil krabičku sirek a jedna byla americká, kterou si vyberete?“ Podle mého německá filozofie byla nekvalitní, ale prostě v té době muselo hovno vonět, stačilo když se k tomu dá německá visačka. Znovu zdůrazňuji, že vařím z vody, je to spíše pocit.

          34. @Jesterka: z koho potom vycházeli jak Kant, tak Hegel? Neznám německé filosofy do hloubky, ale přijde mi, že 90% německé filosofické produkce je vysloveně zatracené vrahounské svinstvo, které jakoby psal sám ďábel.

           Občas mě napadne, že Němci jsou něco jako Vogoni ze Stopařova průvodce – primitivní barbarský a vrahounský národ, který se ale chce podobat vyspělejším sousedům, takže si za tisíciletí vyvinul velmi efektní pozlátko zdánlivé high-culture, pod kterou však stejně bují jen vražedné barbarství.

          35. „Angličtina je víceméně nepravidelný jazyk, s chodou gramatikou“

           Why would a complex grammar be beneficial, the grammatically poor me understands not. In fact, the truth is that not only English grammar is not that simple (that might be the impression of the novice learner) on the one hand, and that the absence of certain useless pesky grammatical rules is conducive to a state where the English speaker can focus on conveying substance rather than worry about formal correctness.

           The problem with English certainly is NOT its preposterously uniformed …err stupid …alleged inability to formulate abstract ideas. The main problem is spelling, where teh development of pronunciation throughout history hasn’t gone hand in hand with corresponding changes in orthography.

           French suffers from the same spelling problem, and it has more complicated grammar on top of it. The „richer“ grammar as per your rant above certainly doesn’t translate into French being better in conveying ideas. In fact, speakers of Continental French, as opposed to American French, are notoriously incapable of expressing anything, which I can certify, having studied at a French university and been exposed to their gibberish.

           If one follows your logic, Czech speakers – given the complexity of Czech grammar – should be the most prolific and most insightful philosophers, where, regrettably, nothing could be further from the truth. There is a lot to be liked about the Czech nation and culture, at least a part of it, but let’s face it – it is a provincial and pretty much inconsequential. At the official level, the last philosopher to speak of was Havel, and even though he might have had a point in his early days, he was pretty much full of shit later on. You should try to frequent English-language discussion platforms akin to this one elsewhere in the world. Not only the knowledge and resources, but also the interpretation of facts and ideas expressed thereat are light years ahead of the constant regurgitation of the past and whining about trivial stuff found on these pages.

           Bottom line – the next time you feel like dissing a language or a culture, acquire a somewhat less shallow understanding thereof, ideally in the context of other languages and cultures.

         3. Kdysi jsem si koupil na modelové kolejiště krabici s novým přírůstkem.Česky to bylo asi takto:Stanoviště pro parní lokomotivy s uhelnou výsypkou a vodní pumpou.Pod tím německy:………….statze!Ňák tak.Berou to globálně, neserou se s členitostí.Jsou to Nadpralidi.

          1. Bejva dost problem, kdyz v praci potrebujeme popsat nejakej vyrobek a ten je tam malej, ze na nej ta slatanina proste nevejde a rozdelit spojovnikama se slusne neda, nebo to aspon vypada blbe. Nastesti uz existuji QR kody :-)

          2. Tím se ovšem smazávají rozdíly a digilidi mají dojem, že jsme jedna parta po vzoru Jehovistů.To teda nejsme!

          3. Kdyby tam zůstal původní nápis výrobku v čínštině – problém s rozdělováním by nikdy nevznikl. :-)

          4. Jesterka:Tohle bude asi mladý.Na krabici bylo napsáno Made in GDR.

          5. Jesterka:Jsem to přehlíd.Vtipné!

       2. německy je ta šnek, a bez boudy je to nahatý šnek, die Nacktschnecke (možná je to krajové, ale mluví tak jak sasové tak vídeňáci a tyroláci)

        1. Bavori to maji, jaxem napsal. Se clenem mas v HD pravdu, ale hovorove to tam sekaji, jak jim to do huby padne. Vim zcela urcite, ze kolegove rikaji ‚der‘. Ostatne cleny jsou velke tema pri psani oficialnich zprav, delaji se na to cele porady.

      2. Nejdem to hľadať po intenetoch ako to je, ale po slovensky si to pamätám nasledovne:
       slimák – ten klasický s ulitou
       slizniak – to je ten bez ulity

       Ale v princípe oba druhy sú nazývané ako slimák.
       No a potom je tu jeden špecifický druh ale ten má v názve krátke a, a to je: slimak. Tento je ale invazívny druh a škodí na všetkých frontoch.

       1. A tuhle znáte?

        Lezou tři šneci vedle sebe a vtom jeden z nich vybuchne. Druhý říká třetímu: „to byl asi muslimák“.

        1. Vysí tři netopýři v řadě a jeden je vzhůru nohama.Ti dva se baví:Je divnej!?Ne, jenom vomdlel.

         1. Vtypné a narubi, že?

        2. Muslimák = multikulturně uvědomělý slimák.

  4. Jenomže Budeš pravděpodobně nebude rozdmýchávat válku. Pavel ano.

 8. Moc pěkně napsané. 👍

  Za sebe a své okolí můžu říct, že pokud má být na výběr mezi Burešem a Pavlem, jdeme do Pavla…

  1. Žumpa 🚽:
   „… jdeme do Pavla…“
   – – –
   … protože:

   a) jste jeho příznivci,

   b) vůbec netušíte, jaký je rozdíl mezi spolupracovníkem a příslušníkem.

   .

   1. A kdyby to teda bylo Bures vs Pavel, koho bys volil ty a proc?

    1. Normalni clovek by je poslal do pice voba. Proc by nekdo mel nejakou mrdku volit …?

     1. Protože strčit hlavu do písku neznamená, že zbytek lidí v ČR udělá to samé. Naopak, ti volit půjdou a já skončím s uječeným dotačním podvodníkem, ze kterýho mi bude víc na blití, než ze Zemana (a to jsem si nemyslel, že snad je možné).

      1. Pokud je volba mezi Zmrdem A a Zmrdem B, tak se vyseru na to aby resil kteryho zmrda budu nekam volit a budu se starat o svoje vlastni preziti.

       Na nejaky lidi v CR seru. Nevim proc by mi melo bejt na bliti ze Zemana. Seru na nej taky.

       1. Pokud jsou mi Zmrd A a Zmrd B stejně odporní, pak máš pravdu a je to jedno. Pokud je jeden Zmrd výrazně nechutnější, budu se snažit alespoň o minimalizaci dopadů volby – a to udělám tím, že sám hodím hlas tomu menšímu Zmrdovi.

        S nadsázkou je to jako vybírat si, jestli mě přejede koloběžka nebo vlak. Ano, na konci mě něco přejede, ale pokud si můžu vybrat tak koloběžka nejspíš nadělá méně škody 😁

        Na lidi v ČR srát bohužel nemůžu, protože tu žiju a rozhodnutí většiny lidí má dopad i na mě. 🤷

       2. Já navrhuju zvolit Janečka :-) Budeme mít krásnou první dámu, nebo dvě, nebo pět, on Karel v těch počtech nebejvá malichernej. A místo trapnejch sedánků na Hradě, budou ezo posezení u zapálenejch ohňů a voňavejch tyček. A možná nám i vytvoří nějakej ten unikátní matematickej algoritmus, jakej léčivej šutr správný barvy si koupit atp. Bude prdel!

        1. Janeček je jen zoufalec, co se už asi posté rve do nějaké funkce – a pořád mu to nevychází. Myslím, že právem.

         Já bych raději prezidenta, co by byl při smyslech, a sloužil Čechům.

         V kašpárkovství už stejně nemůžeme trumfnout USA, kde je prezidentem člověk co neví jak se jmenuje a kde se nachází.

         1. Jo, je načase zase zvolit nějakýho herce.Ale asi bude 90+, černej a na vozíku s kyslíkovou maskou.

          1. Ještě vy provokujte!

           Vono nestačilo, že kdysi měl někdo ten neuvěřitelně debilní nápad, aby balkánská řeznice byla prezidentkou Česka.

          2. Vsichni predlistopadovi herci se uz ale v politice otocili, nebo jeste nekdo to nestihl?

          3. Jiřina Švorcová to nestihla se votočit.

          4. Hergot, a zrovna ta by to u toho kecpultu umela poradne rozbalit.

        2. Mimo to je Janeček asi jediný z viditelnějších kandidátů na prezidenta, který je navzdory celé EU proti covidismu i proti cenzuře a za svobodu slova a pohybu. Tzn. doopravdy nejmenší zlo.

         Oproti tomu Pavel oproti Babišovi nejenže není „menší zlo“ ve vůbec žádném ohledu, ale naopak je to ještě nechutnější slizoun.

         (Pro hysterky: ne, nebudu volit Babiše, opět tam ve druhém kole hodím prázdný lístek s blicím smajlíkem.)

         1. Ono je potřeba do té rovnice ještě připočítat charakter osoby. Přijde mi úplně jedno, jestli by byl v čele senilní Joe Biden nebo mimoňovitý Karel Janeček. Vyšlo by to úplně nastejno.

          Kdybych měla volit mezi Janečkem a Pavlem, nejdu k volbám. Oba na zvracení, oba by škodili v čele státu. Pavel sice hůř, ale Janeček by nic dobrého nepřinesl.

         2. Já o tom Janečkovi docela uvažuji už v prvním kole. Zatím ještě tedy nevíme, kdo všechno opravdu kandiduje. Ale z těch kdo už kandidaturu jistojistě ohlásili, tak mi nepřijde úplně marný. Uvidím, až se někde proklikám k nějakému jeho programu.

        3. Ja navrhuju se na voleni nejakejch curaku a pici vysrat.

      2. No a? Oba jsou pro mě nevolitelní, tak je prostě volit nebudu. Nadávat pak můžete jedině vy sobě. :-P

     2. Tak to samozrejme delam….jen me zajima, jak to dela ten, koho jsem se ptal…

    2. To je docela těžká otázka, já se více obávám Pavla než Bureše. U Bureše víme, co můžeme čekat, u Pavla ne.

     Obávám se vojenských a mocenských vztahů, který Pavel má v armádě a v NATO a v EU, z toho nemůže vzejít nic dobrého.

     A ještě více než Pavla a Bureše se obávám Středuly.

     1. Mno, pokud bych si musel vybrat s pistoli u hlavy Bures a nebo Stredula, dal bych toho Stredulu.
      Podle toho co pozoruju, je to alespon docela schopnej vyjednavac, a prijde mi docela „rovnej“. Sice stoji proti „me“, ale prijde mi jako „cestny protivnik“. Nedela vylozene podrazy, snazi se domluvit a velmi casto se mu to povede.
      Jasne, meli bychom prezidenta levicaka, ale takoveho „poctiveho levicaka“, imho porad o dost lepsi, nez Zeman, napriklad.

      1. Pokud = Kdyby.Víš, co se říká o kdyby?

       1. Nechapu, co to ma co spolecnyho s tim, nad necim premyslet, co by clovek udelal v nejake situaci, kdyby musel.
        Btw cim vic nad tim premyslim, ze pokud by to bylo Bures vs Stredula, tak asi k tem volbam pujdu dobrovolne, protoze rozhodne nechci Burese na hrade. Sice mi je nejaka CR ukradena, ale Bures je pro me takova nejaka vyjimka.

        1. Když máš na kdyby čas, budiž ti to přáno.

         1. Kdybych měla pár miliard dolarů, koupila bych si ostrov v moři!

          1. Kdybych měl hodně miliard, koupil bych si ty šmejdy a jelo by se po mojem, ani stěhovat bych se nemusel :-)

          2. Nekoupil, protože ti největší šmejdy si ty miliardy vytisknou v libovolném počtu. A ty bys byl proti nim strašně malej. Ovládají centrální banky, a vlastně i nomrální banky.

           Když někdo tiskne peníze z ničeho, nezajímají ho nějací nýmandi co je tisknout nemůžou.

          3. To jako, ze si je natisknou a pak s nima muzou disponovat?
           Ehmmmmmmm

          4. @Lojza: Nemusíš tu tak hlasitě dávat najevo, že jsi nepochopil bankovní a finanční systém.

           Možná tě to překvapí, ale peníze se vyrábějí (tisknout na rotačkách, nebo množí pomocí SQL příkazů v databázích). Peníze nerostou na stromech, netěží se v dolech, ani neprší z mraků. To je překvápko, co?

           Když já doma vytisknu / vyrobím nové peníze, a něco si za ně koupím – je to trestný čin padělání peněz. Když totéž udělá banka – je to běžný proces, který se ve velkém děje neustále.

           Právě pumpování nových peněz do oběhu centrálními bankami – je velký díl příčiny současné mizérie Západu a obrovské inflace. Není to jediná příčina, ale dost tomu pomáhá.

          5. „je velký díl příčiny současné mizérie Západu a obrovské inflace“

           Pricina soucasne mizerie je in a nutshell to ze financni system byl zneuzit k tomu aby cenu soucasneho living standard presunul do budoucnosti skrze zadluzeni. To muze teoreticky fungovat pouze pokud v budoucnosti bude produkce vyssi nez v soucasnosti a bude schopna vsechno financovat, vcetne vlivu inflace. V soucasnosti se system dostal do neresitelne situace ktera znemoznuje jeho dalsi fungovani. Ceny jsou prilis nizke na to aby zaplatily produkci, vcetne extrakce energii.

           Muze se zdat ze ceny energii a komodit jsou vysoke, ale opak je pravdou. Jsou prilis nizke. Na druhou stranu, lidi nemaj dost penez aby to zaplatili.

           Ja si nemyslim ze politici jsou zas az takova tupa imbecilni hovada jako ktery vypadaj. Aspon nektery. Spis se snazej vyresit neco co dost dobre vyresit nejde.

           https://ourfiniteworld.com/author/gailtheactuary/

          6. Hele Lojzo, jednoduše. Banka ti půjčí prachy. Jde o představu, že jsou to peníze vkladatelů, ale pozor, žádný z vkladatelů nemám menší disponibilní čátku ná účtu, může z něj platit jinam. Ano, výše vkladů (kvůli systému částečných rezerv) říká, kolik banka může půjčit. Ale úvěrem vznikají nové peníze.

          7. Jinými slovy, žádná banka nemá tolik peněz, co půjčuje.
           Fakt se tady budeme takhle elementárně dovzdělávat? Je tedy krátce po 1.9., ale…

          8. Ehm…tak nejak vim, jak funguji banky a uvery, no tady ta osoba mluvila o LIDECH, co SI TISKNOU PENIZE, konkretne miliardy v libovolnem poctu.
           Neprijde mi, ze jakykoliv zamestnanec ci majitel jakekoliv banky si pro sebe muze vytisknout penize v hodnote libovolneho poctu miliard….

          9. @Lojza: Největší miláčkové jsou lidi, kteří obviňují druhé lidi z toho, co nenapsali. Já jsem nikde nepsala, že si jakýkoli zaměstnanec či majitel banky pro sebe může vytisknout libovolné množství miliard peněz. Chce to umět číst…

    3. Babiš ještě nekandiduje, on nerad prohrává, tuze nerad a tak tam pošle to prohrát někoho jinýho.

     1. Nechci malovat Slováka na zeď, ale připravme se na to.

   2. Protože:

    c) Bureš je za každou cenu neakceptovatelná volba

    Jednoduché, milý Watsone 🤷

    1. Žumpa 🚽:
     Takže b), neznalost.
     Jasný.

     .

     1. Jak souvisí to, že je Bureš pro mě neakceptovatelný s rozdílem mezi spolupracovníkem a příslušníkem? 🤔 Víš o mě něco, co já sám ne? Nebo to posuzuješ prostě jenom podle toho, kdo byl větší kariérní zmrd za komárů? Chápu, je to lepší pro takové jednodušší vidění světa, ale…

      1. Žumpa 🚽:
       Neznáš rozdíl, to je vše.

       .

       1. 🤷

        Vskutku novátorský způsob, jak se nevypořádat s ničím, co jsem psal 🤣

        1. Žumpa 🚽:
         Já jsem jen uvedl, že ten rozdíl neznáš, to je vše.

         .

         1. To je zhruba na úrovni prohlášení „Země je placatá“ – prostě něco, co sis vycucal z vlhkých čajových lístků. Pokud ti to ale stačí ke štěstí, tak ti to brát nebudu. Tak krutej nejsem 😁

    2. Žumpa: přijdete mi jako typický Čech, který byl dokonale ztvárněn ve filmu Vlastníci.

     Jeden by si myslel, že z posledních minimálně 5 volebních období se lidi poučili, ale ne. Vždy to hodí „menšímu zlu“, aby pak zjistili, že zvolili zlo mnohem větší.

     1. Po bitvě je každej generál 😁 Vizionářů, co proklamují jednu ze dvou variant za „lepší“ mají obvykle obě strany plno.

      Osobně tyhle vizionáře vcelku ignoruju a jedu si podle vlastních názorů 🤷

      1. Žumpa: pak má ale pravdu corona.

       1. Corona má asi pocit, že mě dokáže psychoanalyzovat po internetu a to bez znalosti mých motivů, kontextu mého života a názorů.

        Takových klávesnicových evangelistů, šířících Pravdu, je všude plno a nemá smysl je brát moc vážně. To je jádro toho, co jsem psal 😁

        1. Žumpa 🚽:
         „…znalosti mých motivů, kontextu mého života a názorů…“
         – – –
         Zkus nejdřív ty, pak napíšu já…

         :OD

         1. ? O.o

          1. Žumpa 🚽:
           Fajn.
           Ty jsi nezažil starý režim v pracovním procesu, že…?

          2. Ne, osobně ne – v té době jsem ještě neměl věk pro zapojení do pracovního procesu. Nicméně si nemyslím, že by pro posouzení těch dvou to bylo nezbytné.

           Mimochodem, kdybys měl na výběr jenom z těch dvou, tak bys to fakt hodil radši Babišovi? I přes to, co tady prováděl při svém premiérování včetně všech možných protizákonných vládních nařízení v rámci boje s covidem? Zrovna tyhle věci byly docela žhavé téma, speciálně tady. Pak se to tu sice trochu zvrhlo, ale co už. 🤷

          3. Žumpa 🚽:
           „Ne“
           – – –
           Nepoužil jsem obvyklý způsob. „Y“ jsem předpokládal…

           .

          4. Žumpa: Není třeba zkušenosti, disponujete-li logikou. Je-li Vám Babiš odporný, protože byl spolupracovník StB, potom Vám a minori ad maius musí být odporný Pavel, pokud byl příslušníkem. Anebo zvažte, jestli vztah s StB je skutečným důvodem Vaší volby.

          5. @Corona: A dál? 😁 Stále ses nijak rozumně nevyjádřil k tomu, co píšu. 🤷 Docela by mě zajímalo, jestli bys to fakt radši hodil Burešovi?

           @Sandstorm: Mě je Babiš odporný z *mnoha* jiných důvodů, než že to byl StBák. Předpoklady lidí tady, že Babišova odpornost pro někoho může pramenit pouze z jeho spolupráce s StB, jsou zvláštní 🤷.

           Paradoxně to, že byl někdo v mládí donašeč nebo ideím režimu věřil (minimálně navenek) tak, že ho chtěl budovat, mi nedělá problémy pochopit. Nemám tendence někoho lynčovat jenom za něco, co udělal 30+ let zpátky protože vcelku věřím v to, že lidi se v životě mění a mnohdy minulých činů litují.

          6. Žumpa 🚽:
           Znám rozdíl mezi spolupracovníkem a příslušníkem. V situaci, kdy nebude další možnost, je moje volba jasná – pouhý spolupracovník (a výkon jeho činnosti nebudu ani dohledávat).
           ANO jsem nevolil nikdy, stejně jako např. ODS a její satelity či frakce.

           Jak jsi se vyhnul základní službě…?

           .

          7. Žumpa: Myslím, že dospělí lidé se v životě v zásadě nemění.Nekteří svých činů litují, někteří se kají, jiní na to serou, dost jich jede pózy.A ti, co se derou na výsluní to vysvětlí.Třeba tak, že už jsou jiní.Ty jsou podezřelí!

          8. Já sice v podstatě souhlasím. Jen bych si dovolila pípnout, že na moralizování a kádrování nakonec zahyneme.

           Pořád kádrujeme a kádrujeme … až jsme se (morálně samozřejmě) rozhodli:

           1) Ve volbách pro vládu Petra Fialy.

           2) Pro připojení k válečnému stavu proti Rusku. A mimo jiné pro živení půl miliónu Ukrajinců bez reálného důvodu a bez prověřování.

           3) Pro nekonečný nekonečně blahodárný volný trh, která nám přeprodává elektřinu přes lipskou burzu za nekřesťanského pakování se Němců a jejich zelených ekoteroristů.

           Upřímně řečeno, ještě chvíli morálních rozhovorů, a rozhodneme se pro právo šaríja.

          9. @Jesterka: Nojo, kádrování máme prostě v krvi – stačí se rozhlédnout tady po diskuzi 😁

           K těm bodům bych jenom zrychleně napsal:

           1) Upřímně bych řekl, že většina lidí to vnímala spíš jako „proti vládě Babiše“ než pro vládu někoho jiného.

           2) Je to volba Putina, že si chtěl na stará kolena střihnout pokus o obnovu Sojuzu. 🤷 Půl milionu ukrajinců na časově omezenou dobu pal hrom a furt lepší, než mít stát, který by takové množství lidí dokázal ufízlovat 😁

           3) Němci a jejich zelené náboženství je k posrání, to souhlasím…

          10. @Žumpa

           ad 1) Já považuji všechny lidi, kteří volí cokoli jiného než prospěch státu za nedospělé děti. Každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží.

           ad 2a) Je volba Stalina, že si nechtěl střihnout dobrodiní Třetí říše ve svém státě.

           ad 2b) On je opravdu někdo tak momentálně zamrzlej, že si myslí, že těch půl miliónů Ukrajinců je tu DOČASNĚ?

           ad 3) Zelené náboženství není německé. Německý byl pouze komunismus a tato ideologie. Zelené náboženství je celozápadní, Němci jsou jen poslušnější, a mají moc to více prosazovat.

          11. @Forge: Nejde o to, že by se člověk nějak výrazně měnil, ale to, že někdo jako mladej v něco (ne)věřil a podle toho konal mě vskutku nijak nepobuřuje. Každej v životě udělá pěkných pár píčovin, kterých později lituje a kdo říká, že ne, tak je buď psychopat nebo lhář.

           Ani jednomu z nich nezazlívám to, co udělali 30+ let zpátky. Nesmazatelná „rodová vina“ za ideologické zločiny je moderní v KLDR ale podle mě do dnešní Evropy nepatří.

           Pro mě je Babiš nepřijatelnej v kontextu jeho činů za posledních 10 let.

          12. Ale jo, tak at lituje a nesere se na misto presidenta.

          13. Helejte, slyšeli jste někdy nějakou vlastní myšlenku Petra Pavla? Myslím něco co není svazácká fráze, nebo klišé?

          14. Jesterka:
           „…vlastní myšlenku…“
           – – –
           Ne.
           On je přes něco jiného. Třeba páchat válečné zločiny umí…

           .

          15. @corona: Pokud víš o nějakém válečném zločinu, měl by ses podělit. A to nejenom se mnou.

          16. Žumpa 🚽:
           Jak jsi se vyhnul základní službě…?

          17. @corona: To nějak souvisí s tím válečným zločinem? 🤔

           Nenapínej mě a povídej. Třeba bych to v téhle teoretické volbě Burešovi taky hodil, kdyby se ti podařilo připnout Pavlovi válečný zločin. Navíc pokud vím, tak takové zločiny ani nejsou promlčitelné, takže bys ho nejspíš uplně vyřadil z volby.

          18. Žumpa 🚽:
           19:43, 21:45 a nyní potřetí se ptám:

           Jak ses vyhnul základní službě?

           .

          19. Kantýno, máš pro mě už ty dohledatelné matrjály ohledně kantýny, lenochode?

          20. @corona: A já ti poněkolikáté říkám, že nemám důvod ti na tohle odpovídat. Nesouvisí to s tématem. 🤷

           Povídej o tom válečném zločinu. Doufám jenom, že to není vytažené ze stejné prdele jako ty laboratoře na Ukrajině, které extrahovaly jakousi chemikálii z malých dětí (nebo co to blouznilo po našich sociálních sítích, už si přesně nepamatuju).

           Zatím se k tomu teda stavíš trochu jako lačnej ke sraní, takže začínám mít podezření, že to nebude tak horký 😁

          21. Žumpa 🚽:
           Na otázku „Jak ses vyhnul základní službě?“ jsi neodpověděl ani jednou a byla ti položena třikrát.

           .

          22. Žumpa:To se připrav.Je urputný.A umanutý.

          23. @Forge: Nikam nespěchám a válečné zločiny mě zaujaly – to je obvinění, co se obvykle jen tak neslyší. 😁 Co já vím, třeba fakt o něčem ví a bude to pecka do voleb.

          24. @corona: Ano, a dokud mi nevysvětlíš, jak to souvisí s válečným zločinem Pavla, tak na to ani odpověď nedostaneš, protože to nemá souvislost 🙂 Můžeš si třeba myslet, že jsem dobře fejkoval epilepsii. 😁

           Vysyp válečnej zločin a nedělej krávu. To je o několik řádů zajímavější než vojenská (ne)kariéra nějakýho Žumpy.

          25. Ví hovno.Jenom od páté třídy základky sleduje zahraniční politiku.Takže je retardovanej.A když ho nachytáš na švestkách, tak mlčí.

          26. Corono, vždyť už to zmínil někde výš – prostě k ZVS včas nedospěl. A dohadujete se vo hovně. Za co jiného, než hromadu sraček by bylo možné považovat národ, který by do finále prezidentské volby dovedl toho, co každého bez skrupulí okrade proti druhému, co pro kariéru každého zradí, počínaje sebou.

          27. Hupert:
           „…to zmínil někde výš – prostě k ZVS včas nedospěl…“
           – – –
           Tam byla řeč o pracovním procesu za starého režimu, nikoliv o ZVS…

          28. @Forge: Nojo, uvidíme 🤷 😁

           @corona: ❓❓❓

          29. Corona mě má v ignore.Chcípák!

          30. Tak kde jsou si matrjály!

          31. Pokud někdo lituje svých minulých činů jen proto, aby mohl dělat kariéru, žádný soud na světě by mu to neuznal jako „účinnou lítost“, ale pouhé neupřímné prospěchářství.

          32. @Jan Mrcasik: Souhlasím, já iluze o povaze Pavla nemám 😁

           Ale fakt by mě zajímaly ty válečné zločiny o kterých tu mluvil Corona 🤔

          33. Žumpa: Corona je troll, co čekáš?

          34. @mjfox: Popravdě čekám jenom zábavu, i když už mě asi má v ignoru. 😁 Je mi jasný, že si jenom tak plácal játra, aby to znělo pokud možno pompézně.

          35. Žumpa: Nenapadá mě žádný odporný rys, který by již nebyl zahrnut v tom estébákovi.

          36. Ano, vytahovat se, že si zjistil bydliště ostatních diskutérů je skutečně dno. To by prostě normálního člověka ani nenapadlo, natož aby takový zvrhlý nápad realizoval. A už vůbec aby se tím ještě chlubil – to je vysloveně psychiatrická diagnóza.

          37. Corona evidentně nemá svůj život pod kontrolou, proto hledá substituci…jak mít alespoň pod kontrolou život druhých. Navíc, všimla jsem si jedné zajímavé věci…Když tu byl ještě ten pošuk Alien, nějakým způsobem se vyjádřil skoro celý Dfens. Corona ne, takže z toho vyvozuji, že sám žádnou rodinu nebo ženu nemá. Možná je i gay, což nesoudím, ať si každej spí s kým chce, ale evidentně mu vztahová témata narozdíl od vojákování a jinejch „chlapskejch“ topiců nic neříkaj, ale ta vyloženě “ klučičí“ ho oslovujou. Je to jen nevinný zájem? Nebo….?

          38. To bude jinak, Ling. Já se také k Alienovi takřka nevyjádřil – jen ve 3 příspěvcích. A to z jednoduchého důvodu – Alien systematicky směřoval debatu tak, aby v ní platily jen udávané osobní zkušenosti. Tzn. kdo se chtěl zapojit do jeho debaty, musel poodhalit své soukromí až po milostný život. Jako třeba ten nebožák katolík.

           To třeba já zásadně odmítám – úmyslně si chráním soukromí linií strategické nejednoznačnosti**. Tzn. o svém životě jsem tu výslovně napsal jen asi 4 věci* a ve zbytku zásadně netvrdím že jsem něco zažil ani že je to má zkušenost, nýbrž se odvolávám ve zcela obecné rovině na věci z tisku, knih a podobné povšechné zdroje. A cíleně píši tak, aby z toho nikdo nemohl s jistotou dovodit** nic o mě. Jedině tak si člověk uchrání soukromí.

           Corona, právě pro jeho StBácké sklony, přikládá ochraně svého soukromí ještě vyšší váhu než já – protože se obává, aby mu náááhodou někdo nechtěl oplatit stejně praseckou mincí.

           Neboť „podle sebe soudím tebe“ – viz jak tu pořád vyzývá, ať se jej ostatní doptávají a dohledávají. Trpí totiž představou, že jeho StBáctví je normální a každý by to chtěl dělat stejně, jako on, ovšem ostatní k tomu jenom nejsou dostatečně šikovní. V životě by jej nenapadlo, že to ostatním může připadat odporné a absolutně o to nemají zájem z principu.

           Každopádně proto se nemohl účastnit ze stejného důvodu, jak já – kvůli ochraně soukromí :) Nějaké vztahové či sexuální důvody v tom netřeba pokoušet se nacházet.

           Což je ostatně názorná ukázka přesně toho, o čem píši. Vždycky je mnohem více a složitějších možností, proč někdo píše nebo nepíše něco určitým stylem, než se jeví na první pohled posuzovačům lidských životů. Vzít si jednu z těch prvoplánovějších, prohlásit ji za tu nejsprávnější a začít vítězoslavně tančit na oslavu „odhalení“ bývá v 70% případů vedle jak ta jedle. Jak když se o to snaží Corona, tak když si s tím v žertu pohráváš ty.

           ____
           *že pracuji v IT v korporátku, že bych uměl přeložit svůj článek do AJ, že mám papíry na velkou motorku a kolik let už nevolím ODS. Možná by se našlo ještě pár dalších drobností, ale nepodstatných pro pokusy o zakádrování.

           **zda žiji v Praze, Mělníku nebo Brně, nebo příměstí a z jakého důvodu (bydliště, rekreace, práce, průjezdy…) znám místopis od sebe vzdálených lokalit, který zmiňuji v dopravních debatách podrobněji; zda jsem byl či nebyl na ZVS, a pokud ne tak proč ne (existují hned 4 opravdové a neteoretické možnosti, jak za bolševika člověk neskončil na klasické ZVS, ovšem 99,9% lidí napadne jen ta jedna nejznámější); jaké jazyky umím či ne a jak dobře či špatně; jaký byl/je můj rodinný stav a zkušenosti se vztahy; co jsem dělal před kariérou v počítačích, pokud něco jiného; atd.

           To jsem nikdy neřekl ani nenaznačil, pouze to ostatní mohou odhadovat a vycucávat z kontextu mých postů, které ovšem úmyslně píši tak nejednoznačně, aby z nich šel dovodit i pravý opak. Ovšem jednoduchá, omezená mysl si ani neumí představit celou škálu reálně možných možností, ergo si vybere tu jedinou kterou si představit dokáže, a s naprostou sebejistotou ji prohlásí za stoprocentně platný posudek. A já se tím skvěle bavím.

          39. No, musím se opravit. Po pravdě jsem občas něco i silně naznačil, ovšem nezřídka jaksi klamavě, abych si pohrál s místními kádrováčky, o kterých jsem věděl, že se i nejednoznačného náznaku chytnou jako klíště.

          40. „mistnimi kadrovacky“

           Kettle calling the pot black. Mrdko, if I remember correctly, then it was you who were snooping around and sticking your nose into my private affairs. So, kindly shut the fuck up as far as snitches.

           Whether you can translate a text into ENglish remains to be seen – your idea of what English is might differ quite significantly from what it actually is, if you catch my drift …

  2. Uprimne…. Bures je zlodej a lhar, ale aspon to v zivote nekam dotahl po strance vlastni iniciativy. PetaPaja se v mladi prisal na statni cecek a blimba na nem celej zivot. Jo, Bures dneska na dotacich taky, ale driv dotace nebyly a Bures si sikovne nakradl. Bures je klasickej prodavac Bonu ve velkym, ale aspon mu to mysli obchodne. PetaPaja je uplne obycejnej zmrd a karierista.

   1. Pro mě je Bureš hlavně ukňučenej a ukřivděnej přizdisráč, kterej se neštítí snížit se na úroveň Okamury.

    To, že krade by mě až zas tolik nesralo. Ale ta povaha je k poblití.

    1. To vypadá na mlédě klona Džamily Stehlíkové…

     1. e-mimino rozmazlené.

     2. ??

      1. Promiň, asi omyl!

    2. Povaha Burese je naprosto standardni prumer ceske vrcholne politicke sceny. Nic, co by mi stalo za zvednuti oboci.

     Nevolil jsem ho nikdy a dal v tomto modu zustavam. Nicmene je o level vejs, nez PetaPaja.

     1. Já jsem začal bublat, když on začal jako ministr financí ČR.

     2. O level výš? To že je schopnější, ne-li všehoschopnější, z něj menšího gaunera nedělá. Chápu ale, že dnes v řadě lidí vzbudí obdiv i jedna funkční stránka osobnosti, třebaže celek stojí za hovno.

      1. Bures je mensi svine, nez PetaPaja. PetaPaja dokazal na vlastni triko za svuj zivot uplny hovno. Veze se v statnich funkcich, koukal jen, kde by si zase prilepsil karieru, vcetne NATO.

       Bures kradl pro sebe a system vyuzival jen jako zdroj. PetaPaja ho budoval podstatne vic, nez Bures. Jedinej rozdil je v tom, ze PetaPaja se nesral do snemovny, protoze tam by sice mohl teoreticky napachat vice skody, nez Bures, ale prakticky by se ukazalo, ze vlastne vubec nic neumi.

       Co chapes, je jen tvoje vec, ja osobne neobdivuju ani jednoho, chciju na oba. Takze strilis mimo.

       1. Vidíš, ani mě nenapadlo, že bych mohl svým chápáním někoho odprásknout. Naštěstí jsem tě minul, jinak jsem byl v háji – nemám to legální.

        1. …a kdo z těch dvou je menší nebo větší ….., to opravdu netuším

         1. To je posledni roky takovej nas narodni sport, ze do dulezitych statnich funkci vybirame ze sracek to nejmin smradlavy hovno a jeste se dohadujeme, kterej parametr budeme obdivovat vic – jestli velikost, barvu…

          Bohuzel ale krome te zumpy jinej vyber neni.

          1. Co včera ta demoška?Já byl mimo na výletě, ale volali mi, že prej v médiích to pojali jako proruskou kampaň.Tak co bylo?

          2. Média ani politici, v čele s Fialou, nezklamali…

      2. Nechci nijak hájit Babiše. Ale na svinskost poloviny politiků pětikoalice je ještě slabý a má co dohánět.

       Jediný rozdíl je, že Babiš má očerňování v médiích zcela zdarma a v míře vrchovaté. Zatímco třeba Vít Rakušan – do toho jdou média jen velmi neochotně.

       A propó, už byla zveřejněna další jména z Pandora papers?

       A propó, už zavřeli Dominika Fera za jeho znásilňovací orgie?

       A propó, …

       1. „a vy zase mlátíte černochy“ 🤣

        Bureš ty média vlastní, takže je to jenom jeho boj, že jeho zaměstnanci „nechtějí do Rakušana jít“ 🤷

        1. Ten příměr s mlácením černochů se nepovedl. Protože Andrej Babiš je v zásadě příštipkář proti tomu, co dělá současná vláda Petra Fialy. Chce to nějaké měřítko.

         Bylo slibováno, že se dozvíme hned po volbách stovky jmen na Pandora papers. Před volbami to sloužilo jako očerňovací kampaň na ovlivnění voličů.

         Takže je Babišův boj, že třeba Česká televize poněkud nadržuje Vítovi Rakušanovi? Divná vyjádření.

         1. @Jesterka: Naopak se povedl velmi. Tyhle tríčky z dob sovětské propagandy fungují jenom na slabomyslné jedince, ostatní pro to mají výstižné pojmenování Whataboutism, viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Whataboutismus

          Pandora Papers publikuje ICIJ, nemá to nic společného s tím, kdo u nás zrovna vládne 😉 Co znamená „bylo slibováno“? Kdo z ICIJ sliboval nějaké zveřejňování a je v současné vládě?

          Nevím, kde bereš ČT, o té jsem nemluvil a jelikož je veřejnoprávní tak ani nedává smysl, aby ji vlastnil Bureš ne? Nebo asi nechápu směr tvých myšlének 🤷 Babiš nevlastní ČT, zato ale poroučí Mafře, což je největší česká mediální společnost.

          1. Důležité je to pojmenovat, dát tomu nálepku s dovětkem „výstižné pojmenování“ – a tím to druhému natřít.

           Kdyby to nestačilo, je k tomu potřeba ještě přidat HLP – hluboký lidský příběh.

           A tím toho oponujícího hajzla poslat do zadele.

          2. @Jesterka: Inu, to už lidé dělají, že pojmenovávají věci. Řekl bych, že to je v módě od doby, co pračlověk zjistil jak naostřit oštěp, takže nic moc nového 🤷

           Nicméně nějak jsem v tom tvém příspěvku přehlédl jakoukoli relevantní reakci na to, co jsem psal:

           1) Kdo z vlády je v ICIJ a sliboval nějaké zveřejňování Pandora Papers, které se nekonalo?

           2) Nesouhlasíš, že Bureš vlastní média (Mafru)?

           Doufám, že to nedopadne stejně jako s Coronou, kdy se ukáže, že to je jenom takovej výstřik do prázdna kterej má fungovat tak, že když se 1000x v diskuzi zopakuje, tak se stane „lidovou pravdou“ 🤔 Takové to „všichni ví, že ….“…

          3. @Žumpa: Lidé také nálepkují věci, aby zakryli chudobu obsahu, který říkají a nedostatečnost či absenci věcných argumentů. Jako u tebe třeba. Prostě takové výkřiky do prázdna plné emocí, snaha o předstírání tvého sebevědomí a nějakého obsahu textu.

           Ad 1) Jestli jsi spadl z Marsu, tak si dohledej, co se stalo před loňskými volbami. Protože jiný důvod, proč to popíráš, když to řvalo z každého koutu si neumím představti.

           Ad 2) Nesouhlasíš, že Česká televize o prohřešcích STANu informuje poněkud tiše proti tomu řevu co vynakládá na Andreje Babiše? (Já také umím vrátit otázkou téma tam, kde se tomu Žumpa chce vyhnout. Nejsem včerejší.)

          4. @Jesterka: No právě chudobné bylo to tvé „a vy zase mlátíte černochy“. Jinak dobrý pokus o ad hominem (další nálepka, která se tu bude hodit), ale to na mě neplatí.

           Ad 1) Aaaa, staré dobré „dovolávání se autority“, další z klasických argumentačních a logických faulů. Ty přednášíš tvrzení, ty dokazuješ jeho relevanci. Žádný „všechny báby pod pavlačí povídaly“ nebaštím.

           Nenapínej mě a pošli sem něco relevantního – ideálně ale prosím z nějakého rozumného zdroje. Začínám se ale bát, že to dopadne jako s Coronou – ten taky dělal krávu a nakonec radši přestal odpovídat… 😅

           2) Upřímně netuším, ČT nijak nesleduji (obecně TV nekonzumuji). Jinak Žumpa se tomu vyhnout nepotřebuje, v původním příspěvku, na kterej Žumpa reaguje není o ČT ani písmenko. Nicméně pokud Burešovi nestačí vlastnit největší český mediální podnik na výrobu potřebného mediálního obrazu, pak asi nebude chyba v ČT, nemyslíš? 🤔

     3. Bureš je o level vejš, než všichni politici dohromady. Viz zprávy NKÚ a fakt, že za poslední 4 roky jeho premiérování si zprivatizoval ČR tak, aby se ministerstva soudila s EU za jeho dotace. Na jedné straně je neschopnej a na straně druhé schopnej všeho. To není hodné obdivu, to je k zblití.

      Případně ten jeho dream team Havlíček (kterej se pokoušel udržet Rosatom ve hře, nechal v klidu lehnout Bohemia Energy a další) a Schillerová (Master zaklekávačka, díky který skončilo skoro tolik firem jako teď díky cenám energií).

    3. Hele žumpo, neměli by tě už vyvézt?

     1. Mě naopak navážej 😎😁

      1. Za smysl pro humor + 1bod.

       1. 🍻

    4. Povaha Babiše je odporná, o tom žádná. Prodal by za dotace/granty/prachy i vlastní babičku a její hrob.

     Ale lokajská povaha Pavla, který dokonale slizce otáčí názory přesně tak, jak je úkolován z ciziny, to je ještě odpornější.

    5. Okamura je jina liga, ten tak akorat vycistil kasu Usvitu. To by Buresovi stacilo tak na tydenni vydaje soudruzky manzelky.

    6. Tak já Babiše zažil ještě, když mluvil československy. A ukňučenej a ukřivděnej přizdisráč to teda nebyl a taky není.
     Ono totiž něco takového jako ukňučenej přizdisráč a oligarcha je fakt oxymoron.

     1. Tak to asi známe jinýho AB. Ten z mýho vesmíru na každý šplecht reagoval zásadně Kampáň, popř. Kalósek. Už se to kňučenï, jak se proti němu svět spiknul, vážně nedalo poslouchat.

   2. Jojo, Bures je proste sikovnej….a ze obcas, kdyz prebiral ty firmy, nekdo zmizel, az byl zmizelej a podobne….To jsou jenom takove drobnosti :-D

    1. Nědělá totéž Fiala? Jen to dělá pasivní agresivitou?

     1. Ehm? Fiala nekomu kradl nejake firmy, nechaval jejich jednatele likvidovat a podobne? O tom nic nevim, nas prosim te pouc…
      Vis ty vubec, jak zhruba Babis ziskal Agrofert? Alespon priblizne?
      A nebo takove ty firmy, co jejich majitele nechteli prodat za 300 mega, a pak to casem prodali za 30, odstehovali se do lesa a jeste dlouho se klepali o svuj zivot?

      1. Petr Fiala je slušný a sympatický muž. Ten prostě jen nechává vygradovat ekonomickou likvidaci nejen firem, ale i domácností astronomickým zdražováním vstupů. Výsledek je stejný, počet zlikvidovaných firem a lidí je o několik řádů vyšší. A je to pěkně humanitární a v rukavičkách. Nakonec ještě udělá pukrle a usměje se.

       Hele, já třeba vím, co dělala (nemá to nic společného s Babišem, jen dobu) ukrajinská mafie. A kolik životů, sil a nasazení stálo to vyhodit jim z České republiky ven. To bylo krve a mrtvol a klepání se mnoha lidí o život! A teď si jí sem pozveme znovu a hromadně. Je to takové pokrytecké z tvého pera.

       Pamatuji si z devadesátek leccos. Hodně drsné příběhy.

       Také si pamatuji, že nikoho nedojímají příběhy obětí muslimských útoků v Evropě.

       Nebo když jakýsi černoch z Afriky znásilnil dívku u Lukavce, tak jí sám ministr vnitra Hamáček naznačil, že je šmejdka, a důrazně nařídil policii stíhat všechny kritika toho barevného pachatele. Když tehdy Okamura prohlásil něco nelichotivého na adresu Českého rozhlasu, který byl proti znásilněné dívce, tak ředitel Českého rozhlasu prohlásil, že je to útok proti demikracii v ČR od Okamury.

       Moje hlava si toho pamatuje moc. Proto mám nelichotivé mínění o lidech, co mají selektivní paměť. Jsem už taková rozmarná dívka, že hodnotím i neobjektivitu úsudku u mužů. Jiná už nebudu.

       1. Jesterka:
        „… ministr vnitra Hamáček…“
        – – –
        Ten zmetek mi sdělil, že ho např. vůbec nezajímá, co se děje v PČR, že on je MV…

        .

        1. Kdyz mas starost o mikinu a o CSSD, tak uz nestihas nejakou PCR.

         1. Stejně je to zvláštní, že jediné co politiky, ale hlavně voliče zajímá je, jaký udělali dojem. Nějaké výsledky jejich konání a působení nezajímají vůbec nikoho.

          Každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží.

          Postupně tak evoluční cestou ála Darwin se dopracujeme k vládě Gutha Jarkovského: Madam Lejenová, bylo mi ctí a potěšením vám podepsat odstoupení veškerého území Česka k Německu, a převod všech českých občanů do otroctví a na orgány. Jste dnes okouzlující. Vyřiďte prosím vašemu kuchaři, že to kuře de la misó byla delikátní! Doufám, že přátelství Česka a Německa bude dále pokračovat tímto příjemným tónem.

          1. Doufám, že se tenhle už dávno napsanej scénář v černých deskách nebude realizovat.Třeba se to posere úplně jinak a rychle.

          2. Smarja, proc by se Nemci meli babrat v ceskych srackach? Kdyz chci pit mliko, musim u toho taky vykydat chliv?

           Nemci nemaji zajem u nas neco zabirat, pripojovat, resit. Nemci chteji jen produkci. Vic je nezajima a resit nebudou.

          3. Však já nepíši o tom, co chtějí Němci. Tam je to vcelku průhledné, co chtějí od tschechische ksindelu už od dob Heydricha.

           Já jen zmiňuji, co si volí Češi. Jak Češi jdou tomu štěstíčku naproti.

           Největší problém Andreje Babiše je, že neokrádal a netuneloval elegantně. Čech se nechá klidně zabít, vykastrovat, okrást, vyvraždit si celé vesnice, zabrat území, cokoli – ale musí se u toho daný zločinec usmívat, hezky u toho povídat do ouška jak je to ušlechtilé, a pokud má u toho sako a pije kvalitní nápoj s grácií nebo dokonce bafá dýmku – tak Čech to bere jako nejlepší co ho mohlo potkat.

           Každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží.

          4. Az na tu posledni vetu samozrejme souhlas. U te posledni vety souhlasit nemuzu, protoze ja jsem tuto vladu nevolil, tak proc si ji mam zaslouzit?

          5. Já jsem tuto vládu také nevolila. Ovšem tyto věci neurčuje jedinec, nýbrž je to taková korporace – právnická osoba. A její většinové směrování a názory.

           Je to jako v rodině, rodě, městě, kraji, lokalitě, národu, etniku, státu, …

          6. Nejsem levicak, kolektivismus neuznavam. Tedy ani kolektivni vinu.

          7. … a to je asi tak všechno, co s tím můžete dělat. Ale ani veřejně najevo to pořádně dávat nemůžete. :-D

          8. Pokud trend pece tohoto statu o vlastni volice-zdroje pujde stale stejnym smerem i tempem, mozna se budu zajimat o vytapeni kriminalu a nasledne nekam pujdu a neco reknu :-)

       2. Fiala predevsim nelze. To je potreba podtrhnout. Teda, to tvrdi jen on, ale to nevadi. Urcite nelze, ze nelze.

        1. To posoudí Jan Camper, co je lež a co ne. Nikdo jiný!

         1. Mel by se na to udelat nejaky urad. Vcetne kontrolnich komisi a kontrolnich komisi kontrolnich komisi.

       3. Je takovej kultivovanej.A korektní.Zapadá do EU party.Upřímně nevím jak ztohoven.Co stohoven.Dvěstěhoven…

        1. Důležité je, že máme slušného prezidenta, který nemluví sprostě, a kterého zahraničí uznává.

         Připomíná mi to, jako když si muž pochvaluje, že jeho Máňu sexuálně oceňuje neustále pět sousedů, tak to znamená, že Máňa je nejlepší družka jeho života. I když na muže nemá čas pro samé souložení s cizími (třeba jako Fiala s Ukrajinci).

         1. To mu křivdíš.Ten kluk je vomrdávač!

          1. Nebo spis vyjebavac? Asi takto – ted to vomrdava, jaxe da a v zime se ukaze, jaxevsema vyjebal.

       4. Vubec nechapu, co to ma spolecneho s tim, co jsem psal vyse, ale ty to jiste chapes, a to je dulezite…

      2. To jsou krásné báje, jako ty corovnovi válečné zločiny.

       1. Panek:
        „… válečné zločiny…“
        – – –
        A kdopak je podporoval, ty zločince…? He:

        „…Do francouzského sektoru dělali občas výpady chorvatské kriminální bandy, které velmi brutálně vraždily místní Srby. Když tam jedno takové komando překročilo hranici, Srbové chtěli zakročit. Francouzi, zřejmě motivováni snahou předejít konfliktu, srbské jednotce zabránili v dalším pohybu do prostoru přepadu…“

        Podpora ze strany NATO při operaci „Oluja“ a podobně…

        .

        1. Zrovna mi jdeš do rány, Kantýno!Kde jsou dohledatelné matrjály?

         1. Forge:
          Tak se ti omlouvám – bylo to jakýsi meteto-ukulele, nikoliv ty.
          Tak sorry, moje chyba.

          Tys to tehdá vytáhl (nevím tedy proč…) a já si bohužel nepamatoval, kterej bláznivej méně se vyskytující nick to byl.
          Je jich tady hafo, kdo si je má pamatovat…

          .

          1. Tak mír, vole!A už nekádruj.

          2. Forge:
           Kádro je jádro.
           Muší bejt.
           Já mám slabiny ve znalosti sportovních podujatí, jmén hráčů a jiných sráčů.
           I sebe vokádruju, by bylo fér…

           :OD

          3. Jseš vemeno, ale uznals přešlap.Co s tebou?Jedem dál.

          4. To Forge:
           Nicotné. Jak kdyby Hitler řekl, že nejhorší na něm je plynatost.

          5. Von za to asi nemůže.Je postiženej.Ale na mě si hubu votvírat nebude!

          6. Forge:
           A copak seš za kapacitu, že ta hustota…?

           :OD

          7. To už snad víš, nebo ne?

          8. Forge:
           „…víš…“
           – – –
           Ne.

           .

          9. Kde je ta plácačka na mouchy?Jo, tady.A bude klid.

          10. misaka:
           „…Nicotné…“
           – – –
           Ukáže čas, kdo má nicotno v budce.
           Virtuálně bojuješ za Prahu na východě a ještě ti nedošlo, kdo a proč tahá za nitky…

           :OD

          11. to corona:
           Co kdybys popsal to, za co bojuješ ty? Nepřijde ti takto psát o druhé polovině světa za nevychované?

          12. misaka:
           Určitě nepřijde.

           Kvůli tobě a podobným tu máme problém s dodávkou plynu a další potíže.

           .

          13. to corona:
           I o tom byl článek, pod kterým diskutujeme, aniž by ti to došlo.
           Buď bez obav, tobě plyn nikdy nedojde.

          14. misaka:
           Článek je o „Pávkovi“.

           Ty seš notorickej volič demoblokových partají, neseš vinu na špatné situaci naší země.

           .

          15. to corona:
           Neodváděj řeč neustále na mne – hovoř o sobě – koho bys volil, jaká jsi generace (v tvých kódech), co jsi proti tomu dělal (když už to je podle tebe pravda)….
           Nebo to zase odbydeš smajlíkem?

          16. Ser na na to a taky to zaplácni.První ignore a je to jako síť ve vokně.

          17. to Forge:
           Srát na sráče znamená stávat se žumpou.

          18. Vyjímka potvrzuje pravidlo.A tohle je ta vyjímka.A už mě to nezajímá.Zdar!

          19. @misaka: Někdo si tu bere jméno Boží do úst nadarmo? 🚽 😁

 9. Kryptor – JSOU MEZI NÁMI

  Typickej českej soused má tuze bystrý uši
  kterejma všechno slyší skrz nejsilnější zdi
  s ostřížím zrakem – co vidí to si píše
  a piš si že tě zná líp, než ty sám sebe.
  Ten nenápadnej soused o tobě leccos ví
  protože špionuje, všechno si pamatuje
  ani se neusereš přijedou – už se vezeš
  co s tebou bude dál ho vůbec netankuje.

  Jednoho krásnýho dne
  někdo bouchá na dveře
  už jsou tady pro tebe
  a vůbec nevíš proč.
  Soused to ví o to líp
  dal jim totiž skvělej tip
  údajněs mu dycky byl
  ňákej podezřelej.

  Neúnavnej udavač zvědavej hnusnej dědek
  všechno si pamatuje vypátrá nabonzuje
  v ústraní inkognito furt v jednom kuse šmejdí
  dělal to vodjakživa už tehdá u tajnejch.
  Důchodce co bydlí nad tebou
  v životě bys u něj neřek vo co go
  ve výslužbě policajt
  ten toho nenechá.

  Konfident, agent, estébák
  pečlivě hlídá českej stát
  práskač, fízl, důvěrník
  s vočima na šťopkách.

  1. Jo, tak to bylo, ale teď máme informační technologie, sociální sítě a spoustu šmírovacího software.

   1. Ale starého psa novým trikom nenaučíš.

Napsat komentář

D-FENS © 2017