Byli jsme na Řípu

Featured Image

S vědomím toho, že jsem dlužen AAR z letošního mírně akčního DM „předsunu“ nyní report z další akce, které jsem měl čest se účastnit, a tou byla „národní pouť“ na Říp organizovaná spolkem Obrozenci 2.0.

Já jsem členem Zlatého špendlíku, který vznikl v dobách Covid games a zavádění zdravotně-policejního státu, a jsem rád, že tato organizace dále funguje a adaptovala se na nové výzvy cenzorně-policejního komplexu. Když mi přišla pozvánka na výstup na Říp na 21. říjen, byl jsem k tomu zpočátku skeptický, ale pak se ukázalo, že se ženuška chystá na nějaký pošahaný jóga vegan víkend a já mám na starosti děti. Nejspolehlivější metoda, jak se s nimi vypořádat je utahat je a na to se výstup na Říp vcelku dobře hodil. Nakonec, na Řípu jsem nikdy nebyl, což je pro vlastence, nacionalistu a dezinformátora docela deficit.

Samozřejmě že nelze potvrdit, zda praotec Čech vystoupil na Říp, jak dezinformační pergameny uvádějí, ale dávalo by to docela smysl, protože z Řípu je za dobrých podmínek vidět asi třetina území Čech. Pokud po vás tedy jdou progresivní levičáci, udavači a další podobný ksindl, vy nemáte duhovou pláštěnku a chcete se vrtnout někam jinam, kde je svět ještě normální, ženich je muž a nevěsta je žena a ta žena nemá péro, je vylézt na Říp docela dobrá volba pro získání počáteční orientace. Takže si myslím, že na tom mýtu nakonec něco bude.

Bylo tady taky téma počasí. Podle průběžně zveřejňovaných předpovědí mělo v sobotu mrznout, pršet a různé pro pobyt venku nevhodné věci. Ve skutečnosti jsme se probudili do krásného rána, a celý den setrval takový. Víme naprosto přesně, že se v roce 2035 oteplí o 1.5 °C, ale ve čtvrtek nevíme, jak bude v sobotu.

Také jsem našel video z téže akce v roce 2022, kde to vypadalo, že se pár desítek chlápků sebralo a šlo na Říp a byla to právě komornost celé akce, která na mě udělala dojem. Ostatně jít na procházku s tak skvělými lidmi jako Daniel Landa, Libor Vondráček, Robert Vlášek a dalšími  zavání perfektně stráveným dopolednem a co na tom, že je to z Budějovic 200 km. Od toho máme naše skvělá spolehlivá auta na benzín a naftu a nenecháme si je agresivní zelenou církví sebrat.

Jenže ve skutečnosti bylo všechno jinak.

Už při příjezdu do obce Rovné, která je výchozím bodem k výstupům na Říp, se ukázalo, že to bude velký. Kapacita parkoviště nepostačovala a auta, namnoze ozdobená různými vlasteneckými symboly musela parkovat na poli podél cesty vedoucí k Řípu. Účastníků byly vyšší stovky a komornost akce byla tudíž velmi rychle tatam.

Organizace přesto nevázla a tak jsme jen s minimálním zpožděním došli do základního tábora, kde došlo k nikoli politickým projevům. Dozvěděli jsme se něco o historii Řípu a mýtu k němu se vážícímu, kde se na něm vzaly stromy, které v současné době silně limitují jeho funkci vyhlídky a také poměrně zajímavou úvahu o tom, že se příchod Čechů do Čech neodehrál nejspíš tak mírumilovně, jak se tvrdí, protože původní obyvatelé jistě nedali svoji zemi lacino. Děti se vyfotily s Danem Landou.

Následně se odehrál pokus „obejmout Říp“, tedy vytvořit lidský řetěz po vrstevnici kopce. Myslím, že nějakých 700 účastníků akce na to bylo málo, podle odhadů Libora Vondráčka je na to zapotřebí 2000 lidí. Vzhledem k tomu, že obvod Řípu je 2700 m a průměrné rozpětí paží je asi stejné jako průměrná výška, byl Vondráčkův odhad celkem správný. Nicméně jak později informoval Daniel Landa, který celý Říp oběhl, zas tak moc nechybělo a tak uvidíme příští rok. Celkově mám za to, že hojná účast zaskočila samotné organizátory a nečekali takový zájem veřejnosti.

Následně jsme vystoupali na Říp. Děti zpovykané vysedáváním u Robloxu sice nebyly příliš nadšené z toho, že cesta je do kopce, což je v případě výstupu na horu očekávatelným problémem, ale nakonec tam taky nějak vylezly, aby se prakticky přesvědčily, že kde je vůle, tam je cesta. Předseda Svobodných Vondráček to dal dokonce s reprobednou na rameni.

Nahoře došlo opět ke krátkému shromáždění. Hlasově a melodicky nadanější jedinci se jali zpívat song Ta naše písnička česká z produkce prvního českého hitmakera Hašlera. Pozdravili jsme se s několika čtenáři D-FENSe, kteří me poznali a vydali se opět do základního tábora, abychom stihli odjet ještě dříve, než se to ucpe.

Byla to povedená vlastenecká akce, měla spád a děti to bavilo. Příště tam budeme zase. Pokud budou organizátoři chtít, stane se z toho pěkná podzimní vlastenecká tradice.

Ženuška dorazila z jóga vegan víkendu, prohlásila, že jídlo bylo nechutné a napucla se sekanou. Asi ji nechutnala ta pikantní omáčka.

Video z prototypu národní pouti 2.0 najdete zde.

K osobě předsedy Svobodných Vondráčka se váže ještě jeden záslužný počin, totiž série přednášek Mrazivá fakta o právu EU. Přednáška se dá najít na internetu, ale je lepší ji navštívit osobně, jednak kvůli atmosféře, ale také je možné klást dotazy v diskusi. Vondráčkova přednášková tour už probíhá dlouho, já na ní byl v únoru tohoto roku v Českém Krumlově a to už nějakou dobu probíhala. Některé z následujících přednášek se dají nalézt na stránkách Zlatého špendlíku zde, možná by pan Vondráček svolil k tomu, uspořádat nějakou jen pro čtenáře D-FENSe, každopádně to stojí za to. Popravdě budete fascinováni a krajně znepokojeni tím, jak politické elity salámovou metodou postupně ničí suverenitu naší země, výměnou doslova za nic kromě toho, že si mohou potřásat rukou s Flinten Uschi. Na druhou stranu, dozvíte se také, že nám ta Unie vlastně toho tolik udělat nemůže, když se rozhodneme se na ní vykakat jako pan Orbán nebo i hůře.

 


29.10.2023 D-FENS

12345 (280x známkováno, průměr: 1,51 z 5)
12 174x přečteno
Updatováno: 29.10.2023 — 22:22
D-FENS © 2017