Bůh ochraňuj Babiše - zpět na článek

Počet komentářů: 67

Přidat komentář
  1. Ovce si samozřejmě rády nechají nakukat, že ten bordel, co udělali zaplacení Poláci v Edenu, vůůůbec nijak nesouvisí s nadcházejícím sudeťáckým mecheche. Položme si otázku cui bono? Komu prospívá obraz naší vlasti jako bordelářů a výtržníků, cose nedovedou ovládat? Jaké „řešení“ otázky nepřizpůsobivých Slovanů má kdo v plánu? A kdo se v naší Vlasti chystá v nadcházejících dnech promenádovat jako kdovíjaký spasitel a nositel ordungu?
    Přitom je to každému vlastníkovi mozku jasné, že nedává vůbec smysl, aby fanoušci zrušiki zápas, ve kterém jejich klub vede. Tohle Velký Organizátor podcenil, vsadil na špatný klub a když si svou chybu uvědomil, už se to nedalo zastavit.

    1. „Komu prospívá obraz naší vlasti jako bordelářů a výtržníků“

      No přeci Mossiům.

      https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/03/WIKITONGUES-_Achille_speaking_Moor%C3%A9_and_Dioula.webm

    2. To mě zajímá. Něco o slávii a fanoušcích na mě už pár dní kouká snad i z konzervy… Co se tam tedy přesně stalo? Víte (ví někdo) o tom trochu víc?

      1. Ví se i tom to, co nám novinářská žumpa dovolí vědět. Slavie měla titul v hrsti, tři minuty chyběly. No a na poslední chvíli Slávisti vůůůbec nemluvící polsky rychle naházeli na hřiště dýmovnice. To snad dává jasný smysl, ne? Pořadatelé zrovna koukali jinam, zato kamery a foťáky cvakaly naplno. Ordnung muß sein

        1. A proč poláci?

          1. Kdo se dá koupit levněji?

      2. @JASAN
        zhruba 1200 návštěvníků derby pražských SS z tribuny S (Slavia) vniklo cca 5 min před koncem zápasu na hřiště a s hromadou světlic v prackách, běželi v šiku skrz hřiště k sektoru hostí (Sparta) kde část z nich zahodili. Cestou se někteří dostali do interakce s hráči Sparty.
        Hráči Sparty všichni přežili, ale pokračovat v této taškařici odmítli.
        Hráči Slavie v okamžiku průniku diváku na trávník vedli 3:2 a kdyby k vstupu návštěvníků nedošlo, oslavili by zisk titulu v kopání do kožené koule za rok 2026.

  2. A co Pan Krampus?

    Ve kterém vlaku jede?

    A je pasažér, průvodčí, strojvedoucí?

    A jak se mu jízda líbí?

    1. SAVP 12:09

      …kdo bude řídit a kdo bude houkat,
      dávat pozor a na koleje koukat.

      Taky máte rád Vypsanou fixu, nebo je to jen shoda náhod.

      1. Náhody prý neexistují.

        Věděl sem, že se chytíte. :-D

        S touto písní to nijak nesouvisí.

        https://youtu.be/559ew38tHNM

        Je to spíše o vás a vašem vlaku života. ;-)

        1. Vy lichotníku :D
          My se snad začnem kamaráďovat :)))
          a znáte tuto lidovou, mohla by se vám líbit.

          https://www.youtube.com/watch?v=uCQmwIUtTXw

          1. Vopatrně s tím kama-ráďěním.

            Víte jak.

            Sem místní trpěná persona non grata.

            :-D

            A jak teda?

            Zápisky z vejletu anebo tam řídíte svůj vlak života?

            1. SAVP 13:33

              Já se vždy kamarádil s dezoláty i zoláty :D

              Dovolím si vám nechat tu trochu pochyb- zbytek bez komentáře.

              1. 🤣 🤣 🤣

  3. Krampusovi doporučuju příště výlet i jinam než do Srbska a méně anachronických vzpomínek na WW2. Nemohu než opakovat, že se už těším na dobu, až reductio ad hitlerum se stane nesrozumitelnou komunikační figurou.

    1. Dissenter 14:05

      Byl jsem v BiH, Chorvatsku, Rumunsku dál jsem zatím nedojel.

      VW2 bude vždy součást kultury. Časem se to i pro nás přesune do žánru pop jako v J. Americe.

      Vše je jen o tom až odejdou generace, které prožili válku a jejich děti.
      Do té doby a po dobu konání „přátelských“ sudetských setkání bude Herr Hitler jako argument stále živ.

      Uznávám, že šťávu to nemá, tedy budem muset začít užívat nového bubáka ad Putinem…to je fresh má to styl i sex-appeal.

  4. Když už je řeč o Babišovi.

    https://youtu.be/zuqfsRea58I

    Bývalý náměstek civilní rozvědky Zdeněk Blahut byl považován za muže, který stál za aférou s tajně pořízenými nahrávkami Andreje Babiše v roce 2017.

    Když pak Babiš vyhrál volby, Blahut musel odejít.

    Navíc byl nedlouho poté obviněn z obří zpronevěry fondů tajné služby určených na operace v zahraničí.

    Zpravodajec, kterého nakonec soudy zprostily obžaloby.

  5. U popelnic na pavlači:

    Postavy:

    PAN TYRŠ (62): Vytahané tílko, v ruce igelitka s prázdnými lahvemi od piva. Samozvaný „estét“ dvoru.

    PAN KARFÍK (58): V montérkách, s mastným hadrem přes rameno. Má pocit, že všemu rozumí, protože kdysi dělal kulisáka.

    MONIKA (35): V legínách a s oversized mikinou. Snaží se působit jako „girlboss“ z velkoměsta, i když zrovna jen nese vytřídit plasty.

    1. Dvůr činžáku na Žižkově. Tyrš a Karfík stojí u popelnic, Monika se blíží s pytlem plným PET lahví.

      TYRŠ: (Důležitě) No jo, Karfík, včera jsem si to pustil. Ten Lynch. Eraserhead. Já ti řeknu, ta narativní struktura je totálně fragmentovaná. To není film, to je onomatopoická onanie.

      KARFÍK: (Uznale pokývá hlavou a otře si ruce do hadru) To mi povídej. Lynch, to je ten, co ti do hlavy vrazí takovej ten surrealistickej šroubovák, že jo? Já tam vidím tu industriální depresi. To je jako když nám loni v srpnu praskla stoupačka. Beznaděj, tma a divný zvuky v noci.

      MONIKA: (Přihodí pytel k plastům) Pánové, prosím vás. Lynch je už úplně out. To je takový to „mám depku, tak tam dám trpaslíka“. Jestli chcete fakt hloubku, musíte jít do Kurosawy. To je ta pravá vizuální symetrie.

      TYRŠ: (Povytáhne obočí) Kurosawa? To jako Sedm statečných, co okopírovali Američani? Prosím vás, Moniko, to je jenom takovej východní western. Kde je tam ta vnitřní transformace? Kde je tam ta italská lehkost bytí?

      KARFÍK: (Vstoupí do toho) No právě! Fellini! To byl kumštýř. Ten když natočil 8 a půl, tak to nebylo o tom, že neuměl počítat do devíti. To byla metafora pro tvůrčí impotenci. Já to znám, mně když nejde povolit závit na dvanáctce klíči, cítím se úplně jako Marcello Mastroianni.

      MONIKA: (Protočí panenky) Karfíku, srovnávat instalatérskej klíč s italským neorealismem, to je fakt red flag. U Felliniho jde o ten cirkusovej manýrismus! Ta žena jako archetyp, ty barokní tvary… to je body positivity šedesátek, chápete?

      TYRŠ: (Ignoruje ji a zahledí se do dálky) Já u Kurosawy oceňuji tu… tu… feudální determinaci. Jak ten samuraj stojí v tom dešti. To je jako já, když čekám na důchod. Čistý existencialismus v černobílým provedení. Žádný zbytečný kecy, jenom meč a rýžový nákyp.

      KARFÍK: (Zamyšleně) Ale u toho Lynche, Tyrši, tam byl ten modrej samet. To mi připomnělo ty závěsy v našem kulturáku, než je sežrali moli. To je ta hniloba pod povrchem maloměsta. Lynch prostě ví, že za každým bílým plotem je uřízlý ucho.

      MONIKA: (Ironicky) Tak zrovna na tomhle dvoře bych uši nehledala, spíš nedopalky. Ale když jsme u tý hniloby – Felliniho Sladký život. To je o nás! Ta prázdnota, ty večírky, co nikam nevedou… akorát že my nemáme fontánu di Trevi, ale jenom tuhle rezavou pumpu.

      TYRŠ: (Urazí se) Náhodou, ta pumpa má v sobě jistou dekadenci. Kdyby ji natočil Kurosawa, tak u ní dvě hodiny mlčíme a pak se vzájemně probodneme kvůli cti. To by byla katarze!

      KARFÍK: (Koukne do popelnice na papír) Hele, někdo vyhodil starý vydání Filmu a doby. To je materiál!

      MONIKA: (Vzdychne) Vy jste prostě zamrzli v minulým století. Dneska je to o dekonstrukci toxický maskulinity přes optiku artového hororu. Ale to byste museli znát víc než jen tyhle tři jména z křížovek.

      TYRŠ: (Důstojně) My, Moniko, nejsme konzum. My jsme kurátoři vnitrobloku. Karfíku, jdeme. Musíme dořešit, jestli je ten pes, co štěká u Nováků, lynchovský symbol zla, nebo jenom blbej oříšek.

      KARFÍK: (Ochotně) Jasně. A cestou se stavíme u stánku. To pivo je tam taky takový… felliniovsky hořký.

      (Všichni tři odcházejí každý svým směrem, zatímco ze suterénu se ozve podivný, hluboký tón, jako z filmu Davida Lynche.)

      TYRŠ: (Zastaví se) Slyšíte to? To je ono! Prvotní výkřik industriální sféry!

      KARFÍK: (Klidně) Ne, Tyrši. To sousedovi jenom zase startuje stará avie.

      OPONA

  6. LD 18:02

    …asi měl špatný seminář na Karlovce
    …kdyby tenkrát měli sabotáž v anotaci předmětu, bylo by vymalováno do bíla nejen v Říši, ale i jinde

  7. PP tlačil na Babiše, aby se vzdal řízení Agrofertu.

    DT v klídku „trejduje“. :-D

    Jinej kraj jinej mrav.

    https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-trump-obchodoval-na-burze-prumerne-59krat-denne-analytici-jsou-v-soku-40578533

Napsat komentář

D-FENS © 2017