Budujeme systém sociálního kreditu - zpět na článek

Počet komentářů: 111

  1. DVĚ ZPRÁVY

    I. Brněnský podnik Respilon: Společnost vyrábí masky s nanovláknovou membránou. V Číně si nechává šít její textilní části a zároveň je tam dává dohromady s membránou, jež nepropustí znečištěný vzduch, bakterie ani viry. Na skladě ve městě Čching­-tao by měla mít zhruba 750 tisíc masek. Ke svému zboží se ale nemůže dostat. Spolumajitelka firmy Jana Zimová dříve připustila, že čínská vláda mohla masky znárodnit.

    II. Z Vídně v neděli odstartovalo letadlo s nákladem české humanitární pomoci, které přepraví do Číny 4,5 tuny zdravotnického materiálu určeného pro boj s epidemií způsobenou novým typem koronaviru. Na twitteru o tom informoval ministr zahraničí Tomáš Petříček. Vyslání humanitární zásilky s rouškami, dezinfekčními a hygienickými prostředky schválila v pondělí vláda.

    ZÁVĚR
    Když jsi se sráčem narodil, jako sráč i chcípneš.
    Ale buzerovat doktory s nefunkčním ereceptem, eneschopenkama, na to ty kriply užije.

    1. Capoditutticapi:
      Tohle bych podepsal, ale není kde..

      1. Taky bych spis cekal, ze poslou humanitarni zasilku zvykacek, cokolad a hader. V minulosti se to pry v Evrope osvedcilo.

  2. DFENSi, ke článku neni moc co dodat. Snad jen, že IT řešení pro ono finální poskládání kostiček a vytvoření profilu už jsou dávno implementovaná, a nejde o eGON ad Základní registry (interní data), ale i o integraci na externí data a jejich vytěžování.
    V USA mají pěkný o systémy jako Palantir (https://www.palantir.com/solutions/law-enforcement/) který údajně stál přes miliardu USD.
    U nás jsou takové malé pěkné softwérky, které jsou proti Palantiru za hubičku a pokrývají jak text, voice tak i visual data / biometrii … vydalo by to na článek

    1. Sem s nim.

  3. „K zavádění je třeba určitý sociální inženýring. Když nebude po ruce nějaká menšina, která by se dala popsaným způsobem zneužít, je třeba si jí vytvořit. Což zní hrozně složitě, ale pokud ovládáte média, není to až takový problém. Například proberte záznamy z dálnice, najděte nějakou šikovnou bouračku, namontujte na ní nějakou veselou story o tom, jak zbohatlíci v luxusních autech terorizují obyčejné lidi a když se něco brutálně neposere, jako například že vaše policejně-politické hnutí smete vládní puč, prosadíte tak například pokuty ve výši odstupňované podle příjmu řidiče, což by byl další důležitý prvek systému sociálního kreditu, kdyby se to bylo povedlo.“

    Tohle už tady přece běží dávno. Tou nepočetnou sociální skupinou, která se nemá jak bránit mediálním mrdkám /dále jen MM/ jsou typicky řidiči černých BMW. Třeba to tak teď zrovna nevypadá, ale MM při jakéholiv nehodě, které byl účasten jakýkoli bavorák, nemusí být nutně černý, nezapomenou hned v první větě vypíchnout, že šlo o mladého řidiče vozu BMW.
    Pokud byl náhodou ten vůz i černý, tak MM to zdůrazní ještě více – následky jsou pak vidět v diskusích pod články.

    Ještě prosba:
    Pane domácí, nemohl byste prosím zkusit vynechat/nahradit sousloví, jako třeba:
    „Systém sociálního kreditu je vlastně princip enumerativnosti soukromoprávních pretenzí.“

    Zhruba chápu, co to celé znamená. Pretenzi jsem si dohledal, ale nejsem si zcela jist, zda to udělají i ostatní elektronici, traktoristi, soustružníci a taky Pospec :D :D
    Zkuste to, prosím, pro příště trochu víc česky. Když už nic, bude to ještě čtivější. Čeština je přece krásný, barvitý a květnatý jazyk, barvitější ostatních. Ani oficiální název, ani v jiném jazyce nezní název broučka tak krásně a výstižně, jako náš hovnivál! :D
    Ano, bytostně nesnáším mnohdy zbytečné anglicismy a oborové zkratky v českých textech.
    Toleruju je jen v případech, pokud pro daný terminus technicus neexistuje, nebo nebyl vžit český ekvivalent.
    Např. vícevýznamové výrazy, jako třeba bootstrap, buffer, driver, overload apod. jsou v příslušných odborných kontextech nutné, to chápu. Český ekvivalent pro „power buffer“ je značně krkolomný, až směšný.
    Nejsem žádný grammar nazi, to jste si jistě už všiml. Přesto ale moc prosím i za ostatní, ty nenutné anglicismy pokud možno, vypouštět.
    S díky pozorného a dlouholetého příznivce tohoto webu.

    1. Já bych místo „enumerativnosti soukromoprávních pretenzí“, toto verbálně precizoval asi tak, že sme v hajzlu.

    2. Pridal (respektíve vyhodil z autorovho slovníka) by som ešte slovo „rezultovať“.

  4. Jojo. Má pravdu předsedo. Vybavila se mi starší záležitost:
    https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/evropsky-soud-podporil-zakaz-zahalovani-obliceje-ve-francii-233766
    Co vás nemá, lidičky, to je namířený proti muslimům které stejně nemáte rádi. Že by to náhodou mohlo být namířené proti vám všem, abysme v našich “smart cities” mohli využívat systémy “face recognition” ? Ale nééé, kdepak.

    1. Už to majú aj v Rakúsku – to stým nezahaľovaním ksichtu.

      1. A zmalovat si xicht smim? Nejakym omylem mi doma pristala sada vojenskych barev na xichty, aspon ji nebudu vyhazovat.

      2. No co, tak se řekne že to je proti muslům a lid si s nadšenim nechá nastřelit čip do prdele a zakázat cestováni a vycházení po setmění. Radši se sami vzdáme svobody než aby nás o ni muslimáci připravili :(

        1. Clown world? Na jednu stranu jásat nad multikulturním obohacením a živoucí společností, a na druhou utahovat šrouby, fízlovat, udávat a preventivně obnovit ochrannou vazbu?

          1. Lidi jsou blbí a sežerou i hovno když se jim to správně podá.

              1. Bílá paní. Klasika :)

        2. No ale kvuli tomu je sem snad importují ne?

  5. Kravina. Žádný systém sociálních kreditů u nás nikdo nebuduje a pochybuju, že popsaným způsobem funguje v Číně. Jde jen o pokus potrestat lidi, kteří neplní své povinnosti a nic na ně neplatí. Zapomenutá omluvenka je nesmysl – když ji rodiče zapomenou napsat, můžou to prostě udělat další den, není problém.

    1. Pochybovat o socialnim kreditu v Cine samozrejme muzes, ale davas tim na odiv dost mizernou sectelost.

    2. Co je například „přihlédnutí k výpisu z registru přestupků“ jiného, než „sociální kredit“, boha jeho?
      Kdysi tu někdo argumentoval tím, že hlavní rozdíl mezi tím v číně a naším je, že u nás se můžeme odvolat před nezávislými úřady, přičemž hlavní rozdíl je v tom „nezávislými“.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017