Budování koncentráku - zpět na článek

Počet komentářů: 20

 1. No, už se tu na portálu bere na milost sem tam i Okamura, Volný atd., protože alespoň říkají (a občas i hlasují) cosi. To je opravdu krize, co?
  nj, když se varovné hlasy stanou skutečností, tak už je většinou pozdě. Jaké jsme si to upekli, takové to máme. To je osud věřících blbců a „nevěřících Tomášů“. Ten zbytek to semele taky jako bonus.

  1. Jo je to krize, když mi taková extremistická strana přijde po tom co jsem v pátek poslouchal půl dne jednání z PS a dalších zpráv jako jediní co sice nejsou OK, ale jsou asi nejlepší z té sebranky z PS co se tam vyjadřovali. Je mi z toho opravdu smutno.
   Přijde mi to jako Churchil a jeho citát:
   Říká se, že demokracie je nejhorší způsob vlády, s výjimkou všech ostatních, které jsme vyzkoušeli.

   1. Co přesně ti na SPD přijde extremistické?

    Třeba to, že by rád vykopal z ČR vetřelce? Že by cikánům, co už ve třetí generaci nepracují, sebral dávky a dal je potřebným, co by rádi pracovali, ale nemohou?

    Nebo že se víc, než japončíkem cítí být bílým Čechem a chová se tak? Že chce zarazit diskriminaci bílých lidí cikánama?

    Že chce pokud možno zarazit to, aby patnáctileté cikánské štětky, naprcané vlastním strýcem či fotrem, rodily čistě kvůli dávkám geneticky vadný, nevzdělavatelný děcka?

    Že by cikánský dávky dal třeba do zdravotnictví – do fondu na léčení vážně nemocných, bílých dětí?
    Na který bílý Češi musí trapně sbírat víčka od petek a pořádají internetové sbírky?
    Protože cikánský děcka jsou díky diskriminaci bílých zaopatřený tak dobře, že nic takového nepotřebujou?

    To všecko je extremismus?

 2. Je to velmi zajímavé čtení a dle mého názoru zcela odpovídá stavu v jakém jsme. Já jsem před nedávnem napsal a publikoval na mém webu podobný článek s názvem „Deset fází genocidy“. Vycházel jsem z materiálů Genocide Watch což je koordinační organizace Aliance proti genocidě (AAG). Genocide Watch používá prediktivní modely Dr. Gregoryho Stantona, k analýze vysoce rizikových situací. Genocida je proces, který se vyvíjí v deseti předvídatelných, ale ne neúprosných fázích. V každé fázi jej mohou preventivní opatření zastavit. Proces není lineární. Fáze mohou nastat současně. Každá fáze je sama o sobě procesem. Logicky pozdějším fázím předcházejí dřívější fáze. Ale všechny fáze pokračují v průběhu celého procesu. V čem spočívá těchto 10 fází:

  1) Klasifikace
  2) Symbolizace
  3) Diskrimnace
  4) Odlidštění
  5) Organizace
  6) Polarizace
  7) Příprava
  8) Pronásledování
  9) Vyhlazení
  10) Odmítnutí zodpovědnosti

  Moje konspirační teorie říká, že při analýze pandemie Covid-19, z hlediska času, zasaženého prostoru, možných zdravotních následků a v mnoha případech zcela protichůdných přijímaných opatření, lze všech těchto 10 fází aplikovat na stávající stav ve světě. Buď je to náhoda, nebo něčí úmysl, ale vše nsvědčuje tomu, že byla odstartována genocida značného množství lidské populace, jen místo válek a hrubých zbraní, byla použita tichá biologická zbraň. Nakolik je to konspirace ukáže čas.
  Kdo má zájem, najde článek zde: https://www.topcz.net/kult-covid-19-10-fazi-k-postupne-genocide/

 3. Hele já nevím. Na mě je to až moc pesimistický, byť to momentálně směřuje do hajzlu. Ale pořád neztrácím víru v to, že někde ta mez přijatelnosti prostě leží a až to soudruzi spasitelé přešvihnou, tak konečně nastane obrat k lepšímu. Minimálně teď si k tomu slušně nakročili.

  1. Možná překročení takové meze může být hodně velký úspěch SPD ve volbách. SPD totiž nyní vystupuje jako jediná protestní strana. Myslím, že SPD má na to dostat 18-20% hlasů. Pokud by to Bureš vzdal, prodal by před volbami Agrofert a emigroval, tak může mít SPD třeba i 25-30% či ještě víc. (Bureš totiž ve volbách bojuje nejen o své kriminální kauzy, kterých má nespočet, nýbrž i o osud svého Agrofertu. Agrofert je totálně závislý na dotacích. Stačí zrušit jeden pouhý zákon, zákon o povinném přimíchávání biolihu do PHM, který přináší Agrofertu cca 80% zisku, a celý předlužený Agrofert končí.) ODS by správně měla zastupovat své voliče podnikatele a rodiče. Ale vůbec ale absolutně vůbec to nedělá, přestože podle jejího vnitřního průzkumu 90% všech lidí je pro znovuotevření škol a 80% všech lidí pro znovuotevření obchodů. Opravdu velký úspěch SPD snad zapříčiní to, že ODS a další strany demobloku si konečně uvědomí, jak moc to s covididiotismem přehnaly.

 4. to je náhodička. Zrivna mám rozepsaný článek, ve kterém píšu, že žijeme čtyři nejznámější psychologické experimenty všech dob . Ashův s úsečkama, Milgramův, Harlovovy experimenty s opicemi a pit of despair. A samnozřejmě experimentem standfordským. Všechny 4 experimenty mají v dnešní době zajímavé analogie.

  1. Nezapomeň na Calhounův pokus s myším rájem.

 5. Bohužel, dává to smysl. Začal jsem pracovat na podobném článku a tak už jen doplním to, co mi v tom Vašem chybí: časovou osu. Lidem, kteří si nedovedou představit, že by se něco hrozného stalo mají obvykle zcela zkreslenou představu o tom, jak například přišla druhá světová a jak začal holokaust. Mají dojem, že za všechno může Hitler a že se lidi jeden den probudili a tanky jely Polskem a Hitler organizoval transporty. Současně se v holokaustu skrývá obrovské varování, protože většina Židů si to taky nedokázala připustit. Hodně z nich ani v transportu a dokonce ani na příjmu v koncentráku. Dobře to popisuje Frankl v Men’s search for meaning (velmi doporučuji, útlá a přitom velmi „silná“ kniha). Ale zpět k časové ose:
  – Hitler se dostal k moci v lednu 1933
  – Téměř okamžitě (březen 1933) začal s prací na koncentrácích (Dachau)
  – Současně nastal bojkot židovských obchodů
  – Ale až v září 1935 přišly „žluté hvězdy“ (Norimberské zákony)
  – A trvalo další tři roky, než se stala Kristallnacht (listopad 1938)

  Celou tu dobu si většina Židů říkala, že to nějak dají a že hůř nebude. Přitom vyhrál, kdo utekl hned v roce 1933, pak už bylo jen hůř (bez peněz se utíká o dost hůř než s nimi). Několikrát jsem si už kladl otázku, jestli náhodou nejsme právě zde a jestli si jednou nebudu říkat, že v době, kdy ještě reálně o nic nešlo nemělo smysl zdrhnout (v létě to nebyl problém vůbec žádný). Už dnes je to o hodně horší (podívejte se třeba na omezení pro vstup do Rakouska), ale stále možné. Pokud se to ale sesype (měnovka, totalita), nebude už komu co prodat a nebude ani chuť okolních států přijímat emigranty, navíc kde je dnes šance, že tam bude líp než tady?

  Ještě bych zmínil, že holokaust je jen jedna věc, těch radostí bylo za Hitlera o dost víc a opět, lidi si nedovedou představit, že by to tady nastalo, ale soudruzi v Berlíně UŽ DNES chtějí krást byty a bukanýři se netají stejnými choutkami (holt komanči s černou vlajkou, nic jiného – byli to oni, kdo navrhl zákon o prolomen mlčenlivosti advokátů a rozhodně ten neúspěch neznamená, že se jim v hlavách usídlilo něco jiného).

  1. souhlas, podobně nakonec došlo i k postupnénu přechodu demokracie v socializmus v únoru, též to nespadlo z nebe ze dne na den, šlo o postupné kroky, okamžitě po vojně, Košicky vladni program, statni sprava nebo dohled, lidova fronta, výbory a tak, no a unor již byl jen vyvrcholenim.

   1. A k tomu vyhnání Němců a znárodňování průmyslu. Před únorem 48 bylo znárodněno cca 70% průmyslu! https://www.svobodny-svet.cz/1586/co-je-zrale-pro-znarodneni-r-1945.html

  2. A proto pořád tvrdím, že by se měly věci a jevy označovat správnými názvy.

   Vláda už téměř rok regulérně likviduje malé a střední podnikání, přičemž velké firmy s několika tisíci lidmi nechává běžet na plné kule. Střední třídu likviduje stejně tak a proti svým vlastním občanům, dneškem počínaje, zahájila regulérní represe.
   Od čtvrtka to bude kdo z koho, protože do středy mají být fízlové /iDěs píše „Hamáčkovi trollové“/ údajně benevolentní, ale od čtvrtka nás prý budou flastrovat a nahánět hlava nehlava. Počty se liší, u fízlů je to od 26.000 do 30.000, u gumáků od 3.800 do 5.000. Každé médium to udává jinak a vláda pro jistotu vůbec.

   1. „Vláda už téměř rok regulérně likviduje malé a střední podnikání“

    To přidej. Vzpomeň na Babišovo „počítají se jen velké firmy malé podnikání je na nic. EET, kontrolní hlášení, fízlovací atmosféra, arogance finančáku…

 6. Ted pod debatě v práci jsem obdržel zase odzbrojující odpoveď: ti lidi u nás to dělají to odmítání a nedodržování opatření schválně, aby padla vláda, jinde jsou lidé zodpovědnější a necárají.. Ptal jsem se na video ze Švédska ze 6.2.2021 z obchodáku kde všechno funguje bez roušek. Je pravda bavil jsem se zrovna s astmatikem co má zjevně přehnanou hrůzu a jeho kolega mu zdatně přitakával..:-)

  1. Tyhle debaty většinou moc nemají smysl. Prostě v lidech je zakořeněný médii vštěpovaný názor, že za to prostě můžou nezodpovědní blbci, co nenosí roušky. Už jim těžko vysvětlíš, že ústup/nástup počtu nakažených závisí víceméně na počasí (teplotě) a ne na zoufalých akcích, co tady páchá vláda, bez jakékoliv koncepce nebo hlubšího(?) smyslu. A že kdyby vláda nedělala vůbec nic, tak to přinejmenším nebude horší, ne-li naopak – jen by stačilo, aby se lidi chovali sami od sebe trochu rozumně a v první řadě řešili sebe a své okolí, což se jim ale těžko vysvětlí, když po nich pořád někdo chce dodržovat nějaké nesmysly a blbosti.

   1. IMHO je březnový lockdown načasován právě tak, aby pokles počtu nakažených na konci března bylo možné použít pro zdůvodnění příštích zákazů. A to, jaký vliv má počasi a teplota nikdo zkoumat nebude.

    1. Mám z toho hodně podobný pocit. Na druhou stranu není pak na škodu ovečkám připomenout, jak dobře se nám žilo vloni v létě, kdy roušky nikdo nenosil, všichni přes léto jezdili sem a tam (protože do zahraničí to ne vždy šlo) a po covidu se pomalu slehla zem.

    2. Nikdo už není ochoten se chovat rozumně, když se papaláši nechávají od mrdek periodicky nachytávat. K tomu přidejme všecky ty neprůhledné vládní kšeftíky /víme tak 1%/, k tomu buzerace, nadávání a to, že zemi v epidemii řídí politici a ne odborníci. Z původně deklarovaných odborníků se vyklubali buď diletanti, nebo prospěcháři.

     Tak co kurva chcete potom po lidech ???

     Demonstrativně si nechat od politiků srát na hlavy, ještě za to pěkně poděkovat a být rozumný, ohleduplný a ukázněný?
     Když ti, kterým jsme svěřili správu země, to mají maximálně v píči?

     1. Navíc mi přijde, že je v tom celém dost úmyslných kroků, které jsou šikovně maskovány aby vypadaly jako náhoda nebo shoda okolností aby to nebylo do očí a kterými se snaží počet nakažených udržovat.. Když člověk začne přemýšlet nad jednotlivostmi, vůbec to nedává logiku často. Záměrné vytvářený chaos na matení nepřítele? Nebo prostě jen jeden velký bordel? :-)

 7. Ze se stane neco podobneho realitou bylo jasne uz v okamziku, kdy eurosocialisticke staty zacaly odzbrojovat sve obcany, aby se nemohli branit. Kdo ma doma pusku, je obcan, kdo ne, je nevolnik.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017