Budování koncentráku

Featured Image

Když jsem predikoval, že budou zavedeny tzv. vakcinační pasy nebo tzv. zelené karty, bez kterých vám bude odepřen přístup na mnohá místa, jako třeba restaurace, bazén, posilovna a spoustu dalšího, tak trochu jsem doufal, že to je přehnaná předpověď a z části konspirační teorie.

Netrvalo to dlouho a dnes tento režim rozjíždějí v Izraeli, brzy i v Rakousku a zcela jistě se časem přidají i další státy. Je mimochodem paradoxní, že zrovna židé, kteří mají poměrně nehezkou historickou zkušenost s podobnou segregací, jsou jakýmsi prvním lakmusovým papírkem, na kterém se bude testovat, jak by to mohlo fungovat. Pokud vám dnes politici v Evropě říkají, že nic podobného zde nebude a pokud ano, tak pouze na omezenou dobu, tak vězte, že se o zavedení něčeho podobného zcela jistě pokusí a pokud jim to projde, tak už to zde bude na stálo.

Proč si myslím, že to bude zavedeno trvale? Poslední cca měsíc jsme ze všech stran bombardováni různými novými mutacemi. Stávající opatření už nestačí, musíme se uvěznit doma ještě víc. Všimněte si, že podprahově je nám již sdělováno, že nové mutace mohou obcházet stávající vakcíny. Tudíž tohle nemusí mít žádný konec. Kolečko strachu a paniky se tak může točit prakticky do nekonečna. Důvod proč udržovat uzávěry, restrikce, omezení podnikání, zavádění policejního státu a nové totality či existenci vakcinační/zelené karty a následnou segregaci, se tak zcela jistě bez problému najde prakticky kdykoliv. Tzv. pandemická pohotovost se klidně může stát novým normálem.

Princip, na kterém současná agenda funguje, je velmi prostý. Jenom dva prstíky strčíme a trochu se ohřejeme, hned zase půjdeme. Velké kulové. Nejprve samozřejmě přijde omezení jenom někde. Jakmile si lidé zvyknou, jezinky si vlezou k vám domů celé a vy se tak bez vakcinačního pasu/zelené karty nedojdete vymočit ani na veřejné WC či vám bude zakázáno bez něj pracovat. Představme si situaci, kdy vám bude vstup kamkoliv, ale opravdu kamkoliv, podmíněn aplikací v telefonu, kde budete mít svůj QR kód. Data o vašem pohybu budou zcela jistě velmi cenná a nepochybně poslouží vládám a korporacím v tom, aby jejich nově budované vězení dovedli k naprosté dokonalosti. Bohužel se tato představa stává skutečností a je otázka času než dorazí i sem. Stejné to bylo s lockdowny či s nošením masek, vzpomínáte si? Je to jenom na 14 dní, 3 týdny vydržte. Je to jenom na měsíc. Musíme zakázat koncerty. Musíme zavřít na 14 dní restaurace. Na dva týdny zavřeme obchody. Jsme v tom spolu, chvilku vydržte. A je z toho půl roku nouzového stavu, omezování svobodného podnikání, omezování pohybu, šikany a nástup jakési plíživé totality.

Pro vybudování podobného digitálního vězení, kde jedna část lidí bude zavřená doma ve svém obýváku a bez testu nebo očkování bude ráda, když je pustí do obchodu nakoupit si potraviny, ta poslušnější část dostane možnost si jít za odměnu zacvičit do posilovny nebo zaplavat do bazénu, je potřeba právě souhlas těch, kteří to budou podporovat a dobrovolně se tomu podřídí. To, že jsou ale všichni v jednom a tom samém vězení, tato privilegovanější část vnímat nebude. Po roce omezování se obávám, že nakonec většinová společnost zcela rezignuje na své principy a poslušně se podřídí. Už dnes občas čtu nářky lidí na sociálních sítích, ať jim už konečně píchnou vakcínu, aby se mohli vrátit do normálního života. Toto otrocké myšlení mne nikdy nepřestane udivovat. Stejně jako otrocké myšlení některých podnikatelů, kterým vláda zavřela provozovny. Tihle lidé, zdeptaní a na dně, uvěřili vylhanému argumentu vládních zločinců, že to jsou ostatní lidé, kteří pokud poslušně nedodržují každý vládní nesmysl a nařízení, mohou za jejich zavřené provozovny. Tito zlomení podnikatelé, místo aby se spojili a začali bojovat za svá práva, tak volají po ještě větší represi a postizích, v jakési naivní představě, že tohle jejich provozovny otevře. Mentalita otroka, který je přesvědčen o tom, že když mu pán nařídí nosit dvě masky, bude lépe a pán mu dovolí podívat se z boudy na dvorek. Drásá mi to srdce, vidět tyto zlomené lidi, jak horují za ještě kratší provaz na svém krku.

 

Je proti nám vedena psychologická válka?

V roce 1956 psycholog Albert Biderman vypracoval tzv. tabulku donucování, dle kterých čínská a severokorejská tajná policie pracovala na zlomení válečných zajatců, tak aby ztratili veškeré sebevědomí, nekladli žádný odpor a stali se absolutně povolní. Zkusme si jednotlivé body vztáhnout na dnešní lockdown šílenství a dostaneme nehezký obrázek.

1. Izolace = sociální distancování, izolace od rodiny, přátel, partnerů, ztráta práce, karantény, karanténní tábory (v Německu již skutečností)

2. Monopolizace chápání = podpora a neustálé opakování restrikcí a lockdownů, vytváření monotónnosti (otrocké sledování ukazatele PES, počty nakažených, zemřelých atd.), dominantní téma v médiích 24/7, potlačování ostatních názorů mimo nastavený narativ, cenzura

3. Vyčerpání a debilizace = neustálé opakování, že musíte zůstat doma, neustálé negativní zprávy z médií, není vám povoleno se setkávat s druhými, socializovat se, sdílet informace, debatovat, jste zavření doma a sledujete TV

4. Vyhrožování = vyhrožování tím, že vám uzavřou podnikání, pod přísnými tresty, donucování k vakcinaci, nošení masek, pod tresty nebo znevýhodněním v běžném životě

5. Občasné uvolnění = umožnění občasného otevření některých obchodů a služeb, posléze jejich opětovné uzavření, dočasné otevření restaurací, pouze s omezenou kapacitou, následně jejich opětovné uzavření, otevření škol a školek, následně jejich opětovné zavírání, vše v opakujících se cyklech

6. Ukazování všemohoucnosti = likvidace celých sektorů ekonomiky bez jakéhokoliv zdůvodnění, utrácení peněz a vytváření dluhu bez jakékoliv zodpovědnosti, možnost vás zavřít doma a znemožnit vám vycházet, bez ohledu na právo a vaše svobody

7. Ponižování = hanba pro všechny, kdo nenosí masku, jejich ostrakizace, veřejné zostuzení, zaklekávání na ulici, šikanování pokud se vzdálíte mimo předem určený dvorek, donutit lidi stát ve frontách jako dobytek, ve vymezeném prostoru, nutnost povinně se dezinfikovat před vstupem do vnitřního prostoru, brát si povinně košík, povinné testování

8. Vyžadování něčeho nedůležitého a nesmyslného = rodina musí zůstat rozdělená, nesmíte z okresu do okresu, nošení masek na pusté ulici, v lese, všude, nejlépe i doma, omezení počtu lidí, kteří mohou být spolu, následné penalizování za porušení, noční zákazy vycházení, nošení dvou masek atd.

Pokud si myslíte, že státní mašinerie nemá tolik fízlů a vojáků k tomu, aby tady nějaký podobný systém kontroly a šikanování zavedla, tak vězte, že je nepotřebují. Mezi našimi spoluobčany se najde nepochybně dostatek jedinců, kteří je ještě rádi zastoupí nebo doplní. Vždy jsem se ptal, odkud se brali vojáci a dozorci v německých koncentračních táborech, kde se páchala ta největší zvěrstva. Mnozí by předpokládali, že každý kdo tam pracoval nebo plnil své „povinnosti“ byl automaticky psychopat, sadista nebo sociopat. Zcela jistě byste tam tyto jedince našli také. Ale mnohdy tam pracovali obyčejní tátové od rodin, kteří před válkou měli normální civilní zaměstnaní a žili obyčejný, spořádaný život. Mohlo se vám tak klidně stát, že vás mučil váš bývalý soused, který vás ještě pár let zpátky zval pravidelně k sobě domů na kávu. Na dvou experimentech bych chtěl demonstrovat proč se i z českých otců od rodin, kteří vám dneska třeba doma vyzdí jádro nebo poskytnou v bance půjčku, mohou stát velmi rychle drábové nového koncentráku a bez mrknutí oka vás poslat do „sprch“.

1. Nechvalně proslulý Stanfordský experiment. 12 vězňů a 12 dozorců bylo vybráno ze 75 studentů-dobrovolníků. Zcela záměrně byli vybráni psychicky vyrovnaní a zdraví jedinci. Právě proto, že experiment měl vnést světlo například do problému samo výběru při volbě povolání dozorce a také do obecného sporu o to, zda agresivita a brutalita spíše závisí na psychických predispozicích nebo je způsobena okolnostmi. Experiment nabral směr, který nikdo nepředvídal. Musel být ukončen již po šesti dnech, a to proto, že dozorci se uchylovali ke stále častějšímu a krutějšímu trestání vězňů. Způsob, jakým bylo v krátké době změněno chování především dozorců, byl zcela šokující. Ukázalo se, že zdravý člověk, je-li vystaven extrémním podmínkám, se může radikálně změnit (nebo změnit své chování), a to ve velmi krátké době.

2. Milgramův experiment. Šlo o experiment, kde vám autorita v tzv. bílém plášti něco nařídí. Během pokusu musel dobrovolník klást dotazy pokusné osobě, která byla ve vedlejší místnosti. Za špatnou nebo žádnou odpověď ji potrestal elektrickým šokem. Pokaždé trochu vyšším. Po překročení napětí 100 voltů se už ozývaly jen bolestivé výkřiky, volání o pomoc nebo ticho…  Výsledky opakovaných experimentů jsou děsivé. Při prvním z těchto experimentů se pouze jeden člověk ze čtyřiceti autoritě vzepřel. Jinými slovy, „nepotrestal“ by špatnou odpověď smrtelnou dávkou proudu.

Občas také slyším, že příslušníci policie nebo armády, odmítnou stále represivnější a stupidnější nařízení plnit. Nikdy jsem nic tak naivního neslyšel. Příslušníci policie a armády budou poslušně plnit jakýkoliv rozkaz, který jim nadřízení dají. Oni přeci dělají jenom svoji práci, nechtějí přijít o výhody, práci, postavení. Stejně tak jako němečtí tátové od rodin v Osvětimi. Pokud stát nařídí každému skákat venku po jedné noze, tak policisté nebudou přemýšlet nad tím, jakou píčovinu to zase kdo vymyslel, ale bez mrknutí oka vás za neskákání na jedné noze budou pokutovat a šikanovat. Možná to pár z nich zabalí, protože na to nebudou mít žaludek, většina si ale začne svoji nově nabitou moc brzy užívat.

Segregace

Vraťme se ale na začátek k tzv. zelené kartě nebo vakcinačnímu pasu. Pokud se podíváme, jak fungoval třeba apartheid v Jižní Africe a trochu popustíme uzdu své fantazii, můžeme najít i zde zajímavé souvislosti. Zatím to může znít jako sci-fi, ale jakmile otevřete Pandořinu skříňku a vypustíte běsy na denní světlo, situace se může velmi rychle změnit.

1. Zbavení občanských práv = jak jsem již nastínil, pokud přijmeme znevýhodňování druhých, protože se nechtějí nebo nemohou očkovat, časem přijdou i další omezení, není tak otázkou jestli ale kdy a v jakém rozsahu.

2. Nejhorší kvalita lékařské péče = tohle už není sci-fi, zcela jistě každý z vás registruje ve svém okolí názory, že každý kdo slepě a poslušně nedodržuje vládní nesmysly nebo se nenechá očkovat, by si měl hradit případnou hospitalizaci s Covidem sám, případně by mu měla být odepřena zdravotní péče.

3. Odchod z rezervací pouze zvláštními povoleními = to je ono chození do restaurací, bazénů, posiloven, ke kadeřníkovi atd., pouze se zelenou kartou a QR kódem, podmiňování vzdělání testováním, stejně tak chození do práce. Znovu podotýkám, že tento systém zde může být zaveden trvale, nikoliv jenom na přechodnou dobu. Bude stačit každých 6 měsíců nějaká „děsivá“ mutace, která vše ospravedlní.

4. Výkon určitého typu práce = časem jak jsem nastínil, vám bude bez této zelené karty znemožněno i pracovat či vykonávat práci ve větším kolektivu, některé korporace ve Velké Británii už avizovali, že každý kdo u nich nebude očkovaný, o práci přijde.

5. Oddělené: veřejná doprava, nemocnice, školy, univerzity = nic co by nebylo neproveditelné.

 

Závěr

Byl bych opravdu rád, pokud by většina z toho, co jsem popsal a nastínil, bylo přehnané a nakonec se ukázalo jako paranoidní výplod chorého mozku. Bohužel ale sleduji nálady a názory kolem sebe, celkový vývoj situace a nemám z toho radost. Historie nám ukazuje, že vše co jsem popsal se dělo a může se stát klidně znovu, ačkoliv si to většina z nás nechce připustit. Psychologie, manipulace a programování davu, je stále stejné, založené na stále stejných schématech. Navíc dnes máme díky moderním technologiím daleko sofistikovanější nástroje, jak podobnou kontrolu a mentální nevolnictví vybudovat, udržovat a hlídat, aby se v něm nikdo nebouřil. Přesto věřím, že budování tohoto digitálního vězení nakonec selže. Navíc si myslím, že v našich českých podmínkách, i kdyby bylo něco podobného zavedeno, tak to stejně přestane brzy fungovat, lidé budou hledat cesty jak to obcházet a časem by to možná vyhnilo stejně jako komunistický režim. Tyto řádky píši navíc v době, kdy obézní ministr a rudý bolševický nok Jan Hamáček, navrhuje naše uzamčení doma, abychom nemohli opustit katastr obce. Ještě to prezentuje tak, že policie bude vlídná a jaké nám to neposkytuje privilegium. Pokud ale nebudeme poslouchat, pošlou na nás soudruzi opití mocí dokonce armádu. Už jenom tím, že něco takového někoho z vládních představitelů napadne, končí veškerá legrace. Tady už nejde o virus nebo naše zdraví. Zde už hrajeme hru o náš svobodný způsob života a abychom se velmi brzy neprobudili do fešáckého, pokrokového lágru.

 


28.02.2021 Ctihodný občan

12345 (302x známkováno, průměr: 1,27 z 5)
13 459x přečteno
Updatováno: 28.2.2021 — 21:33
D-FENS © 2017