Blog: BESIP ve své kampani zase lže. Bezpečnost? Ne, jde o vaše prachy - zpět na článek

Počet komentářů: 92

Přidat komentář
 1. Opicajti budou pomáhat přesně jak? Dostanou lopatu a zúčastní se zkrácení asi tak stokrát delších termínů prací na vozovkách, než by musely být? Nebo snad dostanou sekačky a pudou sekat dvoumetrový džungle kolem?

  Víte co je jedna z nejnebezpečnějších silnic v Evropě? R4. Je zločinem tu sračku nazývat dálnicou, jak škrtem pera zmrd Bureš postavil milion dálnic. Je tam vopravdu kurva hodně úseků, kde se při silnějším dešti tvoří v propadlinách a vyjetejch kolejích hluboký 5-15 metrů dlouhý kaluže vody, který při jízdě ve tmě nejsou ani vidět, všechno je to černý. Tak hluboký, že se nedá mluvit vo aquaplanningu, ai na úplně novejch gumách s centimetrovejma drážkama tam auto i při blbé stovce (hluboko pod rychlostním limitem!!!!) plave jak člun na řece. Co je nejhorší, řada těch úseků ani není voznačená značkou upozorňující na smyk za mokra a snižující za deště rychlost.

  Naprosto běžně tam bejvá při silnějším dešti v obou směrech řada těžkejch nehod, auta na střeše a podobně. Odpovědný kurvy vo tom stoprocentně všechny do je dné ví. A co? Nasrat, ať si plebs třeba vychcípá, přece. Dokud si nějakej metrostav nebude potřebovat udělat zakázečku za pár set milionů, tak na tu sračku nikdo nehrábne, aby to spravil.

  1. Tak v noci máš jazdiť po diaľnici s diaľkovými svetlami zdvihnutými do najvyššej polohy a k tomu ešte aj predné hmlovky treba rozsvietiť a treba si naštudovať ako ďaleko dosvietiš v takejto konštalácii svetiel a podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. No a samozrejme máš ísť len tak rýchlo aby si vždy a za každých okolností bezpečne zastavil, máš prispôsobiť jazdu stavu vozovky, podmienkam a ďalším okolnostiam a popri tom dodržiavať ešte 666 ďalších predpisov a ustanovení. Toto káže zákon či vyhláška. A navyše sa s kopou tých vecí čo som tu napísal stotožňuje aj kopa diskutujúcich na týchto stránkach.
   Takže chlapečku – žiadnou blbou stovkou tam jazdiť nebudeš. Pekne krásne 50 až 55 km/h – aby si vyhovel každej vyššej moci.

 2. Docela mne udivilo, ze se na DF jeste neprobiralo tohle fake video, ktere Besip vyprodukoval jako „modelovou ukazku nebezpecnosti rychle jizdy“:

  https://www.expres.cz/zpravy/nehoda-kocarek.A210521_181252_dx-zpravy_stes

  Protoze spise nez rychlost je v tom videu pricinou nehody idiocie vsech zucastnenych:

  1. Fotr nepouzil prechod pro chodce, i kdyz podle vyhlasky musi (je blize nez 50 metru).
  2. Fotr prechazi pred stojicim autem, coz je skolacka chyba, kterou nam do hlav vtloukali uz v prvni tride.
  3. Fotr uskoci a necha sveho fakana napospas osudu. Na druhou stranu se tim stava moznym kandidatem na Darwinovu cenu (tedy pokud uz tech fakanu nema vice).
  4. Idiot za volantem Feldy se nevenuje rizeni.
  5. Idiot za volantem Feldy na popud sve matrace zrychluje, i kdyz ma ve svem pruhu stojici auto a v protismeru neco jede. Druhy kandidat na Darwinovu cenu.

  To se mi opravdu jako ukazkovy pripad „rychlost zabiji“ nezda, ale ani na minutu nepochybuji, ze cesky vohnout to sezral i s navijakem.

  1. Tuto agitku natočil pan Klusák a sám přiznává, že to je všechno udělané schválně nesmyslně, přehnaně, jen aby to bylo hodně hnusné. Až absurdní. Otázkou jest, zda to učinil z blbosti nebo pro peníze.

   1. Mně to spíše než hnusné přijde komické. Jinak profesionál řidič dodávky měl troubit když už celou situaci viděl, tedy pokud se věnoval řízení. Aspoň já to tak mám v podobných případech zcela automaticky.

    1. Jak již bylo psáno. Je to uměle natočená a nastrojená agitka. Logiku v tom nehledejte. Klusák se prostě chtěl zviditelnit.

     1. Jak, zviditelnit. Dostal kšeft a profesionálně ho odvedl. Kde je problém?

   2. Vzhledem k tomu, že „slavný soudruh Klusák“, což je PR, které je mu soustavně budováno, žije poslední nejméně 10let téměř 100% z plateb z české televize (pravda, sem tam nějaká jednotková procenta soukromých dárců, kterým hřeje polifku) a tohle je jen jiná státní zakázka, tak odpověď je jistá: pro prachy.

    1. Ano, šéfe běželo na Primě.

 3. ja jenom pro forma, logiku a idiotizmus . ….v ustavě, v článku 2, je napsáno, že je dovoleno vše, co není zákonem výslovně zakázano,no, a mně by zajímala ta dovolená rychlost, co to vlastně je, když je tedá dovoleno vše,

  1. Dovolená rychlost je maximální povolená rychlost, nebo-li užití vyšší rychlosti je zakázáno.

 4. a ešče se tam v článku operuje s pojmem okamžitá rychlost, ty jo , by mně fakt zajímalo jak se něco může pohybovat okamžitou rychlostí, a druhak, domnívám se zcela po právu, že okamžitou rychlost umí změřit pán Bůh, vycházeje z teze, že umí fše, možná mimozemské civilizace, které jsou tam nahoře, tedy blíže Boha, no a potom polycajt uřenice uředník městapo a každý kdo má díro do řitě,

  1. většinu fyzikálních veličin měříme nepřímo a fakticky jsme změřili něco úplně jiného, a nějakým vzorečkem se spoustou empirických korekcí se kýžené měřené hodnoty dopočítáváme – ano, samozřejmě, někdy to nějaká černá skříňka s displejem dělá za nás. přímo měřit se dá možná tak délka pomocí svinovacího nebo skládacího metru.

   1. jak a co měříme je naprosto přesně dané zákony, např zákonem o legální terminologii v metrologii, akurát tyto zákony hlavně nedodržují uředníci a dokonce ani čmi , tedy český metrologický institut

    1. Ty zakony neurcuji jak to merit smime, alebrz jak je z jejich hlediska legalni to mereni popisovat. Kdyz budu chtit zmerit vysku budovy napriklad barometrem, mohu to udelat. A zcela legalne. Jen to nebude spravna metoda z hlediska CMI.

     1. odpověd jedině soukromě , neb nemate uplně pravdu, a polycajtum a uřednikům nebudu dodávat munici neb pro sebe si měřte co chcáte a jak chcáte, pro zákazníka je to jinak, a pro uřady je to jedno, bo ti to neumí v řadném případě, neb vyjádření , že pedajlistu předjel aniž dodržel vzdálenost bo cesta je asi jen 3m a auto je asi 2,5 m a tudíž nedodržel jest vyjádření debilovo, poslance uředníka policajta ovce, nikoliv v souladu ze zásadou legality , jak přikazuje správní řád, kteroužto zásadu v tomto nedodržuje žáden uřad s kterým jsem se jen byť letmo dotknul

      1. Víte vůbec, co je zásada legality?

      2. Pouha matematika stacit nebude, bo mohu pri predjizdeni treba sjet az na krajnici v protismeru, to mi nikdo nezakazuje. Takze na takove kasirovani by musel byt vybran echt specialni usek, kde neni mozne vyjet vic doleva, nez se predpoklada.

 5. jungvoj:
  kromě pánaboha to umí např. frekvenční měniče

  1. prochor:
   Fakt měniče…???

   :O)

   1. např v techničáku velikém, není uvedeno, a to ani v návodech k autúm, že se může pohybovat okamžitou rychlostí, tedy nemůže
    a k tomu senátnímu schfalování genocidy řidičů pedajlisty, ma někdo tucha, jak výrobce určí šířku vozidla v provozu,?

    1. jungvoj:
     Ty seš po dávce drogy, že?

     :D

    2. Tak ono auto nejen, ze se muze okamzitou rychlosti pohybovat, ono muze s okamzitou rychlosti i stat.

     1. no pochopitelně, máte zcela pravdu, a v tom jest ten problém, který jste jednoduše vyjádřil, bo přesně zároven stojí i jede, a to dokáže zcela jistě jen Bůh, ostatní možná

      1. To umi i moje potomstvo mit okamzitou rychlost nulovou. Drtiva vetsina lidi po absolvovani ZS to chape take.

     2. Už vidíš, proč je zbytečný na tohodle pitomce házet hrách?

      1. Je to marny, je to marny,…. je to marny. Mas recht. Uz ho nebudu resit.

      2. behemot, ty jsi určitš z těch , co si myslí , že motor má výkon a kondenzátor vede střídavý proud rychlost je součtem okamžitých rychlost, blahopřeji k dosažení geniality ad absolutum, a dále blahopřeji k dosažení demokratického nahlížení světa, kdy jiný názor a postoj má jen pitomec,

  2. Co to je za blbost? Frekvenční měnič je polovodičové zařízení, které, zjednodušeně řečeno, upravuje vstupní frekvenci proudu na výstupní jinou. Co s takovým zdrojem proudu s určitou frekvencí uděláš, je zcela tvoje věc. Sám o sobě nic neimplikuje, nic neměří. A už vůbec ne nějakou rychlost. Proč rychlost? To, že máš na bedně s tímto převaděčem nějaký display je jen nadstavba, která se týká již konkrétního užití. S principem měniče to ale ani za mák nesouvisí.
   Mimoto, okamžitá rychlost je vektorová veličina, tedy modelová záležitost, fikce. Rozhodně ji nelze měřit, ta se vždy počítá, projektuje. měří se vždy a jen rychlost průměrná.
   A pokud máš na display svého měniče (takového, jaký jsme si nabastlili doma na mašiny) nějaké údaje o otáčkách točivého stroje, pak se jedná o něco, co se spočtené, přepočtené, z frekvence proudu. Měnič sám žádné otáčky neměří. I kdyby měl nějaké senzory, čidla, která by informaci o otáčkách (průměrných) poskytovala, měnič se přece k jejich zpracování vůbec nehodí. Je navržen na něco zcela jiného.

   1. h72, máš pravdu, dá se tfůj příspěvek smazat?

   2. Frekvenční měnič na svém displeji udává výstupní kmitočet. Při znalosti počtu pólů motoru, znalosti procentního skluzu a znalosti poměru převodu na pracovní nástroj, je např. u větších měničů Yaskawa poměrně jednoduché, přecejchovat displej z přímého měření výstupního kmitočtu tak, aby ukazoval aktuální počet otáček motoru, popř. i pracovního nástroje, nebo třeba i objemový výkon čerpadla, pokud je od výrobce čerpadla k dispozici příslušná křivka. Yaskawa na to má dostupný free SW a až tři pozice na displeji se dají „zákaznicky“ konfigurovat na libovolnou veličinu. Pokud ale nemá měnič přímou zpětnou vazbu z nějakého čidla /např. pro stabilizaci otáček/, tak samozřejmě vždycky s určitou chybou. Ale jde to. U měničů ze soustavy Simatic nevím, jestli tahle možnost je, ale myslím, že u větších také.

 6. Zajímavé jak někdo, kdo kritizuje cizí manipulaci se statistikou, dává sám na roveň počet usmrcených osob = počet smrtelných nehod. Takže když se dočtu, že při střetu dvou aut zemřelo 5 osob, tak to je pět smrtelných nehod? Ale jen jeden z řidičů měl nepřiměřenou rychlost, tedy rychlost může v tomto případě jen za 20% úmrtí?

  1. už jen výraz nepřiměřená rychlost je výraz idiotův, v rozporu z logikou jazyka českého,a tedy v rozporu ze zákonem,tedy pokud jej použije uředník , bo ten jest povinován užívat uřední jazyk,,

   1. Nejsem jazykovědec, ale v čem spočívá u spojení „nepřiměřená rychlost“ rozpor s logikou jazyka českého?

    1. synonyma od přiměřený je např dostatečný , nebo uspokojivý, tedy nepřiměřený je nedostatečný neuspokojivý,tedy i jistě je příčinou v mnoha případech nedostatečná rychlost, ale jistě je totok použiváno v jiné logice, jinak logicky a česky by byla nepřiměřená pomalost
     tim jsem chtěl vyblít to, že nepřiměřená rychlost je nesmyslem, správně jest nepřiměřeně rychle, neb jistě tušíte, že pohybovat se rychlostí a pohybovat se rychle jsou zcela jiné pojmy

     1. Zejména pokud „pohybovat se rychle“ je pojem zcela relativní.

     2. Asi jo, je to chujovina. Primerit mohu cokoli k cemukoli, abych ziskal informaci o rozdilu. Ta rychlost by mohla byt spise neadekvatni, neodpovidajici, proste jakoli po onom srovnani. Pokud je neco neprimerene, pak je to ve stavu pred primerenim, tedy nebylo to srovnano s necim jinym.

      1. Ale bylo: „skutečná“ – tedy nějak odhadovaná – rychlost byla srovnána s „ideální“ rychlosí pro danou situaci…

     3. Hlavním synonymem pro slovo přiměřený je slovo vhodný. Nepřiměřená je tak dle lingvistického výkladu bráno jako nevhodná.

     4. Samozřejmě v logice jazyka „nepřiměřená“ rychlost nemusí být „nepřiměřeně vysoká“…
      Docela by mě zajímalo, jestli by třeba nehoda vzniklá v důsledku nečekaně pomalého pohybu vozidla (např. při předjíždění nebo zařazování do proudu vozidel) také spadla do kategorie „nepřiměřená rychlost“…

      1. Jo. Na dálnici. „Vzhledem k dobré povětrnostní situaci a stavu komunikace nikdo nepředpokládal, že se na dálnici bude pohybovat osobní motorové vozidlo rychlostí 30 kmh. Nehodu tak zavinil řidič, jehož vozidlo se vinou technické závady pohybovalo značně nepřiměřenou rychlostí.“

       1. To nenajel do vodstavnýho?

        1. příčina nehody to být může, třeba uprostřed předjížděcího manévru se porouchá „cosi“ v motoru a ten chcípne, a než se řidič s poruchou vozidla propracuje do odstavného, tak vznikne riziková situace. zavinění nenastává, respektive viník se hledá jinde, třeba nedodržení bezpečného odstupu.
         příčina a vina nehody to může být v případě „bezdůvodně pomalé jízdy“.

         je to analogické rozdílu mezi „zastavením“ a „zastavením vozidla“ na zákazu zastavení, zastavení vozidla (vinou poruchy nebo dopravní zácpy) zakázáno není.

        2. Sjezd na Poděbrady. Už to byl prakticky odbočovací pruh.

         1. no a proto je popisovaný výraz nepřiměřený, neb se na něm neshodl tady nikdo, a propo, vysoká rychlost je ze stejného ranku, neb fyzikální veličiny nemají vysokost či nízkost, např nemáme vysoké metry, viz na odkaz legální terminologie v metrologii

          1. Z jaké planety jste sem dorazil? Jako, že vysoká rychlost je blbost? A co high speed, alta velocidad, grande vitesse. I tyto světové jazyky to mají špatně?

          2. Technická: „grande vitesse“ je „velká rychlost“ – čili plně v souladu s jungvojovým terminologickým požadavkem…

 7. Oni by to ti novináři nepsali, kdyby tu nebyl, stejně jako v epidemiologických studiích, ten „vnímavý jedinec“. Když se podívám na jakoukoliv diskusi (s výjimkou dfens) tak je tam parta lidí, kteří hýkají blahem nad každým návrhem který způsobí potíže uživatelům automobilů, ať je to omezení rychlosti, zvýšení pokut nebo zúžení vytížené silnice na jeden pruh. Obávám se, že zabránit tomu, aby si lidi přestali takhle schválně vzájemně škodit vyřeší asi jen rozprašování psychofarmak metodou chemtrails :-)

 8. souhlas, a co píše ke konci autor, kvůli všude přítomným kamerám, poslední dobou koukám vice na tachometr jestli náhodou nepřekročuji rychlost o par km/h, misto aby pořádně sledoval provoz kolem, co je dle meho nejdůležitejší. Po praze je tolik kamer, že tim vice frustruji řidiče represemi a strachem že tě vyfotí a dostaneš obálku. To stejné se mi stalo i v Rakousku u Villachu (u jezera), každou chvili zmena pov. rychlosti (zabydlena oblast hustě), sledovat každou značku a tachometr, misto plynulé jizdy a venovani se řizení, človek tuhne jestli to nepřekročí, neboť platit v ěčkach pokutu je kurva nepřijemný.

  1. Bohuzel tento, byt zcela logicky, argument neobstoji proti ‚pokud to nezvladate, nejste zpusobily…‘

   1. Děkuji za kompliment :), ale to snižovaní rychlosti a ten trend je teď průkazný, v zajmu naši bezpečnosti a našeho zdraví, trochu až moc všeho.
    Zrovna na té jižní spojce, kde je silný-hustý provoz, sledovat v kuse tachometr, misto koukat před sebe a kolem, je celkem nebezpečny, včera jsem tam jel, vic se soustředím na nepřekročeni rychlosti než na provoz a o tom to je.

  2. přesně tak; stačilo jestli si dobře vzpomínám 7 pokut za překročení rychlosti (všechny jsem ,,zkusil“ vyhrát dle road-fens, povedlo se mi to tuším 2x). Teď prostě jezdím jak kunda. Výhodou je, že můj náklaďák má problém rychlost překračovat i když se tomu nevěnuju, ale přecejen se mu to 7x povedlo. Protože v poslední době se prostě roztrhl pytel s měřením, jak správně říkáte..

   1. Řešil jsem 2x pokutu za rychlost mírně přes 50 v obci (fakt jsem nejel ani 60) – ona je tam totiž 40-ka, jiný účel než vybírání „mýta“ to nemá. Člověk poctivě na vjezdu do vesnice zpomaluje na nějakých 50-55, ale stejně je za silničního piráta :-/ Přitom tenhle způsob je úplně na prd, když se řidič dozví až za dva měsíce, že porušil a překročil. Zatímco měřící cedule s LED displejem ti ještě poděkuje, že jsi zpomalil na předepsanou rychlost (pak si tam hodíš tempomat a projedeš celou tu díru po granátu stejnou rychlostí).

    1. Tie obecné merače maju asi v podstate za úlohu chytať cezpoľných, čo to tam nepoznajú, alebo si nevšimnú kamery a pruhy. Domáci, predpokladám, na tych miestach rýchlosť neprekračujú, teda pokiaľ ich neblaží stále platiť pokuty. Otázka je dokedy bude trvať rentabilita týchto zariadení, resp. či sa nájde vždy dostatok cezpoľných, ktorí to budú finančne tiahnuť.

 9. Docela by mě zajímalo, jak to bude probíhat na dědinách. Řekl bych, že tam tihle vyoblečkovaní bicyklisti nebudou mít na růžích ustláno. Tam, po úzkých cestách, mizerných dvojkách a trojkách, bych vůbec ani nezkoušel, zdržovat s bicyklem, nebo jejich kolonou nějaké místní. To bude facek..:D

  1. Kdyz slapalistovi za prdeli zatroubi rozdovadeny tahac se 40 metry kulatiny, tak si na hrdinstvi ani nevzpomene.

Napsat komentář

D-FENS © 2017