Blbá nálada - zpět na článek

Počet komentářů: 80

  1. Nu a jaké si vzít poučení z článku?…..Pří výběru přítelkyně kromě jiných vlastností zhodnotit i stav jejího auta:-)

    1. Omlouvám se, patří do jiného článku. Prosím o smazání.

  2. Vždyť je to tak jednoduché, stačí ztransparentnit veškeré toky peněz, rozklikávacím online rozpočtem s možností lidí občanů zastavit tok peněz na dané akce, třeba i formou hlasování. pak by taková neziskovka Romea měla problém a domnívám se že dost přicucávačů státu by ostrouhala a najednou by byl státní schodek +500 miliard… ale toby se nikomu nelíbilo ani EU ani tady těm liberálům škemrající o prachy.

    1. svatá prostato, nejvíc nás nestojí korupce, nejvíc nás stojí právě boj s korupcí, stupidní opatření, aby všechno bylo transparentní, aby se každá koruna vykazovala a bla bla bla. Proto jsou děravé silnice, protože je třeba složitý proces rozhodování, kterou silnici opravit, aby to bylo transparentní, pak je třeba transparentně vybrat toho, kdo ji opraví, pak se proti tomu někdo odvolá, pak se další odvolá, pak někdo udělá chybu v rozklikávacím rozpočtu a další se odvolá a tak dlouho se do toho trefuje, až se utratí mraky peněz, ale ta díra v silnici tam pořád je. Ale to je marný, je to marný, je to marný, protože mantra boj proti korupci, transparentní a rozklikávací je nesmrtelná. Stejně pořád platí, že když systému dochází dech, začne „bojovat“ s korupcí. :-(

      1. Konečně to někdo řekl…

        Dá se to ilustrovat i jednodušeji. Třeba na lepidle. Jaký je rozhodovací proces pokud si někdo chce koupit lepidlo? Je jen několik možností…

        1. Vím, že Kores je dobrý lepidlo tak si ho koupím. Lepí to, neřeším. Koupím i příště…

        2. Vím, že Kores je dobrý lepidlo ale zkusim levnější… Buď lepí dostatečně a budu ho používat nebo ne a vrátím se ke Koresu… Ad nauseam…

        3. Vůbec se v lepidlech nevyznám… Koupím random lepidlo. Když je nahovno koupím dražší… Když je dobrý tak zůstanu nebo zkusim levnější…

        4. Jsem státní orgán a musím dodržovat zákon o veřejných zakázkách, vyberu nejlevnějšího dodavatele lepidla… Sice nelepí a smrdí ale je levný… Vím že za 4kč navíc mužů mít Kores, kterej lepí, ale koupit ho nemůžu protože zákon… Přichází frustrace… (Ano ušetřili jsme státní pokladně pár korun za nákup nefunkční sračky, takže jsme technicky ušetřili, prakticky ne, ale co jde dělat) A s tím nic neuděláte…

        Zkuste si představit, že na každý svůj nákup musíte použít ZVZ jako státní orgán… Nakoupili by jste sice levně ale sračky…

        A teď si tuto situaci extrapolujte na důležitější věci…

        Uvědomte si, že nakupování není jen čistě racionální úvahou… Někomu jde jen o cenu, někomu o poměr cena/vykon a někdo chce jen to nejlepší…

        Státní orgán je dle zákona jen v té první kategorii… Ti lidé sice ví že nakupují sračky ale nemůžou s tím nic dělat…

        1. Ono tedy jediné rozumné řešení by bylo, aby státní orgán nenakupoval nic, nijak a nikdy.

          Protože podstatné je zde to, že koupíte-li Vy lepidlo sice slušné, ale tubu za 800 000 Kč, sice budete mít přilepeno, ale asi Vás při pohledu na výpis z vlastního účtu něco napadne.

          Naproti tomu, zařídí-li stát přechod pro veverky přes dálnici, 800 000 Kč za přechod jedné veverky netto, napadne úředníka co? Napadne jej, že je třeba zvýšit daně.

          1. Tak teď jste mě dokonale zamotali. Napřed mi tvrdíte že rozklikávací rozpočet je pičovina a vyhazování peněz. A pak mi tvrdíte že 800.000,-Za přechod pro veverky by tím šel efektivně zastavit. Tak nechápu o co Vám jde?

            Vy jste vůbec nepochopili, že právě součástí toho rozklikávacího rozpočtu by bylo zastavit nehospodárné nakupování levných lepidel. Právě že i podezřele levné zákázky by šli stopnout. Viz stavba mostu Bogl a Krysl ve studence. Když se měl orpavit další most a každej by viděl že nejlevnější nabídku podal bogl a krysl a navíc za cenu, která je třeba nerealizovatelná protože se počítá s tím že v rámci stavby bude požádáno o proplacení víceprácí, tak aby se takový výběr mohl zastavit a nebo prostě tuto nabídku nekvalitní firmy vyřadit.

            něco jako koupit lepidlo za 10kč ale později ze servis lepidla chtít +1000kč/ks
            a nebo koupit lepidlo za 20Kč ale za servis zaplatit třeba jen +5Kč/ks.
            z dnešního pohledu by úředník vybral první variantu. V rozklikávacím rozpočtu by ale mohli lidé první variantu vyškrtnout a zbyla by jen druhá. Jako od boje z korpucí se tady v tom státě sere všechno. Lobisté tady lobují za svoje podniky ale za lidi nelobuje nikdo. Proč asi? Protože jen lobisté z toho mají prachy. A vy mi tvrdíte že když zastavím přívod peněz lobistům a jejich partnetrům že je to špatně? Tak jak chcete tuhle pokurvenou zem spravit? Rozdat prachy které nemáme? Natisknout si další?

            1. Kdo má proboha čas na klikání na kdejakou píčovinu a pak ještě polemiku s buzerantem na úřadě?
              Když nebude mít co utrácet (nízký daně, když už teda musí bejt ten stát) tak tam ani nebude a tudíž nebude vymejšlet jakou další kokotinu by měl ovčan financovat.

              1. no tak pak nebudou opravený silnice vůbec.

                1. Tak se prodaj. A taky nemusí bejt do každý zakopaný prdele asfaltka.

                  1. Kdyby do kazdy prdele. Ona hlavne musi byt okolo kazdy prdele, ktera do te doby mela aspon trosku uchazejici prirodu. V kazdym lese musi byt hafo asfaltek a nejlepe po uplne rovine, aby na nich mohli pupkati „sportovci“ na kolech hroutit svoje kilometry, nez se vecer zhrouti do nezakourene hopsody.

                    1. No mě to teď vysvětlovala starostka, že prej doby kdy stačily zpevněný cesty jsou už dávno pryč, protože dneska jezdí mezi polema mnohem těžší stroje než kdysi. Takže bude muset být halt asfaltka. Že měrný tlak traktoru s nafukovacíma pneu je mnohem menší než u žebřiňáku s kládama tomu nechtěla věřit. Jinak pro takovýhle moudra se chodí na jakýsi setkání starostů kde si starostové dycky pošpitaj největší kokotiny co je napadnou – po poslední starostovský seanci se u nás objevily 4 značky pěší zóna pro asi metr širokou šoustku mezi plotama s dvouma 90°zatáčkama, kde neprojede ani člověk na kole – a to prosím v dědině s 68mi obyvateli.

                    2. Kazdej vlastnik vetsiho traktoru ji rekne, at jde s asfaltem do prdele, protoze tam gumy nejvice trpi. Radsi kacirek, nez asfalt.

                    3. Já bych se prosím přidal jako vlastník normálního osobního automobilu: ať jdou s asfaltem do prdele. Gumám je to jedno, ale já mnohem raději jedu po hezké polňačce. Ani netřeba kačírku; stačí uježděná hlína.

                    4. Re: ocs
                      13.6.2017 v 0:22

                      No,… ale po ujezdene hline vam zadny pumpickar jezdit nebude. Takhle to do te Evropy nedotahneme…

                    5. No, tak to má paní co dělat, protože dědina se 68 obyvateli stěží vytlačí 600 – 800 tisíc za slušně založenou asfaltovou komunikaci od kilometru. Nebo ne v dohledné době.

                      RE Sysop: Kačírek je nevhodný, povrch je třeba udělat s něčím, kde je i nulová frakce, jinak je to nesoudržené a časem se to zamačká. Ideální levnější řešení je dle podmínek sanace, geotextilie, betonový recyklát a asfaltový recyklát utažený pořádným válcem. To chvíli vydrží.

                    6. No ja to bral spis tak, ze kdyz jsem si pujcil 200konovyho JD na vyjizdku, tak mi majitel rekl, ze jedna guma je za ctyricet a at s tim nejezdim po asfaltu, radeji po rozmrdany polnacce. Takze nemyslel jsem to vzhledem k trvanlivosti telesa silnice, jako spise k trvanlivosti obuti vozidel.

                    7. No tak na to jsou snad dotace ne…?

                    8. No šak sem to chtěl napsat. Všichni ti chudáci co maj nový JD choděj dycky jednou za rok, dyž dojedou dotace, nakupovat nový stroje za miliony a platěj kešem na dřevo, tak ať si nasere s pneumatikama…vydrží to tam větší jednotky let minimálně.

                  2. “ A taky nemusí bejt do každý zakopaný prdele asfaltka.“

                    jednou mě GPS vzala zkratkou přes rakousko když jsem potřeboval do Chvalkovic (pracovně né za kurvama) řeknu ti to byla jízda, nahorů a dolů, žádný přecpaný silnice, žádny radary, žádni bengoši, žádný semafory, ale víš co hlavně? Mezi polama, mezi dědinama pěkná velká široká asfaltka, ale víš co ještě? HLADKá jak dětská prdelka, tos jel a slyšel jsi svištění větru a auto se jen kolébalo. Když přijedeš na nově opravenou dálnici Brno Pohořelice nebo Brno Vyškov, to jedeš a klepou se ti zuby jak to drncá a to je prosím pěkně novej asfalt!!!

                    nechápu kde se v lidech bere ta otrávenost vůbec něco řešit. Neřešte to, seďte doma na prdeli u ordinace. Vždyť je to jedno. Jsme střed prdele jménem evropa. strdím zaplevelenej kopec říp protože nikdo nestál o to tady živořit. Úspěšnější odešli na západ, hloupí na východ.

                    1. Doprdele to v jakom rakúsku si bol. Tam kde ja jazdím sú občas aj záplaty na ceste, ale cesty sú medzi dedinami hádam aj užšie ako u nás (a paradoxne tam majú 100-vku povolenú). A navyše sú tie cesty často zasraté od poľnohospodárskej techniky, ktorá si to doslova užíva na okreskách (od malých až po najväčšie traktory). No ale musím ozaj čestne priznať, že na Vašu D1 Praha-Brno sa žiadna cesta v rakúsku nechytá.
                      A teraz som si spomenul ako som tu v BRD+DDR videl dneska kamión s českou ŠPZ-tkou a na zadnom nárazníku mál jasne napísané: Nejsu z Prahy. Ma dobre pobavil chlapík.

                    2. No včera som si to užil v BRD+DDR: ja kokot som sa nechal ukecať na servis v takom termíne, že v stredu (14.06.2016) pôjdem nazad autom. Samozrejme dnes vo štvrtok je tam a aj v Rakúsku štátny sviatok. Takže som miesto GPS-kom plánovaných 7,5 hodín išiel 10,45 hodín. Ale dal som si obchádzku jednej kolóny cez bočné cesty asi 2 triedy (proste 2 auta vedľa seba to majú tak na 50km/h na tesno). Ozaj pekná vyasfaltovaná cesta lesom bez bordelu a záplat – nebyť toho rumunského kokota čo si to tam valil na veľkom kamióne nedbajúc zákazových značiek „Zákaz viazdu nad 7,5t“, protiidúcich áut a cyklistov. Ozaj príjemné spestrenie. Ale vojdeš do Rakúska z nemeckej A3 (rozkopanej a dieratej) a si na takej istej rakúskej A1 (záplaty). Ja neviem kde tí ľudia jazdia v na „západe“ po tých úžasných prázdnych širokých cestách bez policajtov.

                    3. „Ja neviem kde tí ľudia jazdia v na “západe” po tých úžasných prázdnych širokých cestách bez policajtov.“

                      Třeba v Chorvatsku – po soukromé A1/A6 :-)

        2. navíc když je dneska něco online tak by to mohlo být všechno rychlejší a kvalitnější.
          Vem si je potřeba opravit díru v silnici, hodíš výběrko na měsíc, 31 cátý den se uveřejní výsledky že vyhrála firma ABCD s takovou a takovou cenou a takovou a makovou zárukou a 32 den najede firma to opravit. Žádný odvolávání, protože všichni by jasně a transparentně viděli všechno.

          1. Takových vizí, že socialismus bude fungovat, když se udělá tohle nebo tamto, těch už bylo. Některé spojené i s výpočetní technikou, viz například kecy chlapíka jménem Oskar Lange.

            Cest ke zlepšení je hned několik, ale všechny jsou stále o tomtéž, konkurence a zodpovědnost konkrétních osob. Stát musí mít méně peněz (kdyby jen proto, aby na soukromou iniciativu zbylo více místa), za jejich rozdělování musí zodpovídat konkrétní lidé. Lokálně přímo volení politici, je třeba usnadnit vznik a slučování obcí a rozvolnit jejich formu (například starosta jako kariérní funkcionář, ne mrzák, který si léčí neukojené ambice, nebo je dost velký vůl, aby se staral o to, jak vypadá něco za jeho plotem). Velké instituce je třeba rozdělit, vytvořit hned několik se stejným záběrem a nechat je mezi sebou soupeřit o peníze. Není například důvodu, aby existovalo jedno ŘSD, může jich být třeba deset a Kraj jako vlastník komunikací třetí až první třídy může přidělovat, které konkrétní ŘSD bude spravovat jeho majetek. Železniční dopravní cestu je třeba rovnou zprivatizovat, i za cenu několika let velkých problémů, než si nový model sedne. Samozřejmě ne nějakým způsobem jako v devadesátkách, ale prodejem akcií klientům železnice podle objemu jejich přeprav za pár posledních let.

            Na nejvyšší úrovni je třeba zbavit se kulis demokracie. Je třeba, aby oligarchové byli viditelní. I proto jsem uvítal Babišův vstup do politiky, alespoň je na koho si ukázat, ne jen na bezduché a bezbarvé loutky. Takovým A.B. se kus vlastní skývy dává mnohem obtížněji, než když žijeme v iluzi, že se nad námi vznáší cosi obrovitého, co to myslí dobře a co všechno zařídí (kdo a proč?).

          2. to by nemohlo být levnější, protože to online je třeba soutěžit hezky podle pravidel. Kdo vyhraje? Jsou dvě možnosti výběru buď ekonomická výhodnost a tu je třeba hezky popsat takovým způsobem, aby ji žádná kontrola nebo nedej hrůzo běžný tydýt, který to sleduje, nedokázal napadnout. Nebo nejnižší cena, ta se napadá těžko, je zjevně objektivně posouzená, takže máme vybráno podle ceny. Proti tomu stojí dodavatel, který by chtěl zakázku získat, co udělá? Podrazí cenu, jinak nevyhraje. Za podraženou cenu jsou jen podražené služby.

            za málo a se zárukou navždy nikdo soutěžit nebude. Soutěže jsou slepá větev a výsledky už připomínají dobu předrevoluční. Taková nejlevnější úklidová firma, řádně vysoutěžená je sice za málo peněz, ale tak nějak neuklízí. Ale nevadí, najmeme člověka, který na ni bude dohlížet, bude je každý den citýrovat, aby konečně uklidili, jen ho musíme zaplatit a když stejně nebude uklizeno, vyhodíme ho a najmeme jiného.

            a online rychlejší a kvalitnější je taky legrační, například datovky, teoreticky by to mělo být lepší, prakticky by poštovní holub byl rychlejší, protože do toho vstupuje zákon o spisové a archivační službě nebo jak se to jmenuje a to je takový opruz, že je to mnohem pomalejší než tesat do tabulek.

            jedinou možností je osekat všechno, co dělá stát/obec až na dřeň a úměrně tomu přidělit peníze. Jinudy cesta nevede.

            1. Datovky jsou zprasený produkt. Kdyby to bylo dělaný pořádně, tak to je rychlejší a stabilnější.

              Současně s tím je problém v tom, že úředník vypisující soutěž tomu nemusí rozumět. Takže pak vybere levnou možnost aniž by tušil, jestli je to reálně možné atd.

              I ti blbí komunisti se snažili na pozice rvát odborníky. Sice politicky schopné, ale alespoň vzdáleně tušili, ne že muzikolog řeší dopravu(zdravím Krno).

              1. Jo provedení DS pod poštou je katastrofa, což je hlavní důvod, proč ten šrot vůbec nepoužívám.

                Jinak výběrový řízení je stejně o hovně, když je zájem, tak se vždycky napíše tak, aby to vyrál ten správnej. Buď se vyjmenuje taková sada vlastností, že to splňuje jen někdo, nebo – obvykle – se do požadavků dá nějaká „odborná kvalifikace“ stvrzená jakýmsi no-name glejtem, kterej ovšem vydává známej jen těm správnejm dodavatelům.

                1. přesně, on kolikrát zadavatel při výběru mobilního operátora, nechá soutěžit jen mobilní operátory, hajzl jeden.

                  1. Ale přesně o tom to je!!!! Vy vidíte typické výběrka na cenu a nejste schopni pochopit že když je celej výběr transparentní tak se nekvalitní firma která neuklízí a neumí udělat dálnice prostě neprosadí. Když firmě bogl a krysl spadl most tak prostě nevyhraje další, protože ji všichni lidi co to budou sledovat vyškrtnou. A kdo ji bude hlavně sledovat ? Mostaři, důchodci mostaři, technici a né bába na mateřské řešící plinky. Když se bude rozhodovat o vytvoření rybníku, tak to zas budou sledovat zelení, lesáci, zemědělci a nedovolí firmě , která v krušných horách stavěla jinej rybník a přijela tam bagrem ze sovětskýho svazu a dodnes jsou na hladině rybníku olejový skvrny aby takovou zakázku vyhrála i kdyby byla za polovinu realizovatelné ceny.
                    U nás se konalo výběrko jak říkáš, obec chtěla nový služební auto. Ale mělo se jednat o tuhle konkrétni automobilku, konkrténí model, bílou barvu, s motorem x.y litrů, a výbavou „alpine“ a mohl někdo to výběrko zastavit? Ne. Obec si řekla a bylo. Mohli jste nesouhlasit, nadávat, ale to bylo asi tak všechno. V tomto spatřuji ten bordel. Domnívám se že během měsíce by se našlo dost lidí kteří by takovou nabídku zrušili, aby obec dostala po čuni a napsali rozsáhlejší soutěž. Legální cesta dnes? Založit občanské sdružení, zaregistrovat se, posbírat petiční podpisy a to teprve předat na zastupitelstvo obce. Dva tři měsíce v prdeli a výběrko i s dodáním auta je dávno hotové, vyřízené a skončené. A tak je to se vším, s územním plánem, s výstavbou protipovodňových opatření, chodníků do nikam apod…

                    1. Ne, o tom to není. Problém je, že tu firmu nelze vyškrtnout. Nebo lze, přesným zadáním podmínek, ale firma se z toho může vykroutit (uvede se, že firma musí prokázat, že jim nikdy nespadlo most – oops, on nespadl jim, ale jakési třetí (byť najaté) firmě…) a zadavatel tu firmu _musí_ přijmout. Zatímco soukromník si řekne „tyhle vůbec nebudeme poptávat, to jsou debilové“ a je vyřešeno.

                    2. opět uvádím že nechápete.
                      máme tři firmy s cenovou nabídkou na most
                      boglkrysl 500Kč
                      eurovia 1020Kč
                      ohl 1050Kč

                      lidí příjdou a podívají se… aha tak boglkrysl mají výrazně nízkou cenu a už jim spadl most? tak ji vyškrtneme, zůstane eurovia a ohl a z těch dvou vyberu.

                    3. takže „transparentní“ podle Vás znamená, že do toho bude mluvit každý tydýt? A jak zajistíte, aby do toho mluvil jen ten, který tomu rozumí? Každé výběrko se zveřejní a každý, kdo se tam prokliká, bude škrtat? Umíte si to vůbec představit?

                      výběrko na úklidovou firmu bylo dostatečně transparentní, jen aby vyhrála, musela nastavit nízkou cenu a služby tomu odpovídají.

                      proč je problém, že si obec pořídí auto, jaké chce, pokud na to má prostředky? Obec by měla nejlépe vědět, jaké auto potřebuje a podle toho se zařídit, pokud se podle toho nezařídí, budou jezdit její zaměstnanci nevyhovujícím autem. Obecně je výběrové řízení na auto podle zákona vlastně úplný nesmysl. Stejně jako asi na milion dalších věcí. Výběrové řízení podle zákona může fungovat skutečně jen na komodity, na nic jiného.

                      je to tak se vším, problém však není v nedostatečné transparentnosti, problém je v tom, že mají k dispozici moc peněz. Jediným lékem je výrazné omezení finančních prostředků k přerozdělení a k tomu výrazné snížení daňové zátěže.

                    4. +1

                      Jesti starosta ví, že Jarda umí s bagrem, rozbije půl vsi a kanál vykope rozumně, pokud něco bude potřeba opravit, tak je tam do druhého dne, atd., tak proč dělat výběrovku? Je-li starosta rozumný, udrží Jardu na uzdě a bude dobře.

                      Pokud je starosta v holportu s Romanem, co to odflákne a předraží, tak Roman s velkou šancí vyhraje komplikované výběrko a pak se to nějak udělá (kde co jde, ne že ne). Akorát je to o tu administrativu složitější. Je-li starosta korupčník, nějak si to s Romanem zařídí.

                    5. Nerozbije půl vsi tam mělo být.

                    6. proč by se jarda nemohl zúčastnit výběrového řízení na rámcovou smlouvu pro malé zákzky do 100.000,-kč ? Alespoň by o něm hlasovali místní, kteří by věděli že je starej vožrala a z bagru mu chčije olej?

                    7. takže řešení výběrového řízení na auto je žádné auto? Taky hustý.

                      Ano dokážu si to představit aby do toho kecal každý. Pokud bude kecat věcně bude dostávat body nahoru, když bude kecat pičoviny bude dostávat body dolů. Čím míň bodů tím menší váha jeho hlasu. Pokud se najde dostatek lidí kteří řeknou ano ale budou existovat proti hlasy tak se ty důvody proč proti musí vyšetřit. Né že jako někdo příjde a nelíbí se mi ta zastávka na barandově v praze protože je modrá. Ale pokud někdo příjde s tím že ta zastávka je příliš zbytečně drahá a vidí jinou variantu… tak se výběrko zruší.

                    8. kdo mu ty body bude přidělovat? A kdo bude hodnotit, čí názor je příčetný a čí není nebo na to snad bude zákon obdobný jako ZVZ?

                      řešením je, zrušit pravidla pro výběrová řízení na prkotiny a na věci, které soutěžit podle jednotných pravidel, nelze nebo je to nesmysl.

                      v současné době je to neuvěřitelně složité a proto to nefunguje, navrhujete to udělat ještě složitější, protože pak to půjde jako po másle?

            2. Bohužel je dost zlé, že spousta úředníků (kteří v životě kolem soukromé, ziskové firmy ani neproběhli) si myslí, že přesně tak je to správně a že úzkostlivým a přesným dodržováním předpisů o veřejných zakázkách se vždy najde optimální dodavatel :-) S pár takovými jsem se hádal („v hospodě“, ne jako účastník čehokoliv) a vůbec nechápali co mám na mysli – když přece dokážu přesně popsat co chci, tak zákonitě musím dostat ve výběrovém řízení to nejlepší co existuje :-) Spíš bych vyvrátil sousedce od vedle víru v zodiak než zarytému úředníkovi víru ve správně zúřadované výběrové řízení :-)

              1. tak já naopak neznám úředníka,který tomu věří. Většina z nich se tváří, že tomu věří, ale to jen z toho důvodu, že mají strach. Protože jen ty protokoly NKÚ je musí děsit, u jednoho nález, že zakázka měla být rozdělena, u dalšího nález, že neměla být rozdělena, u dalšího nález, že to je tak podrobně popsané, že to šili někomu na míru, u dalšího je špatně, že je to málo podrobně popsané a dalšího nejspíš zavřou, protože mu chybí na straně 159 dole úplně vlevo jeden podpis, měl tam mít osm podpisů a má jich jen sedm a jednu šmouhu. Takže jim docela rozumím, že to nechtějí přiznat, aby je nepřišel někdo zkontrolovat, protože vždycky něco najde a kdyby nenašel nic ve výběrku, tak se najde chybka v dotaci, kterou čerpal na vysoutěženou zakázku. Že to funguje, může říct jen někdo, kdo to nikdy nezkoušel.

                1. To vypadá až příliš optimisticky — kdyby tomu bylo takhle, nikdo by úředníka dělat nešel, a ti stávající by se snažili co nejrychleji najít místo u soukromníka, s hrůzou, zda to stihnou dříve, než je někdo zkontroluje.

                  Počet státních zaměstnanců by tedy prudce klesal; za chvíli by si ve Strakovce ti pitomci museli sami po sobě i mýt skleničky a vysypávat popelníky.

                  Což jaksi, stokráte bohužel, v praxi nepozorujeme :(

                  1. tak oni se snaží si najít jiné místo, proto jsou tam v současné době z velké části zkrachovalci, které jinde nechtějí. Většinou lidé před důchodem nebo po škole, navíc je ve státním už naprosto neúnosná fluktuace, ke které nejspíš přispívá i to, že většina těch lidí jsou opravdu zoufalci, s kterými se těžko pracuje, i kdyby se člověk snažil. Asi největší sranda je, že je tam pár už opravdu odvařených, kteří jsou schopni klidně usnout v průběhu jednání. Dva takové jsem viděla na vlastní oči, jen jsem si říkala, že kdyby je někdo vzbudil, zeptali by se po vzoru slečny Trixie, jestli už jsou v důchodu. :-)

                  2. ale úředníci to řeší po svém, když není nezbytně nutné vypisovat řízení, prostě ho nevypíšou a když ho vypíšou, tak se vleče roky, tím se utratí méně, přesněji řečeno, méně se utratilo za investice, Bureš z toho měl radost, že jako ušetřil, akorát že příště budou ty investice dražší, protože ten neopravený barák prostě chátrá dál a víc. Ale třeba se to povleče tak dlouho, až většina státních baráků spadne a bude vystaráno.

                2. Což o to, z chyby a odpovědnosti oni mají vyloženě panický strach. Raději stokrát vrátit EIA k předělání než jednou riskovat pochybení :-)

                  Potíž je, že oni to opravdu nikdy nezkoušeli. Nic jiného neznají, nevědí co to znamená pracovat rychle a efektivně, pro ně je úkol splněn když je papírově všechno v cajku a netuší, vůbec netuší, že takhle by si v soukromém sektoru nevydělali ani na tu slanou vodu. Proto jsou hluboce přesvědčení, že to co dělají je práce a že takhle se pracuje i v soukromém :-)

                  Samozřejmě teď nemluvím o vejlupcích, kteří přišli do státního za účelem vlastního zisku. Tohle se týká nemehel s titulem Bc, která by před 30 lety nedostala ani maturitu.

                  1. ono je to tím, že když na ně přijde kontrola, tak bude kontrolovat výhradně papíry a nic jiného. Takže z pohledu úřadu skutečně plní své povinnosti a pracují efektivně, protože zajistili plné šanony papírů. Mě kdysi ta kontrola papírů hrozně štvala, jenže pak jsem potkala úřednici z Finančního úřadu, která neřešila papíry, ale podrobila mě výslechu, jaké má majitel plány, jak se hodlá uživit, co bude s provozovnou, proč vlastní vodní elektrárnu a jestli na ni má povolení. Úřednice, která jakživo nepodnikala, o vodních elektrárnách toho překvapivě věděla méně než já a já o tom vím velké nic, hodlala provětrat člověka, který více či méně úspěšně podniká více než dvacet let, tak to už jsou opravdu lepší ty kontroly papírů. Nedávno jsem řešila dotaz ze strany FÚ, kde přesně jednomístné sro přijímá rozhodnutí, plánuje další činnost a podobně, když má jen virtuální sídlo, úplně mě svědila ruka napsat jim, že majitel, společník, jednatel, pracovník v jedné osobě, přijímá důležitá rozhodnutí doma na záchodě, protože tam svolává valnou hromadu. Kontrola papírů je proti tomu zlatá!!

                    1. Jj, to je přesně ono. Skoro bych se vsadil, že ten úředník FÚ si myslel, že si podnikatel sedne ve své kanceláři ke svému pracovnímu stolu a podle předem přijatého harmonogramu v době od 14:00 do 15:30 vytvoří podnikatelský plán na období do 31.3. příštího roku a až do rozhodného data se jím bude přesně řídit. A nepřišlo mu na tomhle postupu nic divného :-)

        3. thomikh

          je to ještě horší, podle ZVZ se nevyplatí soutěžit jednotlivé zakázky, kdo by se s tím crcal, takže se soutěží třeba na čtyři roky, jinými slovy, čtyři roky máte zajištěnou dodávku lepidla, které nelepí, smrdí, brzo vyschne, ale stojí tak málo, že ani NKÚ nemůže nic říct, což neznamená, že to nenapadne ÚOHS. :-(

    2. Jen pro ilustraci, roční výplat důchodů je 400 miliard. Sociální podpora a pěstounská podpora je dalších 40. Nemocenská je 27 miliard. Hmotná nouze 10, invalidé 2. Příspěvek na sociální péči je 40.

      Hustý, co? Takže pokud hlasováním nechceš střílet důchodce, tak +500 miliard z toho fakt neuděláš, ani kdyby ses postavil na hlavu a odříkal u toho abecedu pozpátku.

  3. Tady si hoši z Židokapitalistického institutu naběhli na vidle příkladným způsobem. Argumentovat Německem, kde je nejméně od roku 1934 kontinuálně drsně etatistický systém příkazů a zákazů ve kterém si ti přitroublí germáni ještě libují, to je fakt na hlavu. Nehledě na to, že tam ani nemají tu tradiční hru na demokracii ale kancléřský systém, ve kterém de facto o všem podstatném rozhoduje okupační mocnost USA.

    Budování dálnic je zcela typická činnost pro vysoce organizované státy. V ideálním anarchokapitalizmu by nevznikla nikdy žádná dálnice. Protože žádný vlastník pozemků není zvědavý na to, aby mu jeho krásné pozemky na věky v půlce přetla smradlavá a hlučná dálnice. Představte si třeba majitele co si koupil za nehorázné peníze koňskou farmu a dluh splácí jen díky tomu, že mu na jeho farmu uprostřed krásného údolí v nedotčené přírodě jezdí movití obyvatelé blízkého města s jejich dětmi na víkendy a prázdniny. Nebo prostě lidi kteří si taky za nehorázné peníze koupili obyčejný rodinný domek a nestojí o smrad a hluk poblíž pozemků a vytvoření neprůchodné bariéry dálnice, kvůli které se nedostanou do lesa co je naproti přes dálnici (a podchod kilometr od vesnice).
    Stavbu dálnic, která smradem a hlukem obtěžuje lidi kilometr na obě strany, si může vynutit jen stát vyvlastněním.

    Příklady bychom našli třeba i v historii před 2 300 lety. Via appia byla produktem tehdy nejmocnějšího státu, který po staletí terorizoval celé své široké okolí až po Afriku a Britské ostrovy.

    Takže v období anarchie a bezstátí/bezvládí jste po rozbité téměř neprůchodné cestě obklopené lapky a mordýři stěží ve zdraví došli do nejbližšího města. To je ten anarchokapitalistický ideál.

    1. Dokážete-li zařídit, aby pokud možno všechny pozemky naší rodiny přetla smradlavá a hlučná dálnice, finanční odměna Vás rozhodně nemine!!!

      1. Touzite byt precedens pro vyvlastneni? :-)

    2. já to říkám celou dobu, dálnice je jen kus vylitýho betonu a asfaltu. Nic víc nic míň z pohledu mimozemského je to UBOHOST největšího kalibru. Kdyby se dálnice stavěli tak, že by se provedl zářez, v zářezu se vybudovala několika patrová dráha, jak rpo vlaky, pro aut a pro kamiony a datové sítě a pak se to celé tou vykopanou zeminou zase zasypalo. To by byl šlověk aji hrdej na to že konečně postavil něco co má symbiozu s přírodou, alespoň trochu.

      1. SkReT: Dálnice v žádném případě není kus betonu a asfaltu. Je nevyhnutelné ihned odevzdat občanku na nejbližší policejní stanici a hlásit se na adrese Ústavní 91, 181 02 Praha 8.

        1. a co to podle tebe je? viděl jsi někdy rekonstrukci na vlastní oči nebo jsi jen projížděl okolo?

    3. Soukromé dálnice existují, takže zjevně vznikat mohou. Ale některé z nich jsou pro mě těžko uchopitelné, třeba ty španělské. Jsou dosti drahé, takže po nich skoro nikdo nejezdí a veškerá doprava se kodrcá skrz okololežící obce po přecpaných státních silničkách. To je jev, který bych jednou rád pochopil – jak může majitel dálnice vydělávat, když mu po ní nikdo nejezdí :-)

  4. Já sebekriticky přiznám, že jsem ten článek moc nepochopil. Na západ a sever od nás mají silnice většinou podstatně lepší. To jo, to snad ví každý kdo tam někdy vyjel. Ale že by se tam míň přerozdělovalo a silnice patřily soukromníkům? Tak to mi nějak uniklo.

    Aby bylo jasno, to není obhajoba přerozdělování, chraň přírodo, ale prostě mi ta autorem popisovaná kauzalita … vysoká míra přerozdělování=silnice na hovno … nějak nesedí.

    Když vidím ty palby daní v Dánsku, tak je mi lehce blivno. A bydlet tam, tak by z lehce bylo těžce:-). Na druhou stranu to tam mají většinou vypiglované tak, že když jsem dojel zpátky do Reichu, tak jsem se divil v jakém brajglu jsem se to ocitl. Sice to nebude nikdy můj šálek kávy, ale beru, že pokud jim to tam takto funguje, tak pro mnoho lidí je ta cena akceptovatelná.
    Problém je v tom, že my máme kombo … vysoké daně(platby státu) a k tomu ještě bordel jak v tanku. To jen intenzitou stahování sprostého lidu z kůže nebude ….

    1. Poláci mají podstatně lepší silnice? Asi jsem jezdil na úplně jiný sever.

      Na západ od nás (konkrétně třeba ve Francii nebo v Itálii) soukromé dálnice existují, a jsou skutečně mnohem lepší, než ty státní — bez ohledu na to, že v obou zmíněných zemích se přerozděluje že až (asi hůře než tady).

      My tady jsme na tom z celé Evropy asi relativně nejlépe; dokonce i statistiky si toho všimly. Vnímaný bordel je z velké části daný tím, že pisatel hovno ví o problémech jinde, a z části malé tím, že my máme něco, co nemá asi nikdo jiný, totiž kombinaci rakousko-uherské přebujelé administrativy s bolševickým šlendriánem.

      1. Vy když pojedete z Včelníka:-) přímo na sever, tak dojedete do Polska? My z Prahy do Německa:-) …. ale jo, jak koukám, tak tam pak nějaká ta polská výduť je …. nějaká Chojna nebo co:-). Ve Francii je to PPP … což taková chytrá horákyně … ale vliv státu je tam pořád rozhodující. A navíc, že by Frantíci přerozdělovali míň než my …. Uvedené svobody neřeším, jde mi čistě o kauzalitu mezi mírou přerozdělování a kvalitou silnic. Nicméně s tím vaším shrnutím v poslední větě samozřejmě souhlas.
        Na druhou stranu, díry v asfaltu naserou, ale jde tak nějak o hovno … nebo o tlumiče … jsou tu lepší věci …. http://www.ceska-justice.cz/2017/06/petr-toman-utoky-advokatni-mlcenlivost-se-siri-ebola-kongu/ …. „Ale když je ze 123 souzených zastupitelů zproštěno 99 zastupitelů? Tedy 80 %! To přece musí být někde systémová chyba. Těch 99 lidí bylo několik let nezákonně vláčeno soudními síněmi a byl jim ničen život. To přeci už nemůže být omyl nebo odlišný právní názor jednotlivce, to je systémová chyba.“. To je fakt slušný. A Válková příjemně překvapila …. sice ANO, ale ona to asi bude docela slušná ženská …. http://www.ceska-justice.cz/2017/06/valkove-vadi-ze-za-nezakonne-odposlechy-nikdo-nenese-odpovednost-karny-senat-nss-je-prilis-mirny/

        1. Jistě, dokázal bych najít i horší svinstva, a vůbec netvrdím, že by to tu bylo skvělé. Naopak, stojí to tady za hovno. Jen je to tu halt zatím pořád méně špatné než v zemi, kde mají poslední asi rok nebo jak vlastně dlouho dočasný výjimečný stav :/

          1. A tak to ano … ale když člověk vidí jak se to tu hezky rozjíždí, což je otázka tak posledních 5-7 let … tak mu není moc dobře po těle.

            Jooo, zlatý časy kdy tu byl jen ten bordel.

            1. Amen to that, and then some.

    2. já myslím, že i na ně dojde. On těm seveřanům už dost dlouho socialismus kulhá na obě nohy navzdory brutálnímu zdanění a to se zdaleka nemuseli vypořádávat s tím, že by zásluhou komančů byli sto let za opicemi jako my. Západ totéž, pěkné silnice jsou z velké části dědictvím po kapitalismu, kterému radostně zamávali, aby čertvíproč radostně vpadli do náruče EU.

      oni mají premiéru, my bohužel reprízu. Že se do toho oni nechali uvrtat, protože to neznají, chápu, proč tam lezeme my, když víme jak to končí, nepochopím nikdy. :-/

      před pár lety mě úplně zamrazilo z norských fondů. Norové znají těžký život a proto založili norské fondy, kam ukládali přebytky z daní, říkali lidem, máme vysoké daně, ale ukládáme to na horší časy a k tomu máme vysoké výnosy z přírodního bohatství a to také ukládáme na horší časy. Norové to chápali, protože vědí, co jsou horší časy. V horším případě se tu a tam uvolňovalo z jejich fondů na katastrofy ve světě, což Norové chápali. A pak přišla EU a Norové se vyplácejí z toho, že nejsou členy a vyplácejí z prostředků uložených ve fondech na horší časy nebo katastrofy ve světě. Když jsem viděla, jaké trotloviny se platí z norských fondů jen v ČR, tak mi bylo Norů opravdu líto. A pokud to nebyly vyloženě trotloviny, pak šlo například o kompletní rekonstrukci bývalého zámku, pak kravína, pak blázince a dnes za peníze Norů opět zámku v ČR. Rekonstrukce dopadla dobře, zámek je pěkný, ale chudáci Noři, opravdu je nutné, aby platili brutální daně kvůli jakémusi zapomenutému zámku kdesi v Čechách? A to je jen jeden příklad za všechny, takže se dá čekat, že Norům záhy dojde dech, pak budou zírat jak zjara, když se u nich přestanou razit tunely a ještě budou silnice kdesi na severu samá díra, protože EU chce, potřebuje a vůbec umí přerozdělovat nejlíp. :-(

      1. No, shodneme se 100%. Zapad podlehl vabeni socialismu, nebo mu brzo podlehne. Je to blbe, ale nevyhnutelne.

        Podivejte se na program Labour party v UK, to je takovy indikator, chteji tak „pokrokove“ veci, ze by z nich vyrasily vlasy i na Leninove plesi. V programu uz ted otevrene hlasaji 50% dan z prijmu, navic ke vsem ostatnim danim, a znarodneni vsech velkych podniku, od zeleznic pres posty, energetiku, utility, dopravu, zdravotnictvi, komunikace, a vse ostatni. Zvyseni socialnich davek, zruseni limitu na nove migranty, vse zdarma, zdravotnictvi, skoly, kultura, doprava. Proti tomu je CSSR v roce 1980 volnotrzni raj. A Corbyn ma na meetingach davy mladych [debilu] jako nejaka rockova hvezda….

        V USA je to stejne, Bernie Sanders je ostry socialista, ktery na svou svatebni cestu jel do SSSR, a primarky pro demokraty nevyhral jen proto, ze Hilary pomahal stranicky sekretariat jejich vlastni strany, a zakulisni intriky. A zase, na shromazdenich statisice mladych, [zatim bohatych] debilu, kteri 70ti leteho bolsevika vitaji jako rockovou superstar.

        Proste, v mych ocich je vitezstvi socialismu a komunismu nevyhnutelne, a konec bude samosebou stejny jako v kazdem socialismu, znicene hodnoty, jednota v chudobe, vyzrane statni fondy, Venezuela, a ve finale boj s vnitrnim nepritelem a snizeni prumerneho BMI cele populace diky hladomorum. V tom se shodneme.

        Ted spis co s tim, ze? Je to nevyhnutelne, chteji si to vyzkouset, budiz. Ale jak se od toho izolovat a uchranit aspon svou rodinu a svuj majetek. Co delat? Jak byt propziravy zid v Nemecku v roce 1933? Je mi 40, ziju na zapade, mam solidni prachy v duchodovych fondech, nejaky majetek je i likvidni. Jak a kam to vyvezt? Kde to radeni bolseviku pujde prezit? Co neznici? Nemovitosti? Zlato? Jedine bezpecne uspory jsou ty, o kterych soudruh stat nevi…

        1. Je to v UK ještě horší, než píšete. Ono to už takhle jednou bylo, Thatcherová to dala částečně do pořádku (privatizace, deregulace, doprdeleposlání odborářů) a doteďka, když se dáte v hospodě s někým do řeči, jí nemůžou přijít na jméno. Zní v určitých vrstvách společnosti asi tak, jako u nás Gottwald. Takže oni se jen vracejí k tomu, po čem prostý lid odedávna bytostně touží a přestože mají hmatatelné, ověřené důkazy z nedávné historie, nechápou souvislosti.

          1. Clovek musi neco pojezdit aby to pochopil. Treba cela Skandinavie. Ti lidi jsou bezelstni a naivni jak petileta decka. Je by treba nenapadlo za cely zivot to, co napadne Cecha za pet minut, treba, ze by jako prestal v praci pracovat a bral za to jen penize.
            To uz nemluvim o tom, ze by se jich domluvilo treba pet a vzajemne se kryli a navrhovali si akorat zvysovani odmen.

            Byla tu rec o Norsku. Maji zemniho plynu jak nasrano, ale oni ne, oni se shlednou v elektromobilech, ktere jeste dovazeji pres ocean z Japonska a USA.
            Pritom emise ze zemniho plynu, ktery maji defacto uplne zadarmo jsou vicemene nulove.

            Nejhorsi pripad je Svedsko. Ti na svoji tendenci soucitet s kazdou troskou to dotahli tak daleko, ze Svedi plati u doktora palky, ale ekonomicti priprchlenci, kteri tam ziji tri generace, neumi Svedsky a nikdy nepracovali a pracovat nikdy nebudou, maji vse zadara. Tomu rikam, ze aby se nestrelili do nohy, tak se rovnou streli do hlavy.

            Z cele EU je jeste ten nas visegradsky ostruvek asi to nejsvobodnejsi, pokud se teda kopnou do prdele beznadejne ritolezecti, podvodni a podrazacti Polaci a naopak bych tam pribral Rakusaky. Takze by vubec nebylo od veci vykaslat se na EU a popremyslet, jestli by nebylo fajn zase zrekonstruovat Rakousko-Uhersko, nebo aspon jeho cast…

            A tak trochu zavistive pokukuju po Rusku, kde to jde rok od roku nahoru, zatimco u nas rok od roku vse k horsimu.

            1. Po Rusku klidně pokukovat budu, jen za mne pokud možno z co největší dálky:-).

              Jinak k rekonstrukci R-U …. se Slováky už jsme byli a nějak to nedopadlo. Několikrát. S Maďary by to bylo ještě „lepší“. A že by se v Rakousku někdo hrnul do nějaké federace, nebo tak nějak, s námi, o těch ostatních ani nemluvě, to fakt silně pochybuju.

              1. S Ruskem bychom to ted uz asi moc nevyhrali. Je tam kurva tvrdej kapitalismus a za toho ctvrstoleti to dokazali rozkrast ve vetsim radu, nez nasi zlodeji tady. Takze jsou tam extremne bohati lidi, kteri jsou drzeni zkratka jen diky soucasne vlade. Nase vlada nema na to, udrzet vnejsi kapital v retezech, staci, co predvadi ted. Za par euro proda narod. A protoze u nas vetsina lidi jen premysli, jak veci ojebat a prijit k necemu levne, pomerne rychle bychom se dostali na uroven Kazachstanu.

                Ten problem neni v tom, komu lezt do prdele, ale v tom, ze nemame nacionalistickou vladu. Chyba je predevsim u nas. Ono by uplne stacilo vylezt z EU, ale udrzet mezinarodni obchod na rozumne urovni s celym okolim. Jenze… to je utopie. Vzdy bude ve vlade nejaky zaprodanec, at prozapadni, nebo provychodni, protoze tam jde jen o prachy, na lidi se sere.

                Za prvni republiky nad nami z pocatku drzely ochranne ruce A a F, protoze potrebovali mit co nejdelsi prsty do stredni Evropy. To uz se dneska resi Internetem a hlavne – my uz tuto funkci nemame, dneska je to Rumunsko, Bulharsko.

                Ja osobne jsem pro Czexit, ale je potreba vymest ten Augliasuv chliv hlavne u nas. A to nevim, kde vezmeme kadry. Na to vymeteni ani ne, to bychom zvladli. Ale koho tam dat potom? Nikdy jsme nebyli schopni sestavit vladu, ktera by za neco stala. Zebychom to po opusteni EU zvladli? Pak by se ze Strakovky mela udelat kaple, protoze se tam stane zazrak.

                1. Mam takovou teorii ohledne korupce.
                  Totiz ze i korupcnik si zaslouzi svou odmenu, respektive ze podle Paretova pravidla nema smysl snazit se vymytit korupci jako celek, staci zlikvidovat rekneme 10% nejokatejsich a nejkriklavejsich pripadu, ktere udelaji 90% bordelu a skod. At si rika kdo chce co chce o Rusku a o Putinovi a jeho mekkemu pristupu ke korupci (ze je ruska vlada korupcni si nedelam iluze, ale to je i Zapad), tak Putin byl schopen splatit Jelcinovy dluhy, zachranil rusky tezarsky prumysl pred totalnim rozkradenim (jakkoliv se na tom nekteri jednotlivci a soucasne milacci Zapadu napakovali tak, ze vedle nich cipisci jako Kellner a spol vypadaji jako mali kluci).
                  Nicmene – v golbale to proste v Rusku funguje. Touto dobou meli podle Zapadu umirat hladem, zdrceni sankcema a mit tam barevnou revoluci. Ve skutecnosti je na tom jejich ekonomika lepe, nez pred zacatkem sankci, coz se o Evrope az tak uplne rict neda.

                  Nechcu teda delat chytreho, ale tim, ze Putin necha ruske oligarchy krast v rozumnem meritku dela tu nejlepsi sluzbu ruskemu kapitalismu potazmo sve vlasti jako celku, kdyby je skripl jako bolsevici kulaky a NEPmany, tak by s vanickou vylil i dite, jak to udelali Stalin a jeho pohrobci.

                  Spravedlnost neexistuje, idealni spolecnost take ne a hrat se musi s kartami, ktere clovek dostane – muj nazor.

            2. neco pojezdeno mam, od konce vysoke (2002) jsem delal R&D v Nemecku, asi 4 roky, pak 3 v USA, pak 3.5 roky v Dansku, a ted jsem korporatni krysa se zelenou kartou, asi 4 roky v USA. Ale ze bych pochopil, proc mladi touzi po sociku, to ne. Smiril jsem se s tim, ano, ale pochopit to? Ne.

        2. Napadlo ma Mongolsko. Ale to chce jurtu a kone, alebo obytný Unimog aby človek prežil na tých ich pláňach.

      2. Já mám takový pocit, že na tom Severu by jim to snad i jakž tak fungovalo … oni jsou fakt takhle prdlí. Ale nesměli by k tomu zkoušet spasit svět … na to nemají ani oni. A nebude to trvat, a poserou se z toho …. dáma promine.

        Jinak jak jsem psal, pro mne by to nebyl ani tak, mně ta jejich mentalita společné tlupy nějak není geneticky dána.

    3. V tanku v živote nesmie byť bordel ak ním chcete páchať činnosti na ktoré bol vyrobený. Toto blbé prirovnanie mi vytĺkal kolega (tankista od vojska a záľuby) pri každej príležitosti.
      Ono tak nejak úhľadne to majú aj vo Švajčiarsku, ale tiež je tam človeku východo-európskeho typu nejak divne keď to vidí, že ako to tam funguje a plus tie ceny ešte a daň z majetku a tak.

  5. Když jsme u těch daní …. https://www.novinky.cz/domaci/440664-nefer-nezajima-financni-urady-nejdriv-dan-po-lidech-nechtely-ted-ji-vymahaji-i-s-penale.html …. “ … tak jsem požádal písemně finanční úřad o stanovisko. To jsem dostal s tím, že celý převod bytů je osvobozen, a dokonce mně poslali i formulář na zkrácené přiznání při osvobození, … Zhruba dva roky se nic nedělo. Před dvěma měsíci se mi náhle z finančního úřadu ozvali, že mi budou doměřovat daň, a to včetně příslušenství. Teď mě tlačí k podání nových daňových přiznání, znaleckých posudků a poslali mi také Výzvu k odstranění pochybností,“ .

    To i u Němců, nebo těch bolševických sviní, měl člověk aspoň jasno.

    1. …bych mohl dlouze vypravet, co dovede FU. Tohle mne vubec nepreqapuje. Ta posledni vase veta by se mela do kamene tesat.

      1. Ano? Já se sice jen zřídka, ale přeci jen, dostal ke spisů, které měly základ právní vztahů za socíku. Nerespektování pravidel vytvořených komanči samotnými komanči, kvalita podkladů a jejich kompletnost strašné, ke kde čemu se vyjadřoval kde kdo, ale potom to např. neschválil ten orgán, který to měl schvalovat, atd.

        To nemluvím o tom, jak probíhala zástavba, klidně na cizích pozemcích, bez dokumentace, bez povolení, bez ujednání se sousedy, například tady okolo se zpětně legalizoval mrak kravínů ex. post, atd. (Co nebránilo šikaně soukromých stavebníků ohledně kde čeho.)

        Z mého pohledu to byl strašlivý binec, ve spise se nachází potvrzení o předání listiny (podepisuje jen předávající), ale nikde ani náznak, že ta listina skutečně existovala, ani co v ní konkrétně bylo, ve spisech Geodezie často chybělo kde co (proč se nabývací tituly starší roku 1993 povinně předkládaly při návrhu na vklad? Protože občas chyběly.)

        1. Tak formálně máte pravdu … ale reálně to byla celkem jasné … strana dala, strana vzala. Když člověk držel lajnu, tak mohl v rámci nepsaných, leč celkem jasných, pravidel takový nějaký standard. Když ne … tak mu bylo jasné, za co ho mohou sejmout, stejně jako jim bylo jasné, že když fakt budou chtít, tak si něco najdou. Byla to taková nepsaná … no, dohoda moc ne, ale systém ano.
          Ale dnes … když tohle čtu, tak by mi jeblo. Mám papír od FÚ, že je vše ok a nic platit nemusím … nebo prostě musím platit „neco“ … za pár let ten samý FÚ klidně nastoupí s tím, že jejich vlastní papír je nezajímá, a že mám k tomu „něco“ ještě doplatit. Což samo o sobě nic moc, ale to bych ještě nějak vzal. Ale navíc mám za tu dobu, po kterou jsem na základě jejich papíru byl v dobré víře, že mám vše splněno, doplatit penále? No tak to už je trochu moc. Pevně doufám, že se min o to penále s nima bude někdo soudit a jen tak toho nenechá, protože evidentnější popření principu jednání v dobré víře jsem snad neviděl.

          A teď trochu na přitížení, zejména pro reakční maloburžoazii:-) …. https://www.novinky.cz/domaci/440938-zvedneme-odvody-osvc-at-se-radsi-nechaji-zamestnat-navrhl-stech.html

          Koukám, že „padesátky“ pomalu klepou na dveře ….

  6. nemam to kam prdnout, tak sem. Tyka se neefektivni Tesly, americkeho dotacniho silenstvi a bubliny na akciovych trzich. Velmi pekna analyza.
    Jeste bych dodal, ze v EU pomalu ale jiste dochazeji penize na picoviny (dotace elektromobilu – viz Dansko) a ze cena fosilnich paliv oproti predpokladum klesa a klesa a klesa.

    http://www.zerohedge.com/news/2017-06-13/heres-real-reason-tesla-makes-no-money

    1. Opet Off Topic. 2 US valecne lode pripluly k pobrezi Kataru…
      https://www.rt.com/news/392325-qatar-drills-us-warships/

      Pokud jde o muj nazor, tak tam nejde o nejake „civceni“, ale o to, aby Katar nahodou nenapadlo prejit na stranu Iranu, ktery uz tam par dni dodava potravinovou pomoc a jehoz valecne lode eliminuji namorni blokadu Kataru ze strany Saudske Arabie.

  7. Jsem si jist, že by stejné výmoly byly i na soukromých silnicích.
    Průser je v tom, že státní zakázku může vyhrát pouze jedna ze 3 možných firem. Tyto firmy si mezi sebou dohodnou, která z nich vyhraje, takže v obálkové metodě 2 firmy úmyslně přešvihnou cenu, aby to vyhrála jedna s nejméně přepálenou cenou. Tato firma zakázku vyhraje, ale outsourcuje na menší firmy, které sedře z kůže. Výherní firma se následně snaží všechno ošidit na materiálech a postupech, aby si taky něco vydělala. Výsledkem je, že ta silnice nic nevydrží.
    Rozhodně to není o tom, že na to nejsou peníze !!!

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017