Amway, Herbalife a Biblický sex

Featured Image

Abych oprášil svou slavnou éru grafomanie, dovolil jsem se zaobírat poměrně rozšířenou a znovuobnovenou dávkou shitu v podobě podvodného tahání peněz z důvěřivých lidí.

Rád bych vás ze začátku informoval o způsobech MLM, řetězovek a pyramid, na které jsem narazil za poslední dva měsíce, ale ještě rád přidám svůj poněkud starší zážitek s vypečenou společností Amway.

Začal jsem kdysi dávno (r. 98) provozovat internetové stránky a jelikož jsem byl ještě student, chyběly mi peníze na provoz serveru. Leč netrvalo dlouho a ozval se mi po roce! můj tehdejší kamarád, že má pro mě člověka, který má zájem o reklamu na mém serveru, že má pro mě výbornou nabídku na práci, že je ochoten zaplatit velmi slušnou částku a že mu na mě dal kontakt, tudíš že mám očekávat telefonát.

Ten na sebe nenechal dlouho čekat a ozval se mi hutným hlasem pán, který hned na úvod zmínil, že nemá moc času na telefonní rozhovor, že bude nejlepší, když se sejdeme v centru před KFC (nevím z jaké zvrhlé záliby mají dealeři v lásce restaurace amerického stylu). A tak se stalo. Vzal jsem s sebou ještě kamaráda. Před budovou postával vypasený muž stylu „man in black“ středních let v novém saku (nejspíše půjčené) a diplomatkou, která k jeho business setu moc neseděla, byla odřená, orvaná, jako kdyby se sní přetahoval s nějakým holešovickým bezďákem. Vešli jsme do KFC a připlešatělý ulopocený týpek nás usadil ke stolu s tím, že si přinese něco málo na zub. Přinesl si dietku alespoň za 800, aby ukázal,že na to má, párkrát do toho kousl, tác štítivě odsunul směrem ke mě, abych i já, hoch ze sociálně slabší vrstvy, pravděpodobně zakousl něčeho jiného než odpadků z rašeliniště a vytáhl ze své sedřené aktovky audiokazetu, knihu, papír s tuškou a jablko. Namítl jsem, že bych mu rád řekl něco o mém serveru a o návštěvnosti a o jakou spolupráci má zájem. Freak mne naprosto ignoroval a sputil na úvod, že má zájem o reklamu, ale o lepší než mu nabízím a že vidí že jsme mladí šikovní kluci (zprvu jsem se bál, že mne začne po této větě pod stolech osahávat) a velmi by ho zajímalo, čeho chceme v životě dosáhnout, jaké máme cíle, co je naším největším snem a jestli máme na to, ho realizovat.
 
Už mi začalo docházet, že o reklamu na serveru ten nebohý mulat zájem nemá, ale už jen ze zvědavosti jsem mu zodpověděl na jeho dotazy o snech, pubescentní erotické fantazie jsem si zanechal pro sebe. Poté co jsem domluvil mi sdělil, že mám praktické sny, ale že jen on ví, jak z nich udělat realitu a abych věřil tomu o čem mluví, na důkaz svých slov mi ukázal hnihu s nápisem Diamonds a začal v ní listovat s komentářem, že toto jsou nejbohatší lidé společnosti,v níž pracuje, že mají jachty, drahá auta, vily… a že není problém dosáhnout stejné úrovně jako oni. Zalistoval jsem seznamem gerontů v Medvědech a Bávech a zhnuseně mu jeho bibli vrátil. Poté začal na papír kreslit množiny (toto je obrovská obliba dealerů, něco kreslit a psát astronomická čísla různých hodnot) s pavouky, v každé zmnožin statisícové až milionové částky a na závěr svého monologu mi nabídl, že mi půjčí audiokazetu, kterou si mohu poslechnout a že ode mě chce 1600,- na odborný seminář, kde se dozvím víc. Odvětil jsem mu, že tato částka značně zatíží můj rozpočet chudého negříka ze Zimbabwe a že by nezbylo na nudlovou polévku a rozloučil jsem se s ním, doma si pustil audiokazetu, ve které nebylo slyšet nic jiného než skandování a výkřiky Amway! Amway! prolnuté bouřlivými ovacemi a opičím rykem, připomínající projev jistého muže v roce 1945, opravdu tento varietní kousek předčil mé očekávání. Další den ráno mi „businessman“ volal, kdy mi přinesu audiokazetu a 1600. Kazetu jsem mu poslal po kamarádovi řádně přemazanou nahrávkami z MTV a vyřídil mu, že nemám o kšeft zájem. Po tomto odmínutí se spustil kolotoč šikany, začal mi volat ze skrytých čísel, pak z naprosto nových čísel, poté mi začali volat jeho nadřízení a kolegové (tak 1-2 telefonáty denně) že promarňuji životní šanci a že je to chyba atd… Zhruba po půl roce telefonát nadobro utichl.

Po tomto psychoterroru jsem opravdu ostražitý k termínům „výborná nabídka na práci“ či „práce z domova“ či „práce přes internet“. Dle mého názoru je z 99 procent každá nabízená práce z domova podvod. Inzerenti spoléhají na lenost a pohodlnost lidí, kteří při vidině pružné pracovní doby a nadstandardních zisků aniž defakto hnou prstem, budou ochotni udělat (podepsat, zaplatit) cokoliv. Takové podvody jsou do očí bijící a přesto se najde obrovská sorta lidí, kteří dokáží bez přemýšlení naletět. Je třeba si uvědomit, že pokud vám někdo nabízí práci, tak nemůže přeci požadovat vstupní poplatek ať už za seminář,nebo za školení, je to stejné asi jako bych projevil zájem o práci zedníka a musel si zaplatit 500kč za to že si se mnou promluví soudruh ředitel.

Rád bych vás tedy seznámil s podvody, na které jsem narazil v poslední době.

Podvod č. 1 – nadepisování obálek – práce z domova

http://nadepisovaniobalek.unas .cz/index.htm
http://penizenavic.webz.c z/vydelky.htm

Z textu na vás vykoukne pouze to, že budete dostávat peníze za přepsaný text, 80kč za stránku. Jediné co je od vás požadováno, jest 80kč jako manipulační poplatek a za to dostanete první práci.

Jaké bude vaše překvapení, že text, který vám přijde na přepsání, je návod jak si podat inzerát na „nabídku práce – nadepisování obálek“ a vybírat také 80 kč od prácechtivých lidí.

Zde je vypečený email od majitele stránek s mě neznámou gramatikou.

Zdravim, de o to že budete nadepisovat obálky (zákazíků který jsi tuto práci objednaj) Jediné mínus je že musíte zaplatit 80kč jako manipulační poplatek. Pokud máte přesto zájem o tuto práci. Pošlete mi (80kč) na adresu (- censored -) Opravdu se nebojte o své peníze opravdu vám po zaslání peněz hned pošlu podrobné informace jak začít. Pokud budete šikovný tak za dva dny dělání této práce máte hned zpátky manipulační poplatek (80kč).“

Podvod číslo II. WON (work from net)

– za 150 kč , což je registrační poplatek, obdržíte emailem know-how, neboli dokument ve formátu DOC, který je naprosto o ničem, je sestaven jen proto, aby to vypadalo, že jste si prostě za 150,- něco hmatatelného koupili. Princip je jednoduchý. Na konci dokumentu jsou tři jména a tři čísla bankovních účtů. Na spodní z nich (na to třetí) je třeba zaslat oněch zmiňovaných 150,- abyste se dozvěděli víc, za což vám po zaplacení přijde ten samý dokument s tím, že jsou na konci dokumentu opět tři jméné a tři bankovní čísla, z nichž ovšem to třetí je již Vaše. No a takto upgradovaný dokument pak zašlete své vyhlídnuté oběti…Jeden z přiložených dokumentů obsahuje navíc návod, jak správně oslovovat potencionální oběti, na kterých inzertních serverech se dají sehnat emaily, jak obelhat zájemce o práci apod.

Podvod č. III Práce řízená z domova

http://www.pracenadoma.webz.cz /
http://www.praceinternet.cz/
http:// www.pracezdomova.cz/
a desítky dalších adres…vše pod jednou firmou pochopitelně…

jedná se o to, že za poplatek 350-400 kč obdržíte know-how, soubor instruktážních informací o vaší budoucí práci. Na webu ani při tel. rozhovoru vám nikdo neřekne o práci nic s výmluvou na časovou vytíženost a tím, že vše se člověk dozví z tohoto informačního balíčku. Na webu vás lákají poutače jako „student Standa a vyučená švadlena Petra si nyní po pár měsících vydělává 50.000 měsíčně čistého v tomto systému“ apod. Je nutné si uvědomit, že ani manažeři s ekonomickou vysokou školou a desetiletou praxí se stěží dostávají na tuto částku, natož inkontinentní student Standa a obézní švadlena Petra. Zkrátím to, po zaplacení poplatku obdržíte na CD informace, že se stanete při splnění několika kroků dealerem firmy Herbalife, kterou všichni znáte a není třeba se rozepisovat.

IV. nabídka zaměstnání – Annonce, jobpilot atd…
 
Jedná se o informace, které mám od kamaráda – já , jakožto charismatický milionář a businessman práci samozřejmě mám :) a je to poslední věc, která mi pije krev. Zadáte si inzerát, že hledáte zaměstnání např. v administrativě, vyplníte na sebe kontaktní telefon a email. Druhý den obdržíte desítky emailů na nákup informačních balíčků, na neurčitou nepojmenovanou práci v mladém kolektivu za 50/měs., nabídku na VPP (živn. list) coby obchodní zástupce zahraniční firmy za 60 tis./měs. apod. a v neposlední řadě obdržíte tucet SMS!!! ve kterých je sdělení pouze s textem „pokud máte zájem o nadstandardní příjem, zavolejte“. Je důležité si uvědomit, že žádná solidní firma Vám nebude coby potencionálnímu uchazeči zasílat SMS a rozhodně Vám nebude zasílat emaily s nabídkou astronomické částky s uvedením nabízené cifry a tel.čísla bez dalších kontaktních informací.

Co říci závěrem, s tímto trendem tahání peněz bohužel nikdo nic neudělá, zbývá ta nejjednodušší obranná cesta a tou je racionálně uvažovat.


19.03.2006 DonVincent

12345 (6x známkováno, průměr: 1,17 z 5)
801x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:06

Reklama

D-FENS © 2017