Američanovi opět tvrdne…

Featured Image

Bylo, nebylo, Američan se začal mít malinko hůř a Evropan se začal vytahovat, že už je také bohatý. I poskytnul Američan nějaké ty papírky kamarádům od oleje, aby Evropanovi poslal sem, tam nějaké to obohacení.


Aby si ten Evropan přestal vyskakovat a měl drobné starosti s úklidem třeba na Vánočních trzích navíc. OK, povedlo se. Kámoška Anielka popohání celý systém a Amíkovi zase trochu tvrdne…

Ovšem zlý Si-Ťin pořád vyrábí telefony za misku rýže, chce teké nějaké výpalné za výpůjčky a tak s ním něco musíme také udělat.

Bubáci fungovat nebudou, Číňan má spoustu nábojů a náměstí Nebeského klidu je veliké. Tak Číňana podojíme, třeba 25% na cokoli“ zavelel ten Veliký se slámovou kšticí. Uběhlo nějaký čas a Číňan pořád maká za misku rýže a Američanovi klesá.

I Američan vymyslí „tak tam vylijeme nějaký ten vzorek, co se nám tu válí ve stodole na ostrůvku Plum Island“ A bude to trošku cílené, jsme přeci humanisté, jak na podzim poznamenal opakovaně „Malý a Měkký“. Takže děti, pokud možno, ne. Ten zbytek jsou collateral damage.

No a Číňan sedí doma, nechodí do práce, musí se starat o spoustu nemocných, hloubit hroby a hlavně: pěkně mu klesá.

A Američan je zase na chvilku spokojený.

Rotačky už nemusí tisknout nové papírky na trojvrstvý toaleťák, postačí dvouvrstvý. Ale hlavně ? Zase pěkně tvrdne! Ten Dolárek zas leze nahoru vašnosto.

Kdopak bude další ? Že by zlý Angličan, který si dovolil utéci z přerozdělovací pohádky? Uvidíme.

 


08.02.2020 Maya


Související články:


12345 (348x známkováno, průměr: 3,83 z 5)
15 256x přečteno
Updatováno: 8.2.2020 — 22:54

Reklama

D-FENS © 2017