Akrylamid v potravinách aneb jsme dostatečně buzerováni? - zpět na článek

Počet komentářů: 27

 1. Hele kolik mimin v kocarku to zachrani na to jsi ty sobecky egoisto nepomyslel? Nehlede na to ze kdyz nebude smazit tak nevohreje todlencto…globalni votepleni. A budeme vsichni zase stastnejsi. Howgh.

 2. Nejsme dostatečně buzerování. Nikde nejsou davy demonstrantů dožadující se svobodných hranolků, v Parlamentu většina partají leze EU do p*dele, takže vše je v pořádku :-)

 3. Především jsme jediná země která dodržuje buzerační předpisy EU. A nejen to, bolševické hovada v politice a na úřadech ty rámcové předpisy implementují tak aby co nejvíc poškodily občany ČR a zlikvidovaly co nejvíc živnostníků.
  Ukažte mi prodavače kebabu v Paříži nebo Berlíně který dodržuje aspoň jediný z těchto předpisů za které dávají v česku živnostníkům statisícové likvidační pokuty.

  Pokud už se objeví nějaký předpis z EU ze kterého by nějaký čech mohl mít výhody, tak u nás se implementuje tím nejhorším způsobem takže z toho nakonec těží banky, mafiáni a další velkozmrdi. Třeba dotace na soláry, zateplení, kotle, biomasu. Mohli sme mít částečně soběstačné domácnosti. Místo toho vznikla solární šlechta, dotace pobírají babišové, biomasa se spaluje v prunéřově a banky na tom neuvěřitelně vydělaly. A chudým babičkám se zvedla cena topného dřeva, na nový kotel nedosáhly a ještě platí tisícovku ročně solárním baronům.

  A to není vina EU ale zmrdů v politice, kteří se na EU vymlouvají a maskují tím svoje obří tunely. Bohužel, hlupáci jim to pořád žerou.
  Tohle

  1. No, places hezky, ale na spatnem hrobe, protoze zrovna to s tema hranolkama se tyka uplne jine zeme. A vlastne I clanek je pomerne nepresny, protoze se ten zakaz – jakkoliv absolutne debilni – ma tykat jen jednoho specifickeho postupu vyroby lokalni speciality, nikoliv hranolek jako takovych.
   Ano, jiste jednou prijde i na ne, ale ted se opravdu o hranolky nejedna a pokud si nejaky stankar chce delat hranolky ze syrovych brambor, je to ok.

   1. Lojza: Jenže my už víme jak to dopadne. Nařízení EU způsobí každému kdo bude smažit hranolky povinnost mít lejstro že je vyrábí správně, což ve výsledku zdegeneruje na povinnost mít tu správnou fritézu s hranolkovým certifikátem, jež bude stát pětinásobek současné ceny. Polopaticky rozlučte se s hranolkami ve venkovských hospodách, ve stáncích a podobně.

    1. Ty veris, ze stanky budou jeste existovat? I ty optimisto.

     1. Budou, ve státní režii, na které se nové povinnosti samozřejmě vztahovat nebudou.

   2. No ono je to tak, že doposud evropská komise jenom doporučovala, jak cíleně snižovat obsah akrylamidu v potravinách. V tom dokumentu (Acrylamide toolbox 2013), se píše o rizikových skupinách potravin, což nejsou jenom výrobky z brambor ale např. kafe, chleba, pivo atd. Ten nový návrh komise se zatím sice navenek presentuje jako „belgičani budou muset předvářet brambory“, ale ve skutečnosti je to jenom krok buď před vyhlášením max. koncentrace akryamidu v dotčených potravinách a nebo před nucenou certifikací výrobních postupů. Obojí vyjde tak nějak nastejno a důsledky jsou jasné – budeme zdravější.

    1. Ono v prvom rade, belgicania nebudu musiet so svojimi hranolkami robit vobec nic. V druhom rade, proti akrylamidu broji aj FDA, takze nie je to cisty vymysel EU. Ironicky, v USA to pri hranolkovani nepredstavuje problem, nakolko sa tam bezne pestuju mnohymi nenavidene geneticky modifikovane odrody ktore maju pre zmenu nizky obsah asparaginu. Tak vyberte si…

     1. No, to tažení proti „geneticky modifikovaným“ potravinám je taky jedna velká kravina a svinstvo EU :(

      1. Vidiac ze ludi nadavajucich na geneticky modifikovane potraviny z oboch stran Atlantiku je plny internet mi pripada ze v tomto pripade ide skor o vox populi povyseny na vox EU

       1. To, že pitomců je plný Internet, na věci zhola nic nemění.

        1. P.S. Ale jinak to dost odpovídá — kupříkladu to kreténské omezování jaderné energetiky podle mne je jen ve zcela zanedbatelně malé míře „spiknutí“ (resp. úmyslná snaha protežovat různé nesmyslné fotovoltaiky apod.); z 99 % podle mého soudu za tím je opět jen ten zhovadilý vox popapuli, jemuž je, stokráte bohužel, skrze všeobecnou demokracii dopřána reálná moc, již by mít v civilisovaném světě naprosto neměl :(

         1. Ehmm ocs, neni v tom krome vami vyse uvedeneho take ekonomicky nesmysl stavby jaderne elektrarny za soucasnych cen plynu a „obnovitelnymi“ zdroji neobnovitelne pokriveneho trhu?
          Cimz nijak nerozporuji kretenismus Nemcu v cele s fuhrerin Merkel, idiocii zelenych magoru a 100x opakovanymi lžemi lügenpresse zbly lid a jeho „nazory“.

          1. Němci včetně Merkel vědí naprosto přesně co dělají a proč to dělají.
           To že to nevíte vy a jen plkáte jak kolovrátek o zelených smažkách je příznačná
           známka právě toho zblblého lidu.
           Němci neruší JE z ekologických důvodů, ty má každý u prdele.
           Ruší je z důvodů… vojenských.

          2. Atomcraft: Zřejmě úžeh :-) Jádro se v Německu opouští proto, že je příliš levné a němečtí občané dobře snášejí výpalné na obnovitelné pseudozdroje, které aktuálně činí již více než je vlastní cena silové elektřiny.

           Z hlediska bezpečnosti je nejhorší možná věc nahradit jádro spalováním ruského plynu z Nordstreamu.

      2. Jedna věc jsou potraviny a druhá věc jsou patenty, otroctví a mafie stojící za nimi. Každý svobodomyslný člověk musí bojovat proti dnešním modifikovaným potravinám.

    2. JASAN: Zdravější nebudeme, monopol na škody na zdraví má kouření.

   3. Hranolek je podstatné jméno rodu mužského neživotného – že to nevíš ty, nepřekvapí, ovšem autor článku si to mohl prověřit.

  2. Kromě toho prodavače kebabu (páč ten je „fpoho“ i u nás – hlavně když je maso halal, že nemá kde si umýt ruce je fuk)je popis naprosto výstižný = TESAT DO KAMENE. Co s tím ale dál? Já žádné slušné východisko z tohohle marasmu nevidím.

 4. Chybi ti tam varianta 7:
  USA pretavi svou financni valku proti Rusku a Cine v otevrenou valku proti Rusku a Cine (je uplne jedno, jestli poslednim hrebickem do rakve budou vojenske zakladny USA na Ukrajine, manevry v Jihocinskem mori, Americka intervence v Indicko-Cinskem konfliktu v Bhutanu, Americka intervence ve valce v Syrii anebo Americko-Japonska okupace Severni Koreje.

  Jakakoliv z techto moznosti povede :
  – Ke zhrouceni uz ted klinicky mrtve svetove ekonomiky
  – Ke zhrouceni uz dnes klinicky mrtveho konceptu EU
  – K masivnim ztratam na zivotech civilistu (at uz vlivem valecnych operaci anebo ekonomickeho rozvratu)
  – K tomu, ze za techto okolnoti budou mit vsichni nejaky Akrylamid u prdele

  1. Zkus kafe bez kofeinu

  2. zrg, včera jsem se díval na gebriana na streamu o dubaji. Když si vezmeš že to celé začlo vyrůstat až po WTC2001, tak se teď američani musí mlátit do hlavy, že se to stalo, protože ten byznys co najednou kvete v dubaji a bez USA musí být v USA být cítit.

 5. To musela vymyslet nějaká smažka.

 6. Hlavně, že fipronil v desetimilionech ks vajec dlouho neidentifikovali. Z toho bude teprve pruser …

  Z text EU komise: „Furthermore, all three insecticides had sub-lethal effects, impairing growth, development
  and reproduction of mammals, birds, fish and amphibians. Other sub-lethal impacts found
  included damage to genetic material and cells and abnormal behaviour.“

 7. Drahý vypatlaný autore.
  Děkuji, že jste sesmolil další vlezdoprdelovský článek prozovateli tohoto webu.
  Osobně si myslím, že bez regulací škodlivin v potravinách se obejít nedá,
  co bohužel pokulhává u nás je právě a exekutiva v podobě kontrol.

  Dojalo mne jak Vám leží na srdíčku zkrachovavší hotdogář, kterýžto smažíce
  3/4 roku svoje sajraty na jedné dávce zuhelnatělého palmového oleje – bude těžce buzerován EU.

  Chápu, že vohnouti mají svoje milované, takže jste vyrazil do boje se zlotřilou EU
  …- na diskuzi.

  Mně to teda rozhodně chybět nebude. No a stádo může zatíms Váma souhlasně hýkat.

  1. Zkus kafe bez kofeinu

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017