A invalidovi odtáhneme auto taky - zpět na článek

Počet komentářů: 70

Přidat komentář
  1. Stále nechápu, proč se jako „progresivisté“ označují jedinci, kteří v konečném důsledku považují veškerý dosavadní pokrok lidstva (počínaje konzumací tepelně upravené svaloviny) za škodlivý až zhoubný…

  2. Checht. Takže ženy jsou genderově podzastoupené na cyklostezkách. Zato určitě přezastoupené v mamataxi.

   Výsledek: ženy půjdou befehlem jezdit na kole, zatímco muži budou jezdit autem s mamataxi.

   Ony se tyhle revoluční perverze vždy nakonec obrátí proti těm, kterým údajně pomáhají…

 1. Jo v Pze prej taky byla nejaká zyklopyzďárna, samozřejmě nikde ani hovno, prostě zavřeli důležitou komunikacu s objízdnou trasou až někama do prdele. Nejezdila ani socka, takže doporučení prej „nezacláněj, jeď zpátky do centra a úplna jinama, šak je to jenom hodina a půl, ksindle“.

  Taky dream job, hnípat tam půl dne na prdeli a jebat slušný lidi, že se tam koná nejaká onania.

  Nemají všechny tydle hovada za těžký miliardy postavený kdejaký staióny? Proč si kurva nejdou tam, a musí se furt srát do života vostatním?

  1. Protoze cyklisticti aktivisti jsou stejni jako buz… jako LGBTQ+ aktivisti. Nebavi je vopikat v mikrovlnce netopejry, nebo cim se vlastne LGBTQ+ ukajeji, kdyz o tom jinak nikdo nevi. Takze musi sve perverze predvadet na verejnosti.

  2. Jel jsem loni na návštěvu a jediná spojka mezi Klíčanama a Báští uzavřena kvůlivá cykloakci.Jenže kluci zapomněli na to, že zavřeli objížďku.To jsou ty priority.Řval jsem nahlas a objevil spousty nových českých nadávek.Takhle se obohacuje slovník.Takže cyklismu ZDAR!

   1. Jo, to si pamatuju, já tamtudy taky tehdá chtěl jet, protože tehdy stála normální cesta z Odolený Vody do Prahy za hovno(repsektive byla na hovno ještě víc, než ted) a byla totálně nepoužitelná. Byl jsem taky strašně nasranej.

  3. Na tohle jsem v sobotu čuměl jak puk. Zablokovaná cesta okolo Motola a Na Homolku, to je silné kafe. Nakonec jsem naštěstí projel na poslední chvíli.

   1. dovolujou si ty kurvy čímdál víc, pže proti tomu nikdo nikdy nic neřekne, za chvílu budou chtít zavírat dálnicu

  4. No já bych byl na tohle opatrnej. Dneska je problém uspořádat jakoukoliv akci, protože se hned najde nějakej píčus, kterej proti konání akce sepisuje petici. Ať už je to závod rallye, koncert, taneční zábava. Tak se pak halt nedivte, že mladí čumí jen do mobilů.

   1. Tak myslim, ze v pripade povolovani jakekoli uzavirky kvuli podobnym akciim by mela byt jako absolutne zakladni podminka existence akceptovatelne objizdkove trasy. A ne, akceptovatelnou se nemysli 40km objizdka pres sousedni okres

    1. Já silně pochybuju, že třeba při pořádání TT na Isle of Man je k dispozici akceptovatelná objízdná trasa, jen letos se tam zabilo 5 chlapů a přesto si myslím, že je dobře, že ještě existuje ostrůvek pozitivní deviace, kde je „magorům“ dovoleno pár dní v roce dělat příšernej kravál a riskovat vlastní život při závodě, kterej by jinde nepovolili ani náhodou.

 2. Má pravdu!Předseda!

 3. „…Jediné co na ně funguje, je nemluvit…“
  – – –
  Ano, to funguje dobře.

  Nemám ovšem prakticky vyzkoušeno nemluvení při pokusech vytáhnout ze mně tzv. „vysvětlení“.
  Jsem rozhodnut, pokud by k tomu došlo, mlčet a v případných dalších (třeba soudních) řízeních se hájit tím, že jsem měl podezření, že fízl chce vysvětlení za účelem intrik, např. proto, že chtěl honem rychle věc shodit ze stolu a tedy nějak přišít provinění komukoliv, nejlépe mě, protože na mě právě narazil. A to podložit uvedením negativních zkušeností s těmito složkami za desítky let…

  .

  1. DF ma pravdu, zaklad je, na miste nic neresit, nemluvit. Tam jsou oni pevni v kramflecich a tam to oni umi. Pokud je nutne skutecne neco resit, pak trvat na sepsani protokolu a do nej doplnit, ze z chovani opicaka mas podezreni, ze je pod vlivem nejake omamne, nebo navykove latky. Podezreni mas pravo mit uplne stejne, jako on. Kdyz papir, tak teda papir. A zbytek se pak resi jinde a jinak.

   1. Sysop:
    „… z chovani opicaka mas podezreni, ze je pod vlivem nejake omamne, nebo navykove latky…“
    – – –
    Nebo taky můžu mít podezření, že není dostatečně znalý regulí, mýlí se a podobně.

    .

    1. Samozrejme, ale to, ze je blbej, je soucasti jeho pracovni qalifikace. Kdezto pokud mas pochybnost nad jeho momentalni zdravotni zpusobilosti, to je jina. Nevim, jak to funguje dnes, ale jeden kamarad jednou v Brne behem fizlacke buzerace zrovna tohle pouzil, fizlovi se stopla sluzba a mazal na odber krve, coz si musel jednak naddelat a druhak se ukazalo, ze si vzal nejaky prasky na budku, ktery teoreticky mohly mit vliv na jeho schopnost vykonavat sluzbu a dokonce ridit motorove vozidlo. O tom smaozrejme kamarad nemel tuseni a nasledne problemy fizla mel jako bonus.

     Ale jak rikam – nevim, jak tohle funguje dnes.

     1. S tímhle podezřením opatrně. Policajt z toho může vyrobit ve spolupráci se správním orgánem, že byl křivě obviněn (i když sprostý podezřelý vyjádřil jen podezření) a vysekávat se z toho není také úplně lahůdka.
      Jinak potvrzuji, že funguje nebavit se s policajty na místě, ale vše dát do správního řízení. Ve správním se k obvinění nevyjadřovat, nedávat jim do ruky munici proti sobě a dostat je do důkazní nouze. Důkazy policajtů totiž při bližším zkoumání v naprosté většině neobstojí, policajti (a správní orgány) většinou nepočítají s tím, že by se proti nim postavil někdo, kdo má právní povědomí a ví, jak se bránit a tak kašlou na nějakou kvalitní dokumentaci. Ono by totiž už při kvalitním dokazování vyšlo najevo, že se nic nestalo a že systém jen vyrábí z komára velblouda. Na to nejsou nastavení a pak vznikají bizarní situace, se kterými si systém neví rady a tak se kupříkladu raději domluví v zákulisí se sprostým podezřelým na symbolickém trestu tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Vyzkoušeno nedávno na vlastní kůži.

   2. Sysop: na to podezreni ze je pod vlivem nejake latky pozor, musis to mit opravdu podlozeny (cerveny oci, mluveni „z cesty“), a ne ze si to jen tak vycucas z prstu. Onehda medii probehla zprava, ze to nejakej kluk na hlidku zkousel, a docela ho roznesli na kopytech, jestli si dobre pamatuju? Bylo to tak rok, maximalne dva zpatky.

    1. Tak propaganda s fízlama spolupracuje, takže museli předhodit nějakého hejla, který si možná něco přečetl na DF, ale jinak je marnej. Aby se plebs nesnažil s fízlama vůbec diskutovat, protože fízl káže slovo boží. Příkladem corona (snad si již FSM dostudoval), podle návodu chce správně mlčet, ale ve správním řízení to chce posrat svojí kreativitou.
     Mluvení „z cesty“ je přeci to nejsnadnější…kdykoliv fízl mele něco v rozporu se zákonem tak musí být nalitej. Onehdá v TV ukazovali fízlovskou líheň a fízli se nejdříve poměrně dlouho školí a vzdělávají než jdou do akce. Tedy neznalost základních předpisů je značně podezřelá.
     Každopádně si myslím, že většina lidí není schopna vést s fízlem a správním orgánem účinný boj. Je nutno si dávat pozor na spoustu věcí a jak známo, příliš mnoho psů, zajícova smrt.

     1. starter25:
      „…ve správním řízení to chce posrat svojí kreativitou…“
      – – –
      Dle čeho usuzuješ?

      .

      1. “ Jsem rozhodnut, pokud by k tomu došlo, mlčet a v případných dalších (třeba soudních) řízeních se hájit tím, že jsem měl podezření, že fízl chce vysvětlení za účelem intrik…”

       Tohle, to není úplně dobrý nápad.

       1. starter25:
        Dejme tomu že tedy není – a proč vlastně?
        Vysvětlení nejsem povinen dávat, pokud bych si přivodil stíhání, byť za přestupek – a pojal jsem podezření, že mi chce fízl do něčeho uvrtat…

   3. ale jak sou si pevní, hlavně městapo, čím věčí pobídky, tím věčí pitomci snad :D

  2. To je sice pěkné, ale má to zásadní vadu. Opičákovi to může být putna, protože zatím co vy plýtváte svůj osobní čas i peníze, opičáka to nic nestojí – platit ze svého nebude nic, a řešit to bude „v práci“.

   A tahle disproporce je pak důvod, proč jemu to může být zcela u prdele. Pokud nedostane pojeb od vnitřního odboru kontroly nebo GIBS (v závislosti na tom, u kterých opic slouží), kde hrozí nějaké jemné riziko, nehrozí mu v podstatě nic.

   1. Karkulka:
    „…plýtváte svůj osobní čas i peníze, opičáka to nic nestojí …“
    – – –
    Ano, svůj čas plýtvám.
    Ale pokud půjde o případ, kdy mi hrozí rizika, klidně to udělám.

    Případů pochybení fízlů se děje hodně, mám osobní zkušenosti stejně jako mnoho jiných lidí. Takže když na mě někde vyhufne v poli a začně mi dávat otázky „odkud, kam, proč…?“ apod., pak rozhodně nebudu nic vysvětlovat. Mám podezření na jeho pochybení, např. že tam čekal na vagabubda, ale protože ten se nezjevil, tak se snaží do něčeho uvrtat zrovna mě (jednání vzteklého čokla). To vše jen proto, aby měl „vyřešeno“.

    .

   2. To je bohužel pravda. Nežít jako vovce vyžaduje čím dál více času, peněz a kreativity.

    Já to vnímám asi tak, že je to jako s deštěm. Buď jeden musí investovat do střechy nad hlavou, deštníku, pršipláště, nějaké appky na předvídání počasí apod., nebo to nechat být, zmoknout a nastydnout.

    O opičáka tu nejde. To je jen poskok systému, loajální jedinec a bezcenný pěšák nepřítele. Bude se prostituovat pro jakýkoli režim, protože rukama se neuživí, hlavou taky ne a v květáku mu haraší stanfordský experiment. Když se najde způsob, jak opičákovi zavařit, je to fajn bonus, ale cíl budiž vyjebat se systémem, nedat mu peníze na další rozvoj a donutit ho, aby se odebral buzerovat někoho jiného.

    1. … cíl budiž vyjebat se systémem, nedat mu peníze na další rozvoj …
     No von ten systém si vybírá daně takový jaký sce, takže ten cíl je spíš taková utopia, ale potěší to, to jo.

    2. S deštěm ale nebojujete, jen se chráníte před jeho dopady.

     Ono je to o tom, o jakou situaci jde, pokud ty dopady na vás nějaké jsou, pak jasně. Pokud to opičák „jen zkouší“, pak je vysoká šance, že když nebudete blbě pindat, s velkou pravděpodobností to skončí v situaci, že orgán pohoří na tom, že nemá pro nic důkazy = řízení se zastaví.

     Mně jde jen o to, že ta představa že „hrozně vyhrajete“ je poněkud lichá, protože zatím co vy do toho strkáte vlastní čas i peníze, orgán to má v paži, protože i kdyby došlo na soud, on ho má prostě „v rámci práce“, takže na něj je dopad nula, zatím co vy do toho investujete svůj čas, peníze, a šance na získání čehokoli jsou v podstatě stejné, jako že on bude jakkoli postižen. Jo, pár stížností na vnitřní odbor kontroly nebo gibs asi bude mít následek minimálně v tom, že někdo udělá orgánovi „tytyty, nějak se ti to kupí“, ale i to je v podstatě jen „bububu“ a hovno z toho.

     Že zaměstnáte nějaké právníky na straně státu? Asi jo, ale opět… oni jsou placení za to, aby přesně tohle dělali.

     Nebo mi něco uniká?

  3. Tak dneska máš za pět. Přečti si znovu FSM a jaké jsou zákonné důvody pro odmítnutí podání vysvětlení.

   1. Je rozdíl mezi odmítnutí podání vysvětlení jako úkonu – nedostavení se/odmítnutí podepsání protokolu. A odmítnutí vypovídat, respektive na každou orgánovu otázku odpovědět, že k tomu nemáš co říct a uplatnujes čl. 37 odst. 1 Listiny základních práv a svobod. První věc je blbej nápad, druhá je jediná správná.

 4. Arogancia úradníkov a politikov narastá každými voľbami, ale raz musí prísť bod zlomu. V minulosti sa to riešilo defenestráciami.

  1. Jo, ale uz je to nejakej patek a tahle tradice se bohuzel nevzila jako kazdorocni memorial.

   1. Nezní to jako špatný nápad – každoroční zúčtování s úředníkem. Měli by to podstoupit všichni úředníci jako veřejnou exekuci. Dav by rozhodl, jestli ho shodí z metru do sena (aby nezpychnul) nebo s paneláku na beton (protože každýho jen sral). A Sazka by mohla vypisovat kurzy. :-)

    1. Platilo by to i pro úředníky, kteří v Chánově rozhodují o výši sociálních dávek? Aby byli lépe motivováni sloužit veřejnému mínění?

     1. Všichni, kdo berou peníze od státu – od poslanců přes policajty až po hasiče. :-)

      1. Ale uvědomujete si jako tu sociální dynamiku, ano? Je to stejné jako s laboratořemi. Třeba ve virologických laboratořích se udělí pravidlo, že kdo načapá kolegu při narušení izolace patogenu, má to nahlásit. A tím je to teoreticky jakože vyřešené, virus neunikne! No akorát že pokud nahlásí kolegu, se kterým byl ve styku, půjde do karantény také. Takže ve skutečnosti má zatraceně silnou motivaci nic nehlásit a chránit si tím vlastní kůži. A virus unikne…

       Ditto ten Chánov. Vy chcete nastavit systém tak, aby úředníci poslouchali lid, kterému slouží. Jenže v Chánově si ten lid žádá vyšší dávky a méně kontrol zneužívání. Což si vy, počítám, nepřejete. Takže váš systém by, jak říkají anglosasové a já neznám jednoslovný ekvivalent, backfired přesně stejně, jako ta teoretická bezpečnost laborky…

  2. Žádný bod zlomu nepřijde, dneska jsou lidí připosrany strhávat vládu dokud bude pívo a fotbal tak bude „klid“ A to vláda zajistí…

  3. Vzhledem k výsledkům defenestrací bych se k tomuhle moc neupíral, protože pokud se dobře pamatuju, samotná smrt v důsledku pádu se snad nepovedla ani při jedné ze tří.

   1. nebyl von ten pád zakončenej tak jako na halapartnách a jinejch kopích? :D

    1. Pokud vim, tak je vyhazeli do skarpy, nad kterou byla latrina.

     1. nj tak to bylo skoro do měkkýho, to je pak jasný

      ty voiky, troiky a čtverky by mohly sloužit taky dobře, navíc to asi bude mít víc lidí, než kopí nebo sudlicu :D

 5. A to si představte, že jednou taková kráva třeba na vás bude psát kádrový posudek. Jestli jste klimaticky uvědomělí, máte žlutomodrou vlajku, díváte se nadšeně na akce LGBTBFLMPSVZ+-*/, nosíte náhubek, jezdíte uvědoměle na kole…

  Že přeháním?
  Taky by mě ještě nedávno nenapadlo, že mně moje banka nabídne že jejich „skvělá“ aplikace mě bude hlídat, zda „nekupuju něco, co nepotřebuju“ a stalo se. Teď jsem s nimi ještě mohl vyběhnout, že na to čůza možná dlouho nezapomene, ale co bude za 10 let?

  Ten režim je čím dál drzejší. A průměrný občan, dokud má co jíst, čím dál tupější.

  1. Vaše banka je součástí režimu, nebo spíše soukromá instituce?

   1. Ač formálně soukromá, přesto už prolezlá „liberály“, které vyprodukovalo režimní školství. A co nezmáknou oni, to dodělají manažeři, kteří se chtějí zalíbit ideologům.
    Takže ano, ta banka se již stala součástí režimu.

    Vaše připomínka je už otřepaná a je legrační, jak vám levičákům najednou záleží na soukromých firmách, vždy když se to hodí :-)

  2. Ta pani nebude zadna krava. Bude to pani, ktera jen dela svoji praci na urade. Tak, jako jine pani sveho casu velmi peclive zapisovaly jmena vysprchovanych.

   A ta appka, ta te k nicemu nutit, nebo ti neco zakazovat, nebude. Pokud se ti to nebude libit, tak ji nemusis mit. Tim padem pouze nebudes mit ucet a ve svete, kde nebude hotovost, si nic nekoupis. A nejist bude tvoje svobodne pravo.

 6. Mam jednu otazku k parkovacim mistum pro invalidy. Vozim lidi s O1 a dost casto se ted na parkacich objevuji takove ty hybridni mista, kde je vyznaceny vozickar a jeste kocarek. Co to je za misto? Ma to vubec oporu v nejake vyhlasce? Nebo je to nejaka takova klicka, jako ze „Musim mit X mist pro vozickare, ale dam tam este kocarek, a muze tam parkovat kdokoliv“?

 7. Všímám si, že tak, jako ta pizda úřednice, nebo dva vohnoutští měšťáci, se chová spousta lidí. Možná i většina, možná dokonce skoro všichni.
  A kdo se tak nechová, tak to alespoň vidí. A stejně nic moc nedělá.
  Třeba nedávno tu u nás probíhalo čištění komunikace. To je ta akce, kdy se ulice zaplní přenosnými zákazy zastavení (v množství větším než minimálním nutném, takže v rozporu se zákonem) s dodatkovou tabulkou vytištěnou na kancelářském papíře (ehm požadavek na odrazivost, trhá se to a pod tím se objevuje jiná dodatková tabulka…). To je akce, při které vám prostě odtáhnou auto, a nikdo se nezajímá o to, jestli jste tam náhodou nezaparkovali ještě předtím, než tam byly ty značky. Minule mi úřednice dokonce tvrdila, že je to vystavené na úřední desce, takže o tom každý ví.
  Takže ráno naběhne parta, vyčistí ulici od aut. Ale ty přenosné značky v silnici nechají. A jak jedou ty čistící vozy tak ty přenosné značky objedou. Takže auto, když tvoří překážku, bude násilně odtaženou těžkou technikou; přenosné dopravní značení problém nepředstavuje, to stačí objet, a v té oblasti čištěno nebude.
  A kolem chodí lidi, koukají na to, a je jim to putna.
  Takových věcí člověk najde spoustu. Třeba korupce v lékařství. Všichni to vidí, ale nějak jsme převzali ten doublethink, že tohle je vlastně něco jiného než v televizi.
  Je to takový můj největší autistický střet s realitou.

  1. Citujem: “ se chová spousta lidí. Možná i většina, možná dokonce skoro všichni.“
   To znie ako tá veta: Všetci sú kokoti, len aj som lietadlo.

   1. Samozřejmě, nemám objektivní data, takže to všechno pozoruji na sobě a na svém okolí.
    Ale rozhodně se bráním tomu, že bych se považoval za nějak odlišného, možná tak v tom, že jsem si toho všiml. Nicméně i kdybych se považoval za letadlo, na to sdělení to nemá tak úplně vliv.

    Jinak to je další chucpe, které ve společnosti máme, že všichni ostatní jsou debilové. Já to pravidlo 1,5m od cyklisty nepotřebuji, ale ti debilové kolem ano, a proto je třeba jej zavést. Tenhle argument je slyšet prakticky u všeho. A taky těm lidem nedochází, že tak nějak to mají zhruba všichni.

  2. To ale bývalo vždycky. A to do té míry, že je to základní zápletkou Stopařova průvodce galaxií.

   Tam chce radnice hlavnímu hrdinovi zbořit dům, a omlouvá to právě tím, že to bylo na vývěsce:

   „Ale pane Dente, ty plány byly přístupné na místním plánovacím úřadě tři čtvrtě roku.“
   „To jo, a jakmile jsem se to dozvěděl, hned jsem se taky na ně sel podívat, včera odpoledne to bylo. Zrovna jste se nenamáhali na ně upozorňovat, co? Jako třeba že byste to někomu řekli, nebo tak něco na ten způsob.“
   „Ale ty plány byly vyvěšeny…“
   „Vyvěšeny? Musel jsem je nakonec jít hledat do sklepa.“
   „Tam je oddělení, kde je vyvěšují.“
   „S baterkou.“
   „Asi byl zrovna výpadek proudu.“
   „A schody zřejmě taky vypadly.“
   „Podívejte se, našel jste to oznámení nebo ne?“
   „Ale jo, našel. Na dně zamčené registračky, a tu vecpali na zrušený záchod a na dveře dali ceduli Pozor, leopard!.“

   1. Lion War?

 8. A zrovna minulý týden jsem si musel vykoupit svojí prchající rez z odstavného parkoviště. Bratru 1700 Kč. A prej inflace. Loni mne to stálo úplně stejně. Tady jsou ceny ještě v pořádku :-)

  1. hlídanej parkál?

   1. Normálně blokové čištění komunikací, které bude probíhat tento týden, ale auta nám preventivně odtáhli už minulý týden. A když říkám nám, myslím tím skupinu řidičů, kteří na svých vozech neměli RZ z místního kraje. Domácím tam autíčka nechali, jen jim za stěrače rozdali takové valentínky. Takže argument „překážky v provozu“ asi neustojí, když netvořilo překážku provozu auto mého kamaráda, který parkoval hned vedle, tak asi netvořila překážku ani ta ostatní auta. Místní úpravu provozu si chlapci úspěšně torpédovali umístěním přenosné dopravní značky (§ 76 odst. 4), takže bude kočkování.

    1. To dělení řidičů na místní / přespolní podle značky je pěkná blbost.
     Už před víc jak 20 rokama sem si na autě nechál značku po předchozím majitelovi.

     1. Tak oni se samozřejmě neorientují podle RZ. Ta je pouze vstupem, který jim pak z databáze vyprdne provozovatele. Ale já zaparkoval v řadě za „lokála“, který ani nedodržel 5m od hranice křižovatky. Ale ne, ten překážku provozu netvořil, toho tam nechali.

      1. no tak pokutička je asi čajíček, ale nevoprávněnej vodtah bude vořech, ty kurvy tam mají hodně dlouhé špagáte a člověk je rád, že chytí utíkající roztřepenej konec za nějaký šňůrky

       pozitivum aspoň je, že se to dá dát do nákladů, takže dyž jednou svině takle někde sraly, dyž se vodečte výpalný a dá se to do dalšího výpalnýho, nakonec to moc nebylo…a celý to de za firmou, buzeranti mají byz až z toho pokutování

Napsat komentář

D-FENS © 2017