2003 Chevrolet Corvette Convertible - zpět na článek

Počet komentářů: 11

Přidat komentář
 1. Děkuji za článek. Poté, co se zdejší osazenstvo z odborníků na epidemie změnilo přes noc na odborníky na válečnictví a mezinárodní diplomacii, je příjemné si počíst.

  1. Nemělo by se opomenout, že letos byla zcela přeskočena odbornost na hokej. Pozornosti ostrostřelců taktéž unikly plytké výkony biatlonistů ve Světovém poháru. :-)

 2. Tahle generace Vette se mi vždycky líbila asi nejvíce.

  Bylo to také první auto, které jsem si vyhledal když jsem se okolo přelomu tisíciletí poprvé dostal na internet. Na stránkách GM tehdy měli famózní prezentaci, kde Corvette C5 jela slalom mezi kužely a zatáčela lépe, než „referenční auto“ (nevím zda jiná C5 nebo C4). Chápal jsem to tak, že C5 má cosi jako adaptivní podvozek či kýho čerta. Netušíte, o co mohlo jít?

  1. Máte pravdu, jedna z příplatkových možností byla „Selective Damping Control“, stavitelné tlumiče, přepínatelné v několika stupních. Ty tlumiče se pořád vyrábí, ale celá sada vyjde na dvacku. Většina lidí (včetně mne) je proto po jejich smrti nahrazuje tlumiči z ostré verze Z06 nebo nověji Bilstein B6.

   1. Dvacka? To je podle mě úplně normální cena za stavitelné tlumiče… V některých případech bych řekl že by se dala označit i za dobrou cenu, tedy samozřejmě podle jejich schopností.

   2. Takže na držení stopy v zatáčce ty adaptivní tlumiče vlastně uměly totéž, co sportovní tlumiče ze Z06, akorát šly přepnout i na komfortnější režim když člověk nechtěl závodit?

    1. Pokud jsem četl zkušenosti, tak ty adaptivní nikdo moc nechválil. Koneckonců, byl to začátek jejich produkce. Všude radí vyměnit je za Z06, nebo teď ty Bilsteiny.

 3. Rádi řídíte? Kupte si motorku. :)

  1. …a pak začalo pršet. Druhý den už visela motorka v inzerci:-)

 4. C 5 je skvělá. Trochu jsem si ji užil, díky mé ex. Povětšinou ale jako spolujezdec, protože mi ji nechtěla moc půjčovat. A ona ví proč. Jsem testovací jezdec modernizace, akcelerace i nabourizace. Oceňuji, že tohle auto má ještě klasická polstrovaná, měkoučká sedadla, v kterých sedíte jako v obýváku. A k tomu kufru. Jeli jsme se podívat ke Starklovi a drahá tam objevila výprodej tůjí. Parafrázoval bych to filmem „Bez dcerky neodejdu“, s nahrazením dcerky za tůje. Když nám jich zřízenec naložil na vozejk pět, tak 170 cm a tlačil je k tomu červenýmu autu, co parkovalo trochu stranou, poněkud znejistěl. Ale narovnali jsme je tam na ležato s přehledem. Pravda sice je, že mě ta nejdelší po cestě zpět trochu bičovala po hlavě, ale co byste pro drahouše nevytrpěli, že. Jinak Tvoje Corvettka jenyku vypadá moc pěkně a podle doplňků a volantu bych řekl že to není úplně základní model. Užij si to, jen pozor na mokru. Hodit prdelí to umí hned a naučila se to i moje ex (mám na mysli zadkem Corvetty, jí to jde také dobře). St.

 5. Po delší době konečně auto příspěvek,dík.Pro takové články jsem si zdejší web oblíbil.
  Myslím,že mimotechničtí odborníci na covid,válku a politiku by se měli prezentovat jinde…

Napsat komentář

D-FENS © 2017