14 českých pánů - zpět na článek

Počet komentářů: 189

    1. „Zjistila, že převážná část mladých do 35 let má pocit, že je bydlení pro ně dnes méně dostupné než pro generaci jejich rodičů.“
      A mají pravdu – před 30ti lety totiž byt dostal každý, kdo se zapsal do pořadníku. A někdy to netrvalo třeba ani 4 roky…

      1. Kdo nebyl kádrově dobře zapsán, ten v tom pořadníku byl klidně dvacet let a měl furt hovno. Proto si taky lidi stavěli a rekonstruovali baráky svépomocí.

        1. Kadry byly jedna pulka, druha byli dodavatele uzkoprofiloveho zbozi.

        2. Ale hovno. Možná u státních bytů to tak bylo. Ale exitovaly podnikové byty. Za úvazek zůstat u podniku 6 let, byla šance na podnikový byt. Samozřejmě to bylo většinou jen u velkých podniků, jako ČKD a zejména stavební firmy, Pozemní stavby, SSŽ, Metrostav apod. Nejschůdnější cestou byly družstevní byty. Existovala družstva, kde bylo nutné vložit základní částku a k tomu bylo nutno odpracovat nějaké hodiny. Můj kámoš takto dostal byt. Vložil myslím 12.000.- Kčs a musel odpracovat nějaké hodiny. Prachy půjčila spořitelna a hodiny se daly odpracovat o sobotách a nedělích. Do roka bydlel v 3+1 ne panelák, ale cihlák v Praze Vršovicích. Já jsem dostal 3+1 podnikový byt a bydlím v něm dosud. Takže vlastní bydlení šlo řeši. Jasný, kdo čekal na státní byt, tak si holt musel počkat.

          1. Kdo měl škraloup, dostal tak leda hovno.

          2. Opět totéž. Podnikové byty neměly šanci dostat ty nesprávné kádry.

      2. Nu, také ale byli lidé, kteří ještě v osmdesátých letech bydleli v pavlačovém domě, v bytech, kde nebyla ani toaleta, byla jedna společná pro celé patro, na konci pavlače, koupelny si lidé dělali svépomocí, v podstatě jen pomocí nějakého hadru kolem výlevky učiněné v kuchyni. A to byly, prosím, státní, městské, byty. Topilo se v kamínkách na uhlí. Leckteré kuchyně měly ještě kachlové sporáky. A nešlo o cikány a lemply. Bydleli tak i vysokoškolsky vzdělaní lidé, učitelé, lidé bílí a čistotní. Jen prostě nepatřili mezi známé známých. Takže OPBH pro ně nehlo prstem, bez úplatků (ke kterým se nesnížili).

        1. No von taky ne každej dělal pro podnik co rozdával byty. Bytů bylo málo a komanči to chtě nechtě sami přiznávali. Akorát dnes idioti bůhví proč žijou v domnění že to byla nějaká zlatá éra hojnosti a nadbytku kde každej dostal všechno pod nos a nemusel hnout prstem.

          1. často se stavělo družstevně, třeba nějaké řadovky, lidé si odmakali pár tisíc hodin na té skupinové výstavbě a měli nějakou slevu na budoucí vlastní dům. Bohužel to často dopadlo tak, že nejprve se postavily domy vedení družstva, to pak zavřeli do vězení, nastoupilo další vedení, přednostně se postavilo jim, ty pak taky zavřeli, a tak běžel čas, furt jsi makal na cizím,ale na tvůj barák furt nedošlo. Po převratu sis ho mohl dokonce odkoupit, ale samozřejmě za tržní cenu. Domy šly nahoru asi desetkrát, pozemky asi stokrát. Pro důchodce v devadesátkách krásná situace.

            1. Však taky jezdili headhunteři až domů. „Pojď dělat k nám, dáme ti okál“.

              1. Otec vzpomínal. Jak ho jako strojního inženýra lanařili. Že když půjde do Jizerskejch hor, tak mu daj byt a prémie a práci pro manželku zařídí a že může lyžovat co hrdlo ráčí a tak. Načež prohlásil že má hory rád, ale tak na dovolenou nebo na víkend a že nemá chuť se od října do dubna brodit závějema. Navíc si asi někteří ještě vzpomenou jak vypadalo pohraničí v osmdesátých letech, včetně měst jako Liberec nebo Jablonec. Otec se jim na to vysral a dodnes to považuje za jedno ze svých nejlepších životních rozhodnutí, obzvlášť ve světle toho jak revion dopad když krachly textilky, sklárny a Liaz.
                Jo, a na družstevní byt čekal skoro 9 let a do tý doby jsme bydleli u mejch prarodičů, kteří měli naštěstí domek, takže dvě cimry luxus.

                1. Já jsem si ho byl i prohlídnout, ale nakonec to nedopadlo. Další mi nabízeli za vstup do KSČ. To už jsem měl ale rozestavěno. Čekat v pořadníku, dočkam se tak v padesáti.

                  Ty dvougenerační byty třípokojáky, to byla tehdy chuťovka, ideálně ještě se smradem, to bych těm dnešním rozmazlencům přál.

                2. Mit firmu v Moste, skoupit par bytu po 300.000 a za sesti lety upis ty byty nabizet do vlastnictvi. No z toho se dnesni progresivni mladez posere, protoze to prece zavani otroctvim :-). Bohuzel od vyzivani socialismu, ktery to praktikoval, ji to neodradi.

                  1. Má to jeden háček. Do Mostu nikdo nechce. Kdyby chtěl, tak ty byty nestojej 300 000.
                    Což je ještě dost. Známej zdědil 3+1 v Jirkově. Akorát teda ve špatný čtvrti, takže byt v realu neprodejnej. Nakonec ho za par šupů pustil nějakejm obchodníkům s chudobou co tam nastěhujou další cigoše a budou dojit od státu sociální příspěvek na bydlení. Osmičku na cigoše, nebo kolik. A že se jich tam vejde.

                    1. No to je porad stejnej hacek jako driv. Kdyby do toho pohranici drive nekdo chtel, tak tam ten podnik taky jen tak ty byty nesezene, a pokud ano (treba je i postavil), tak je nejspise levne davat nebude.

                    2. Samozřejmě. Ono je to vlastně furt stejný. Dostupnejch bytů a domů je dost. Akorát ne tam, kde by chtěli lidi bydlet. Lidi nechtěj levnej byt. Lidi chtěj levnej byt v Praze. Kdyby chtěli levnej byt, tak si ho můžou koupit třeba v Mostě. Nebo Jirkově. Jenže voni nechtěj do Mostu, když z něj právě utekli.

                    3. Jestli ten nejvetsi rozdil neni v tom, ze dnes je ta (ne)dostupnost explicitne vyjadrena penezi, zatimco drive clovek mohl verit, ze na nej v tom poradniku taky dojde rada.

                    4. V pořadníku národního výboru? Za deset – patnáct – dvacet let? To spíš uvěříte na neposkvrněný početí.

                    5. Most, Višňová 673 – byt 1+1 s balkonem, okna plastová cena 125 tis. Kč.
                      Asi ho koupím

                    6. A pod okny zpěv cikád. Nebo tak nějak.

                    7. Koukněte do mapy. Tam to zas tak zle nevypadá. A při ceně 125k. Hele já tu u nás dal 240k jen za garáž!

                    8. 125 tisíc stojí nová stavební buňka. Bez dopravy. Hmmm, asi se stěhuji do Mostu.

                    9. Má to nainstalované kulomety ve střílnách? A náboje k tomu?

                3. No ona ani ta druzstevni vystavba nebyla takovy terno. To znamenalo treba Dolni Mecholupy, coz bylo z Prahy (jako z ty fakticky, kde byla tehdy prace a obchody v centru) hodinu cesty. Pak se to se metrem zlepislo na necelou hodinu. To je jak dneska nekomu poradit, aby se odstehoval do Kladna.

                  1. To dělali naši. Ty stavěli na periferii bytovku, rukama, po práci a o víkendech. Za pár let bydleli. :) Tvl, to je už scifi tuto.

                    1. Nejen na periferii. Třeba ve Strašnicích se takto postavilo několik nemalých bytových domů.

                    2. Manželky rodiče stavěli svépomocí domek. Celý dětství Na maltě a svuj pokoj dostala půl roku před maturitou. Ale tchán byl trochu netahavej, většinou to trvalo podstatně kratší dobu.

                    3. No mit managarske schopnosti a manulani zrucnost na stavbu svepomoci. K tomu ochotu pracovat 7 dni v tydnu, 365 dni v roce, a to po nekolik let…

                      To by nemuselo byt scifi ani dneska.

                  2. V malejch městech to bylo lepší, protože ty města byly menší. Ale zase na hovno MHD, takže všude pěšky. Otec to měl do fabriky půl hodiny pěšky. MHD sice nějaký jezdilo, ale na zastávku deset minut pěšky a jízdní řád jak meziměsto.
                    Benzín moc levnej nebyl* a autem jezdil do háku málokdo.

                    8 Kčs/litr při průměru 3200 hrubýho. Nic moc, teda. A Š 120 žrala po městě kolik? 12 litrů na sto?

                    1. No, seřízená tolik ne. Tak osm, devět.

                    2. Autem skoro nikdo do háku nejezdil, protože je bylo potřeba šetřit na ježdění na chalupy, za babičkama, na nákupy do slušovického Kvatra a tak. Měl jsem 120GLS, seštelovanou dost dobře, s elektronickým zapalováním a při dočasném ježdění do práce to vycházelo kolem 8.

        2. A na některé se byt nedostal přes deset let, ani ten mizerný.

          Opravu telefonu přes známé na OPBH, za měsíce, tady máte flašku a co za to chcete (vedle vašeho platu). Tak sto padesát, paní? Mile ráda (plat měla tak čtrnáct stovek). A tak to bylo s kde čím.

          1. To je vzpominkovy optimismus. https://youtu.be/0UM0cb3mtfg (Byt v Praze – Zn. Spěchá (1987)).

            1. Jj, výměny bytů (vlastně jen nájemních smluv) – běžně se dávalo 10.000 za místnost navíc.

          2. Jsem po hovorech s pamětníky dospěl k nazoru, že podnikovej byt měl většinou háček, pokud jsi teda neměl tlačenku.
            Že to buď znamenalo nějakou rasovinu v rizikových a zdraví škodlivých profesích který by nikdo normálně nechtěl dělat, a/nebo se odstěhovat někam, kde by nikdo normálně bydlet nechtěl, většinou někam do pohraničí a tam buď bydlet někde na, sídlišti, nebo dostat nějakou poloruinu po Němcích.

            1. No a nebo prostě nějakej vnitropodnikovej pořadník na byt, což se ale nijak nelišilo od pořadníku na byt státní, včetně predbíhání od těch rovnějších.

            2. Jo, no tak to bylo. Museli tě hodně chtít.

            3. Asi jak kde. Po průmce jsem nastoupil do Tesly, pak hned na vojnu a za rok po vojně jsem bydlel, v nově postaveném 32b paneláku, 3+1, ale hodně věcí „dodělej si sám“. Bylo nás tam z podniku pět, zbytek nějaký tlačenky a navíc náplavy až 60km daleko. A to jsem byl ještě svobodný. Myslím, že se to hodně lišilo, podnik od podniku a region od regionu.

              1. To zcela nepochybně. Jak místně, tak časově.

              2. A kdyby ti zlí, zlí bolševici na přelomu 70/80 nenastavěli tolik „krrálíkárren“, tak dneska nejen půlka KM, ale i čtvrtka Prahy nemá v čem bydlet.

                1. Jo, to je vidět jakmile člověk vyjede na západ. Jak tam všichni žijou v jeskyních, zemljankách, chatrčích s doškovou střechou, pod mostama a ve stanech, protože neměli bolševiky aby jim tam postavili baráky aby měli kde bydlet. Akorát mi teda vrtá hlavou kdo postavil všechny ty secesní činžáky na Žižkově, Karlíně, Vinohradech a jinde a kde se vzaly ty artdecový předválečný sídliště v Holešovicích, Na Zelený lišce nebo Na Jezerce. Asi to stavěli Karlínští kluci buržoázii navzdory.

                  1. Tak v secesních činžácích taky nebydlel plebs, že ano.
                    To jak žije plebs na západě můžeme dneska vidět u nás v přímém přenosu tj. typická novostavba je 2+kk 55m2 včetně 5m2 balkón za 5,5 mio CZK. Je to zcela logické, na západě prostě byl kapitalismus a tady socík, kde cena půdy byla prakticky nula.

                    1. A to víš že v tom bydlel plebs. Ony ty byty taky většinou nebyly nic moc, pavlačáky, hajzly a vodovodní kohoutek společný pro celý patro…

                2. Zajímavé je, že západní architekti naše krrálíkárny hodnotí docela vysoko. Oto se takhle i na 8padě stavělo leckde, a úroveň budov a ani obyvatelstva nebyla nic moc. Stačí se podívat na něco od Kena Lynche, nebo třeba na seriál „Misfits“.

                  1. Rekl bych, ze hodnotili docela vysoko. Dnes uz ne. Kdyz se pekne navrhlo tak sidliste nebylo zle. Relativne dost zelene a dostupnost sluzeb v okoli a dostupnost do mesta by MHD. Temer ideal. Dnes vetsina starsich sidlist bojuje s parkovacimi misty, a ubytkem sluzeb v miste. Nova sidliste zas nemaji sluzby ani zelen.

                    1. Bylo to výslovně o těch starších, socialistických. Urbanistiku hodnotili až ve druhé řadě, spíš šlo o uspořádání bytů a pokojů v nich. Co jsem tak sledoval ta britská sociální dramata, tak teda fakt nic moc. Dlouhé chodby, de fakto pavlače, z nich vsup rovnou do bytu, bez předsíně… Není divu, že to Tolkiena inspirovalo k „Vymetení Kraje“.

                    2. Jasně, protože na západě byly panelový sídliště levný, většinou obecní, bydliště pro nejchudší. Ony byly esteticky vetsinou celkem hezký, ale provedení a, dispozice odpovídaly účelu. U nás byl panelák univerzální bydlení pro všechny vrstvy.
                      Problém byl v tom, že byly klasicky socialisticky odfláknutý a hnusný.
                      To označení kralíkárna je celkem trefný, ono to tak opravdu zvenčí vypadá. Komunisti dovedli postavit architektonicky vzhledný stavby, ale paneláky mezi to nepatřily, možná s vyjimkou těch experimentálních z 50. let.

                    3. Nebudu adorovat dobu před 45 lety +/-, klidně budu konkrétní. V podstatě na louce u lesoparku v tehdejší Hostivaři /čerstvě územně Praha/ vzniklo panelové sídliště (počet paneláků si netroufnu odhadnout) + tři školky 2x jesle, nová ZDŠ včetně tělocvičny a hřiště, dvě sámošky, dvě hospody, vlastně tři (jedna v původní zástavbě) zdravotní středisko pro děti i dospělé, kino, učiliště, bazén a hala + atletický okruh s hřištěm + cca 15 kurtů na tenis, požární nádrž, udržovaný lesopark s vodní nádrží, kde byla i nuda pláž :-) Parkování pravda bylo vcelku brzy boj jak přibývaly škodovky z čekacích pořadníků.

        3. A není to paradoxní. Posledních deset let se tyhle vybydlené dezoláty prodávají za těžké miliony, a to i v záplavových oblastech s kdoví jakým stavem celého domu. Karlín by mohl vyprávět.
          Tehdá sen se dostat ze staré díry v centru či širším centru do moderního paneláku na jižáku a dneska naopak.

          1. Protože když se to opraví tak je to vynikající adresa. Karlínu povodně vyloženě prospěly. Jenže za socíku nebyly prachy na údržbu a většina těch baráků se rekonstruovala někdy před druhlu světovou, maximálně tam namrdali jiný jističe když se přecházelo na 220.
            No a pokud je to levnej starej činžák někde v prdeli, tak se to předělá na sociální bydlení pro chudinu a kasíruje se státní příspěvek. Nebo na ubyrovnu pro Úkáčka. Na jednu cimru se jich vejde …

            1. Povodně ani moc ne, ještě před těmi deseti lety to byla čtvrť duchů, nepřizpůsobivých, opálených a bez infrastruktury. Pomohl tomu odsun těchto lidí a výstavba kanceláří.
              Nevím, co si představuješ pod pojmem „když se to opraví“, ale čas od času tam statik se špatnými zprávami dorazil. Moje víra v základy té staré výstavby, po několika povodních, je rovna nule. Moc netuším jak se sanují základy celých bloků a radši nechci vědět kolik to stojí.
              Osobně jsem zažil v EXPO, když se jeden rok zvedla výrazněji Vltava, tak ve sklepě spodní voda vytopila rozvodnu.
              Tedy dneska je to ultra mega hipsta čtvrť, ale třeba osm míčů za vybydlenou starou zástavbu bych tam nedal a ani bych tam nebydlel, viz riziko povodní, žádná parkovací místa, atd..

              1. A před dvaceti lety to byl cikánov. Časy se mění, dnes to je dobrá adresa, širší centrum. Parkování stojí za hovno všude kde bydlí hodně lidí.
                Ty byty za osm míčů jsou předpokládám po rekonstrukci. A i kdyby ne, je to věc těch co to kupujou. Zřejmě se jim to vyplatí.

                1. Samozřejmě, že před, vysoký stropy jsou v Praze modla, kdo je nemá je nicka.
                  Jako adresa dobrý, to souhlas, tehdy jsem bydlel v expu, přítelkyně přímo v Karlíně, stará zástavba, vysoký stropy, centrum blízko, metro blízko, do práce blízko, o víkendu trhy, letní kino, blablabla…z klubů v centru jsem si to občas místo taxíku dal pěšky. Ale nejsem ortodoxní městský typ a děti prakticky v centru Prahy vychovávat nechci.
                  Ale pokud si tam někdo chce něco pořídit, je to samozřejmě jeho věc.

              2. Já bych tam taky bydlet nechtěl, ale zase se nepovažuju za etalon. Sto lidí, sto chutí, no.

        4. Nevadí mi křivý stěny, plísní dávno pohrdám,
          okna nejsou utěsněný, podlaha je samý šrám.
          Na záchod jdu třicet metrů na truc holou pavlačí,
          proto radši seru v metru, někdy to však nestačím.

          Čtvrtá kategorie v pavlačovym domu pevný zdraví podryje bělochů i rómů.

          Domovnice v šedé kápi večer hlídá dvorky,
          takhle lidi v Praze trápí jen nuselský Horky,
          přesto je má každý rád, přípotoční nížiny,
          lepší než se stěhovat na sídliště Lužiny.

          Čtvrtá kategorie v pavlačovym domu pevný zdraví podryje bělochů i rómů

      3. A mají pravdu – před 30ti lety totiž byt dostal každý, kdo se zapsal do pořadníku. A někdy to netrvalo třeba ani 4 roky…

        Tak určitě; Byt v Praze – Zn. Spěchá (1987) (dobový dokument české televize)

  1. Mrknete na tohle videjko:
    Dobry vecer, kam dete?
    https://www.youtube.com/watch?v=KCMDGHR0WM4

    za me, tohle je duvod proc to de snama z kopce.

    Drza statni moc, naprosto se neridici predpisy, kasle na zakony, protoze je ani nezna.
    Pokud by se to dostalo do novin tak policie prohlasi, ze jde o selhani jednotlivce.

    Ja si to nemyslim. Tohle je duvod proc byl Prymula vcera na fotbale, proc mame protiustavne nouzovy stav, proc si soudy vytiraji prdel ustavou, proc Babisovi neprijde blbi krast a lhat.
    Statni sprava je zkazena od nejmensiho po nejvetsiho. Vzdyt tihle dva policajti ani nevi co chteji po tom chlapovi vymahat!

    Jak by bylo krasny kdyby ta policajtka pozadala o:
    o prokazani totoznosti, misto o doklady
    kdyby ho normalne poucila presne podle zakona
    po odmitnuti obcanem by to zapsala
    vydala by mu potvrzeni o provedenem ukonu (to uz bych chtel asi moc)
    chlapik by se pak obhajil ve spravnim.

    a kdyby ten polda drzel hubu a nespekuloval o nakech provokacich a stupidite ve state a vklidu nadiktoval sluzebni cislo.

    1. Oni maj naucenych par zaklinadel a najednou na ne s hen tym covidem. V podstate takove remiza. Prudic byl zastaven prudici a pak si tam navzajem pomerovali pindiky a pipinky.

    2. Není. Tohle byli prostě dementi. Už několikrát jsem byl venku po večerce a několikrát kolem mě projeli policajti, a jednou dokonce MP, a ani se na mě nepodívali.

    3. Jinak tohle ve správku nemá šanci, pokud jim člověk nic neřekne. Tady není naprosto žádnej materiální aspekt.

  2. No, taxem si chtel vyzkouset, jak funguje to ignore. U toho tapetare na vedlejsi strance jsem to stiskl… a od te doby ta stranka nejde nacist vubec a WordPress hlasi chybu. Jako jo, tapetare sice uz nevidim, ale…

    1. Ignore je kontraproduktivní.
      Mnohem lepší by byl systém, kdy by se barevně zvýraznily příspěvky lidí které máš ve „white listu“, třeba modře.
      „Blacklist“ který by ukazoval příspěvky tam zapsaných lidí v šedé barvě místo černé, by ani nebyl potřeba.

    2. Aha, tak to je ta chyba, jo? Tak měl servisdok pravdu, vymatlaní kreténi ty výpisy příspěvků tak zasírají, že to přestane fungovat :D

      1. Zda se. Asi tam probehne nejake overflow toho cupovace textu a ten se z toho zesere.

        1. Ne. To je bič boží. Těm co mají v cookies nějaké porno stránky systém funkci ignore odepře.

        2. Tak by to mělo byt vopravený.

  3. Ten aaa v diskusi to je nove nick zrg1?

    1. Ne. Každý z nich píše jiné pravopisné chyby.

      1. Co se vůbec stalo se Zergem? Nějak ho tu už moc nevidím…

  4. Aha. Takze uz jsou dva. Zajimave.

    1. To je jeden z těch 10 000 jeho čtenářu tady víš? :) Proto tady zergo tak dlouho nebylo, ono naklonovat se, to není jen tak :)

    1. Dvě roušky na sobě! :D :D Z toho jsem chytil nejprve hysterický smích a z toho pak záchvat kašle. Ještě že mě nikdo neslyšel, jinak by mne už hnali na testy.

      To kurňa není možný!

      Druhá věc je: jak si kua vláda dovoluje nařídit používání něčeho, co lidem sama nerozdá? Jak může vláda uložit povinnost si něco kupovat z vlastní kapsy, jinak budou člověku omezeny základní lidské potřeby, tzn. nákup žrádla?!

      Nasrat zmrdům. Tohle soudy nemohou podržet.

      1. Máš Jane na myslí (proti)Ústavní soud, který skoro o měsíc oddálil zrušení lockdownu tak aby ho vlastně nezrušil a mezitím Bureš mohl přijít s jiným řešením, třeba ve formě Covidového zákona který právě prošel sněmovnou?

        Potíž je v tom že ONI mají svoje lidi i na klíčových místech soudního systému, aby toho koho potřebují osvobodit mohli osvobodit a koho potřebují zavřít mohli zavřít, bez ohledu na jeho vinu nebo nevinu. A tím ONI fakt nemyslím šašky jako Pryguma, Hamáček nebo Bureš.

      2. Havlíček to má sakra srovnaný, dvě ministerstva, dvě roušky, kurňa!

      3. To nemůže projít, dokud to lidem nedají do schránek.

        Kurva Pražáci – co je potřeba, abyste se už probrali? Tak pět Šmídů? Dva Palachy? Zatopit metro? Podpálit zase divadlo?

        1. A dostal jsi někdy aspoň tu jednu ústenku, Pražáku?

        2. Nejsu sice Pražák, ale pět slintáků a jeden šunt KN95 jsem dostal.

          Myslel jsem to tak, že pokud se něco pořádně nezačne mlít v Praze, no tak nikde.

          Ani v Ostravě už havíři nejsou tak ostří, jak bývali – že by šli vyházet radnicu z oken, nebo dali nějakému Mamulovi po tlamě.

        3. Dyť ty KN95 a FFP2 jsou vlastně pracovní protiprachové filtry, nosí se to v brusírnách, lakovnách, používají to všude v prašném prostředí a z principu toho tvaru to nesedí na hubě, kór to rejžácké pidiprovedení na ty jejich pidišňupáky. Netěsní to a je to horší, než ty slintáky.
          Ale vůbec:
          Všiml si někdo, že na dveřích obchodu je sice vylepená A4 „vstup jen s nasazenou rouškou“, ale není tam, podle jakého zákona to mohou soukromé subjekty po občanech vyžadovat. Jo kdyby tam bylo „na základě zákona č.xxx/2021Sb. je vstup povolen pouze s nasazenou rouškou“, to je jiná.
          Ale oni vědí, že to celé stojí na vodě, je to podmáčený a lidi to dodržujou, protože jsou už apatičtí a otrávení, že nechtějí další problémy.
          Já sám se budu bránit, dokud to půjde. Dnes dopoledne jsem byl na poště, v Albertu a v trafice bez slintáku – a nikdo nic. Dokonce nás tam už bylo takových víc, co už to vyšilování okolo modly mají v píči.

          1. FFP2 mám doma několik, měl jsem tendenci to nosit kvůlivá polykání prachu třeba při bourání zdí, sundavání omítek a tak. nebo při polykání pilin v dílně, vlastní nějaká výroba. Je to nahovno, moc to nefunguje a rozhodně to antivirosní bejt nemůže.

          2. Dobrý FFP2 respirátor je opravdu lepší než rouška – nosí to i doktoři na COVID odděleních když není dost FFP3 nebo když nejsou v ultrarizikovém prostředí.

            Podotýkám to „dobrý“ FFP2 respirátor. Takový se i dá vytvarovat aby seděl.

            Jenže FFP2/FFP3 je luxus který mám od toho, abych se jím chránil:
            1) kdybych šel někam, kde se dá očekávat velká koncentrace vironů nCOV19
            2) 10 dní předtím, než jedu na návštěvu k fragilním starým lidem, nebo ultrazranitelným lidem kteří se jinak izolují

            Nosit to na každý nákup je absolutní demence.

          3. Někde v těch nařízení je, že obchody mají zákazníky informovat o nařízeních. Proto ta cedule „vstup jen s rouškou“, musí tam být ze zákona podobně jako třeba ta cedule s bláboly o EET.

      4. Seru jim na to. Už vidím jak fízlové hlídaj každou tramvaj a každej krám. A jak mi dokážou, že moje rouška není nano. to jako pujdeme udělat někam nějakej rozbor? :D

        1. No tak já si teda jeden ten FFP2 koupim. Kvalitní, aby vydržel aspoň do zimy. Ale ne bílej, tam je špína vidět.

          1. Já mám asi 5 doma co jsem dostal, ale dokud mi je nedoručí vláda, tak jim na jejich befel seru. Opravdu mi nemůžou nařizovat si něco kupovat.
            Ostatně co na to místní právníci, na tento další paskvil? To by mě zajímalo? LWG? a další?

        2. Oni ani do těch tramvají nechoděj. Co by tam dělali?

      5. Jene, který konkrétně soud by to neměl podržet – když jsou všecky z estébáka zesrané až za ušima a na jakousi srandovní nezávislost na moci exekutivní a výkonné si jen hrajou?

      6. Co teď budou dělat ty dobroserské hysterky se spasitelským komplexem šijící hadrové nesmysle?

        1. Pozadírají všecky ty Toyoty, Singrovky, Lady a Luczniky? Vykoupí nitě, galanterky, vystřihnou si šablonky a sprejem na slintáky nastříkají „nano“? :D

      7. Pozitivní je, že jednu roušku mohu vydávat za dvě. Nikdo mi přece nebude na hubu šahat nebude, aby si to zkontroloval.

        1. Myslíš si, že to je pozitivní?
          Nebo to tam SOroš dal schválně, protože lidi samozřejmě dvě roušky nosit nebudou?
          Už to vidím.
          I-DNES.
          Lidi podvádějí s dvojitými rouškami. Nosí jen jednu.
          A další den:
          Vláda vzkazuje. Musíme přitvrdit.Lidipodvádějí, počet nakažemých roste.

          Já bych vlastně mohl psát IDNES články dopředu.
          Přesně vím, co se stane.
          To je takový zlozvyk, ještě z dob, kdy jsem hrával závodně šachy.

    2. Kopírujou americké CDC. Tam již nařídili dvě roušky asi před měsícem.

      1. A napadá někoho něco, co by se s tím reálně dalo dělat? Kromě ignorace a posílání sekuriťáků i fízlů do prdele?

        1. Prišít si tam ještě jedny gumičky, aby to vypadalo že jsou ty roušky dvě.

          1. Nebo do tý spodní vystřihnout díru a nechat jen rantl s gumičkama. Nikdo po tobě nesmí chtít, aby sis před ním ty roušky sundal. To by se imho dalo brát jako pokus o ublížení na zdraví, bo bys moh chytit virusa.

  5. Mimochodem, dohledal jsem § znění pandemického, krizového a nouzového zákona a je to brutální masakr, nastolení diktatury.

    Kdyby vláda vyhlásila „klimatickou nouzi“, tak smí všem zakázat používání či vlastnění aut.
    Dále může vláda zabavit rodičům děti a šoupnout je do děcáku namísto aby si je směli vzít příbuzní.
    Zákazy a omezení si může kdykoli vyhlásit premiér nebo ministerstvo, pak jim to až musí schválit vláda – ale v mezičase už hrozí likvidační pokuty 3M podnikatelům a 100K FO -,

    Pandemický: https://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=8&CT=1158&CT1=0
    Krizový: https://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=8&t=1111 (zamítnuto Senátem, ještě že jej máme – a bohužel že je přehlasovatelný)
    Nouzový: https://apps.odok.cz/veklep-detail?pid=KORNBTNKDSH4

    1. „Dále může vláda zabavit rodičům děti a šoupnout je do děcáku namísto aby si je směli vzít příbuzní.“

      Aby je člověk nemohl kazit nějakýma zpátečnickýma názorama, tak je šoupnem na převýchovu. Tam se nejlépe naučí toleranci k migráčkům.

      Ještě před pár lety by mě to ani nenapadlo, ale dneska jsem vážně rád, že nemám děti. Tohle je vážně nechutná doba.

      1. Děti nám stejně virtuálně zabavili
        Tím, že je brainwashingují ve školách
        Můžete svým dětem říct, že EU jsou zmrdi a že nás šikanují
        Že z nás udělali motnovny a zařízli nás pseudoekologií
        a teď nás chtějí zabít COVIDEM a výjimečným stavem
        Ale riskujete:
        a, uvěří vám, prokecnou se a obrátí se to proti nim (i vám)
        b, uvěří vám, neprokecnou se a budou se muset nadosmrti přetvařovat, jako lidi za reálného socíku
        c, neuvěří vám, odcizí se vám a budete za idioty, které nechají blahosklonně a senilně blábolit, možná budou tak taktní, že si nenasadí aluminiový klobouk
        d, neuvěří vám a ještě vás napráskají

        Čili je to typická prohra, ve všech případech
        Navíc být vydědencem za socíku a teď, za Velkého Bratra, je rozdíl.
        Za socíku jste se mohli na všecko vysrat, odjed na chatu a kopat si brambory
        Za Velkého Bratra se ani nevyserete, aby to Soroš a spol. okamžitě nevěděli
        To nemluvím o tom, že lidé převelice zhloupli a jsou mnohem agresivnější,
        nepřátelštější a odtrženější od reality
        Za komunistů těch extra zlých STBáků byla jen hrstka
        Dneska co člověk, to vymletý debil
        Je to tak trochu jako nacistické německo 1936
        Třeba hnedle Mrcasík, to je typická Hitlerjugend.

        1. „Za socíku jste se mohli na všecko vysrat, odjed na chatu a kopat si brambory“

          Pokud jsi aspoň tu chatu měl. Taky ti jí mohli sebrat, aby měli kde pořádat ty svoje stranický orgie, což se bohužel obávám, že nás brzy čeká znova. Zelený rudoši v Německu jsou poslední dobou nebývale aktivní.

  6. Hele a co takova sranda. Zacnem nosit do obchodu ffp2 a pres nej si dame satek tak aby respirator nebyl videt. A kdyz naka ochranka nebude chtet pustit tak volat fizly. Az prijedou tak odhrnout satek a su z obliga.
    A je to win-win ne?
    Nic neporusuju, ochranka se nauci, ze to nema tak zrat a policajti maj zbytecny vyjezd.

    Co si o tom myslite?

    1. Povolené budou i „nanoroušky“ které ale na první pohled vypadají jako obyčejné roušky, podle mne to asi nikdo nebude schopen reálně kontrolovat co kdo na sobě má.

      Na zaměstnání policie je tu i jiný nápad:

      https://stavbeznouze.cz/blog/jiste-pane-ministre-respiratory-prijdou-kdy/
      ===== Cituji: ======

      Tip pro naštvané občany: Volejte městskou policii nebo PČR ke každé pohozené roušce. Jen ať hoši konečně pomáhají a chrání a uklízí ten nebezpečný toxický odpad!

      Městská policie Plzeň k tomu píše:

      „Přestože odhozené injekční stříkačky nebo jehly nalézají strážníci při vlastní kontrolní činnosti, převážnou část nalezených tvoří ty, které oznamují občané. Důležité je mít na paměti, že se jedná o zdraví nebezpečný odpad, který by se na veřejná prostranství vůbec neměl dostat. Snad každý ví, jaké nebezpečí může použitá injekční stříkačka znamenat ve chvíli, kdy ji objeví malé dítě.

      Co dělat na místě nálezu by měl vědět ale každý. V případě, že občané někde zahlédnou tento nebezpečný materiál, neměli by ho sami z důvodu vlastní bezpečnosti vůbec sbírat, ale neprodleně zavolat na linku tísňového volání 156. Strážníci jsou vybaveni technickými prostředky, mají speciální sběrné mini boxy, ve kterých jsou pak nalezené injekční stříkačky předány k odborné likvidaci. Jeden z posledních případů zaznamenali strážníci v pondělí ráno, na pozemek rodinného domu v Domažlické ulici někdo odhodil použitou injekční stříkačku. Vnímavý majitel domku se pak obrátil na městskou policii. Častým místem nálezu odhozených použitých injekčních stříkaček jsou trávníky a různá zákoutí podchodů.„

      ===== konec citace =====

      Rouška potenciálně nakažená covidem (nebo možná i něčím horším) je toxický odpad, podobně jako pohozená stříkačka. A když měšťáci píšou ať je kvůli toxickému infekčnímu odpadu voláme … tak jim vyhovíme :)

      1. Bude to nejspíš jako s tou povinnou dezinfekcí v obchodech. Všichni na to díky bohu dlabou.

    2. Nevím, jestli je to win-win. Pro policajty a sekuriťáka asi jo, protože tím zabijou část služby, ale ty tam budeš muset stát a čekat. To už je lepší se na toho sekuriťáka vysrat.

      1. Jak to myslite? Myslim to vysrani se na securitaka.

        1. Prostě půjdu dál. Nejlépe tak, aby mě ani nestihl zastavit. A když bude mít kecy, tak mu můžu říct, co chci. Třeba že mám nanoústenku nebo že mám dvě nebo ať mi políbí prdel a je rád, že aspoň něco nosím a ať jde buzerovat někoho jinýho.

  7. Jojo cetl sem to, dalo by se to pekne kombinovat.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017