Tuzing by EMS Motorsport Slovakia

Featured Image

Dlouho jsem přemýšlel jak začít a nic extra mě nenapadlo, vlastně ani nevím zda můj článek bude jen ukázkou bezmezné blbosti jedince (mě), nebo pobrečením si na stránkách D-Fense, kterému tímto děkuji za uveřejnění.

Raději bych, aby můj příspěvek byl spíš varováním pro (mě) podobným jedincům a pobavením pro ostatní, protože občas si člověk potřebuje přečíst jak se někomu něco“povedlo“, aby zjistil že se zase nemá tak blbě.

Jelikož jsem správný tuzer a miluju auta, nemohl jsem si koupit nic „simply clever f naftě na hlínach f metle“. Po pár dnech hledání po bazarech jsem si vyhlédl zanedbaný Opel Vectra B 2,5V6, toho času 6let starý interceptor se serviskou, sloužící jako služebák v jedné firmě (už tato kombinace by většinu lidí odradila od koupě:-). V tento okamžik jsem ještě nevěděl, do jakého neuvěřitelného kolotoče událostí se koupí auta dostávám. Auto samozřejmě nesloužilo jak mělo a spíš než na silnici bylo po servisech a já utrácel většinu vydělaných peněz za svou 4kolou lásku abych ji dostal zpět do formy. I přes všechny tyto strasti a překážky jsem to auto miloval, zvuk 6ti válce, hezký vzhled, radost z jízdy, teda pokud to jelo jak mělo.

A jelikož je člověk tvor neustále nespokojený, rozhodl jsem se pro lehkou úpravu vozu. V té době jsem si našel firmu, která mi nabídla úpravu formou ostřejších vaček a jiného softwaru, vše proběhlo jak mělo a auto zase na nějakou dobu dělalo radost (tenkrát jsem si spočítal že i roční ježdění taxikem by mě vyšlo levněji:). Jenže to by si jeden známý nesměl koupit potvoru s označením 147GTA a svézt mě. Najednou člověk zase zjistí že mu to nejede. A tak následovalo hledání a zjišťování co dál, přemýšlel jsem auto prodat a koupit něco šíleného (mladí a jsme přeci jen jednou a za chvilku dojde ropa:-), pral jsem se s myšlenkou koupě Corvette C4, ale ta byla finančně nad mé možnosti.

V té době jsem poznal člověka který si stavěl Calibru turbo pro radost a zaujalo mě, jaké možnosti jsou s úpravou 2litrového 4válce s turbem. Říkal jsem si „jaká škoda, že tento motor se nemontoval do Vectry“, pak jsem ale jednoho krásného dne našel na autoscoutu podobnou Vectru té mé a jaké bylo moje překvapení, Vectra měla tento turbo motor. Pátral jsem po internetu jak by to šlo udělat, než mi jeden člen z Calibra klubu poslal odkaz na jistou slovenskou firmu (EMS Motorsport) , která by prý uměla tento motor zastavět do mé Vectry. Zjistil jsem stav svého konta a poslal email s dotazem na Slovensko.

Odpověď od EMS motorsport byla jednoznačná „ano, není problém, motor vám tam dáme“. I částka kterou jsem disponoval, byla dle rozpočtu v pohodě na tuto přestavbu. Požadavek však byl, zálohu 110 Tkč zašlete na účet ať můžeme nakoupit díly a připravit vše na zástavbu, která obsahovala turbo motor, kované písty, software na 300 koní, keramickou spojku, 6ti kvalt převodovku, komplet na zakázku výfuk, saní a intercooler a zprovoznění auta s tím že po převzetí doplatím ještě 30 Tkč. Nic mě tenkrát netrklo, peníze jsem poslal, napsal jsem si i takovou-nějakou objednávku, kde jsem vypsal co vše objednávám a kolik to bude stát. Pak už jsem jen čekal na informaci „vše máme připravené, přijeďte“ ani na chvíli mě nenapadlo že by se něco takového nemuselo stát.

Tuto zprávu jsem skutečně obdržel a jednoho krásného dne jsem se vypravil za „úpravcem“ do Bratislavy (21.6.2007). To jaká dvě individua mě vyzvedla nebudu komentovat (hlavně aby byli šikovní:-). Ze Slovenska jsem odfrčel vlakem a už jsem neměl ani peníze a ani auto, stále jsem si však nepřipouštěl že by se něco mohlo zvrtnout. Jelikož jsem byl nedočkavý na výsledek, na Slovensko jsem občas volal a občas psal sms nebo email, sem tam jsem se dočkal i odpovědi a asi 3x jsem obdržel i nějaké fotky z přestavby.

Ze strany EMS motorsportu zastoupené panem Peterem Ambrúzem, jsem byl stále ujišťován, že to nejde tak lehko a hodně dílů se musí vyrábět atd atd, občas do toho úpravci také přišla nemoc, závody, problémy v rodině, stavba plotu a jiné důležitější věci. Přeci zákazník na prvním místě. Nějakou dobu jsem to toleroval, ale pomalu a jistě mi začala docházet trpělivost. Pan Ambrúz i přestával komunikovat a vše dostalo takový nádech neurčita……který nikdo nemá rád, zvlášť když se jedná o věc, která pro Vás má nějakou cenu. A tak jsem se rozhodl udělat bububu a napsat na Slovensko email, jehož kopii jsem zároveň poslal i svému známému advokátovi. Žádal jsem pouze o sdělení termínu dokončení. Dostal jsem odpověď s termínem (termín dokončení 21.3.2008, tedy rok od přistavení auta) a informaci že nemám vyhrožovat právníkama, protože to je přece hodně práce a oni se snaží (takováhle přestavba prý trvá klidně přes rok). V tomto bodě opět komunikace ustanula. Mezitím jsem díky internetu našel dalších pár lidí v ČR a na Slovensku, kterým pan Ambúz takto také „upravil“ vozidlo, nebo alespoň motor:-) Bohužel jak mi většina sdělila, všichni to měli tzv. bez papíru na dobré slovo a to se nejednalo o levné věci, jistá část zákazníků si problém s pane Ambrúzem vyřešila po svém, jistá část se na to vykašlala. A jelikož se blížila sezóna začal jsem opet tlačit na pilu, dokonce jsem se jednou na Slovensko vydal, abych viděl jak na tom mé auto je. Auto defakto stálo na stejném místě, jak jsem ho původně zaparkoval, akorát mělo zabudovaný turbo polomotor a to bylo tak vše. Říkal jsem si „moc práce jste neudělali, ale vypadá to že na autě pomalu pracujete a hlavně že ho vůbec máte:-)“. A tak plynul rok 2008 a samozřejmě se opět nedělo nic, naopak mi bylo řečeno, že mechanik, který na autě dělal, odjel pracovat do Německa a na autě teď nemá vlastně kdo dělat a že by bylo asi lepší abych doplatil zbytek peněz a nedodělané auto si na své náklady odvezl domů. Toto jsem samozřejmě odmítl a začal jsem pátrat jaké jsou možnosti získat auto zpět. Většina kamarádů měla jasný názor, jedem s tebou pro auto a určitě ho dostaneme zpět. Chtěl jsem ale vše vyřešit maximálně lidsky a tak jsem se obrátil na advokáta, kterému jsem celý tento příběh odvyprávěl. Advokát mi po cca týdnu volal že do případu semnou půjde, byl jsem rád a odevzdal mu příslušnou částku za zastupování. Vše se sepsalo a poslal se pokus o smír.

Odpovědí ze Slovenska bylo vyhrožování a informace, že to také předají soudu, „PROTOŽE CO SI TO DOVOLUJU, DÁT JIM AUTO, PENÍZE“ a pak bejt naštvanej že nemám nic a že si odmítám vyzvednout něco, co jsem si měl převzít funkční, ne polotovar, také jsem se dozvěděl že mi naúčtují parkovné za úschovu auta  a že se budu divit jaká částka to bude. Dále mě velmi překvapilo že na mě skutečně firma EMS motorsport (pan Peter Ambrúz) podala platební rozkaz. Začal jsem přemýšlet co jsme to za Kocourkov.

Je to už přes dva roky, nemám auto, nemám prachy, advokát taky není zadarmo, jako každý spořádaný občan platím povinné ručení za auto, které nemám a které není pojízdné.

Chtěl jsem se touto cestou podělit o svou zkušenost s firmou EMS motorsport a stát se strašákem:-))) pro lidi, kteří by smýšleli podobně jako já, případně se stát vzorem a velitelem všech důvěřivců ČR:-)))

Autům zdar!


29.10.2010 Pavel K.

12345 (5x hodnoceno, průměr: 1,20 z 5)
271x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:58
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!