Sobotka je čiré zlo

Featured Image

Následující článek nebude mít žádnou informační ani kvalitativní hodnotu a prakticky to budou jen výkřiky jejichž smyslem je upustit trochu páry. A bude o mých pocitech směrem k Sobotkovi. Inu, já tak nějak nemám v lásce žádného politika a obecně nimi pohrdám. Ale plešatá pohroma mě prostě rozčiluje ze všech nejvíc, a to hlavně svou naprosto extrémní trapností.

Rubeš aspoň dovede předstírat, že je hodnej strejda před veřejností a umí perfektně manipulovat… v tom je dobrej. Sobotka však selhává i tomhle ohledu.

Vzpomínám si, že jeho předchůdce – Paroubek – byl těžce hejtován ze všech stran. Skoro všichni nosili trička „Paroubek škodí lidem“, nesnášeli ho staří i mladí a říkalo se o něm, že je „nabubřelý“ a to bylo slovo, které se s ním všude pořád spojovalo. Jen na něj přišla řeč, hned nejméně jeden člověk musel zvolat „Paroubek?! Ten nabubřelej?!“

Takový hejtování plešaté pohromy mi celkem chybí, protože ho nějak nevidím – a přitom Dluhoslav je tak stokrát víc nabubřelejší a egocentričtější, než Paroubek.

Opakovaně taky slyším někoho označovat různé politiky za populisty – Mach je prej populista. Okamura je populista. Nerozumím tomu. Ani jeden z nich není ani z jedné setiny takový populista, jako právě Bohuš.

Bohuš byl trapný vždycky, ale první nejvýraznější WTF, které jsem zaznamenal byla ta aféra kolem kalašníkova. Zeman řekl jeden pitomý vtip. „Prvním způsobem, jak se zbavit politika jsou volby a existuje ještě jeden způsob a říká se mu kalašnikov.“ Ha ha ha, so funny… Sobotka ale začal v televizi vyprávět, jak mu Zeman vyhrožuje smrtí a jak se bojí o svou rodinu… MY GOD to jako vážně, říkal jsem si tehdy? A ano, on to ten magor opravdu vzal vážně.

Už tady je vidět, že je to nejenom špatný politik, ale jako člověk v osobním životě je to jeden z těch slizounů, které nikdo nemůže vystát. Není divu, že prakticky celý život nedělal nic jinýho, než politiku (čti: je to strašné netáhlo).

Každopádně je to taky taková Babišova děvka. V médiích se snaží vytvářet dojem jeho rivala. Křičí „nemáte rádi Babiše a EET? Volte nás!“ ale nevšiml jsem si, že by proti Babišovi nějak aktivně bojoval… Že by se snažil bojovat proti EET a domluvil se s lidma v ČSSD, že budou hlasovat proti a že by se třeba obrátil na ústavní soud… Ne… žádný boj jsme neviděli – naopak, kolem EET plně spolupracuje a kromě občasných výkřiků na adresu Babiše v TV opravdu reálně jako jeho rival nepůsobí. Koneckonců je s ním v koalici… Nač teda to divadlo? Co se snaží dokázat, když Babiše označuje za nácka apod. ?

Pokaždé, když někde plácne, jak je politika Babiše škodlivá, říkám si jen: Tak proč tu politiku s ním děláš, ty kokote?

Poměrně nechutnej je i jeho způsob, jakým prosazoval zákaz kouření. O zákonu se hlasovalo poprvé, neprošel – a tak ho hned sněmovně předložil znovu. Aneb „žádný NE tady nebude… bude se hlasovat tak dlouho, dokud výsledky nebudou podle mých představ“ To nemá ani minimum soudnosti? Podle něj budeme civilizovaná země, až se kouření zakáže – aneb, čím více zákazů, tím civilizovanější stát… Jo ták!

Nedávno vyměnil hromadu ministrů ve své straně. To klidně může dělat kolikrát chce, ale furt bude ČSSD kopa sraček, které volí mentálně jednoduší jedinci.

Co je na tom otrava je všechna ta mediální pozornost, které se mu díky tomu dostávala a stále dostává. Existuje hromada zajímavých lidí, co mají v médiích co říct, ale ne… radši se budou pořád ptát na názor Sobotky… Ani Babiš, který ty média všechny koupil, nebývá všude tak často, jako xicht Sobotky…

Podle toho, co plácal v rozhovorech může za jeho poslední volební neúspěch to, že není v ČSSD dost mladých lidí – ne to, že otevřeně podporuje uprchlíky (oh nedávno trochu otočil a mlel v TV cosi o bezpečnosti země – žere mu to ještě někdo?)

Další jeho plán, jak získat další voliče = progresivní zdanění… Super strategie, že?

A to nemluvím ani o těch podivných kauzách kolem jeho strany… Altner, GAC… V podstatě už od devadesátých let se kolem ČSSD pohybovalo i několik ehm ehm osob – např. František Mrázek.

Nakonec jsem se rozhodl zakomponovat malý výlet do duše průměrného voliče ČSSD.

Nedávno jsme se bavil s jednou slečnou, která mi otevřeně řekla, že ho bude volit.

„On dělá skvělou politiku!“ říká mi.

„A? Můžeš být konkrétní? Co za posledních – řekněme – šest měsíců podle tebe udělal dobře?“
Ona se zamyslela a spustila:

„ČSSD považuje za svoje priority mezinárodní vztahy, volnost trhu, osobní svobodu jedince a prosperitu a…“

„Tak dost!“ říkám. „Já se ptal na tvůj názor. Nechtěl jsem po tobě, abys citovala brožurkový žvásty, co mají na svých webových stránkách…“

Ona se tvářila, že nechápe.

„Takže… co považuješ za dobrý krok z toho, co Sobotka posledně udělal?“

A ona: „Vždyť ti to právě říkám! ČSSD považuje za svoje priority mezinárodní vztahy, volnost trhu…“

Nutno dodat, že slečna rovněž vítá EET s argumentem „doposud tu bylo celkem málo opatření proti daňovým únikům…“ Oh well…

 


12.12.2016 pipe.maze

12345 (260x hodnoceno, průměr: 1,60 z 5)
15 317x přečteno
Updatováno: 12.12.2016 — 22:54
D-FENS © 2017