Případ Trayvona Martina

Featured Image

V našich zeměpišných šířkách téměř ušel pozornosti případ střelby na Floridě, jehož obětí se stal sedmnáctiletý černoch Trayvon Martin, zastřelený aktivním příslušníkem místní sousedské stráže George Zimmermannem. Ten případ není sám o sobě nijak zvláštní, blbec dostal funkci a cítil se důležitý, zkrátka něco, co zažíváme často s městskými strážníky, různými vrátnými, ochrankami a podobnými pitomci. Co je však zajímavé, to je drajf, který tento případ dal nějrůznějším protizbraňovým aktivistům.

Trayvon Martin, mladý černoch a možná podle některých zdrojů i nadějný atlet, si šel 26. února koupit limonádu do samoobsluhy. Cestou si jej všiml člen místní občanské patroly, osmadvacetiletý polohispánec George Zimmermann, jehož životním cílem bylo stát se policistou. Martin přišel Zimmermannovi podezřelý a proto se rozhodl na něj zavolat regulérní policii. K čemu mezi nimi došlo, to není jednoznačně jasné, patrně se Zimmermann pokoušel Martina zadržet do příjezdu policie, Martinovi se to nelíbilo, tak se začali prát a z Zimmermannovy legálně držené střelné zbraně vyšel výstřel, který se Trayvonu Martinovi stal bohužel osudným.

Floridská policie Zimmermanna původně chtěla obvinit ze zabití, státní zástupce však žalobu původně zamítl. Guvernér státu Florida následně předal případ jiné státní zástupkyni, která posléze navrhla obžalobu Zimmermanna z vraždy druhého stupně. (více o vývoji celého případu zde)

Tragická událost se však také stala katalyzátorem pro různé levičáky, kteří se zbraní bojí, protože narušují jejich představu slaďoučkého a superbezpečného světa, kde tečou čokoládové řeky, zpívají ptáčci a všichni se na sebe blaženě usmívají. Což o to, na představy má nárok každý a za plotem blázince by to patrně realizovatelné bylo, ovšem oni svět podle svých představ chtějí vnucovat ostatním proti i jejich vůli. V řadě amerických států se následně ozvaly hlasy, žádající přehodnocení castle doctrine (tedy principu, že osobu, která brání své obydlí nebo jiný svůj majetek, nelze vinit z trestného činu), byť se v takovém případě o obranu obydlí či majetku nejednalo, ke konfliktu jednak došlo na ulici a kromě toho Martin na nikoho neútočil, Martin šel po ulici a telefonoval s přítelkyní. Byla toho nedávno plná CNN a další americká média, ozvaly se i požadavky na lepší kontrolu zbraní, dokonce z něj různí levicoví pošukové dělají oběť výrobců zbraní a NRA, aniž by vzali v úvahu, že to nebyli ani výrobci zbraní, ani NRA, kdo zmáčnul spoušť, byl to jedině George Zimmermann, člověk, toužící stát se policistou a mít moc nad lidmi.

Ozývají se však i rozumné hlasy. Na druhou stranu, jsou to černošské organizace, které kromě sociálních inženýrů volají po rozsáhlejší kontrole zbraní, podobně, jako po tom, aby se nesmělo střílet v obraně, volala řada romských organizací v ČR krátce po „tanvaldském řešení cikánské otázky„. Nechci komentovat afinitu černošské či romské komunity ke kriminalitě, nicméně jistý náznak to nepochybně je. Proto doufejme, že uvedený případ bude spíše mementem pro aktivní blbce, co chtějí být důležitými a mít nad ostatními moc. Ale já vím, nebude, blbců je na světě mnoho a jsou nepoučitelní…

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
187x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:55
D-FENS © 2017