Převod vozidla – pekelný horor s angry-endem - zpět na článek

Počet komentářů: 159

  1. Hmmm, jak ze sebe udělat veřejně blbce…
    Systém přepisu aut sice stojí za vyližpr*el a chápu, že kdo to nesleduje, neví.
    Ale od toho je dneska internet a stránky úřadů… A každý městský úřad, odbor dopravy – evidence motorových vozidel má popis a seznam podkladů, které jsou potřeba a každý, kdo umí číst a psát, ten si to najde.

    1. Proč by mělo být nutné to studovat? Až si na to odpovíte, budete vědět, proč je nutné to zrušit.

      1. Kdyz jdu zadat o zbrojak, zjistim si, co k tomu potrebuju. Kdyz prodavam zbran, musim vedet, co k tomu potrebuju. Kdyz se chci potapet, zjistim, co k tomu potrebuju. Kdyz chci postavit barak, zjistim, co k tomu potrebuju. Kdyz chci zivnostnak ci nejakou koncesi, zjistim, co k tomu potrebuju. Nerikam, ze vsechno, co jsem uvedl, dela stat dle toho, jak bych si to predstavoval… Mnoho z toho by slo jednoduseji a logicteji… Vcetne prepisu auta…
        Ale u vseho si nejdriv zjistim podminky. A ty, ac jsou blby, jsou jasny, prehledny a jednoduchy…
        – pojisteny auto
        – evidencka
        – urad prodavajiciho
        – bud oba, nebo jeden s overenou plnou moci druhyho
        – platba za prevod + eko-dan
        – mozna smlouva
        kazdopadne, nez bych to sel resit, podival bych se na stranky nejakyho uradi ci zagooglil.
        Ted jsem treba zkusil google: „doklady prevod auta“ a vyjelo mi http://www.registr-vozidel.cz/prihlaseni-prevod-vozidla .. treba…
        Prace na 10 sekund to najit a dalsi 2 minuty si vypsat vse potrebne…
        To, ze je na ho*no vymysleny system neznamena, ze vsechny problemy, ktere s tim souvisi jsou chyby systemu. Kdyz nekdo neni schopen si pohlidat tyto informace, sebelepsi system mu nepomuze.

        1. To je samozrejme pravda.

          Druhou veci pak je, proc vubec s auty to je takova onanie. Je to vec, jako kazda jina. Stul, skrin, boty, tri metry dreva. Ale mozna, ze se doziju, ze uplne na vsechno bude jednou registr a tim padem tyto tanecky budou i v pripade, ze se rozhodnu, ze prodam sousedovi sekyru. Chtel jsem puvodne napsat „kralika“, ale pak mi doslo, ze uz i to je v registrovanych chovech.

          1. Tak asi to vychází z nějaké homologace, požadavků na bezpečnost, ekologii (tu opravdovou) atd. Jinak by si každý jouda mohl postavit svůj samohyb, který by jezdil na kdovíco, smrděl kdovíjak a brzdil by podrážkou nebo vůbec…

            První auta dokonce musely mít před sebou běžce s červeným praporkem, klika, že aspoň tohle už stát nevyžaduje.

            (Že by ten systém registrací mohl být jednoduší, to je jasné, ale co by pak stát dělal s tolika nepotřebnými úředníky…)

            1. Nějaký relevantní argument, proč by si nemohl každý jouda postavit svůj samohyb? A jak souvisí registrace vozidla s homologací, požadavky na bezpečnost a ekologií? To vše snad pokryje onanie s uvedením na trh, kterou musí podstoupit výrobce, ne?

              1. Tak on si vlastně každý jouda může postavit svoje vlastní auto, akorát to pak musí projít individuálním schválením. Musí posoudit, jestli je to bezpečné.

                Nebo si může každý jouda koupit nějaké LEGO, jako je například Kaipan a postavit si to podle plánku jako nábytek z IKEA ;) Ale opět to pak musí projít schválením, aby to dostalo papíry a mohlo legálně na silnici.

                A ano, výrobce podstoupí tu onanii a úřad na tom základě vydá nový techničák. A auto pak během života musí odpovídat tomu, co je v tom techničáku a musí jezdit na technické prohlídky atd. A s tím vším souvisí to úřadování.

                1. Stále tu nutnost registrace nevidím. Jestli auto odpovídá techničáku (což je také pitomost), pak lze takové porovnání provést i bez registru. S autem přinesete papír a nějaký „znalec“ posoudí, zda se vám třeba nezvýšila celková hmotnost, nebo vám to nežere o litr navíc. Dá štempl, podepíše se a fertig.
                  Opravdu si mohu ubastlit jakýkoli samohyb a nechat si ho schválit? Pokud tomu tak je, tak je v rámci zdejší byrokracie vše v nejlepším pořádku.

                  1. Nějaké informace např. zde, v článku „Schvalování technické způsobilosti individuální přestavby nebo jednotlivě vyrobeného vozidla“ ma webu města Luhačovice: http://www.mesto.luhacovice.cz/24882-schvalovani-technicke-zpusobilosti-individualni-prestavby-nebo-jednotlive-vyrobeneho-vozidla

                    Jinak stát požaduje registrace vozidel primárně asi kvůli odpovědnosti za provoz. Ostatně než byla vynalezena auta, registrovaly se koně. Ve westernech jim vypalují značku žhavým železem.

                    1. Než mě někdo chytne za slovo – koně se zřejmě neznačkovali kvůli odpovědnosti za provoz ;)

            2. Stavba nejrůznějších samohybů nebo výrazné úpravy samohybů existujících mají na českém venkově dlouhou a bohatou tradici. Nevím o jediném případě, kdy by se někdo na doma postavené motorce či motokáře zranil či dokonce zabil. A to nemluvím o samohybech sice továrně vyrobených, ale takových, které měly TK naposledy za bolševiků…

              1. Tak u zahradního traktůrku s maximálkou 20km/h hrozí spíš nebezpečí, že se to na majitele převrátí, než že by se v tom zabil při nezvládnutí zatáčky.

              2. Pár smrťáků za poslední léta bylo při převrácení čtyřkolky či traktoru ve svahu. Ale to jde na vrub jezdecké nezkušenosti, nikoliv konstrukce vozidla.

                1. No, dospělý traktor s rámem kolem kabiny je v tomhle bezpečnější. Traktůrek bez střechy holt řidiče přimáčkne.

                  1. On i velkej traktor nez se svali, tak mu to chvili trva a casto ridic stihne vypadnout dverma a lehnout pod nej. Neznam nikoho, kdo se v traktore pouta. Zato znam aspon par tech, co v nem jezdi i strizlivi.

                2. Pár smrťáků za poslední léta bylo při převrácení vozidla, které mělo všechny státem předepsané bumážky….

              3. Typek, co ode mne kupoval cinskej trachtor mi jako duvod uvedl mimo jine to, ze se se samodomo obratil hore kolami a dodnes ma v prdeli koleno. Cinan mel ram. Nicmene, ja jsem ho zase prodal proto, ze mel vysoko teziste a co chvila jsem si na nem pripadal jako ridic v sajde, protoze mam pozemky v horach a tak jsem casto vylezl ven a dovazoval. Kdybych se predpisove poutal xedacce, tak delam kutululu i s trachtorem. A nepomahaly ani zavazi v kolech. Proste uzky, vysoky, blby.

      2. „Proč by mělo být nutné to studovat?“

        Abyste zbytečně netvrdnul na úřadech?
        Jedna věc je vědět, že to celé je pro občana zbytečná pakárna a je to pomalé a nepružné. Ale to není žádný extra objev, to můžete předpokládat při jakémkoliv jednání s veřejnou správou.

        Na druhé straně vědět, že to je zbytečná pakárna, je sice fajn, ale jaksi to neřeší problém.

        Takže pak máte na vybranou, jestli převodem chcete strávit 13 hodin v 6 různých dnech, nebo jako já asi 15 minut na webu (včetně online rezervace a vyplnění a vytištění formuláře žádosti, abych to nemusel vypisovat tam), asi 15 minut na úřadě, plus něco na STK kvůli evidenčce.

        A upřímně řečeno, napoprvé přijít na špatný úřad, bez evidenčky (+ ani nevědět, že je potřeba) a ještě ztratit techničák, to je docela faux pas.

        No, a jít převádět auto s ekovýpalným (čili převod bude stát nejméně 3800) a vzít si 2000 hotově a 2900 na kartě, to už byla záměrná provokace, ne?

        Taky jsem až do konce článku napjatě čekal, jestli padne pokuta za pozdní přepis auta.

  2. Platí to už od 1.1.2015, tedy rok a půl.
    Je to debilní.

    Fungovat to může například takto:
    1) odjíždím od prodejce s autem, smlouvou a všemi techničáky, ideálně i s jeho zelenou kartou, nebo už mám svoji
    2) musí mi věřit, že mám zájem si to na sebe nechat přepsat, jinak bod 1) nejde a musí se udělat evidenčka v místě prodeje
    3) udělám si evidenčku na svoje jméno někde doma
    4) doklady i s evidenčkou a mojí zelenou kartou a svou plnou mocí (ve prospěch původního majitele) odešlu
    5) původní majitel přepíše (má zájem, aby neměl na sebe napsaný vrak, jímž nedisponuje)
    6) všechno mi pošle

    Bez velké porce vzájemné důvěry to fungovat nemůže, jinak evidečka i přepis v místě prodeje a ztráta nejméně jednoho pracovního dne pro obě strany.

  3. Když jsem kupoval auto pro tchýni, tak jsem s prodávajícím zajel na technickou a udělali jsme tam rovnou i evidenčku. Prodávající tvrdil, že je auto v pohodě, tak jsme se takto domluvili. Když STK bude OK, platím já, když ne tak on. Loni jsem kupoval auto v bazaru, dovoz Itálie, bylo na čistopise. S prodejcem jsme zajeli na poštu udělat plnou moc a asi za 3000 to vyřídil komplet. Nevím, jak to maj kluci zvládnutý, ale za dva dny jsem měl auto na značkách k vyzvednutí. Když spočítám, kolik času bych strávil v různejch frontách a ztracený peníze, který bych mezitím nevydělal, tak není moc co vymýšlet.

  4. Já to naposledy dělal tak, že při prodeji auta kupující zaplatil, já mu dal klíče a všechny doklady, on odjel, udělal s autem evidenčku, zařídil pojištění a všechny doklady spolu s plnou mocí mi poslal, já to přepsal na mým magistrátu a všechny dokumenty jsem mu pak zase poslal zpátky. Když jsem nakupoval, tak obrácenej postup. Je to totálně debilní a může se to zaseknout na zmrdím prodejci, kterej to neodhlásí, i na zmrdím kupujícím, kterej to nepřihlásí. Vzali relativně dobře fungující systém, kterej dovoloval alespoň nějakou jistotu, totálně to zkurvili a teď je člověk akorát nasranej.

    Někde jsem četl o Kuala Lumpur, nebo nějaký podobný exotický destinaci, kde evidence aut probíhá mobilem. Jako občan tam máte nějaké ID, podobně jako RČ u nás, do mobilní aplikace zadáte jaké auto jste komu předal, on to potvrdí, uděláte to za 10 sekund na místě, potřesete si rukou a už se nikdy neuvidíte, celej převod hotovo šmitec. Skoro jsem se rozbrečel, když jsem to četl.

    1. Jo a ještě nezapomenout, že když ten kupující zaplatí, vy mu dáte auto a on s ním udělá nehodu, tak to jde na vaše pojištění, protože on by v tu chvíli musel to pojištění už mít a to nemá. Snad leda kdybyste ho vzali k sobě na počítač a tam to spolu nějak vymysleli, vytisknete mu to a pak možná, no prostě voser jako prase, nervy v kýblu a slejzaj vám nehty nervozitou než vám přijdou všechny ty papíry, protože jakmile on to nepřepíše, tak vám začíná naskakovat pokuta a penále a to jsou desetitisíce. Je to úplně neskutečný.

      1. „protože on by v tu chvíli musel to pojištění už mít a to nemá“
        Proč ne? Pojistka se dá vyřídit online za pár minut, klidně i předem.
        Bazary to tak dělají normálně. Dokonce kupujícím i doporučují, že jestli si tu pojistku nechtějí pak nechat a nenabourají před přepisem, ať ji neplatí a pojišťovna to zruší sama.
        Což není úplně čisté řešení, čestnější je tu pojistku pak zrušit a těch pár dní pojištění zaplatit.

        1. Dokonce snad jde pojistit auto i když nemá RZ, stačí VIN. A taky by šlo pojistit na nějakou krátkou dobu.

        2. Takže vy když se jedete podívat na auto, tak si předem vyřídíte pojistku i když nevíte, jestli ho koupíte?

    2. Naposledy to, pokud se pamatuji, proběhlo tak, že jsem za majitelem auta přišel, zaplatil (u ojetého automobilu to v hotovosti není problém), on mi dal auto, klíče, technický průkaz a OTP (na mou osobu), včetně kontrolní jízdy po sídlišti to trvalo hodinu (pojištění jsem vyřídil online).
      Z toho na článek nevydojím nic.
      Přemýšlím, kde jsem udělal chybu.
      (Pokud to má význam, tak to bylo v Praze v březnu 2016.)

      1. Jak ti mohl dát OTP na tvou osobu? To už to převedl na tebe předem?

        1. Trefil jste hřebíček na hlavičku.
          Vše mi samozřejmě předal při druhé návštěvě.
          Při první návštěvě jsem absolvoval prohlídku vozu, dohodl se na nutných úkonech předpodejního servisu a na ceně, „plácl“ si s majitelem a složil zálohu.
          A podepsal plnou moc.
          Přijet na základě inzerátu a rovnou odjet, to je na mě přece jen příliš odvážné a navíc tady článek na toto téma již byl.

          1. Tak to je ten případ, kdy obíhání úřadů hodíte na krk někomu jinému. Velmi příjemné, nicméně ne vždy možné. A taky příliš banální, než aby dalo na nějakou zajímavou historku.

            Jinak ta plná moc dnes musí být s ověřeným podpisem (což je ale možné na každé poště a navíc si ji můžete připravit předem bez vyplněného zmocněnce a doplnit jeho údaje až při prodeji).

            1. Nenechte se vysmát, čekpoint ani omylem není všude. Třeba Řevničov, skoro 1400 obyvatel, ani kokot tam nemaj.

              1. Tož si to v Řevničově trošku porychtujete – mezi sebou. My jsme cca 500 obyvatel a máme tady všechno – poštu, ouřad s nonstop provozem, czechpoint, a všechny možné profese s razítky v podstatě na cokoliv.

                1. Tož úřad je tam hned v druhejch dveřích, ale tam maj vodevřeno tuším tak pár hodin…tejdně.

                  1. Z webové stránky Řevničova:
                    Úřední hodiny obecního úřadu

                    •PO 08:00 – 17:00
                    •ÚT 08:00 – 13:00
                    •ST 08:00 – 17:00
                    •CT 08:00 – 13:00
                    •PA ZAVŘENO

                    1. No dyť to řikám.

                    2. A co by sis představoval? Aby tam měli otevřeno každej den od 7,00 do 21,00? Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.

                    3. Dva dny v tejdnu tam jsou sotva pár hodin a tři dny tam nejsou vůbec, akorát pondělí a středa tam ráčej být od osmi do pěti. Když je každej normální člověk stejně v práci, že. Já nadělám jenom teď na jedněch směnách víc, než co voni tady, a to mám eště byznys vedle toho. Takže kurva jo, to bych si představoval, kór když ti smetáci za těma dveřma normálně seděj i mimo tydle hodiny, akorát sou zavřený, tak se tam můžou nerušeně flákat. Fakt problém to provozovat všechny pracovní dny, když tam stejně někdo sedí.

                    4. Do těch třech dní v týdnu, co tam nejsou, jsi započítal i víkend?

                    5. No i kdyby měly mít všechny úřady okýnka na dvě směny a další síly v zázemí, tak by nedokázaly vstřebat všechny ty vzdělance z neziskovek apod…
                      Mohli by zajistit quasi nepřetržitý provoz a celospolečensky by se to vyplatilo, i kdyby tam proflákali většinu pracovní doby…

              2. http://urady.statnisprava.cz/rstsp/adresar.nsf/i/18830
                „Provádí ověřování shody opisu nebo kopie s listinou a ověřování pravosti podpisu“

  5. To zní jako úřad v Říčanech :-)

  6. Další frustrát, který ze své neschopnosti viní jiné. Už se to tady stává standardem – jsou v tom keywords jako opice, poblicije apod., takže úspěch zajištěn.
    Kdyby ichtyl věnoval polovinu času, kterou potřeboval k sepsání článku, měl by sice přepsané auto, ale přišel by o svých pár minut slávy na DF.

    1. Kdyby věnoval polovinu času, kterou potřeboval k sepsání článku tak co? Auto přepsané má. Jako ichtyl se tu jeví někdo jiný, když není schopny napsat něco, co má hlavu a patu. Stejně jako neschopnost je zde pouze na straně úřadu.

    2. Úroveň absurdity a buzerace při tak jednoduchém kroku jako je převod auta bohužel dosáhla v CZ už takové úrovně, že vůbec není na místě nadávat do frustrátů někomu, kdo tento proces perfektně neovládá*.

      V NL už se ani na tu poštu nemusí a auto se dá snadno přepsat online. Stačí k tomu jedno heslo, případně ověřovací SMSka. Ale takový postup asi není pro českou státní správu dost sexy a co by dělaly ty stovky úředníků, že?
      ___
      * Přiznejme si, že u většiny lidí je interval ve kterém toto martyrium podstupují delší, než interval mezi výraznými změnami té procedury, takže zkušenosti z minula jsou na nic.

      1. Jake stovky uredniku? Poslednich 20 let neslysim pred volbama skoro nic jineho nez to, jak se nova vlada zasadi o snizovani poctu uredniku…

        1. Podle poslednich pruzkumu ma CR i NL 9,5 obyvatele na jednoho urednika. Tak to nechapu co ti v NL delaji, kdyz lidem nekomplikuji zivot.

          1. Možná komplikují, ale my o tom nevíme. To by musel referovat někdo s negativní zkušeností. Těch totiž bude relativně málo i v ČR. Pokud jde o mě, nemám si na co stěžovat, vyřizování věcí na dopravním úřadě bylo vždycky rychlé a bezproblémové.

          2. V těch statistikách nejde o úředníky, ale o celý veřejný sektor. Opravdových úředníků je v NL o dost méně. Ten rozdíl je dán např. počty lidí v ozbrojených silách, zdravotnictví, školství apod. Skutečných úředníků (kolonka „státní správa“ ve smyslu opravdu správní činnost) je v NL ca 263 tisíc.

            Těch „veřejných zaměstnaců“ má Holandsko ca 910 tisíc (za posledních 10 let pokles o ca 80 tisíc!) zatímco v ČR se udává 935 tisíc. Na počet obyvatel tedy ca 17 v NL a 10 v CZ.

            http://idea.cerge-ei.cz/files/IDEA_studie_4_2014.pdf
            http://kennisopenbaarbestuur.nl/media/198935/Trends-2015_LR.pdf

            1. Aha? No tak jestli tam maji temer dvakrat mene lidi ve verejnem sektoru v prepoctu na cloveka, nez u nas, a pritom zvladaji odvadet do EU mnohem vice, nez my, pak je to dukazem, ze kde je mene uredniku, tam je vice penez nazbyt.

              1. Tak část těch vysokých odvodů je dána i tím, že Holandsko je poměrně bohaté a tedy z rozpočtu méně čerpá. A část tím, že tu daní peníze docela dost velkých nadnárodních firem.

                A jestli z daní živit úředníka místního nebo bruselského, nevyjde to nakonec nastejno?

                1. To je ale pointa. Čím míň státu a jeho buzerantů, tím bohatší je ovčan. Přímá úměra. V krajních mezích možní dokonce i nepřímá, tam to bude mít nejspíš podobu gemetrické nebo nějaké exponenciální funkce.

      2. „Kdyby věnoval polovinu času, kterou potřeboval k sepsání článku tak co?“ – Tak by si ušetřil celý čas na sepsání článku (což možná nechtěl) a část času a nasranosti na sebe samého při přepisu.
        „neschopnost je zde pouze na straně úřadu“ – s tím bych neměl problém obecně, v tomto případě ovšem ano. Ouřad tu cipovinu nevymyslel (opravte mne, pokud se mýlím) – zde „pouze“ vyfakoval někoho neschopného se připravit – moc jiných možností asi neměl (opět mne opravte, pokud se mýlím).
        „Úroveň absurdity a buzerace při tak jednoduchém kroku jako je převod auta bohužel dosáhla v CZ už takové úrovně, že vůbec není na místě nadávat do frustrátů někomu, kdo tento proces perfektně neovládá“.
        Úroveň absurdity opravdu přesahuje únosnou míru (což vyplývá z faktu, že tu ouřad není pro lidi), ale jinak to bylo pochopeno mylně. Frustrát neměla být nadávka, ale můj feeling z autora a neoznačuji tím toho, kdo nechápe proces (já ho nechápu taky), ale toho, kdo do toho jde, aniž by se ho pochopit pokusil.

        Ještě před pár týdny jsem netušil, co obnáší přiznání k dani z nabytí nemovitosti. Pochopení mě stálo několik hodin samostudia a diskuse s odborníky i „odborníky“. Zažil jsem při tom zcela protichůdnou interpretaci nové legislativy ze strany různých správců daně a podobné perly. Možná bych o tom měl někam napsat.

        1. Nevím, proč by se na tak triviální věc, jako přepis vozu, měl kdokoliv na cokoli připravovat, zvlášť když takovou věc páchá jednou za několik let. Je to stejně absurdní, jako diskutér na D-F, který se zastává úředníků v tom nesmyslném procesu.
          Článek není napsán k ukázce vlastní blbosti, ale k varování ostatních před aktuálním nastavením systému.
          Pokud se vám podání článku nelíbí, můžete si osobní komentáře gumovou rukavicí narvat až kamsi.

          1. Proč by se měl připravovat? Aby si ušetřil nervy, čas a nakonec i peníze?

          2. „Nevím, proč by se na tak triviální věc, jako přepis vozu, měl kdokoliv na cokoli připravovat“ – protože když se připraví, možná bude mít menší problémy. Nechápete to doufám jako můj souhlas s tou pitomou procedurou, že ne?
            „Je to stejně absurdní, jako diskutér na D-F, který se zastává úředníků“ – tím nemyslíte mne, že? Pokud ano, zkuste přehodit kvalt.
            „Článek není napsán k ukázce vlastní blbosti“ – já netvrdím, že byl za tím účelem napsán, jen že tak (někomu) vyzněl.
            „Pokud se vám podání článku nelíbí, můžete si osobní komentáře gumovou rukavicí narvat až kamsi.“ – Nabídka se nepřijímá. Svůj názor budu (stejně jako vy a jiní) vyjadřovat podle svého. Pokud se vám mé podání nelíbí, běžte do prdele.

            A teď vážně. Zjistil jsem, že jsou takoví páni, kteří tuhle problematiku řeší. Dá se jim plná moc a nějaký bakšiš a oni za čas doručí potřebné papírky. Sám jednoho takového využívám (a jiné pro jiné účely, kdy se mi nechce do toho jít).

            1. Budu tedy zdá se muset posloužit mojí gumovou rukavicí na top gear. A taky vážně, ti takoví parazitující páni (a i dámy) co vůz za vás převedou dělají zcela nepotřebnou práci, kterou stvořil tenhle zmrdskej systém – a vy zde vyzdvihujete jejich výhody – tak to je opravdu k zblití. Jak vůbec můžete číst D-F a nestydět se při pohledu do zrcadla?

          3. Jsem si nevsiml, ze by nejaky ctenar DF mel problem s tim, ze nevi, ze ma jit na evidencku (vec stara asi 20 let) a urad prodavajiciho (vec stara rok a pul)(i kdyz na to vetsina lidi zakonite nadava). Ctenari DF jsou totiz vetsinou lidi, co necekaji, ze je nekdo dovede nekam za rucicku, ale poradi si…

            1. Čtenáři D-F nejsou o nic lepší než čtenáři novinek.cz nebo idnes.cz… V životě narážíme na spousty různých problémů (maturita, převod auta, koupě nemovitosti, vyřízení pozůstalosti, dovolená u moře a další miliarda věcí), každý něco obnáší a něco vyžaduje. Normální jedinec si v dnešní době internetu může předem zjistit a pak řešit.

              Já osobně když něco řeším s registrem vozidel, tak předem napíšu vedoucímu odboru (nejedná se o triviality typu „přepis“ nebo „zapsat plyn“ – spíše takové menší špeky ohledně veteránů), přičemž dodržuji běžnou lidskou slušnost typu „Dobrý den, Rád bych Vás…, s přáním hezkého dne atp. a vždy mi pán vyšel vstříc, poradil co a jak a při samotném úkonu nebyl problém. Díky tomu se mi povedlo zachránit pár historických kousků před úřední likvidací. Samozřejmě jsem tam mohl nastoupit jako typický arogantní debil s řečma kdo žije z čích daní a jak by to asi dopadlo ?

              1. Neměl byste auto, ale zato byste mohl napsat článek, jak jste jim to hustě nandal.

              2. Adam 28.6.2016 v 17:40

                Tak jistě, úředník je konečně něčím zaměstnán a ještě se cítí důležitým, protože bez něj by to nešlo, že jo. Kdyby ovšem nebylo tisíce nařízení a vyhlášek o tom, jak můžete nakládat se svým majetkem, tak by vedoucí odboru i se svým odborem byl v řiti a musel by si hledat nějakou normální obživu.

        2. Ale tak jistě, úředníci jsou jenom oběti, co jim Stát drží u hlavy pistoli, aby seděli na těch přepážkách a s kyselým ksichtem dělali hovno. Teď tu o Smolíčkovi!

          Kdyby každej z těch lidí byl slušnej a ne úplnej debil, tak státu, nadřízenejm, starostovi, whatever natvrdku řekne, ať si tu byrokracii strčí do análu a že takovou buzeraci lidí dělat nebude, okamžitě odejde a zájemci o práci takový místo odmítnou. V takovým idylickým případě by se museli buzeranti v padlamentu zamyslet i násilím, protože by jim tu píčovinu nikdo nedělal, a prostě to zrušit nebo výrazně ořezat.

          Dokud se něco takovýho neděje, naopak, líní, neschopní nebo blbí se na úřady cpou, protože to je teplý místo kde nemusí nic moc dělat (jen se na něco nebo někoho vymlouvat) a maj to tak asi doživotně, tak si každej jeden z těch cucáků nese sakra velkej kus své osobní odpovědnosti za tento systém jako celek. Protože sám svou vlastní činnosti aktivně přispívá k tomu, že to funguje.

          1. Vždy, když podávám podjatosti a píšu trestní oznámení na úředníky z přestupkového, tak mi kolegové říkají třeba „chudák paní, taky dělá jen svou práci“, vzpomenu na ty chudáky, co museli hlídat koncentráky, vykládat transporty a pak je koncem války někdo v noci uškrtil strunou, jen za to, že dělali svou práci.

            1. Na „dělám jen svou práci“ jsem taky poměrně alergický. Před časem mě buzerovali při běžné silniční kontrole právě s tímto argumentem. Neudržel jsem se a řekl jsem jim, že přesně to samé říkali Stangl s Eichmannem. No nedošlo jim to… Pak chtěli někde vyplňovat jaké je moje povolání a další osobní informace (fakt, při silniční kontrole!). Že prý na to mají kolonku. Tak jsem se zeptal, zda tam mají i kolonku na rasový původ jako jejich kolegové před 80 lety. Nepochopil a klidně odvětil, že ne.

              1. Měls jim tam nadiktovat „poradce ministra vnitra“ ;)

              2. Já myslím, že pochopil a právě proto odpověděl klidně :-).
                On není problém v tom, že někdo dělá jen svoji práci. Problém je v tom, že ji právě nedělá nebo ji dělá blbě. Což je nepochybně případ vytěžování dalších osobních informací při silniční kontrole. Ale já se v té problematice moc neorientuju a jsem vcelku zvídavý tvor, takže bych je požádal, zda by mi čistě pro mé osobní poučení sdělili, podle jakého legislativního elementu tyto údaje vyžadují. Předpokládám, že důkladná kontrola každého kusu v lékárničce by mě pak neminula.

                1. O důkladnou kontrolu obsahu lékárničky se samozřejmě pokusili hned poté, co jsem jim odmítl předložit pas s tím, že řidičák (a doklady od vozu) jsou dostatečné. Dopadlo to poměrně trapně – opičák chvíli zíral na holandské nápisy, pak tam horkotěžko našel věc s vyraženým datem 2014 a vítězoslavně prohlásil, že je to prošlé. Radost mu vydržela jen do chvíle, kdy jsem se ho zeptal, zda ví, co to je a jakou to má mít životnost. Chvíli na to čuměl, pak ho manželka dorazila sdělením, že dotyčná věc vůbec není součástí povinného obsahu lékárničky.

                  Skončilo to u úřadu, ten je už v prvním kole poslal do háje a dokonce do rozhodnutí napsal, že kontrola byla buzerační výrazně nad rámec běžné silniční kontroly.

                  1. Chudák. Tak se snažil dělat svou práci. No, můžou si za to sami – kdyby dělali skutečně jen svou práci, měli by jí míň. Otázka je, do jaké míry byl motivován snahou přece jen něco ukořistit.
                    S tím pasem/občankou je to problém. Podle ZoPnPK doklad totožnosti mít nemusím, ale policajt mě může vyzvat k prokázání totožnosti bez souvislosti s nějakým přestupkem. Když mě bude zajímat, proč to dělá, tak si třeba vymyslí, že jsem podobný nějakému homosexuálnímu pedálovi.

                    1. Míra spolehlivosti ověřování totožnosti musí odpovídat účelu. Takže pokud je účelem jen čistě buzerační kontrola někde na ulici, tak totožnost prokážu prohlášením nebo v nejhorším přípdě svědectvím nějaké jiné osoby. V autě je to jednoznačné – ŘP je i dle zákona veřejnou listinou, kterou se prokazují údaje v ní uvedené, což jsou zároveň údaje, které obsahuje definice zjišťování totožnosti*.

                      Už jsme to takhle testovali dokonce i při nějakém (ne)podávání vysvětlení na úřadě – slepice za šaltrem chtěla od mého doprovodu doklad, ale musela se spokojit s mým prohlášením, že je to pan xy. Ani moc nevyváděla.

                      Chápu ještě, že pokud mě chytí se sekerou v ruce nad mrtvolou s rozpůlenou hlavou, s ústním prohlášením se nespokojí. Ale běžná silniční kontrola, nehledě na pouliční buzeraci chodců, je něco úplně jiného.
                      ___
                      * Tedy skoro všechny – jeden kreativní opičák se před časem dožadoval pasu nebo OP proto, že prý potřebuje znát moji státní příslušnost. Jak je tato relevantní při silniční kontrole, to mi vysvětlit nedokázal.

                    2. No já si také naivně myslel, že tu jejich obezličku „jste podobný hledané osobě“ s přehledem rozeberu, ale to jen do té doby, než jsem na fízlárně prošel okolo nástěnky hledaných osob. Dobrá polovina tam měla kulatý ksicht a strniště okolo celé hlavy…:)

                    3. Tak ted jsem si poprskal monitor! :-)

                    4. Re: kat
                      30.6.2016 v 16:24

                      Docela by mne zajimalo,jak v takovem Turecku tato nastenka vypada, pokud jde o hledane teroristky.

                  2. Jo. Kontrolu lekarny jsem take zazil. Tedy… mam-li byt zcela presny, tak kontrola se scvrkla na pouhou kontrolu jeji existence, protoze pote, co jsem ji na vyzvu tasil, organ ztratil zajem.

                    Ve svem SUV vozim Lekarnicku vz. 80, v pohode mi tam vejde za treti radu sedadel do hlucheho mista. Mam ji jednak naplnenou tim,co predepisuje zakon (kdyby nejakej curak chtel buzerovat), dale pak tim,co v puvodni lekarne bylo a navic tim,co sam povazuji na nutne,pripadne vhodne. Nemusim pak resit, jestli se diteti pichla triska, nebo padlo neco do oka, ci co ja vim co, v lekarne je vsechno na vsechno.

                    Pokud by ovsem organ chtel kontrolovat, pak pro jistotu nemam uvnitr ten letacek, co je na nem uveden obsah lekarny. Co v tom ma byt, nemam paru. Hledej smudlo.

              3. Silové složky v dnešních dnech mají mizernou úroveň vzdělání v historii, filosofii i etice. Kde sou ty časy, kdy popravčím četám veleli doktoři práv. Mělo to tehdy takovou civilizovanější úroveň.

                1. Re: Ada
                  30.6.2016 v 14:28

                  No ony uz nemaji ani tu silu. Staci srazka s podvyzivenou zenskou a organ je z toho na ARO.

              4. Jojo, „dělám jen svou práci“ je oblíbenou a překvapivě účinnou hláškou. Je pozoruhodné, kolik lidí je ochotno vysvětlení „chovám se sice jako svině, ale dělám to jen pro peníze“ akceptovat jako smysluplnou omluvu.

                1. Jako omluva je to sice slabé, ale jako vysvětlení plně dostačující…

                2. Kuriozni predevsim je, ze kdyz pekna kurva rekne, ze je kurva a dela to za prachy, tak lidi reknou, ze je to pekna kurva.

                  Kdyz policajt rekne, ze je policajt a dela to za prachy, tak se lidi boji mu rict, ze je kurva. Mnohdy ani ne pekna. A uz to mame i za desitku. A bez suku.

                  Ja jsem toto drive moc neslysel, poprve jsem se s tim setkal v U.S., kde policista jako omluvu rekne „I’m just doin‘ my job…“ a divi se, ze ten druhy to vidi jako zlou vec. On prece zly neni.

                  Ted uz to ale parkrat byva je slyseni i u nas.

                  1. Něco na způsob „dělám jen svou práci“ jsem zažil v soukromém sektoru. Konkrétně ve firmě, kde jsem pracoval, kdy mě kolegové střídavě posílali do prdele, protože „tohle přece není moje práce“.

                  2. Rozdíl je v tom, že kurva pouze konstatuje, kdežto fízl sebe sama omlouvá.

                  3. V tom spočívá kouzlo demokracie – alibi fízla, mlátící lidi, spočívá ve faktu, že jen plní vůli zadavatele – chlebodárce. Alibi zadavatele – voliče, pak spočívá v nesporné skutečnosti, že ON přece nikoho nemlátí. Zmrdí ráj…

                    1. Re: coyot
                      30.6.2016 v 22:58

                      Ale uplne stejne to prece delaji cikani. Ten, co to slohne, to postoupi dalsimu. Cili jeden nic nema a druhy nic neukradl. A funguje to tak po staleti…

                    2. Jj, to je dobrá taktika, která je v kombinaci s přihlouplým odmítáním kolektivní viny ze strany poškozených naprosto neporazitelná.

                3. Nemohu při této příležitosti nepřipomenout:
                  …dělám jen svou práci.
                  To ale neznamená, že je to dobrá práce.
                  Cool Hand Luke (Frajer Luke, Drama / Krimi, USA, 1967, 126 min.)

                  Je zajímavé, že v soudobých filmech stejného žánru ta druhá věta repliky vždy chybí.

                  1. Bodejť by nechyběla, protože úplně kazí umělecký dojem věty první. Ten spočívá v positivním náboji pojmu „práce“. Ve spojení s ním i svinstvo vypadá hned lépe.
                    Třeba když nájemný vrah ocákne krev z rukou, řka „dělám jen svou práci“, hned si uvědomíš, že to vlastně není až tak špatný kluk.

                    1. Nojo, ale co takovy urednik,ktery dela hovno?Melo by se to modifikovat na „je to moje zamestnani“. Tim nelze recnika napadnout za nepravdivost vyroku, protoze de facto nedela ani tu praci.

      3. Bavime se tu o 2 ruznych vecech.
        Ano, system je na hovno.
        Ale i sebelepsi system je potreba nejak znat, vedet, jak funguje.
        A tady ocividne byl nedostatek snahy zjistit cokoliv. Tady by ani sebelepsi system nefungoval, kdyz clovek neni ochoten investovat 10 sekund do hledani a pak 1 papir z tiskarny nebo minutu opisovani, cut&past nekam k sobe do poznamek.

        1. Proč by měl nějakej Systém vůbec existovat? Já se vám na to vyseru. Když se stane cokoli, tak registry neregistry, značky neznačky, dotyčnej může ujet a když nebude úplnej debil, stejně mu nikdo nic nepřišije. Takže je to celý úplně na hovno a základní premisa je prostě úplně špatně. Což běžnej vohnout nepochopí, takže tomu samozřejmě pleská i tak, proto tu máme registry pomalu už i na hovna.

          Bych se vám radši na ty registry a přepisy a výpalný a povinný ručení vysral a na svoje auto si koupil pojistku, co by mi vyšla tak možná na litr ročně, nazdar. Režim k tomu vůbec ani málo nepotřebuju. Bylo by to asi stokrát jednodušší, levnější i rychlejší, pomíjím ty nervy a miliardy za státní buzeranty na přepážkách.

          1. A kde byste si tu pojistku koupil? Asi u nějakého privátního pojišťovacího subjektu? To ale přece děláte i teď, ne? Jen vás k tomu tupě nutí stát, zatímco za vámi předpokládané situace byste se k tomu rozhodl svobodně (jinou možnost byste sice neměl, ale aspoň ten pocit…).
            A až tu pojistku budete mít, tak co? Jak případně dokážete, že ji máte? Nějakým papírkem, který si může každý zrobit s běžně dostupnou technikou? Nebo ta pojišťovna bude mít nějaký registr?
            Ve vašem systému (promiňte, asi bych tomu neměl říkat systém, že?) by tedy povinné ručení bylo nepovinné? Vždyť je to na hovno, protože když se něco stane, tak dotyčný stejně ujede, nikdo mu nic nedokáže a vy dostanete prd. Váš… eh, no ten… by byl lepší v tom, že byste dostal prd, i kdyby dotyčný neujel.

            1. Ano, protože jste vůl, tak jste samozřejmě nepochopil, ale žvatláte místo toho, že. Právě proto, že stejně každej ujede, tak bych si pořídil pojistku pro SEBE a MOJE auto. Abych dostal love dyž mě někdo naboří (nebo si to zbořím sám), žáno.

              1. Žvatlání, to je to správné slovo!
                A statistika kombinovaná s prognostikou, to je věru kouzelná věda.
                Každej ujede podle Behemotovýh zkušeností.
                Mně dosud nabořil jeden člověk, a neujel. Tedy nikdo neujede podle mých zkušenotí.
                Behemot by si koupil pojistku za litr.
                Já jsem si pořídil k povinnému ručení pro sebe a svoje auto havarijní pojištění za litrů deset (Z rozpětí nabídek sedm až sedmnáct).
                Jistou disproporci lze zjistit pouhým okem.

                1. No, jistá disproporce je asi tím, že bych se musel dost hádat, aby mi za to auto dali pár desítek tisíc (i když už do toho zahučelo krapet víc; holt aktuální nastavení „znalců“ z pojišťovej je, že nová papírová škodifka má větší hodnotu, než poctivý dvě dekády starý auto, který je i po těch dvou dekádách technicky pokročilejší). Takže litr je tak adekvátní pojistka. Samozřejmě pokud vaše auto má cenu půl míče, tak asi budou chtít víc, ale to já váš boj. Mě zase sere, že s aktuálním nastavením systému platím ne úplně pakatel a kdyby mě někdo zbořil, tak mi dají almužnu, viz výše. Potíž je hlavně jaksi v té povinnosti. To není žádný pojištění, ale forma daně zákonem vyvedená do soukromejch firem…

              2. Aha, promiňte, já jsem to hned nepochopil. Vy si tedy budete platit pojistku pro případ, že někdo naboří vás a ujede. Tzn. chápete to jako vis maior – něco jako úraz, povodeň… Prostě budete cálovat za kdejakého čuráka, který se ožere a/nebo sjede, vyrazí do terénu a faceliftuje vám kchár. A to vás bude stát litr ročně.
                Já jsem holt vůl, no.

                1. V momentě, kdy neujede, je to už boj pojišťovny to z něj vytřískat, asi stejně, jako dneska. Můžu učinit nějakou smluvně danou snahu ho zajistit/identifikovat, ale to je asi všechno. Nemám dojem, že by to bylo o mnoho horší, než dneska.

                  Tipickej případ je, když to někdo zboří nebo obtáhne na parkovišti. Značky a registry, jak u toho nejste, tak jste v píči i kdyby to mělo značek vosumnáct. A není právě málo případů, kdy u toho sice jste, ale dotyčnej ujede a v piči jste stejně. Onehdá mě nějaká znojemská kunda nahodila když projela kaluží tak odhadem 60. Značky má, a k čemu mi to je? Má sice povinnost nahradit i v tomto případě škodu na chodci, ale to je taková hezká teorie. I kdybych náhodou stihl přečíst značku, tak se obrátím kam, na vrátnýho z pátýho nástupiště? Každej se na to vysere, dement to popře a můžu si nasrat. Z mýho pohledu teda celej systém žádná sláva, a když si vezmu, kolik času, nervů a eště poplatků stojí cokoli s autem dělat, tak těžce převažuje tu sračku okamžitě zrušit a nech si každej řeší svůj kchár. Spolu s většinou režimu, bych ještě dodal, protože to je všude stejný.

                2. To vás stojí litr ročně (plus poplatky) už teď, jenom o tom nevíte – z čeho by pojišťovny jinak dělaly garanční fond? :-)

  7. Mi připadá, že za řadu problémů si může autor sám. Nemá evidenčku a diví se, že bez toho mu auto nepřevedou. Ztratil malej techničák a diví se, že bez toho mu neudělají evidenčku. Pak se diví, že je na úřadě tolik lidí, že už na něj nedojde řada. Pak se diví, že jeho internetová rezervace propadne, pokud nenajde kód, který dostal. Pak se diví, že 3000 Kč poplatek nejde zaplatit 2900 Kč na účtu…

    1. No já se téměř všemu tomu taky divím. Pokaždé, když tam jdu něco přepsat. Proč je potřeba na převod evidenčka, kde se v zásadě potvrdí pouze to, že vozidlo bylo přítomno? Proč bez malého techničáku nejde evidenčka? Je tam snad nějaká informace navíc oproti techničáku velkému? Proč při internetové rezervaci je potřeba ještě nějaký kód? Úřednice tam snad vidí, že v devět přijde nějakej DonNight, DonNight nakráčí v devět k okénku a že je DonNightem potvrdí občanským průkazem. A proč by na úřadě nešlo zaplatit část hotově a část kartou, když to v místech zabývajících se službami občanům a ne jejich buzerací takto zařídit lze? Snad se jen nedivím tomu počtu lidí na úřadě, když se tam musí s každou píčovinou, ideálně dvakrát…
      A dále se vůbec nedivím, že to běžný člověk vybavený toliko selským rozumem prostě na první nebo druhý pokus nedá. Takových jsem tam už potkal. A skoro jsem jim i začal radit, ale pak jsem si uvědomil, že jediná možnost na změnu je to, že na systém budou nasraný. Tedy žádné rady, jen mi jich je vždycky tiše líto.

      1. Mně se stalo, že malý techničák obsahoval údaje zcela odlišné, na což se přišlo až při prodeji vozu po 11 letech bezproblémového provozu s mnoha administrativními změnami a kontrolami…

        1. To ani neřeším, před rokem jsem koupil Favorita z roku 1901. V klubu motorkářů máme objem válce u totožné motorky většinou jako různou kombinaci číslic 2, 5 a 6, občas se tam přimíchá i jiná. Že jsem tuhle šel přepisovat barvu, do žádosti jsme napsal „černá“, a když se po předání dívám to techničáku, tak tam „červená“, mě ani trochu nepřekvapilo…

          1. Tak slušný bordel v tom prý udělal ten nový centrální registr vozidel, podle kterého může být auto třeba parní lokomotiva ;-)

        2. Což o to rozdílné údaje v malém a velkém techničáku. Já mám ŘP od 02.12.1959. Když jsem si šel vyměnit starý za poslední model nového, podle záznamu na novém ŘP jsem řidičák na osobní auta („A“), udělal 02.12.1959, ale skupinu „C“ na náklaďáky již 02.12.1956, tedy o tři roky dříve, což je blbost, protože nelze udělat „C“ dříve než „A“. Je mi to jasné, holt na klávesníci je ta šestka hned pod devítkou. Mám to takto již od roku 2010 a nikdy si toho žádnej polda při kontrolách nevšiml.

          1. A k čemu tam ten datum vlastně je? Klidně by tam mohly být třeba tři hvězdičky jako označení, že máš oprávnění na příslušnou skupinu.

            I kdyby si toho nějakej polda při kontrole všiml, tak to nebude řešit, protože je mu vlastně úplně jedno, odkdy ten řidičák máš.

      2. 1) Evidencka je potreba,aby se vybralo vice penez na STK
        2) Bezny clovek to neda a proto si zaplati zprostredkovateli, ktery to za par stovek navic vyridi => prace pro dalsiho cloveka
        3) Picovin musi byt v lejstrech dostatek, aby vlada mela stale co novelizovat a urednik mel flek

        Nic neni jen tak.

  8. Ono je to té naší zemičce vždy takový srandovní až na vylížprdel.

    On tu evidenční prohlídku měl. Protokol o předešlé STK evidenční prohlídku obsahuje a není časově omezená. Jen naší blbostí úředníkům na hru s evidnečku platnou jeden měsíc skáčeme.

    1. jj, je to přesně tak… navíc pokud si pánové kritici nevšimli, ponovu je to zamčené do sebe. bez techničáku neudáláme evidenčku, bez evidenčky neuděláme novej techničák (na nového majitele), což dřív nebylo. Musí se tak udělat novej-starej techničák (na původního majitele), který se po několika dnech zase zruší. Práce nah*vno. Tím je cokoliv ve státní správě přímo pověstné, že vezme lidi a jejich práci prostě spláchne do kanálu. Zrušit je jediná možná volba.

      1. Tahle sranda ale prece byla kdysi i se SPZ (to jeste nebyly RZ), ze pri prehlasovani na noveho majitele se stare musely odevzdat a pokud se nahlasila ztrata, taxe vystavily nove, aby se nasledne hodily do prdele, protoze novy majitel mel jine. To jsem osobne zazil. Ty znacky jeste ani nebyly vyndane z kondomu a uz letely do kose.

        1. To ještě pořád existuje, ale už jen při vyřazování… Má to i takové dvě vychytávky navíc, když jdete vyřadit auto po nehodě, tak můžete prakticky jít na kterýkoliv úřad, pokud jsou ovšem obě značky „čitelné“. Jedna byla trochu pomuchlaná, protože to auto šlo poměrně slušně přes střechu a všechny strany, načež úřednice prohlásila, že by to vyřadila, ale jelikož je jedna značka „poškozená a nečitelná“, tak to neudělá a že se musí udělat nové značky, což jde jenom na místně příslušném úřadu, toho času 250km daleko. Přitom ta značka byla v pohodě čitelná, no být tam já, tak tam asi vybuchnu, ale byl kolega, takže mě to nasralo až zprostředkovaně. Tak se značky poslaly poštou do sídla a tam úřednice vykonala akt zbytečnosti, vzala staré značky, hodila do popelnice, vydala nové a hodila do popelnice… Festival marnosti vyloženě.

          1. Jedna moje byvala pritulkyne pracovala v Hiconu a je fakt, ze na nedostatek prace, ci jine problemy, si tam nikdo nestezoval.

  9. To zjištění, že v „hnízdě výjezdovky“ mi na počkání nevystaví novej malej techničák, by mě ovšem nasralo taky. Zatracení fízli, zatracení úředníci. Všechno bych to zrušil – však on si občan poradí i bez nich.

    1. Jistě že…. Auto nejezdí na papíry, na razitka a SPZky… Jsou to zbyteční darmožrouti, kteří dělají svou práci pomalu a ještě blbě.

      1. Nejhorší je, že se ta nákaza šíři jako mor. Podívejte se kolem sebe – vždyť ty papíry a espézetky jsou snad i v Utárpradéši! Celý svět je plný blbců, kteří nedokážou pochopit, že na to přece auto nejezdí. Kdyby nebyly papíry, nemuseli by být ani úředníci.

        Děcka, tady je občas fakt prdel…

        1. Vážený pane Úředníku,
          nejhorší je podle mého názoru skutečnost, že existují lidé, jako Vy, kteří situaci považují za „normální“ a „nezbytnou“.
          Jak je možné, že lidstvo přežilo tisíce let bez úřadů, bez EU a dalších podobných „nezbytností“? Možná je to proto, že tyto „nezbytnosti“ jsou skutečně nezbytné jen pro toho, kdo je potřebuje k vlastní nekalé a odporné obživě.
          Každý automobil vyrobený na této planetě má svůj jedinečný výrobní kód, nezývaný VIN (Vehicle Identification Number). Každý občan této země má svůj jedinečný výrobní kód, nazývaný rodné číslo. Každá automobilka na této planetě má číslicovou databázi vyrobených automobilů za posledních 30 let (některé i za dobu delší, nekteré pouza za dobu vlastní existence, je-li kratší oněch 30 let), kde má uvedeny všechny relevantní údaje o vyrobeném vozidle včetně všech norem a předpisů, podle nichž bylo vozidlo homologováno.
          Opravdu nedokážu porozumět Vašim křivým názorům, že na spárování jedinečného kódu VIN a jedinečného rodného čísla je zapotřebí strávit 30 hodin obcházením různých úřadů a zaměstnat tisíce úředníků tím, že přepisují data z existující číslicové databáze na papíry a z papírů opět do číslicové databáze. To není činnost zbytečná, to je činnost závadná. Jejím výsledkem může být toliko produkce chyb, omylů a korupce. Žádný jiný přínos pro libovolného poctivého občana této země mít principiálně nemůže!
          Vámi obhajovaný systém, kdy hromada zbytečných lidí přepisuje hromady údajů z číslicových databází na papír a další hromada lidí pak přepisuje tyto údaje z těchto papírů do číslicové databáze je závadný, drahý a amorální. Slušný člověk něco takového nemůže akceptovat ani v případě, že mu pohyb v tomto svinském systému nečiní velkých potíží. Sama existence takového svinstva je neomluvitelná a Vy byste měl být rád, že Vám za takovéto zprasky, které pořádáte za peníze poctivě pracujících lidí, ještě nikdo nerozbil hlavu.
          Rád bych Vám ji rozbil já.

          1. Člověče, nechovejte se jako trotl. Pokud s vámi nehýkám v jednom akordu a nemám do detailu stejný názor, tak jsem úředník, cykloun, fízl…
            Že by situace byla normální a nezbytná tu snad nepsal nikdo – pouze jest poukazováno na to, že ta situace prostě taková je a člověk se s ní musí nějak poprat.
            Tisíce let bez úřadů? To se mi ani nechce kontrovat „už starými Římany“ – ze zbytku vašeho hysterického výlevu je patrné, že by ani to neobstálo.
            Pokud mi opravdu chcete rozbít hlavu a neumíte se s tím jinak vyrovnat, tak bychom se tedy snad mohli někde sejít a zkusit to, ale osobně v tom žádný přínos nevidím. Zkuste si spíš promluvit s nějakým specialistou.

            1. Edit: omlouvám se za zbytečný komentář – měl jsem nejdřív vidět tohle: http://dfens-cz.com/prevod-vozidla-pekelny-horor-s-angry-endem/comment-page-2/#comment-16340. Nechal bych z toho tedy asi jen toho specialistu – vám musel nějaký ouřada v minulosti strašně ublížit.

              1. Ano, ouřadové a obecně lidé, jako jste Vy, kteří nevidí žádný problém v příživě, parazitování a teroru ubližují každému poctivému člověku, z jehož práce žijí. Je to opravdu ohavné a Vaš doporučení, abych v této věci navštívil specialistu má jen jeden problém: je to trestné. Zní to neuvěřitelně, ale když na Vás a Vám podobné najmu onoho specialistu, budu souzen za spoluvinu nebo dokonce za trestný čin spáchaný v organizované skupině, což je obvzláště pikantní.

                1. Mé doporučení se týkalo spíš specialisty na vaše mozkové myšlení. Ale jsem rád, že jste už aspoň dospěl k přesvědčení, že mi tu hlavu nedokážete rozbít sám a musíte si na to někoho najmout.
                  Vy byste nám asi nesdělil, čím se živíte, že?

                  1. Většině úředníků nikdo nedá adekvátní feedback, z toho prostého důvodu, že by si tím zcela posrali vlastní život.

                    1. Pokud za adekvátní feedback považujete rovněž rozbití hlavy, pak by se s tím posráním života dalo souhlasit. Otázkou ovšem je, jestli jste ten život neměl posraný už předtím a nakolik za to můžou úředníci.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017