Pomsta za modré zóny v Praze - zpět na článek

Počet komentářů: 93

  1. Normálně jim nasypte písek do mincovniku, display polejte brzdovou a na WC uředníků nebo městapáků spláchněte hadr omotaný drátem. Jejich smyslem je vydělat a to musí být narušeno partyzánským bojem. I AM PERFECT!

  2. Dopravní obslužnost.

    Můj názor je, že je potřeba vysvětlit lidem i ovcím, že dobrá dopravní obslužnost jim nejen usnadní a zkrátí dopravu nejen do práce, ale ve výsledku budou mít vyšší mzdu.
    Do metriky dopravní obslužnosti patří i parkování. Nejen průjezdnost.

    Příklad 1: máte zákazníka na žižkově, máte k němu 10km, při dobré dopravní obslužnosti to máte 15 min a zaparkujete blízko. Při špatné nezaparkujete, nebo to jedete 45 min, nebo jedete sockou a máte to za hoďku. Těch 45 min navíc někdo musí zaplatit. Buďto vy (a máte menší hodinovoui mzdu), nebo zákazník a ten si to vezme na svém zisku nebo na odměnách zaměstnanců.

    Příklad 2: byly doby, kdy prodávat PC znamenalo jezdit denně do několika velkoobchodů a strávit čas dopravou i čekáním na skladníky. Nedej bože to pak dovést na hlavní nádraží a poslat. Dnes to umí vyřešit dopravní služby za cenu, které starý způsob nemohl konkurovat. I vedlejší proces může zlepšit dopravní obslužnost.

    Určitě by se mělo veřejné povědomí posunout do roviny, kdy peníze vybrané za parkování musí sloužit k zlepšování průjezdnosti a parkování. Taky k zlepšení MHD.

  3. Ovce chtějí hlavně zaparkovat „u sebe doma“. A protože ovce volí svojí radnici a tato rozhoduje, kdo zaparkuje, tak se kruh ve formě modrých zón uzavírá…
    Aby bylo jasno – nemám principielně nic proti zpoplatnění veřejného prostoru, avšak mám zásadní problém s „diškriminací“. Není možné mít jinou cenu pro bílé, černé, žluté, marťany, transexuály, lidovce či komunisty. Ale je možné mít jinou cenu pro místního obyvatele, jinou pro sprostého podnikatele a jinou (respektive neexistující) pro přespolního. Jak je xakru tohle možné?
    Tedy pokud by třeba Praha 2 řekla „negarantované místo stojí 20 kKK ročně, garantované 100 kKK ročně“, kdo chcete, přijďte na ouřad zaplatit, tak by to bylo vpořádku. Akorát ovce z té Prahy 2 (které mají pocit, že „oni mají prááávo zaparkovat“) by naházely své konšele do Vltavy (což by asi nebyla zrovna škoda, ale proto konšelé to vědí a proto volí takovýto vohnoutský systém).

    1. Skáčeš jim na tu jejich marketingovou linku. Modré zóny nejsou namířeny proti přespolním, ale proti všem. Dnes jako pražák jedoucí z jedné Prahy do druhé nemohu zaparkovat stejně jako ten přespolní. Taky jsem občanem druhé kategorie, protože nejsem z dané městské části. Neslyšel jsem nikdy nikoho volat po zavedení modrých zón. Teda vlastně slyšel ale nikdo z nich neměl auto. A taky jsem neviděl že by někdo měl jako volební tahák zavedení modrých zón. Je jedno jestli zvolíš zmrda s) b) nebo c), on si to nakonec udělá po svém.

  4. Autor píše v úvodu článku, že není člověk mstivý.
    To je možné.
    Že je člověk hloupý, v článku nepíše, ale zato je to jisté.
    Jak jsem to poznal?
    Autor netuší, že modré zóny nezavádí státní nadutec, ale on sám postřednictvím svého zvoleného zástupce.
    Nebo autorův soused, třeba tenhle: http://www.praha5.cz/cs/dokument/petice-2012/209501-parkovaci-modre-zony, prostřednictvím zástupce svého.
    Poznámka na konec: Platit za několikahodinové stání až stovky korun je hloupost. Nestoudnost je to požadovat.

    Jinak: kritika neznamená, že se zaváděním parkovacích zón souhlasím. Nejsa občanem HMP, musím se v přípdě návštěvy s tamějšími parkovacími zónami smířit. V naší obci zastupitelstvo barevné zóny nezavedlo.

    1. Ygorku, stejně jako se Babiš před volbami nechlubil touhou zavést EET ale sliboval méně byrokracie, tak ani zastupitelé se nechlubí svými záměry co chtějí zpoplatnit a zakázat.

      1. To sice pravda je (konkrétně s tím neskutečným svinstvem prvně přišel v roce 2014), nicméně už tehdy bylo zcela zřejmé, že Burešovy sliby stran podpory střední třídy jsou zhruba srovnatelné s velmi podobnými sliby, jimiž o necelých sedmdesát let dříve hýřil Kléma.

        1. Pravda, Ondřeji. Zcela stejně, jako Apple nikdy nemluvil otevřeně o tom, že ze svých zákazníků postupně udělá sektu, která bude do posledního dechu hájit něco, co je maximálně omezuje na jednoho dodavatele a současně technologicky zastarává a že se nakonec se přemění v toho diktátora, kterého měl Jobs ve své reklamě v roce 1984… Ano, v této:

          https://www.youtube.com/watch?v=axSnW-ygU5g

          A přesto té firmě zástupy sektářů dělají evangelisty, byť je to už roky a roky jasné. Ano, včetně vás, pokud jste „onen“ OCS.

          Není ono to – přemýšlejte – dáno oním špinavým – zde politickým – marketingem, který je prostě natolik dobře konstruován, navíc financován z daňových zdrojů, že není v silách běžného obyčejňáka to ustát, stejně, jako když mu nadnárodní korporace tlačí do hlavy, že tohle je pro něj to nejlepší? Když předtím vytvořila uměle pocit potřeby a průměrné děcko dnes už na základní škole pocítí sociální vyloučení, když nemá ten správný mobil, ty správné hadry, nejí v tom správném fast foodu, neposlouchá správnou hudbu, nehulí správná cigára a nebere ty správné sračky?

          Fascinují mne lidé, kteří si zjednodušili svět podle sebe a mají pocit, že i zbytek funguje stejně. Ne, fakt to tak není. A právě proto není možné těm kolem sebe vyčítat, že nepoznali past na první pohled. Kdyby to šlo, tak by tu žádný Bureš reálně nevládl. Stejně, jako by podobní hajzlové nevládli nikde, včetně Obonga v USA.

          1. Nevím, kdo je „onen OCS“; já jsem ten konkrétní OC(S), který kupříkladu před šesti lety psal toto: http://www.mujmac.cz/rubriky/software/je-ve-v-283-zen-237-bezpe-269-no-58401cz — nicméně zcela bez ohledu na osobní názory na firmu Apple a její nejrůznější extemporé mi tak trochu uniká souvislost s diskutovaným tématem.
            Tvrzení „není v silách běžného obyčejňáka to ustát“ považuji za hrubě, zásadně mylné. Osobně znám spoustu běžných obyčejňáků, již to ustávají s velkou grácií.
            Ten flamebait „Fascinují mne lidé…“ si dovolím nekomentovat vůbec (tedy vyjma této řádky).
            Co lze nebo nelze komu vyčítat, to je otázka; odpověď na ni však není příliš podstatná, vzhledem k tomu, že pitomost tvrzení „… nepoznali past na první pohled. Kdyby to šlo, tak by tu žádný Bureš reálně nevládl …“ efektivně dokazují poslední volby, před nimiž nebylo nutno nic odhadovat ani poznávat, Bureše stačilo soudit podle nepřehlédnutelných a zcela konkrétních zkušeností — a přesto výsledky jeho reálnou vládu reálně nijak neomezily. Čím to asi bude… hm, už jsme to řešili, tisíckrát a třikrát, naposled někde v diskusi k http://dfens-cz.com/double-shithead-system/, přímé odkazy na příspěvky tady moc nefungují.

            1. (Funguji, lec ponekud lstive – nutno je snasilnit formatem „…/?show=comments#comment-XY“. Jen dlasi drobna sprsnenina tohoto odstrasujiciho Redakcniho Sprasku.)

      2. Ale vždyť má pravdu. O modrých zónách jsme všichni věděli dopředu. Co jsme proti tomu udělali? Kdo protestoval? Vysrali jsme se na to a teď pláčeme na blogu. To nám určitě pomůže.

      3. Dokázal byste mi napovědět, kde píši něco, k čemu by se hodil váš objevný komentář?
        Děkuji.

        1. Opravdu potřebujete nápovědu? Ale budiž.
          V článku napadáte prostřednictvím autora ty, kdo volili (či dokonce ani nevolili, viz vaše paralela souseda) zastupitelstvo, které modré zóny zavedlo. Autora jste nazval (nepochybným) hlupákem, přestože vůbec netušíte, koho volil.
          Autor vám odpovídá, že ti, kdo volili nemohli tušit, co po volbách dostanou. Jako ti,, kdo volili OD-TOP-09 a dostali vládu, co na dlouho zdiskreditovali pojem „pravice“ v ČR. Ti, kdo jako já volili Svobodné a dostali dalšího europarazita a může to okecávat, jak chce.
          Vynechme fakt, že zde napadáte někoho, koho zřejmě vůbec neznáte bez jakýchkoli faktických důkazů, dokonce s argumentem kolektivní viny. Nicméně – vy opravdu, ale OPRAVDU věříte tomu, že všechny ty firmy, zabývající se předvolebním PR jsou zde jen tak pro nic za nic a že nemají reálný vliv, kterému se prostě průměr civilizace NEMÁ JAK BRÁNIT? Ve společnosti, kde už dnes přední média otevřeně produkují propagandu?
          Na rozdíl od vás jsem realista a vím, kde, při pohledu na lidstvo jako takové, jsou naše limity, co do vnímání reality. Dobrá, klidně si to popírejte, máte-li potřebu. Ale pak se nedivte, co ten „soused“ zvolí.

          1. Děkuji za snahu o nápovědu.
            Až budete tušit, kde je jádro pudla, můžete to zkusit znovu.

            Byl bych vděčný za vysvětlení, jak mohu v článku postřednictvím autora někoho napadat. Jedině že bych si autora najal, aby tu akci provedl.
            Vězte tedy, že se mýlíte, nic takového jsem neudělal. Možná to autor potvrdí.

            K dalšímu obsahu vašeho příspěvku: pokud se průměr civilizace (co to je?) nemá jak něčemu bránit, tak na to zemře.

            Co se týče těch médií, problematika je popsána například zde: Bohuslav Blažek, Tváří v tvář obrazovce, Sociologické nakladatelství, Praha 1995, nebo zde: Tyranie médií, Ignacio Ramonet, Mladá fronta, Praha 2003. Dodávat netřeba ničeho.

      4. Jedna organizace se ale proti zonam a silnicni buzeraci stavela a ty lidi, kteri za ni stoji to delaji dlouhodobe a i maji vysledky. Akorat i zde dostali od zdejsiho osazenstva na prdel v komentarich kvuli marginaliim. Pred prazdkymi volbami tu o nich probehly minimale 2 clanky, ale volebni uspech se nedostavil.

        http://dfens-cz.com/rozhovor-robert-vasicek-reseniproprahu-cz-pro-d-f/

        http://dfens-cz.com/mobilita-v-ohrozeni-aneb-z-prahy-bude-skanzen/

  5. Na prahu seru. Pokud tam pojedu vezmu si sebou bílej sprej, zaparkuju auto a nastříkám si tam bílý pruh.
    Takový kokotiny mě nerozhází. Stejně tak cedulku, ta se dá vyfotit fťákem a přes photoshop, pochybuju že někdo bude chodit a hlídat spzetky v řadě stojících aut.

    Chcete mít opičku musíte mít na bananáky, chcete mít autíčko, tak holt si postavte parkoviště na vlastní půdě. Nasrat do huby. KDUČSL, ČSSD, ANO… po 20ti letech se tady bude ANO spojovat s Komunisty… ty píčo, „20let tady dělám hudbu a pak pro mě příjdou dva páni v kožených bundách?“

    1. se sprejem a bílým pruhem je to docela podnětná myšlenka.
      mimochodem, to, že se platí za kapacitně negarantovanou službu je v dopravě a nejen v dopravě poměrně standard. lístek na vlak bez místenky například. lístek na MHD. lístek do kotle ke stání (na koncert).

      1. Srovnávat by se to dalo pokud by tě do vlaku ani nakoncert vůbec nepustili.

        1. V pátek z Olomouce hl.n. směrem na Prahu po druhé hodině odpolední.

        2. ne že nepustili. prostě už nebylo místo. hotovo, nazdar, jeď dalším vlakem, další tramvají, co je ti platná tramvajenka, poslední tramvaj odjela, mazej pěšky. poskakuj rychlostí chůze po dálnici, všichni mají dálniční známky. doprava (též doprava v klidu) se holt nikdy nenavrhuje na uspokojení poptávky 24/7 po 365.

      2. Lístek na vlak bez místenky, jak u koho =) Někteří přepravci stání neumožńují, tedy je to automatická místenka. Lístek na stání do kotle – sakra chlape, byl jsi někdy v kotli? Tam bys jako chtěl sedět? Nebo co? Co to je, kurva, za příměr? Teď jsem si koupil lístek na stání pod pódium, očekávám příjemnou tlačenici, smrad potu a hluchotu(asi si fakt koupím tlumítka :D).

        Nicméně i tak v obou případech službu dostaneš. Pravda, jsou(resp. byly) spoje ČD, kdy reálně hrozilo, že se do vlaku nevejdeš i s jízdenkou, ale u koncertů se to riskuje málokdy(napadá mě koncert Blind Guardian 2010(nebo 11) v Brně, kdy jsem stál na 3 nohách a žádná nebyla moje, ale holt Blindi táhnou, no :D)

        U toho parkování, resp. u zón je primární problém v tom, že tyto peníze ani nemají garanci na využití pro zlepšení parkovací obslužnosti, pro správu silnic, pro automobilismus obecně. S největší pravděpodobností budou využity jakkoliv jinak… (sekundárním problémem budiž i fakt, že parkovací místa mohou díky zónám rušit)

        1. Na koncertech kde sem byl já byly vždycky pod pódiem židle…

          1. ?????
            pan Behemot asi nikdy nebyl na koncertě Behemoth
            to je pro mě zklamání!

            1. Ne, todle vůbec.

              Behemoth je jeden z biblickejch pekelnejch démonů, nazývá se tak kde co.

    2. Technická: právě „letošní“ zóny žádné cedulky nemají, je to založené právě na skenování SPZ/RZ projíždějícími auty, následném porovnání s databází platících a obesílání těch neplatících. Psali, že mají velmi vysokou spolehlivost skenování RZ (jen jim to ujelo, že 90%, takže OCR v reálu docela na prd).

      Myslím, že největší legrace nastane, až nějaké RZ bude špatně naskenovaná a nebohému majiteli, který měl auto na druhém konci republiky, přijde výzva k zaplacení určené částky.

      1. Kontrolu placení podle poznávačky zavedli před časem v Amsterdamu. Opičák chodí s kamerou a když mu u poznávačky blikne červená ikonka, vytiskne a umístí papírek. Kamarád zaparkoval, zaplatil a když přišel k autu, měl za stěračem, asi tak 10 cm od parkovacího lístku, ten papír, že se dopustil přestupku a hrozí mu pokuta bla bla bla. OCR-ko zjevně nepoznalo nulu od O (na holandských značkách se O nevyskytuje).

        Dopadlo to tak, že jsme parkovací instituci napsali velmi jízlivý dopis v tom smyslu, že začleňování postižených občanů do pracovního procesu je sice super věc, kterou samozřejmě podporujeme, ale nemůžeme se přesto zbavit dojmu, že posice kontrolora parkování není nejvhodnější pro slepce…

      2. Tak ze Smíchova už má kolega 2 lístky, i když prokazatelně platil …

        1. Možná by mohl kontaktovat pana Pecáka, který připravuje/už podal žalobu proti modrým zónám a takovéto případy by mu mohly pomoci.

  6. 1/ Není to státní úředník, ale magistrátní, případně městskočásťový.
    2/ Akci nepodpořím, ne že bych s ní nesouhlasil, ale Facebooku se vyhýbám.

  7. To je přece šaškárna na kvadrát…
    Za lepší svět xichtoknihou….

    Mladí zjevně zdegenerovali.

    1. Spravne, kde jsou ty casy, kdy se za vyssi vynosy z hektaru bojovalo transparentem a pisni. To aspon melo smysl.

      1. No, někdo bojoval tranparentem a písní, někdo to musel „vzít do teplejch“.
        Ono se nezměnilo nic, ne?

        1. Pripada mi, ze dneska lidi aspon uspori cas a min na ne prsi. Ale jinak, pokud mam jednoho traktoristu a sedmadvacet svazaku, co ho podporuji salutovanim u sousosi delnicko-rolnicke pospolitosti, nebo jednoho cloveka, co neco dela a sedmadvacet fanousku jeho cinnosti na facebooku… Ne, rozdil v tom asi nebude. Ale zase u nekterych lidi je mnzna lepsi, kdyz jen fandi, nez kdyby na neco sahali.

          1. Víš, co … dnešek je o tom, že těm yuppies se sedmdesátek se povedlo vybudovat socík po celém světě (to, co jsme zavrhli – údajně). Tedy si hrajem ena práci a dostáváme za to prachhy v podobě papírků, které nemají žádnou cenu.
            Jeden traktorista a pár hektarů opravdu uživí docela dost zmrdů. Ale ti zmrdi chcou nejen žrát a spát v teple. Tož toho traktoristu zfanfrní také na „něco víc“. On přijem tu hru, maká o trošku nebo i o dost víc a oni zase strašně dřou tím způsobem, že tisknou další a další bezcenné papírky, s tím důsledkem, že za krach může traktorista neb málo makal.

            1. Pssst… jestli mi je vyplašíte… zatím mi lidi za papírky dávají věci, které chci. Například teď jsme se dohodli na stavbě lešení, za peníze, věřte, nevěřte. A teď mi někdo – je to k popukání – za peníze prodal myčku nádobí, troubu, desku a – neuvěříte – dokonce digestoř. Přestože jsou to úplně bezcenné papírky. Zatím provozuji charitu a také za ně pracuji, i když jsou k ničemu. Tedy kromě té stavby lešení, spotřebičů, barev, krytin… co jiného nám dali Římani?

              1. To je koukání se na špičku nosu.

              2. ad: co jiného nám dali Římani?

                Pýchu, která předchází pád.

                https://udalosti.signaly.cz/0909/pad-zapadorimske-rise

                1. Ty Římani byli odkaz na Život Briana, ale máte pravdu. Přidám daleko horší zprávu: Mechanismy, které vedly k pádu Říma, jsou obecné a probíhají běžně, stromy nerostou do nebe a myslím, že to, jestli jsme nebo nejsme si jich vědomi, může změnit průběhnovou křivku, leč ne výsledek.

              3. Tak krytina je snad bez debat …

  8. Mohlo by to být jinde, než na fb? Děkuji.

  9. Tak to dopadá, když si někdo pořídí barák v nějaké Horní Dolní 30 km za Prahou, který realitka inzeruje jako „snadno dostupné bydlení jen 20 minut od Prahy“ přičemž si vohnout který na to neletěl neuvědomí, že těch 20 minut je to autem, mimo špičku a ještě jen na okraj Prahy. A pak tady fňuká protože v Praze nikde nezaparkuje a hromadnou dopravou to z toho jeho zapadákova na druhý konec Prahy s čtyřmi přesedáními trvá klidně hodinu. Pokud někdo kupuje laciný barák daleko od Prahy tak má většinou i špatně placené místo, kde s parkovacím místem v areálu firmy nemůže počítat.

    A to si může ještě gratulovat, protože tak zkurvenou (dez)integrovanou dopravu jako je konkrétně v jihomoravském kraji, středočeši rozhodně nemají. Pokud nebydlíte někde na trase železnice (Tišnov, Blansko, Břeclav) tak můžete zapomenout na to, že se budete vracet z práce v Brně před setměním. Je zcela bez problému ploužit se autobusy z vesnice vzdálené jen málo přes 10 km do centra Brna skoro hodinu.
    V rozporu s opovržlivými názory skalních petrollheadů na dopravu „sockou“ nebo konkrétně mastnou ajznboňáckou tyčí pak stojí nemovitosti v zapadákovech snadno dostupných veřejnou dopravou o hodně víc než ty blíž Brnu, ale přijatelně dostupné jen autem.

    1. Zajeďte se do té Prahe někdy podívat. Na druhou stranu to sockou trvá hodinu-hodinu a půl i tady z kopce (vzdušnou čarou 2 km od centra). Z nějaké řitě za městem na jeho druhou stranu to budou hodiny tak dvě až tři.

      1. Ja jsem jako kluk vyrustal v prdeli za Brnem a moji rodice do prace do Brna dojizdeli 50 minut. I rozhodli se, ze bude lepsi se prestehovat do nove vznikajiciho sidliste v Brne. Lepsi doprava, lepsi vsechno. Vice casu na vsechno ostatni.

        A taxme se prestehovali. Diky centralistickemu systemu Mestske dopravne hromady moji rodice do prace uz dojizdeli jen 50 minut a zatimco drive pracovali na zahrade v pracovni dny a o vikendu bylo fraj, tak nyni se o vikendech jezdilo na zahradu a v tydnu se stihlo hovno, bo se postupne pracovni doba z 6.00-14.30 presunula na vyhodnejsi 8.30-17.00.

        Ja osobne jsem bydlel par let v Zabinach a do prace dojizdel na Olomouckou, coz bylo rano autem tri ctvrti hodiny tam a odpoledne hodina z5. Lze spocitat, jakou cast zivota clovek prijemne stravi v doprave.

        1. To jste jezdil výhradně jednosměrkami a bočními ulicemi?
          Za 3/4 hodiny dokázal soused ze žabin dojet až do Zetoru v líšni na kole.
          Kdybyste nebyl pohodlný a jel sockou, tak jste ze žabin na olomoucké nejpozději za půl hodiny i ve špičce.

          Žabiny jsou super. To je snad nejlepší čtvrť k bydlení (tedy ještě v 90. letech byla, do centra kousek, do přírody kousek, všude zahrádky a zeleň). Lepší je snad jen pražská letná, kvůli stromovce a sadům, které nikdy nikdo nezastaví kancelářemi office centry. Což žabinám reálně hrozí, vzhledem k totálně zkorumpovanému místnímu stavebnímu úřadu. Pokud jste řadový občan, tak vám nedovolí postavit ani psí boudu na dvorku. Pokud jste ale developer s desítkami až stovkami milionů, tak si klidně můžete postavit mrakodrap upostřed zástavby přízemních rodinných domků. V tomhle se hrdě vyrovnáme Praze.
          Mafie na stavebním úřadě je tak mocná, že se bývalý starosta za ODS kvůli tomu dostal do kriminálu. A to chtěl naprosto směšný úplatek 4 mega kvůli stavbě za půl miliardy. Tak to dopadá, když se zlodějíček-amatér plete mezi profesionální mafiány.

          1. – sockou neni uplne idealni jezdit i s vercajkem, ktery v aute mam a potrebuji
            – i ta socka se na Veveri zajebe, prujezd pres Caru byla obcas nocni mura.
            – Zabiny pro mne skoncily v okamziku budovani tunelu
            – v Brne obecne qete korupce a za prachy v Brne curaka na namesti.
            – vylety pesky okolo Smradky byly sice lepsi,nez na kole po meste,ale zadna havaj to nebyla

            V Brne jsem zil postupne na trech mistech,neco stalo uplne za hovno (sidliste),neco za mensi (viz Zabiny stara zastavba),ale i tak… od mesta radeji co nejdal. Jedina vyhoda je nabyti vzdelani, nic vic. Vsechno ostatni lze dislokovat.

      2. Moji kolegové (po dobu delší než deset let), kteří dojíždějí z Šibřiny (auto+socka), Libčic (socka), Horní Lečice (socka), Neveklova (auto), Příbrami (auto nebo socka), což jsou lokality, které by se snad do množiny řitě za městem daly zařadit, tvrdí něco jiného. Možná proto, že nemají vaše bohaté a dlouholeté zkušenosti.

        1. Jak se zdá, tak ygnorek opět chápe psané slovo, proto tam motá kombinaci auta s ničím, případně auta se sockou, když řeč byla vyloženě o té socce.

          A jelikož byla řeč o opačné straně města, tak zcela jistě všichni dojíždí někam do Kobylis, případně na Prosek, žánop.

          1. Popisuji praktické zkušenosti, které jsou nutně omezené, za účelem porovnání.
            Na kolik hodin odhadujete spojení Horní Lečice – Suchdol?
            Je vám to na dosti opačné straně města?

            1. Ode dveří ke dveřím sockou tak ty dvě hodiny, zhruba.

              Leckdo rád počítá jen čistej čas strávenej v socce (maximálně z přestupama). Už ne to, že většinou to znamená táhnout se někam na zastávku, tam čekat aby to náhodou nejelo dřív, a v cíli se zase táhnout ze zastávky. IAD dává pořád přeci jen možnost jet téměř ode dveří ke dveřím.

              1. Týý joo!
                Trefa.
                Nicméně předpoklad, že autobus na podobné trase může přijet dřív, je hodně divný.
                Další zajímavý údaj by byl, odkud počítáte ty tři hodiny.
                Kolega jezdí z Boskovic (home office, takže jedenkrát týdně), ale to je výjimka.

                1. Asi jak kde. V Praze může, až o 2 minuty. Jen na některých linkách jsou uzlové zastávky, ze kterých nesmí odjet dřív.

                  1. Jak kde je k poznámce: …předpoklad, že autobus na podobné trase může přijet dřív… na trase linky 314.
                    Myslím, že není živoucí pamětník dřívějšího příjezdu.
                    (Tedy pokud diskutovaný dřívější příjezd není opožděný spoj předchozí. )

    2. Mě fascinuje tahle snaha manipulovat – lidé kteří bydlí mimo Prahu nespadají všichni zrovna do kategorie „levnější bydlení, naletěli realiťákovi“. Takhle si to většinou představují ti, co za Prahou nikdy nebydleli a je to názor značně směšný a naivní.

      Za Prahou se bydlí právě proto, že tam má výstavba alespoň trochu jinou úroveň, nemusí nutně být poddimenzovaná parkovací místa a nehrozí, že mi někdo vedle baráku postaví office centrum. Kromě toho jsou tam super lokality u lesa, nekouří tam auta v bezprostřední blízkosti, je tam klídek .. a do Práce právě jen 20 minut autem. A zpravidla taková lokalita bývá dokonce drazší, než blíže k Praze. Právě kvůli kvalitě života, na kterou mnozí z nás nekašlou. Pak je samozřejmě skupina lidí, kteří bydlet v králíkárně na metru nebo u centra považují za nejlepší věc na světě, protože „sámoška je 2 minuty chůze“.

      V mém článku zveřejněném dřívě mě práve někdo takto zaškatulkoval, byl trochu méně vybíravý a rovnou řekl, že mám vše na dluh, manželku na peníze a bydlím za Prahou vlastně proto, že nemám peníze. Což je naprosto směšné. Většinou ti co bydlí v centru na modrých nejsou zrovna 1. cenová skupina, soudě i podle stavů těch bytovek a tím, co před tím parkuje.

      O tom to ale není. My prostě máme pocit, že na daních platíme dost a nenecháme si srát na hlavu dalším výpalným jenom proto, že místním to přijde v pohodě. Mě třeba nepřijde v pohodě ani zdanění místních. Mnohem lepší je stavět rozumně a ne „po pražsku“, kdy se flákne office prostě tam, kde se zrovna dal koupit kousek pozemku. I když je vedle celá obytný čtvrť a dojíždějící pracující pak nemají kde zaparkovat a terorizují místní.

      1. Minimálně v Praze příliš nesouvisí stav bytovek s cenou za kterou se pronajímají. Můj známý se takhle málem přiotrávil oxidem uhelnatým v bytě s koupelnou rekonstruovanou snad za Zápotockého s plynovou karmou z počátku 80. let. Starý poválečný byt 2+kk s nájmem za který by mohl mít hypotéku na domek kousek za Prahou.

        Raději tu moc nekritizujte “ stavění po pražsku, kdy se flákne office prostě tam, kde se zrovna dal koupit kousek pozemku“ jinak si tady vykoledujete nálepku kryptosocialisty. Protože stavět ve stylu „šanghaj“ páté přes deváté bez ohledu na ostatní, to je ten správný krutě libertariánský přístup kdy si vlastník pozemku může se svým majetkem dělat co chce. Třeba i postavit skladiště vyhořelého jaderného paliva uprostřed pražského sídliště, pokud si tam zakoupí pozemek :-P

        1. Co máte proti skladišti paliva? No jo, přeci jen v bytovkách to taková hitparáda není, těch mnoho stovek kilowatt by tam v létě přidávalo na nesnesitelnosti. Ačkoli v zimě to zase zatápí…

        2. Kdyby mi chtěli postavit na zahradě sklad paliva, byl bych jen rád. Jednak by to znamenalo, že mám asi docela velkou zahradu :-), jednak by mi tam příštích sto let tekla tlustou trubkou teplá voda do topení, bazénu a na celoročně vyhřívaný trávník (to bych si vymínil ve smlouvě). A kdyby mě tam otravoval nějaký zločinec, stačilo by zvednout telefon a do dvou minut by tam byl vrtulník s kulometem.

        3. Ale mě přijde, že se právě v Praze někdy jako v té Asii trochu staví. A vadí mi to.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017