Double shithead system

Featured Image

Námět na tento článek se zrodil dnes večer, kdy jsem dorazil domů a v nějakém publicistickém pořadu právě docházelo k diskusi dvou kandidátů do Senátu.

Jedním byl známý sociální demokrat Škromach a druhou kandidátkou nějaká ženská za KDU-ČSL. Oba byli vyzváni moderátorkou, aby představili svůj program. Ona řekla, že chce bojovat s erozí půdy, aby se neztrácela orná půda, přičemž jako hlavní bojový prostředek uvedla dotace. Také řekla, že máme velké rezervy v odkladištích odpadu. Všechno sračky. Byla tak marná, že jsem si nezapamatoval ani její jméno, natož nějaké body jejího úplně ujetého „politického programu“. Ti, kdo tuhle ženskou nominovali ke kandidatuře do Senátu, museli mít zatmění mozku. Škromach byl o něco sdílnější. Uvedl různé věci, zjevně blíže občanům, například aby mohli cyklisti za jízdy chlastat, což podporuji. Ani jeden neřekl nic rozumného natolik, aby to bylo důvodem je volit, vlastně to nebylo ani důvodem zvednout prdel ze židle. Lidovecká kandidátka evidentně neuměla komunikovat s lidmi, neměla mimiku a gestikulaci, vypadala jako nějaký špatně sestrojený cyborg nebo frustrovaná učitelka na Lexaurinu. Z jejího projevu by zíval i kokainista. Škromach byl o něco přesvědčivější, ale ani ten mi nepřipadal moc důvěryhodný, zejména mě zaujalo, že skoro každou odpověď zahajoval slovem „určitě“. Hlavně se tam zase dostat. Říkal jsem si, jak to přijde, že se celý jejich volební obvod s veškerým elektorátem tam ocitne v situaci, že si mohou vybírat právě mezi těmito dvěma lidmi. To je přece divná věc. To nedovedou ty jejich stranické sekretariáty, sjezdy, komise a výbory vyprodukovat nic lepšího než tohle?

Není to jen problém senátních voleb. Například před časem jsme zažili prezidentské volby, kde se podařilo různými opatřeními eliminovat veškeré kandidáty kromě Schwarzenberga a Zemana, kteří následně „svedli souboj“ o veřejnou přízeň. Některé se povedlo diskreditovat, jiné pomluvit a další zase znechutit. Opět i zde vyvstává otázka, jak je vůbec možné, že svě naprosto odlišná prostředí, ze kterých se oba kandidáti rekrutovali, ve finále vyprodukovala úplně stejný prototyp prezidentského kandidáta, který bych označil jako „nečitelný geront“. Jen málokoho napadlo se zeptat, proč zrovna tihle dva.

I v cizině mají ten problém. Viz aktuální prezidentské volby v USA. Trump, kterého vnímám jako zámořského Babiše, a proti němu totálně nedůvěryhodná a nečitelná Hillary Clinton, což je katastrofa sama o sobě. Zatímco v případě Trumpa mají voliči alespoň jistotu, že budou volit fyzicky Trumpa, u Hillary to tak jisté není. Nedávno se jim v kritickém okamžiku kampaně porouchala a než jí doktoři stačili napíchat, aby zase byla vzorný levicový liberál a mohla zase říkat fráze a dělat gesta nacvičená v kurzech rétoriky, sehnali někde nějakou babku, která vypadala jako body double z Bollywoodu. Nedali si s tím moc práce, takže to bylo velmi nápadné, ale na internetu se to rozsáhle komentovalo, zatímco Hillary k tomu „decentně“ mlčela. Proč právě tyhle dva, vlastně tři. To se tam už nikdo jiný nenašel, kdo by to chtěl dělat a nebyl tak v hajzlu?

Situace, kdy si volič může vybírat mezi špatným a mizerným kandiátem, je vlastně docela obvyklá.

Popravdě řečeno, nedospěl jsem v analýze tohoto jevu nijak výrazně dále. Nevím, proč se to děje a myslím, že to neví nikdo a nedovede to vysvětlit, vyjma obecných nicneříkajích frází typu „politika je svinstvo“. Sice se říká, že v žumpě plave to největší hovno vždy nahoře, ale to způsobuje Archimédův zákon a ten pro politiky neplatí, pokud je tedy zrovna nejde dav házet do řeky.

Myslím, že za to může třetí stupeň zazmrdování. Ten je charakterizován tím, že se zmrdi obklopují dalšími zmrdy a tvoří komunity.

Zmrd na n-tém stupni se samozřejmě obklopuje jen těmi ještě neschopnějšími, blbějšími a bizarnějšími zmrdy než je on, protože se bojí, že by mu jinak přerostli přes hlavu. Neudělá tu chybu, že by dal prostor někomu schopnějšímu, protože a) co by z toho měl b) nač podstupovat to riziko.

Jenže na en plus prvním stupni to dělají taky. A tak dál a dál, takže to funguje jako kanalizace, z malých trubek na přípojkách tečou hovna do větších trubek a ty zase do větších a na konci je jedna cloaca maxima s podobou ústavního činitele.

 


16.10.2016 D-FENS

12345 (206x hodnoceno, průměr: 1,35 z 5)
19 058x přečteno
Updatováno: 16.10.2016 — 21:53

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!