Pane řidiči, řídil jste vozidlo pod vlivem…

Featured Image

Když tu řešíme ty městapáky. Povím vám jeden skvělý příběh z jednoho okresního českého města.

Pan Z. je podnikatel a potížista. Zejména má spadeno na lokální městapo. Těžko říct, čím ta averze začala, jsou to takové ty příběhy, ve kterých se začátku nikdo nedobere, každopádně umíněná povaha pana Z. a arogantní chování polovzdělaných příslušníků obecní policie představují velmi potentní  kombinaci. Funguje to tak, že když pan Z. někde vidí městapáky, jak dělají něco nelegálního, což je v podstatě pokaždé, tak na ně podá stížnost.

Mimochodem četli jste ve včerejší Babidnes článek o notorickém žadateli informací? Prý pomůže jen změna zákona. Úředníkům už asi defintivně vadí, že občané mohou požadovat informace o jejich činnosti a pořádají dělostřeleckou přípravu na osekání práva na informace. Nebylo by divu, zákon o svobodném přístupu k informacím je jeden z mála, který zůstal v podstatě beze změn ze starých „svobodných“ časů. V tom odkazovaném případě je to však úplně virtuální problém. Buď žadatel požaduje informace ve smyslu zákona za nějakým netriviálním účelem a pak mu musejí vyhovět, nebo požaduje informace jen kvůli tomu, aby dělal problémy a pak mu vyhovět nemusejí a u soudu to v pohodě ustojí.

Tak takhle daleko pan Z. nešel. Ten jen občas viděl městapáka, jak dělá něco nezákonně a pohádal se s ním nebo na něj poslal stížnost.

Pohár trpělivosti přetekl, když jednou náhodně odhalil, jak městapáci socializují. Hlídky (asi tři) se pravidelně se v jedenáct sjely u benzínové pumpy, samozřejmě „firemními“ auty, šimpanzi zalezli do ústraní za takovou boudu tam a více než hodinu tam žvanili a žrali a lelkovali. Je to neuvěřitelné, ale celé město se celou tu hodinu obešlo bez městapa.

Tak je vyfotil a poslal to na místní zmrdnici. Že to tedy musí být tvrdá práce, když zvládnou každý den hodinu provozovat tenhle jejich wank circle, a proč je jich ve městě tolik, když je celou hodinu nikdo nepotřeboval? Starosta se to jal řešit, neplatí si přece městapo za to, aby se někde flákalo, protože městapo má vybírat prachy do obecní pokladny od slunka do slunka. Nějaký tresty tam padly a taky odměny se nevyplatily, takže museli chudáci městapáci třít bídu s nouzí a brát víc pokut bez bloků.

Jednoho dne ozbrojená zoologická vrátila úder.

Pan Z. měl rituál. Někdy cestou z provozovny odstavil auto poblíž hostince, který byl asi 150 m od jeho domova, tam pojedl a vypil několik piv, aby následně šel domů pěšky, vykouřil nějaké to cígo a provětral si hlavu. Dalšího dne ráno si pak auto vyzvedl a odjel s nim za prací. Tohle všechno ukazuje, jak hroznej lůzr pan Z. ve skutečnosti je. On si totiž přes den nenašel ani čas na to, aby se pořádně najedl, zatímco obecní šimpanzi placení z jeho daní mohli pravidelně lelkovat >hodinu u pumpy a pracovní doba jim končí po osmi hodinách. Kdyby si pan Z. našel pořádnou práci, nemusel by se navečer takhle cpát.

A to by ještě chtěli výslužné, pakáž. Bych blil.

Knajpa je na pomezí mezi hřbitovem a vilovou zástavbou, odlehlá od hlavní komunikace, z dopravního hlediska naprosto bezvýznamné místo, protože na hřbitově už beztak všichni mrtví, piráti je už znovu zabít nemohou a vůbec tam projede tak pět aut za hodinu. Malé parkoviště asi na 10 aut je nějakých 50 m od hospody.

Jednoho dne se tedy pan Z. ládoval v knajpě. Měl tam už dva kousky, když se do knajpy dostavila mladá žena. Vypadala dobře a naprosto dezorientovaně. Což je kombinace, které by málokdo odolal.

– „Čí je prosím ten stříbrný superb?“, tázala se slečna.

Postupně se proptala až k panu Z. Ten se ptal, co je za problém s jeho autem. Myslel si, že mu to pipka odřela.

Slečna pravila, že vůbec ne, ale zda by mohl přeparkovat, že se jí nedaří kvůli jeho vozu vyjet.

Pan Z. tedy vyšel ven a tázal se, jaké je slečny auto.

– „Támhle tamto to takový“, ukázala někam do prostoru.
– „Co mám teda udělat?“
– „Vycouvat a zaparkovat někam jinam.“

Pan Z. tak učinil. Nastartoval svoje vozidlo a sotva ujel pár desítek metrů, zjevili se dva městapáci v uniformách a zastavili ho. Dräger, blowjob, 0,28 promile. Tak pane řidiči, řídil jste vozidlo pod vlivem alkoholu…

Slečna jako by se vypařila i to auto, co bylo támhle.

Pan Z. doposud neví, jakému autu vlastně jeho vůz překážel a proč. O slečně ví jen tolik, že měla tmavé vlasy, na sobě šortky a obtažený tričko s boulema. Prostě měl totálně přepnuto na spodní okruh a sežral městapákům hada.

Městapákům to taky nevyšlo zrovna optimálně. Předně si neuvědomili, že nemají pravomoc zadržet ŘP, takže museli zavolat státní. Státní byli nasraný, že je městapo buzeruje, dali mu dýchnout znovu a bylo to někde kolem 0,20 promile, a na to řekli, že za to mu řidičák zadržet nehodlají a ať si to městapo řeší jako přestupek. Nejspíš jim taky bylo jasný, že se tady dělá nějaký šméčko a že tohle není produkt standardní hlídkové činnosti.  Dál taky přecenili sílu lokální pivní sodovky, takže zjištěné množství alkoholu v dechu bylo téměř na mezi dané metodikou ministerstva dopravy (ano, jedná se o tu metodiku, kterou ministerstvo odmítalo vydat veřejnosti).

Rozběhlo se správní řízení, kde je momentálně v běhu odvolání a klidně to dohraju až k soudu a vyhraju to už jen proto, aby městapo no win.

Samozřejmě že to mohla být náhoda. Osobně si myslím, že spíš budou prasata lítat, koně blejt a hadi flatulovat, než aby tohle byla náhoda.

Každopádně pan Z. má dostěžováno, protože každá další stížnost bude posuzována tou optikou, že se pan Z. mstí za to, že ho městapo přistihlo opilého za volantem a takto se to klidně objeví v lokálním tisku nebo kdekoli.

Kouzlo celé příhody si uvědomíte tehdy, když uvážíte rozsah příprav, které se musely odehrát, aby se tato náhoda stala.

Městapa nám pomalu ale jistě přerostla všem přes hlavy. Je jen otázkou času, kdy přerostou přes hlavy i svým starostenským sponzorům a začnou realizovat takové malé „akce Nagyová“ v lokálním měřítku.


 06.04.2015 D-FENS

12345 (7x hodnoceno, průměr: 1,14 z 5)
904x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:51

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!