On je nevinnej - zpět na článek

Počet komentářů: 409

  1. Co se to stalo, d-fens obhajuje vohnouty, peklo zamrzlo?
    Vždyť pan D tomu štěstíčku šel naproti už od začátku. Sice může využít poslední den lhůty, ale sám se tím dobrovolně připravil o manévrovací prostor v případě problémů.
    Jede do servisu až za týden a přitom VÍ, že již nemá platnou stk. Kde byl posledních deset let, nežil jinde? A zrovna policajti jsou nejmenší problém, v případě nehody by nešlo plnění z povinného ručení. Kdyby někoho zranil a způsobil mu trvalé následky, tak je v prdeli až do konce života. Pak se může zkusit hádat s pojišťovnou, že bylo vlastně „vo pohodě“. Úplně mi uniká, proč to nenaložil na plaťák a neodvezl to tam. Má povinné ručení, tak má odtah do servisu zdarma, nic platit nebude! Mám nejlevnější pojištění od čsob a asistence k tomu je, už jsem jí párkrát využil a nebyl s tím nikdy problém.
    Pokud tomu pan D nerozumí (pravděpodobné), měl auto dát týden nebo dva do servisu kde to auto servisují, a tam by mu zařídili celou stk.
    Přijde mi, že určitá skupina lidí ty problémy vyhledává schválně.

    1. Mně hrozně baví lidé, kteří nějakou situaci řeší ex post, doma, v klidu, u kafíčka. A když to dělají soudci v kůži obložené pracovně, je to ještě větší kravina.
      Pan D situaci nepředpokládal a na rozdíl od Vás nevěděl, jak to dopadne. Stejně tak, jako 90 % lidí v květnu 1914 ani netušilo, že vypukne Světová válka. když nevíte, jak to dopadne, chováte se prostě normálně.
      Pan D jednal normálně a nikomu nezpůsobil žádnou újmu. jakákoli sankce za chování, které je normální a nikomu nezpůsobí žádnou újmu je v demokratickém pojetí práva NEPŘÍPUSTNÁ! Formalistické právo je typický projev diktatury. Schavlování diktatury, tedy ideologie vedoucí proti demokracii je trstný čin. Naprosti tomu se pan D dopustil jen přestupku.

      1. Nikdo tady diktaturu neschvaluje. A z pohledu demokratického práva nebylo chování pana D normální, protože bylo v rozporu s normativním právním aktem. Neznalost zákona neomlouvá.
        A já s autem bez STK nejezdím, beru to jako povinnost spojenou s autem (stejně jako měnit olej).

        1. Měnit olej není žádná povinnost a nikdo Vás k takové činnosti pod pohrůžkou násilí nenutí. Olej měníte jen a výhradně kvůli sobě.
          A v tom je ten podstatný a zásadní rozdíl, který odmítáte chápat.
          Vozidlo se známkou z STK, stejně jako vozidlo bez známky z STK může svým technickým stavem zasahovat do práv jiného účastníka provozu na pozemních komunikacích, a také nemusí. Na té známce vůbec nezáleží, záleží na technickém stavu konkrétného vozidla. Můžeme sice připustit, že je možná o něco vyšší pravděpodobnost, že vozidlo se známkou svým technickým stavem nezasahuje do práv jiných účastníků provozu na pozemních komunikacích, ale nemáme žádné relevantní údaje, o něž bychom takové tvrzení mohli opřít. Z toho vyplývá, že samotný násilný požadavek na nějakou nálepku z STK je pouhou záminkou pro násilné jednání a tudíž amorální svinstvo. Naproti tomu požadavek, aby vozidlo svým technickým stavem nezasahovalo do práv ostatních účastníků provozu na pozemních komunikacích se mi jeví jako oprávněný, protože jeho nedodržením někomu vznikne újma.
          Světě div se, jsou země, kde žádné STK neexistují a na silnicích tam jezdí podobná auta, jako na těch našich.
          Ostatně lidstvo ještě stále svoji větší část přežilo bez ouřadů, což se dnešním totalitním pokrokářům musí zdát jako sci-fi.

          1. K výměně oleje mne nikdo nenutí – pravda, ale nebudu-li to dělat nebudu jezdit (resp. jen určitou dobu).
            K STK mne ale také nikdo nenutí – můžu bez STK i jezdit a to dokonce někdy i déle než s postupně se zadírajícím motorem. Prakticky až do té doby, než mne chytí. Ostatně tohle byl ten důvod, proč se měnil způsob registrace vozidel (odhlášení vozidla na nového majitele).

            STK lze s vzdáleně přirovnat k oční vadě vs. brýle a kontaktní čočky – máte nasazené čočky, ale v ŘP máte napsané jen brýle > Policista nemá jak zjistit, že jste způsobilý, nebude se Vám hrabat v očích a zjišťovat, zda máte čočky nebo dokonce zjišťovat, zda KČ náhodou nepříznivě neovlivňují Váši způsobilost. Má jedinou možnost, porovnat záznam se skutečností (má mít brýle, má je?)

            STK u auta lze srovnat i třeba s revizí tlakových nádob (auto i nádoba stárnout). Já jsem mimochodem zažil, kdy u první revizní tlakové zkoušce (prováděné ještě v době platnosti té stávající) došlo k roztržení té nádoby. A kdyby někdo na revizi nahlížel jako na násilné donucování a klidně tu nádobu dál používal, tak by při plně obsazené směně mohlo v tomto případě dojít k úmrtí až 16 zaměstnanců.

            1. K výměně oleje Vás nikdo nenutí. K absolvování STK Vás násilím nutí. To je podstatný rozdíl.
              Stweně jako u STK vidíte, že i revize tlakových nádob je k ničemu, když nádoba s razítkem bouchne.
              Asi nevěděla, že když má platné razítko, tak bouchnout nesmí, nebo co…

              1. @Integrale
                1. Ještě mi nepřišlo ŽÁDNÉ nařízení, že pokud se svým vozem nedostavím k absolvování STK tak BĚDA BĚDA! A to jich registrovaných mám hodně (nejsou v depozitu)! Takže násilné donucení? Ne, není. Mimochodem v SK to už je.
                2. Revize TN určitě není k ničemu provádí se totiž při větším zatížení (u osobních výtahů to je 10x maxima u nádob nevím) než při provozu. Ale každé další používání (rozumíme tím opotřebení) narušuje strukturu a proto je stanoven interval revizí.

                Mimochodem, interval přezkušování je stanoven částečně i dle věku vozového parku.
                Takže na rovinu:
                Zk**vení s**áčí, co se**u na své auta, nám tuto lhůtu zkracují na 24 měsíců.

                1. To nařízení (nebo něco na ten způsob) už mají na Slovensku. Tam dostanete automaticky pokutu, pokud vám propadne STK a nikoho nezajímá, že předmětné auto bylo třeba na dlouhodobé renovaci a proto nemohlo přijet pro naprosto zbytečnou nálepku. Kolegové diskutéři ze Slovenska – SatanOkkY třeba – by mohli povědět asi víc.

                  1. Tvrdili v mediách, že to tak je, ale bolo to iba bu-bu-bu. Žiadne automatické pokuty nechodia. Mám skúsenosti vlastné, aj od známych, ktorí jazdili pár týždňov bez STK.

                    1. No ja som to tiež na aute pretiahol o pár dní a musím poklopať na drevo, že zatiaľ nič nedošlo, ale ak sa nemýlim tak majú čas až dva roky na to vyhodnotenie. Ale keď som tu túto tému raz načal tak nejaký kolega diskutér mi na to napísal, že buď jemu alebo jeho známemu táto pokuta (165E + 165E) prišla, tak teraz neviem.
                      Je to ale vlastne (tento pokutový systém) niečo ako nútenie majiteľa motorového vozidla k nejakej štátom vymyslenej a neustále „vylepšovanej“ obštrukcii.

                    2. Ale chodia, hojne a nie sú vobec malé (350EUR). To že ste ešte nemali tú smolu, je len šťastie, alebo šlendrián. Nie je neobvyklé, že im to trvá aj polroka od zistenej prepadnutej STK/EK. Ja sám som obeťou – hoci až po asi 2 ročnom správnom konaní, kedy som to vzdal.

                2. Panek : Nepochopil jste nic.
                  Když pojedete autem bez známky STK, setkáte se s násilím ze strany Policie ČR. Nejprve budete zbaven majetku, pokud se nepodvolíte, budete zbaven mocí výkonnou ještě většího majetku … až budete zbaven mocí soudní krom majetku i osobní svobody (možná zdraví). Pokud byste toto beztrestné státní násilí na své osobě chtěl eliminovat nezastením vozidla na pokyn represivní složky výkonné moci, můžete být preventivně zbaven i života.
                  Tedy represe státní moci je nezávislá na Vaší vůli.
                  Naopak s autem s motorem bez oleje můžete jezdit jak chcete a nehrozí Vám, že by Vás státní moc beztrestně zbavila majetku, svobody, zdraví či života. Pokud dojdete při této jízdě k nějaké újmě, která bude v příčinné souvislosti s absencí oleje v motoru, můžete si za ní úplně sám. Následky jsou tedy 100% závislé jen a pouze na Vaší vůli.
                  A v tom je ten podstatný rozdíl, který jste nepochopil.

  2. Viděl bych to na 2 varianty, buď tomu nerozumím, ve správku to neumím, tak prostě na místě zaplatím pokutu(počítám, že šlo tak o 300 – 500 max)a dál to vyřeší servis, na který bych se to případně snažil trošku i hodit. Oni mi řekli, ať přijedu za týden. A nebo to umím, tak neplatím, ale připravím se na úřad se vším všudy. Já bych teda kvůli pár stovkám svýho bratrance právníka neotravoval, navíc ten čas na úřadech by mi za to taky nestál. Ano, jsou to zmrdi, hlavně ten technik, ale s tím už se toho nedá dnes moc nadělat. Pokud to byla nějaká likvidační pokuta na míste za to, že nemá stk, tak to je jiná, ale to se mi moc nezdá. Obvykle za to ani pokuty nadávaj. Jako tady se sešlo všechno špatně, systém semlel opět někoho, kdo nic neprovedl a ještě za flastr a to mě samozřejmě nehorázně sere. Nicméně já bych to viděl nějak takhle…

  3. Zkusil jsem popátrat, zda existuje možnost uznání STK, vykonané v jiném státě EU, na území ČR. Narazil jsem na uznávání STK a emisí z jiného státu při registraci vozidla při dovozu z jiného státu EU, ale víc nic.
    Netušíte někdo něco?

    1. Ne bohužel to nejde. Přitom by to technicky a administrativně neměl být problém, ale byl by to zásadní zásah do živobytí dovozců automobilů. A ti jsou velmi silná skupina, aby toto udržela při životě.

      1. Super by bylo, kdybych koupil v Německu auto, tam s platnou německou STK zašel na úřad, kde by mi vydali papírové mezinárodní převozky včetně uvedení čísla kategorie a konce platnosti STK. A tady na českém úřadě bych odevzdal papírové převozky. Úřad by jen koukl, že auto ještě platnou STK má a vydal by mi český TP + RZ s vyznačením konce STK dle německé převozky.
        Ale to je jen sen.

        1. Super by — pro Vaši informaci — bylo, kdybyste prostě v Německu (nebo kdekoli jinde) koupil auto (=dal jeho předchozímu majiteli peníze a dostal od něj klíčky), sedl do něj a jezdil jak chcete a kam chcete, aniž by se do toho jakkoli pletl jakýkoli úřad.

          Ale to je jen docela normální, rozumný, mravný a smysluplný přístup, tedy ve všeobecné demokracii věc zcela neúnosně zastaralá a politicky neprůchodná :(

          1. …co se týče zbraní dtto

              1. Nomen omen. „Berlínský policejní president, hrabě Wolf Heinrich von Helldorf“ :))

            1. Regulace a nebo alespon registrace funguje u vseho, co stat nemuze efektivne zdanit a pritom lide to chteji.

          2. +1

          3. A pak by přišel zloděj, sedl by do Vašeho auta, vyměnil by zámky a spínací skříňku a jezdil by jak by chtěl a kam by chtěl tak dlouho, dokud by nepřišel další zloděj a to auto mu neukrad.

            Protože Vy už byste nebyl žádným důvěryhodným způsobem prokázat, že je to auto Vaše. Vy sice držíte klíčky, ale ty už k vozu nepasují, zatímco jeho jo.

            1. Pri policajnej momentálnej objasnenosti v prípade odcudzenia motorového vozidla, ktorá sa vraj pohybuje okolo 15% je podľa mňa jedno či zlodej ukradne auto s ŠPZ alebo bez.

              1. Jednoznačný argumentační faul.

                Vy tu řešíte objasněnost, místo toho abyste řešil nápad. Ten by po zrušení registrací vozidel byl rozhodně několikanásobně vyšší a objasněnost by šla úplně do kopru.

                Add absurdum:
                Lidi vraždí, i když je tu platný TZ. Tak je TZ zbytečný, když ho nedodržují. Tak ho zrušíme a necháme to tak nějak na tom davu.

                1. Problemem TZ je to, ze je to ‚cenik‘, ktery umoznuje umyslnym zlocincum zefektivnit svoji praci tim, ze zvazuji, jak moc je treba investovat, aby se vyplatilo vrazdu provest. Dalsim problemem je jeho slozitost, redundantnost obsahu a neefektivita vymahani.

                  Je samozrejme zapotrebi mit ve spolecnosti pravidla. Podle urovne spolecnosti pak mohou byt verbalni az psana. Nicmene, neni nutne je mit prilis slozita, protoze pak se v nich neda vyznat a vsechny stavy stejne podchytit nemohou.

                  RV by se samozrejme zrusit mohl a nestalo by se zhola nic. Pro jakoukoli identifikaci neslouzi RZ, alebrz VIN a nebo jiny, jednoznacny, udaj.

                  Dle tve logiky je nutne zavest RZ napriklad na bicykly, protoze tim se zabrani jejich kradezim.

            2. To je Vám divná věc, že do nástupu Adolfa Hitlera k moci třeba lidi netvrdili, že jsou Klement Gottwald, když byli Antonín Zápotocký, co? Představte si, že neměli opičanský průkazy a přesto většina fotrů večer z práce přišla k sobě domů (a poznala si svůj barák), ke svý ženě (a poznala si svoji ženskou), svým dětem (a poznali si i svoje děti)…
              A taky Vám připadá divný, že případů, kdy někdo tvrdil, že to je jeho barák, jeho žena, jeho děti, aniž by to byla pravda, bylo statisticky zanedbatelné procento? A přitom neměli vopičanky, tak stačilo jenom vyměnit zámek.
              Taky Vám přijde neuvěřitelný, že lidstvo přežilo miliony let bez ouřadů? To mi povězte, jak ty lidi věděli, kdo je kdo?
              Nebo to nevěděli?
              Máte ale vlastně pravdu. U některých lidí mám skutečně takový neodbytný pocit, že si jejich otcové spletli manželku s vlastní sestrou…
              Ach Bože!

              1. Přirovnávat barák k autu a zamotat do toho ještě občanku. Jasně jste ukázal, že nehodláte ustoupit ani o píď.

                Tak třeba registrace vozidel byla na našem území zavedena už za Rakouska-Uherska. Mimochodem před příchodem automobilů měli tabulky i třeba drožky.
                Nemovitosti na našem území podléhají už od středověku.
                A zaknihované údaje o osobách jsou dokonce starší, než pozemkové knihy.
                Ta ochrana majetku tu byla, takže nekecejte, že lidi dřív nic takového nepotřebovali a že se absence evidence nezneužívala. Nemohla, protože tu evidence byla. I ten fotr tak měl možnost prokázat, že ten barák je jeho.

                Přečtěte si něco třeba od Viktorina Kornela ze Všehrd. A krásně se tam dočtete, jak s každým dalším případem a problémem muselo být přistupováno k řešení.

                1. Pod pojmem „ochrana“ si vybavim neco, co si mohu jako sluzbu zaplatit. Paklize je mi to vnuceno proti moji vuli, pak to neni ochrana, alebrz bohapuste „vypalne“.

              2. Integrale: jen taková technická – když „lidstvo žilo miliony let bez ouřadů“, to Vám není ani trochu hloupé? Jako jo, žilo, jen nevím, jestli bych tomu říkal „lidstvo“. Homo Sapiens tehdy ještě nebyl, ten je tak 800k let.

                Pořád samozřejmě můžete říkat „stovky tisíc“, ale nemáte pravdu, nemáte. Každá tlupa měla vůdce, někoho, kdo řešil zásoby, prostě „ouřadové“, jak Vy říkáte. Jen to tehdy nebyl „stát“, tak Vaše první signální neroztočí kafemlejnek na plnej knedlík když o tom čtete.

                Co ten povolávák, už jste se odvážil na to pomyslet nebo stále hodláte dělat, že jsem se na to neptal (jako člověk, který „není součástí systému amorálních zrůd“ máte jistě plán)?

                1. Srovnani soucasneho ourady s funkcionarem v dobe kamenne bych videl spis se samanem. Nechal se luxusne platit, lidem vymejval hlavy, sam umel jen zvanit a snazil se, aby bez nej se nikdo ani neusral. Jeho prospech pro tlupu byl… rekneme… velmi diskutabilni, protoze jen par z nich umelo aspon lecit.

                  1. Sysop: nevím, jestli lze stát takto 1:1 napasovat na náboženství. Šaman je kněz, ne úředník. Kněz taky umí akorát žvanit, většinou mu neplatí luxusně, ale to je tím, že ani léčit neumí, takže prospěch pro společnost už není prakticky žádný. Úředníka v době kamenné bych hledal mezi nějakým starcem, který určoval, kdy se má kterému bohu přinést oběť, jestli se budou někam stěhovat, určoval, kdo kolik musí nanosit dřeva na zimu a podobně. Prostě administrativa.

                    1. V dobe kamenne saman nedelal jen do nabozenstvi. Evolucne se to pak vyprofilovalo, to jo. I kdyby to byl nejaky non-saman tricetilety starec, tak aspon neco vedel a znal. To je na mile daleko od soucasneho urednika, protoze stat je zaopatrovaci ustav pro hloupe a neschopne.

                    2. Sysop: to ne, ale byli tam i tací, co nedělali do toho náboženství jako šaman (to naopak byla jeho hlavní role – modlil se za déšť, za sucho, za zimu, za teplo, jak bylo třeba).

                      Ale ono je to fuk, máme tu prostě novou dobu, kdy stačí pár lidí, aby ten zbytek nechcípl hlady. Tím pádem hromady hloupějších, líných a neschopných nejsou na poli, ale stát se o ně musí postarat jinak. Jasně, že by bylo lepší, kdyby je poslal na to pole, stejně jako se stavěla hladová zeď a nebyl ze všech nuzáků výběrčí mýta na mostě, ale to je zase jen vývoj – tehdy lidem zaplatil za stavění zbytečnosti, dnes jim dá funkci a nechá je si na sebe nakrást sami.

                      Navíc tu máme odluku státu od církve, čímž jedni zmrdi odstavili od penězovodů zrmdy jiné (podoby s dneškem čistě náhodné) a tak ani ta možnost „vstoupit do kláštera“ pro ty blbější už není co bejvala tehdy a místo toho se vstupuje třeba do řad městapa nebo pomahačů. Teď jsem viděl, že chudáčci policajti mají skoro 3000 nezaplněných míst, no není to hrůza? Jedem by řekl, že je jich tam teď tak 2x víc, než by bylo záhodno a ono jich tam furt není dost. Na to si bude stát muset taky „někde vydělat“, další 3k darmožroutů, co netvoří, ale spotřebovávají, Bureš prostě rozhazuje už i za vnoučata (naše, ne jeho).

                    3. Jo, presne to mne sere. Kdyz uz mame ten zaopatrovaci ustav pro lemply, aby neprekazeli a slouzili, tak proc mu rvat takove pravomoci? Neumim si predstavit, ze by treba zakonodarna moc byla v rukou nejake LDN a blazince.

                    4. Sysop: já bych řekl, že zákonodárná moc sice není v rukou LDN (to drží úřad prezidenta), ale pokud jde o průnik s duševními chorobami, tam bych řekl, že není potřeba si nic představovat, stačí se dívat:-)

                      Problém je, že když se stavěla hladová zeď, nuzák byl hrdý na to, že staví a za to má peníze. Dnes sice pobírání dávek hrdosti netratí (viz neziskovky), ale ani na sebe nevydělá. A zde nastupují pravomoce, jak jinak by si na sebe lempl nakradl? Přece ho ten stát nebude živit. Tady máš plácačku, radar a koukej přinést prachy, z toho dostaneš podíl. Easy. Pochopí i úplně blbej.

            3. No, a pak to tady má za něco stát — ve všeobecné demokracii a s takovýmhle materiálem :(

  4. No, příběh je to smutný a absurdní, ale při obecné znalosti právních poměrů by mne opravdu nenapadlo jet s autem na STK poslední den. I na autě v záruce může být nějaký problém, který jako laik neodhalím, ale na STK nebo emisích se ukáže. To je prostě chyba dotyčného. Některé věci se na poslední chvíli prostě nedělají. Sám dělám STK přes servis. Ano, zajímalo by mne, jak STK probíhá, jsem technický typ, ale pokud jde o auta, jsem jen nějaký power user. Vyměním si kola, baterku nebo nějaký filtr, ale už si nevyměním brzdové destičky nebo nerozeberu motor. Nemám vybavení, nemám čas a nemám potřebu. Takže pokud by se na STK našel jiný problém než prasklá žárovka, stejně bych skončil v servisu. Takhle s radostí předám svou odpovědnost na bedra servisu, který mi tam za tři kila s autem zajede a když se něco najde, tak je to jejich business. Navíc jsem pevně přesvědčen, že STK nechce přijít o zákazníka v podobě velkého servisu, takže budou mít tendenci vyhazovat spíš soukromníky než servisáky.

  5. To, že současný systém STK je svinstvo prvotřídní, to víme. Je mi upřímně líto obou manželů D., měli opravdu kurva velkou smůlu, ovšem zítra se todle může stát komukoliv z nás. (Mmch, kolegyně v práci taky měla problém projít ME se 4 roky starým Renaultem Genithália, jenom proto, že ti píčusi na ME neměli na to zrovna ten správný softvér, jaxe ukázalo.)

    Kauzu doubleD zpětně napravit už nejde. A žádoucí ozdravění právního prostředí ČR asi nelze za daného rozdání karet očekávat: zástupy politických zmrdů v parlamentě, kteří táhnou za svými koryty a dělají podobné prasárny, nejsou než jedním z mnoha projevů stavu, do nějž dospěla postdemokracie bez pojistek. Zmrdi by musili být plošně defenestrováni a nahrazeni slušnými lidmi – jaká je pravděpodobnost, že se tohle stane ?

    Jelikož se podobné nepříjemnosti dají standardně očekávat, používám v jejich prevenci následující taktické prvky:

    1. nenechávám ME+STK na poslední chvíli, vždy s přectihem nejmíň 14 dnů, kdyby se něco jako posralo.

    2. na ME+STK zásadně nechodím osobně (nebyl jsem tam už léta), páč mně to nestojí za ty nervy. Nýbrž tam vysílám vždy servisáka, který dostane za úkol mě to vrátit vonálepkovaný. (Ono se říká, že individuální slušnej člověk má větší šanci odejít bez nálepky, než profesionál, a něco na tom bude.)

    2a, Fpřípadě aut je to autorizovaný servíce u prodejce (který je na některý ME+STK určitě domluvenej, páč nemá zájem aby jeho klient neprošel).

    2b, Fpřípadě motorek je to můj mechanik, který ví, na který STK nejsou kokoti. (Jinak, protože pracuje často s hodně vytuněnýma strojema, má na vylepšené brzdy a odpružení dost podobný názor jako Integrale fpříspěvku http://dfens-cz.com/on-je-nevinnej/?show=comments#comment-133364 . Kupř. na Hondu 800VFR mám taky dva výfucky, jeden je na ježdění, druhej na STK.) Mechanikovi za realizaci STK zaplatím, co si řekne (včetně 2x výměny výfucku).

    2c. Fpřípadě nejkrajnější nouze, kdy jsem na STK fakt musel sám (což bylot 1x za posledních 10 let), mám na jedný STK známýho (a snažím se ho samozřejmě otravovat co nejmíň a šetřit ho pro případy, kdy opravdu o něco jde).

    Samozřejmě, není to v pořádku muset to dělat takhle.

    1. KS: myslím, že se to zbytečně démonizuje. Letos budu mít možnost jít ještě dvakrát, v obou případech půjdu sám a uvidíme. Nicméně za posledních 10 let jsem byl sám možná 8x, bez protekce a bez problému. Naposled letos dovozová, taky nic (12 let staré auto).

      Třeba mi ty emise nedají, ale řešit to budu až se to stane. Sám jsem zvědav.

    2. Defenestrace netřeba, žijeme stále ještě v parlamentní post-demokracii a stále ještě lze zákonnou moc ovlivnit. Volby se tomu říká.
      Věc druhé je, že máme vládu, jakou si zasloužíme. Proč nám vládnou gauneři vidíte i na této krátké diskusi.
      Prostě většina chce vládu gaunerů, protože to považuje za normální.

      1. Věc třetí je, že parlamentní demokracie je z principu věci nutně mizerné totalitní svinstvo — mj. právě proto, že Vy a já máme takovou vládu, jakou si např. Aris a Panek zaslouží.

        1. To je pravda, ale to jsme byli 2 na 2. Takže v parlamentní demokracii jsme měli šanci.
          Ovšem v liberální demokracii jsme bez šance, protože nemáme-li ten správný názor, nesmíme (resp. zatím jen nemáme, abych nepřekrucoval slova umělcova) k volbám vůbec chodit. To už je horší.
          Ale usmívejme se, bude hůř! Mnohem hůř…

  6. Dávám k dobru moji komunikaci s firmou Bosch:
    25.01.2018 10:47 přes formulář https://www.bosch.cz/:
    Dobrý den, bylo by možné aktualizovat DB vozidel v SW Bosch BEA-PC CZ v 1.21 tak, aby neobsahovala pro emisní techniky zavádějící údaje, které bez přepisu hodnot neumožňují změřit automobil Mazda 6 s VIN JMZGJ*, ovšem homologovaný jako technický upgrade GH (Typ GH, Varianta 692, Verze 82W0), s motorem obchodního označení Skyactiv-D, nicméně skutečného typu motoru SH. Technici pak měří automobil jako model GH se 132kW motorem R2 a panikaří, že jim to točí o 1000 ot/min více, případně že v technickém průkazu je místo „SKYACTIV-D“ typ motoru SH. Děkuji, s pozdravem M.K.

    25.01.2018 11:17
    Vážený pane K.,
    Děkujeme Vám že jste kontaktoval společnost Bosch. Spolupracujeme pouze s autorizovanými partnery, kteří následně prodávají náš sortiment výrobků dále.
    Zde Vám zasílám odkaz na naše autorizované velkoobchodní partnery, kde obdržíte všechny informace:http://aa.bosch.cz/Autoprislusenstvi/Kontakt.htmlPokud informace nebudou dostačující, prosím Vás kontaktujte našeho technika z automobilové divize:
    255 706 285 – Bronislav Zdanský
    Bronislav.Zdansky@cz.bosch.com
     
    Děkuji Vám a přeji krásný den!      

    S přátelskými pozdravy / Best regards
    A. Pervulescu

    25.01.2018 11:21
    Vážená paní Pervulescu,
    interní komunikaci Vaší společnosti mi nepřísluší suplovat ani hodnotit. Počítám však, že vývoj software pro SME pro přístroje BEA pravděpodobně nemají na starosti Vaši velkoobchodní partneři, nebo snad ano?
    S pozdravem
    M. K.

    26.01.2018 10:57
    Vážený pane,
    Domnívám se, že Vašem případě se pravděpodobně jedná o nesprávnou orientaci v databázi vozidel a typových označeních vozidel Mazda a jejich záměnu.
    Pokud zvolíte Mazda / Řízený vznětový s OBD / 6 (GJ/GL) / 129 kW / (převodovka AT/MT nerozhoduje)  je pod speciální výbavou uvedeno „Kurzbez. GH VIN 120400-“  (zkrácené označení GH VIN 120400-),  pak se jedná se o typ motoru „SKYACTIV-D, 2,2“ kterému odpovídají přeběhové otáčky 5200-5600 1/min.
    Pokud zvolíte Mazda / Řízený vznětový s OBD /  6 (GH) / 2.20 / 132 kW (poznámka 129 kW není k dispozici),  pak se jedná se o typ motoru „R2“, kterému odpovídají přeběhové otáčky 5000-5200 1/min.
    Obecně k databázi:
    Databáze vozidel k emisnímu programu Bosch BEA-PC CZ  je tvořena samostatnou složkou – databází CompacSoft AU-Daten (objednací číslo Bosch 1687P15020; aktuálně je distribuována verze 3.54).
    Tato databáze je předmětem trvalých aktualizací, avšak s ohledem na její distribuci – 2 x ročně na nosičích DVD nelze garantovat okamžitou dostupnost provedených změn.
    Pro zadání požadavku na změnu je třeba předložit kopie oficiálního stanoviska výrobce (originální dílenská příručka, datový list vozidla, změnový bulletin a pod.) případně poskytnout odkaz na on-line data výrobce vozidla.
    S přátelskými pozdravy / Best regards,
    Jiří M. Troníček

    26.01.2018 11:38
    Dobrý den,
    děkuji za odpověď. Je evidentní, že paní Pervulescu zřejmě neměla ty pravé informace, jak jsem si správně tipoval. Váš e-mail tímto předávám technikům emisní stanice Auto Mercia a.s. v Chrudimi, aby další případní zákazníci nemuseli absolvovat 4 měření emisí po sobě (…pro ostatní vozidla nebo při nesplnění stanovených podmínek, nebo pokud není možné identifikovat homologační předpis dle TP vozidla se postup podle bodů 8-10 opakuje nejméně 4x. Výsledná hodnota kouřivosti se stanoví jako aritmetický průměr z 4 posledních platných opakování.) jako jsem absolvoval já.

    Co se týče označení typu motoru ve Vaší databázi, počítám, že když Mazda Motor Logistics Europe NV, organizační složka, vydává technické průkazy (prostřednictvím SCC s.r.o.) s typem motoru „SH“, nikoliv obchodním označením „SKYACTIV-D“, tak je zřejmě informována o tom, jaký typ motoru do aut montuje lépe, než technici, tvořící databázi pro Bosch. Notabene, když řídící jednotka motoru hlásí kalibraci začínající na SH06… (06 = revize, generace motoru, např. první CX-5 měly SH01 atd…)

    Ale to už si musíte vyřešit navzájem, já jsem jen zákazník Vašeho zákazníka, který se pak taky mezi řečí dozví, že si bude muset nechat přepsat označení motoru v technickém průkazu, protože ve vaší firmou vytvářené databázi je to jinak.

    V příloze technická informace se seznamem všech typů a typových označení dieselových motorů Mazda s DPF z posledních let včetně jejich obchodních označení v závorce.

    S pozdravem

    M. K.

  7. Článek přitáhl pozornost a když jsem příběh vyprávěl, tak mám pro vás varování:

    Jeden pán (znám jeho ženu) měl stejný průšvih s náklaďákem (pán z emisí si zlomil páteř). Poldové věděli, že emise nejedou a na náklaďáku je v okolí jiný nedělá, tak mu to dali „jen“ blokama za pětikilo namístě.
    No, jenže za dva měsíce přišlo zahájení správního řízení s firmou, na kterou byl ten náklaďák napsaný, takže podání vysvětlení pana D možná není důvodem, proč to odskákala taky jeho žena.

    1. Pamatuju, kdyz na pocatku 90ek ten bic fungoval obracene. Tehdy se kalibrace fizlradaru delala v Metre Blansko, jenze se jim tam cosi vysralo a par mesicu nekalibrovali. Takze kdo vedel a byl pristizen pri cinu, dozadoval se platneho kalibracniho protokolu… Jo, kde jsou ty casy.

  8. Nechali to na posledni den, nechali. Vedeli ze muzou byt problemy, vedeli. Jezdili s tim autem i tak, jezdili. No tak co se kurva divi.
    Tohle nebyla zadna zaludna past, sami se do tech sracek dostali. Kdyz zaplatim o den a vic pozdeji splatku hypoteky, taky se dostanu do problemu…takze co delam? Nenechavam prevod penez na ucet na posledni den…

  9. Stalo se mi, ale nachlup přesně, to samé. Nakonec jsem z pasti, ve které se takto ocitneš, vyvázl díky několika věcem (které mi jsou ale proti srsti, protože bych spíše uvítal smysluplné jednání státu, nikoliv možnost hledat myší díry a nějak nelidským systémemm proklouzávat).
    – zastavila mne hlídka složená z celkem normálních lidí: vyměřili mi pořádkovou pokutu litr a na můj dotaz, co mám jako s tím autem teď dělat a jak se dostanu domů či do servisu, odpověděli, že dle zákona bohužel jen to a to, ale že to oni nemají čas zkontrolovat, protože už cválají jinam a mimoto jsou i všechny další okresní hlídky v terénu (ale dost daleko), takže domů asi dojedu
    – zavolal jsem známému, který mi dohodil svého známého (jehož jméno samozřejmě nebylo vysloveno), ten si vyzvedl auto na dvoře firmy, kde fachám (a kam jsem nepozorovaně v pět ráno dojel) a zase mi ho odpoledne dovezl s platnou emisní i technickou kontrolou (auto bylo samozřejmě celkem v pořádku, žádný vrak). Dokonalý servis a stálo to tři litry komplet.
    Nechtěl jsem to takto udělat, ale mám pocit, že mne k tomu stát donutil.
    Nechci takový stát.

    1. Letos zjara se mi vysralo auto, manzelka na svem v lese urvala predni naraznik a dalsi auto melo naprahlej vozik s drevem, s UAZem jsem jet nechtel, takze jsem ze stodoly vytah‘ zeleznou zasobu, umyl, navonel, odjel. Tak nejak mne nenapadlo, ze bych moh’ kouknout i na tu cedulku, co patri statu a co mu zadara jako reklamu vozim na aute. I zastavili mne fizlove a ze proc jezdim s rok propadlou STK. Vysvetleni jsem podal na miste („vysral jsem se na to, panove“) a protoze pry slo o zcela zasadni prooser vraha detskych kocarku, tak to nemohli na miste vyresit. No, mohli by, ale ve dve rano se nikomu nechce zapnout zbytky mozku.

      Za tejden prisel vymer z ouradu, kde mne chytli, ze prej jim mam prispet patnact stovek mytne za to, ze jsem jim pres tu okresni prdel projel. Poslal jsem jim to, protoze za ty prachy fakt nema cenu si s takovou picovinou devastovat cas. Auto jsem protah‘ emisema a STK, vse bez problemu a zase jsem ho na veky ulozil do stodoly. Do depozitu to nedam, az pojedu priste, tak bez tech statnich reklam by to asi vypadalo blbe.

      1. Naopak. Blbě to vypadá s nimi.

        1. (P.S. Když už sem píšu: jukni příležitostně do mailu, dík!)

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017