(Ne)kuřáci, máte, co jste chtěli. - zpět na článek

Počet komentářů: 257

  1. Technicke upresneni, zminovany zakon nezakazuje koureni, on zakazuje koureni ve VEREJNYCH PROSTORACH. A to je kurva rozdil. Doma si udelejte spanembohem plynovou komoru.

    Chapu ze nikotinove smazky to budou chapat jenom velice tezko, proto proste otocim jejich standardni „argument“ -> Pokud se vam to nelibi, muzete jinam, treba lemtat lahvace u Lojzy v garazi.

    Standard je, ze osoba A neobtezuje B. A prave smazky jsou entitami, ktere narusuji svym puchem pokojny stav. Uplne stejne jako neni vhodne na verejnem prostranstvi zvracet, srat na zem, ze stejneho duvodu kurva neni vhodne tam hulit a smrdet. Je s podivem, ze na to musi byt specialni zakon.

    1. Pred časom (v lepšej dobe), keď teploškovi vadil dym, dal si tu svoju bielu vreckovečku bližšie na nos a bol rad, ak nedostal do držky. Dnes tu bude vykrikovať o nejakej vhodnosti, poťažmo právach. Nie je Vám hanba?! Ste chlap!? To nevydrzite trochu dymu, či puchu?!
      BTW ja som nefajčiar…

    2. No jo, další „nesmažka“ nekuřák. Bydlím ve věžáku v 12 patře, kde na chodbě jsou v každém roku 3+1 a mezi nimi garsonky, jedna prochází výtahovou šachtou. ´ˇSikmo proti mně bydlí jeden pan soused s dvěma tituly před a jedním za jménem, stejná nekuřácká nemažka jako Vy. Jednou jsem takto stál na chodbě a čekal na výtah, když se rozletěly dveře jeho bytu a pan soused začal na mě řvát, jakto, že kouřím u výtahu, že mu jde ten smrad do bytu. Tak jsem mu ukázal prázdné ruce a také řekl, že žádné cigarety sebou nemám, takže pláče hezky, ale na špatném hrobě. Pan soused něco zamektal, že tedy to jde asi z okna, i když nevím z kterého, protože znám lidi pod ním vb 11 i 10 patře a všichni jsou nekuřáci. Pokud si myslíte, že se pan soused omluvil, tak jste na omylu. Prostě my kuřáci jsme arogantní svině (smažky) a Vy arogantní nekuřáci ti správní lidé.

      P.S. Odkdy je soukromá hospoda „Veřejný prostor“? Kdysi jsem si myslel, že „veřejná místa“ jsou synonymem pro majetek spravovaný státem, tedy politickou reprezentací a jejím úřednickým aparátem. Je vhodnější jej vymezit negativně jakožto majetek, který není spravován soukromými subjekty. O nějaké správě se spoustě státnímu majetku může jen zdát.

      Soukromé podniky nejsou veřejná místa. Majitel restaurace vlastní či si za smluvních podmínek najímá prostor, v němž poskytuje své služby a produkty. Rozhodl se část svého majetku dobrovolně směňovat s ostatními, realizovat zisk a vytvořit bohatství. Být produktivní. Směňuje s dodavateli, směňuje se zaměstnanci, směňuje se zákazníky. Zítra klidně může zavřít a začít daný prostor užívat jinak. Třeba pro svou vlastní spotřebu. Je jeho. On je nositelem rizik a výnosů s ním spojených.

      Celá tato neomalená a chybně pojmenovaná iniciativa má své kořeny mimo jiné ve zvrhlém názoru, že když se někdo rozhodne svůj nebo půjčený majetek využívat produktivně a nikoliv pro svou spotřebu, koná snad nějaký druh „veřejné služby“. Nekoná. Chce realizovat zisk, proto vyrábí a směňuje s ostatními produktivními. Chce být bohatší než předtím. Chce mít více statků, jichž si cení, protože mu pomáhají dosahovat jeho cílů. Toť vše.

      1. Odkdy je soukromá hospoda “Veřejný prostor”?
        Není a nikdy to nebyl „veřejný prostor“- odjakživa je to „veřejně přístupný prostor“…
        Můžete argumentovat proti aktuálnímu právnímu režimu, ale neplácejte prosím nesmysly…

        1. Vaše Ctěná Jízlivost možná přehlédla, že pan Nikdo reaguje na prohlášení pana Vaška (co není smažka), který ty nesmysly začal plácat první.

          1. To se tedy velice moc omlouvám…
            Ono se to v podobných polemikách zaměňuje tak často, že už mi to spouští automatickou reakci…
            Příště budu (se snažit být) pozornější…

            1. Já bych ještě doplnil, že „veřejně přístupný prostor“ bych také rád od někoho nechal vydefinovat. Hospoda je z logiky věci soukromý prostor, který si vlastník / provozovatel vymezil pro poskytování svých služeb. Je veřejně přístupný jen do té míry, jakou o určil. Asi stejně, jaky vy můžete někoho, kdo je vám z nějakého důvodu sympatický, pustit na svoji zahradu. Není to nic s jiným režimem (z logiky věci), je to soukromý prostor. Ovšem stát na to kouká trochu jinak…

              1. kdysi dávno byl chápán „veřejný prostor“ jako místo patřící státu či obci, například náměstí, ulice, park, apod. „Veřejně přístupný prostor“ pak byly například chodby na úřadech, ve školách, nemocnicích, apod. Kde část prostor byla volně přístupná veřejnosti (vrátnice, chodby, některé kanceláře, veřejná knihovna, muzeum, ordinace), část byla přístupná za určitých podmínek (jídelna, operační sál, ) a část nebyla přístupná vůbec (kuchyně, sklady, technické místnosti, apod.). Jenže to mělo logiku a nebylo třeba to přesně definovat, takže pryč s tím. :-(

      2. Prdlajs ve všech bodech.
        – Kouření v paneláku je prostě problém a sere to všechny nekuřáky. Ono je to tak, že kuřák si jde na balkón, za sebou si zavře dveře aby neměl smrad doma, ale ostatní maji jaksi pořád otevřeno a když zjistí, že kuřák má svou chvilku, tak už jim smrdí prádlo a vnitřek bytu. Fakt super. Chtěl bych vidět Vás, jak byste snášel to, kdybych se obdobně choval třeba s hudbou. Prostě ideál, obzvlášť pokud vás kouř ještě ke všemu fyzicky dráždí.

        – veřejný prostor je prostor s přístupem veřejnosti. struktura vlastnictví nehraje roli

        – a s tím ziskem jste úplně mimo, faktem je, že nekuřácké hospody (sakra, mi tu máme i nekuřáckou pivnici, tedy měli jsme ještě před zákonem) vydělávají víc. On totiž štamgast co si dá pět piv za večer je poněkud horší zákazník než dvojice, co se dojde najíst a dá si jedno dvě piva nedejbože lahev vína. A nejvíc se tomuhle diví vesnické hospody, kdy v době, kdy byla nekuřácká měli narváno a stavěli tam lufťáci s rodinkami na obědy a večer chodili popít. Od té doby co je to kuřácké, tak mají (měli) prázdno. Takže to vůbec nebylo o tom, co víc vydělá, ale jestli majitel byl a nebo nebyl kuřák.

        – a k předchozím příspěvkům, je vidět jaký jste sebestředný šmejd. Usuzuji dle názoru na kouření na zastávkách. Cigaretový smrad vážně většině lidí vadí, takže by je kuřáci neměli obtěžovat. Jinak je to už dlouhou dobu zakázané. A s chemtrails a auty jděte do řiti, to není argument.
        Viceméně kvůli takovým jako jste vy tu ten zákon je. Gratuluju.

        1. > On totiž štamgast co si dá pět piv za večer je poněkud horší zákazník než dvojice, co se dojde najíst a dá si jedno dvě piva nedejbože lahev vína

          Aha a to jako že teď do té klasické hospody místo těch štamgastů večer dorazí zamilovaní cyklisté a maminky s kočárky a budou tam dělat tržbu konzumací utopenců, gothaje s cibulí, krabičáku a pod.. a to vlastně jenom proto, že v okolních nekuřáckých restauaracích se stojí fronty na večeři ???…panebože ty jsi ale koumák to se musí nechat :):):)

      3. Nutnost komunikovat s hnupy je je cenou za komunitni styl bydleni. To byl ostatne duvod, proc jsem si poridil rodinny dum.

        Verejny prostor je „zpravidla takový prostor, do nějž mají všichni za běžných okolností zákonný přístup [Atkinson 2003: 1830; Lofland 1973].“
        Podrobnosti viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Ve%C5%99ejn%C3%BD_prostor

        Zkracene, hospoda je verejny prostor. Ta sama hospoda predelana na „kuracky klub“ verejny prostor neni.

    3. Hezky a stručně napsáno. Bohužel to významná část nikotinových smažek takhle nechápala a proto je kvůli nim zákon. Možná jen nezaznamenali, že se ocitli ve výrazné menšině a měli by změnit svoje návyky.

      1. Ach ano, jeste, ze mame tudlenctu demokracyjy, abychom kohokoli mohli svobodne zmacknout. Stat vi prece nejlip, co je dobry pro lidi, hajl!

        1. Vy víte o nějákém celospolečenském hlasování na toto téma? Možná mi paměť selhává. Pomožte.

          1. Ale my nemame tudlenctu primou demokracyjy, to by kurva jeste taky treba se mohlo ukazat, ze na furu veci vladu vubec nepotrebujeme! No fuj…

            Jednou se statu zatmelo a umoznil primou volbu prezidenta. Pak trenky na stozaru a dalsi vostuda s tim spojena. Todlenc se proste dovolit nesmi.

      2. Aha, jsou v menšině, proto musí změnit své návyky. A dokonce byli v menšině i v tom svým zahuleným pajzlu. Z tebe by osazenstvo gaybaru mělo radost – rychle bys změnil své návyky, že?

      3. D: Napoloviční většina populace tráví čas sledováním nekonečných seriálů, čtením Blesku, nakupováním nesmyslů v nákupních centrech a doma konzumací bůčku a piva z Lidlu. Všichni ostatní jsou v tomto smyslu menšina.
        Mám tomu rozumět tak, že požaduješ aby všechny ostatní menšiny měly změnit návyky na tento mainstream?

    4. drahý Vašku

      Hospoda není VEŘEJNÝ PROSTOR. Samozřejmě máš pravdu, že to tvrdí zákon, ale zákon taky může tvrdit, že jsem víla amálka a moje kočka je nosorožec. Až politici napíšou na papír, že tvůj dům je veřejný prostor, stále to z morálního hlediska bude tvůj dům.

      Takže snad ti nebudu připadat moc sprostý, když tě vyzvu, abys s argumentem o veřejném prostoru šel s prominutím do piče.

      1. No to teda sorry jako. Do tvyho baraku by taky mohl prijit exekutor, pozarnik, policajt, dochtor, socyjalni harcovnice a co kdyby nekdo z nich byl nekurak??

        Ja to vidim tak, ze koureni venku i doma se postupne zakaze. A to nejprve cigaret, protoze stat to proste chce a i curaku, protoze z toho ma stat hovno. Prodej cigaret se nezakaze, protoze z toho ma stat dane. Takze koupit muzes, v tom mas svobodu, jen holt budes pri nakupu polepen z 1/3 samolepkami z krematoria a pitevny, ale kourit venku, ani doma uz nesmis. Venku je vzduch verejny. Vyjimkou budou desmokerizery, cili krabicky, ktere budou plnit emisni limity EURO27, budes mit moznost ji mit v kapse a vydechovat kour do ni, ale musis to nosit a delat skryte. Samozrejme kazdy mesic pujdes na kalibraci desmokerizeru a v jeho cene bude promitnuta 30% prirazka jako prispevek na ty, kteri nebudou mit penize na placeni pokut a tedy stat to z nich nevyrazi. Dale pak se k cene cigaret pripocita prirazka 20 % na sledovaci systemy, protoze je to ve verejnem zajmu.

        1. AMEN

    5. vasek: Jenže soukromá hospoda veřejným prostorem není a nikdy nebyla. Hospody budou veřejným prostorem tehdy, až stát založí nějakou státní organizaci, třeba Restaurace a Jídelny a prostřednictvím této organizace bude zajišťovat restaurace a hospody.

      1. Nestraš, Jyrka Paroubek je zrovna volný, on by to vzal…

        1. To spis by o tom napsal nejakej novej bestseller, ve stylu „Dluhy z hospod se neplati“.

  2. Autor v tom má zmatek. V první polovině uvede, že je sice nekuřák, ale je proti zákonu zakazujícím kouření v restauracích a v druhé polovině už jen škodolibě říká, že dobře jim tak, přeje jim to a ten zákon chápe.

    Chápu, že zapálit si u někoho u stolu, kam jsem si přisedl – proti vůli toho kdo tam byl dřív je neslušné a neudělal bych to. Ale celkově autorův přístup, kdy v kuřáckých prostorách očekává od kuřáků, že si zapálí až když jim k tomu dají nekuřáci svolení je nesmysl. Od toho jsou to kuřácké prostory. Podle této autorovi logiky by mohl do kuřáckých prostor nakráčet jeden nekuřák a všichni by čekali na jeho souhlas?

    1. Autor v průběhu psaní nechal logiku někde hodně daleko a vytvořil místo toho hromadu emocí, svých citových frustrací a celý to pak hodil na to hnusný kouření.

    2. Ten obrat mě nejdřív taky zaskočil. Autor si evidentně uvědomuje, že je to zákon nemorální a nesmyslnej hned v několika rovinách. Vysvětlení obratu lze vytušit z článku, kterej je takovou menší osobní tragédií. V průběhu se dočítáme, že s autorem všichni vlastně jen vyjebávaj. Ten, komu slušně nabídl místo u stolu, jim začal neslušně hulit do ksichtu a autor si nebyl schopen prosadit svoji. Jeho vlastní tchán si ho evidentně za nehet nevážil, u ženy zastání nenašel. Vyřešeno rozvodem. Ani v kolektivu přátel se nedokázal ohradit proti tomu, co mu vyloženě vadí, přitom kde jinde je pro to ideální prostor? Míra frustrace je ke konci víc než zřejmá. Možná by stálo za to udělat něco s vlastním sebevědomím. Zákon ani škodolibost nejsou řešením. Pokud se autor cítí jinak šťasten a vynahrazuje si tyhle evidentní strasti něčím jiným, doporučuji se na to před napsáním dalšího článku zaměřit. Výsledku to rozhodně pomůže.

      1. Tragedie? Plochá historka okresního formátu. Tomu by se Honoré de B. vychechtal.

        1. Tedy, vy máte ale nároky. Jsme vůbec ještě na TOM internetu? :)

        2. Tak tak. Honoré de Balžán. Znam.

          1. My lingvisti to vyslovujeme Blamáž, Honoré de Blamáž.

            1. Víš jak to vyslovujete? Dost blbě.

  3. Ve vašem článku vnímám logické rozpory. Tvrdíte:
    O tom, jestli se smí v hospodě nebo třeba doma kouřit, si má rozhodovat majitel. Je to jeho hospoda nebo jeho byt, platí tam jeho pravidla
    vs.
    Na druhou stranu, platí jistá nepsaná pravidla slušného chování

    Příklad první a vaši následnou nespokojenost chápu. Příklad druhý a třetí však nikoliv.

    Pokud navštívíte kuřáckou domácnost, dle svého prvotního tvrzení jim přiznáváte právo na zahulený prostor. Protože „jejich dům, jejich pravidla“. Ovšem následně požadujete – s odkazem na slušnost/ohleduplnost, jak ji ovšem chápete a vnímáte vy – aby v době vaší přítomnosti (a nutno podotknout, že i určitý čas před vaším příchodem, aby to pro vás jako nekuřáka mělo alespoň nějaký efekt) nikdo nekouřil. Neboť: vás to obtěžuje, vadí vám to. Tečka. Takže hulit si doma můžou. Když tam nebudete. To můžou. S tím není problém. Ctíte vlastnická práva a jste liberál, že ano. Ale když takové lidi navštívíte, když jde o praxi, o aplikaci myšlenek, které prý podporujete, tak by mělo být po vašem. I přestože vám to tam neříká „Pane“. K čemu je tedy majitelům/vlastníkům vámi deklarované právo činit, co oni uznají za vhodné se svým majetkem, když jim ho při nejbližší příležitosti sbíráte s odkazem na tak subjektivní konstrukt, jako je „slušnost“. A to slušnost ve vašem pojetí.

    Pokud navštívíte kuřácký podnik/hospodu, dle svého prvotního tvrzení přiznáváte majiteli baru právo povolit ve vlastní nemovitosti svým hostům kouřit.Nabídka, poptávka, volný trh, vlastnická práva, svoboda, super, jsem liberál! Ovšem jen do té doby, dokud se vás to osobně nedotkne a nenaruší váš prostor. Místo abyste akceptoval pravidla (jak verbálně deklarujete), ve skutečnosti vyžadujete výjimky a vaše iracionální požadavky halíte do nic neříkajících pojmů jako je slušnost. Vaše postoje jsou hrubě nekonzistentní.

    Pokud si dle vašeho vyjádření váš kamarád v takovém podniku zapálí, je to dle vás špatně, protože vás (a vaše kamarády a nejbližší osazenstvo stolů… BTW… existuje vůbec nějaký perimetr či jiná definice nejbližšího okolí, které bych měla osobně žádat o souhlas zapálit si cigaretu v kuřáckém prostředí, ? Nebo je to jen na uvážení každého jednoho nekuřáka, který vlezl dobrovolně do prostor, kde se může kouřit?) výslovně a adresně nepožádali o souhlas. Tedy o souhlas zapálit si cigaretu v kuřáckém podniku. A to přece není slušné. Zapálit si v baru, který je kuřácký. No fuj! Zlikvidovat! Zatím stačí, že na toho, kdo ctil pravidla, budeme „jen“ házet špínu. Však on se časem umaže…

    Opravdu tomu nerozumím.
    Nesdělujete, zda jste dotyčné kuřáky požádal, aby ve vaší přítomnosti (v předem deklarovaném kuřáckém prostředí) nekouřili. Třeba o vaší netoleranci ke kouři vůbec netuší. Prozradím vám tajemství: když vstupujete do nějakého společenství, očekává se, že jste seznámen s místními zvyky.

    Pokud se oháníte slušným chováním, pak je ale třeba, abyste i vy tato pravidla dodržoval. Chcete, aby se kuřáci kvůli vám omezili a vyhověli vašim požadavkům? Pak je o to požádejte.

    Nevstupujete tedy do prostor, o kterých předem víte, že se v nich kouří. Abyste si pak jako idiot stěžoval, že se tam kouřilo. Tyto dvě věty si přečtěte několikrát. Očividně vám tato jednoduchá logika uniká.

    Nehledě na fakt, že takových prostor a (kuřáckých) možností už dnes moc není. Takže to máte snadné. A stěžováním si, že se v současnosti přece jen někde ještě kouří, se opravdu jen ztrapňujete.
    Matně si vybavuji vagony Českých drah, které byly kdysi (třeba v devadesátých letech) v rámci vlakové soupravy určeny jako kuřácké. A také vagony, kde se soustředily děti a jejich případný doprovod (tenkrát jsme cestovali sami jako haranti, tedy bez doprovodu, mamka nás naložila do vagonu, kontaktovala průvodčí, ta na nás dohlédla, a babi nás vyzvedla v cílové stanici. Dnes by to ale asi neprošlo, protože by zřejmě šlo o zanedbání péče o dítě a jiné norské zvrácenosti…)

    K věci: připomínáte mi ty omezené jedince, kteří se nacpali do kuřáckých kupé a pak si stěžovali, že se v nich kouří. Kupodivu! A ty omezené kuřáky, kteří se nacpali do vagónu pro děti a matky s dětmi a pak si stěžovali, že se v nich nesmí kouřit.

  4. Tohle je kuřácká restaurace, dobrý muži. Bezohledností není si tam zapálit, nýbrž naopak dožadovat se, aby tak ostatní nečinili, protože to vám nekonvenuje. „Protikuřácký“ zákon nevznikl kvůli takovým „hovadům“, jako byl ten bezohledný kuřák, ale kvůli takovým, jako jste vy.
    Jsem nekuřák, než se někdo zeptá.

    1. Btw: možná jsem nějak naštelovaný po přečtení toho skvostu o narcisovi, ale tohle mi přijde taky jako nářek u zdi. Voni mi kouřili v kuřácké restauraci, hovadové! Bééé, zákon…

      1. Jsem tuhle slysel, ze kdosi sel do hospody na strelnici, jen tak si sednout, koukat do stromu, poslouchat ptacky a nejaky HOVADO tam zacalo delat kraval s brokovnici! Ani se nezeptal. A dokonce strilel na ta mala barevna kolecka, takze je jasne, ze kdyby mohl, tak strili i na ptacky. Todlencto strileni by mel u hospod na strelnicich taky nekdo konecne zatrhnout!

        A to se vubec nebavim o tom, ze kdyz jde clovek treba do ZOO na Hluboke, tak si tam da venku pivo a za plotem meci kozy, je tam smrad ze zvirat a neskutecnej kraval. A dokonce se tam ani nesmi na kolech! Hovada.

        1. Na střelnici s brokovnicí – zakazuje se,
          jezdit autem po silnici – zakazuje se.
          Z viržinka dým vydechovat,
          v ZOO kozy ukazovat,
          toho střezte se,
          to zakazuje se.

          (Trampové mne za to možná nepochválí.)

          1. Naopak, tenhle starej protestsong byl napsanej presne v podobnem duchu.

  5. Tihle militantní nekuřáci mi přijdou jako cyklisté z AutoMatu….prostě hovada.

  6. Jako sorry, ale jsi tak mimo, jak jen mimo být můžeš.

    Ano, někteří nekuřáci se možná nechovají slušně a co? To přece není argument pro to vynucovat slušnost nějakým zákonem, pokutama a násilím obecně. Je to zcela irelevantní.

    Tvrzení „můžete si za to sami“ je ještě víc samo. Takže oni si můžou za zákaz kouření? Hovno. Může za něj stát, který jej vymyslel, sepsal jako zákon, odhlasovat a uvedl v platnost. Ne kuřáci. A stát nemá co omezovat svobodu i kdyby 90% všech kuřáků byla neslušná hovada.

    Celá ta úvaha je postavená na premise, že tam, kde není slušnost, tam se musí vynutit násilím (státem), což je prostě kravina na entou.

    1. *ještě víc mimo.

    2. Ano, chtělo to připomenout, že zákaz kouření původně nevznikl z vox populi. Nekuřáci začali oslavně hýkat, až když byl zákon na stole. Žádné jejich vítězství to tedy není.

      1. přesně tak, nejdříve neuvěřitelná masáž na téma, jak jen spatříš zapálenou cigaretu, zahráváš si se smrtí, následně zákaz kouření tady, támhle a jinde a nakonec vrchol zákaz kouření v hospodách. Kuřák je teď veřejný nepřítel číslo 1 a je třeba s ním řádně zatočit, přesněji řečeno, je třeba ukázat prostému lidu, že stát ještě dokáže s někým zatočit. A tak zatočíme s kuřáky, řidiči, hospodskými, živnostníky, jen je třeba vždy před tím „točením“ nějakou dobu masírovat prostý lid tím, že to jsou největší škůdci a jen s nimi zatočíme svět bude zase růžovoučký a báječný. Jen je smutné, kolika lidem tahle levná vějička přináší radost. Pocit zadostiučinění, že na nenáviděné tchýňovi po letech dojde?

        1. http://zpravy.idnes.cz/o-cem-snim-vize-babise-do-roku-2035-dn2-/domaci.aspx?c=A170607_200023_domaci_kop
          Bude líp, až každý bude znát policejního důstojníka. Aj Andrej vraj znával svojho dôstojníka.

  7. Doufám, že se tím pádem zakáže i fandění přiblblému hokeji a fotbalu. Také mě obtěžuje hýkání a řev fandicích debilů ve veřejných prostorách.

    1. A co takhle zakázat blbce obecně? ;-)

      1. To nepujde. Strhla by se mela quli etalonu.

        1. Já bych věděl…

          1. Etalon musi byt dostatecne maly, aby se ostatni merene hodnoty daly udavat jako celociselne nasobky, ne jako jeho tisiciciny :-)

            1. Bohužiaľ taký jeden etalón poznám – je to debil na pohľadanie (a to som urazil debilov, ktorý do tejto kategórie zapadajú podľa IQ v rámci psychologického sortovania ľudí podľa jedného testu).

              1. To je ale pak podobny problem, jako s jednotkou elektricke kapacity. Cela staleti trvalo, nez nekdo konecne udelal kondenzator 1 F, protoze to je kurevsky velka hodnota. Na pocatku se pracovalo s pikofarady a s velkou slavou s nanofarady.

                Takze vybrat jako etalon toho nejvetsiho debila je pak velmi nestastne ;-). Ale zase to ma vyhodu, ze konverze do mezinarodnich jednotek neni nutna. Debilita je pravdepodobne srovnatelna celosvetove. Aspon bychom v necem meli prvenstvi, kdyby etalon debility byl prave v Cesku.

                1. eh… pro ocs: debilitu nemyslim jako diagnozu, alebrz jako hovorove oznaceni… ;-)

              2. Já teď kupříkladu čekám na to, zda mi pan Jerson na jiné stránce diskuse odpoví na dotaz, zda skutečně souhlasí s tzv. protikuřáckým zákonem. Pak bych na něj měl malou prosbičku… ;-)

  8. Klasika, kvůli několika dementům jsou postižení všichni.

    1. Presne tak – kvôli niekoľkým dementom, ktorý majú v ruke razítko, v hlave nasrané a pocit minimálne bohorovnosti. Týmto zákonom prehrali ako fajčiari slušný tak aj neslušný a zároveň prehrali aj nefajčiari (všetci). Vyhral debil, ktorý takúto ideu priniesol na svet – verím, že sa mu to vráti.

  9. Autor je nade vší pochybnost mentální retardant.
    Rekapitulace: Autor přišel k hospodě, na dveřích viděl žlutou samolepku s piktogramem cigarety, dobrovolně a prvoplánově vlezl dovnitř a následně si stěžuje na smrad z cigarety, na který byl předem upozorněn.
    Na místě je zbavení svéprávnosti, protože není mentálně schopen pochopit důsledky svých činů.

    Zákaz kouření v hospodách je špatný, ale pomohl ve společnosti identifikovat právě takové nekalé živly, které se tímto vyřadily ze slušné společnosti a se kterými už na pivo nikdo nikdy nepůjde.

    1. >Zákaz kouření v hospodách je špatný, ale pomohl ve společnosti identifikovat právě takové nekalé živly, které se tímto vyřadily ze slušné společnosti a se kterými už na pivo nikdo nikdy nepůjde.

      Přesně tak, a velmi krásně odhaluje takové ty hajzlíky, co maj liberalismu plnou hubu, ale jakmile jim nějaké utažení šroubu trochu vyhovuje, tak najednou mají milión důvodů proč je to vlastně správně a na svoje liberální zásady najednou pěkně serou….

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017