Modré zóny a vidláctví jako politický program - zpět na článek

komentářů 334

 1. Blbý je, že jsou lidi fakt blbí a vypatlaní.
  Například tady u nás ve Vidlákově. Místní cyklobojs, co se neperou v hospodě a když už na to dojde, přivedou si na pomoc holčičky z Prahy a pak stejně zalezou do nejbližšího kanálu, to tady taky plánují.

  A lidi tomu tleskají. Říkám lidi a myslím ty, co se tak nějak už delší čas ochomýtají kolem mé maličkosti. Třeba moje drahá polovička – mám zajištěný parkování v jednom z mála parkovišť v centru, tak to neřeším, ne?

  No, ok, neřeš, ale co když tam vjedeš a bude plno, protože to ti, co dřív parkovali na ulici, zaparkují místo tebe? Ta karta není na místo, je jen na vjezd. A vjet a zaplatit tam denní sazbu může kdokoli, dokud se nenaplní kapacita parkoviště, hmmm?

  Aha…

  Jo, tohle zabralo, když jsem k tomu ještě přidal argument, že my sice bydlíme v Líšni, ale tchýně bydlí na Vinohradech, což je díky pozici našich bytů cca kilák od sebe, tak se jedná o dvě různé městské části. A ano, v okrajových částech se to zatím neplánuje, jenže až si lidi zvyknou, že tady kvůli modré zoně parkovat nesmí, ale dvěstě metrů dál už jo, tak tam parkovat budou. A naserou tamní místní. A ti budou řvát, příjde další zkurvenej Dolínek, Ander, Hollan a já nevím jakej další póvl a slíbí zóny. A takhle se zóny rozšíří po celém Brně – a tedy i do Líšně a Vinohrad. No a jakmile to tady bude, tak už k milé babičce autem nedojedeme. Nebudeme rezidenti. A jako fakt tahat dvě malé děti sem a tam MHDčkem (které je sice pohodlné, ale například vánoční dary a téměř pravidelná dávka navařených obědů se tím tahá dost blbě, fakt). Tak holt bude babička muset jezdit MHDečkem k nám, bude to bžunda, až jí bude 70.

  Jenže ostatní lidi to tak nevidí – mám svůj smrádek a tohle mě nenasere. Nenasere, dokud si nebudeš potřebovat něco z centra odvézt. Z centra, které je podle mnohých tepoucím srdcem Brna. Hovno, chcípá to. Všichni nakupují v Olympii, kde to naopak není k vydržení a centrum jde do prdele, protože pár hipsterských hospod typu Na stojáka to fakt nevytrhne a za chvíli tam stejně budou muset pivo dovážet dronama a nebo na kole, jako správný máničky…

  Malou útěchou bylo oficiální oznámení zahájení dalšího úseku VMO Brno, který ale logicky bude končit v tunelu, který jaksi není ještě postavený. Ale to je taková brněnská klasika.

  A když jsem se tehdy ještě jako rezident Brno-sever ptal před posledními komunálními volbami pana Ježka, což byl nějaký „hlavoun“ Svobodných v dané buňce, na jejich názor na zóny a omezování parkovaní, tak to byl tak složitý a náročný dotaz, že odpověď smolí doteď.

  Takže se těším na další Hollanovu exhibici s opileckém objetí s Anderem, kdy vystoupí ze „svých“ limuzín a zahlásí něco ve smyslu, že cyklistika jede, pičo a ty neser, zmrde.

  A zase ho ta banda kreténů zvolí, protože přece šalinkarta za polovic, nééé?

  Přesně jak je v článku napsáno – stačí to, zmrdům to stačí na zisk hlasů a mandátů.
  Škoda, veliká škoda.

  1. Bohužel spousta lidí si nevidí dál než na špičku nosu. A když se to jich přímo nedotkne, kývnout v klidu na kdejakou sviňárnu.

   Připomíná mi to rozhovor s mým kámošem. Liboval si že Babiš konečně narovná podnikatelský prostředí a živnostníci konečně začnou platit daně, protože je to tak prostě správný a nikdo by neměl krást věčně. Navíc jejich zdanění je oproti zaměstnancům směšně nízký. Říkám mu, ty vole, vždyť ty děláš ředitele firmy se stamilionovými obraty. Oficiálně ho děláš za dvacet tisíc jako zaměstnanec a na živnost fakturuješ devadesát táců za nějaký fiktivní seřizování strojů, protože zaměstnanecký zdanění v těhle řádech je tak vysoký, že se ti to prostě vyplatí, což chápu. Ale jak můžeš do prdele mluvit něco o slušnosti a o tom že daně nejdou neplatit do nekonečna? Necítíš se trochu jako pokrytec? Nekoplo ho to a cítil se ukřivděnej. A pak se ho ptám jestli on už má pořízený EET? A on mi s úsměvem zmrda sdělil že jeho se to přece netýká, protože fakturuje bankou. Úplně zapomněl že dělá jednu činnost, která ho sice na plno neživí, ale je mu prospěšná (respektive nevěděl že pro tuto činnost bude též EET povinná). Tam lidi platí hotově. No a najednou zavládlo zděšení, osvícení že Babiš neni vlastně tak dobrej a udusí celý podnikatelský prostředí. A o tom to je. Dokud se to nedotkne lidí osobně, neprojeví empatii a jsou dokonce rádi, že někdo někoho jinýho dusí. A když se to osobně projeví i na nich, bývá většinou už pozdě.

   1. A to jsem zapomněl dopsat, že mi pri čekání na červené vnutil nejakej zasranej aktivista vějíř s napíše, že místo čekání ve frontě aut jsem mohl jet MHD nebo na kole.

    Lucie jeden. V autě čtyři lidi a nákup, jedno dítě 3 měsíce, druhé 2,5 roku a nejakej curak mi říká, že mají jet na kole, jo? A kdyz ne na kole, tak mhdeckem (které samozřejmě taky stalo) a každá z dcer na rameno hodit balík mlika a hurá na tři přestupy.

    To jsou neuvěřitelní zmrdi.

    1. Blbý autoopravy.
     Nápisem a pak Picus jeden.

    2. Ale on ma uplne u prdele, ze ti nuti picovinu. Dulezity je, ze se citi bejt konecne soucasti nejakyho systemu, neceho, co ma v jeho ocich smysl. Do te doby jen sedel v koute, trhal si papirky a nikdo po nem ani neflusnul.

     Takhle nejak vznikla HJ.

     1. To je přesný. Ten jeho výraz vsevdouciho blba. Priblbly úsměv a povýšeně zvednuté oboci.
      Už se těší, až bude se samopalem rodiny z aut vyhánět a střílet vybrané jedince. Případně je selektovat v koncentráku.

  2. kurva voe, prodej ten svůj byt za čtyry mega, no ten co jsi dostal od komančů za to přisluhovačství, v centru města, a vodstěhuj se do řitě u prahy, kurva voe, byt zadarmo nebo s regulovaným nájmem užívat to jo, ale platit parkovné to kurva ne, Nejlepší by bylo, aby každý vlastník automobilu prokázal , kde má trvalé stání pro své vozidlo,pokud ne, nesměl by si koupit auto, ano , vono to už existuje , při stavbě rodinného domu, musí být parkovací plocha, pokud by nějak zmizelo ono místo, mimo jiné pro neplacení tak odebrat techničák, pro neschopnost dopravy v klidu,

   1. Kdybyste, pane, nebyl mentálně retardovaný, zjistil byste, že bydlim v okrajové čtvrti Brna. Komunisti mi nic nedali a kripl Vašeho ražení mi může akorát tak polibit prdel.

    1. bych jako upozornil, že i mentálně retardovaný osoby, tedy já , ale i jiní , maj nárok na parkování,

     1. Ah, konečně to chápu, rezidentní parkování prosazují mentálně retardovaní. Now it makes sense! Finally!

      1. Co hůř, mají i volební právo.

     2. No, retarde, nikdo Vám to právo nebere.

  3. V Brně pracuji, ale nějak nerozumím té místní mentalitě.

   1) Máme za primátora čuráka, tak jak s ním vymrdat? Zvolíme bandu nějakých lůzrů z pofidérního spolku a to jen na základě toho, že po Brně parkují svoje rezavý křápy a jejich IQ je 140 (všech dohromady). Po roce opět nastane vystřízlivění, jéééé, voni to jsou fakt kreténi! Sakra vždyt toto musel každý rozumný člověk vidět od začátku, tak kde jsou ti Onderkobijci co preferovali subíka z HnítBrno? To je stejný postup jako když je na chodníku hovno a my v Brně je odstraníme tím, že na něj vylijeme fekál sraček!

   2) Brno se rádo prsí, jaký je to univerzitní město, vzdělanost, studenti, mladé město, ale jen do té doby, než si ti zmrdi dovolí dojet do Brna autem! Kdo to kdy viděl aby student jezdil autem, od toho má socku! Rázem jsou to nepřátelé, které je třeba zničit.

   3) Zóny a Kameňák – odhaduji, že tak 20% bytů jsou pro studenty, opět kravál, že tam ti hajzlové parkují. Jenže při zavedení zón se stane to, že studenti si najdou jiné bydlení, v jiné ne/zóně. Nikdo si nebude jak idiot měnit každý rok trvalé bydliště!

   4) Celkově mě přijde, že čím větší pičovina se vymyslí, tím větší to má šanci na úspěch. Jenže toto je celorepublikový problém. Bohužel, když většina obyvatel jsou kteréni a svou duši prodají za jednu koblížku (jak Homer Simpson), tak se není čemu divit. :-(

   1. ad 4) Skutečně prodala svou duši za jednu kobližku většina obyvatel a tutíž ANO nemuselo tvořit koalici (pokud jsem narážku pochopil správně)?
    Nebyla to spíš menšina z těch, co se obtěžovali k volbám?

   2. Oni tomu nerozumí i mnozí z těch, kteří v Brně žijí. Hollanův gang byl zřejmě instalován opravdu jako opozice aneb „magoš s lidskou tváří“ (jestli je tu nějaký insider, tak mě prosím zkorigujte), ale pak se to nějak vymklo. Hollan je aktivista – neumí jednat jinak, než jedná a navíc ho politika pomalu pohlcuje. Ta původní presumce „horší, než ostatní snad nebude a aspoň s ním bude sranda“ pomalu přestává platit v obou částech.

   3. Já bych neřekl, že jsou nutně všichni kreténi, ba naopak. Spíše už lidé došli do stavu, kdy hledají cestu, jak z toho ven a zvolit někoho nového, nezkaženého. Nakonec se pak ale vždycky ukáže, že ten novodobý mesiáš je minimálně stejně velký čurák, jako ten předchozí a takhle to jde furt dokola, jednou to jsou VV, pak Úsvit, ANO, většinou strany, za kterými stojí nějaký silný podnikatel, který si dokáže zajistit mediální a reklamní prostor, proti nimž nemají malé strany moc velké šance a většině lidí nestojí za námahu trávit čas sledováním volebních programů malých stran, jejichž šance na zvolení je minimální. Pak je tady druhá skupina tzv. aktivistů, tedy lidí, kteří jsou celý život přisátí na cecku veřejných rozpočtů a v životě žádnou reálnou hodnotu nikdy nevytvořili a většinou mají jejich strany a hnutí pouze jedno téma (hatefree, uprchlíci, enviromentalismus etc.), kteří dokážou dobře lokálně oslovovat a aktivizovat lidi, kteří mají podobné názory. Pak to dopadá tak, že první skupině jde akorát o moc, vliv a prachy ze státního a druhá je naprosto nekompetentní cokoliv řešit a prostý lid už je tím otrávený.

    1. To všechno je pravda, ale stejně není výběr, neb obě skupiny jsou nepřijatelné. Smysluplnou práci udělá jen člověk, který je chytrý, vzdělaný, fysicky zdatný, má správný temperament, je dostatečně empatický, dostatečně rozhodný, má k té rozhodnosti charisma a kredit, aby ho vůbec brali …. není takových mnoho.

     1. Takový člověk se do politiky nehodí a i kdyby ano, stejně do ní nepůjde.

   4. V Praze zase máme za primátora krávu a děfka toho vašeho lůzra Stropnická se taky dohrabala až na magistrát. Štěpánek, Kolínská, Dolínek,… jedno politický netáhlo vedle druhého. Za koblihu, pastelky, světlé zítřky….

   5. Čemu konkrétně nerozumíte, když jste sám typickým příkladem (skoro). Pracujete tam, ale nebydlite (trvalý pobyt). Až se dostanete do fáze dvě, tak si tam pobyt zařídit a jako správný vidlák začněte požadovat plnění svých nároků.

    Možná, že se dostanete do fáze tři a práci si najdete jinde.

    Blbci, co volili Hollana, jsou ti stejní, co volili Onderku proti tehdejším „mafiánům“. Já volil dřív ty „mafiány“ a poté, co vznikli, Svobodné. Volby z trucu jsou děs. Nemají ideologickou bázi a tudíž vedou k vládě ubožáků.

    Na Kameňáku se nedalo parkovat, uz když vznikal…

    1. Ja pamatuju jeste Kamenak jako dobrou zahradkarskou kolonii, odkud bylo za dobreho picasi videt az na Palavu. Pak soudruzi zacali projektovat, zahradky zliqidovali celkem rychle, ale vystavba se zasekla az do dnesni supersvobodne superdoby. A presne, jak pises. Zmrdany parkovani od A do Z. Uz kdyz tam zacaly tvorit ty prvni vejskace na Koniklecove, tak nebylo kam dat auto. Debilita non plus ultra.

     Tam, kde je dneska ulice Svazna, tam byla puvodne louka. Siroka snad jen 100 metru, ale paradne se tam sankovalo. Pak prijeli soudruzi a oprasili starej urbanistickej projekt z doby, kdy jeste mel auto tak akorat predceda partaje. No hura a vylouply se tam ty nizky panelaky a silnice u nich zamrdany okamzite.

     Kdepak, to je odstrasujici priklad, ze urbanista je debil, kterej umi jen vybarvovat pastelkama, ale to je asi tak vsechno.

     1. Svazna je krásná ukázka… Ono se ale stejně stačí i dnes. Kamechy by mohly vypravet, jak je to s parkovacími místy u sídliště na zelené louce. Asi se zapomnělo.

      Ale město bylo akční, zastávku autobusu tam provizorně postavilo už rok po dokončení výstavby. A za další tři měsíce tam ten autobus začal jezdit. Jednou za dvacet minut…

    2. Nejsem si jistý, že ti, kteří volili Hollana, byli (výhradně) blbci. Ale to je věc přístupu a názoru – já mám např. obdobný postoj k voličům Svobodných.

     1. Mne je Vaše představivost u prdele.

  4. V Líšni jsou takoví zmrdi, že to je i na Brno moc.

   1. Moje babka, ktera prodavala na Zelnaku jahody, vzdycky rikavala „nejvetsi svine jsou Lisenacky“. No, nevim, co je na tom pravdy, ale jedna Lisenacka rozvedla moje rodice, otce pak obrala o vsechno (dobre mu tak, volovi) a jeste skuci, jak to ma tezke.

   2. Takovej Hollan talk… Slušný.

 2. Ono se ten program jmenuje „Parkuj v klidu“. Kdyz se mi letak s navodem objevil ve schrance a precetl jsem si to, tak jsem klidny rozhodne nebyl. Ti se nam primo smeji do ksichtu.

 3. Rozšíření modrých pruhů a koncepce mít trvalé bydliště v dané městské části se zvrhlo, že Pražák musí řešit, jestli má vůbec od baráku se svým autem na parkovací kartu vyjet do sousední čtvrti, do které kartu nemá. Tak si vyžírají problém všichni, ne jen ti co si do Prahy chtějí dojet. Konsolidace parkování Pražáků po celé Praze je vzdálená budoucnost, to už se asi nebude řešit problém s auty jako takovými, to samo odumře.

 4. Jako když pejsek a kočička pekli ten dort.

  Každá jedna myšlenka by stála za zvážení, a některé, je třeba vyřadit předem a do dortu nedávat, protože oak celkovej dojem jde v řiť.

  Mám třeba zásadná výhradu k „vidláctví“. Pro pražáka jest vidlákem budějičák, pro budějičák ten z Bruntálu a pro Pařížana, každý, kdo bydlí vně Périferique…
  Teda jen pro ty hloupé pražáky, budějičáky nebo pařížany.

  Další ingredience co do dortu nepatří „segway“.
  To není dopravní prostředek ale lunaparkový byznys ovládaný rusáky…

  Jako poslední bych do dortu nedával úvahu o tom jak jsouti pražáci debilní, že si to nechají líbit.

  Tohle je věc všeobecná.
  Celej národ je debilní, že si nechá oblepit zemi vyrerušovanou stbáckou tlamou, a co víc, volí ji.
  To se týká i inteligentního budějovičáka….
  Jenže sám co zmůže.
  Blbců je víc.

  1. No, to je, bohužel typický, D-fensův antimoravismus, vše co je v ČR špatně přišlo z Moravy, Morava = vidláci, atp. Buranství a vidláctví sice nesouvisí s místem bydliště, ale prostě je snažší ukázat na někoho žijícího co nejdál ode mně, tam je vidlákov, ideálně na východ, protože to je přece jasné, těžko říct, co by si o „zápaďákovi“ z Budějovic myslel třeba Vídeňan. Moje životní zkušenost říká, že nejhorší buran v rámci ČR je buran pražský. Ten mimopražský, ať už odkudkoliv, tak nějak tuší, že není středem světa, bohužel buran metropolitní, žijící v kulisách velkoměsta, tuto zpětnou klapku nemá, proto ke své hlouposti a omezenosti přidává většinou ještě agresivitu, páč von, je z Prahy.

   1. Klídek – to je jen jeden z atributů. DF má prostě vzácný talent zabít dobře uchopené téma nějakým hejtem, přehnaně akcentovanou fízlofóbií či blbifikací ostatních. Chce to koncentrovat se na jádro problému, tyhle vycpávky ignorovat a pokud je vydává za fakta, tak dělit deseti.

    1. Ano, ty vycpávky je třeba ignorovat, dělám to, i proto ještě texty DF čtu, podstatu vystihnout umí, vo to nic.

   2. No co se buranství týče, tak České Budějovice si můžou gratulovat. Při návštěvě (vlakem) si jako jediný vjem pamatuji příšerný pach zvratků a moči, který panoval v okolí nádraží a jakéhosi „honosného“ nákupního centra – což bylo způsobeno pravděpodobně výskytem hnědočechů, ale dojem jižní Čechy umí zanechat…

    1. Bylo to alespoň trochu podobné Národní třídě nad ránem?
     Nebo Prvního pluku kdykoliv?

   3. Když von ten pražskej buran obvykle přitáhl z Moravy :) Ne, vážněji, jezdím obchodně po celé ČR. A jestli to někde nejde, nemluvím přitom jen o své zkušenosti, ale o kolektivní zkušenosti řady kolegů včetně těch od konkurence, tak to nejde hlavně kolem Ostravy. Ale i mezi ostatními Moraváky a Čechy nacházím jisté subtilní rozdíly v jejich ustrojení, kterých si lze všimnout.

    1. Také obchodně jezdím (a dodávám výrobky) po ČR (něco vyrábím – a z poloviny i sám prodávám). S Moraváky velmi nerad jednám a nerad tam i osobně prodávám. Jednak tam není mnoho kšeftu, jednak tam není tak vlídné jednání, člověk aby se měl na pozoru, aby ho neojebali. Partneři neplatí, prodavači neprodávají, zákazníci by nejraději všechno zadarmo. Nějak tomu regionu nerozumím. Nejlépe se na to vysrat. A v inzerátech, kde se rozprodávají krachující dílny či provozy, je povětšinou adresa moravská. Hoši tedy nechcou pracovat … nebo to prostě dělají špatně … nebo měli velké oči a ono to je trošku jinak (tedy platí bod 1).

     1. Přesně tak, až na čestné výjimky snaha ojebat, nepříjemné jednání a výsledky nic moc.

     2. „Jednak tam není mnoho kšeftu, jednak tam není tak vlídné jednání, člověk aby se měl na pozoru, aby ho neojebali….“
      Souhlas.
      Ale je to nekde lepsi? Vyrazneji lepsi?

      1. Je to místy lepší, výrazně lepší.

    2. Zcela jistě tu subtilní nebo i méně subtilní rozdíly jsou, i když já je vidím stejně tak mezi Libercem a Plzní, ale o tom řeč není, jen tvrdím, že výskyt buranů a buranismu nesouvisí v ČR s regionem. To, že i člověk na úrovni mluvící s ostravským přízvukem zní českému uchu buransky, je věc jiná, prostě ostravština je jazyková příšernost.

     1. Liberec, to jsou krapet Sudety. To má také svá specifika. Ale protože Sudety začínají také pár kilometrů za Plzní, mne konkrétně tahle specifika připadají tak nějak „normální“, bo su na ně navyklý.

     2. Ostravština je naprosto v pořádku, pokud je ten člověk v pořádku. A potkal jsem jich takových dost.

 5. „Blbců je víc.“
  Taky to tak vidim.
  A bude hur.

 6. Modré zóny a podobné nápady sice stojí za vyližpozadí a již delší čas, je-li to možné, odstavím své vozidlo v Rokycanech, abych ten zbytek doťukl vlakem. Nicméně ještě mnohem méně se mi zamlouvají rozumbradové, kteří by chtěli říkat, jak a co má někde jinde dělat někdo jiný. D-Fensi, snad se nechcete zařadit mezi ty velkohubé obhájce svobody, kteří tím myslí výhradně svobodu pro sebe a povinnost ostatních ji vyhovět, ustoupit, umožnit.

  1. Naprostý souhlas, logické argumenty, žádný hate na lidi, kteří preferují jiné dopravní prostředky i hezky poukázal na cykloFillera a jemu podobné aktivisty, kteří akorát dojí státní a městské peníze a vymýšlejí, jak by vyprudili ostatní. Evidentně se na rozhovor skvěle připravil, což je vidět v kontrastu s pár dní starým rozhovorem s Fillerem.

 7. Jeseniky jsou sudety. Ziji tam prevazne lide co je tam odlifrovali po valce a jeste ani po trech generacich k te oblasti nemaji vztah (vetsinou)

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!