Lepší chytrý nepřítel než hloupý přítel - zpět na článek

komentářů 282

 1. Krok Miloše Zemana považuji za naprosto debilní.
  Když už dostaneme poměrně ostrou facku od Ruska (v diplomatické řeči) tím, že nás Rusko označí za možného původce jedu, je naprosto zbytečné se ještě střelit do nohy.
  Nařízením vyšetřování nás Zeman do nohy bezpochyby střelil, protože tím připustil, že je nutno vyšetřit, zdali u nás jed skutečně nebyl, tedy že je možné, že ano.
  Takhle se diplomacie neprovozuje a dědek z Hradu by měl zalézt a přenechat jednání s Ruskem někomu, kdo je alespoň částečně příčetný.

  1. Rozhodně to není krok debilní. Ne tak debilní, jako slouhovský postoj loutek jako je Stropnický.

   1. Tak jestli není debilní, tak je minimálně hloupý a zbytečný. Vyšetřit ano, ale oficiálně to nikdo nesmí vědět, přeci.

    1. Já vím. Jenže prezident musí prý podle zákona informovat vládu, když žádá StB ( pardon BIS) o vyšetřování. Tím pádem není šance to udržet v tajnosti ani náhodou.

     1. Tsss…

     2. Kdybych zadal tajné službě nějaký úkol, nevytruboval bych to na každém rohu,“ komentoval sarkasticky premiér Miloš Zeman aktivitu Václava Havla.

      Někdy vlastní kecy člověka dostihnou po letech.

      1. No jistě, ona má ta Zemanova sloní paměť určité limity (v podstatě si pamatuje jen kdo ho kdy nasral). Ostatně (nejen) v politice je dost obtížné udržet výrokovou konzistenci, jen u Zemana je to hodně sledované. A stařeský marasmus tomu holt nepřidá. Ale ono to prostě jeho voličům nevadí a ten jeho tlampač k tomu jen vyhodí nějakou shitůvku (ideálně urážku všech, kteří na Zemanovy lapsy poukazují).

       1. “Shitůvka”. Tento krásný výraz si musím zapamatovat.

    2. ……. oficiálně to nikdo nesmí vědět, přeci.
     Ptám se: „A to jako proč to nikdo nesmí vědět, přeci? Aby jako ti všiváci mohli nerušeně škodit dál? Rusko v žádném případě neřeklo, že jsme Skripala otrávili my. Pouze řeklo, že jed má kde kdo a skripta na jeho výrobu koupíte na Amazonu za pár doláčů!“

     Tu válečnou koalici, kterou tady sestavuje Británie, zcela rozflákalo prohlášení rakouského kancléře Kurze a jeho ministryně zahraničí Kneisslové, kteří klidně do světa pustili info, že žádné důkazy Británie na pátečním summitu ke kauze Skripal nepředložila. Pouze tímto jedním jednoduchým prohlášením udělal z čelných politiků zemí protiruské válečné koalice (včetně Česka) absolutní bezpáteřné, nesvéprávné a nedůvěryhodné loutky, které řídí zcela nesuverénní státy, kterým stačilo vyslyšet hysterické a bezobsažné prohlášení Londýna (který pokračuje podle britského vzoru Tony Blaira k neexistujícím chemickým zbraním k Iráku!), Londýna, který je tak jako tak do roka v EU opustí. Takovou sebranku a takovou mezinárodní blamáž jsme si snad nezasloužili.

     1. Budu se opakovat, už ale naposledy. Nejde o to, kdo Skripala otrávil, nebo ne.

      Jde o to, že probíhá komunikace na diplomatické úrovni. V této komunikace Rusko jasně označí ČR jako možný zdroj jedu (a nezáleží na tom, jestli je to tak, nebo ne). To je v diplomatické řeči poměrně ostrá facka a nevím, proč přišla. Kurz zase profackoval Británii a nepochybuj, že se mu to vrátí.
      Každý teď promýšlí pár tahů dopředu a zkoumá, jak na tom vytěžit maximum pro svoje zájmy (a Milošovy zájmy zjevně nejsou blaho ČR).

      1. O (jakékoli) diplomatické úrovni nemůže být od prohlášení Mayové z 12. března ani řeč. Zeman tu frašku rozhodně nenastartoval ani neumocnil.

       Celé je to jak z Jistě, pane premiére (díl 10., Služební tajemství):
       Jim Hacker: „Tak co mám tedy dělat, tisk už volá po ukončení vyšetřování.“
       Humphrey Appleby: „Ó, pane premiére, málem jsem na něco zapomněl. Že ve spisech ministerstva zahraničí se objevila velmi znepokojivá informace o špionáži na ruské ambasádě a na jejich obchodním zastoupení.“
       Jim Hacker: „Nee!“
       Humphrey Appleby: „Hm, existují jasné důkazy proti mnoha diplomatům.“
       Jim Hacker: „Jak mnoha?“
       oba: „Sedmdesáti šesti“?.
       Jim Hacker: „Víte Humphrey, už přišel čas počínat si přísně.“
       Humphrey Appleby: „Svatá pravda.“
       Jim Hacker: „Koneckonců v sázce je obrana státu.“
       Humphrey Appleby: „To rozhodně.“
       Jim Hacker: „Vypovědět! A tisku se to oznámí ještě dneska – ve stejnou dobu.“

  2. Childeater: Krok Zemana může připadat debilní jen do té doby, než si uvědomíme že Zeman má přístup k utajovaným informacím a máme tady vyhlášenou vojenskou protichemickou jednotku která jistě nepracuje jen v teoretické rovině, …

   1. Na tom nezáleží.
    Je to jen diplomatické hastereni. Čím a kým byl Skripal skutečně zlikvidovan je podruzne.

   2. Zeman utajované informace nezná, protože nemá, jak se k nim dostat. Měl by mu je zpracovávat Mynář, ale bez prověrky je nedostane. Ledažeby…, ale přece by naše vysokoprevoschoditělstvo pět let neporušovalo zákon dvakrát?

    1. cyklista: „K utajovaným informacím mají bez platného osvědčení fyzické osoby a poučení přístup prezident republiky, poslanci a senátoři Parlamentu, členové vlády, Veřejný ochránce práv a jeho zástupce, soudci a členové Nejvyššího kontrolního úřadu, včetně prezidenta a viceprezidenta. Tyto osoby mají přístup ode dne zvolení nebo jmenování do funkce po celou dobu jejího výkonu a v rozsahu nezbytném pro výkon této funkce.“

     Zdroj: https://www.nbu.cz/cs/ochrana-utajovanych-informaci/personalni-bezpecnost-oznameni-pro-v-osvedceni-d-t-pt-certifikaty/1041-kdo-a-kdy-ma-pristup/

     1. Můj příspěvek byl nadsázka, moje představa je taková, že BIS vyprodukuje tisíce stránek informací a varování. To by měl přežvýkávat kancléř a prezidentovi předkládat jen to nejdůležitější. To se ale snad neděje (přece neporušují zákon?), protože Mynář k tomu nemá přístup. Že by si to Zeman procházel za dlouhých zimních večerů celé, o tom pochybuji.
      Takže jak to skutečně funguje?

      1. cyklista: No jak? :-) Když se o něčem hodně mluví, dokonce na mezinárodní úrovni, tak se zeptá co k tomu BIS a další vědí. Jde o to, že je nepředstavitelné myslet si že Zeman utajované informace k této kauze nezná.

       1. A věci, o kterých se nemluví?

       2. Vzhledem k tomu kdo všechno se kolem Zemana motá, tak upřímně doufám, že Zeman ty utajované informace nezná. Protože v opačném případě by je znalo i Rusko a Čína plus klidně i Burkina Faso nebo Srí Lanka, pokud by byly ochotné zaplatit.

        1. shane: Samozřejmě, v myslích konspirátorů je prezident obklopen družinou hejholů s telefonem na Putina a Si Ťin-pchinga :-) Realita je jiná, neprověřený hejhola se k prezidentovi nedostane. Snad kromě ostudy Mlynáře, ale toho při důležitých jednáních nechávají před dveřmi, právě proto že neprošel prověřením.

         1. takže to, že kancléř k němu přešel přímo z CEFC a že Nejedlý tady zastupoval Lukoil je konspirace? To, že jeho ekonomický poradce byl přímo ředitel CEFC a důstojník čínské tajné služby je taky konspirace?

          1. Je to nepodstatné.

          2. shane: To jsou pouze poradci, nejsou zaměstnanci, neberou plat a hlavně nepřicházejí do styku s utajovanými informacemi, vynést nemají co. Na hradě je kolem stovky dalších zaměstnanců. Mynář tam nemá co dělat, s tím souhlas.

          3. Sorry, ne kancléř, ale šéf protokolu hradní kanceláře je z CEFC. Mynář je klasickej příživa a šíbr jaký se motaj kolem Zemana od počátku jeho politické kariéry. Kacléř a šéf protokolu zaměstnanci jsou. Ale o to nejde. Neni podstatný jakej je jejich pracovní poměr k hradu ani výše platu. Ale jestli si opravdu myslíš, že Njedlýho spojení s Lukoilem, Sklenářovo zaměstnání v CEFC a čínskej důstojník tajný služby jako ekonomický poradce nic neznamenaj, tak jsi naivní. Howgh.

          4. shane: Nevím co to má znamenat, zaměstnanci to nejsou, na jednání nemohou, konzultace nemají žádnou závaznost, prezident se jimi nemusí řídit. Asi víte více než my.

          5. Ti lidi tam z pohledu zákona o utajovaných informacích nemají co dělat. Zejména, když hrozí, že jim prezident (bez prověrky a tedy bez poučení) prolátně něco z režimu T nebo PT.

          6. jak: to víte?

       3. No, já nevím, ale on i přenos těchto utajovaných informací podléhá určitému zákonem stanovenému procesu. Takže si na tom NBU ještě najděte administrativní bezpečnost, abyste věděl, jak poměrně složitý administrativní úkon je přenést jednu informaci z BIS na Hrad.

     2. Jenže zde také platí zásada „need to know“. To že jste na nějaké fci a nebo máte platné osvědčení fyzické osoby třeba i na „přísně tajné“ ještě automaticky neznamená, že se můžete seznamovat se vším, čím chcete.
      To jestli je to pro Vás vhodné určí původce utajované informace, tj. jestli někdo zpracuje tajnou zprávu o výrobě třeba chemických zbraní a zároveň určí, že je určena pouze pro toho a toho.

      Jenže jak znám Český kocourkov, tak se řekne „to je pro prezidenta vole, to mu „musíme“ ukázat…“ a každý se raději preventivně předposere dopředu a klidně mu to pošle na jeho mail na seznamu, pokud si to tak prezident bude přát…

  3. Miloš Zeman rozhodně příčetný je. Je to nejlepší ruský prezident jakého jsme zatím měli.

   1. No, řekl bych, že Putin si to po tom fiágru s vydáním Nikulina už tak úplně nemyslí. Miloš má asi problém – západ na něj sere a východ je na něj nasranej.

    1. Zeman to přešvih a dekonspiroval se. Takže jako agent je už celkem k ničemu. Dá se ještě použít jako nástroj propagandy, ale jeho možnosti reálně zasahovat ve prospěch Ruska a Číny klesly na minimum. Zejména když premiér ví kde je namazanej krajíc a minimálně z titulu svých obchodních zájmu, když už ne z přesvědčení, je prozápadní a proevropskej. Ostatně, do Zemana teď příležitostně šije i Okamura, což naznačuje, že Zeman už byl v podstatě hozenej přes palubu.

     1. Jistě. to jak si Zemana jeho pseudospojenci z číny nebo ruska váží, nám jasně ukázali jejich kroky a činy poslední doby. Mají ho totálně u prdele, to je tak akorát celé. Stále mě nepřestane fascinovat, kolik lidí, i relativně chytrých, ho tady při volbách hájilo s tím, že něco změní na směřování zahraniční politiky, ohledně migrace atd. Prostě typický český volič. Tak křeč, co tu předvádí kremlíci, to neřeš, oni nic k věci v žádné diskuzi nenapíšou.

      1. njn. ale všimni si, že nikdo z těch kremlíků veřejně nenapíše, že je hrdej že je Zeman jako jedinej evropskej prezident proruskej nebo že je rád že úzce spolupracuje s tajnými službami našeho slovanského bratra a světového ekonomického tygra a pokud náhodou nespolapruceje tak že by rozhdně spolupracovat měl. Ne. Akorát popírat, popírat, popírat.

       1. Kdyby ovce neměli Zemana, tak by si ho museli namalovat.

 2. „… i když si naprostá většina obyvatel ČR toto nemyslí či nepřeje“. Mně si, prosím, z naprosté většiny odečtěte. A mám takový pocit, že naprostá většina nebude tak naprostou většinou.

  1. sice v tomhle nikdo průzkum nedělal, ale zhruba by se dalo usuzovat podle památné „dragounské jízdy“ před pár lety. Na internetu řádila rudá úderka a z diskuzí v podstatě kdekoliv člověk nabyl dojmu, že se ti Američané budou přes nás muset probít a přinejlepším někde okolo Olomouce už z obrněných vozidel zbudou akorát dýmající vraky.
   V realitě to bylo tak, že americkou kolonu vítaly davy lidí, nosili jim pivo a buchty a z odpůrců se nakonec ukázal akorát velitel Vyvadil co okamžitě zdrhnul, jeho poskok kterej si pak stěžoval že mu tam někdo jednu fláknul a pak ten co na kolonu ukázal holou prdel. Plus asi pár dalších. Vykadila to nakonec stálo funkci kremelského tlampače, protože selhal na celé čáře.
   Nedělám si iluze že by většina těch vítajících čumilů byli nějací milovníci USA, nicméně jako jistá forma referenda zdali je lidu milejší USA nebo Rusko se to brát dá.

   1. Ano dá při dostatečné míře zoufalství.

    1. Tak, většině lidí jsou nějaký jízdy úplně u prdele.

     1. Tak pochopitelně. Těch aktivních jelit, co nemají nic lepšího na práci, než běžet jako Hujer s buchtama za cizími lampasáky zas tolik nebude.

      1. No jo, vy usafobové jste silní jen na netu, vytáhnout nebo ukázat prdel si troufnou jen jednotlivci, zbytek bude dal prdět do židle a prskat na monitor… ;-)

       1. USAfobové :-D …víš každej nemá čas stat někde u silnice a nadvata plně ozbrojeným a nebzepečným žoldákům kteří jedou provokovat ee cvičit k ruským hranicím :-D mě je uplně jedno jestli to jede US army nebo Ruská udérka .. je to cizí armáda která jede přes naše uzemí dělat bordel ke svému nepříteli navíc se z toho dělá další osvobození naší země a z us vojáků hrdinové co nás jedou chránit… při prvním průseru by uplně stejnou cestou zdrhali zpátky a na nás by se uplně totalně vysrali jako vždycky …. takže on každej není USAfob ale jen není dement….

        1. Enemy: Do kamene tesat.

        2. Ale když nemáš čas ty, kdo ty cizáky vyžene? Samo se to neudělá! Komunisti tam nešli, pro teplické vlastence daleko, klub pohraničí zrovna asi demonstroval proti sudeťákům, už ani na soudruhy z Pragovky není spolehnutí, nakonec tam zbyl Vyvadil sám!

         1. ani kdybych ten čas měl tak bych tam nešel… nemáme sílu na to někohu výhanět ono stačí celou tu maškaru jen ignorovat a ne se jít poplacat s vojinem rajenem po zádech a já nevím co možná že sehnali i nějaký ženský který je večer zabavili

        3. komunisté 1948 – https://www.tyden.cz/obrazek/staromak-47bd4634403b9.jpg

         komunisté 1968 – https://www.imgup.cz/images/2016/04/18/01.jpg

         komunisté 2018 – http://i1.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/415/209/3b4.png

         já ti nevím, takhle tu revoluci asi neuděláte….

        4. Vy jste takovej ukázkovej prototyp blba. Kdy naposledy se na nás Američani zase vysrali jako vždycky?

      2. Vyborne. Vase logika mi pripomina socialisticke filmy. Jak se jednalo o rok 48 – my mame flinty a LM a fabriky uhajime! Budeme bojovat. No a jak se jednalo o rok 68 – pozor, ona by mohla tect krev, je treba nejvyssi opatrnost. Proste kdyz se to hodi, tak na nejake krvi nezalezi. A zrovnatak, kdyz je dost odpurcu, tam na tom tajy nezakezi. Je fakt, ze ruskym lampasakum ani obycejnym vojclum ty buchty nikdo moc dobrovolne nenosil.Nu vot, dialektika.

   2. Jo pamatuju. Vytah jsem svoji ameriku a uzival jsem si to. Nebylo nas tam uplne malo.

    1. Výstroj z vietnamu je bohužel dávno v nenávratnu, nemluvě o tom, že jsem tak o cca 35 kilo dál. Ale byly to fajn časy, čundrovat někde s blembákem na kebuli, střílet po sobě z kuličkovek a připadat si jako děsnej voják :D Mimoto se tam sem tam přimotala nějaká baba, nebo cigára, nebo chlast a to v pubertě bylo všechno jak magnet…. ty čundry pořád, když je čas, nebo to supluju rybama….

   3. Jo jo, to jsem se taky bavil :) Jasně se ukázalo, kdo se živí internetovým trolením a psaním nesmyslů a kdo prostě reálně dokáže vyjádřit svoje pocity nějakým činem. Celkem hodně trefné.

 3. Chce to méně koukat na ČT a více se zajímat o dění ve světě.

  „Česká republika je nepřítelem Ruska, i když si naprostá většina obyvatel ČR toto nemyslí či nepřeje. Naše členství v NATO náš vztah k Rusku jasně definuje. A Rusko se nenechá oblbnout řečičkama o obranné úloze NATO a íránských, severokorejských či jiných imaginárních hrozbách, proti kterým NATO stojí na jeho hranicích. Terčem je Rusko a cílem jeho zničení.“

  Členství v NATO žádné explicitní nepřítele ČR nedefinuje, Rusko od vzniku v cca 1992 nevyhlásilo válku žádnému státu NATO nebo EU, ani nezahájilo vojenský konflikt proti těmto zemím, tedy k nepřátelství není záminka. Naopak je Rusko náš významný strategický zahraniční partner, protože významná část EU od něho bere plyn. Ten kdo tady rozesírá situaci jsou USA.

  „A naši přátelé? Theresa May, Boris Johnson, Angela Merkel, Emmanuel Macron, Donald Trump. Rodinu si člověk nevybírá, ale přátele si vybrat může.“

  Theresa May a Boris Johnson jsou pro ČR již mimo hru a naopak ti kdo to s ČR prvoplánově myslí špatně jsou právě Angela Merkel a Emmanuel Macron.

  1. Kecy. Putin jasně deklaroval, že NATO je nepřítelem Ruska. I my jsme součástí NATO. Krom toho, Rusko nemá přátele. Jen vazaly a nepřátele.

   1. shane: To sis to nějak popletl, tento výrok se jedná Ukrajiny kde USA chtějí nainstalovat NATO a členství v EU, což se pochopitelně Rusům líbit nemůže.
    Není nic známo o tom, že by Rusko chtělo zaútočit na země NATO nebo EU.

    1. Narozdíl od NATO ještě na cizí zem nezaůtočilo. Když se jim NATO přes různé proxy nasere k hranicím, tak akorát vykážou proxy poskoka do patřičných mezí. Jo a abych nezapomněl, taky jen tak mimochodem porazili během pár let Islámský stát, proti kterému NATO naoko “bojovalo” x let.

    2. kdo píše o útocích? Nikdo se na nikoho zaútočit nechystá. Ale že Putin označil NATO za nepřítele je fakt. To, že je někdo můj nepřítel ještě nutně neimplikuje, že na něj musím hupnout a rozbít mu držku. Zejména pokud je silnější než já. Klidně ho můžu za zády pomlouvat, mazat mu kliku hovnem a když bude hořet tak ho ani nepochčiju.

     1. shane: Za nepřítele v oblasti Ukrajina, nebudu ti to psát furt dokola.

      1. jasně, na Ukrajině nepřítel, jinak kámoš. Seš fakt tak blbej nebo to jen tak předstíráš?

       1. shane: To je standardní zahraničněpolitická situace :-) Ještě se máš hodně co učit, kdyby s náma Rusko přestalo vycházet v dobrém, vypadalo by to v Evropě značně jinak.

        1. ono by Rusko asi rádo přestalo vycházet v dobrém, jenže nemůže, no. Druhá strana taky ne. Ale to že spolu neválčej neznamená že nejsou nepřátelé.

  2. NATO a EU je banda podržtašek. Fakticky je to geopolitická hra USA, Ruska, Číny občas GB a někdy i Frantíků. Na ČR sere pes a je pro nás vyhrazena nějaká rezatá raketa ze šedesátejch let kterou byla škoda sešrotovat. Prdel nastane až po Putinovi nastoupí nějákej lampasák typu Brežněva a začně s preventivníma válkama a přeměřováním čůráků s USA. Nědělal bych si žádný iluze že bude USA s Ruskem riskovat termonuklearní výměnu kvůli nějakýmu členu v NATO nebo EU. Zvlášt když si s USA momentálně vytírá prdel taková díra jako KLDR.

 4. Nikdy jsem si nemyslel, že ze mě něco takového vypadne, ale prosím, neujal by se tady někdo role cenzora?
  Tohle býval zajímavý web, ale poslední dobou se už nedá číst, výraznou převahu mají příspěvky z levé strany křivky rozdělení IQ.
  Nevím, kde na tom autor byl, ale většina obyvatel ČR není přítelem Ruska. Lidí odvlečených na Sibiř po slavném osvobození Rudou armádou v roce 1945 bylo tolik, že je to skoro srovnatelné s českými oběťmi nacistů mimo holocaust. Pak propad životní úrovně za komančů a okupace 1968, pořád nějak nemohu najít ta pozitiva a sociální jistoty ze strany velkého bratra.
  A Zeman se teď střelil do nohy dvakrát po sobě, úkolování BISky a orodování za vydání toho hackera do Ruska.

  1. Jestli máš rád cenzuru, tak tou je hlídána spousta jiných periodik. Stačí si jenom vybrat.

  2. Na prvni strance tady kdysi bejvalo takove povidani, ktere v jednom z bodu rikalo neco jako „Jestli se vam tady nelibi, tak sem nelezte.“ Mozna by stalo za to to povidani tam zase dat.

   1. Mně to nedělá problém, přestat sem chodit. Ale je škoda kdysi zajímavého webu, za krátkou dobu pár hlupáků z něho udělalo druhý sputnik nebo aeronet. Přece nevěříte, že komici jako kabrňák nebo zrg1 sem píšou ve volném čase? Podívejte se na množství a délku příspěvků, to není přece normální, to je plnohodnotné zaměstnání.

    1. A co přesně byste chtěl (ne)cenzurovat? Rusofily? Etátisty? Holiče? Prostě je tady pořád ještě nějaká zajímavá návštěvnost (a tedy auditorium), takže se sem tihle týpci stahují. Kdyby ne, bude menší traffic a menší vejvar z reklamy, takže není zájem to nějak omezovat.

     1. Takhle jsem se na to ve naivitě nedíval, asi sem prostě přestanu chodit. Dík.

      1. Ale doposud jste asi měl nějaký důvod sem chodit – kromě těch trollů a ruských (Babišových, Sorošových…) agentů vám tu pořád ještě zbyl někdo, kdo se na diskusi s vámi kvalifikoval, ne? Já si prostě z těch pindů vyberu (třeba jen pasívně) to, co mě zajímá a zbytek nechám být. Nemám nikoho v ignore – nestojí mi to za to, zjevnými pošuky se aspoň bavím a občas se s kolegy podělím o něco výživného z místní produkce. Všechny bytosti jsou šťastny, sympatica corpora.

       1. JPG: Jasně, vy to máte postavené nejspíš trochu jinak, pokud to tu máte jako studijní materiál :-)
        Ale díky za zamyšlení a postrčení.

        1. Tak jako zábava na ukrácení času dobrý. A člověk si vytříbí názory.

        2. Nemyslel jsem vysloveně studijní materiál – mám jen dva semestry psychologie a studuju jiné věci ;-). Prostě je to zdroj zábavy i informací (bez ohledu na to, jak s nimi naložím a jak (ne)korelují s mým viděním světa). Ale tohle bych mohl prohlásit asi téměř o každém virtuálním zdroji.
         Hele, někdy je opravdu poučné vidět, jak to vidí jiní. Někoho mám za pošuka či snílka, odtrženého od reality, jindy zase zjistím, že si sám nevidím ani na špičku nosu…

     2. Uprimne – ze se ty trollove objevuji v diskuzi je vec jedna a lze to v pohode pominout. Co ale vede DF k tomu, ze clanky tehlech pomatencu zverejnuje, to uz je na povazenou. Prijd, jako kdyby mu v boji proti prohnile imperialisticke EU nevadilo spojit se ani s peklem. Nad prislovim „cin certu dobre, peklem se ti odvdeci, pak pravdepodobne radsi neuvazuje“.

      1. DF k tomu (už) (asi) nevede nic. Prostě je tady pár lidí („redakční rada“?), kteří mají technicky oprávnění články schvalovat a publikovat. A ti mají značnou volnost / možnost pronášet do toho vlastní názory ve světle faktu, že něco jako genius loci (či jakési obecné zaměření fóra, chcete-li) už dávno neexistuje, takže se nemusí srsat s filtrováním. Filtry pak musí být nastaveny hodně volně, aby toho prošlo co nejvíc, byly diskuse, návštěvnost -> monetizace… No, a když dodavatelé kvalitních (whatever it means) článků fluktuují, musí se holt pustit leccos.
       Nemá smysl to pitvat – prostě to tak je.

      2. to je jednoduchý. DF má rád, když má web čtenost. Prootže on sám zas nemá tolik času aby chrlil pět článků tejdně, tak už léta zveřejňuje články který mu někdo pošle. A co si tak pamatuju, tak poměr kvalita vs sračky je tady tak nějak furt stejnej.
       Akorát holt po odchodu starého jádra se sem nahrnuli kremlini, kterým se hodí protiestablishmentové zaměření webu a leta budovaná reputace. každej vlivovej server je dobrej.
       No a dfensovi to je dílem fuk, protože diskuze ho nezajímají, čtenost je čtenost a dílem s kremlinama souzní, protože už dávno přešel do modu Nepřítel mého nepřítele je můj přítel a kremlini jsou taky protiEU. Vlastně je to asi jediná konzistentní významná protiEU skupina v ČR, kašpárci typu Svoboných, Robejška nebo Matějky dohromady nikoho nezajímaj. No a Dfens už dávno deklaroval že jeho cílem je opuštění EU a je mu jedno jak a s kým.

       1. Myslim že má na salámu i nějakou čtenost…

       2. „kremlini jsou taky protiEU“ – v tomto kontextu bych si dovolil nesměle podotknout, že každý most vede odněkud někam. Až (pokud) tedy budeme z jedné prdele venku, budeme kde? Nejsem si jistý, že tahle svoloč chce pryč z EU proto, že málo svobod, zakřivení banánů a zákaz žárovek. A nechci někam, kde už jsem byl.

  3. Ujmi se role cenzora sám pro sebe a vybírej si co budeš číst. Jasně, poslední dobou tu je spousta pitomejch článků od lidí co nemají co sdělit, ale uchylovat se k cenzuře. To bych vážně nerad.

 5. Autor to ma pomotany. CR nevidi Rusko jako nepritele. Ale Rusko vidi kazdeho kdo neni „s nim“ (nedejboze je dokonce v NATO) jako nepritele. A my se musime prizpusobit.

 6. Je hezký, že zatím pořád žijeme v zemi kde může psát doslova každý.

  1. Tys to asi nepochopil, viď? Nejde o to, že by někdo chtěl někomu zakázat psát zcela. Ale nedovolit publikování některých článků ZDE. Ať si je publikuje jinde. Prostě bývala tu určitá úroveň, která jde poslední dobou dolů. A jakmile klesne pod určitou individuální mez, tak sem prostě přestanu chodit. Nic víc, nic míň. Takže je to jakási snaha, aby se udržela úroveň dostatečně kvalitativně vysoko, aby sem chodili i kvalitativně vysoce situovaní jedinci – i když prokremelští trolové tady asi budou vždycky, ale na ty je ignore list.

   1. Je hezke jak se „liberalove“ jako ty sami odkopavaji.
    Pripadas mi jak male konzumni decko, kteremu kdyz neserviruji obsah, ktery chce tak jde jinam. No tak bez.
    #logik#urza: kde jsi? Zde muzes krasne videt jak rychle by skoncil tvuj ancap. Proste jakmile by se nejakemu ancapakovi udelalo bebicko tak by sel proste jinam:).

    1. A tak z pozice zákazníka je zpětná vazba v pořádku. Zákazník má právo vyjádřit svůj názor co by si přál změnit nebo zlepšit. Majitel pak má právo se na přání zákazníka vysrat. Chytrý majitel se nad přáníma zákazníka zamyslí, protože by se klidně mohlo stát, že pokud se vysere na něco co by se vysrat neměl, tak zkrachuje, případně pokud se nevysere na něco na co by se vysrat mě, tak taky krachne.
     Nicméně neni nic špatnýho na tom vyjádřit svůj názor, že pokud bude Dfens uveřejňovat kdejakou sračku tak mu web krachne.
     (v reálu nekrachne, tenhle typ kremloidních sraček mu sem naopak naláká novou klientelu. Sice mu to odežene nějaké čtenáře a změní složení čtenářstva, ale to je Dfensovi fuk, ten řeší maximálně tak čtenost)

     1. D-F tady neřeší nic, pokud se správně pamatuju, párkrát už psal, že si píše články na blogísek a ty bude psát dál. Esli uveřejní něco i dalším lidem je na něm, aktuálně uveřejňuje, diskuse ho nezajímají, tak si tam může pod tím žvanit kdo chce co chce. Hádám, že když budou lidi votravovat po mejlech nad únosnou mez a psát mu tam hovna, tak se na to vysere a nebude zveřejňovat nikomu nic.

      1. Snad bude D-fens ty režimu věrné práskače, co se všude dožadují objektivního a vyváženého zpravodajství jako na ČT, i nadále ignorovat.

     2. shane: Ty jsi zákazníkem svobody? Nějak ti nerozumím. Já měl za to, že se tu scházejí příznivci svobody, a tu mám za mentální nastavení a ne jako službu, která tě má pobavit. Nějak se neumím představit člověka, který horuje za svobodu, ale rozhodí ho pár příspěvků. A respekt ke svobodě projevu je snad to nejjednodušší a zjevně ani tento základ tu někteří nedají.

      1. A taky tady jsme houby zákazníci, když je čtení webu zdarma.

      2. svobody? Co sem taháš svobodu? On se Dfens jmenuje Svoboda (hint: nejmenuje)? My všichni, co sem lezeme jsme zákazníky Dfense, coby majitele webu. Dfens ten web dělá proto, abysme mu sem lezli v hojné míře. Pokud mus em nepoleze ani noha, tak má Dfens po piči.
       Majitel webu si tady může dělat co chce, zveřejňovat co chce, banovat koho chce a když se rozhodne že tady nebude mít jedinej článek o holubech, tak i kdyby mu sem posílat články mistr světa v holubářství, tak má smůlu. Pokud se mě nebo tebe rozhodne zabanovat, tak na to má právo. On je majitel. Nicméně my jako čtenáři máme právo Dfensovi dávat podněty co by tady mohl změnit aby se nám tu víc líbilo a Dfens má právo se na ty podněty z titulu majitelství vysrat. To nemá nic společnýho s nějakou svobodou, ale s vlastnickými právy.

       1. To je roztomilý jak si každej dement myslí, že tím že sem leze a vypisuje ty svoje fantasmagorie, prokazuje tomu webu obrovskou laskavost,protože bez něj by to přece nešlo.

        1. ne, ve skutečnosti je to tak, že tady dfens nikoho nechce a diskuze a články tady jsou jen proto… jen proto… tak teď me nic nenapadá.
         Ale ty mi to určitě nějak vysvětlíš, čuráku blbej.

         1. Ne, nevysvětlím. Já se na tebe docela obyčejně vyseru.

          1. Já už to holt nějak přežiju, no.

         2. Jen proto, že má chuť to psát a někam pověsit. Jaký zákazníci nebo co to meleš? Je to snad komerční web? Prodává něco? Někoho?

       2. shane: Ehm, ještě donedávna byl (a řekl bych, že stále je) provoz spolufinancován zejména některými vybranými členy a dotován DF a domnívám se tedy, že z hlediska rentability má DF celý web jako charitu. Nebo si jako myslíš, že ty bannery dělají z DF milionáře a tobě dávají právo do něčeho mluvit nebo když odejdeš tak DF „zkrachuje“?
        Tenhle web je komunitní a je nastaven na svobodu. Ale chápu, že hatovaním policajtů a cyklistů se sem také nabalila sorta „liberálů“, pro které to je póza a zábava a když zjistí, že svoboda není jen ta zábava tak se dožadují zpátky svojí hračky pardon „zboží“, blábolí tu cosi o zákaznících, fňukaj jak tu dřív hovno líp hořelo a dokonce dětinsky vyhrožují, že půjdou pryč.

       3. Hele brzdi, trošku jančíš. Nemá smůlu.
        Začal před x lety a bylo mu to jedno stejně jako po x letech.
        A my nejsme a nebyli jsme nikdy jeho zákazníci, jsme tu na návštěvě. A můžeme poplkat. Super.
        Holt každá návštěva se nechová pintlich, občas zavítá tchyně z Ruska či od cajtů, ale to nemění princip věci.
        Bábovka je na stole a upekl ji autor.
        Tečka.

        1. A tak já žádnou cenzuru nechci. Mi to tu vyhovuje jak to je. Člověk se aspoň může nechat obveselovat zrůdama. I když ta nejnovější várka teda stojí za hovno. Děsný suchaři. Ještě že máme Sergeje a Sáluse.
         A vo ty články zas tak nejde, jsou to až na výjimky stejně děsný sračky, už těch 10+ let co sem lezu. Diskuze jsou to, co je tu zajímavý.
         Akorát jsem se ohradil proti tomu, že nikdo nemá co kritizovat jak to tady DF vede. kritizovat může. A Dfens to může ignorovat.
         A pravda, místo zákazník by bylo asi lepší použít host. Holt některý věci mě napadnou pozdě.

    2. A tys to taky nepochopil, že? Když nevíš, na co reaguju a nerozumíš tomu, tak snad raději nepiš. Ale je to pouze moje doporučení, nijak ti to nezakazuju a ani nevolám po nějakém banování, protože já na rozdíl od tebe ctím svobodu projevu a tedy i svobodu vyblít tu kde co – však zrg1 to dělá taky a jsem tu i přes to.

 7. Zeman jen (z jeho pozice zcela pochopitelně) naskakuje na tradiční Ruský styl maskování vlastních průserů. 1) řekneme, že žádný průser není. 2) uznáme, že možná nějaký průser je, rozhodně s ním nemáme nic společného. 3) uznáme, že průser je evidentní a obviníme z něj někoho jiného. 4) při nějaké vhodné příležitosti prohlásíme průser za vlatní dílo a velké vítězství.

 8. Pár poznámek:
  – mrtvý rusofil je k nerozeznání od mrtvého rusofoba, dokonce mají mrtvoly i stejné IQ; snažil jsem se článkem vysvětlit, že parta zestárlých hipsterů, ke které jsme se přidali, provokuje hodně velkého kluka s pořádným klackem a každá prdel něco stojí; tahle může přijít sakra draho
  – z ryze biologického hlediska je IQ schopnost přežít a předat své geny; z tohoto pohledu je průměrný Evropan, tvrdě pracující na své záhubě, momentálně dost zaostalý
  – mezi polohou „přítel Ruska“ a „nepřítel Ruska“ je velký prostor z pohledu diplomatického, obchodního i ryze lidského, nemusíme pořád někomu nabízet švestičky ze své zahrádky

  1. A to byla myšlenka dne. Když napíšeš Otci Fouratovi, možná ti za to nějakou kačku šoupne.

   1. kolik ti je priteli ?

    1. Dvanáct a něco. Proč se ptáš? Chceš mě pozvat na zmrzku, ty prase pervezní? Jestli na mě šáhneš, tak ti brácha utrhne bambáro. Tak bacha.

     1. jo tve prihlouple nazory by tem 12ti letum odpovidaly . zkus nekdy zajet dal nez do hrvatska pod stan , mozna ti to otevre oci . brachovi vyrid ze bambaro mi utrhnout muze , ne vsak drive nez slezu z vasi matky

      1. Máma říkala, že už ti nedá. Že máš malý péro a seš hned hotovej. A neser.

       1. tak kolik 26 ? 24 ? styl vyjadrovani napovida ze vic to nebude … co jsi vystudoval ? sociologii na Masarycce ? Janduv kamos co ?

        1. hele, kundo z ryby, v nedavny minulosti jsem sem postoval dost informaci, ze kterejch se da muj vek urcit s presnosti na jeden rok. Takze celkem nevidim duvod, proc bych to mel ulehcovat kdejakymu vocasovi co ho sem zavala inkluze.
         Takze – hledej, blbe.

        2. Kádrovák v akci? DMT, táhni do piči.
         Jo, je mi 35, kokote.

  1. náhodou dobrý. Většina lidí si představuje přesun vojsk jako když jedou s kámošema pod stan do Chrovatska.

   1. No jo no, a přesun do Pobaltí obklíčeného mírotvůrci je hned blitzkrieg.
    To by se vůdce posral, kdyby mu měl někdo odvahu prozradit, že přesun jednoho praporu mechanizované divize dejme tomu z Freiburg do Danzig bez napadání nepřítelem (po slušných cestách) bude trvat 4 dny.
    My jsme kdysi přesouvali 23.mpr že Strašic do Boletic, cca 150km, pásy (T 72 a BVP 2) po dráze a UAZ, V3S a T815 mimo hlavní cesty ať je sranda a do večera jsme tam byli…
    S vagonováním, pauzou na oběd a rozpuštěním proudu při simulovaném leteckém útoku…
    Ze Strašic do Hodonína při povodních s Tatrami a UAZy také jeden den přes 300km po D5 a D1.
    McDonald na Měříně ještě tuším nebyl, k obědu bylo KD…

    1. Ony ty železnice jsou pro vojenský účely furt ještě nenahraditelný. Když jsem viděl diagram kolik desítek kilometrů čtverečních zabere jedna přesouvající se tanková divize….

     1. ovšem železnice má zase jiné mouchy, především se trošku hůře rozptyluje a schovává když ten transport není úplně v mírových podmínkách a trošku hůře to brodí mělké říčky vedle zlikvidovaných mostků. ovšem ovládáme-li území a je-li po ruce šikouné nádraží s šikounou rampou na naloďování techniky, dostatek čtyřnápravových plaťáků a dvě-tři lokomotivy nezávislé trakce, potom se doprava po pozemních komunikacích (notabene po vlastní ose) může jít klouzat ve všech myslitelných aspektech srovnávání. ostatně, jako u každé dostatečně plánovatelné dopravy, uhlím počínaje a osobními automobily konče.

      1. mimochodem, zrovna lotyšsko předtavuje pro železniční dopravu poněkud oříšek, neboť projekt rail baltica je ve stadiu nedobudovaném a nastávají nám cestou drobné problémy s přeloďováním techniky tam a zpět (ruský kontra evropský rozchod).

       1. Transportně nepřekonatelné, strategicky poněkud předvídatelné..a cílitelné. Externě i interně vnitřním odporem. V moderním způsobu války (rychlé přesuny lehkých motorizovaných divizí, řiditelných letounů na průzkum i lehké bombardování, cílených leteckých útoků, záškodnická válka a „response“ úderů malých útvarů do ohniska dění, vč. navádění těžkých leteckých úderů pomocí zaměřování bombardování ze strany pozemních minimálních sil na klíčové prostředky protivníka – zbraňové i logistické) se z toho stává užitečný nástroj útočníka na eliminaci logistických kapacit protivníka. Kapouši prominou. Železnice je pro armádu výhodná v době míru. Tedy dnes.

        1. to je poměrně logické. specializovanější a efektivnější řešení bývá méně robustné. otopným systémem rodinného domku počínaje a přesunem vojska konče. samozřejmě zase silniční doprava je mnohem rychlejší a levnější než zapřáhnout děla za koně a munici naložit na mezky, ale zase má-li zůstat prapor odříznut od zásobování na půl roku, tak jízdní armáda sice sežere polovinu zvířat, ale s druhou polovinou zvířat, odpočatou a vypasenou na loukách a nesklizených polích, zůstává přiměřeně přesunu i boje schopnou. čili armáda, chce-li být skutečně jako celek bojeschopná, musí svoji logistiku diverzifikovat, a kromě nácviku naloďování transportérů na vagony by občas měla jet na výlet po ose a měla by mít představu kde zrekvírovat nějaké ty lesní studenokrevné obludy a mít pár použitelných vozků a kočích a pár balíků sena.

         1. to ti jen tak pripada. S konma je to slozitejsi, potrebujes veterinare, kovare, polni kovarny, ustajeni, zasobovani zradlem, nemuzes je pretezovat, potrebujou odpocinek, rychlost presunu mizerna a zraneni je spolehlive vyradi z boje, stejne jako ztracena podkova. Navic ty chlupaty konzervy potrebujou zrat furt a ne jen behem operacniho nasazeni. A blbe se opravujou. A nez je zaprahnes, tak to trva vecnost. A musis je vycvicit.
          Automobily jsou po vsech strankach vyhodnejsi, akorat se nedaj sezrat.
          A co se tyce prostupnosti terenem, tak konsky povozy nic moc.

          1. ano, všechny tyto Vámi popsané nevýhody ti lichokopytníci mají, a to většinou v míře navýsost nepraktické a otravné. ale zase jsou korozivzdorní, palivo potřebují pořád, ale jeho kvalita může kolísat, a mají přiměřeně funkční self-repairing systém. a obratnost v terénu, zejména v terénu bažinatém a lesním mají velmi solidní a jsou velmi praktičtí jako vyprošťovací jednotky. a když přijde na nejhorší, tak okusovat koňský hnát je skvostnějším požitkem nežli hrýzti pneumatiku. Napoljón se s nimi ostatně dostal až k Moskvě.

          2. ostatně, podobně jako stará kachlová kamna. musí se držet voda v kamnovci, furt vybírat popel z popelníku, práší se, furt se musí okolo kamen zametat, každý měsíc je potřeba vybrat popel z pod plátů, dvakrát za zimu se musí projet štětkou roura žhavá, po zimě je potřeba vymést komín, když se zatápí ve studených kamnech, tak se musí spálit kus novin v komíně, po zimě padnou dvě kila šamotu na vymazání. no pakárna. když to porovnám s krbovými kamny s výměníkem do topení, kotlem na pelety se šnekovým podavačem nebo s plynovým kondenzačním kotlem, tak otrava ukrutná. no a pak foukne, napadá pár vývratů do elektrického vedení, a já furt topím a zapálím si svíčku, aby se mi petrolejka lépe hledala, zatímco výměníkáři, peletkáři a plynaři modrají zimou (výměníkáři tedy nejdříve za mohutného klení vynášejí hořící polena před chalupu, aby neuvařili podkovu).

          3. Lukas B: Chytří výměníkáři řeší přetápění samotížkou. To je systém, který funguje bez elektřiny a je prakticky nezničitelný, pokud se topí s rozumem. Já doma ten systém mám a nemůžu si ho vynachválit, za pár polen tvrdého dřeva je teplo po celém baráku, nahoře i dole. Akorát to prášení z kamen po bytě, pořád vynášet čas od času popel a hlavně pořád do kamen něco přikládat = neustále to obsluhovat, jinak je zima, je vopruz.
           Úplně ti nejchytřejší to řeší duálním topným systémem. Já plánuju bezobslužný systém ústředního topení poháněné elektrokotlem / tepelným čerpadlem, dimenzované tak, aby v případě potřeby fungoval samotížně (pro případ, že kupříkladu z důvodů vysoké ceny elektřiny bude elektrokotel nahrazen klasickým kotlem na dřevo, ten elektřinu k provozu nepotřebuje a komín k disposici je). Jako sekundární zdroj tepla bude krbová vložka se samotížným teplovzdušným výměníkem pro patro. Takže až elektrika půjde do kopru, pořád mi bude teplo.

          4. Ostatně Áda taky…
           Všichni máme v paměti obrázky německých tanků, jak se hromadně valí ukrajinskými obilnými lány – ale valná část invazních armád byla hipomobilní (z mé nespolehlivé paměti vyskočilo číslo 600 000 koňů, za které ale neručím)…

          5. u ady to byla z nouze ctnost. Program plne motorizace armady se mu zadrhnul uz pred valkou. Jedinej kdo dokazal plne motorizovat byli Britove a Amici a nikde jsem nenarazil ze by toho nekdy litovali.
           Jako jo, za urcitejch podminek maj kone vyhodu, ale to jen zridkakdy.
           (A to samoopravovani – to je fakt, ale v praxi to zabere tolik casu a zpusobuje takove komplikace, ze se to v praxi resilo kulkou mezi oci)

          6. Koně za války: blbě se to dohledává, ale ta zjištěná čísla jsou téměř neskutečná. cituji: „Na koně jako hlavní transportní sílu spoléhali v prvních fázích války především Němci (pro 80 % dělostřelectva), kteří ve 2. světové válce potřebovali 2,75 miliónů koní, ale také Rusové. Němci od listopadadu 1941 do konce ledna 42 ztratili téměř 180 tisíc koní – koně kosily bitvy, vyčerpání a nemoci. Rusové používali pro transport ve velkém koně, na severu soby a na jihu velbloudy, ale s postupným přísunem nákladních vozidel z USA (427 tisíc ks) už tato potřeba tažných koní klesala a byli na koních méně závislí než Němci, kteří zápasili s nedostatkem pohonných hmot a zásobami krmení. A přišla ruská zima. U Stalingradu německá 6. armáda při nedostatku zásob pro koně dokázala ještě dost velkou část z 27 tisíc koní (mnozí z nich byli zrekvírovaní rolničtí koníci – panje) dostat na venkov. Logistika zásobování tím ještě víc utrpěla, koně ve městě neměli krmení a den ode dne slábli. Podle slov jednoho důstojníka wehrmachtu jim zkoušeli dávat dřevo a třísky, ale nakonec nezbylo, než všech zbývajících 12 000 koní porazit a využít je pro vlastní hladové žaludky. Zbyla jen sedla…“

           „K obrázku tisíců sedel jen výňatek ze zprávy německého generála Pauluse generálu Thielovi:
           „Dnes je 4. den, kdy muži nemají co jíst. Poslední koně už jsou snědení. Dovedete si představit, že se vojáci vrhnou k tomu, co z koní zbylo, rozbijí jim lebky a pojídají syrový mozek?…“

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017