Koronakrize a pochybné kouzlo číselných limitů - zpět na článek

Počet komentářů: 225

  1. Musím zcela souhlasit. Zatímco stádo na Novinkách chrochtá blahem, jak se o ně ten akční Babiš pěkně stará, ve skutečnosti je počínání vlády jeden velký průser, směsice totálního amatérismu, debility a mafiánských praktik. Jo, řeknete si, to se mi to kritizuje, když sedím na prdeli a nemám tu zodpovědnost. Takže prosím vás, já jsem jen daňový poplatník, nejsem aparát za miliardy, speciálně na takové situace vyčleněný. Ano, ten aparát, který si draze platíme a od kterého bych očekával, že předvede něco nad rámec schopností běžného člověka, kterého potkáte na ulici. Hovno. Všechno je to jenom iluze, jenom kulisy, za kterými je prázdno. Ukázalo se, v jakém průseru je celá naše společnost. Lidi si mysleli, že když nám stát krade 2/3 z našeho výdělku, že je o nás postaráno. Ve skutečnosti není státem postaráno vůbec o nic. Pouze o to, co zajistil trh. Veškeré finanční rezervy z několika let ekonomického růstu jsou v prdeli, jakýkoli odborník musel být odejit a je na něj zaklekáno, zemi v krizové situaci vede dotovaný trestně stíhaný prolhaný estébák s nějakým hadrovým kašparem ze SurerStar a ňoumou ze zanikající strany známé jako ČSSD. Jsme prostě po uši v hajzlu. Od Vánoc vědí, že je zde problém, nic, pohodička. Zavírat hranice? Ale kdepak, to přece ani nejde! Hezky si to sem nejdřív necháme natahat. I poskok, který čistí záchody, by rozhodl lépe. A tím se takovým lidem omlouvám, protože na rozdíl od všech Prymulů a Burešů dělají užitečnou práci. A když už přijde hurá akce na hranicích, se zpožděním 2 týdny, tak zjišťujeme, že tam už není žádné zázemí, protože hranice už vlastně ani nemáme. Totální bordel. Ale bude líp, protože paní Omastek z MF zrušila Účtenkovku, já to teda nechápu, prý to byla skvělá věc, která pomáhá ekonomice, no to by se přece zrovna teď hodilo, tak ono už to tak dobré není? Chybí roušky, které Bureš slíbil zajistit, místo toho exhibuje před kamerami ve skladech se žrádlem. Už nemám sílu pokračovat. Absolutní dno, celá tahle sebranka.

    1. Ale oni prece jen delaji svoji praci. A vzhledem ke svym mzdam a dobe, po kterou tam jsou, tu praci evidentne delaji dobre, ne?

    2. Na tyhle vševědoucí úderný komentáře jsem se těšil. Dokáži si představit, co by lidi jako vy psali, kdyby vláda udělala ohledně hranic to, co ve svém elaborátu píšete. Vznikl by jiný dlouhý elaborát, tentokrát ale o nepřípustném vládním fašismu.

      1. Já neřvu proti opatřením, ale proti tomu, že přišla pozdě. Chápete ten rozdíl? Navíc ta forma – pan Babiš na tiskové konferenci začínající ve 12:10 oznamuje opatření s platností od 12:00. Právní stát? Odborníci? Jo, všechno bych jim to dal sežrat, tak jako to oni celé roky dělali nám lidem.

        1. Tak jo. Nepochybně byste před třemi týdny vládu za tato opatření nekritizoval a o žádném fašismu nemluvil.

          1. Aha. A já myslel, že se snažíme zabránit šíření viru a ne tomu, co kdo kde píše. Můžu mít takový jeden dotaz? To, že Pirath vládu před třemi týdny nekritizoval nám proti šíření viru dneska pomáhá jak přesně? Fakt nevím, jen se ptám.

            1. Nijak. Stejně jako jeho první prispevek, jako příspěvky me i vaše. Jsme na diskusi.
              P.S. Někdo se tady snaží zabránit psaní příspěvků?

          2. Překvapuje mě, s jakou jistotou pořád tvrdíte, co jsem kdy říkal a neříkal a co bych dělal a nedělal. Nemyslíte, že to asi vím lépe než vy?

            1. Ale vždyť vám dávám za pravdu, uznal jsem svoji chybu, tak co ještě. Nejste jako jiní.

    3. Pirath: já s Vámi (jaké to překvapení) vcelku souhlasím. Přesto mi to nedá: kdy přesně se stalo, že se z vševědoucího úředníka, který mocí své moudrosti správně určuje, jak se má nakládat s řidiči, stalo „absoulutní dno“ a „tahle sebranka“?

      Jsem zvědav, jestli tohle Vaše procitnutí bude mít dopady i do jiných částí života nebo jestli mimo koronu pojedete zase tu svou úřednicko-represivní lajnu.

      1. Rozumím tomu, jak to myslíte. A asi máte i pravdu, některé věci bych dnes řekl jinak, a to nikoli jen kvůli koronaviru. Ale nezapomínejte, že já jsem nikdy nebyl pumpičkář, ačkoli to zde mnozí odmítali přijmout, protože to pak nezapadalo do jejich myšlenkové šablony. Když to řeknu stručně, tak moje kritika automobilismu je postavena právě na tom, že automobilismus je budován a regulován státem. Ale to bych se opakoval.

  2. To, že N je ještě dobře a N+1 je špatně, je paradox každého číselného limitu. Nevím tedy, co řešíte. Nechat rychlost, počet účastníků akce nebo třeba věk pro první sex na posouzení každého člověka nefunguje, jak se už mockrát ukázalo.

    K dřívějšímu uzavření hranic nedošlo, protože se virus šířil mnohem rychleji, než se očekávalo. Když lidé odjížděli do Itálie, ještě se tam většinou nic vážného nedělo. Všichni očekávali, že koronavirus bude neškodné nachlazení s několika málo oběťmi, jako kdysi ptačí nebo prasečí chřipka. Rychlost šíření ale všechny překvapila.

    Smutné je, že koronavirus nyní hraje do karet odpůrcům EU, uzavíračům hranic a dalším omezovačům lidských práv a svobod.

    1. Hm, no… dnes jsem cetl clanek o nejakem cinskem umelci, ktery je momentalne v Praze, horuje za havlisty a nechal se slyset, ze sice prezil, ale ze porazeni viru v Cine bylo diky velkem omezeni svobod obcanu. Ano, meli to omezeni v Cine nezavadet, aspon by zadny zbytecny clanek nevysel.

    2. Jaké EU? O té jsem naposled slyšel když Gréta dostala výjimku pro vstup do EP pro BDSM hrátky s poslanci. Jo pak ještě když „nejlepší ministryně obrany“ prohlásila, že kontrolovat hranice není „evropské“.

      1. Však už se taky kavárníci děsí, jak koronáč posílí odpůrce EU…
        Jen houšť a větší kapky.

        P.S.: Bohužel pookřáli i oteplovači, když vidí, co všechno stát může udělat. Pan domácí to má hned v prvním odkazu.

    3. Tak. 100 lidí na jednom místě je moc, lidi neblbněte. Tohle bylo to sdělení, tohle byla pointa. Jenomže to by nebylo ono, abychom s tím nezkusili alespoň trochu vyjebat. Divadlo pro 99 lidí, kávička a pivečko z vokýnka (jistěže si to můžete vypít u nás na zahrádce. Přece se nenecháme omezovat u kávičky, žejo).
      Lidi jsou dementi. Jakou vládu si zasloužíme, to máme.

      1. U nás ve městě byl funus, 97 truchlících + 3 zaměstnanci havranů. Smuteční hostina pak proběhla ve třech různých místnostech restaurace 30+30+30.

        1. Tak ještě, že se do limitu nepočítá i nebožtík. ;-)

        2. LWG: lyžaři z Itálie byly soustředěni v jednom sále nebo se strategicky rozmístili ve všech třech?

      2. Tak pokud je 100 lidí na jednom místě moc tak ten limit měli stanovit na 80. Od odborníka v této situaci očekávám jasná vyjádření, protože jak tu zaznělo – to on má za sebou miliardový aparát – já jsem obyčejný občan, který si ho za to platí. Jako fakt odmítám si v tak vážné situace něco „domýšlet“.

        1. Pokud je 100 lidí na jednom místě moc, tak měli limit stanovit na 80. Lepší vtip v diskusi asi nezazněl.

    4. A to, co se dělo v Číně bylo jako loutkové divadlo? To jen ilustruje v jaké situaci se nacházíme a co všechno lze lidem bez kritického myšlení nakukat. Takže jednoduše. Znáš chřipku? Znáš. Jak se šíří taky znáš. Každý rok onemocní chřipkou okolo 5 – 10 % dospělých a 20 – 30 % dětí, cca 1500 jich v ČR zemře. V Číně tohle v zasažených oblastech překonaly i oficiální statistiky. Itálie měla velký problém už v době, kdy Ken tvrdil jak do Alp není problém vyjet lyžovat, že tam nákaza není.
      Tohle fakt nikdo nečekal.

    5. Myslim, ze v te chvili, pred 2-3 tydny, neslo ani tak o uzavreni hranic, ale stacilo důsledne kontrolovat na hranicich navratilce na hranicich a posilat je okamzite do KARANTENY. Myslim skutecnou karantenu, ne tu co na nas vyblil Baba v po rano. Ti lide, meli byt v klidu a slusne na hranici dotazani zda jedou z I a pokud ano odstavit, zapsat jejich kontaktni udaje a poslat je na 1-2tydny do domaci karanteny s tim, ze by takto identifikovani lide nemuseli pro neschopenku osobne k lekari, jen by se napr. tel ohlasili svemu lekari a v zamestnani a coz by se overovalo v soucinnosti napr. s OSSZ, zamestnavatelem a kontrolnim uradem na hranicni kontrole, a meli zůstat drepet doma. Dale se mela zavest podobna separace na terminalech na letisti, kde by to mela byt rutini prace. Dnesni „Karantena“ a uzavirani neuzavirani hranic je o howně. Samostatnou kapitolou jsou ochranne prostredky nejen pro statni zamestnance, zdravotniky atd.

  3. Na nevim, co na tech cislech prijde panu domacimu nejasne. Vzdyt je to prece jasne, jako facka. Napriklad 10000 dovolenkaru v Italii vracejicich se jednorazove domu je vyrazne vice nebezpecnych, nez 50000 pendleru, dojizdejicich do infikovane oblasti denne. To prece kazdy politicky odbornik vidi od pocatku a jasne.

    1. Tak neviem ako sa to berie, ale dajme tomu, že tých 10 000 dovolenkárov sa vráti do ČR a rozpŕchne sa od Ašu až po Čiernu nad Tisou resp. (čo to trepem) po Hornú, Dolnú, Strednú (či jak sa volajú) Bečvu. Tak ich máš po celej republike – teoreticky si zasvinil celú ČR.
      Ak sa bavíme o 50 000 pendleroch, tak tu je predpoklad (žiadna istota), že sa budú pohybovať v pohraničnej oblasti. A v prípade núdze sa to proste odreže od sveta. Samozrejme, že je to nic moc riešenie, lebo napr. manželka nejakého pendlera robí vo „vnútrozemí“ a tá to dokáže poslať ďalej.
      Ono ak zavrieš hranicu a nedovolíš vstúpiť inostrancom na územie tvojej krajiny (samozrejme máme tu výnimky) tak už máš prvý dobrý krok za sebou. Samozrejme, že najlepšie by bolo cez tú hranicu nikoho nepúšťať, ale to sa proste nedá, lebo by to krajinu položilo ako finančne tak aj morálne. A preto sa zavádzajú kompromisy – a tam je to furt z určitého uhla pohľadu na piču.

  4. Daleko více, než kouzlení s čísly, mi u Bábova vládního kabinetu vadí nekonzistence jeho jednotlivých kroků v chronologické posloupnosti. Kdy například jeden den prohlásí „nebojte se, obchody zavírat nebudeme“ a další den jsou zavřené obchody realitou. Člověk chápe, že mimořádná situace si žádá mimořádně nezvyklá řešení, problém je ovšem v komunikaci směrem k dělnému lidu a také souslednost jednotlivých kroků musí vzbuzovat v občanovi dojem, že to celé má hlavu a patu, ergo kladívko to má vláda dobře promyšlené a ví, co dělá.
    Vláda by také měla ze stejných důvodů soubor mimořádných opatření přijmout JEDNOU a stanovit si termín (řekněme plácnu 7 – 10 dní), kdy se vláda sejde znovu a provede vyhodnocení jednotlivých opatření která opravdu zafungovala a která se účinkem minula. Nejsem žádný specialista na krizové řízení, ale za pouhých 24 hodin a to ještě necelých se nedá poznat lautr nic. Bábovi to zjevně ovšem nevadí a za dalších 24 hodin provede další názorový veletoč („odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil“).
    Celé to na mne dělá dojem, že vládní kabinet nemá jasnou strategii, vaří z vody a pravděpodobně si nechává radit od nějakého poraděnka – externisty, jehož identitu vláda udržuje v anonymitě, protože kdyby vyšlo najevo, kterej vůl to Bábovi našeptává, mohl by se kabinet rozsypat uprostřed koronakrize, což by jistě bylo unikum, které jen tak někdo nemá.
    Také vám naskočila asociace s jistým nejmenovaným ušatým dělnickým presidentem z Kladna, který jeden den prohlašoval „Nebojte se, měna je pevná“, aby hned nazítří provedl největší vládní loupež za několik posledních staletí, kterou honosně nazval „měnová reforma“. Pak se ovšem divme lidem, kteří jak smyslu zbavení rvou do košíku 30 balení hajzpapíru, 40 antibakteriálních mýdel a podobně. Je to čiré bláznovství, ale na druhou stranu chápu, že lid po zkušenostech s „komunikací“ Bábova vládního kabinetu už nevěří nikomu a ničemu.

    1. Nema Bures nejake predky u Zapotockejch?

    2. Nejrozumněji v noci mluvil Hamáček.

    3. Bureš nikdy nebyl a ani teď není schopný se jednoznačně vyjádřit, aniž by po pátém slově neopustil téma.
      Líbilo se mi, jak odpověděl Hamáček v mikině na dotaz redaktorky TV Prima:
      „Co případně hrozí těm lidem, kteří tento zákaz vlády poruší?“
      „Paní redaktorko, nechte mě domluvit. Hrozí jim,, že právě kvůli nim někdo umře a bude jim to až do smrti líto“.

    4. S těma kšeftama by to bylo k smíchu, kdyby to nebylo k pláči. Si zajdi do kterýhokoli nákupáku, všechny ty malý krámky po stranách, kam se obvykle stejně zatrousí jeden člověk z davu, sou zavřený, zatímco centrální hypersuper je narvanej stovkama lidí (a co sem neska viděl, hlavně doochodců, nejrizikovější skupiny). V parku taky stovky lidí, protože co by dělali zavření doma, dyž už tam mají tejden děcka, ve slunečnou nedělu, že? :D

    5. Ještě včera obchody zavřené nebyly. Ráno jsem byl pro mléko a rohlíky, večer pro pivo buřta, mezitím u čerpací stanice pro benzín.
      Atd.

  5. Tak s tim, jak ochotne ma kdo spulit prdel aby se mu tam neco napichalo bude asi veci nazoru. Neco mi rika, ze tak mesic dva a dalsich par tisic mrtvych (v CR bude stacit k davove hysterii padesat az sto) a bude hodne zajimave videt leckereho ockovaciho popirace v rade na vakcinu, pokud tou dobou uz bude v dispiozici pro beznou verejnost.

    1. Tak ono to lze pochopit, chripka nam nezkolabuje zdravotnicky system. I kdyby prisel treba zanet spojivek a zasahl 60 % populace (viz Makrela), tak umim pochopit, ze se pak lidi ockovat nechaji. Ale kdyz ti ockovani proti chripce cpe dochtor, kterej se sam neockuje, tak je to dost nepresvedcivy, rekl bych.

      1. Kredem spravne kavarenske biomatky neni popirat vakcinaci jen proti chripce, ale kazdou vakcinaci. Mozna byste se divil, kolik jich je.

      2. Tak to zrovna ten můj se očkuje, prej ai se sestrou už 15 let a nedostali žádnou ani střední, natož lehkou chřipku za celou dobu, no teda! Taky byly druzí na světě v genové diagnostice chřipky a zbytek už se nepamatuju.

        Já teda už taky přes 15 let nic co by mělo trvání chřipky a skolilo mě to nějak zásadně neměl, hm (tuším loni sem sice chytl nějaký svinstvo co mi dalo zabrat, ale asi za 3 dny sem byl skoro fit, takže chřipečka to asi nebyla, řekl bych).

        1. *střední, natož TEŽKOU chřipku mělo být

  6. Včera zavřeli kšefty. Dnes vyhodnotili účinek a zavedli karanténu na týden. Účinek zásahu se přitom projeví po dvou týdnech. Diví se někdo, že je považujeme za tlupu nedůvěryhodných kreténů?

    1. Vetsi frajer je Johnson. Peclive se ucesal jako obvykle a prohlasil, ze UK pujde cestou dosazeni kolektivni imunity bez jakychkoli opatreni. Vzhledem k faktu, ze ke dnesku ma UK vice mrtvych, nez uzdravenych, bude jiste zajimave tento experiment sledovat.

      1. ano, Johnsonovuv pristup celkem trefne ukazuje gesto prezentovane v uvodnim fotu v periodiku New Scientist (obdoba ceskeho VTM) https://www.newscientist.com/article/2237385-why-is-the-uk-approach-to-coronavirus-so-different-to-other-countries/

        1. Jo, to se povedlo :-) Skoda, ze neni brunet, bylo by to dokonale.

      2. No ak správy a sťažnosti od východo-európanov neklamú (alebo aspoň nie veľmi) tak pri kvalite UK zdravotníctva a prístupe k pacientom to bude mať na ostrove ozaj „parádny“ priebeh….
        Ale šak sa sami rozhodli – ak by nerobili caviky tak už mohli byť odtrhnutý od EU a mohli sa uzavrieť na tom svojom ostrove aj na veky vekov…

      3. Pan Johnson není frajer, ale normální britský tradicionalista.
        Proč si to myslím?
        Pamatuji několik epidemií slintavky a kulhavky v evropě a přístup vlád k jejich řešení.
        Souvisí to s britským chápáním „bytí fér“, jak ho popsal George Mikes:
        „Jistěže se musíte chránit před nákazou, ale v koupelně si topení nezavedete, protože jen tam jste nahý a mokrý zároveň a musíte přece dát příležitost britským bacilům.“ (Citováno zpaměti a jistě ne zcela přesně, nicméně smysl snad zachován byl.)

  7. Tak ted chce vnitro nechat to omezeni (karantenu) na „selskem rozumu“. Tak schvalne, jak nam bude ta kolektivni „rozumnost“ fungovat.

    1. Sedlaku uz moc nemame, tech par co zbylo, se prohlasuji za farmare. Takze…?

      1. To je sice hezky primer, ale bylo krasne sledovat, jak je Hamacek nas****ej na ty debilni dotazy typu „jak se prokazovat, ze mam legitimni duvod ted tady byt a tudy jit“ a „jake hrozi sanakce“ a „jak to, ze to teda neni direktivni zakaz ale spis jen doporuceni“ …. dykt ty media blby, plnou hubu o demokracii, ale tady najednou si primo vyprosuji direktivni prikazy a bic.
        A kdyz jednou dokonce sam ministr rika „sakra, my jsme vydali navod jak se chovat s nejakym cilem a ne diktatorskou direktivu a tak chceme aby to lidi chapali“ tak v kontextu tech mistnich direktivnich cisel to vypada na VELMI zajimavy experiment… Ja snad nepamatuju kdy voleny predstavitel naroda o neco takto skoro zebral, protoze jemu to (cilove chovani lidi) proste prijde logicke a korektni – a na jeho miste bych volil uplne stejny slova a uplne stejnou dikci a byl bych uplne stejne vytoceny.
        Tak ted to tady mame cerne na bilem: „chovejte se slusne, mate to od nas narizene. ne pod tunou lejster a byrokracie, proste jen na ferovku jsme to rekli, tak to zkuste splnit“. Tak ted jsem zvedavy, co z toho vyleze, jak moc jsme kolektivne rozumni.

        1. Vzhledem k tomu, že celá slavná karanténa je hovadina a rozumnější bylo zůstat ve stavu, jaký byl před jejím vyhlášením, jsem zvědavý také.

          1. To je zajímavý agrument – v jakém kontextu (proč, z jakých důvodů) by bylo lepší zůstat v původním stavu (tedy: co by bylo (se odehrálo) v takovém případě lépe)?

            1. Směřovali bychom řízeným způsobem k přirozené imunitě, kdy byly definované rozumné vstupní podmínky. Tohle je zase nárazová změna stavu, bez vstupních dat z minulé změny.

              1. Jak by se mělo reagovat v případě, že by se vstupní data z minulé změny ukázala jako nepříznivá, pokud uvažujeme, že zpoždění vstupních dat je v řádu dnů až týdnů? Existovala by nějaká varianta, co udělat až v tak pozdním termínu, která by v daném okamžiku byla stejně efektivní jako takováto „nárazová“ (řekněme třeba ilustrativně až hysterická) změna provedená nyní?

              2. Troufam si tvrdit, ze k te kolektivni imunite bychom sice zcela jiste smerovali, zato absolutne nerizene. Ted k ni smerujeme pouze nerizene.

                1. Abstrahování nákazy za účelem uskutečnění přirozeného výběru je správné, ekologické a ekonomické. Místo drahé léčby laciná smrt. Má to jen jednu vadu na kráse – většina lidí nechce být těmi lacinými nebožtíky.

        2. No souhlas, některé dotazy těch novinářů byly fakt na liskanec, přes celou hubu.
          Debilní dotazy na to, jak by se zákazem pohybu a shromažďování šlo vyjebat.

          1. No ony jsou to debilní dotazy jenom do chvíle než dostanete pokutu, protože jste dostatečně neprokázal, že opravdu jdete do práce.

            1. No máte pravdu – Hamáček momentálně zcea otevřeně apeloval na selský rozum hlídaných i hlídačů. Máte pravdu, vyžaduje to rozumný přístup a protnutí-se měřítek a stejné logiky na obou stranách. Ale … neznamenalo by to (že ty dotazy nejsou debilní), že by se tedy měly zavést přesné číselné (či řekněme měřitelné nebo vypočitatelné) limity?

              1. Ty dotazy nebyly vůbec debilní. Naopak. Čekalo se na nějaké vyjádření, co za razantní opatření vláda vydá. A co vydala? Vlastně nic. Nemáme chodit ven a shlukovat se. Jaký je rozdíl mezi stavem před dnešní půlnocí a teď?
                Moderátorka se na férovku zeptala, co bude vnitro dělat s lidma, kteří budou venku. A Hamáček, evidentně nasraný na to, že ho neurčili šéfem krizového štábu, nevěděl co na to odpovědět.
                Apelovalo se na zdravý rozum a jakousi solidaritu. Nezafungovalo ani jedno. Tak si naserte.

                1. Hamáček se vytočil až na tyto dotazy, před tím byl v pohodě. A apelace na zdravý rozum a solidaritu – všimnul jste si, u jakého článku toto píšete? :-)

          2. Navrhujete absolutní kladnou zpětnou vazbu? Pece naplno a až všichni 65+ vyfičej komínem, bude po problému?

            1. Dokonca aj v kategorii 80+ je to iba 14% letalita, tak neviem, ako by ste chceli všetkých 65+ nechať vyfičet.

              1. Preventivne?

          3. No spíše na liskanec bylo vyjadřování vlády. Teda pokud jsi to slyšel celé.
            Vláda: Všechno se zakazuje, nikdo nikam nesmí, jen do práce a domů – nařízení vlády
            …dotazy….
            Vláda: Je to na uvážení každého, jsme chtěli udělat jen takový apel na lidi.

            WTF?

            1. WTF? No přesně TF, které tady doporučuje DF v článku, pod kterým je tato diskuze … je to „nařízení“, ale ne pod tunou administrativy a byrokracie, nařízení, které má své vysvětlené opodstatnění a pracuje pouze s lidským rozumem a slušností. Bez doprovázejícího drakonického zákona, represí, číselných limitů jak ze školky atp.
              Ne, není potřeba žrát leaderům každé slovo, mít je za bohy a nezpochybňovat je – naopak, nutno okopávat kotníky neustále a držet na uzdě všemi možnými prostředky. Ale ne nadarmo se říká: 1. To, na čem se dohodneme, bude platit a budeme dodržovat. 2. Kdykoliv se můžeme dohodnout na čemkoliv jiném. Dokud se tak nestane, platí bod 1. A v tomto případě je to přesně ten případ: někdo na sebe vzal odpovědnost, že za nás rozhodnul (protože jsme ho k tomu stávajícími principy systému zmocnili) a co víc, udělal to lidsky asi tím nejkorektnějším způsobem vůbec (vlastně bych to vnímal tak, že přesně jak to chtěl článek, pod kterým je vedena tato diskuze). Co více si přát?

              1. Já sem se na ničem nedohodnul a nikdo mě o ničem neinformoval. Pokud někdo exekutivně vydá nějaký specifický opatření, tak ho taky má doručit. Idiotbox nemám, na propagandu a ty vymaštěný zlodějský ksichty tam se dívat nepotřebuju, rádio DTTO a lživiny nekupuju. Vo ničem nevím a podle toho mála se zařizuju vlastním úsudkem, kterej je ve výsledku výrazně míň omezující a přitom stokrát účinnější, než ty hovadiny co vymejšlí ti magoři venku.

                Ale protože to je venku plný ovcí, asi bude nutný chodit ven s ovčáckým psem, asi.

                1. Tak přece jen se někdo našel, kdo se staví za ty přísné číselné limity a byrokracii a demonstruje to na své vlastní neznalosti a zejména aroganci.

    2. To je tak průhledné až to bolí. Proč se to nechává na selském rozumu? Protože pak jeden nejmenovaný vocas bude vykřikovat jak makal, všechno vymyslel, zařídil a národ by jistě zachránil, ne jak nezodpovědná itálie, ale prostě nezodpovědní lidi mu to pokazili.

  8. Ta všechna ´´opatření´´ jsou jen pokusy o alespoň nějaké zpomalení promoření populace, protože při rychlém nárůstu nemocných naše zdravotnictví není schopné zajistit technicky léčbu za pomoci podpůrných prostředků. K promoření na určitě procento dojde tak jako tak a v populaci se bude muset vytvořit přirozená imunita, protože dostupnost vakcín, natož léku je v nedohlednu.

    1. To chce klid. Je známo, že v době krize se dělají unáhlená a zmatečná rozhodnutí. Ať už v této krizi, nebo v nějaké okamžité, třeba když jedete autem na strom. To jen dýfensoj kchrjů má plnou prdel rozumů, jak a co se má nebo mělo udělat správně a aby tyto názory chápal i yntelygent tak se do toho ještě namele dopravní buzerace.

      1. Asi tak. Pan domácí už nějakou dobu trpí až obsedantním nutkáním spojit cokoli s čímkoli, hlavně aby na konci byla dopravní buzerace.

        1. Po pitvě, to je přece každý generálem.

  9. VYCHCANOST nebo OMEZENOST?

    ‚Máme pocit, že půlka lidí neviděla několik dní zprávy, stěžují si policisté na hranicích‘

    Tak snad jste měli dobrej sníh!

    1. Co takhle „nezájem“? Každý nezerguje jak Vy.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017