Hurá na psa!

Featured Image

Minulý týden se stalo, že se D-FENSův článek o lifestyle časopisu Spy se ocitl webovém občasníku Neviditelný pes…

Link na článek na Psu

Link na článek na D-FENSovi (novém)

Vůbec s tím článkem se děly zajímavé věci. Koloval tuzemským internetem formou mailů, což pro mě bylo dostatečným ohodnocením jeho mizerných kvalit. Když jsem se však dozvěděl, že se objevil na Psu, doslova mě zamrazilo. Rozhodně jsem si totiž nepřál, aby se cokoli, co vyprodukuji, objevilo na těchto stránkách pana Neffa.

Napsal jsem tedy do redakce Psa, aby laskavě článek z jejich webu odstranili a nebo u něj udali skutečný zdroj, tzn. D-FENS Weblog. Nepředpokládal jsem, že by Pes hodlal dělat konkurenci reklamu, takže jsem předpokládal, že článek z Neffova webu zmizí.

Ozvala se mi redaktorka Jita, že článek nahrál na web sám pan Neff (!) a tudíž že moji připomínku předává na něj. Od té doby se nestalo nic. Článek na Psu stále ještě visí.

Nemyslím si o psech nic dobrého. Jak známo, slovo pes platí v arabském světě za nadávku. Arabové jsou poněkud přímočařejší než deformované západní civilizace a oddanost psího plemene plemeni lidskému hodnotí jako podlost. Nadávka „ty pse!“ je pak určena osobám bezpáteřným, kteří jsou ochotni zaprodat coby produktový balíček sebe i své svědomí. Celkem chápu, že se v arabském světě těší tak velké oblibě kočka, zatímco pes byl zavržen. Zkuste po kočce chtít, aby vám nosila klacík. Kočka je dokonalá šelma, která myslí pouze na sebe a své zájmy, zatímco pes je ohebná mátoha, která dělá vše proto, aby se zavděčila páníčkovi. Mezi psem a páníčkem vznikl určitý vztah, který je založen na tom, že pes páníčka na slovo poslouchá a posiluje tak jeho ego, případně je i ochoten ho bránit.

Podobně na tom byli staří Řekové a dokonce i němčině najdeme nadávku „Du schweiner Hund“ – ty svinský pse. Nevím o tom, že by někdo nadával druhému do koček, morčat, králíků, ježků a podobně. Snad jen prase, kráva a had je na tom hůře. V češtině máme psí počasí a když je něco špatně, říká se o tom, že je to psí. Pes je zvíře, které internacionálně ztratilo veškerou důstojnost a je otrokem, poskokem a milostným zvířátkem člověka.

Prostě, jak jste vytušili, nemám psy rád a to včetně toho Neviditelného.

Neviditelného čokla páníček pan Neff mi taky k srdci nepřirostl. Zaznamenal jsem jeho aktivity již někdy na konci devadesátých let, kdy jsem se o internet zajímal jen velmi okrajově. Fenomén začínal být na vzestupu a pan Neff byl u toho. Přišel jsem s ním do styku v jednom článku, kde se novopečený internetový guru vyznával z toho, pro koho je internet a pro koho ne. Zapamatoval jsem si pasáž, kde Neff psal, že internet je určen pro aktivní lidi pídící se po aktuálních a kvalitních informace, pro lidi s aktivním přástupem k životu, a ne pro upocené strejce, kteří kryjou pleš přehazovačkou. Bůhvíproč jsem si to zapamatoval, především asi proto, že jsem si dotehdy myslel, že internet je zde pro všechny, kdo k němu získají přístup a na provedení účesu se nikdo neptá (musí se providerovi posílat fotka, aby se přesvědčil, že přehazovačku nemám??)

Druhé setkání s panem Neffem nastalo koncem roku 2002 a tehdy mě pan Neff rozhodil natolik, že jsem o tom musel napsat článek. Nabyl jsem dojmu, že se pan Neff stal jakousi Oracle v tuzemském Matrixu a každý, kdo potřebuje nějakou informaci o minulosti, vývoji nebo budoucnosti elektronických médií, běhá za Neffem, aby mu to pan Vědma vysvětlil. Proto ho tak často vídáme v televizi. Ovšem tehdy to s jeho prohlášením o EU silně přehnal tím, že mě spolu s cirka dvěma milióny odpůrců vstupu do EU degradoval na dementa, který nedovede rozpoznat, co je dobře a co je špatně.

Jistě pochopíte, že jsem neměl ani minimální zájem podporovat Neffova Psa u čtenářů tím, že mu budu poskytovat články. Bývám v souvislosti s poskytnutím článků často kontaktován a zatím vždy jsem s poskytnutím článků na jiné weby souhlasil, díky čemuž se zmrdi například objevili na www.palmknihy.cz a na mnoha soukromých webech. Dělám tím jednak reklamu D-FENSovi a pak mi to samozřejmě dělá dobře, když má někdo o mé produkty zájem. Popularita zahřeje (ale uhlí je uhlí…). Sám také bez cenzury a reptání zveřejňuji doručené články, nejsa o jejich kvalitě vždy 100% přesvědčen, protože já byl svého času také vděčen serveru Zvědavec a Tuning.cz povděčen, že mi dělaly reklamu.

Byla jedna výjimka, a tou byl právě Pes. Tomu bych neposkytl ani ohlodanou kost.

Správný Evropan, který zaujímá aktivní přístup k životu a nekreje si pleš přehazovačkou, tedy prakticky Neff sám, by měl být schopný reagovat na písemné podněty v dostatečně krátkém čase a protože se dokud neozval, předpokládám, že se na nějakého D-FENSe, který s ním navíc ještě nesouhlasí, vykašlal. A to neměl.

Já jsem v podstatě megaloman. Slušňák napsal, že megalomanství je projevem ichtylismu a já hodlám nyní v sobě nechat zvítězit ichtyla. Když jsem před časem četl knížku o Albertu Speerovi, uvědomil jsem si, že ho vlastně obdivuji, i když jsem nemohl pochopit, co jej dalo dohromady s takovým uprděným kašparem, jako byl Adolf Hitler.

Porazíme v návštěvnosti Psa.

Nemohu sice vědět, kdy se tak stane, ale stanovuji to jako cíl.

Nevím kolik lidí Psa denně čte, ale budou jich zřejmě desetitisíce. I přes to politicky korektní hovno, co tam zpravidla najdou, tam pořád chodí. Znamená to, že mohou taky chodit jinam, jmenovitě na D-FENSe. Jen musíme umět nabídnout víc, než nabízí Pes, což podle mě nebude tak složité.

Sice občas hovořím o D-FENSově weblogu v neúctě a snižuji jeho už tak pochybnou hodnotu, ale ve skrytu duše jsem na tento „projekt“ hrdý. V poslední době ušel D-FENS velký kus cesty. Ještě před třemi měsíci to byly jen moje osobní stránky, nyní jsou to už naše stránky a jsme na to tři. O technické záležitosti v souvislosti s redakčním systémem se stará Lukáš L. a pravidelným autorem se stal Slušňák. Kromě toho, že to oba dělají dobře, je obzvláště pozoruhodné, oba tak činí zadarmo, což je v dnešní době naprosto unikátní.

Toto je tedy výzva pro další potenciální autory. Pro lidi, kteří by rádi zkusili něco napsat, ale nechtějí. Co jim dříme nějaká ta „střepina v mozku“. Přispějte na D-FENSe, tentokrát ne penězi, ale svými myšlenkami!


27.3.2004 D-FENS

12345 (5x známkováno, průměr: 2,00 z 5)
469x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:09
D-FENS © 2017