Hrůza

Featured Image

Tak dostal Hrůza po hubě a má po hudbě.

Nastává otázka, kdo za to může? A odpověď nasnadě. Policie ČR a Městská policie Ostrava. Jak jsem k tomuto došel? Jednoduchou úvahou. Obě policie mají za hlavní úkol střežit pořádek a zamezovat přečinům vůči veřejnému pořádku. A to se, jak vidno neděje ani v Ostravě ani nikde jinde.

Odbočka: Byl jsem v Brazílii na výletě s kamarády a zúčastnili jsme se tam několika místních karnevalů a také karnevalu v Riu. Po celou dobu pobytu jsme jezdili veřejnou dopravou a taxíky  a chodili jsme mezi místními v ulicích různě velkých měst. Byli jsme i ve slamu sami 3 běloši v noci?.  A koukali jsme jako blázni, jak to tam funguje. Po ulicích neustále chodí dva policisté s pendreky pomalým krokem a koukají kolem sebe. Ale ti policisté jsou chlapi! Jak takový policista vypadá ? Uniforma pískově hnědé barvy, kanady a pendrek metr dlouhý , takový ten s držákem asi dvacet centimetrů od jednoho konce a u pasu pistoli ( má přesný název, jež si nepamatuji) . Všichni policisté jsou bezvadně trénovaní, svalnatí a bicepsy mají jako Arnold ? a od prvního pohledu se ničeho nebojí. Bezdomovce překračují, dokonce jim nevadí, když spí na boku na schodech jejich strážnice a nechávají vstup do strážnice volný. Policisté jsou v klidu a hlídkují! Mají svojí trasu a tu opravdu prochází pravidelně. Běda však, když se začne něco dít!

Jednou jsme byli svědky v noci, jak na jedné originál brazilské zábavě u moře se do sebe pustili dva Brazilci a začali se prát. Během chvilky přiběhli dva policajti ohromnou rychlostí  a pustili se do obou pendreky a hnedka je oba zbili a odvedli na strážnici. Kruh kolem rváčů, který se utvořil, aby měli volno na zásah se rozplynul a vše probíhalo zase v pohodě dál. Žádný kamerový systém u moře na pláži nebyl! A vše bylo  během chvilky vyřízeno. A proč to? Protože všichni vědí, že když nic nedělají, tak je to v klidu a pohodě. Běda však, když překročí hranice toho co již není v pohodě. V tu ránu tam jsou policisté a jdou do toho hlava nehlava.

A nyní: kolikrát denně vidíte na ulici strážníky, aby se tam procházeli a koukali co se děje a šel z nich strach? Resp. vzbuzovali respekt? Já když mám štěstí tak je vidím jak MP nasazuje botičku nebo někoho prudí, že jede rychle či špatně odbočil. PČR se na ulicích nevyskytuje moc často, jako pochůzkáři. A obě vzbuzují pocity hanby, když se podíváte na jejich fyzické proporce.

A jsem u jádra pudla: V Ostravě je festival Barvy Ostravy  a pravděpodobnost takovýchto incidentů tam je a ve Stodolní jistě ještě větší než kdekoliv jinde. Kde byli? Proč nehlídkovali? Neměli by tedy být tam, kde se něco děje a ne tam kde se nic neděje? ABY PLNILI TO PROČ BYLI ZŘÍZENI? Není tudíž něco prohnilého ve státě českém?
Poznámka na závěr : Proč se ten Hrůza do toho  pletl? Nestačilo je jen tak upozornit a odejít a zpovzdálí zavolat Policii, když už chtěl být uvědomělý?? A to tam byl jenom on a ti dva?

To je ode mne na toto téma vše. Přeji krásné dny plné bezpečí!


22.07.2014 Dobromil Pravdomluv

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
219x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:52
D-FENS © 2017