Dopravní policie z papundeklu

Featured Image

Čtenáři mi poslali odkaz na web, který propaguje umístění figuríny dopravního policisty do každé obce. Má se to stát za účelem zvýšení bezpečnosti silničního provozu, jmenovitě za účelem záchrany životů, čemuž napovídá již sám název webu, 50prozivot.cz.

E-shop obsahuje několik figurín policistů vyrobených z kompozitního materiálu Dibondu, a to sice ostražitého se policistu s dalekohledem (6.990 Kč) a akčního policistu s plácačkou (také 6.990 Kč). Policie chtivý starostenský zmrd může zvýšit stabilitu svého policejního sboru pomocí originálního stojanu z jeklů za pouhých 2.990 Kč. Ceny zjevně reflektují fakt, že z cizího, v tomto případě obecního, krev neteče.

Záchranu životů skrze plastové policisty vzala na své bedra společnost s ručením omezeným Efectum Systems, která ovšem už neexistuje a nyní provozuje svoji činnost pod názvem Spedirent s.r.o.

Proč se to dělá? Pro záchranu životů, to je přece jasné. Mrtvoly se válí kam se jen podíváte. Všichni řidiči jsou vrazi a auto je jejich zbraň, každé ráno vyjíždějí, aby uspokojili svoji touhu po krvi vytkající z rozdrcených kočárků zdrcených matek. Jediné, co jim může v tomto řádění zabránit, je 193 cm vysoká maketa policisty z kompozitního materiálu opatřená reflexním potiskem. Web uvádí celou řadu zajímavých poznatků, kterré byste asi nečekali. Například že „Maketa policisty může i ve Vaší obci zachránit život!“. Dále vyzývá obecní představitele: „Tíží vás bezohlední řidiči překračující povolenou rychlost ve vaší obci? Řešením je policejní maketa.“ Dále také, a to je podstatné, „Naše maketa je jako jediná vyrobena pod záštitou policejního prezídia!“ a konečně obsahuje praktické instruktážní video pro montáž policisty do země. Návod postrádá kruciální informaci, že policistu je k dosažení optimálního účinku třeba zabetonovat hlavou nahoru, což by pro retardované veřejné činitele, které napadne takovými artefakty vyzdobit svou obec, nemuselo být intuitivní. K okamžiku publikace článku má videonávod 66 shlédnutí. O záchranu životů plastovými policisty vyrobenými pod záštitou policejního prezidia asi nebude mezi obecními představiteli valný zájem, nehledě na to, že způsob ukotvení do země je podle mého nedostatečný a mohlo by snadno dojít k vyvrácení policejní autority.

Web oproti tomu neuvádí výhody maket policistů oproti těm živým. Je jich celá řada. Například jsou levnější, nepožadují platy, odměny, výsluhy a úplatky a nerozbíjí drahá vypůjčená auta. Nepožadují vysvětlení bez poučení, neotravují nezákonnými kontrolami a prohlídkami a nezkouší na řidiče každou chvíli ušít nějakou boudu, aby dosáhli výběru pokuty. Nenádávají občanům „kurva ty kundo“, neohrožují je na životě svými vysoce přiměřenými služebními zásahy, nedealují drogy a neprodávají kradené rohy z nosorožce, nelžou na úřadech a nefalšují úřední zápisy.

Každopádně mě v souvislosti s maketami policistů, které pod záštitou policejního prezidenta mají zachraňovat životy, napadá jedna věc.

Jaká je vlastně ta dopravně-bezpečnostní strategie a co vlastně průměrný občan očekává od policejního sboru.

Na jedné straně mají mírně nadživotní urostlí plastoví policisté z reflexního materiálu zachraňovat životy tím, že budou podle návodu zabetonováni na viditelých místech, zatímco ti reální živí policisté dělají všechno proto, aby byli a zůstali co nejvíce neviditelní. Měří rychlost schovaní za bukem, pod maskovací sítí a z vašich peněz, které zaplatíte ve vyšších cenách povinného ručení, si pořizují ve velkých počtech drahá auta na skryté měření rychlosti.

Kdo je na správné cestě? Firma, podle které plastoví reflexní policisté zachraňují životy před bezohlednými řidiči pod záštitou policejního prezidia, nebo policejní prezidium, kterí utrácí veřejné prostředky za to, aby skuteční policisté byli pokud možno neviditelní? Viděli jste někdo někdy nějaký důkaz o tom, že skryté měření rychlosti je dobré ještě k nečemu jinému než k výběru pokut? Neviděli, protože žádný neexistuje.

Co říkají dopravní experti na takový rozpor? Jakou strategii vůbec státní a policejní dopravně bezpečnostní politika sleduje, pokud vůbec nějakou? Nebo jsme jen herní objekty nezodpovědných dopravních „expertů“, mocichtivých diletantů a party policejních plukovníků, které prostě baví fízlovat zbytek obyvatelstva?

Já každopádně hlasuji pro novou moderní policii. Za náhradu živých policistů plastovými. Dopravní služba Policie České republiky je z mého pohledu ta nejzbytečnější policejní složka, kterou nikdo nepotřebuje kromě jejích příslušníků. Kdyby ji den ze den někdo zrušil nebo všichni dali výpověď, většina lidí by si toho ani nepovšimla.

 


24.01.2019 D-FENS

12345 (419x hodnoceno, průměr: 1,12 z 5)
22 737x přečteno
Updatováno: 24.1.2019 — 21:52
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!