Co se děje s městapem?

Featured Image

Poslední dobou se děje zvláštní věc. Nejsem sám, kdo si toto všiml, zaznamenali to i někteří známí a ačkoli existence jevu samotná není sporná, o příčínách lze pouze spekulovat.

O městských policiích se vždy psalo výhradně pozitivně. Nepřipadalo v úvahu, aby noviny zveřejnily nějakou kritiku, a to ani u takových kriminálních sborů, jako byla Městská policie Lázně Bohdaneč za původního vedení. Kritika byla vždy k nalezení pouze v undergroundu, například formou amatérských videí na youtube nebo na blogách. Noviny se plnily články o tom, jak strážníci zachránili tu veverku, tu pejska, jak důvtipně najali dětské provokatéry, měřili rychlost ještě lépe schovaní než policie státní, prostě takoví hrdinové všedního dne, a ne ta banda pologramotných arogantních hovad s vyholenými hlavami, základním vzděláním a nějakou fake střední školu, kterou zařídila starostka. Když to nemůže dělat ani vyhazovače, tak to halt bude dělat strážníka.

Pak se něco zlomilo. Zlomilo se to zhruba na jaře 2013.

Tehdy ministr vnitra zmr. Kubice musel vzít zpátky novelu zákona o obecní policii, která měla ozbrojené šimpanze nadat ještě většími pravomocemi. Důvodem bylo, že ČSSD signalizovala neochotu mu to odkývat a naopak se chystala formou pozměňovacích návrhů dosáhnout pravého opaku. Mohlo se tedy stát, že by se strážníci například vrátili k tomu, pro co byli stvořeni, totiž pořádková činnost. Toho se zmr. Kubice, jedna z položek na skládce nejhoršího odpadu této země, zalekl a návrh stáhl.

Tím začal pes žrát psa. O tom, co strážníci dělají, se začalo otevřeně mluvit.

Stačí sledovat zpravodajství z tohoto týdne.

Média přinesla nejprve zprávu, že nějaký muž v Plzni uzemnil při hádce o parkování strážníka pěstí a zlomil mu na čtyřikrát čelist. Vyvolalo to ve mně obrovskou lítost a pohnutí. Toho nebožáka musela potom hrozně bolet ruka, protože to byla festovní pecka. Jenže pak se objevila zpráva další, která tu první zcela upozadila. Strážnici si vylili zlost na kolemjdoucím muži jménem Patera, který celý incident pouze sledoval. Strážníkům se patrně nelíbílo, že existuje svědek celé potyčky a jali se ho trochu postrašit, když už teda máme tu demokracii a nemůžeme ho kurva zatím zabít. Jenže co se nestalo. Celé se to objevilo v tisku, včetně informace, že státní policie se zachovala přesně tak, jak by od ní člověk očekával, totiž kriminálníky, pardon, strážníky zpucovali a ještě jim dali dýchnout. Ještě před rokem bylo naprosto nemyslitelné, že by se taková zpráva objevila v novinách, tam by stálo pouze, že strážníci zakročili proti agresívním jedincům, honili, použili hmaty a chvaty, útočníci se bránili, jednoho strážníka zranili, je to otec malého dítěte a teď bude měsíc žrát brčkem.

Dnešní dog eat dog report je ještě zábavnější.

Lektorka policejní školy, tedy toho ústavu, co tam prohlubují policistů (proti)právní vědomí, měla spolu se svým otcem napadnout stráznice ve Zdibech. Neměli sice tak vytříbený styl jako výše zmíněný fanoušek městské policie, ale i tak to stačilo na nějaká lehká zranění. Nikdy, never ever by se za starých časů nestalo, aby se tohle objevilo na veřejnosti. Tady se muselo něco změnit, nahráli novou verzi matrixu nebo tak něco, protože ještě loni touhle dobou by něco takového prostě nešlo ven.

Celá zpráva je velice zábavným čtením připomínajícím Zvonokosy, jen místo zvířátek jsou tam různí představitelé silových složek. Tak se například dozvídáme, že strážnice podle informací Novinek asistovaly místostarostce při řešení stížností na parkování. Co je to kurva za úřední úkon? Stěžovatelkou měla být domnělá agresorka, avšak kdoví jak to nakonec bylo, neb i ona utržila nějaké šrámy, takže i tam asi také došlo na nějaké hmaty a chvaty. Zejména zábavná je informace, že se obě strážnice nenechaly zneschopnit (mám na mysli pracovní neschopnost z důvodu léčení, aby nedošlo k dezinterpretaci), protože by ve Zdibech bylo málo strážníků a masivní invazi zločinu do Zdib by tak neměl kdo čelit. Zajímavá je i fotka zachycující „strážníka“, jakési podivné individuum v oblečení připomínajícím spíše pobřežní hlídku, s ironickým titulkem „Obecní policie Zdiby“.

Nepochybuji, že příští týden přinese zase nějaké další aktuality ze života městské policie. V podstatě to celé směřuje do stavu, kdy nějaký další Patera nebo jiný nešťastník vytáhne při útoku obecního komanda bouchačku a udělá do agresivního strážníka díru v rámci nutné obrany, což bude snad dostatečným podnětem pro veřejnou diskusi.

Určitě nebude jen tak, že městská policie v Praze začala odtahovat auta poslancům. Mnoho let je ta auta nezajímala a najednou je třeba je odtáhnout? To je přece posun a ten se nestal jen tak.

Teorie je taková.

Bureš pojmenoval správně dvojaké fungování Evropské komise, kde se podle něj jiné věci říkají a druhé dělají. Je to naprosto přesné, Bureš to shrnul dokonale. Neplatí to však jen pro EK, platí to i jinde. Někdo může mít dojem, že na lokální úrovni spolu strany soutěží o voličskou přízeň. Ve skutečnosti spolu sice orálně soupeří, ale reálně si rozdělují sféry vlivu naprosto ve shodě. Například ČSSD si vezme teplárnu, Občané pro Budějovice dopravní podnik, ODS dotační přerozdělovnu a tak dále a TOP09 třeba městskou policii. To je prosím jen příklad. Důvodem této dělby je funding. Rozpočty uvedených organizací se začnou dojit, aby bylo možné financovat politické strany.

Myslím si, že na TOP09 a její korupční satelit nazvaný STAN jako relativně nového (ale zase výkonného) hráče na poli obecního rozkrádání vyšla v řadě případů ta městská policie. Pokud někdo tápe, jak lze dojit městkou policii, tak by měl probudit svoji fantazii. Městská policie disponuje rozpočtem. Nakupuje různé věci, jako například hajzlpapír, obušky, botičky, stříbrné cihly a tak dál, a z toho všeho můžete získávat provize. Moudrý starosta si svoji městskou policii hýčká a stará se, aby její headcount rostl. Je to důležitý faktor vlivu, můžete pomocí ní strašit lidi, vést blacklisty a whitelisty, vytvářet dojem, že se staráte o pořádek, což na početnou skupinu hloupých nebo neznalých  voličů funguje a v neposlední řadě, duší každého egocentrického maniaka potěší, že má vlastní vojenskou jednotku. Poslanci TOP09 v parlamentu hlasovali pro různá rozšíření pravomocí městských policií vždy jako diví. Myslím si, že je to nativně jejích sféra vlivu.

Bureš potřebuje zlikvidovat TOP09. Jsou to ještě větší zloději než Babofert a určitě se jimi cítí ohrožen. Taky jsou reálně jediní, kdo se může Burešovi postavit. Protože je ale nemůže atakovat přímo – byl by to zničující boj, ze kterého by vyšly obě strany příliš oslabené, rozhodl se útočit na jejich fundraising. Tím je sice neporazí hned, ale za nějaký rok nebo dva to dotáhne do stavu, kdy to začnou cítit, a za čtyři roky třeba jim to úplně podlomí kolena. Je to nejspíš součást koordinovaného mediálního útoku, který je veden hned na několik slabých míst, a na konci bude, že je oslabí natolik, že se celá TOP09 i se starosty složí sama jako shnilá kadibouda (podobně jako ODS nyní). Komunální volby se blíží a z městských policií by se navíc dalo udělat téma – no řekněte si, co udělali pro vaší bezpečnost třeba dneska? Hádám správně, že hovno?

Očekávám, že někdy na jaře 2015, po sérii skandálních událostí involvujících ozbrojené šimpanze z různých koutů republiky, se objeví řešení v podobě nějaké novely, která sváže dosavadní téměř absolutní volnost obcí vytvářet si ozbrojené sbory agresivních darmošlapů. Nebo zaútočí na jejich pravomoci, případně bude pro ně vyžadovat nějaké speciální podmínky.

Musím říci, že mě to nějakým perverzním způsobem hřeje. Ostatně jako vždy, když pes žere psa.
 
  


 07.06.2014 D-FENS
 

12345 (3x hodnoceno, průměr: 1,00 z 5)
655x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:52

Reklama

D-FENS © 2017