Blbonavirus - zpět na článek

komentářů 136

 1. jen bych chtěl upozpornit že počet ozdravených je dokonce v odkazu číslo 3 od pana domácího tady na hlavní stránce, v současné době je to 331 uzdravených, 304 mrtvých a 13968 nemocných https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

  1. Tohle asi PAKOvi uteklo. Úmrtnost je tudíž skoro 50%.
   Je třeba porovnávat počet zemřelých s počtem uzdravených.
   U nakažených jaksi zatím nevíme kam se to vrtne.
   Bagatelizování ničemu nepomůže, i když na paniku u nás je zatím brzy, s tím souhlasím.
   Můžeme jen doufat, že se virus postupnými mutacemi „oslabí“ a že si lidi na něj „zvyknou“ jako na normální chřipku.
   P.S.
   Ačkoliv mi kamarádi říkají že za vším vidím židobolševické spiknutí, tak v tomto případě……

   1. Dobře si ještě uvědomit, jak dlouho tu epidemie je a kolik lidí se z toho zatím vylízalo. Tedy když nic jiného, vyřazuje to lidi z provozu na dost dlouho dobu (pochopitelně z důvodů nedostatečných testovacích kapacit může být více nejen nemocných, ale i vyléčených).

    Jinak z čínských kolonií v Africe tam není ani záznam. Takže buď se to tam nedostalo, nebo to tam nikdo nerozlišuje a neřeší.

    1. Na nějaké relevantnější údaje je třeba počkat až vypukne epidemie v nějaké normální zemi.
     Jak již bylo napsáno Čína j přímo vzor všelijakého mlžení, takže důvěryhodnost je skoro nulová.
     Kromě škod při „vyřazení“ lidí z prac. procesu je nutno počítat i s velkými škodami v obchodních vztazích, turistice, spousta sil bude vázaná na různé kontroly, kolabovat bude i zdravotnictví a sociální systém.
     Brr ať už je to za námi.

     1. Na normalni zeme sere pes, Cina nema schopnost otestovat dostatecny pocet vzorku vcas. To je primarni duvod, proc stavi ty nove nemocnice, pocet podezrelych jim roste rychleji nez stihaji diagnostikovat. Pred tydnem jich meli 70 000 na pozorovani, ted pres 90 000. Diagnostikuji za den nejakych 1 200 vzorku(i kdyby 2 400, porad to roste rychleji nez oni stihaji odbavovat).

   2. Úmrtnost určitě není 50 %, to se z toho, že je zatím zhruba stejný počet úmrtí jako vyléčených určitě nedá dovodit.

  2. Uzdravených je 0,0% dokud nebude lék uzdravení se nekoná

   1. Cili komu po prokazanem onemocneni timto virem nasledne po nekolka dnech vir neindikuji, tak se jedna o co? Ja jen, ze toto uz v mnoha pripadech prave nyni probiha.

    1. Čemu nerozumíte na tom, že není lék vakcína teprve bude. A za měsíc bude, ale bude špinavá, nepročištěná. Lék není, nemoc je smrtelná a uzdravení se nekoná. Vše ostatní je jen pro nešíření paniky. Sežente si preventivně tu roušku nebo doma roztlučte do podšívky kalhotek (viz foto) černé uhlí a pokud to sem doleze budete připraven.

     1. No… nerozumim tem blabolum. Prozatim je par lidi vylecenych, zrejme funguje nejaka kombinace antivirotik. Ze se ta sracka siri a rozsiri, o tom zadna. Ale bavime se o vyleceni. Vyleceni probehlo a nekolikrat, ale trva podstatne dele, nez sireni nakazy, samozrejme. Pokud to sem doleze, tak se neposeru. Ja jsem dvakrat prezil temer vlastni smrt, takze to chce klid a nohy v teple.

      1. Zadna nemoc neni stoprocentně smrtelna a vetsina lidi se uzdravi i bez leku. Jina vec jsou pripadne nasledky.

      2. Tak vy zajedete Uazem do lesa a jelikož tento bacil zabiják umí chodit jen po lidech tak s puškou přežijete. Nebude to od koho chytit. Je to takové levnější řešení, než mít preventivně předkoupené letenky po kontinentech, platinové karty nebo mít přistaven vládní speciál s plnou nádrží. Budoucnost se hádá špatně, může to být slabší než španělská chřipka a nebo také 10 x horší….

   2. To je ale hovadina. To neplatí ani u Eboly.

    1. Je pravděpodobné, že se sem to onemocnění zavleče
     ředitelka protiepidemického odboru pražské hygieny Zdeňka Jágrová….. Před deseti dny by jste v reakci na tento názor úsměšně protahovali své hovní ksichty. Ted držte pusi!

 2. Ono ani tak nejde o to, co v těch sračkometech pořád dokola melou. Nakonec je lepší, než kdyby se něco zamlčovalo. Udivující je, kolik lidí napříč sociálním spektrem lze ovlivnit, anebo se nechají ovlivnit prostřednictvím sračkometů. Nevím, co by mělo nastat, kdyby sračkomety denně žvanily o tom, že ročně natáhne brka na infarkt cca 50 tis. a na raka cca 25 tis čechů.

  1. Nestalo by se nic, protože řešení je po ruce, ale zdlouhavé a vyžaduje aktivitu nad rámec přiložení kreditky ke kase.

 3. Jen tak bokem, je-li pravda, že Čína ohlásila, že teď už zvýšila testovací kapacitu na 2000 vzorků / den, pak je zjevné, že toho zatím moc nenatestovala a ani teď nenatestuje. Všechna ta čísla jsou tedy dosti na vodě (jen v karanténě je přes 30 mil lidí).

  Dále pokud je pravda, že 20-30% případů vyžaduje hospitalizaci, tak přímá smrtnost může být malá, průsšvih je to obrovský. Zvažte ke je hospitalizovat, kdyby tu byly nižší desetitisíce nakažených…

  1. To tak zhruba odpovídá tomu, že o cca 2000 nakažených lidí ofi denně přiznávají ..

   Ta data co Číňani poskytují jsou jen jakási hausnumera nemající hodnotu zlámané grešle.
   Hodně střízlivý odhad bude o řád výše a krát min 2 až 3.

   Ostatně asi těžko by dělali takhle nákladné manévry kdyby šlo o „jen“ 300 mrtvých/13000 nakažených za 10-15 dní. To představuje v jejich demografické matematice zrnko písku na Sahaře.

   1. No nemuzou priznat nekoho, kdo s tim oficialne zatim nic nema spolecnyho…

    Kurvaaaaaaaaaaa, chlapi.

   2. A manevry delaji proto, ze maji pres 90 000 lidi na pozorovani a roste to rychleji nez ty 2 000 otestovanych za den.

   3. Z toho mála, co od známých o rejžácích vím, tak že se jim občas dá věřit pozdrav – ale už ne to, jak ho myslí.
    Taky se přikláním k tomu, že jde o čísla v jiných řádech – protože současná drakonická opatření do budoucna, tomu prostě napovídají.
    Skrzevá budoucí mrtvé v řádu tisícovek kusů, by se v Číně nikdo vůbec nevzrušoval. Ta země má skorem 1,4MLD lidí, z toho 1/3 nemá ještě v roce 2020 každý den co do huby.
    Tady je krásně vidět, co jsou komunističtí funkcionáři, ale i naše ctěná média zač.
    Tváří v tvář smrtelnému ohrožení budou furt lhát, jak červení psi.

    1. Viz vyse, oni nelzou, ale vic zjistit proste nedokazi. Ze je nakazenych vic – ano. Jenze Cina je nema jak detekovat. Otazkou spis je – fajn, zavreli mesta. Cajk, co lidi na venkove…

  2. Otázka zní, jak se testuje? Tj. jaká meteda? A testuje se přímo virus nebo protilátky proti němu. A jaká je senzitivita a specifičnost metody? Tj. kolik % z nakažených nezachytí a kolik je naopak falešně pozitivních výsledků?

 4. V tomto případě panika může být opravdu na místě. Dovolím si citovat odjinud:

  Proč se Čína bojí?
  Trochu statistiky, matematiky a faktů:
  Přenos u koronaviru je stejný nebo horší než u běžné chřipky. Máme tedy z čeho vycházet, co srovnávat a zbytek je jen matematika a statistika.
  Chřipka v ČR
  • ročně nakaženo cca. 1 mil. lidí
  • z toho 200 lidí zemře
  • to je 0,02%
  zdroj:
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/chripka-ma-v-cesku-za-poslednich-pet-let-pres-550-obeti-40094529
  http://szu.cz/uploads/documents/CeM/chripka/2019_chripkova_sezona/Zprava_za_sezonu_ARI_ILI_18_19.pdf

  Koronavirus
  • Potvrzená úmrtnost je 3%
  Pokud bude počet nakažených stejný jako u chřipky, tedy 1 milion, tak se jedná o 30 000 mrtvých lidí.

  Ok, není to málo ale nevysvětlujete to panickou a naprosto bezprecedentní reakci v Číně, která bez ohledu na gigantické finanční ztráty izoluje jedno město za druhým a drží v současné době doma (v bytech či domech) nemalou část populace která má zákaz vycházet.

  Takže klíčová otázka zní:
  Proč je Čína tak vyděšená?

  Zřejmě je za tím obrovský rozdíl v procentu vážných zdravotních komplikací.
  Zatímco u chřipky se jedná zhruba o 0,06% tak u koronaviru se jedná o 20-30%.
  (Zde je perfektní zdroj ohledně oficiálních čísel: https://bnonews.com/index.php/2020/01/the-latest-coronavirus-cases/)
  Pokud by tedy onemocnělo koronavirem pouze 100 tisíc lidí, bude potřebovat akutní lůžkovou péči 20-30 tisíc lidí.
  Kapacita volných lůžek na infekčních oddělení v celé ČR je při optimistické odhadu cca. 300. (je započítáno 100 lůžek ve specializované infekční nemocnici Těchotín)
  Tedy přes 20 tisíc lidí by zůstalo ve vážném zdravotním stavu doma bez lékařské péče.

  A to se zřejmě stalo v Číně. I přes relativně malý počet nakažených byla během pár dní již v samotném začátku epidemie vyčerpána veškerá kapacita jejich zdravotního systému.

  Jednoduchým výpočtem zjistíme, že u nás dojde k vyčerpání volné kapacity lůžek na infekčních odděleních okolo 2 tisíc potvrzených případů.

  Ještě si myslíte že čínské opatření jsou přehnaná?

  více na:
  http://www.osel.cz/11006-koronavirus-wuhan-muze-byt-mnohem-nakazlivejsi-jsou-ale-i-dobre-zpravy.html

  1. I když je potvrzená úmrtnost jen 3%, panickou reakci bych viděl za tím, že virus si nevybírá zda půjde o plebs, a nebo o předsedu důležitého výboru, je mu to putna. Asi něco jako Smrťák z pohádky Dařbuján a Pandrhola ( “prase počká, ty seš přednější”). Někteří lidé možná rádi věří tomu, že jim by se něco takového stát nemělo, protože jsou bohatí a mocní. My standartní šusprdi často riskujeme zdraví nebo život v práci ( i na cestě do práce), takže nás o trochu větší riziko, že se něco nemilého přihodí, může nechat celkem v klidu.
   Zajímavé postřehy má jako vždy profesor Farrell:
   https://www.youtube.com/watch?v=DEDvH9cadb0

  2. Taky stojím za tím, že rejžák zdaleka neříká všechno. Jejich chování i střípky z různých sekcí internetu naznačují, že se jedná o pěkný průser.
   I na komunistickou zemi, kde jednotlivec, nebo i tisícovka lidí vůbec nic neznamená. V případě, že jsou zdraví, žeano..
   Ta jejich, kolikrát na naše poměry až hysterická opatření /momentálně izolovaných cca 70M lidí v 11 městech/ napovídají něco o tom, že ani ty balíky prachů, vydělaných na šuntu, momentálně nezabírají a čeho se nedostává, je čas.
   Kterého zhruba dva až tři týdny prosrali utajováním a spoléháním na to, že se to neprovalí, nebo to zmizí samo.

 5. já bych bral v potaz, kolik lidí kde ročně úmře na běžnou chřipku. V číně bych řekl, že i we wuchanu másobně více, než na coronu. I u nás úmře ročně cca 1500 lidí na běžnou, nijak nemutovanou chřipku. (celosvětový průměr je 2000 lidí na 10 000 000).
  Rozhodně to nikdo nepodceňuje, což vidíme na karanténě, kontrole letadel atd. Ale doufám, že to nějaká dramatická hrozba není. Panika v evropě je asi tak aktuální jako panický strach z migrantů v čr. Prostě pro hejly…

  1. Tak hrozba to je při (předpokládané) 200x vyšší letalitě.

  2. Tak podle zprávy toho SZU http://szu.cz/uploads/documents/CeM/chripka/2019_chripkova_sezona/Zprava_za_sezonu_ARI_ILI_18_19.pdf umřelo na chřipku v ČR okolo 200 lidí za rok, nikoli 1500. Pravda, určitě budou i takoví, co na ni umřeli jinde než ve špitále, ale ten rozdíl asi nebude tak velkej.

 6. Těm co mají pocit, že někdo jen zbytečně hysterčí, bych vzkázal ať vezmou v úvahu ty oficiální údaje z Číny, které jsou k mání a jako protiváhu opatření, která tam jsou aplikována. Asi nikdo na světě by jen tak mírnix týrnix neizoloval v karanténě (počtem obyvatel) oblast čtyřnásobně převyšující Českou republiku, kvůli v té době udávaným několika stovkám nakažených a desítkám zemřelých. Od té doby se předpoklad, že oficiální čísla pokulhávají za realitou minimálně o řád jen potvrzuje. Navíc i přes ta poměrně přísná až drakonická opatření, počty nakažených vzrůstají (oficiálně tempem, kterým jsou schopni diagnostikovat), neoficiálně podle výpočtů profesora Josepha T. Wua a jeho týmu to bylo včera 75.000 jen ve Wu-chanu, což by zhruba potvrzovalo předpoklad desetinásobku celkově udávaných nakažených tedy 110 – 120 tisíc, za zhruba měsíc od vypuknutí epidemie a přes všechna přijatá opatření!

  1. Tak nějak …
   Především: v celé Číně je celková roční mortalita cca 22 mil. lidí, neboli 60 000 denně.

   Obávám se, že „systém“ nemá ani náhodou schopnost vůbec detekovat v jejich případě tak malá čísla jako 13000 nakažených, natož 300 mrtvých jakoby „navíc“ jak se stále snaží tvrdit.
   Jiným slovy ten průser musí být o řád či spíš i více jinde ..

   1. Otázkou je, jestli jsou všichni scíplí otestováni. Asi jako nehody pod vlivem alkoholu. Když řidič na hasiče vyteče, nikdo už ho na alkohol netestuje.

   2. Ono to bude nejspíš něco mezi. Čína se jako totalitní stát jistě nechce prezentovat jako ten, co takovouhle nemoc nezvládl a pustil ven. Proto ten argument, že to musí být masakr, protože mají taková opatření nepokládám za zcela validní. Naopak, klidně bych připustil overraction pro zachování tváře. Stejně tak si ale myslím, že ten počet zejména nakažených bude asi dost podhodnocený zejm. proto, že je celá řada mírných i asymptomatických případů. To na jednu stranu znamená, že se to asi bude šířit dál, na druhou stranu to ale nakonec nemusí být takový masakr.

 7. Nejhorší smrt je z vyděšení. Jak je hloupá tak i zbytečná. Zemřít zesranej strachy, to fakt není o co stát.

  1. To je taky pravda. Co se má stát, se stane.

   1. Ámen.

    1. Ale některejm doktorům to radši nevykládej ;-)

   2. Jo, to rikal ten typek, co sedel u reky, jak z ni vylezl krokodyl a lidi na nej rvali, at utece.

  2. Udusí vás to, víte to? A nejlepší je klasická chřipka zároven s 2019-nCoV, to se upečete v 50 C° horečkách…. včetně vaší rodinky a sousedů. Budete brečet, že nemáte roušku za 300

   1. A nakonec vás sežere invaze kobylek. Vy budete dobrej debil.

 8. Dovolím si opravu. Aspirinem lze úspěšně zabránit otěhotnění, zejména, drží–li jej dotyčná pevně mezi stehny. Tato metoda funguje i s lentilkami.

  1. Slysel jsi nekdy i o jine pozici nez o misionarske? Kolena od sebe opravdu nejsou nutnou podminkou penetrace.

   1. Přece jenom ale u toho pevnýho držení stehen u sebe to jde furt hodně blbě, možná až tak, že by to jako že pomoct mohlo ;-)

    1. Někdy může být pevné držení stehen u sebe u nějaké rozjetější MILFky předpoklad úspěšného dokončení akce ze strany muže :-)

     1. Přesně :)

   2. Samozřejmě, jen mou poznámku bereš mnohem vážněji, než byla míněna. Pro úplnou jistotu je nutno použít ještě jednu pilulku mezi půlky.

 9. Co je na vitaminech spatneho? A prodavat rousky za draho, to je akorat vyuziti prilezitosti, nekdo kupuje rousky, nekdo jod. :)

  1. Meli by v lekarnach delat pokladny podle toho, na jake postapo ten ci onen zakaznik zrovna veri. Aby ti, co chteji jodove tablety zbytecne nezdrzovali ty, kteri akutne chteji rousky.

   1. Nevim, minule jsem tam byl pro vlozky do bot, hroznovej cukr a prasek po. A jak to dopadlo? S praskem po me vyfakovali ze prej si ma prijit pani, hroznovej cukr a vlozky nebyl problem. :)

    1. Není to tadlencta diškriminacééé?

     1. Neni, von chtel i zaplatit.

      1. A žencký v lekárně neplatí či?

       1. Dyskrymynace prece je hen kdyz neco chces po nejmenovane cikanske nebo dokonce romske mensine, nu ni?

        1. Si zamrz někde v dávnověku, neska frčí tydlencty gendery a jiní doktoři a inženýři, cigáni už za chvílu nebudou nikoho zajímat.

         Pro ně to bude průser, akorát přemejšlím, která varianta bude horší pro všechny ostatní :D

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!