Zmrdí školička s Milanem

Featured Image

Následuje kurs základní zmrdí komunikace pro úplné začátečníky inspirovaný online rozhovorem s exministrem Šimonovským na serveru Idnes.

Online rozhovor s Ing. Milanem Šimonovským se odehrál v úterý 19.6.2007. Je to poprvé, co se Šimonovský uvolil komunikovat o svém prvním velkém a hned nejlepším životním výtvoru (quasi)přímo s občany, doteď totiž volil nepřímé formy komunikace. Šimonovský v posledním roce proslul tím, že nepřipouštěl vůbec žádnou kritiku legislativního zmetku, který protlačil. Ve všech televizních debatách, ve kterých se Šimonovský objevil, vykazovalo jeho chování kolem silničního zákona pokaždé stejný vzorec: nejdřív chvíli diskutoval, následně ho ovládlo jakési svaté nadšení, oči mu zahořely zlostí nad tím, že jej lidé neberou vážně a pak už bylo jen militia christi.

Ani v tomto případě tomu nebylo jinak. Elektronická diskuse započala v 13:00 a v 13:06 byla vyhlášena uzávěrka na doručené dotazy. I přes krátkou dobu se stačilo sejít 63 otázek, které vcelku věrně kopírovaly názor veřejnosti na princip i výsledky silniční buzerace v Čechách. Šimonovský odpověděl na jejich zhruba jednu čtvrtinu. Ve 14:03 se nám Milan online odporoučel, patrně zjistil, že už jde do tuhého a žádné ovace nepřijdou. Při posledních odpovědích si počínal poněkud zlostně a tak jsem usoudil, že už je zase v transu.

Ale to je celkem vedlejší. Myslím, že odpovědi pana exministra jsou výborným vodítkem pro mladé zmrdology v dešifrování zásad zmrdí komunikace.

Dotaz na Ing. Milana Šimonovského: OTÁZKA (RS)
Proč máme nejtvrdší bodový systém na světě (počet bodů, sazebník, doba odebrání řidičského oprávnění“) (…) ?
Odpověď Ing. Milana Šimonovského: ODPOVĚĎ( 19.06.2007 13:40 )
Nejtvrdší systém v žádném případě nemáme, rozsah skutkových podstat obodovaných přestupků je spíše průměrný. V Německu je obodován každý přestupek, i ten nejmenší. (…)

(Pan Šimonovský se měl lépe připravit. V Německu každý přestupek obodovaný není. Celkově vychází německá varianta bodového systému z přístupu, že bodované přestupky jsou jen ty, které mohou někoho ohrozit. Například takové překročení max. povolené rychlosti o 10km/h tak není provázeno udělením bodů. Tématem jsme se již zabývali.)

OTÁZKA (pepan)
Dobrý den, zajímalo by mě, proč byl přijat zákon v této vyloženě perzekuční podobě bez motivačních prvků, které obsahuje např. zákon platící v Německu (…)
ODPOVĚĎ( 19.06.2007 13:16 )
Zákon ve stávající podobě je velkým kompromisem, který byl ve Sněmovně přijat. Základem zákona jsou obdobné předpisy z Německa, Rakouska a Velké Británie, kde zákon funguje bez problémů (…)

(Pan Šimonovský opět lže. Rakousko bodový systém neprovozuje. Pokud vím, tak to ani nemá v plánu. Britský systém je od českého velice odlišný. Obecně se dá říci, že vlastním vývojem českého systému vznikl mutant, který nenese prvky žádného jiného obdobného zákona ze zahraničí. Pro zajímavost, v původním návrhu, který pan Šimonovský jménem svého ministerstva ve sněmovně předložil, se body udělovaly i za špatné parkování).

Lekce I. Zmrdí lhaní

Zmrdi při svém lhaní zpravidla vycházejí z toho, že příjemce komunikace nemá čas, chuť, příležitost nebo zájem si sdělenou informaci ověřovat. Samozřejmě nemůžete lidem říkat, že voda teče do kopce, protože to je moc očividná lež použitelná jen v reklamě.V případě sdělení, která si lze ověřit jen s vynaložením jistého byť minimálního úsilí, lze lhát až se od huby zapráší. Tak třeba můžete tvrdit, že energie přechází ze studenějšího tělesa na teplejší nebo že CO2 stoupá ve vzduchu směrem vzhůru.

Pro rozhodnutí, kdy lhát a kdy raději nelhat, lze použít následující kvantitativní rozbor: 30% lidí ovládá internet. Z toho 1% sleduje internetovou diskusi. Z toho počtu 10% je vůbec ochotno nějaké informace hledat a z těch 10% je skutečně hledat bude. Takže 10.000.000 x 0,3 x 0,01 x 0,1 x 0,1 = 300 lidí v celé zemi přišlo na to, že Šimonovský lže. A to se dá zanedbat, protože těch druhých je 9.999.700.

OTÁZKA (fraze)
Myslíte si že se něco zlepšilo?? Já myslim že jde pouze o „buzeraci“ řidičů – možná to bylo dobře myšleno, ale dopadlo to jako dycky všechno – špatně! Díky
ODPOVĚĎ( 19.06.2007 13:11 )
Zákon je jen nástrojem, který umožňuje policii postihovat bezohledné řidiče. Bez její denní přítomnosti na silnicích je nový zákon neúčinný. Otázkou je, proč stejní řidiči jezdí v Rakousku a Německu ohleduplně, zatímco u nás se navzájem vraždí.

Lekce II. Zmrdí zastrašování.

Ne nadarmo se říká, že strach je jeden z nejsilnějších motivačních činitelů. Použijte ho kdykoli pro zmrdí záměry, je to mnohokrát vyzkoušeno. Když si nekoupíte náš nový vysavač Magic multi kulti turbo ultimate, roztoči vám uhryžou péro. Když vojensky nepřepadneme okolní země a neokrademe je, seberou nám Lebensraum. Pronášejte taková slovní spojení jako „piráti silnic“ (každý si hned představí nějaký šílený jednooký zjev s dřevěnou nohou, která tiskne plynový pedál a nikoli třeba policejního exprezidenta Husáka) nebo vyhrožujte vraždami. Podobně jako je při výrobě leštěných prdů důležité, jak to vypadá a ne jak to funguje, je při mindfuckingu důležité, jak to zní a ne co to znamená.
 

OTÁZKA (Michal Vašíček)
(…) Podle statistik mvcr za leden až květen 2007 zahynulo o 10 procent více lidí, než za stejné období v předchozím roce, kdy ještě neplatil nový silniční zákon a zvrátil se tak pozitivní trend nastartovaný v předchozích letech (….), který vůbec nezohledňuje závažnost spáchaného přestupku, řidiče nevychovává, pouze trestá? Sledujete tyto statistiky a jaké jsou vaše pocity nyní?
ODPOVĚĎ( 19.06.2007 13:06 )
Sleduji statistiky. Statistika za uplynulý rok platnosti nového zákona dokládá, že na silnicích zahynulo o 300 lidí méně než byl stav v uplynulých letech. Letošní rok je skutečně mimořádně tragický, doufám, že dojde ke zvratu. Očekávám, že policie si uvědomuje, že bez nich nelze situaci na silnicích zlepšit.

(Pan Šimonovský v tomto bodě snad nikoli lže, ale jen přiohýbá fakta tak, aby je mohl výhodně interpretovat. Počet úmrtí v roce 2006 klesl vůči 2005 o 171, tedy zhruba o polovinu počtu, který Šimonovský uvádí. Počet úmrtí klesal v předchozích letech i bez pana Šimonovského, pan Šimonovský není naštěstí na tomto světě jediný, kdo pro bezpečnost uživatelů automobilů něco dělá. Tak automobilky vyprodukovaly bezpečnejší auta, kraje se aspoň občas snaží o lepší dopravní značení, přibyly nějaké dálnice… Pan Šimonovský však potřebuje, aby skóre jeho zmetkozákona vycházelo lepší, a tak zvolil správně bázi, například roky 2003 nebo 2004, na které to hned vychází příznivěji.)

Lekce III. Zmrdí manipulace s čísly

Když jsme si pověděli, jak a komu lhát, povíme si také, jak tomu dodat důvěryhodnost. Říkejte prostě čísla. Jedno jaká. Čím větší píčovina, tím víc to na lidi (=vohnouty) zapůsobí. Hlavní tři triky jsou:
– použití operátoru „až“ nebo „už“: Náš úvěrový program SocBankrot od 47% rpsn. Vaše řasy budou o 67,321% delší.
– manipulace s jednotkami: Zaveďte si vlastní soustavu jednotek. Třeba megatampóny na pikoloket. Nikdo to nepřepočítá, hlavně že toho bude hodně (pozitivní jevy) nebo málo (negativní jevy).
– v případě, že používáte relativní (poměrné) nebo diferenční (rozdílové) údaje, volte správnou bázi. Předhazují vám, že vaše automobilka vyrábí rok od roku méně spolehlivá auta? Je třeba říci – naše auta jsou nyní mnohem spolehlivější než naše auta v minulosti. (Ve srovnání s rokem 1930, ale to si nechte pro sebe).

Oblíbený zmrdí pracovní nástroj se jmenuje statistika. Důvěryhodnost statistik pojmenoval už Winston Churchill. Myslím, že všichni si můžeme i bez Milana a bez statistiky odpovědět na to, zda je na silnicích v posledním roce bezpečněji anebo naopak.

OTÁZKA (Vladimir)
Pros se domnivate ze rozumite dopravni problematice ? Ridite sam ? Jake auto ? Je podmotorizovane ? Chodite pesky ? Rozhlizite se na prechodu nebo jenom davate najevo ze chcete prejit ?
ODPOVĚĎ( 19.06.2007 13:30 )
Nový silniční zákon není jen mým dílem. Vytvořili ho odborníci z ministerstva dopravy a ministerstva vnitra. Podílela se na něm i odborná veřejnost. Jeho konečná podoba je výsledkem debat ve Sněmovně a v Senátu. Dopravou a dopravními systémy se zabývám celý život, už více než třicet let

Lekce IV: Sežeňte nějaký ty vodborníky kurva.

Pro obhajobu jakkoli pochybných produktů opatřte různé odborníky, kteří dodají všemu ten správný punc. Lidé udělají za peníze skoro všechno, je to jen otázka vynaložené částky. Horst Fuchs používá pro testování nožů vyrobených z ušlechtilé oceli vyrobené z roztavených plechovek k tomu vytvořené švýcarské instituty, kde prsaté vědkyně provádějí různé zkoušky na zařízeních, které připomínají spíše kuchyňské vybavení. Doktorka Šuralová v televizi ještě donedávna vyšetřovala dítě, pak myla Brefem hajzl a pak zase vyšetřovala dítě. Sežeňte nějaké manekýny, navlečte je do bílých plášťů a vohnouti to bez problémů přijmou.

V případě silniční buzerace tvoří „odbornou veřejnost“ povětšinou komediální instituce zvaná Centrum dopravního výzkumu. Platí je MDČR, čímž je kruh dokonale uzavřen. Nejnovější hit z této líhně se jmenuje Tempo 30. Neobjektivita této instituce a odvaha, se kterou propojuje ve svých zprávách environmentální a bezpečnostní aspekty dává vytušit, s jakými „odborníky“ tady máme co do činění. Nejvýznamnější perlou CDV je vychvalování alkoholismu v provozu na veřejných komunikacích..

Zejména mě pobavilo, jak se Šimonovský pasuje do role dopravního odborníka. Zřejmě zde došlo k realizaci fenoménu „odborník bez zkušeností“.

OTÁZKA (RS)
Jak je možné, že legislativním procesem přípravy zákona pod vaším vedením prošly takové perly jako 1 bod za nedovolené užití dálnice nebo silnice pro motorová vozidla nemotorovým vozidlem (…), jehož konstrukce nebo technický stav neumožňuje dosažení rychlosti nejméně 80 km.h-1. Řidiči nemotorových vozidel řidičské průkazy nepotřebují :-)
ODPOVĚĎ( 19.06.2007 13:33 )
Tyto chyby odstraňuje novela, která bude projednávána dnes odpoledne v Poslanecké sněmovně, a měla by během tří měsíců být účinná. Jsem jedním z autorů této novely.

Lekce V: Zmrdí pořekadlo „já jsem jen taková malá myšička….“

„… o tom rozhodli ti nahoře!“ Pokud se vám něco nepovede, rozhodně se za to nestavte. Říci „ok, myslel jsem to dobře, ale má to určité chyby, které se pokusím napravit“ je sice fér, ale ve společnosti zmrdů vás to totál vodvaří. Zásadně a nikdy nepřipouštějte chyby. Když jsou chyby tak velké, že je nelze maskovat, prostě řekněte, že je způsobil někdo jiný.

Když taktika „já jsem jen malá zmrdí myšička“ nefunguje, zkuste se aspoň nějak publiku zavděčit.
 

Rozumím Ing. Šimonovskému, že se necítí dobře. Také by mi nevonělo, kdyby si ze mě úředníci udělali vola. On to vzal za svoje, vsadil na silniční buzeraci svoji perspektivu, přišpendlil to na svůj štít a místo aby se tím „udělal“, tak se tím politicky odepsal. Ale to měl zvážit dříve.

Tolik tedy školička zmrdí komunikace s Milanem. To, co Milan předvedl, jsou úplné základy a využije je každý, kdo chce vstoupit do světa zmrdů a moc se myšlenkově nenadřít. Pro další lekce doporučuji pozorovat mediální práci pánů Kalouska nebo Svobody ze stejné stranické líhně, kteří nejsou tak hloupí a fanatičtí. Přejeme tímto Milanovi další úspěšné kroky ku vlastní politické sebevraždě a v neposlední řadě děkujeme za připomenutí základních metod politické práce.
 


22.06.2007 D-FENS
 
 

12345 (15x známkováno, průměr: 1,07 z 5)
1 521x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:04

Reklama

D-FENS © 2017