Zdravotníci, jsou na vás lidé zlí? Proberte to s dr. Kubkem! - zpět na článek

Počet komentářů: 101

  1. Já bych k tomu jen dodal, že mám s nimi osobní negativní zkušenost. Moji neočkovanost označili za nezodpovědnost a vyjádřili nade mnou své nejvyšší pohrdání.
    Taký známé mé ženy se dostalo vyhrožování, že ji neošetří.

    Když už nic, tak alespon tahle situaci napraví tu nesmyslnou servilitu, kterou k doktorům lidi mají. :)

    1. Ta servilita se zcela jiste nezmeni. Pokud potrebujes nejakeho specialistu, taxi ho budes predchazet, aby ti jednak nedal termin do pristiho stoleti a druhak, abys nebyl v te dolni polovine pacosu, kteri spadaji do statistickych pruseru. Pokud je to zubar, tak budes rad, pokud te vezme, pokud tvuj stary zubar treba zaklepal backorama a novy v dane prdeli neni.

      Moje znama je dochtorka pres lidi se sladkou krvi a uradovnu ma nacpanou bonbonierama. A zadnej Ausschuß, pekne Lindt a podobna sorta.

      1. Dle kolegy, co má více zkušeností s lékaři, jsou jejich klienti „pacienti“ tuším 1) známí, 2) smíření a 3) ostatní. Pro známé je spešl trýtment, tedy lékařská péče, jaká by měla být. Smířeným, s kávou, bonboniérou apod. se po nějaké době obvykle dostane rozhřešení, takže prostřednictvím více či méně setkorunového příspěvku lékárníkovi a Big Pharma dojdou smíření se svým zdravotním stavem. Pro ostatní je nejbližší datum za šest a více měsíců a max. 10 minut včetně výslechu u předlékařské administrativní specialistky Bc. DiS. Po dopoledni/odpoledni stráveném ve zdravotnickém zařízení (neb „pořadí určuje lékař“) si odnesou poučení ve smyslu „S přihlédnutím k Vašemu věku jste zdravý“. Přičemž platí, že das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande.

        Chytiti v dnešní době kašlavku, která by vyžadovala za obvoďákem pro léčivo zajíti (a do 14 dnů doma strávených opět fit býti, kdyby to tak šlo) – znamená posléze na nemocniční JIP k Pánu se v hanbě odebrati coby kovid, tzv. neočkovaný.

        Tohle mohl vymyslet jen liberální demokratický režim s podporou brusele. Kam se hrabe zdejší tzv. komunistická totalita, německá správa, masarykova demokracie včetně místních stanných práv, o císařství nemluvě.

      2. Ta servilita se zcela jiste nezmeni.
        Dokud to budou čeští pacienti akceptovat a skrz klientelismus podporovat, tak jistě ne…

        Pokud je to zubar, tak budes rad, pokud te vezme, pokud tvuj stary zubar treba zaklepal backorama a novy v dane prdeli neni.
        Speciálně u dentálních služeb je lepší jezdit do místa Vašeho zaměstnaní nebo do Rakouska. Imho vyjde v SOUČTU levněji s drobným bonusem, že do výše českých úhrad Vám to musí pojištovná proplatit.

        1. Preto takmer každý rakúšan v maďarskom pohraničí jazdí do maďarska na zuby………

        2. Ja jsem byl v Nemecku u zubare nekolikrat, servis super, navic berou, ale na druhou stranu, kdybych chtel implantat, tak nosim v hube ojety auto. Ostatne i nemecka zdravotni pojistovna mi na ferovku poslala glejt, ze mi bude velmi zauzlena, pokud budu na lekarske zakroky jezdit do Ceska.

          Dalsi vec je, ze nemecti doktori radi operuji, jak jen to jde, protoze to sype. Nemci sami jsou velmi opatrni jit s cimkoli do spitalu, protoze je prakticky jiste, ze se to bude resit operativne.

          1. Ja jsem byl v Nemecku u zubare nekolikrat, servis super, navic berou, ale na druhou stranu, kdybych chtel implantat, tak nosim v hube ojety auto
            Líbí se mi ta svoboda volby mezi připojištěním a vlastním finančním řešením…

            Dalsi vec je, ze nemecti doktori radi operuji, jak jen to jde, protoze to sype. Nemci sami jsou velmi opatrni jit s cimkoli do spitalu, protoze je prakticky jiste, ze se to bude resit operativne.
            Tento dojem z nich nemám…

    2. Taký známé mé ženy se dostalo vyhrožování, že ji neošetří.
      Mohu jenom doporučit nechat to zapsat do zdravotní dokumentace. To zklidní 98 % českých zdravotníků a vytvoří přehledné základy budoucí spolupráce.

    3. Moje žena změnila svého letitého praktika z logistických důvodů. Nový lékař při vstupní prohlídce, zda má C-19 očkování. A že by měla, že jsou už unavení (čekárna prázdná). Poté, co žena stručně oznámila své důvody s tím, že je (mikro)bioložka, diskuse oboustranně skončena s tím, že doktor tomu „taky moc nevěří“. Takže tak… PS: ohledně imunologie a účinků vakcín by žena strčila do kapsy 9/10 praktiků, kteří, z povahy věci, o principech toho příliš neví a nemohou vědět. Ale jsou často arogantní až za roh…

  2. Hrdinové v bílém se diví tomu, že se před nimi liéd přestávají posrávat a dávají jim taky najevo svůj názor. Já se nejvíc bavím u fňukání ředitelů nemocnic, jak jsou zahlceni, nestíhají a a padají na hubu. A žádnou mediální mrdku nenapadne se zeptat na to nejjednodušší. Co jsi udělal ty, jako ředitel nemocnice, abys byl na takovou situaci připraven? Jak jsi zůročil zkušenosti nabyté lonksého roku, abyste to letos zvládli lépe? Od toho tady totiž na tý teplý židli sedíš. A je třeba aby ses podle toho choval. Máš bohužel tu smůlu, že už ti nestačí lízat prdele partajím, které tě tady drží a ulejvat prachy z rozpočtu nemocnice do stanické pokladny. Ale je třeba něco dělat.

    1. Ko-za: symptom státní sféry. Kdyby ředitel soukromé firmy takto fňukal, tak okamžitě letí. Ve státní správě se lze dožadovat soucitu a ještě veřejně hledat „viníky“ mezi lidmi, kterým máte sloužit. To jeden nevymyslí, to se musí zažít.

    2. Mediální mrdka potřebuje hype, takže se na tohle ptát nebudou, protože co kdyby ti ředitelé začali doopravdy něco dělat. Novináři si hýčkají covid seč mohou. Se podívej na včerejší zprávy ČT jak byl Ferrum smutnej, že čísla klesají.

    3. Ředitelé se snaží zvýšit ekonomiku provozu a dělají to dobře.
      V jedné nejmenované malé nemocnici měli v době předkovidové 20 postelí. K tomu odpovídající počet personálu znamenal značné náklady. A tak po optimalizaci na dobu kovidovou zůstalo v této nemocnici 6 postelí na kovidáriu. Náklady šly raketově dolů, zisky se zvýšily, co víc od ředitele žádat. Majitelé si radostně mnou ruce.
      Předpokládám, že tohle není jediná optimalizovaná nemocnice. A tak i díky tomu, záchranky jezdí s pacientem po kraji tak dlouho až jim v tý záchrance umře. Bez kovidu ho nikdo nechce.

    4. Jen se tak zeptám, čistě jako zdravotnický laik. Žiju s tím, že plat zdravotní sestry je dán tabulkou, kde se řeší vzdělání a praxe. Může tedy ředitel ovlivnit plat sestry? Předpokládám že i jinak než jen „odměnami“, protože jinak by nebylo možné, že špitály ze Severních Čech dokáží přebrat personál Prahy, protože je přeplatí.

      1. Závisí na formě. Fakultky řídí ministerstvo, tam jsou tabulky. Hodně špitálů funguje jako akciové společnosti, tam si můžou dělat, co chtějí (smluvní platy na vybraných odděleních apod).

        1. Technická: platy jsou ve „veřejných službách a správě“ (lidově „ve státním“), v akciovkách, eseróčkách apod. (lidově „v soukromém“) jsou mzdy…

      2. Karkulka: ředitel může k základnímu tarifu z tabulky přiznat osobní příplatek až 50 % (pro lékaře až 100 %)…
        Proto nechápu volání po zrušení tarifních tabulek v situaci, kdy tento mechanismus není plně využíván…

  3. Ze své kariéry mám tu zkušenost, že nejvíce kafrají Ti, co toho udělají nejmíň a jejichž pracovní výsledky jsou nejhorší. Neříkám, že to musí platit nutně i ve zdravotnictví, ale nějaký instinkt mi říká, že to tak bude.

    1. Pravdepodobnost toho stavu se limitne blizi jistote. Ono to tak plati vseobecne – kdo ma cas kdakat do bedny, nema cas na uzitecnou praci.

      1. Ostatně bednu nezajímá prohlášení ve stylu „poučili jsme se z krizového vývoje, lůžka máme, sestry ošetřujou, doktoři razítkujou, vše funguje…“

  4. K otázce v názvu článku, pokud vynecháme pana Kubka, jakou mohou mít občané motivaci nadávat zdravotníkům?
    – Pokud jde o právě očkované, kteří se nechávají očkovat proto, aby nesklouzli do skupiny občanů II. kategorie, tam si dovedu představit, že si svou zlost vybijí na očkujících zdravotnících. Je to hnusný, leč pochopitelný. Zdravotní personál by měl být soudný, aby si to uvědomil.
    – Pokud jde o nemocné či hospitalizované očkované, tam je zlost jako ventilace frustrace z vlastního pocitu či názoru, že byli podvedeni.
    – A co z vlastní vůle neočkovaní? Tam si při léčbě nějak nedovedu představit dostatečný důvod k agresi vůči zdravotnímu personálu, naopak si dovedu představit zlostné motivace personálu vůči nim (přidělávají práci, zbytečné starosti navíc, narušení rutiny, zbytečná úmrtí – určitě to ty citlivější vezme za srdce).

    Takže kdo je vlastně na zdravotníky zlý?

    1. Lékaři jsou zvláštní sorta lidí, kterým na škole vymyli mozky až do té míry, že oni pak skutečně žijí v tom bludu, že oni zachraňují životy a zbytek lidí je na světě proto, aby jim sloužil. A tak si zvykli za ty dlouhé desítky let jednat s pacientem jako s obtížným hmyzem a ne jako se zákazníkem. No a jakoukoli odchylku od tohoto stavu považují za drzost, skandál a nedostatek respektu, který si právem zaslouží.

      1. A tak si zvykli za ty dlouhé desítky let jednat s pacientem jako s obtížným hmyzem a ne jako se zákazníkem. No a jakoukoli odchylku od tohoto stavu považují za drzost, skandál a nedostatek respektu, který si právem zaslouží.

        Ano, v ČR to tak je…..

        1. Nielen v ČR ale aj inde……dokonca aj na tom „bývalom úžasnom západe“.

          1. dokonca aj na tom “bývalom úžasnom západe”.
            Moje zkušenost je jiná…

      2. Pamatuji si svého obvoďáka, který odešel zhruba před 15 lety do důchodu, ten nejenže tykal mně, když mi bylo okolo 30 let, to bych asi přežil, ale tykal i mojí mámě.

        1. Tykanie je väčšinou priateľskejšie ako formálne vykanie.

          1. Tykání je hlavně výsada, které se vám buď dostane, a pak smíte tykat, nebo nedostane, a pak tykat nesmíte.
            Tykat bez vyzvání je pak podobně buranské jako oslovení „hele vole“ a podobně. To se prostě bez určitého vztahu nedělá.

            1. Nemci si tykaji celkem bezne i kdyz se neznaji, ale maji na to cit asi jako Japonec pro uklonu. Proste tykat prodavacce je samozrejmost, ale doktorovi se automaticky vyka.

              1. Mohu poprosit o příklad? Co takhle mám co do činění s kolegy v DE, tak tam obvykle, kde už máme spolu nějaké delší vztahy, jedeme na „du, CzechDave, kannst du bitte…“, „Jo, Herrmann, ich werde es gleich machen“, ale jinak jedu „Sagen Sie mir bitte, wieviel kostet es“ ve styku s prodavačkami. Žiju v domnění, že „du“ znamená tykání (duzen) a „Sie“ vykání (siezen), tedy spíše onikání v technickém slova smyslu.

      3. Otázka je, kdo je na koho zlý a co to zlý vlastně znamená. Přehlíživost, nezájem, nedostatek empatie, neúcta k soukromí, povýšenost – toto vše si já většinou představím u doktorů, méně u sester – zkušenost.
        Co si na oplátku představují?
        Co si představují pod speciální úctou nad tím, že mají dělat svou práci i v prostředí této rádoby „epidemie“? Ještě násobek úcty k neúćtyhodnému?
        Nějak tomu nerozumím.
        Dorty za ceduli „neklepat, víme o vás“ a „neočkované pacienty nepřijímáme“ fakt nosit nebudu.
        Profese lékaře, sestry a ošetřovatele je jako každá jiná, někdo ji dělá dobře a jiný blbě – generalizovat nebudu.

    2. “ nechávají se očkovat proto, aby nesklouzli do skupiny občanů II. kategorie“

      To je ještě vylepšené tím, že vakcíně nevěří, že bude fungovat, neví, co s nimi dlouhodobě udělá, neví, jak dlouho budou mít klid…
      Těžko si představit horší frustraci.

    3. „A co z vlastní vůle neočkovaní? Tam si při léčbě nějak nedovedu představit dostatečný důvod k agresi vůči zdravotnímu personálu“

      To je celkem jednoduché. Protože si sestry myslí, že když mají tu vysokou školu na nošení tabletek, tak ví všechno, tak zásobují neočkované pacienty moudry typu „nechválenou vakcínu jste nechtěl, ale neschválené protilátky Vám nevadí?“ a podobně. Tak se pak nesmí divit, že je pacient má chuť poslat do prd… a zaslouženě sklízí, co zasely.

  5. Pan Kubek, pravda, vyzýval lékaře pracující v zahraničí, aby se vrátili, probkém je, že když to někteří udělali, koukali na ně v centrále ČLK jak zjara, přičemž jim ani nepomohli se statusem hostující osoby.

    1. Bylo by fajn, kdyby to některý z takových lékařů trošku medializoval, pak by se možná pohly ledy. Ale spíš by se nic nestalo….

      1. To je každýmu, kdo má vliv na volbu prezidenta úplně u zadku. Medializováno, to, myslím, bylo. Doktorka z Německa (ARO) přijela, vzala si dovolenou u svého německého zaměstnavatele. Nikdo o ní nestál. Ani nemocnice ani ČLK.
        A je to logické. Protože nemocnice nepotřebují zdravotníka, kterého nemůžou vydírat, protože žádný deficit lůžek ani personálu není. Vše je jen otázka peněz.

        Dokud nemocnice budou dávat 200 Kč/hod infekčního příplatku pro pracovníky COVIDových oddělení, budou mít přetlak zájemců o práci, zejména u sester. Sestry sice „padají na hubu“, ale nakonec si domů přinesou 2x tolik než kdyby COVID nebyl. Na COVIDu jede několik studií a někteří doktoři se modlí, aby byla další vlna, protože jejich příjmy jsou několikanásobné proti době před COVIDem. JIným lékřům to nevyhovuje. Je zde obrovský problém s morálním hazardem, který média doposud nerozklíčovaly, totiž že tzv. „odborníci“ budou problém řešit hlavně tak, aby na tom vydělali.

        Probém je, že stát nechce platit ty prachy. To ale pár doktorů z Německa, co udělají gesto dobré vůle, nevyřeší.

        1. Muj pribuznej, co se mota prakticky okolo COVIDu primo na place, to zazdil dvema hlaskama ‚ockovanej nejsem, ockovat se nehodlam a za ten rok a pul prace s tema nemocnejma jsem to ani nechytil. Zaplatpanbuh za COVID, aspon si konecne sahneme na dobry penize‘. Ostatne to, ze padaji na hubu, jsem slysel i od jeho brachy. Ten to ma hodne tezky, prescasy, hodne prace, doma skoro vubec, fakt blby. Vsak jezdi dalky s kamionem.

  6. V souvislosti s našimi zdravotníky si nemůžu nevzpomenout na zážitek z maďarské nemocnice. Bylo to sice v době předcovidové, ale i tak je to zajímavé.
    Můj syn si narazil zápěstí, bolelo to, přes to nateklo, tak jsme se ráno vypravili do maďarské nemocnice. Očekával jsem dlouhé dopoledne v čekárně.
    Dorazili jsme do nemocnice, vrátný se nás německy zeptal, co potřebujeme a poradil, kam máme jít.
    Na příjmu se sestřička anglicky zeptala, o co jde. Podívala se na nateklou ruku, po poradě s druhou sestřičkou nás rovnou poslala na rentgen.
    Na rentgenu už nás čekal anglicky mluvící doktor, udělal rentgen a poslal nás zpátky na příjem.
    Na příjmu nám řekli, ať si na chvíli sedneme, že doktor má pacienta, ale hned se nám bude věnovat.
    Za chvíli jsme šli do ordinace, německy mluvící doktor se podíval na rentgen, vysvětlil nám, že ruka je jen naražená a nařídil pár dnů nezatěžovat. Ofačovali synovi ruku, popřáli nám hezký den a šli jsme k autu.
    Za 45 minut jsme odjížděli z parkoviště. Když to srovnám s půldenními zážitky například z Dětské nemocnice v Brně, tak mi to přišlo jak z jiné planety.

    1. Zajímavý, jen by mě zajímalo, jestli to skutečně byla běžná poliklinika pro místní plebs, nebo něco, co vám dejme tomu předjednali operátoři pojišťovny?

      1. Dle mého soudu běžná poliklinika pro místní. Prostě jsem našel v mobilu nejbližší nemocnici/polikliniku a jeli jsme tam. S pojišťovnou jsem vůbec nejednal.
        A ještě dodatek: Neplatili jsme ani forint, stačilo předložit synův pas a kartičku zdravotní pojišťovny.

    2. Hm, tak to máme asi štěstí, ale takhle to úplně běžně u nás v nemocnici funguje také. Ověřeno několikráte.

      1. … ovšem můj 83letý obvodní lékař už ukončil praxi, a přebrala ji od něj jakási „skupina mediků“. Tak těm, když jsem jim zavolal, že mám skřípnutý nerv, a nemůžu se postavit na nohu, kdy že se tam mám zastavit (tím jsem myslel, jestli ráno, nebo odpoledne), tak mi řekli, že za 14 dní, což mě dost překvapilo. Oznámil jsem jim tedy, že o jejich služby rozhodně nemám zájem, a obratem jsem si našel velmi slušnou paní doktorku, která mne pochopitelně vzala ihned, a se kterou jsem schopen se i na ledasčem domluvit. Tož tak.

        1. To se dela tak, ze se zavola sanitka. Hodne se to nafoukne a oni pacose odvezou. Ve spitale pak na urgent, prednostne na vysetreni a vsechno bezi jako po masle. Zneuziti? Ale kdepak! Takhle to System chce, protoze takhle pojistovna vic soli.

          Chodil jsem par let v Brne s jednou sestrou a kdyz jsem videl, jaxe sanitkama nechaji do spitalu vozit bezdomaci, aby nasledne po zahrati zase sli nekam do prdele, ztratil jsem iluze i vycitky.

    3. Byl jsem v nekolika nemocnich a poliklinikach a prakticky nikde jsem moc necekal. V tech, kde jsem cekal, byla cekarna narvana k prasknuti, coz je riziko ambulanci. At uz jako dite, nebo nyni jako ridic.

      1. Jak píšu, srovnávám s Dětskou nemocnicí v Brně. Půldenní výlety strávené převážně čekáním v čekárně.

        1. No a jak ti pisou jini, ze ty cekas. Ostatni necekaji, maji zazitky podobne tomu tvymu madarskymu, jenom v cestine.

          1. anča, urologia, vobjednají si na čas, čekám další 2+ hodiny, další hodinu a půl běháním mezi barákama na tzv. vyšetření a stejně zjistí hovno, neprůkazný, příležitostně dojít na kontrolu; sorryjako, todle je akorát na kundu

          2. Hele deacone, kde že to nečekáš? Protože čekání půl dne: Budějce, Motol, Vinohradská. Pár hodin (3-5): Benešov, Thomayerka, VFN, Příbram, Písek, Česká Lípa.

        2. Urazovka v detske nemocnici Brno? Ano tak to znam taky. A je to fakt na par hodin pokud dite nechlista krev z nekolika otvoru.

  7. Kubek na příkladu hostivického obvoďáka zjistil, že ČLK může být výtah do politiky a tím k zajímavým finančním možnostem. Jen na rozdíl od Ratha nemá jiné téma, než svoje hysterické výlevy, za které IMO brzy dostane někde pěstí.

    1. Pochopil jsem to správně, že vopíchanej třímetrákovej mastodont má být vzorem pro prašivýho odmítače/popírače (nad kterým pan doktor tak pěkně mávnul rukou), který se nestydí a zabírá lůžko pro dalšího možného vzorného, uvědomělého mastodonta?

      1. Přesně. Ať teda vyloučí nás, neočkované sobce, ze systému povinného ZP, vrátí nám nevyužité prostředky za posledních min. 20 let a my se pak za ty peníze budeme v případě potřeby léčit na soukromých klinikách a nebudeme zabírat místa očkovaným mastodontům ve státních špitálech.

  8. Já od začátku té tragikomedie nechápu, jak je možné, že takový člověk jako Kubek má vůbec prostor v médiích. Podle mě je to jednoznačný důkaz o tom, jak hluboko drtivá většina médií klesla, a jak moc se jim nedá věřit.

    1. Jeho chování vykazuje podobné rysy jako u sadistů. Asi to je pro média zajímavé. A také bezpečné, nikdo přeci nesmí narušit jednotnou názorovu frontu.

    2. Stejne se muzes ptat, proc maji prostor odmitaci opatreni, napr. Pollert, Smucler.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017