Zapomenutá perspektiva izraelsko-palestinského konfliktu - zpět na článek

Počet komentářů: 42

 1. Autore, vy jste idealista..

  Arábáši (prý si říkají Palestinci, to si já můžu říkat klidně Jeho císařská výsost) se nevzdají Jeruzaléma..

  A byl jste osobně na Golanských výšinach? Izrael a Sýrie jsou poměrně placaty.. kdo ovládá Golany, dostřelí na Damašek či Haifu.
  Golan se nikdo, kdo je kontroluje nevzdá dobrovolně. Navíc je Izraelci potřebuji, neboť díky nim kontrolují jeden (zároveň jediný pramen pod izraelskou kontrolou) z pramenů Jordánu – voda z Mt.Hermonu.

  1. a jak se tak asi nevzdávají té díry? myslíš to, jak tam lozijou židáčtí magoři s čepičkama na palici a násilím vystěhovávají arabský slušný, pracující obyvatele z JEJICH baráků, rozhlašujou do kamery, že všecky arabáče vyštípou a všecko to tam bude jejich a následně to srovnají se zemí, udělají jako že archejologickej průzkum (mrk mrk) a okamžitě nastavijou baráky pro nový židovský obyvatele? nebo to jak indoktrinujou fakany už ve školách, že kdokoli kdo není židák, tak bude jejich votrok, až to napřed vovládnou vokolo, a pak celej svět? co se tam děje je naprosto to samý, co dělají ortodoxní vymletí arabáčovský bojůvky

   nicméně předpokládám, že po vzoru opicajtskejch vymatlanejch magorů dospěješ k závěru, že když jsou propagandistický žvásty a kamerový záznam v rozporu, tak se pletou kamery, že :o)

  2. Je to přesně tak. Izrael se Golan nikdy nevzdá.

  3. Děkuji za Vaši správnou připomínku, jsem si toho vědom. Idealismus je nemoc všech společenských teorii, protože se v nich snažíme napasovat jednoduchou rovnici na složitý problém. Bez jasných obrysů ale není žádná teorie přehledná a pochopitelná. I myšlenka svobodného trhu má svá známá úskalí.
   Využiju ještě prostoru a dokončím analogii s rakovinou: když je někomu diagnostikována tato sračka, dozví se, že má šanci na pětileté přežití v rámci desítek procent. Jsou bohužel případy, které vyléčit nelze. Přesto, pokud se volí léčba, měl by se vybrat přístup s největší pravděpodobností na úspěch. V textu jsem si ještě nechal záchranný kruh v podobě obratu: „což pak vyžaduje součinnost se staršími, invazivními přístupy.“ Vím, že jednotlivé kroky budou muset být proloženy starším, násilným řešením. Přesto: prognóza není vůbec dobrá a jestli chce pacient přežít, musí přestat kouřit.

 2. nóó akorátže muslimáci který žijou tady u nás c Evropě se maj voproti těm v gaze luxusně, maj všechny výdobytky naší prohnilý západní společnosti a dokonce se do nich rvou prachy různejma sociálnima dávkama, jenže ta machometánská pakáž furt zůstává bezpečností hrozbou a furt se najde nějakej gauner kterej na ulici bodá do lidí nebo do nich vrazí náklaďákem a huláká přitom aláhu akbar :O :/
  potíží je samozdřejmě samotnej islám, je to prostě jako ‚náboženství smrti‘. Podle islámu je zabíjení bezvěrců v pořádku, vyhubení židů považuje ta chátra za svou povinnost páč je k tomu prej vybízí ta jejich pohadková postavička, pouštní pedofilní loupežník mohamed, ve svejch hadisech. Dokud tendle hnuj budou slimáci nosit ve svejch hlavách, tak sou bezpečnostní hrozba, páč vraždit bezvěrce a šířit islám je *povinost* každýho správnýho slimáka.
  A co ty vidíš jako řešení spíš vidim navopak jako potenciální budoucí problém. když poklesne životní uroveň dejme tomu třeba v kataru nebo saudcký arabii tak máš další novou palestinu nebo islámskej stát, páč pokud tý pakáži brání v tom ‚chovat se jako správnej muslim‘ jenom blahobyt, nóó tak když vo svuj blahobyt přijdou tak v nich z generace na generaci zase povyroste váha těch jejich náboženskejch bludů :O :/

  ….kdyžuž taháš japonce. někdy v 16.stol se v japonsku začalo šiřit křesťanctví, japončici měli strach že se dostávaj pod zahraniční vliv, viděli jak se jezuiti chovaj k jejich buddhizmusu a šintoizmusu, věděli vo inkvizici, otrokářství a dalších specialitkách křesťanů noa tak se jednoho pěknýho dne japonskej cisař zamyslel, se podrbal na bradě, a nechal misionáře přitlouct na kříže. To ale jakoby neni nijak zajimavý, zajímavý je, jak pak léčil svý vostrovy vod křesťanství:
  posbíral všecky ty křesťancký svatý vobrázky, sošky, křížky, bible etc, vobjížděl s tim vesnice/města a dycky to nechal naházet všecko na zem. Noa každej japončík po tom musel pěkně přejít, jinak mu samuraj šmik usek hlavu :O :D :O :D Jasněže nevyhubil křesťanství uplně, některý z japončiků to vydželi dusit v sobě a na svatý smetí se sebezapřením šlápli. Nicméně většina křesťanskejch fanatiků se takhle nevydržela přetvařovat a hrozba pro japoncký císařství byla eliminována :O :D
  podobně by možná šlo vykurýrovat i palestince, by se prostě na zem naházeli všecky ty jejich korány a jiný svatý hovadinky a šup každej machometán by po tom musel pěkně přejít noa když by se mu nechtělo, tak šmik hlavičku dolu :D zustali by jenom machometáni schopný zapřít tu svou zvrhlou víru a snima by šlo možná dál nějak rozumně pracovat, třeba je ňák dál lámat a přinutit konvertovat k jinejm abrahamickejm náboženstvím. Jinou víru by šlo považovat za tu tvou imunizaci, křesťanctví i judaismus sou ty samý hovadiny jako islám, ale uměj bejt neškodný. Pokud machometány promoříme třeba křesťanctvím, tak zabereme místo isálmu, kterej je pro společnost smrtelná choroba :O ;D
  btw domnivám se, že nebyla žádná náhoda že kolonialisti všude dycky šířili křesťanctví, páč takle nejspíš eliminovali hrozbu různejch nasilnejch divošskejch mistních náboženctví :O :O s japončíkama si naběhli ale jinak to pro západ byla dobrá strategie pro daný vobdobý. s ňákejma vobněnama (by levičáci nepindali moc kuli jistejm možnejm historickejm reminiscencím :D), by ji možná šlo aplikovat i na palestice, až z nich teďko izraecli udělaj na nějakejch příštích 50 let pacifikovanou demilitarizovanou oazu klidnejch voveček :O ;D

  1. jasně no, vražděním civilistů a hlavně děcek, nejlíp poté, co jim ukradli domov a nahnali je do gazofskýho koncentráku :D

   to tak leda udělají…z <1 % (aktivní) podpory hůmusu další stovky tisíc novejch rekrutů co už nebudou mít co ztratit, když jim povraždili rodiny

   dyby tam každej takovej, co přišel vo všecko, po vzoru americkejch bijáků vzal spravedlnosť do vlastních pazour a šel si to vyřídit, tak židácký vedení a armáda sou ukřižovaný tak každej aspoň pětkrát…

  2. Děkuji za zábavné připomenutí historie Japonska. Abychom si rozuměli – já považuji nepovedenou integraci za největší bezpečnostní hrozbu, které Evropa čelí. Některé státy jejich idiotská politika pravděpodobně i zničí. Islám se po staletí vyvíjel a vyvíjet se i bude. V našem zájmu je nasměrovat ho tak, aby se přestal radikalizovat. Zůstanu u své záliby v biologii a přirovnám celý proces ke šlechtění. Radikální elementy upozadit, ty schopné kooperace podpořit. Proces šlechtění je vždy daleko jednodušší dělat s ohraničeným počtem subjektů, než ve velké, nekontrolovatelné populaci. Kroky, které působí celoplošně nejsou pro šlechtění příliš vhodné. Uvedu příklad: pokud budeme pálit Korán, radikalizujeme celou populaci. V případě, že omezíme vliv radikálního duchovního, podporujeme tím vliv umírněnějších elementů.

 3. Existuje další řešení. Definitivní. A to je zničení všech buněk – agresivních i neagresivních. Jakmile „rakovině“ dojdou i „zdrojové“ buňky v těle (Gaze), bude vyřešeno. Ve válce je jakýkoli „ismus“ slabost. Včetně humanismu.

  1. Takovéhle řešení neexistuje. Protože těch zdrojových buněk pro Gazu je obrovské množství a navíc víceméně po celém světě. A za další, když se ty zdrojové buňky naserou (nebo cítí ohrožení), mají velmi dobrou schopnost vytvářet velice rychle další zdrojové buňky. Vhodného materiálu mají dost a opět, po celém světě.

  2. Nove.kostatko to shrnul dobře. Počet muslimů se pohybuje někde mezi 1-2 miliardami. Pákistán má jaderné zbraně. Nezanedbatelné číslo muslimů žije v Číně, Rusku a Indii (opět jaderné velmoci). Pokud se o tuto strategii pokusíme, nebude možné ji dokončit. Demografie se rychle mění v náš neprospěch. Pokud budeme druhou stranou vnímáni, jako existenční riziko a boj prohrajeme, můžeme být nakonec vyhlazeni my a naši potomci.

 4. Tři faktické poznámky:

  1) Izrael se snažil přesně o to, co radí autor. Poslední roky násobil a uvolňoval pracovní víza pro Palestince a věřil, že Hamás se dá upokojit rostoucí prosperitou a pracovními místy pro obyvatele Gazy. I proto se nechal tak nachytat na švestkách (druhý důvod byl, že se technooptimisticky spoléhal na high-tech dálkově ovládané kamerové a kulometné věže, na které Hamás s klidem drony ze slepého horního úhlu pokládal low-tech trhaviny se zápalnou šňůrou, sic!)

  2) Nejvíce se na tomto poli snažil jistý Izraelec, který zaměstnával několik set Gazanů jako programátory s velmi solidními platy. Jeho dcera za to byla Gazany obklíčena a rozstřílena v autě snažícím se ujet z rave festivalu.

  3) Mírový proces ve smyslu čehokoli jiného, než kompletní likvidace a odstranění státu Izrael a jeho nahrazení Islámským Státem založeným výhradně na právu Šaría kategoricky zakazují základní dokumenty a přesvědčení všech pro-palestinských hráčů, od Hamásu po Hizballáh a samozřejmě Islámského džihádu. Hamás se dokonce v roce 2017 výslovně zřekl celého izraelsko-palestinskjého mírového procesu ve smyslu Dohod z Osla a z Camp Davidu – tzn. anuloval všechny dohody ústupky za mír, které kdy Izrael s Palestinci uzavřel.

  1. 4) v 80./90. letech Izrael Hamás spolufinancoval jako protiváhu sekulárním/levicovým Palestinským organizacím

  2. Co mi to jen připomíná. Nedodržují psané i nepsané dohody, vraždí civilisty jiné národnosti, mezinárodní mírové dohody využívají k přípravě na válku, výslovně říkají, že chtějí válku a když ji dostanou tak brečej.
   Pro mě jsou muslimáči a židi ta stejná fanatická zvěř jen s tím rozdílem, že židi jsou o pár set let dopředu v civilizovanosti. Jejich náboženské kastování je pořád někde na úrovni nacismu, přičemž jako u muslimáčů je nepřítel taky prakticky každý. Nebrečím ani nad jednou stranou jen si s chipsy užívám tu karmu zdarma, kdy se morální majáky snaží horkotěžko přešajtlovat argumentaci, že okupovat, nacpat do rezervace a šikanovat je cool a bránit se okupantovi je ošklivé.

   1. asi tak, dobře shrnuto

    pro nás dobře je, že se tam mají s kým mlátit sukovicama po palici, pže kdyby to tam kterákoli strana ovládla komplet, další na řadě je to tady

  3. Děkuji za Váš komentář a mám velkou radost, že jste text četl zrovna Vy (Vaše skvělé analýzy beru jako povinnou četbu). Ale k věci: pracovní povolení byl přesně ten druh kroku, který jsem měl na mysli. Problém je v tom, že se toto povolení týká řádově jednotlivých desítek tisíc osob. Analogií by bylo dovolit procentu vězňů práci mimo věznici a očekávat, že to samo o sobě nějak zásadně sníží pravděpodobnost vězeňské vzpoury. Krok je to dobrý, ale v kontextu celého problému nedostatečný.
   Když už jsme u toho vězení: znáte teorii her a vězňovo dilema? Jediné řešení, pokud v rámci hry dojde ke spirále násilí je výměna strategie za kooperaci. Jakýkoliv rozumný přístup totiž vyžaduje schopnost využít cukr a bič. Problém na který nyní narážíme je ten, že Hamás je rakovina, není možné se s ní domluvit a cukr okamžitě využije k dalšímu budování nádoru. Cíl je vytvořit imunitní buňku, která bude racionální, dát jí cukr a pohrůžku biče. Cukr který nabízíme ale musí být to, o co Palestinci stojí. Svůj stát a správu svatých míst.

 5. Dfens už malinko přehání, ne? Tohle je hluboce narušenej člověk. Ten patří někam do Echo24, dávit chytrystický zvratky za peníze. 🤣Vůbec neřeším téma, o kterým píše, ale sbírku efkovejch diagnóz. Tvl. slušnej Mein Kampf.🙄 Doufám, že je to jen nějakej Jirka Hrebenář, nikoliv externí zaměstnanec Izraelský ambasády.. 🤣

  1. Echo24 není Forum24

  2. Děkuji Wili, že jste si našel čas můj článek přečíst a mrzí mě, že Vás takto rozrušil. Vím, že má idealistické kontury – to je bohužel vlastnost každé společenské teorie (popsáno výše). Rozumím, že mě budete vždy považovat za podčlověka, ale nevadí mi to. Přeju Vám, abyste se naučil ovládat své emoce. Pokud to dokážete, přestanete být nástrojem druhých a budete svobodný. Přečtete si 1984 a zaměřte se na pasáž dvou minut nenávisti. Pak pochopíte, co se Vám snažím sdělit.

 6. Pokud by „dal“ Izrael Palestincům Západní břeh, v podstatě by to znamenalo úspěch Hamásu. A rakety by do Izraele létaly z Gazy i ze Západního břehu. To by bylo od Izraele poněkud sebevražedné.
  „Vedení“ Palestinců (ať už je to v daném okamžiku kdokoliv) nemá ani tak zájem o svůj stát jako o zničení Izraele, byť toho reálně nemůžou dosáhnout. Vedení Palestinců je ostatními Araby placeno proto, aby útočilo na Izrael a ne proto, aby vytvářelo vlastní stát. Například rodiny špiček Hamásu nežijí v Gaze, ale v jiných arabských státech. Třeba by to vypadalo v Gaze jinak, kdyby tam museli žít i jejich rodiny, ale pochybuju. Prý je v Gaze velký problém s kanalizací, protože Hamás vytrhal kanalizační trubky a použil je na rakety.
  Svůj stát Palestinci klidně mohli mít v 50. a 60. letech minulého století na přibližně stejném území na jakém ho chtějí dnes, kdy Západní břeh a historické město v Jeruzalémě ovládalo Jordánsko/Zajordánsko a Gazu Egypt. Zajordánsko Západní břeh anektovalo v roce 1950 a Palestincům to nijak nevadilo a svůj stát tam nechtěli. Ovšem jakmile Západní břeh obsadil v šestidenní válce Izrael (Jordánsko napadlo Izrael), tak chvíli poté už chtěli na tomto území Palestinci svůj stát. Proto jim tu jejich snahu o vlastní stát nevěřím. A pokud by to na Západním břehu mělo vypadat jako v Gaze, tak ať raději má Západní břeh Izrael. Ten už ukázal, že něco vybudovat umí a že svůj stát (hodně) chce. Na rozdíl od Palestinců.

  1. jasně tpč, budou trhat betonový půlmetrový potrubí a dělat z toho co přesně? šikmou věž pro pýče?

   židáci rozbombardovali čističku, a jelikož z toho mají udělanej koncentrák a nechcou tam pustit žádný moc technológió…

 7. kterého jsme byli 7. října svědky
  opravdu sme byli svědky? ty vosobně? zlí jazykové tvrdí, že ta zkurvená prodejná děfka, co začla rozhlašovat pohádky vo uřezanejch hlavách malejch fakanů, už za sebou má pohatou historii takovejch fantastickejch propagandistickejch keců, nikdy nebylo nic doložený, žádný záznamy nejsou, žádní další svědci ničeho takovýho nejsou, celý to smrdí PR oddělením mossadu a taky že slušnější západní média už hodila minulej tejden zpátečku, že nic takovýho není doložený a ať laskaví čtenáři prominou

  dokonce se objevujou svědci, co vypovídají do médií, že čmoudi je normálně zajali a drželi naprosto v poklidu, než dolítla po půl dni armáda a vystřílela naprosto všecko, všetně rukojmích; kdo ovšem ví, jak dlouho budou moct svědci eště svědčit (teda ti, co to řádění přežili), páč tam mají eště tvrdší cenzůru, než v tom ach tak zlým russsssssssssku s ukravínou dohromady, a kdo byť jenom negde napíše neco, co režimu není ve voku, tak za to sou docela drastický tresty až 14 let kriminálu a dojde si pro něj tříčlenná „hlídka“ (navlečená v mundůrech jako by z voka vypadla zásahovce, s dlouhejma automatama)

  židáci tam dělají regulérní stěhování národů jak Stalin za dob Svazu, postupně po kouskách naprosto bezdůvodně za ozbrojenejch doprovodů kradou arabáčům jejich domy a majetky a sestěhovávají je do gazovskýho koncentráku, akorát že po půl století takle už zabrali tisíce kilometrů čtverečních; zdaleka ani omylem se nejedná jenom vo území zabraný za válek, ale rozlízají se jak ta rakovina

  navíc co se tak dívám na záběry vybombardovanejch baráků, tak na to, jak ta Gaza má byt strašně chudá, ty dosud nevybombardovaný nevypadají zdaleka tak blbě, normálně město plný betonovejch bytovek, statisíce aut, celkem to tam žije a snaží se fungovat, co by za to daly takový prdele jako Rumunsko, případně východ ukravíny po rozpadu Svazu, kdy tam kyjevská soldateska postupně přestala alokovat prachy (ale dál cucala daně z tamního průmyslu a z dolů)

  chudoba je tam hlavně statistická, malý HDP na hlavu (protože ofiko je to závislý na zahraniční pomoci, bodejť by ne dyž židáci blokujou všecko, včetně rybolovu, zemědělství, obchod, a hlav je hodně)

  stačí se trochu podívat a je evidentní, že zdaleka věci nejsou tak černobílý, jak to obvykle líčí hovnomety, a že židáci jsou taky pěkný kurvy, co tam páchají celkem hnusnej apartheid a koncentráky – asi se v Rajchu pozorně dívali, jak se to má dělat!!

  1. Jasně. Cizí argumenty jsou nevěrohodné („viděl jsi to sobně“?), ale vzápětí příjdeš s vlastníma argumentama, který jsou založený na „zlí jazykové tvrdí“, „dokonce se objevujou svědci“ atd.

   Takže ty záběry kterých jsou plný media jsou nevěrohodný, protože jsme to viděli jen v televizi a ne osobně.

   Zato tvoje „jedna paní povídala“ drby jsou zaručeně pravý :D

   A ještě k tomu to padá z huby zrovna tobě. Kokotovi, kterej tady byl už milionkrát usvědčenej ze lži a o kterým se ví, že trpí těžkou formou kognitivní disoance a žije v svý alternativní realitě.

   Pojď kokote a dej nám toho víc. Ať se ti můžu vysmívat znova.

   1. běž si vzít prášeček a spinkat, neser se mezi dospělý, ksindle debilní

    1. Mě se líbí, že vždycky když tě setřu a umlátím argumentama, tak už buď vůbec neodpovíš, nebo už jenom nadáváš, ale k tématu už ani ťuk :D

     Jo a Koviďáček tady tvrdí, že jsi mladší než já dědku. Takže ty se neser mezi dospělý ty moravskej negramote ;)

     1. s blbečkama je lepší se nehádat, eště bys chytl raplíčka a ublížil sobě nebo vokolí…že seš vypatlaná prolhaná a přitom splachovací sviňa víme všichni dávno (néseš ty náhodou pjotr fyjalka?), takže takový zrudky sou dobrý tak k pobavení se a jinýmu poslání do prdele

      tak se nezapomeň zase vyblejt než vodtáhneš vysírat jinam…:o)

     2. x-f:
      Bojuješ s větrnýmy mlýny.Takže:
      a) Jsi úchyl a máš moře času na píčoviny.
      b) Jsi milovník plevele a tímto sobec.
      c) ?

  2. nj ale ty fotky podřezanejch dětí se zaprvý už dostali ven hele

   noa zadruhý, i to vostatní co ta muslimácká havěť dělala a chlubila se tim ve svejch propagandistickejch materiálech imo dost stačí nato by si každej vo těch ‚mírumilovnejch‘ palestincích uďál jasno :D :/ :D :/

   1. sis vole taky neska nevzal prášky? vidim tam akorát hromadu zmasakrovanejch čmoudů, tak to se povedlo :D holt dyž třeba vésen sedumnástkrát udát svoju pozicu, a stejně je rozbombardujou…neměly by už za to najet do židákova modrý přilby a vyhlásit tam staný právo? vlastně no jo, kamarádi ušandi budou všecko vetovat…

    taky sem zahlíd že některý židácký fotky byly rendrovaný z kompa, taky zupa (dál sem to neštudoval, jenom že se tím věrohodný zdroje zabejvaly)

   2. Dovolim si jen pripomenout, ze takova diskuse pod clankem na Hovinkach, kde se jedna treba o ukrajinskem bombardovani ruske vesnice, take pusobi dojmem, ze IQ v Cesku je nekde na teplote vzduchu.

    Neni duvod, aby rucnikari byli jini.

    1. @Sysop: To na lžiDnes a Hovinky se snad ani nedá nazvat diskuzí, už z principu..

 8. Zoufale čekám, kdy se k tématu vyjádří také Alien. Stále nevím, jaké stanovisko mám zaujmout jako správný +40 heterosexuální chlap.
  Pište o autech volové. Vaše politické postoje nikoho nezajímají a jenom se pohádáte.

  1. Alien usoudí, že fakt, že Izrael nepostaví Palestincům nové město a nerozdá jim ho zadarmo, je jasný důkaz existence femikapitalistické lobby, která ovládá (kromě jiného) taky Izrael a která má zájem na eliminaci TradičníRodiny(TM) pomocí likvidace bytového fondu, protože… důvod (sry, tak hluboko, abych zjistil, proč to vlastně ty femikapitalistky dělají, jsem do té jeho psychózy zatím neproniknul a ani to nemám úplně v plánu). Jo, a možná si taky ještě posteskne, že taková otrokyně v hidžábu by vůbec nebyla marná, nějaký méně inteligentní exemplář by vlastně téměř odpovídal jeho osobité představě ideální partnerky, ale sežeň na ni prachy, v dnešní době, kdy pravý nefalšovaný MyMuž(TM) nemá nárok ani na byt, otop a dva věrtele žita ročně zdarma.

   1. už chápu, jakej typ pošahance dokáže zplodit třeba telenovelu vo 5000 dílech

   2. @Nitus: klobouk dolů, jak máš Alíkovo narativy nastudované. Pobavilo. :-)

 9. V celém článku chybí vysvětlení, proč by se průměrný Čech měl o prdel jako Izrael (a jemu přilehlé ghetto) vůbec zajímat. Na Ukrajině ještě šlo o bezpečnostní uspořádání našeho kontinentu, ale v tomhle závodě žádného chrta nemáme.

  1. Izrael může s Ukrajinou souviset více, než si myslíme a než by se nám líbilo. Proč třeba ruští, ukrajinští i američtí Židé rukou společnou tak usilovně vylidňují Ukrajinu? Kdo se tam nastěhuje po válce? Když 80 % ukrajinských politiků jsou Židé? Když slova oligarcha nebo podnikatel jsou na Ukrajině synonymem pro Žid?

  2. Měl? Vůbec. Proč by se kdokoli měl zajímat? Nikdo to nenařizuje a platí Pravidlo 6.

   Ale halt se musíte smířit s tím, že spoustu lidí to zajímá a prostě jako v každé hospodě probírají aktuality.

   Nebojte, za čas to přejde.

  3. Něco málo jsem o tom v článku napsal, ale můžu to víc rozvést:
   1) Surovinová závislost: po vypuknutí války na Ukrajině jsme na blízkovýchodní ropě daleko více závislí. To znamená, že pokud do války vstoupí Írán, který dokáže kontrolovat Hormuzskou úžinu, máme velký problém. Hrozí nám také riziko ropného embarga (obdobného, jaký OPEC v sedmdesátých letech uvalil na spojence Izraele)
   2) Radikalizace muslimů: válka vždy vede k radikalizaci. Muslimů máme v Evropě desítky milionů, takže je pravděpodobné, že se bezpečnostní situace v imigraci nakloněných zemích velmi zhorší.
   3) Rovina finanční: výše uvedené se projeví i na ekonomice, takže i když se budete moct na celý ten bordel koukat v hospodě, pivo bude o nějakou tu korunu dražší :-/

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017