Výlet do budoucnosti - zpět na článek

Počet komentářů: 50

Přidat komentář
 1. To nekomu uz tedy fakt yebe ? Vcetne naseho Guru, ktery takovymi clanku shazuje uroven tohoto webu ?

  1. Tady už to IMHO hlouběji nejde. Ale dno má tu výhodu, že z něj že dá už jenom růst.

   1. Pan prezident Ing. Miloš Zeman to přece jen dokázal opačným směrem.

  2. Pan domácí zde udržuje jistý stupeň diverzity. Nemůže tu přece psát samej yntelygent.

   1. de bill

    čo také znamená slovo yntelygent?

 2. Nemůžu si pomoct, ale článek mi připadá podobně přihlouplý jako evergreen jménem „strašine lidi komunisty 30let po převratu za situace, kdy gerontostrana KSČM v podstatě už neexistuje“.
  Připomělo mi to sojí ynteligencí 2 předvolební billboardy které jsem nedávno viděl. První hlásal „za Babiše bylo líp“, což je aspoň z malé části pravda (když tak pozoruju současnou koaliční vládu Aspenova institutu a americké ambasády), ikdyž i tak je to přihlouplé předvolební heslo.
  A druhý z opačné strany mektal něco o strašlivém zločinu (ó ty hrůzo!) že Babiš chtěl svěřit dostavbu našich jaderných elektráren strašlivým rusákům !!!
  Což je naprostá nehoráznost a vlastizrada, když obě jsou na původních ruských technologiích, že?
  (to má někdo vážně tak nasráno v kebuli, že na něho takovýto slogan může fungovat ?)

  1. Jen bych trochu oponoval s tím že z malé části bylo lépe. Bylo lépe fízlům, celníkům, úředníkům, učitelům a těm co nejvíce řvali a byli přissátí na státní cecek. Mně lépe nebylo, pouze jsem z donucení platil více na zdravotním a důchodovém pojištění. S předvolebními hesly si nemají co vyčítat. Babiš ty km dálnic, mraky školek z EET zaplatil, jen co je pravda. V době blahobytu zasekl řádnou sekyru, proto bylo některým lépe. Nesouhlasím se vším co pětikolka dělá ale alespoň tam není nikdo nejvyšší stíhaný, natož obviněný z podvodu. S Ruským vpádem do UA jistě nikdo nepočítal. Ona ta tříkolka ( KSČM + ANO + ČSSD ) byl také pěkný výkvět. Babiš nechtěl svěřit nikomu nic, to byla jen mlha kolem atomovky. Takový vysoký a zkušený státní úředník jistě mohl odhadnout nebezpečí 100% závislosti s plynem na totalitním režimu. V elektřině jsme soběstační a tak další bloky atomovek nejsou tak aktuální. Jinak souhlas, článeček – nic moc.

   1. Tak nějak…

 3. Muzu Vas ubezpecit,ze az v Prasecaku(© Challenger) zacne na podzim a vlednu tooco s plynem tenhle slovenskej guru zaleze a obcas vyleze nejakej tweet a timto hasne. Jak tak ctu to,ze se vse omezuje kvuli nakladum na energie,ale toho je od dopravy pres sport az po ruzne podnikani a podniky dokonce v Nemecku SE uz ani neobteziji poustet klimu v hotelech a kradou drevo uz ted, tak ani nepredpokladam,ze nejaka volba prasidenta bude nekoho zajimat.
  Cim Vic bude prituhovat Tim Vic nekomu rupne a nezustane Jen u reprobedny potom je na biledni jestli tenhle clanek nezvestoval treba blizkou budoucnost…

 4. A uz mu teda vzali ty dotace? A uz se nejak na hospodaření Anofertu projevily ceny energii a recese? Jestli jo, proc to neresi a resi picoviny?

  1. V pracovní době jezdí po svých mítincích, stotisícový plat v sněmovně přistává zvesela dál na účtu ikdyž neřeší problémy země ale svoje. Kolik stojí energie a PHM je mu celkem u zadnice. S těmi dotacemi jsem nezjistil jak to je. Zdálo se, že je vyplatila nakonec ČR, z EU nedorazila nebo je ČR vrátila ale jestli je vrátil i obdarovaný je nejisté.

   1. Babiše nemusím a nejsem jeho volič, ale mám dojem, že v tomto mu křivdíte. Již kdysi hodně dávno prohlásil, že komplet celý poslanecký plat dává, teď nevím, zda Klokánku, nebo jiné podobné charitě. Že by v tom lhal si nemyslím, protože novináří by se toho hned chytli. Pokud jde o dotaci 50 mega na Čapí hnízdo, ty vrátil EU již v době, kdy to zde prošetřovala EU. Jiné dotace nevím.

    1. Nobody 9.8.2022 v 8:35

     Andrej Babiš opakovaně tvrdí, že svůj plat posílá do Fondu pro rodiče samoživitele Nadace Agrofert. Z výročních zpráv této nadace je zřejmé, že jí skutečně posílá peníze. Z veřejných zdrojů však nelze zjistit, zda tyto sumy odpovídají čistému Babišovu příjmu z politických funkcí.

     https://demagog.cz/vyrok/19187

     1. Demagog.cz jsou tupci. Z veřejných zdrojů lze zjistit, že finanční dary od Báby jsou větší, než kolik bral jako předseda vlády.

   2. EK uzavřela audit s Agrofertem, Babišem a dalšími. Všechno je v pořádku. Nikdo nic platit nebude.
    Všechna doporučení k auditu číslo REGC414CZ0133 byla plně a náležitě provedena, považují útvary komise tento audit za uzavřený.“

 5. Tohle je špatné i jako staus na Líclistu. Proč to někdo publikuje jako článek? Ale co už. D-F se zřejmě rozhodl publikovat úplně všechno a udělat z toho tady guláš ze sraček, aby nás pak nemrzelo, až to dá definitivně k ledu.

 6. Když tady vyšla ta ženská „statistika“, tak jsem si říkal: OK, článek o třináctý komnatce jednoho femipsychotika, ale aspoň thema na diskusi. Tohle už je opravdu jak z nějaký AI, zadaní: „něco rádobyftipnýho o bábovi – úroveň dement“.

  Takže využiuju prostoru a zeptám se:

  Nevíte někdo čim se lepí nerezový plech na dřevotřísku? A hlavně jak se taková denerezová deska dá z tý dřevotřísky sundat? Zkoušel jsem už horkovzdušnou pistolí nahřívat ten plech, z dřevotřísky se kouřilo ale nepovolilo to? Chystám se teď tu dřvotřísku nařezat na kostičky jako čokoládu a pak to nějak vysekávat ale než se do toho pustím, nemáte někdo nějaký nápad jak to udělat jednoduše?

  1. JASAN: zavolal bych nějakému truhláři nebo stolaři – nevím, co se snažíte rozebrat, ale dřevotřískou se podlepují nerezové kuchyňské linky. Takže kdokoliv, kdo dělá kuchyně nejspíš bude vědět, čím by to podlepil a případně i sundal.

   Nicméně jestli je to lepené nějakým mamutem, tak Vám beztak poradí to s těmi kostičkami.

   Dle míry nutnosti zachování nerezu bych ještě zvážil velkou 23 cm flexu, aspoň kraje by se tak daly sundat velmi rychle.

  2. Chemoprenem.

  3. Preboha človeče čo sa to snažíš rozobrať? Aké je to čudo veľké? Aký hrubý je ten nerezový plech? Máš ho v pláne ešte po rozobraní použiť?

   1. Koupil sem ve vedlejší dědině nerezový stůl s dvoudřezem, nový je tak za 15k min, tenhle byl za litr. No a když sem ho přivezl domu a pořádně si ho pohlídnul, tak jsem zjistil, že mezi dřezama – samozřejmě v tom kritickym místě je ta dřevotřísková deska schnilá. Takže akorát sundat ten nerezovej plech, pak sundat z rámu tu dřvotřísku, očistit nerez, udělat novou desku a přilepit zpátky…

    1. A jsme doma. Tož vymrdej dřevotřísku konzervativním způsobem – rotačními nástroji a dlátkem a paličkou. Jde to rychle. I bez vymýšlení sofistikovaných způsobů.

    2. Nojo, dřevotříska.Vynález století.Doporučuji modelářskou brusku a hodně trpělivosti.Možná zjistíš, te to bylo za litr drahý.Teplem nebo palicí jen vyboulíš plech a pak postup dle m.klokana:-)Dělám si prdel, kup si ten copánkovej dráťák na flexu, pořádně si to stahovákama upni na stole venku, rozkroč se a vono to pude.Možná by stačil i hrubej lamelák na 125 flexu…

    3. Takže ten nerezový plech chceš ešte použiť a navyše je dôležité aby zostal ako funkčný tak aj pekný. Zachovať ten plech bude fuška – typujem hrúbku max. 1,5mm a to je pomerne málo na to aby si tú drevotriesku odrbal dole maximálnou silou. Navyše nejaké spálenie drevotriesky plameňom neprichádza do úvahy, lebo znehodnotíš plech.
     Ja by som to riešil asi tak, že by som odstránil len tú zhnitú drevotriesku plus pár centimetrov aj zo zdravej (aby bolo k čomu lepiť) a vyrezal nový chýbajúci kus drevotriesky a ten tam vlepil. A keďže je to dole kde nikto nič nevidí tak to môžeš celé posilniť ešte nejakým profilom (drevo, plast, kov) ktorý dáš po celej dĺžke stola.
     No a na tú zhnitú drevotriesku asi ozaj drôtená kefa či drôtený kotúč do uhlovej brúsky. Ale neviem ako dáš dole lepidlo….
     Inak mám jednu ideu ako by to šlo na celej ploche dať dole ale potreboval by si na to brúsku na betón – v princípe uhlová brúska s reguláciou otáčok a diamantovým kotúčom (akurát treba trafiť správny kotúč a otáčky). Niečo takéto: https://www.festool.cz/produkty/pokl%C3%A1d%C3%A1n%C3%AD-podlahy/sana%C4%8Dn%C3%AD-bruska/576395—rg-130-e-set-dia-hd ale za tú cenu máš máš 2 nové stoly.

  4. jasan

   zakopej to do termitiště… zbytek lepidla odstraníš ředidlem na chemoprén… jestli s tím nemáš čas letět do Namibie… tak to libovolným způsobem flexou pořež a následně pocákej náhodně různými barvami…

   důležitá podmínka, je dobrý u toho být mírně pod vlivem, čehokoliv…

   následně toto autorské dílo prohlaš za umělecký artefakt zesnulého neznámého umělce a prodej za milion… z těchto peněz si pak koupíš libovolné množství těch debilních nerezů a zaletíš si do Namibie zkouknout termitiště… nerezovej dřez už tahat s sebou nemusíš

   1. Dobre pobavilo.

  5. Proč nezavoláš nějaké nábytkářské firmě, která dělá kuchyně? Tedy instaluje nerezové věci na dřevotřísky? Já to kdysi dělal, jako technolog, naši montážníci užívali postupně Chemopren, Mamuta, silikon ….

  6. Díky za cenné připomínky. Jistě jste všichni zvědaví, jak to teda dopadlo – takže:

   Pořídil jsem v lídlu multifunkční vybrační nástoj s pilkou. Nařezal jsem proužky kolem dřezů – naštěstí to byly přesně ty místa kolem kterých to hnilo. Pak jsem pásky vymlátil dlátem. Ze dvou stran jsem se nedostal pilkou mezi rám a dřez takže jenom dláto. Pak jsem vydal dřezy a začal nařezávat a mlátit dlátem tu desku po ploše. Všimnul jsem si pak že na jedný straně se plech vodchlipuje, tak jsem za něj vzal a násilím ho odtrhl od kousku desky, tu jsem pak odchlípnul a ten zbytek jsem systematicky nahříval pistolí přes plech a hromosvodovym plocháčem pomalu odkrajoval strkáním do tý škvíry mezi plech a desku. Nakonec to povolilo a bylo.
   No zní to celkem jednoduše, ale několikrát jsem to chtěl vzdát a případně tomu stolu hodně ublížit, hlavně když jsem nařízl proužek po ploše, pak do toho mlátil dlátem asi 5 minut a výsledkem byla dírka cca 2×5 cm. Ještě že jsem pevnej!

   1. Máš jednoznačne udeleného bobríka tvorivosti, bobríka sily a bobríka vytrvalosti.

  1. nj, nikdo vam nemuze da tolik, kolik vam ja mohu slibit

 7. Nevim co hulis, ale vzal bych za dvojku…

 8. Bůh ví, jak ten Slavín bude časem vypadat.Mýho oblíbence, Filipa Počtu taky vykopali a ten foch má rezervovanej Zagorka.

Napsat komentář

D-FENS © 2017