Vsaď si a vyhraj! - zpět na článek

Počet komentářů: 34

  1. Mě se tvoje články líbí. Tenhle obzvlášť. Něco sem se dověděl. Díky!

  2. Dobře, že to bylo zveřejněno. Řez do společnosti ukáže, jací exoti rostou…

  3. No to je těžká věc, furt brečíme, že se do nás stát sere a pak zase brečíme, že nás nechal prohrát všechny prachy, i ty který ještě nemáme.
    Že jsou sázkovky od toho, aby vydělávaly prachy, snad nemůže být pro nikoho žádným překvapením.

    Stát by se měl srát jen do toho, aby gambleři neházeli do beden, či v tomto případě do sportovních sázek, peníze, který stát z našeho rozdá na sociálních dávkách a dále by se měl postarat o to, aby po té, co si dotyčný závislák začne na svou závislost shánět prachy kriminální činností, skončil v lochu o chlebu, vodě a bez topení, pokud si nevydělá na vyšší komfort.
    Zde jinde v diskuzi doporučenou knihu Ztraceni v ghettu doporučuji i Richiemu, dozví se tam, že má svobodnou vůli a sázkovky mu prachy nesebraly s pistolí u hlavy.

  4. Na sazkareni se daji vydelat krasne penize. Staci sazkovou spolecnost vlastnit.

    1. Stejne jako maty nebo kasino. Fascinující je, ze tohle jsou veci známé stovky let a furt se najde spousta hejlů co na to skoci. Jak to rikal P.T. Barnum – Kazdou minutu se narodi novej kořen.
      Ještě tak pochopim karty, u nekterejch her opravdu zalezi na schopnostech hráče, ale sázet na neco kde vsechny podmínky určuje nekdo jinej?

    2. No, na nějaký ten přivýdělek není třeba vlastnit sázkovku, stačí být v informované partě.
      Např. v sobotu 26. 9. od 19 hod. se hrály 4 zápasy 1. slovenské fotbalové ligy:

      Michalovce – Pohronie 2:0
      Nitra – Sereď 3:0
      Zlaté Moravce – Žilina 4:0
      Slovan – Ružomberok 5:0

      Člověk by si toho ani nevšiml, ale když to zahlédne v jejich televizních zprávách takhle pěkně pod sebou…

    3. Nebo ještě když můžete ovlivnit výsledek.

  5. Mimochodem – od letosniho roku lze v Nemecku s platebnimi kartami, ktere dava zamestnavatel a na nez chodi danove zvyhodnena cast mzdy, platit pouze v Nemecku, pricemz zadna ze sazkovych firem v Nemecku nema ani sidlo, ani banku.

    1. Protoze Nemecko je prilis velkej a bohatej trh na to, aby se zahranicni firmy nechaly vysachovat. Ceskej rybnicek jim za to nejspis nestal, ne v situaci kdy naklady vzrostly natolik ze by se jim to za jakztakz ferovej podmínek vracelo moc dlouho.

  6. Njn, ze karban a sazeni je spolehlivy zpusob jak prijit o vsechno se vi uz stovky let. Kdo chce kam…

    1. Cech prece neni zadnej blbec a „von na to ma fintu“, jak z ty bedny dostat to, co do ni blbci pred nim nahazeli.

      1. No jéje. Ze je ten kram naprogramovanej uz jim nevysvetlis. A uz vubec ne to, ze jedinej zpusob jak můžeš (ale nemusis) bej na matech v plusu je, ze tam jednou za uherak hodis pade a zrovna ti to vyjde. Jakmile hraješ pravidelně, tak te pravdepodobnost vyhry připraví o grunt i s mlatickou a lokomobilou.

        1. Mam kamose, co nekdy pred 15 lety mel ctyri maty a rikal, ze mu to da sedesat mesicne cista ruka prakticky konstantne. Akorat si ode mne cca kazdej kvartal pujcoval dodavku, aby s tim popojel tam, odkud ho s tim jeste nevyhodili.

        2. Pravidelně hrát a vyhrávat, to samozřejmě nelze. A teď to nelze už ani občasně, protože v hospodách na vesnicích to už bejt nesmí. Což je škoda. V jedné nejmenované vesnici za Plzní jsme měli vychytané období, kdy tam místní vožralové naházeli nemalé částky, ono takovej makáč s firmičkou, pro něj 10 000 není žádná láce, jeho stará tam pravidelně naflákala celou mateřskou, ale oni měli peněz dost a bylo jim to prdel. No a pak to stačilo jen zkusit třeba za 50 a skoro vždycky jsme z toho třeba 200 – 300 vytáhli. Trik je v tom pak přestat a jít si koupit dvoje cigára a dva panáky zadarmo. Ale tahle občasná sranda nám skončila no. :)

  7. Jedna neřest snad úspěšně „ukončena“, která se rozvine další?

  8. Před lety jsme s kolegou dělali analýzu pro velkou českou sázkovou kancelář. Měli jsme k dispozici všechna interní data o každé jednotlivé příležitosti a sázce. Zadání bylo dosti volné, zejména jsme testovali hypotézy, které v SK měli o chování sázkařů, zjišťvat, na čem se vydělává a tak.

    Na začátku jsem si představoval, že to funguje nějak takhle https://en.wikipedia.org/wiki/Mathematics_of_bookmaking .

    Nefunguje. Co mi z toho utkvělo …

    Za SK to není žádný vejvar. Kdyby nebylo manipulačního poplatku 10%, tak na tom prodělávali (manipulák už dneska není). Bookmakerů bylo málo, příležitostí spousta. Zdaleka tomu nevěnovali takovou péči, jak by člověk čekal, protože to prostě nešlo.

    Sázky byly velmi koncentrované do pár příležitostí tj. „všichni sázeli na derby“. Sázelo se na favority, na underdogy ne. Logicky by člověk čekal, že pokud se sázejícímu nelíbí kurs na favorita, vsadí si proti němu. Ale ne, sázkaři prostě chtěli sázet na favority a protože mezi SK byla konkurence, donutilo to SK dávat příznivější kursy na favority v populárních příležitostech, než by chtěly.

    Za těchto okolností bylo prakticky nemožné, aby bookmaker „dělal knihu“. Metodou Monte Carlo jsme měřili expozici SK vůči příležitostem a vycházely tam neuvěřitelné věci. Občas se všichni modlili, aby „to dopadlo“, protože v tom mohli zahučet za miliony. Z podstaty bookmakingu (odkaz na wiki výše) by jim přitom mělo být jedno, jak to dopadne, protože něco málo vyhrajou v obou případech.

    K poctivosti ve sportu vím jen to, co mi říkali bookmakeři. Záleží od sportu a příležitosti, ale někdy to bylo fakt divné. Např. masér extraligového týmu sázel překvapivě úspěšně na zápasy svého týmu. Možná věděl něco o momentální kondici týmu, ale možná … Některé trendy se daly prokázat i statisticky. Např. ke konci ligy statisticky nápadně stoupla úspěšnost těch, kdo hrají o záchranu, s týmy uprostřed tabulky, kterým o nic nešlo. Možná to bylo přirozené, protože papírovým favoritům o nic nešlo, nechtěli se vyčerpávat nebo zranit, zatímco underdog hrál o všechno. Ale možná …

    Míra pověstí se lišila i podle sportu. Říkalo se, že nečekaně prohrát zápas se nestyděli občas ani pánové z první desítky.

    A ještě komentář k šíři nabídky. Nabízet exotické sporty z exotických zemí nutil SK konkurenční boj. Nevěděli, jak by se mezi sebou odlišili, tak vymýšleli kraviny. Na tomhle sázkař mohl vydělat docela spolehlivě, pokud o tom sportu a zemi něco věděl, znal místní reálie a jazyk. Třeba pokud si uměl v místním plátku v portugalštině přečíst novinky o týmu z nižší ligy v Brazílii, kterou SK nabízela, aby byla zajímavá, ačkoliv o tom její bookmakeři neměli v podstatě šajn.

    Možná se od té doby mnoho změnilo, je to už 10 let. Online a zahraniční konkurence to mohly změnit.

    1. No, když už někdo musí sázet, tak skutečnost, že bookmaker při stanovení kurzu musí vycházet nejen ze šancí obou týmů, ale i z toho jak budou sázet masy, je poměrně dobré vodítko pro hledání zápasů, kde je kurz podceňuje outsidera. O kurzy, kde je podceněn favorit, prakticky nezakopnete.

      1. oprava: místo podceňuje se hodí spíše podhodnocuje/nadhodnocuje

    2. „Z podstaty bookmakingu (odkaz na wiki výše) by jim přitom mělo být jedno, jak to dopadne, protože něco málo vyhrajou v obou případech.“

      To není až tak pravda, pokud „všichni“ vsadí na jeden zápas a v něm na favorita, tak pokud ten favorit vyhraje, sázková kancelář nemá jak vydělat.

      1. Proto sazkova kancelar upravuje kurzy podle trendu v sazeni. Coz je dneska o dost snazsi, protoze to hlidaji algoritmy, ktere umi sazeni i zastavit, kdyz detekuji ovlivneni kurzu 3. stranou.

    3. Samozrejme, ze kdyz hrajes uprostred tabulky o hovno a borci hrajou o zachranu a slibeny premie, tak je rozdil nebe a dudy. Je to jeden z duvodu, proc se zavedlo/zavadi play off v ligach, aby vetsina tymu mela o co hrat az do konce :)

  9. Inu, přeji Richiemu aby se závislosti zbavil a nepropadl jí znova.

    Pro slabé chvilky – kteér má každý závislák – se dají doporučit webové filtry, které ho nepustí na stránky dotyčných SK. Ve filtru nastavit heslo a jako heslo namlátit na klávesnici znaky které si uživatel nezapamatuje, zkopírovat je do potvrzení a je hotovo.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017