Vietnam – Moje jízda na motorce - zpět na článek

Počet komentářů: 40

  1. Vtipně napsáno, klidně ses mohl rozepsat víc.

    1. Má to asi dvanáct pokračování. Pokud to bude Dfense zajímat, proč ne.

      1. A nás taky.

      2. Chcem pokračovanie. A chcem, a chcem, a chcem.

  2. Já tedy nevím, ale tohle bylo typicky zmrdské chování vytrubovat cyklisty a mít z toho ještě potěšení.

    Někteří cyklofašisté by si vytroubení zasloužili spíše u nás, ale pouze v případě pokud se bude motat po sinusovce před autem a nebo bude aktivně bránit předjíždění.

    Tohle není rozumné aplikovat na každého cyklistu neboť, tím se dostáváte do role autozmrda.

    1. A ten satiricko-recesistický štýl celého fejtónu ti neevokoval, že v niektorých aspektoch asi autor trochu hyperbolizuje?

      1. Určitou nadsázku si odmyslet umím. Ale třeba ta epizoda, když za 10min dorazila policie a sebrala autorovi řidičák, byla úplně vymyšlená? Bylo to úplně bezdůvodně?

        I kdyby se popisovaný děj nikdy nestal ani tak není dobré se radovat z bezdůvodného kosení cyklistů.

  3. A ted nam reknete jak to bylo doopravdy :-)

  4. Trochu nevim jestli jeto opravdu nebo nejake retro,ale zatim je to zajimavy

  5. Autore díky, při pondělním ránu nečekané a skvělé osvěžení ;-)!!

    JaFo a spol: mohu se samozřejmě plést, ale opravdu si nemyslím, že autor v hustém provozu kosil Vietnamčíky na skútrech jak při masakru v My Lai a decentně se u toho smál příjemně sytým barytonem. Za sebe si to raději přečtu ve výborně a vtipně podané nadsázce jako tady, ale chápu, že to není pro každého a že to někoho může mást…jako ostatně cokoli na tomto světě, že :-)

    1. Děkuji. Už jsem také přemýšlel, že se pokusím vysvětlit slovo nadsázka, ale jsem rád, že jste mě předběhl. Ale zážitky jsou neopakovatelné, v Čechách by řidičům policajti za takové chování sebrali i očkovací průkaz. Na druhou stranu i přes chaos jsem neviděl žádnou bouračku a navíc – ani hádku nebo zběsilé gestikulování.
      Ale o tom snad zase někdy jindy

      1. Az se EU podari prosadit Ockovaci pas, bude dulezitejsi, nez ridicak. Ostatne, ridicak bude mit jen par vybranych, kdezto Ockovaci prukaz kazdy…

        1. Konečne aspoň jedna istota, aspoň niečo „zadarmo“.

      2. Ve Vietnamu jsem nebyl, ale ono to v Indonesii nebo na Filipinách v tomto směru nebude moc jiné :-). Přiznávám, že jsem srab a radši jsem si pronajímal auto i s řidičem, při tehdejších cenách byl rozdíl pod mou rozlišovací schopnost. Ne snad že bych si při řízení nevěřil, hlavním důvodem byla spíše často propíraná praxe místní policie, kdy v případě nehody s účastí cizince – turisty je o viníkovi a plátci „desátku“ v podstatě rozhodnuto předem. Samozřejmě mluvím o těch nejběžnějších nehodách, promáčklej blatník, odřený plech kde jde jen o to někoho skásnout. Při kolizi jejímž výsledkem by byl hořící školní autobus plnej dětí by to asi úplně takhle neprobíhalo :-)

        1. Nevim jak dnes, ale v Cine bejval svyho takovej sport mistnich, skakat pod auta cizincu a pak je poradne podojit.

          1. U Číny to považuji za urban legend, jezdil jsem tam často a nikdy jsem tam neviděl auto řízený cizincem. Každej tam měl lokálního řidiče, takže si myslím, že tam nebylo pod koho skákat.
            Výše popisované jsem ovšem zažil v Mexiku, kde cizinců s půjčenými auty jezdilo dosti, zvláště Američané. Ti v hrůze ze soudního sporu přistupovali velmi ochotně na „mimosoudní vyrovnání“.

            1. Je možný že jsem to poprvé slyšel v Mexiku. Projel jsem toho svýho času celkem dost a některý poznatky jsem určitě přenášel i jinam, kde to tak fungovat úplně nemuselo, ale přišlo mi zbytečný to zjišťovat praxí.

            2. Childeater: Jo aha, Sysop psal o cizincích za volantem. No, v Shanghai jsem řídit cizince ještě neviděl, pokud to teda nebyl japonec či korejec. Číňani skáčou pod kola číňanům jako kšeft.

          2. v Pekingu jsem nic takového nezaregistroval, ani mě na to místní znalci neupozornili. rok 2008.
            ale dost videí na tohle téma je z anglie

            1. Zrovna v Pekinu mne na to upozornoval mistni clovek. Ale… jak moc masovy to bylo, to netusim. V Cesku taky se ti bezne nestane, ze te okrade cikan. Presto ale to je jev, ktery existuje.

              1. Brněnští cikáni na světlech. V jedné ruce železnou skobu, druhou ruku nataženou. Viděl jsem následek jedné takové akce, oprava brutto 27.000,-Kč.

                1. Zastreleni cikana je za 27k? To vyjde levnejc, nez trofejni danek.

                2. Nezažil jsem, ale asi bych ukázal PK380. Třeba by své železo nechtěl poměřovat s mým.

                  1. Dotyčný není Brňák a nebyl předem varován. Prostě jen tamtudy musel projet. Kolik může být rodilých Brňáků, kteří o tom ví, ale stejně musí tamtudy projíždět – a vozí zároveň i zbraň v pohotovosti?

                    1. Kromě toho jsou to věkem ještě děcka, fakticky je to nestíhatelné a pojišťovna to odmítla sanovat.

                    2. Záleží, co je to zbraň v pohotovosti. Pokud má nataženou ruku, tak očekává, že řidič učiní nějaký pohyb, kterým vytáhne peníze. Tak místo peněz vytáhnu zbraň, třeba ze zavazadla, nebo z přihrádky.

                  2. Tohle je případ, kdy bych kvér nevytáhl, i kdybych ho u sebe měl.

                    1. Myslíte? Tady hraje pro řidiče tzv. faktor zaskočení. Útočník se skobou očekává nějaké binární jednání (peníze nebo škoda). Jiná možnost ho zaskočí a než vygeneruje vhodný postup, tak jste pryč. Stejně dobře funguje, když řidička vyhrne blůzu a ukáže kozy (třeba jen v podprdě). Fakt to funguje, ale já nemám kozy.

                    2. Na pojem „vždyť je to jenom lakovaný plech“ se různé skupiny obyvatel dívají taky různě.

          3. Tak to je i v Brně na Cejlu, ne?

          4. Sysop: V Číně se jede tenhle sport pořád. Ale omezilo se to. Jednak covid, druhak kamery. Je těžké najít slepé místo na silnici, kde se to dá provést. Ale s přítelkyní jsme jednomu řidiči svědčili ještě v létě 2019. Pak už jsem to osobně v Shanghai neviděl.

  6. Trochu mi to připomnělo Speciál Top Gear, Vietnamem na motorkách. Zvlášť Jeremy si to „vychutnal“. Scény z vietnamské motoškoly jsou nezapomenutelné. Takže pokud má autor další pokračování, já se těším.

  7. Skvělý článeček, výborně jsem se pobavil, autore díky! Nechápu, že hodnocení není čistá jedna – asi si nějaký cyklosuchar vzal osobně ten konec a z textu čišící nadsázka mu zůstala utajena. A rovněž se přimlouvám za pokračování, děkuji.

  8. Na tomhle článku je legrační jedině to, že jej někdo bere vážně víc jak z 10%.

  9. Já tomu i docela věřím, byť text beru se špetkou soli. Ve Vietnamu jsem na mopedu jel jen jako spolujezdec. Na vesnici to ještě jde, ale ve městech je provoz naprosto spontánní, nejlépe by se to asi dalo popsat slovem „tok“. Nejhorší, co může účastník silničního provozu udělat, je náhle změnit rychlost nebo směr pohybu. Prostě jakmile jednou vlezete jako chodec do vozovky, nutno nekoukat kolem sebe (protože to byste jako Evropani psychicky nedali) a normálně pomalu nezadržitelně mířit vpřed. Kamarád udělal chybu a v jednu chvíli při přecházení silnice se pokusil zastavit a nechat projet přijíždějící motorku. Způsobil tím rozkol celé křižovatky, jeden motorista nepředpokládal že chodec se zastaví a nechtěně do něj jebnul řidítkem, ten uskočil na druhou stranu a to přímo do cesty tomu, koho původně chtěl pustit atd. Bílá tvář to naštěstí odnesla jen modřinou.
    Je to úplně jiný způsob uvažování, což ostatně lze pozorovat i na řidičích asijského původu v ČR. Zatím u nás převažuje západní přístup, uvidíme s lety :)

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017